DE „DOCHTER", DIE EEN ZOON WAS. Vergissing bij den Burgerlijken Stand. In de registers van den Burgerlijken Stand van Rijswijk was een jongeman, met de voornamen Johan Adolf destijds bij zijn ge boorte ingeschreven als dochter van zijn ouders. Op zichzelf leverde deze vergissing gedurende de eerste levensjaren van het jongmensch, aangezien men voor hem toen geen uittreksels van zijn geboorte-akte noo- dig had, natuurlijk geen enkel bezwaar op. Ook vormde deze onjuiste inschrijving blijk baar geen belemmering, toen de betrokkene later werd ingeschreven voor den dienst plicht. Hij werd goedgekeurd en vervulde zijn dienstplicht bij het regigent kustartille- rie. Toen hij in het huwelijk wilde treden, weigerde echter de ambtenaar van den Bur gerlijken Stand het huwelijk te voltrekken en wel op grond, dat de wet een huwelijk van twee personen van hetzelfde geslacht niet kent. Een verzoekschrift om verbetering van den geboorte-akte werd door mr. Mobach bij de Haagsche rechtbank ingediend. Dit college gaf vervolgens een beschikking, waarbij op gedragen werd om door een deskundige te doen bewijzen, dat de in het verzoekschrift genoemde persoon dezelfde is als die in de geboorte-akte en dat hij is van een manne lijk geslacht. Zaterdagochtend zou dit bewijs gelevérd worden. Met mr. Mobach waren verschenen de jongeman in kwestie, zijn vader, die ver klaarde, van de verkeerde inschrijving niets te begrijpen, een overbuurman die zeide dat de betrokkene van kind af bij zijn ouders thuis is geweest, en de dokter die na een on derzoek verklaarde dat de trouwlustige in derdaad een jongen was. Het woord is nu aan de rechtbank om over het toekomstig levensgeluk van den verzoe ker te beslissen. ERICH MARIA REMARQUE EN DE LEIDSCHE POLITIE. Op den Rijnsburgerweg te Leiden is Vrijdagavond een auto in volle vaart over een vluchtheuvel gereden tegen een zich daarop bevindenden lantaarn paal, welke finaal afknapte. De auto werd zwaai* beschadigd. De inzittenden bleven ongedeerd. De bestuurder tegen wien proces verbaal werd opgemaakt, bleek te zijn de schrijver Erich Maria Remarque. (van het Westelijk front geen nieuws), die zeer ingenomen was met de wijze waarop hij door de politie werd be handeld, dat hij onmiddellijk de f1,20 betaalde voor schade aan de eigendojm men der gemeente toegebracht en zelfs ook de politie wilde beloonen voor de genomen moeite. Toen de agenten daarop echter niet wilden ingaan, be loofde hij spontaan een aantal exem plaren van zijn boeken te zullen stu ren voor de politie - bibliotheek. WOONARK GETROFFEN. Zondagavond is te IJmuiden tijdens een zwaar onweer een in een bergha- ven nabij de Noordersluis liggende woonark, bewoond door het gezin van der Laan, door den bliksem getroffen. Binnen korten tijd was het geheel van hóut gebouwde vaartuig tot aan den wateroppervlakte afgebrand. Het ge zin, bestaande uit man, vrouw en, kind, kon zich in nachtgewaad in vei ligheid brengen. DRUKKE DAG VOOR DE NED. SPOORWEGEN, Naar de Telg. van bevoegde zijde verneemt was het Zondag in verband met het massa-vervoer met betrekking tot den V.AR.A.