GEMEENTE ZIJPE. Üitvcering Mandoline Vereeniging Oost Wieringen. j.1. Donderdagavond gaf genoemde vereeniging een openba re uitvoering in de concertzaal van den heer Jurrie Lont. Het koor bracht onder leiding van zijn ijverigen directeur, den heer S. Bruul, een alm tal mooie nummers ten gehoore, die door het in flinken getale opgekojmen publiek aandachtig werden aangehoord en met een hartelijk ap plaus werden beloond. liet behoeft zeker geen betoog, dat de heer Daan Pool, die ook dezen avond optrad, tevens zijn deel in het succes kreeg. KondeiihouderS; past op I Te Den Oever is tegen eeltige personen proces verbaal opmaakt, wegens het in bezi( hebben van een hond, die niet van een beiaslingpenning was voorzien. Zijn er in de gemeente nog meer van deze ontduikelaars, laten ze dan ge waarschuwd zijn, want de politie neust op het oogenbiik scherp Vereeniging ter bevordering van getrouw Schoolbezoek te Hippolytushoef. Bovengenoemde vereeniging kwam Maan dagavond in vergadering bijeen ter bespre king van het schoolfeest voor de laagste klassen. Mej. Mulders welke langen tijd wegens ziekte hare werkzaamheden heeft moeten laten rusten, werd in verband met haar her stel een speciaal welkomstwoord toegeroepen door den voorzitter den heer N. Kaan. Besloten wordt evenals vorige jaren mee de kinderen per autobus naar Huisduinen te gaan, als datum wordt vastgesteld 24 Juli a.s In totaal zullen 162 kinderen deelnemer, aan het schoolfeest. De kinderen welke over gegaan zijn naar de R. K. School, zullen even eens dit jaar nog meegaan. Een 8-tal geleiders werden aangewezen. Tevens werd nog besloten wederom het uur van vertrek vast te stellen op half twee namiddags, de afrit zal plaats hebben, bij de nieuwe O. L. School in de Elft. Nog werden eenige zaken van interne aard besproken, waarna de vergadering werd ge sloten. Een prachtig succes voor „Zang- en Vriend schap. Op het Zondag te Heiloo gehouden concours van de N. H. Zangersbond behaal de de Gemengde Zangvereeniging „Zang en Vriendschap", onder leiding van haar direc teur den heer Jb. I. Hovenier een eersten prijs met 315 punten in de 3e afdeeling (be kroond.) Ook op het gebied van Zang heeft Wierin- gen wederom een goede indruk achter gela ten, aan de z.g. vaste wal. Des 's avonds behaalde „Z. en V." in de eere-wedstrijd 165 punten. Aangezien het koor nu twee eerste prijzen heeft behaald in deze afdeeling zal een vol gende maal Ingeschreven moeten worden in de tweede afdeeling. Het koor met haar eminente directeur onze hartelijke felecitatie met het behaalde suc ces. En nu maar immer Crescendo. GOED GESLAAGD. De vrouwenbrigade van den Centralen Bond van Transportarbei ders heeft alle eer gehad van de georgani seerde bazar voor het tuberculose-verple- gingsfonds. De heer Bruul had voor dit doei gratis zijn zaal, orchest en garage beschik baar gesteld, terwijl tal van winkeliers, bak kers, slagers en verdere neringdoenden bereidwillig tal van artikelen ten geschenke gaven. Een groote verscheidenheid was uit gestald in de versierde garage. Naast glimmende worsten, lagen verleidelijke taarten, vele luxe artikelen, zelfs levende jonge hanen en eenige H.L. anthraciet be hoorden tot de verzameling. Ook hebben vele leden van den Bond hun gaven geofferd, zoodat inderdaad van