J. R. HEUSS BLANKE KRUL HURi. 22E JAARGANG VRIJDAG 17 JULI 1931. NO. BB ENTIEBLAD VOOR NIEUWS- EN ADVERTI WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. HEERENBAAI 1 WIERINGER COURANT* VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 15 regels Iedere regel meer 0.50. f 0.10. HEERENBAAI P0RT0R1C0. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen. hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. PAR1JSCHE MODEBRIEF. Wat op een tuinfeest gedragen wordt. Fleurige toiletjes met Engelsch bor- duusel, kunstbloemen en handschoe nen. Verleden week waren wij op een tuinfeest genoodigd. Nu is een tuinfeest altijd een heerlijk iets mits het niet regent. We schenen het ech ter goed getroffen te hebben. Stralend blauw was de lucht en de zon scheert dat het een lust was. Ja, eigenlijk was het, in de groote stad tenminste, een beetje te warm zelfs. Maar zoo'n hooge temperatuur is voor een feest in den tuin, wanneer men gewoonlijk tot 's avonds laat buiten blijft, zeer geschikt. In zeer vroolijke stemming verliet ons ge zelschapje dan ook, in meerdere groote auto's achter elkaar, de straatwegen van Parijs in de richting van het heerlijk gelegen Che- vreuse, waar ook onze Koningin bij haar be zoek aan de Koloniale Tentoonstelling gelo geerd heeft. Helaas, onze vreugde was te voorbarig ge weest. Nog vóór we aan kwamen viel reeds de f spreekwoordelijke regen, die alle tuinfeesten let terlijk in het water doet vallen. Maar gelukkig bleef de stemming goed, dank zij vroolijke mu ziek en glazen Meibowl, waarin heel klein, de bosch-aardbeitjes zwom men. En later op den a- vond werd het zoowaar nog mooi droog weer, zoodat toch nog de polo naise in den met lampi ons verlichten tuin kon plaats vinden. Op een^ tuinfeest ziet men pas goed, hoe snoe zig onze moderne zomer- toiletten zijn. Wazige teere japonnetjes, soe pele, vloeiende lijnen, ragfijne stofjesDe lange rok viert hoogtij, maar hoe goed doet ze bij de moderne snit en hoe veel eleganter staat ze een vrouwenfiguurtje dan de hemd- japon van eenige jaren geleden. En niet al leen een tenger, rank meisjes-figuurtje ziet er voordeelig in uit. Ook voor de oudere, meer gezette dame is de hedendaagsche mo de een uitkomst. Menigeen was toch werke lijk niet om aan te zien in zoo'n dwaas kort bakvischjurkje. De meeste japonnen, die hier gedragen werden, waren van gebloemde stof, heel veel FEUILLETON. No. 42. Een paar dagen later zat hij in een beschei den gemeubileerde woning op de vierde ver dieping van de Reu Racine. Wel had hij heel zwaarmoedig buien onder het verhui zen, want wat* een droeve tegenstelling vorm de zijn nieuwe woning met de vorige Wat een ongelukkige donkere trap met vette leu ning voerde naar zijn benauwde cel, met ver sleten, waggelende meubeles en waarvan het eenige venster op de binnenplaats uitzag, waar nooit de zon kwam en met een gordijn er voor van twijfelachtige tint, waar althans de vliegen menig spoor op achtergelaten hadden. De muren waren doortrokken van dat vettige stof, waar ieder van de bewoners het zijne toe heeft bijgedragen en dat ten slotte geen stoffer meer weg te vegen is. Lionel ging voor het venster zitten, maar hij moest den hals uitstrekken om een stukje van de lucht te zien te krijgen en toen hij een oogenblik later zijn handen had laten rusten op de ronde tafel, die het mooiste meubel uit deze nieuwe woning was, droegen zijn vingers daar onmiddellijk de sporen van. Dit was hem weer geen verrassing, maar hij deed zijn best zichzelf de gedachte op te dringen dat hij ook zeer wat al te precies was. Tijdens zijn verblijf in Engeland had Lio nel betrekkingen aangeknoopt met een van de grootste Parijsche bladen zijn brieven uit Londen en Berlijn waren zeer in den smaak gevallen én hadden hem aanbiedingen be zorgd, die hij echter van de hand gewezen had, omdat hij nog niet besloten was zijn weg in de journalistiek te maken. Den dag in overgangsnuancen van geel tot groen. Dikwijls