-dag in het Spaanders woud, voor de Spoorwegen een record dag. Met de verschillende extra-trei nen, welke zijn ingelegd, zouden niet minder dan 40.000 passagiers ver voerd moeten worden hetgeen sinds de oprichting der spooorwegen in ons land het grootste extra-vervoer is, dat op één dag nog verwerkt is. LOONGESCHIL in de VENEN De Vervenersbond te Bargercompas- cum en omstreken is zich in de Vrij dag gehouden besprekingen met de hoofdbesturen der arbeidersorganisa ties op het standpunt blijven stellen, dat de door den rijksbemiddelaar ge dane uitspraak onjuist is. De verveners blijven weigeren van 6 Mei af het loon van 1930 te betalen en houden zich aan het tarief 19i291930, dat 10 pCt. lager is. Zij hebben uit- drukkelijk verklaard het verhoogde loon niet te zullen betalen of zij moe ten daartoe gerechtelijk gedwongen worden. Vermoedelijk zal nu van arbei derszijde een procedure aanhangig ge maakt worden. Doet de kantonrechter uitspraak dat de uitspraak nageleefd moet worden, dan zullen de verveners ook voor die gevallen, waar niet ge procedeerd is, het verhoogde loon be talen. Dit wordt voor de arbeiders in Barger compascum een belangrijk proces,, aangezien dit loopt over 10 pCt van het loon van ongeveer 200 arbeiders ge durende de campagne en 60 a 70 ar beiders gedurende het geheele jaar. KIND DOOR EEN SCHOT DOODELIJK GETROFFEN. In St. Agatha bij Cuyk, heeft een vreeselijk ongeluk op een boerderij plaats gehad. Terwijl de kinderen van landbouwer B. in de keuken aan het spelen waren, haalde een 21- jarige jongen boven van een kast een oud ge weer, dat uit elkander was genomen. Toen hij trachtte dit weer in elkaar te zetten ging 't wapen plotseling af. Het schot trof een 9-jarig meisje, dat doode lijk gewond onder de oogen der moeder neerstortte. Ook een 3-jarig kindje, dat in de nabijheid was, werd getrof fen en aan den arm verwond. Het drie jarig kindje werd naar het ziekenhuis overgebracht. DRIE ZWEMMERS IN ZEE VERDRONKEN. De Noordzee heeft Zondag te Was senaar drie slachtoffers geeischt. Zondagmorgen tegen halftwaalf was de 23-jarige Leidsche student H. G. Werner aan het zwemmen, terwijl zich eveneens te water bevond zijn schoonzuster G. Sclimidt. Op zeker oogenblik dreigde laatstgenoemde door de zee te worden weggetrokken. Zij riep om hulp, waarna Wemer on middellijk naar haar toeging. Het pieis je werd door eenige andere zwemmers behouden op het strand gebracht. Wterner werd echter meegetrokken en is verdronken. Verscheidene burgers hebben nog pogingen in het werk ge steld om hem te redden. Toen na ge- ruimen tijd twee zwemmers Werner tenslotte vonden en hij met de hulp van een politieagent, die zich met een reddinglijn te water had begeven, aan land werd gebracht, bleken de levens geesten reeds geweken. In den namiddag tegen halfvier wer den de 29-jarige gehuwde J. Andries en de 19-jarige J. Remmerswaal, bei den uit Wassenaar, die in zee waren gaan zwemmen, vermist. Na eenigen tijd spoelden beide lijken op het strand aan. Het verdrinken van de drie -zwem mers hetgeen op bijna dezelfde paats aan het Wassenaarsche Slag geschied de verooorzaakte op het strand groote consternatie. EEN AUTO OP HET TROTTOIR. Een meisje gedood. Zeven gewonden. Zondagavond omstreeks kwart vóór negen reed te Sassenheim een parti culiere auto, komende uit de richtihg Leiden en op weg naar Amsterdam, mft vier inzittenden met een vaart van ongeveer zestig km. tegen een autobus uit Rotterdam, meldt de „Crt." Door den schok vloog de auto het trottoir op en botste tegen enkele daar wandelende personen. Eer, 30- jarig heer, die daar liep te wandelen, kreeg een dubbele beenfractuur, een achtjarig meisje werd eveneens zwaar