de meest hartelijke medewerking mag worden gesproken van de inwoners van Wieringen, ongeacht kleur of richting. Ook de „Wierin- ger" Courant bleef niet achterwege door het gratis plaatsen van advertentien. Op deze wijze moest deze inzameling wel slagen, waartoe de fraaie muziek van den Heer Jannes Bosker, die gratis demonstreer de, niet het minst heeft bijgedragen. Voor het Hoofdbestuur was aanwezig de heer Laan die met het rad van avontuur ve le artikelen „verdraaide" en inmiddels woor den van haltelijken dank sprak aan de mil de gevers, tot den Heer Bruul, het orchest, aan de leden Van de Brigade, aan B. en W. voor de medewerking, kortom aan allen die aan het slagen medewerkten. En dat deze Zondagmiddag goed geslaagd is, moge blijken uit de opbrengst. Na aftrek van de kosten bleef over een batig saldo groot f 434.31, hetwelk dus geheel ten bate is van het tuberculose-verplegings- fonds. Uit dit alles blijkt dat voor een goed doel inderdaad veler medewerking wordt geboden; enz. en kan met groote voldoening op het; schitterend resultaat worden gezien. Naar wij vernemen heeft de Vrouwenbri gade van den Centralen Bond te Wieringen hiermede het record geslagen, want geen en kele afdeeling mocht het nog tot deze hoogte brengen. Hulde voor zoovele arbeid. Nog niet afgehaalde prijzen. Ket bestuur van de Vrouwenbrigade vestigt er de aan dacht op, dat de op Zondag niet afgehaalde prijzen, kunnen worden ofgehaald op Zater dag Juli 'savonds tusschen 7 en 19 uur in de garage van den Heer Bruul, (Zie adver tentie.) De naam van de pep. De naam van de pop waar vele bezoekers, die geraden hebben, wel nieuwsgierig naar zullen zijn, bleek „Neeltje" te zijn. Het te raden nummer van het krenten brood, geschonken door de heer K. Minnes, bleek 5 te zijn. NIEUWBOUW. Aan den aannemer de heer J. C. Klein is door den heer M. Jb. I.iostert de bouw van een burgerwoonhuis aan het Viervoetspad, einde Pompsteeg te Hippoly- mshoef, opgedragen en aan den aannemer N. J. Poel is de bouw opgedragen van een burgerwoonhuis voor den heer Jn. Kooni Nz. op een perceel in de Slingerweg. Uitslag Succes-wedstrijden van Zondag j.1. Succes IB.K.G. I gelijk spel 33, Bij loting viel de verguld zil\ ren medaille ten deel aan B.K.C. SUCCES II Petter I. Seriewedstrijden, .eindigde met 40 en C- 2 voor Petten. TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. Van bevriende zijde wordt ons medegedeeld, dat voor rekening der Ned. Herv. Diaconie te Rippolytushoef en Ned. Herv. Diaconie Wes- terland te Wieringen binnenkort zal worden overgegaan tot stichting van een Tehuis voor Ouden van Dagen. Daar er aan zulk een Tehuis groote behoefte behoefte bestaat ge- looven wij zeker deze tijding door velen met vreugde zal worden vernomen. Als terrein voor den opbouw is aangewezen een perceeltje land aan de Slingerweg te De Elft. BURGERLIJKEN STAND over de maand Juni 1931. Geboren :Johannes Baptistus Cornelius, z. v. P. F. Huijgens en J. C. Musters, Jantine, d.v. J. Hooiveld en H. Veldhuis Afra Elisa- beth, d.v. C. Kaptein en C. Veldman; Geer- truida Maria, d.v. T. Wigbout en M. de Krij ger Johannes Mattheus, z.v. J. Heijligen- berg en P. Krouwel; Huibrecht Tobias, z.v. H. v. Sabben en G. J. Smits; (te Alkmaar) Ebbel, z.v. S. v. d. Veen en T. Geertsema