waren de bloemen of motiefjes in zwart op een pastel-kleurigen ondergrond. Kleine capes, pelerines, bolero's of sjawls van gelijke stof, luchtigjes om de schouders geworpen, voltooiden de meeste" toiletjes. Mousseline, chiffon, crêpe de chine, voile zijn het meest gebruikt. Van verschillende ensembles van gebloem de mousseline vertoonen de onderdeelen het zelfde patroontje, maar in verschillende kleur gedrukt. Voorts was er natuurlijk ook veel Engelsch borduursel, het nieuwtje van het seizoen. Een knap jong meisje droeg.een toiletje van witte organdi, geheel met Engelsch borduur sel versierd. Soms bestond alleen een kort manteltje of bolero uit Engelsch borduursel en werd gedragen op een effen japon van gelijke stof. Een der gasten was gekleed in een lindebloesemkleurige voile japon. De blou se was gegarneerd met een heel ruime, soe pele jabot van Engelsch borduursel en de halflange mouwen eindigden in een breede strook van hetzelfde borduursel. De meeste dames droegen handschoenen, veelal zwarte, enkele donkerbruine, en bij een geheel wit toiletje witte handschoenen. Niemand droeg avondschoeisel natuurlijk, maar er was een keurcollectie te zien van al lerlei aardige, luchtige zomersehoentjes, schoentjes van gevlochten leer, sandaaltjes, schoenen waarvan het voorstuk op allerlei wijzen was opengewerkt, wat heerlijk frisch is voor den zomer, enz. Op vele toiletten prijkten bloemen, helaas geen frissche, maar van zijde, crêpe georget- te of van de japonstof. Echter namen later op den avond, toen de feestvreugde steeg, vele dames de bloemen uit de vazen en sta ken die in het haar. En toen kon men zien hoe de echte, levende bloem toch nooit door imitatie vervangen kan worden. Want er ging een bijzondere beworing uit van de fris sche bloemen in het zachte, glanzende vrou wenhaar en het stond mooier dan het kost baarst juweel. Onze eerste afbeelding geeft een elegant costuum in wit en zwart. Op de tweede teekening vindt ge een paar gezellige kussens voor tuin of auto. WILHELMINA. WINKELSLUITINGSWET. (Staatsblad 1930 no. 460.) door J. L. LUTJEHARMS te SCHAGEN. Menig zakenman zal zich afvragen, wat mag ik doen en wat moet ik nalaten bij het inwerking treden van de Winkelsluitingswet, Staatsblad 1930 no. 460 En menig burger zal zich afvragen wan neer kan ik nog mijn boodschappen enz. doen zonder de kans te loopen dat ik voor een vaste deur kom Hierop geeft de „Winkelsluitingswet" zoo als ik deze verder zal noemen, antwoord. Om U deze wet begrijpelijker te maken zal 5k deze een weinig uitgebreid beschrijven. De Winkelsluitingswet telt met elkaar slechts 14 artikelen, waar de winkelier zich met het inwerking treden aan te houden heeft. .Ik zal dan aanvangen met de bespreking der 14 artikelen. De winkelsluitingswet begint met een omschrijving te geven van het begrip na zijn verhuizing schreef hij over de poli tiek van den dag een artikel, dat blijk gaf van zóó'n helder doorzicht en dat zóó kern achtig en goed gezegd was, dat er onmiddel lijk de aandacht op viel en dat het een be spreking uitlokte, waar hij het antwoord niet op schuldig bleef, met dit gevolg dat hem een vaste plaats door de redactie van het blad werd aangeboden. Zoozeer was hij echter op zijn vrijheid gesteld, dat hij wei gerde slechts als vrijwilliger zou hij de re publiek met zijn pen dienen; hij schreef enkel als hij wat te zeggen had, als het hart hem tot schrijven dwong en daar zijn arti kelen zeer in trek waren, ontving hij er ook een goed honorarium voor. De rest van zijn tijd gebruikte hij om zich voor te bereiden op het schrijven van een verhandeling voor een wetenschappelijk tijdschrift over het vredesrecht in Engeland. Het eerste geld, dat hijzelf verdiend had, beschouwde hij met oneindig meer voldoe ning dan al wat hij vroeger zoo makkelijk kreeg. Die enkele francs sloot hij zorgvuldig in zijn la en hij nam zich voor er zoo zuinig mogelijk mee te wezen. Hij was bang, dat men ze hem ontstelen