gewond. Zij werd een huis binnenge dragen, waar het na vijf minuten, nog vóór een dokter ter plaatse was, over leed. Voorts werden nog drie andere kinderen eveneens ernstig gewond. Van de inzitttenden van de open auto, die allen uit Amsterdam afkomstig zijn, was de chauffeur op de vlucht ge slagen, terwijl de drie overigen lichte kwetsuren hadden opgelooopen. Van één van hen bleek overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk, wat ook geschiedde met de drie ge wonde kinderen en den heer G. O. Bij het door de politie ingestelde on derzoek beweerden de inzitttenden van de Amsterdamsche auto, dat zij niet wisten aan wie de auto toebehoorde, noch hoe de chauffeur heette. De auto was zwaar beschadigd, terwijl de auto bus aan den achterkant beschadigd werd. ONWEER. Door den bliksem gedood. In den nacht van Zondag op Maandag werd bij het inslaan van den bliksem de onderwijzeres der bijzondere school te I-Iollum op (Ameland) Mej. A. Fre- derikse gedood. In verschillende per- ceelen sloeg de bliksem in zonder brand of persooonlijke ongelukken te veroor zaken. DE TARWEWET EN VERKOOP TE VELDE INNOORD- EN ZUID-HOLLAND. De tarweorganisaties voor Noord- en Zuid- Holland hebben een regeling getroffen voor de in sommige gebieden dezer provincies voorkomende verkoop van tarwe te velde. Teneinde de telers, die hun gewas reeds te velde staand verkoopen zooveel mogelijk van de tarwewet te doen profiteeren, is het noo- dig, dat de tarwe na den verkoop door de Gewestelijke Organisaties erkend blijft. Dit zal geschieden, indien de verkooper er voor zorg draagt, dat hij tijdig een verkoopver gunning heeft en na den verkoop een lijst overlegt, waarin de namen en adressen der koopers en de grootte der door dezen gekoch te perceelen, vermeld zijn. Voor zoover de koopers geen lid-aangeslo tene of of erkend handelaar zijn dienen zij 'een daarvoor bestemd formulier in te vullen en te teekenen. Zij verklaren hierin, dat zij zullen meewerken aan een goede uitvoering. Het is alleen de bedoeling toestemming voor verkoop te velde te verleenen voor zoo ver het plaatselijk gebruik dit wettigt. BUITENLANDSCH NIEUWS. EEN OLIFANTENPLAAG. Aneta seint uit Medan Een olifantehplaag teistert Karang Inoue in het Langsasche. 2000 Oliepalmen van den nieuwen aanplant werden door den olifanten uitgerukt. Een afdeeling veldpolitie is naar de onderneming vertrokken. VERZET VAN RUSSISCHE BOEREN TEGEN DE REGEERING. Zij voeren een guerilla. De laatste maanden vindt men in de sov jetbladen vaak advertenties van dezen in houd „Hiermede berichten wij tot ons diep leedwezen den tragischen dood van onzen dierbaren(volgt naam en vermelding van familiebetrekking.) In al deze adverten ties staat steeds vermeld, dat de overledene een „standvastige bolsjewiek", een „leninist" enz. was. De redacties op haar beurt plaatsen korte berichten van denzelfden inhoud. Geen enkelen keer wordt medegedeeld, onder welke omstandigheden de overledene den dood heeft gevonden. Berichten uit Rus land brachten de oplossing van het raad sel,aldus de Russische medewerking van het Hbld. Er woedt nu in verschillende gedeel ten van Rusland een strijd tusschen kleine troepen opstandelingen en de Sovjet-over- heid. De opstandelingen steken gebouwen van de „kolchozen" in brand, vallen kleine legerafdeelingen aan, vermoorden afzonder lijke bolsjewiki en voeren in het algemeen een soort