Geertruida, d.v. H. J. v. Engelen en B. Bouw meester Cornelis, z.v. J. Smit en C. Gorter; Neeltje. d.v. J. Lont en R. Bogaard Elisa- beth Maria, d.v. M. Kaptein en Th. A. Dek ker Pieter, z.v. P. Kuut en G. A. Everts Bernhard Jurrinis, z.v. H. Wanmaker en A. J. Bohle Iebeltje, d.v. H. Pander en J. Ger ritsen Geertruida, d.v. J. A. Hofstetter en M. C. M. Langes Luchina, d.v. G. Hille en M. Kuik. Ondertrouwd Th. E. Conijn en A. Poppen W. v. d. Kreke en A. de Jongh. Getrouwd C. v. Kalsbeek en G. Bakker M. Heijblok en G. M. Snooij J. de Haan en D. Kooij A. Vasbinder en E. OudtC. Kooij en G. Wiegman P. Omis en B. Nobbe. Overleden P. Rietvink, vr., 28 j., onge huwd J. Doves, mann., 85 j., echtg. van A. Muit A. Keijzer, mann., oud 68 j., echtg. van G. ter KeurstE. Pot, vr., 73 ja., wed. van K. Krommedam (te Den Helder) Jb. Metselaar, mann., 79 j., wedn. van D. Wage- maker I. Pander, vr., 3 dagen, d.v. H. Pan der en J. Gerritsen Overleden bevonden A. Visser, mann., 52 j., echtg. v. N. Marco- lis, wonende te Kruiningen A. Bakker, mann., 34 j., echtg. v. P. A. Korporaal, wo nende te Rotterdam. Reizend Drankweer Museum. Naar wij vernemen, zal op a.s. Zondag 12 Juli het be kende Reizend Drankweer Museum een be zoek brengen aan Hippolytushoef. J. V. O. Berichten voor Zondag 12 Juli vol gens a.s. Vrijdag. Loop der bevolking Ingeschreven perso nen H. Luscher uit Duitschland P. Teeuw en echt. van SliedrechtP. Houkema en ge zin van Ooststellingwerf G. Bakx en gezin van Anna Paulowna C. Sturm van Goes A. Deij, J. C. Seegers, J. C. v. Eijk van Ter Neuzen A. Klunder en gezin van Medem- blik A. C. Bals geb. de Jong van Bemmel T. Russcher geb. Boon van Alkmaar A. Sik- kema en gezin van Rauwerdehem F. A. Grootveld van Den Helder Mej. M. Frede- riks van Amersfoort H. Bergsma en gezin, K. Veldman en gezin van UtingeradeelK. Boonstra van OoststellingwerfS. Zeevat van Emmen Mej. H. Panzl van Den Helder; G. Lont geb. v. Heukelum van Wonseradeel; T. Terpstra en echtg. van Koedijk A. Boer t-n gezin van Rardinxveld P. Reitsma van Wonseradeel; Mej. B. Tiggelaar^van Gro ningen G. Volder van Zaandam J. Sche pers en "echtg. van Emmen Mej. A. Schmidt uit Duitschland Mej. J. Piers van Heerhu- gov/aardH. Haanstra en gezin van Schoter- land H. A. Quant van Den Helder J. Lut- tjeboer geb. Boltj es van Bellingwolde F. Hoekstra en gezin van DantumadeelN. J. H. Göcken van Haarlem Mej. E. Tix van AlkmaarP. A. Hoogesteger en Adriaanse van O. en W. Souburg B. van Houten en gezin van Ooststellingwerf J. Hof van Bor- ne J. W. Heikens van Wedde F. Moorlag van Wilder vankJ. H. Kamping en gezin van Bellen D. Drent en gezin van Gronin gen C. D. Groet van Winkel C. Nieuiek geb. Huis van Loppersum W. J. C. Feijtel van Zuidzande J. G. Blom van Anna Pau lowna J. C. Jacobs en gezin, J. J. Groffen en gezin, J. v. Dijk en gezin, P. F. Bogers en gezin, R. Luis en gezin, J. Sins en gezin, L. Poorters en gezin, F. Weijts en gezin, R. We- senbeek en gezin, allen van Wonseradeel M. Smit en gezin van Medemblik J. Bak ker en echtg., H. P. Kooij geb. van Dijk, B Omis geb. Nobbe, allen uit Anna Paulowna J. P. Cruzon en gezin van Groede J. Raad van Emmen Mej. G. de Vries van Den Hel der N. J. Schreur van Weststellingwerf. Vertrokken personen W. Pais en kind naar Vlagtwedde Wed. F. J. Vergoed