zou en hij vreesde haast gierig te worden. Toch was het min der uit gierigheid dan uit verstandig overleg, dat hij streng alle overbodige uitgaven van zijn budget schrapte en dat hij zich in alles tot het hoog noodige beperkte. Hij at in een gaarkeuken op den boulevard St. Michel het vleesch was er taai, toch zag hij kans het naar binnen te werken veel meer hin derde het hem echter dat het tafellaken van zoo'n verdachte zindelijkheid was. Hij deed nu maar als Diogenes, die zijn nap weg wierp toen hij een jongen uit de hand zag drinken inplaats van de gaarkeuken be zocht hij in het vervolg een koffiehuis, stelde zich tevreden met een kop bouillon, waar men gratis brood bij verstrekt, maar waar een tafellaken dus niet noodig was. Het begin van December bracht al groote koude. Lionel zat heele dagen zonder vuur „winkel." Artikel I, le lid zegt dat onder „Winkels" begrepen moet worden, -alle open- of besloten ruimten, waar of van waaruit voorwerpen of stoffen in het klein plegen te worden verkocht of afgeleverd, of waar pleegt gewerkt te worden in eene barbiers- of kappersonderneming. Dus in tegenstelling met sommige wetten is hier een definitie gesteld over het begrip winkel. Toch lijkt het mij wenschelijk, dat de Minister nu ook een nadere omschrijving had gegeven van het begrip „sterke drank", maar jammer ge noeg is dit niet gebeurd. De omschrijving van het begrip winkel is zooveel mogelijk aange sloten bij artikel 3 der Arbeiderswet 1919. Het publiek verstaat in den regel onder het begrip winkel een bepaalde ruimte waar in uitstalkasten, toonbanken enz. zijn aan gebracht. Dit moet men volgens de winkel sluitingswet echter niet alleen als winkel be titelen maar ook eên niet aan de straat ge legen huiskamer en een kamer in een hotel valt onder het begrip van winkel, wanneer daar of van daaruit aan het publiek in het klein pleegt te worden verkocht, afgeleverd enz. Denkt men, zooals boven reeds is gere lateerd, in het gewone spraakgebruik bij het woord winkel wel voornamelijk aan een huis of een gedeelte van een huis, of tenminste van een gebouwtje, in het algemeen aan een besloten ruimte, de Winkelsluitingswet breidt het begrip ver uit, door er mede onder te verstaan alle open ruimten, waar of van waaruit waren enz. aan het publiek in het klein worden verkocht, afgeleverd enz. Vol gens dit beginsel zijn dus uitstallingen op den openbaren weg en marktkramen win kels, of kunnen dit in elk geval zijn. U be grijpt natuurlijk wel dat onder het begrip winkel niet moet worden begrepen een „timmerwinkel" of een naaiwinkel. Dit zijn in d enregel geen winkels in den zin des wet of zullen dit althans niet zijn. We zijn ver moedelijk bij het inwerkingtreden der wet nog niet uit de moeilijkheden, omdat de uit drukkingen der difinities soms zelf een nadere omschrijving eischen. Want in art. J eerste lid dezer winkelsluitingswet zijn de woorden plegen en pleegt een heel onzekere factor. Want vraag nu eens, wanneer pleegt ergens verkocht te worden De winkelslui tingswet geeft dit niet aan. Duidelijk is ech ter, dat men voor het verkoopen een reeks van transacties noodig heeft. Of die reeks zich over eenige dagen, een week of een lan- geren tijdsduur moet uitstrekken, zal aan stonds uit de rechterlijke uitspraken moeten blijken. De rechterlijke macht heeft op dit gebied echter al heel wat ervaring o.a. bij de toepassing der Arbeidswet 1919. Of een uitstalling op den openbaren weg of een marktkraam winkels zijn, zal naar het mij voorkomt ook afhangen van de beteeke- nis van „plegen". Een marktkraam zooals we op markten tegenkomen en die b.v. iedere week gedurende den Zaterdag of Donderdag op dezelfde plaats van den openbaren weg staan, zal naar mijn bescheiden meening wel in den zin der Winkelsluitingswet als winkel aangemerkt kunnen worden. Immers deze kraam neemt een vaste standplaats in en verkoopt en levert daar goederen af aan het kooplustige publiek. Als die kraam er niet stond dan kocht het publiek die benoo digde artikelen vermoedelijk wel in een winkel. Als men zoo'n kraam dan niet onder het begrip winkel ging rekenen, zou dit een geweldige schadepost zijn voor de winkeliers die in onroerende goederen gezeteld zijn. (Wordt vervolgd.) BINNENL. NIEUWS. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORRIJWIEL. Woensdagavond reed de heer M. H. F. J., tijdelijk verblijf houdende te Diemen, met in zijn cel te werken, en dat terwijl het ven ster zoo gebrekkig sloot dat het gordijn voort durend op en neer bewogen werd door den wind. Als zijn vingers stijf werden, bües hij ér maar op als ze even rust wilden hebben, deed hij net of hij dit verlangen niet be greep en als ze geheel den dienst weigerden ging hij een minuut of vijf met een paar hal ters werken, waarna hij de pen weer opnam, zich zeiven troostende met de opmerking Kijk, nu zal het weer ééns zoo goed gaan 's Avonds gunde hij zich de weelde van een vuur niet, dat hier een gevaar aan verbon den zou zijn, want zoodra de vlammen wat lustig opflikkerden, ging zijn verbeelding ook aan het werk en werden er in zijn brein sla pende gedachten gewekt, die daar, eVenals slangen, zoolang verstijfd van koude hadden gelegen, tot ze nu op eens ontrolden en nog de hand trachten te bijten, die ze zoolang gevoed had. Achter in den haard zag hij bij na zwarte haren en bruine oogenopdoemen en met dit visioen hield hij dan lange ge sprekken Wie ben je toch Je doet net of je het niet weet, maar je weet 't heel goed Waar kom je vandaan Uit de diepten van je geheugen en van je hartje dacht dat ik daar niet meer was, maar ik was er wel. Wat kom je hier doen Je overtuigen van de onmacht van je wil, waar je zoo trotsch op bent. Je wilt ver geten, maar je kunt het niet. Wat geeft dat nu nog Ik heb je niet meer lief Die liefde was dan ook slechts een grilik had'je lief met de oogen, dat was al. Eens heb je mij in woede ontstoken en toen is je gril tot hartstocht geworden. Ik zweer je, dat je mij totaal onverschil lig bent. Zou je dat durven volhouden, terwijl je mij recht in het gelaat keek De wijd-geopende bruine oogen wierpen zijn auto op den nieuwen verkeersweg tus- schen Muiden en de Hakkelaar met een snel heid van circa 40 K.M. Bij de Hakkelaar wil de de heer J_ den zijweg inslaan naar Mui- derberg, maar juist toen hij dat voornemen ten uitvoer wilde brengen, kwam met groo - te snelheid de motorrijder, de heer W. P., wiens echtgenoote op de duo zat, van de richting Naarden aanrijden. De schok, waar mede de motor in botsing kwam met de au to was zóó hevig, dat mevr. P. circa 10 M. werd weggeslingerd. Gelukkig kwam zij op het gras terecht, anders waren de gevolgen nog veel ernstiger geweest. Nu bleek bij het kort daarop door dr. Niekerk uit Muiden, ter plaatse van het ongeval ingestelde onder zoek, dat mevr. P. een dijbeen gebroken had. Haar echtgenoote bekwam eenige hoofdwon den, welke echter niet van ernstigen aard waren. In een passeerende auto werden de heer en mevr. P. naar Amsterdam vervoerd, waar, wat laatstgenoemde betreft, opname in het Burger Ziekenhuis noodzakelijk bleek. De heer P. kon zich naar zijn woning bege ven. VOORSTANDER VAN WATERLEIDING. Bijna zijn heele bezit aan de gemeente nagelaten voor den aanleg van water leiding. Te Rijssen is dezer dagen, oud 58 jaren, overleden dokter G. Stokkers. Bij opening van het testament bleek, dat, na aftrek van eenige legaten, zijn geheele vermogen, huizen, tuin, uitstaande gelden, aan de gemeente Rijssen is vermaakt voor de oprichting van een gemeentelijk water leiding bedrijf. De drinkwatervoorziening laat in verschil lende deelen der gemeente nog veel te wen- schen en herhaaldelijk is deze zaak reeds in den raad ter sprake geweest. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De 22-jarige dienstbode C. Kreuk uit Was senaar, die bij een zuster in de Riederstraat logeerde, is Dinsdag met een vriendin bij het land van Brienenoord gaan zwemmen. Het meisje is te ver van den-kant gezwommen. Zij kon niet meer terug komen hoewel ^'haar vriendin trachtte haar weer naar den kant te brengen. Eenige boksers, die op het land van Brienenoord aan het trainen waren, hebben zich te water begeven. Het meisje was toen reeds gezonken. Het gelukte den mannen het meisje op het droge te krijgen. Zij hebben, met een inmiddels gekomen me dicus, kunstmatige ademhaling toegepast, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Het lijk is naar het Hbld. meldt, naar het bureau van de rivierpolitie overgebracht. ONDEUGDELIJKE MELK GEDRONKEN. Eenige leden van het gezin R. te ter Aar te Alfen a.d. Rijn werden Dinsdagmorgen, ter wijl zij op verschillende plaatsen aan het werk waren, plotseling onwel, zoodat zij naar hun woning moesten worden gebracht Allen waren zeer benauwd en waar zich te vens braakneigingen vertoonden, werd aan vergiftiging gedacht. Nochtans wachtte men eenige uren alvorens geneeskundige hulp in te roepen. Toen de toestand echter steeds verergerde, werd de plaatselijke geneesheer gewaarschuwd, die vergiftiging constateer de tengevolge van het gebruik van ondeug delijke melk. Hoewel niet levensgevaarlijk, is de toestand der patiënten vrij ernstig. DE GEVOLGEN VAN EEN VERZUIM. Te Rijnzaterswoude zijn tot lid van den Gemeenteraad benoemd de heeren E. Geert- sema, J. van Ieperen en R. Kroon, allen van de lijst der Protestantsche partij omdat de gekozen leden van deze lijst, de heeren J. A. de Bruin, C. van Tol en P. Jansen hadden verzuimd hun geloofsbrieven binnen den hem een uitdagenden blik toe en een klein mondje, met spottend-opgetrokken lip, liet een welluidende lach hooren. Lionel greep onmiddellijk de tang en pook te in de asch als om er het visioen in te be graven. Maar na verloop van eenige minu ten verscheen het weer en moest hij opnieuw aan het onderhandelen. Op een dag, dat hij later dan gewoonlijk gegeten had en dat hij eerst tegen negen uur uit het koffiehuis kwam, stond hij op het trottoir van den boulevard St. Michel opeens van aangezicht tot aangezicht met den heer Pointal, die voor zaken daar in de buurt had moeten zijn. Vol verbazing sloeg de notaris de handen ineen en, terwijl hij hem onder een lantaarn trok, riep hij Dus je bent het tóch Mijn hemel, wat deed je daar in het koffiehuis U hoeft er niets geen kwaad van te zeg gen, antwoordde Lionel, het is een heel goe de gelegenheid Dat kan wel zijn maar jij, die nog al een fijnproever was.... Of ben je misschien bezig met een statistisch en philantropisch onderzoek naar de volksgaarkeukens Maakt u het maar niet zoo ingewikkeld, mijnheer Pointal. Ik ga naar dat restaurant eenvoudig om te eten. Jij zoudt daar gaan eten riep de heer Pointal. Kom, maak dat anderen wijs Hoe staat het met je huwelijk Welk huwelijk vroeg Lionel met onze kere stem, daar die vraag hem wat van streek gebracht had. Er was toch van een huwelijk sprake met mademoiselle De Saligneux Neen, het was geen ernst met dat plan. En die twee brieven dan die je mij ge schreven hebt riep de heer Pointal. Daar moet je mij toch eens alles van vertellen. Laat ons naar je kamer gaan, dan kunnen we beter praten. En terwijl hij zijn arm door dien van het jongmensch stak, liepen ze beiden den kant ECHTE FRIESCH0 ZO-50ct. per ott» door artikel 18 der Gemeentewet bepaalden termijn in te zenden, waardoor zij geacht werden hun benoeming tot lid van den Ge meenteraad niet te hebben aanvaard. Naar wij vernemen, was het echter geenszins de bedoeling van de drie laatstgenoemde heeren om voor het Raadslidmaatschap te bedan ken, maar is het geheele geval te wijten aan een verzuim om tijdig de noodige formali teiten te vervullen. TRACTOR TEGEN TELEFOONPAAL. Zondagmorgen reed op den Horsterweg te Blerik een tractor, waarop vier personen zaten. Doordat de chauffeur de bocht niet goed nam, botste de tractor in volle vaart te gen een langs den weg staanden telefoon paal, met het gevolg, dat