guerilla. Zij vermijden elke ontmoe ting met de legerafdeelingen, die tegen hen gezonden worden, zoeken schuilplaats in de bosschen, verspreiden zich bij het verschij nen van de militaire macht en hervatten hun actie, zoodra de overheid naar de stad terugkeert. Velen dezer opstandelingen wor den gepakt en doodgeschoten, maar de „ata- mans", zooals ze hun aanvoerders noemen, krijgen telkens weer nieuwe versterkingen. De door hen vermoorde bolfigwiki zijn het, die „op tragische wijze den doöd" hebben ge vonden. Tot deze groep behooren ook de bols jewiki, die als slachtoffer van verbitterde boeren of arbeiders vallen. Onder de gevalle nen zijn er veel jongelieden haast kinderen nog (1719 jaar). Het zijn komsomollers, die de sovjet-overheid mobiliseert en tegen de opstandelingen uitstuurt. Sommigen dier jongens worden door de ^verheid naar de dorpen gezonden om giAan in beslag te ne men, de boeren te dwingen, lid van „kolchos" te worden enz. De boeren vallen die jongens vaak aan en maken hen af. 23 KOEIEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Op een landgoed in Oost-Pruisen zijn 23 koeien door den bliksem gedood. De bliksem was ingeslagen in een ijzeren hek, van waar de vonken op de beesten, die daar dichtbij stonden, oversloegen. PROVINCIAAL NIEUWS. ZOMERFEEST VAN DE V.A.R.A. TE HILVERSUM. Poging tot verhindering van den fietstocht. Door de V.A.R.A. was Zondag op een ter rein aan de Bachlaan nabij den Bussumer- grindweg, in een gedeelte van het Spaanders woud te Hilversum een massaal zomerfeest georganiseerd. Uit alle deelen van het land waren de V.A.R.A.-aanhangers naar Hilver sum gekomen. Er was een veertigtal extra treinen ingelegd, waarvoor de spoorwegen met veel beleid een specialen dienst had ont worpen, waardoor de gewone dienst op het baanvak Amsterdam—Hilversum en Hilver- sum-Utrecht zoo goed als niet ontwricht werd. Duizenden waren ook per autobus ge komen en duizenden, die in de omgeving van het Gooi woonden, kwamen per fiets. Uit Amsterdam zouden tegen zes uur 'n 5000- tal fietsers vertrekken, die over Weesp naar Hilversum zouden gaan. Te ongeveer 5 uur 's morgens werden de leiders van den fiets tocht gewaarschuwd, dat de geheele straat weg vanaf den Diemerbrug tot Weesp, be zaaid lag met een groote hoeveelheid scherpe duimskopspijkers. Ook een gedeelte van den Rijksstraatweg naar Laren bleek over groote oppervlakten te zijn bestrooid, terwijl nader hand bleek, dat ook de Straatweg Utrecht- Hilversum nabij Maartensdijk door het strooi en van spijkers onberijdbaar was gemaakt. De Amsterdamsche politie werd gewaar schuwd, evenals de commandant der Konink lijke Marechaussee in de Watergraafsmeer en de politie te Weesp, Laren en Hilversum. En kele dezer gemeenten stelden veegmachines en met bezems gewapende lieden ter beschik king om te trachten over gedeelten van den weg de spijkers op te ruimen, terwijl ook de V.A.R.A. zelf een veegdienst organiseerde. Niettemin moesten er nog vele banden aan gelooven. Het begon met een aantal melkle- veranciers uit de omgeving van Weesp, die Zondagmorgen vroeg met hun driewielers met melkbussen naar Amsterdam wilden fiet sen. Maar ook onder de deelnemers van den V.A.R.A.