naar Den Haag A. v. d. Wiel en gezin, P. de Leeu- vverk en gezin naar Dordrecht Mej. G. Bau- dach naar Duitschland E. Vasbinder geb. Oudt naar Alkmaar R. Ottens naar Onst- weo.de B. Schreuder en gezin naar Den Helder F. Hartman en gezin naar Lochern; J. J. LI. v. d. Mark ,geb. Stokman en kind naar FJljswijk; N. Venema en gezin naar Hil versum R. Frederiks en gezin naar Texel A. 3. Mast en gezin naar Haarlemmermeer H. Adema naar Den HelderP. Kieft naar Z. en N. SchermerD. Kamminga en gezin naar Velsen J. Koorn naar Andijk. CIIAGER33SUG. Zondag heeft de reisclub „Onder Ons'" alhier, onder begunstiging van een uitgezochte, heerlijke zomersche dag, haar uitstapje gemaakt. Met een autobus van de firma Kok, Tuinman en Wilken, werd cies morgens om 7 uur van hier gereden en als eerste halteplaats Muiderberg gekozen. Na hier een poosje van strand en natuur schoon te hebben genoten, werd naar Amers foort gereden, waar het Belgisch monument en de pyramide van Austerlitz werden be zichtigd. Verder werd een bezoek aan Doorn gebracht, de verblijfplaats van den vroege- ren heerscher van Duitschland bezichtigd en verder verschillende mooie plekjes in deze omstreken. Des avonds werd Amsterdam wat bezichtigd en tot slot een der vele inrichtin gen van vermaak bezocht. Te ongeveer 2 arriveerde men in goeden welstand weder te Schagerbrug. De deelne mers waren allen vol lof over dit uitstapje. BÜÏTÊNLANDSCH NIEUWS. 1 1/2 MILLIOEN AUTO'S IN ENGELAND. Een verslag, uitgegeven door den Britschen bond van autofabrikanten en handelaars, reeft eenige interessante bijzonderheden ten aanzien van het autobedrijf in Engeland. Afgezien van Amerika zijn er in Engeland meer auto's dan in andere landen, namelijk bijna 1 1/2 millioen. De productie was in 1930 61 procent hooger dan in 1924 en het aantal tewerkgestelden was 8.9 procent hooger. De automobielbelasting in Engeland is zwaarder dan overal elders in de wereld en beliep meer dan 25 1/2 pond sterling, terwijl de benzine belasting bijna 16 millioen pond opleverde. Naar schatting houdt een auto in Engeland het gemiddeld 7 3/4 jaar uit. ONRUST IN SPANJD. Te Barcelona hebben Zondag werk- loozen op de boulevards betoogd onder den kreet; „Leve de Sowjet - republiek" Zij werden door de politie uiteenge jaagd, maar 60 hunner wisten weer bij een te komen en bestormden de bal van een groot hotel, waar zij een mid dagmaal eischten. De politie kwam tus schenbcide, maar in verband met bet krachtig verzet van cBB werkloozcn liet de gérant van het hötel sandwiches en diverse dranken aanrukken, waarna de betoogers rustig heengingen. Een droevig verstoord vliegfeest. Een vliegtuig in het pubiek ge reden. Vijf dooden. en tien ern stig gewonden. Op het vliegveld van Hirson in Frank rijk, dicht bij de Berlijnsche grens na bij de Ardennen, heeft een ernstig onge, luk plaats gehad. Tijdens een vlieg feest terwijl alle belangstelling der toe schouwers, die in een dichte menigte om bet vliegterrein stonden, geheel in beslag werd genomen door het kunst vliegen van een aantal luchtacrobaten, werd de aandacht plotseling getrok ken door een ander vliegtuig, .dat pas- sagiersrondviuchtcn maakte en dat piet een aantal personen aan boord juist zou opstijgen. Het toestel was blijkbaar echter te zwaar belast om