drie der inzitten den werden verwond. Eén hunner, de 23-ja- rige mej. H. uit Venlo, werd met een ernstige hoofdwonde naar het R.K. Ziekenhuis over gebracht. Haar toestand is niet levensgevaar lijk. De beide anderen kwamen met lichte kwetsuren vrij. De tractor werd vernield. RADIO EN BIER IN FLESCHJES. In het jaarverslag van een der grootste bierbrouwerijen wordt vermeld, dat de afzet van bier in vaten in de laatste jaren voort durend terugloopt, terwijl voor bier in fles- schen de markt voortdurend beter wordt. De oorzaak van dit verschijnsel wordt ver klaard uit de toenemende populariteit van den radio-omroep. De menschen blijven, thuis bij hun toestel zitten, luisteren en la ten het bier in fleschjes bij zich bezorgen, waardoor de gewoonte, om ergens een glaas je bier te gaan drinken, vermindert. PROVINCIAAL NIEUWS. EEN TOCHT, DIE IN HERINNERING ZAL BLIJVEN. 'n Groep Texelsche deelnemers en deel neemsters aan 't VARA-zomerfeest te Hil versum die 's avonds laat per motorschip van Den Helder vertrokken, heeft op deze reis veel angst uitgestaan. De motor raakte de fect, waardoor de schipper besloot maar de zeilen te hijschen om op deze wijze de ha ven te bereiken. Plotseling kwam echter een onweersbui opzetten, waardoor de schipper genoodzaakt was het anker uit te werpen. De regen viel bij stroomen, zoodat 't gezel schap genoodzaakt werd, in 't kleine vooron der een schuilplaats te zoeken. Toen tenslot te de bui wat afdreef en de storm, die ge woonlijk op onweer volgt, ditmaal achterwe ge bleef, kon 't anker weer gelicht worden kwam 't gezelschap om ongeveer half twee in de Texelsche haven aan. TEXEL. Zondagavond ontlaste zich een hevig onweer boven onze gemeente, waarbij te de Westen van den heer P. J. Dijt een paard, een schaap met lam en twee kalveren door den bliksem werden doodgeslagen, ter wijl te Den Hoorn eveneens een paard' door den bliksem werd getroffen. Te Den Burg waren zeer vele personen aan wezig in een circus. Tengevolge van het on- weder moest de voorstelling om kwart over elf worden afgebroken. In allerijl ging de groote menschenmassa naar buiten, doch van de Rue Racine uit. Of je nu trouwt of niet trouwt, hernam hij, dat is mij vrijwel hetzelfde. Maar gister avond was ik op het Ministerie van Justitie waar nog over jou gesproken werd. Je hebt een verhandeling geschreven over het vre desrecht in Engeland. Ik heb ze niet- gelezen, want ik heb nergens tijd voor maar de mi nister, die meer vrije oogenblikken schijnt te hebben dan ik, heeft er van genoten, zooals hij zeihij houdt het voor een meesterwerk en zóó gul is hij niet met zijn lof Naar aanleiding daarvan vroeg hij mij, waar je tegenwoordig toch zat, want dat men je niet meer zag. Wees voorzichtig, vriendlief, je kent nu Parijs. Het noodlottig- ste vonnis, dat men over iemand kan uitspre ken, is „Men ziet hem niet meer Dan ben je gauw genoeg vergeten, al koestert men nu ook nog zooveel verwachtingen van je. Als je nog eenigen tijd wegblijft, dan zal je binnenkort totaal niet meer bestaan en daar is het je toch zeker niet om te doen Stel u gerust, antwoordde Lionel kalm, ik zal weer gauw genoeg verschijnen En, daar ze nu voor de deur stonden, bel de hij. Waar breng je mij vroeg de notaris, toen hij de woning eens goed opnam, die hem onwaardig voorkwam om den „prins van Wales" tot verblijf te dienen. Wel, naar mijn huis natuurlijk, ant woordde Lionel, terwijl hij den blaker nam en den heer Pointal de armoedige trap op voorging. Toen die de kamer van den jongen advocaat binnengetreden was, liet hij vol verbazing zijn blikken overal rondgaan. Mijn paleis schijnt niet zoo bijzonder in uw smaak te vallen vroeg Lionel. Als hondenhok is het niet kwaad, maar eerlijk gezegd, dat op de Quai Voltaire kwam mij toch heel wat geriefelijker voor. En wat is het hier koud Vroeger hield je er een knecht op na laat dien het vuur aanleggen! (Wordt vervolgd.*

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1