-fietstocht vielen vele slachtoffers. Er gingen ongeveer 400 banden lek, die voor een deel langs den weg geplakt werden voor een deel werden de buiten gebruik ge stelde fietsen geladen op de begeleidende vrachtauto's voor uitvallers. Zoowel de politie te Amsterdam en Hilver sum als de commandanten der Koninklijke Marechaussee te Watergraafsmeer en Bus- sum hebben de zaak in onderzoek. Een der brugwachters aan het Merwedekanaal had 's nachts een auto waargenomen, die hem ver dacht voorkwam. Hij heeft het nummer ge noteerd, zoodat de politie hierin waarschijn lijk een aanwijzing heeft omtrent de identi teit van de daders. Naar ons van de zijde van het V.A.R.A.-bestuur werd medegedeeld, zou de verdenking vallen op leden van de fascistengroep „De Bezem." Op het feestterrein aan het Spaanderswoud was het van negen uur in den ochtend af een stormloop van menschen en tegen den middag beliep het aantal deelnemers 100.000. Op verschillende plaatsen stonden tentjes opgesteld met attracties, terwijl op een viertal podiums verschillende muziek- en sportnummers werden uitgevoerd, terwijl ook nog goochelaars en snelteekenaars optraden. Het V.A.R.A.-orkest, het zangkoor van „De Stem des Volks" en een aantal voordracht kunstenaars verleende hun medewerking. Er werd een aantal redevoeringen gehouden, o.a. door den V.A.R.A.-voorzitter den heer A. de Vries, door den secretaris G. J. Zwertbroek, door den heer Franz Zelenka, voorzitter van de Arbeiders Radio Internationale, die alle, evenals de muziek, door middel van luidspre kers op het geheele terrein hoorbaar waren. Groote troepen van deelnemers defileerden langs de V.A.R.A.-studio aan de Heuvellaan, waarbij tevens het nieuwe Hilversumsche Raadhuis in oogenschouw werd genomen. Van de zijde der Hilversumsche politie werd medegedeeld, dat niet alleen de Straat weg van Amsterdam naar Hilversum, maar ook de wegen van Amersfoort en van Utrecht naar Hilversum, bezaaid lagen met kopspij kers. De gemeente Hilversum stelde twee veegwagens van de Stadsreiniging in werking om de wegen rondom Hilversum te zuiveren, terwijl de wegen in de omgeving van Bussum zoo goed en kwaad als het ging gezuiverd wei den van spijkers door de motorveegmachine van de gemeente Bussum. De spijkers waren van zulk een grootte, dat niet alleen fietsers er den last van ondervon den, maar ook vele auto-mobilisten. De Hilversumsche politie telde in de mor genuren langs den weg BaarnLaren 29 au to's met lekke banden. Het aantal wielrijders met lekke banden tusschen Amsterdam en Hilversum worden geschat op ruim 500. Uit het verslag van den Keuringsdienst voor Waren in het Keuringsgebied Alkmaar over het jaar 1931 stippen wij het volgende aan Het gebied, waarvoor de dienst is aange wezen, bleef ongewijzigd en omvat thans 76 gemeenten, daar het vorige jaar de gemeen te Petten met Zijpe werd vereenigd. Uit de Staten, achter in dit verslag aanwezig, blijkt, welke deze gemeenten zijn. De controle te Wieringen is sedert de ver binding van dat eiland met het vaste land van Noord-Holland aanmerkelijk vergemak kelijkt en verbeterd. Die op Texel brengt nog steeds hooge kosten mede, ómdat aldaar voor het nemen van monsters van de melk, die direct aan de consumenten wordt verkocht, alsook van de controle-monsters, bij de vee houders te nemen, op dat eiland moet wor den overnacht. Bovendien bestaat een ge grond vermoeden, dat de aankomst en het verblijf van het opsporingspersoneel op dit eiland op onnaspeurlijke wijze wordt rond- bericht, wat een goede controle natuurlijk belemmert. Als bijzonderheden, bij de inspecties