van den grond te komen, het taxiede eeni ge malen over het veld en plotseling, op een moment dat de piloot vol gas gaf, draaide het om zijn eigen as en schoot met razende snelheid in de menigte toeschouwers. Vijf personen werden door de propeller gedood, terwijl 10 anderen ernstig werden gewond. Een aantal der gewonden werd in levens gevaarlijken toestand naar het zieken huis overgebracht. Het vliegfeest werd terstond afgebroken. BINNENLANDSCH NIEUWS. NA DE VERKIEZINGEN. Een overledene ter verant-. woording geroepen. Een 83-jarige inwoner van Apeldoorn ontving bij de jongste verkiezingen voor de Prov Staten de gebruikelijke oproepingskaart, benevens een voor zijn echgenoote, die echter reeds se dert 25 Januari 1930 is overleden. Hij deelde dit op den dag der stemming me de aan den voorzitter van het stem bureau, waarbij hij de kaart van zijn overleden vrouw inleverde. Tot zijn verwondering, zoo vertelt het IIbid., ontving hij ook voor de onlangs gehouden gemeenteraadsverkiezingen een oproepingskaart voor zijn echtge- noote. Men scheen er dus den vorigen keer al heel weinig nota van te hebben genomen, dat de opgéroepene sedert anderhalf jaar was overleden. Nu de verkiezingen zijn afgeloopcn, zou men meenen, dat de zaak hiermede uit de wereld was. Dit blijkt echter geenzins het geval te zijn. Dezer dagen ontving de oude man een schrijven, be stemd voor zijn echtgenoote, behelzen de, dat zij zich binnen tien dagen mon deling of schriftelijk moet verantwoor den voor den burgemeester der ge meente Apeldoorn, waarom z:j hare stem niet. heeft uitgebracht. Bij niet- verschijnen zou zij gerechtelijk vrvolgd worden ONWEER. Groote landbouwschuur afgebrand. Gistermiddag is tijdens een hevig onweer de bliksem ingeslagen in de boerderij van Engel Mellema, te Winschoten-Zuiderveen. Een groote schuur stond onmiddellijk in lich telaaie. De schuur met veel landbouwwerk tuigen en hooi van den nieuwen oogst is ge heel verbrand. Het vee was in de weide. Ver zekering dekt de schade. NACHTELIJKE overval in een kamp. Indringer neemt mei f 170 de vlucht. Onaangenaam avontuiar van de meisjes van de Industriescholen. In den nacht van Dinsdag op Woens dag hebben de meisjes van een Rotter- da.msche Industrieschool, die geregeld in clubjes in een zomerhuisje aan de IJollandsche Rading kampeeren, een onaangenaam avontuur beleefd Twee leidster, die dien nacht niet in het huis, maar in een aangrenzend tuin buisje sliepen, zijn daar overvallen door een man, die er ten slotte met 'n buit van f 170 van door ging. Het zomerhuisje „Het Berkenhuisje" genaamd, ligt aan de Binckhorstlaan bij de Hollandsche Rading. Het wordt in den laatst en tijd geregeld gebruikt door leerlingen van de Rotterdamsche Industriescholen, die er onder leiding van eenige leeraressen en dames, die voor leerares worden opgeleid, een v/eekje komen genieten. In den nacht van Dinsdag op Wloens- dag waren twee van de vier leidsters gaan slapen in het tuinhuisje, dat vlak bij het hoofdgebouwtje ligt. Een van de dames had een raam opengezet en had haar bed vlak onder het raam geschoven. Des nachts werd zij gewekt, doordat een man door het open raam naar bin nen klauterde. Volgens de verklarin gen van de da,mós dreigde hij met eeen revolver en verbood dat het licht zou worden opgestoken. De verschrikte leidsters wisten hem te bewegen haar ongemoeid te laten, door hem al het aanwezige geld een bedrag van f 170 aan te bieden. De jnan nam hiermede tenslotte ge noegen. Hij stak het geld bij zich en verdween weer in het bosch. De heide dames hebben zich daarna naar het hoofdgebouwtje begeven, waai de meisjes en andere leidsters sliepen. Deze hadden van den overval niets ge merkt. Er werd onmiddellijk om hulp gezonden naar St. Maartensdijk. De burgemeester en de chef-veldwach ter stelden een onderzoek in en het ge lukte daar de dames een vaag signa lejnent van den man konden opgeven iemand uit Hilversum aan te houden. De man, die in de omgeving ongunstig bekend staat, werd met. de heide da mes geconfronteerd, maar zij herken den hem niet, zoodat de politie hem1 weer op vrije voeten moest stellen. De twee leidsters, die danig over stuur waren, zijn den volgenden dag- teruggekeerd. In overleg met het be stuur van de Industriescholen werd be sloten de kampeorendc meisjes niet terug te roepen. Men heeft nu een wa ker aangesteld, die des nachts toezicht op de gebouwtjes houdt. ZIJN KOSTBAAS VERMOORD. De vrouw van tien vermoorde ?waar gewend. De dader voforivluchtig. Zondagnacht is in een cafe in de Hopel (Eigelshoven) ruzie ontstaan tusschen een kostbaas en een kostgan ger. Xa e enigen tijd gingen belden naar boven waar de kostganger, plot seling een revolver trok en zijn kost baas daarmee een schot door liet hoofd gaf. De man was op slag dood. Diens vrouw kreeg bovendien nog twee scho ten in de borst-. In ernstigen toestand is deze naar het ziekenhuis te Kerk- rade overgebracht. De dader is gevlucht, vermoedelijk naar Duitschland. BADMEEESTER VE RDRONKEN. Een droevig ongeluk, hetwelk aan den 30-jarigen badmeester Bouraan het le ven heeft gekost, naar de Crt. meldt, gister plaats gehad. Eenigen lijd geleden worden de Leem putten heropend, een unieke zwemge- logenlieid onder Dorst, waar honderden inwoners van Breda de zwemsport plc gen te beoefenen. Mevr. R. kwam daar, ergczeld van haar U-jarig dochtertje, en wilde dit meisje in het diepe gedeel te van één der bassins laten zwemmen Op do vraag van den badmeester Bon man, o f het meisje zwemmen.kon, ant woordde mevr. R. bevestigend. Nauwe lijks was het kind echter te water, of bet riep cm hulp, waarop Bouman ge heel gekleed te water sprong. In ha ai- doodsangst kla,tripte het meisje zich aan den hals van den badmeester vast, waarop een vreesclijke worsteling ont stond. Nog wist Bouman het meisje boven te brengen, doch hij zonk daas- op geheel uitgeput naar de diepte te rug. Inmiddels schoot men van hot heerenbassin te hulp. F.orst ha tien mi nuten kon men hei siachtofffer echter boven brongen. Tevergeefs werd ge tracht de levensgeesten weer op te wekken. Dr. Slüijt.crs uit Te teringen kon tenslotte slechts den dood consta- Iteercn. Bouman wasi een geroutineerd zwem mor en had ndg gisteren proeven van groote bekwaamheid afgelegd. Boven dien was hij in het bezit van de me daille voor het redden van drenkelin gen. Het siachtofffer laat een vrouw i-n twee kinderen achter. Ingezonden Stukken. Geachte Redactie, De afd. Wieringen van de J.V.O. (Jeugd bond voor Onthouding), die dank zij de re- dactioneele bereidwilligheid reeds iedere week haar