dit jaar opgedaan, melk uitgezonderd, kan wor den vermeld dat ergens brood werd bewaard in een turfopslagplaats dat een bakker, bij wien een keurmeester te licht brood constateerde, in eens zoo van streek geraakte, dat hij de geheele voorraad maar meteen vernietigde. Daar het de eerste maal was, dat wij dat tekort bij hem aan troffen, is geen strafvervolging ingesteld dat wij op verzoek van een caféhouder bier bemonsterden, dat troebel bleek te zijn. Da verkooper had daarvan meer last gehad en trof juist weer zulk een troebel vat op een druk moment in zijn bedrijf, wat hem scha de veroorzaakte, waarom hij den Keurings dienst nu maar eens in kennis stelde met de zaak. Door bespreking met den leverancier is deze zaak in der minne geschikt dat weer eens winkel werd gehouden in een huiskamer dit zelfde werd later gecon stateerd in een woonkamerdie tevens als slaapkamer diende dat flesschen met karnemelkspap, slechts afgesloten door een cax-tonnetje, aanwezig waren in een paardenstal, waarin een be denkelijk sterke reuk van paarden-urine merkbaar was. Bovendien bevond zich cp circa een meter afstand der flesschen een urinoir. Direct is aan deze wijze van opslag- een einde gemaakt dat op een kermis vijgen te koop waren, die sterk met mijt waren bezet. Hoewel de verkooper eerst nogal tegenstribbelde en be weerde, dat hij dergelijke waar elders wel mocht verkoopen, stond hij toch de waar ter vernietiging af dat bij een bakker versche cadetjes werden afgedekt met een oude overjas, een vuil schort en een gedragen vest om uitdroging te voorkomen. Wij nemen aan, dat de ver bruiker liever uitgedroogde cadetjes heeft dan die, welke op deze wijze tegen uitdrogen worden beschermd. Aan de consumptie werden de volgende waren onttrokken Anna Paulowna Puddingpoeder 8 pakjes, Vijgen 1.5 Kg., Vijgen 7.5 Kg., Vijgen 12.5 Kg., Vijgen 2.5 Kg., Anijszaad 1 Kg., Vijgen 10 Kg., Krenten 2.5 Kg., Vijgen 30 Kg., Krenten 2.5 Kg., Cocosmacronen 43 stuks Bonbons 5 Kg., Gebak 1 Kg. Rozijnen 1 Kg., Zelfrijzend bak meel 7 pak Boekweitmeel 7 pak, Thee 9/10 Kg. Bruine Boonen 5 Kg., Boekweitmeel 2 Kg., Boekweitmeel 2 Kg., Giïesmeel 2 Kg., Boekweitgrutten 7 Kg., Havermout 3 Kg. Wieringen Snoepgoed 60 pakjes, Boekweit meel 6 Kg., Puddingpoeder 18 pak, Grauwe erwten 2.5 Kg., Mosselen in zuur 7 potjes Zelfrijzend bakmeel 5 pak, Tarwebloem 4 p., Bananen 100 stuks, Spliterwten 4.5 Kg., Rijst 6 Kg., Zelfrijzend bakmeel 4 pak, Havermout 4 pak, Vermicelli 2.5 Kg., Boekweitgrutten 2 Kg., Zelfrijzend bakmeel 10 pak, Giersmeel- pudding een half Kg., Rozijnen 5 pak, Zelfrij zend bakmeel 5 pak, Cacao 3 busjes, Haver mout 2 Kg. Wieringerwaard. Parelerwten 5 pak, Tar wemeel 12.5 Kg., Gedroogde pruimen 8 Kg. Zijpe Vijgen 6 Kg., Boekweitmeel 1 Kg., Tarwebloem 100 Kg., Zelfrijzend bakmeel 5 pak, Kindermeel 7 pak, Zelfrijzend bakmeel 3 pak, Griesmeel 1.5 Kg., Zelfrijzend bakmeel 11 pak, Snoepgoed 100 stuks, Rozijnen 10 Kg., Zelfrijzend bakmeel 7 pak, Griesmeelpudding 1/2 Kg., Huishoudjam 1 Kg., Vijgen 2 Kg., Peper 1/2 Kg., Piment 1/2 Kg., Boekweitmeel 1 Kg., Boekweitgrutten 1.5 Kg., Krenten 2 Kg., Peulvruchten 2.5 Kg., Kaas 2 stuks, Tar wemeel 5 Kg., Azijn 8 liter. SCHAGEN. Overgeplaatst. De heer J. de Waard, Rijksklerk bij de Registratie en Do meinen te Schagen, wonende te Petten wordt met 15 Juli a.s. overgeplaatst naar het kan toor van de Registratie en Successie te Am