berichten in de Wieringer Cou rant kan plaatsen, zou deze week gaarne een wat grooter plaatsje willen vragen. Het vol gende is bestemd voor alle jongens en meis jes van 12 en 13 jaar. Voor zoover deze nog geen kranten lezen, mogen v/e misschien ee nige medewerking van de ouders vragen. De J.V.O. heeft tot heden gewerkt met jon gens en meisjes van 14 tot 21 jaar. Daar er altijd veel liefhebberij bij beneden-veertien jarigen, werden er af en toe enkele toegela ten van 12 of 13 jaar, de z.g. adspiranten. Veel konden dat er echter nooit zijn en daar om is nu het besluit genomen om voor de adspiranten een aparte groep in te stellen. Thans is er dus voor elke 12- of 13-jarige plaats in de J.V.O. De bedoeling is één avond per week bijeenkomst te houden tot ongeveer half negen en doorgaans ook Zondagsmid dags. Het programma Alles wat voor jon geren maar aantrekkelijk is zang, volksdan sen, ontwikkelingswerks, gymnastiek, sport, wandelen, enz. Jongens en meisjes, denk er eens ..ver na, of het geen goed besluit zou zijn. als je met deze dingen je vrije tijd ging vullen, inplaats van, zooals nog zoo velen doen, langs de straat te slenteren en je te vervelen. En als je dat met je zelf eens bent geworden, spreek dan eens met je ouders en als zij het goedvinden kom dan eens op de eerste bijeenkomst van de adspiranten op a.s. Don derdag (9 Juli), 'savonds 7 uur in de oude school te Hippolytushoef. Je zult er geen be rouw van hebben. Met beleefde dank voor de plaatsing, Bestuur Afd. Wieringen J.V.O. ANNA PAULOWNA/ Geslaagd, Vrijdag j.1. .slaagde voor het eindexamen der meisjes - Mak- school te Den Helder onze plaatsgenoo te, Mej. Guurtje Langedijk. Een mooi eindresultaat voor haar ouders en haai' na haar 5-jarig schoolbezoek. Van Helder naar Texel zwemmen. Naar we vernemen heeft de zwem ster, Mej. P. Rezelman het voornemen om een poging te doen' vanaf Den Hel der naar Texel te zwemmen. Daar onze koene Mej. R. een uitvlie- ger is in het lange afstand zwemmen, hebben wij een stille hoop, dat haai* poging niet succes bekroond zal wor den. Openlucht - Gymuitvoering. Zon dag j.1. gaf de Gymnastiekverceniging D.O.K.E.V. een openluchtuitvoering met medewerking van do muziek vereeni ging Concordia op het sportterrein van U h heer Slikker. Er was veel belang- telling en het publiek genoot van het mooie werk, dat alle groepen der ver eniging weder presteerden. Vooraf trok de Gym met de muziek voorop langs de Sluis, wat een interes sant gezicht opleverde. Geslaagd. Onze vroegere plaatsge noot, de beer N. D. M. Dekker, slaagde an de Rijks - Universiteit te Utrecht voor het Veeartsenijkundig eind - exa men. PROVINCIAAL NIEUWS. DE STREEK, Hoewel de aanvoer der vroege aardappelen ongeveer de helft bedraagt van die van het vorige jadr, maken de zeer goede prijzen, dat de uit komsten nog iets meevallen. De gelde lijke uitkomst bedroeg aan de veiling in de maand Juni f 540.000, tegen 640.000 in hetzelfde tijdvak van 1930. Gemiddeld is dan ook f 4.30 per baal gemaakt, tegen f 2.75 in de vorige periode. URSEM. Door de Rijks- en gémeente politie werden dezer dagen niet mindei dan 6 personen bekeurd voor het vis- schcn in verboden water. Een persoon brak, toen zijn hengel in beslag geno men zou wordrn, deze stuk, zoodat hij nog een extra bekeuring op den koop toekreeg. WINKEL. Bij voldoende deelname zal de afd. Winkel'der N.H. Ver. Het Witte Kruis in de maand Augustus •a.s. een moedercursus doen geven. SCHA6EN. Benoemd. Onze vroe gere plaatsgenoot, de heer W. Porie, hoofd der O. L. School te Ilpendam, is ais zoodanig henoem'd te Midden Beem- ster. Voor het beroep bedankt. Doopsgezinde Socïëlcit. Bedankt voor Allernaar ds. A. A. Sepp, te Westzaan. DE STREEK. Tengevolge van de vroeg op getreden ziekte in het gewas is $e aardappel aanvoer aan de veiling zeer gering. De totale aanvoer tot einde Juni heeft bedragen 12G.40Q baal, of ongeveer de helft van het kwantum in het vorige jaar. IIOORN. De aanvoer van bot door de vis- schers blij ft nog steeds bevredigend en be draagt gemiddeld 100 pond per vaartuig. De prijs bedraagt echter slechts 10 a 15 cents per pond. OPEN GASKRAAN Maandagavond te halftien werd de brand weer te Amsterdam gewaarschuwd dat buren een gaslucht opmerkten op de tweede verdie ping van het perceel Runstraat 20. Toen de brandweer kwam, bleken de deu ren der tweede etage gesloten. Aan de achter zijde klom men naar binnen. Er lagen twee kinderen te bed, terwijl in de keuken het kraantje van het gasconfoor openstond. Ge lukkig kwamen de kinderen ongedeerd uit 't gevaar te voorschijn. VIER WONINGEN AFGEBRAND. Zondagavond brak brand uit in de arbei derswoning van J. Oorsouw te Dreumel. Onmiddellijk draaop sloeg de brand over op de twee naastbij gelegen boerderijen van P. Bouwman en A. de Jong. Tijdens het blus- schingswerk werd de brandweer gealarmeerd voor de boerderij van A. Verhoeven aan den Waaldijk die ook in brand stond De vier gebouwen brandden tot den grond af. Circa 300.000 pond hooi werd een prooi der vlammen alsmede een stuk of veertig var kens. MARKTBERICHTEN. .ALKMAAR, 6 Juli 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en p; ijzen als volgt 61 vette koeien f 200 i. ?L 365, handel stug 8 Kalveren (vette f 45 tot f 110 Vette Kalveren per K.G. 0.80 tot f 1.10 24 Nuchtere kalv., [slacht f 10 tot f 20 Vette varkens zware) per K.G. f 0.37 tot 0.42; Zou- jlev.-? per K.G: 37 cent. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef. 81431 Amsterdam. Afgeloopen week waren er op 1 Juli 4 mo torschepen met Zeeuwsche BI. Eigenheimers aandemarkt. Daar er reeds op 29 Juni een scheepje met deze soorten was, klaagden de koopers er over dat deze soorten zeer hard in de kook zijn en wel 2 keer gekookt moeten worden en dan nog hard zijn. Deze aardap pelen zijn nog te onrijp en 3 weken te vroeg. Midden in de week was er vraag naar groote Muizen, daar de aanvoer klein was, met iets oploopende prijzen, einde der week was de prijs voorgrooten zoowel als voor kleine mui zen stabiel. Ypolder en Haarl-meer zenden groote partijen rechtstreeks naar de markt, De laatste oude aardappelen werden deze week voor f 0.50 per H.L. verkocht. Heden 6 Juli warden de volgende prijzen gemaakt per 100 Kg. Spring Malta f 12 a 14 Noord Holl. Drielingen f 4.50 a 6 Noord Holl. Kriel f 1 a 2.50 Noord Holl. BI. Eigenh. f 9 a 10: Friesche Muizen 8 a 9 Westl. Muizen f 8 a 10 Westl. Drielingen f 5 a 6 Westl. Drielingen f 5 a 6 Westl. Kriel f 1 a 2; Zeeuwsche BI. Eigenh. f 9.50 a 10 Zeeuw sche Eigenh. f 7.50 a 8.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2