sterdam. Kostelooze Rijwielmerkcn. De ontvanger der Directe Belastingen te Schagen, Heeren- bosehstraat E 85 deelt aan belanghebbenden mede, dat voor het aanvragen en in ont vangst nemen van kostelooze rijwielmerken zitting wordt gehouden op de Dinsdagen en Vrijdagen van 17 Juli 1931 tot en met 7 Au- - gustus 1931 s avonds van 7 tot 8 uur. De aanvrage en in ontvangstname kan te vens geschieden óp de gewone kantooruren eiken werkdag van 912 uur en van 14 uur en Zaterdag's van 912 1/2. SCHAGEN. Uitslagen van de Ath. leiiek - wedstrijden op Zondag 12 Juli door leden van de aangesloten veree- mgingen van de Turnkring Hollandsch Noorderkwartier. De deelname aan de ze wedstrijden was groot. Heeren. Hardloopen 100 M. (Nieuwel.) Ie pr. G. Molenkamp P.P. Helder 12 7/10 sec.; 2e pr. G. Bakker P.P. Helder 13 sec.; 3e pr. S. Prins P.P. Helder 13 1/10 sec.; 4e pr. A. Kaan Olympia W.waard 13 2/10 sec. 5e pr. A. Notelman Z.S.C. Burger brug. Hardloopen 100 M. kampioenschap. 1c pr. K. Schenk Olympia W.Waard 12 sec.; 2e pr. W. Reinders P.P. Helder 12 1/10 sec.; 3e pr. F. v.d. Meij P.P. Hel der 12 4/10 sec. Hardloopen 200 M. Ie pr. A. Veen P.P. Helder 25 3/10 sec. 2e pr. M. Schenk Olympia Wi.Waard 26 sec. Hardloopen 800 M. Ie pr. G. Molenkamp P.P. Helder 2 m. 29 4/5 sec.; 2e pr. W. Kcetman Sparta Winkel 2 m. 30 sec. Verspringen met aanloop (Nieuwel.) 1c pr. C. Pronk ZSC Burgerbrug 5.77 M.; 2e pr. Sj. Westra ZSC Burgerbrug 5.59 M. 3e pr. M. Schenk Olympia W. Wjaard 5.58 M.; 4e pr. J. v. Balen O- lympia W. Waard 5.35 M.; 5e pr. W. Keetman Sparta Winkel 5.20 M. Verspringen m. aanloop (kampioensch. Ic pr. K. Schenk Olympia W1. Waard 0.23 M.; Heeren: Siingerbal verwerpen Ie pr. P. Schilderman DOIvEV Anna Paulowna 47.82 M.; 2e pr. A. Egmond Olympia W. Waard 46.25 M.; 3e pr. J. Winkel Lycergus Schagen 45.48 M. Estafetteloop 4 x 100 M. Ie pr. Pro Patria Helder 49 4/10 sec. 2e pr. Olympia W. Waard 50 2/10 sec. 3e pr. ZSC Burgerbrug 50 2/10 sec. Hoogspringen met aanloop le pr. K. Schenk Olympia W. Wlaard 1.621/<j M.; 2e pr. K. Kossen ZSC Burger brug 1.56 M.; 3e pr. J. v. Balen Olyjnpia W. Waard 1.55 M. Dames. Hardloopen 80 M. (Nieuwel. le pr. M. Eriks ZSC Burgerbrug 16 6/10 sec. 2e pr. M. Delver ZSC Burgerbrug 11 810 sec.; 3e pr. B. Bakker Olympia W.Waard 12 sec.; 4e pr. C. v. Eeten DOKEV Anna Paulowna 12 5/10 sec. 5e pr. B. v.d. Lippe Olympia W.Waard. Hardloopen 100 M. (kampioenschap) lc pr. Ant. Smit Olympia W.Wjaard 14 1/5 sec.; 2e pr. H. Leijen Sparta Win kei 14 3/5 sec. Verspringen met aanloop (Nieuwel.) le pr. M. Eriks ZSC Burgerbrug 4.42 M 2e pr. M. Boontjes ZSC Burgerbrug 4,35 M.; 3e pr. C. v Eeten DOKEV An na Paulowna 4.1'2 .M ;4e pr. B. Bakker Olympia W. Waard 4.- M. Verspringen m. aanloop (kampioensch. le pr. Ant. Smit Olympia W.Waard 4.79 M. Hoogspringen met aanloop. le pr. B. Bakker Olympia W. Waard 1.37V2 M.; 2e pr. M. Delver ZSC Burger brug 1.321/^ M.; 3e pr. M. Boontjes ZSC Burgerbrug 1.32M. Balwerpen lc pr. L. Butter Lycurgus Schagen 18.90 M.; 2e pr. C. Rol Olympia W. Waard 17.60 M.; 3e pi'. C. v. Eeten DOKEV Anna Paulowna 17.15 M. Estafette - loop 4 x 80 M. wisselpr. le pr. Olympia W.'. Waard 47 6/10 sec. 2c pr. ZSC Burgerbrug 48 4/10 sec. BURGERLIJKE STAND te Harenkarspel over de maand Juni 1931. Geboren Jozef, z.v. Dirk Bakker en Cor- nelia Bleeker Adrianus Cornelis, z.v. Corne- lis Bes en Anna Margaretha BommerSi- mon Johannes. z.v. Willen Jong en Johanna Hessing Gerardus Hof en Maria Catharina Johanna Giebels Cornelis Petrus z.v. Pieter Meester en Maria Schuitemaker. Gehuwd Willem Bruin en Trijntje Zutt. Simon Groen, weduwnaar van Cornelia Schra ma en Maria MolenaarCornelis Kaag en Trijntje Schouten. Overleden Mari^ Stoop, oud 32 jaren, echtgenoote van Nicolaas Johannes Zutt Willem Kok, oud 59 jaren, weduwnaar van Ant je Fransen Aafje Pankras, oud 16 jaren, ongehuwdCatharina Bruin, oud 21 jaren, ongehuwd Cornelis Roozendaal, oud 57 ja ren, ongehuwd. ANNA PAULOWNA. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. De Rijksontvanger te Anna Paulowna zal zitting houden te zijnen kantore Molenvaait no. 22 voor het behandelen van aanvragen van kostelooze rijwielmerken op Donderdag 16 Juli, 23 Juli en 30 Juli 1931 van 's namiddags 5 tot 7 uur. Zaterdag 18 Juli, 25 Juli en 1 Aug. van 's namiddags 3 tot 5 uur. EREEZAND. Kleine oorzaken krij gen vaak leelijke gevolgen. Dezer da gen verjnistte de bloemist de heer G. A. P. steeds hollen. En de laatste da gen zelfs heele dure soorten. Men ging een oogje in het zeil houden en 't resultaat was, dat een knecht van den heer P. op heeterdaad werd betrapt Vele avonden als het werk was afge- loopen stak hij enkele bollen in zijn zak en nam die mede. Na een ernstig onderzoek, bleek het de politie, dat de ze diefstallen al verscheidene weken achtpreen waren geschied. Volgens zijn zeggen had de arbeider deze hol len meegenomen alleen met het doel een fraai bloementuintje te verkrijgen. Natuurlijk is procesverbaal opge maakt. Laat dit toch een waarschu wing zijn voor arbeiders in dit vak. Zonder eigenlijk kwade bedoelingen te hebben doet men een patroon groote schade, als ,men nagaat, dat voor en kele soorten bollen f 65.- per K.G. wordt betaald, van welk duur soort ook in dit geval een KG. werd vermist. SPORT. Zondag j.1. speelde BKQ met eenige invallers een wedstrijd te gen JVC van Julianadorp. BKC heeft een gemakkelijke wedstrijd gespeeld, en met 9-0 gewonnen. Dit zijn cijfers die alle teekenen geven van een groot eenzijdig overwicht. Hierna had de propagandawedstrijd plaats tusschen West Frisia I, Enk huizen en IIRC I Den Helder, welke werd gewonnen door West Frisia met 6-3. Een verontschuldiging voor IiRC was, dat West Frisia een klas hooger gaat spelen en dat het Hel dcrsche Kermis was. Ja, het was wer kelijk opvallend, de zekere loomheid, die hij de HRC-spelers viel te bespeu ren. Kermishouden en frissche sport gaan ook weer moeilijk samen. GEMEENTE WIERINGEN. J.G.O.B. J.1. Zaterdagavond had in de ou de School te Hippolytushoef een bijeenkomst plaats ten doel hebbende oprichting eener Jongelieden-Geheel-Onthouders-Bond. (J. G O. B.) De voorzitter van Gewert III opende om 7 uur de vergadering en sprak over de be- teekenis en doel dezer jeugdbeweging. Na de uiteenzetting, werden de aanwezigen vergast op muziek en dans. Ook werd een bestuur gevormd wat bestaat uit O. Oldenburger Voorz. M. Heijne, secretaresse T. Barelds, Penningm. en R. Schepers Brochure-depot- houder. Hierna sprak de voorzitter van de N.V., die namens J.V.O. aanwezig is, nog eenige woor den, en spreekt de. wensch uit, dat er tus schen de J.V.O. en J.G.O.B. een prettige sa menwerking komt. Zij die lid willen worden kunnen zich aan melden bij de Secretaresse Westerland 27.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2