LAND- EN TUINBOUW. RUSSISCHE TARWE. Met een groep Nederlandsche graanfirma's zou een overeen komst zijn tot stand gekomen. Men seint uit Berlijn aan de N.R.Crt. Volgens berichten uit Moskou is tusschen Rusland en een groep Nederlandsche graan firma's een overeenkomst voor de levering van Russische tarwe naar Nederland geslo ten. Verdere onderhandelingen over leverin gen van Russisch graan naar Nederland du ren nog voort. Alle graanlevèringen geschie den langs den zeeweg naar Amsterdam en Rotterdam. DE LANDBOUWCRISIS IN DENEMARKEN. De kleine boeren vragen een mora torium voor betaling der rente en aflossing van hypotheken. De kleine boeren hebben in Seeland Vrij dag te Kopenhagen een vergadering gehou- dén en hebben resolutie aangenomen, waarin van de regeering een moratorium geëischt wordt voor de betaling van de rente en af lossing van de hypotheken, daar de toestand van den landbouw zeer ernstig is. TARWEWET - MISÈRE. DE WACHTENDE BOER DE DUPE. Wij beluisterden reeds den toon van teleur stelling en misnoegen, welke tot uiting kwam in het weekoverzicht van de Holl. Mij. van Landbouw teleurstelling n.1. over het feit. dat de regeerings-tarwecommissaris den bak kers heeft toegestaan om gedurende Juli hun bloemvoorraad op te gebruiken en in Augus tus half om half te gebruiken, waarvan het gevolg is, dat de maalindustrie heel weinig „regeeringstarwe" koopt en de boeren dus in de komende weken slechts weinig tarwe zullen kunnen afleveren. Het destij dsche verzuim der uitvoerders van de Tarwewet, om tegen den abnormalen bloemopslag door de bakkers tijdig maatrege len te nemen, begint zich dus te wreken, op volkomen dezelfde wijze, als wij indertijd voorspeld hebben, Toen wij de geheime cir culaire van een der meelfabrieken aan haar agenten afdrukten, benevens de bekende missive van den regeerings-tarwecommissa ris aan de bakkers, welke zóó was opgesteld, dat men eruit kon lezen, dat geen import-, maar wèl binnenlandsehe bloem mocht wor den ingeslagen. Niet voor niets hebben de fabrieken en im porteurs tot voor drie weken dag en nacht gewerkt om de bakkers, met of zonder ge makkelijke betalingsvoorwaarden, „vol te stoppen" met meel en bloem. Met dat al zijn de boeren, die hun tarwe van kwaad tot erger met groot geduld heb ben bewaard, in de hoop op het spoedig deei achtig worden van de baten der Tarwewet van dat alles nu de dupe. En om de hulp van de noodlijdende boeren gaat het en om niets anders Na den heer Huisman in het blad der Holl. Mij. v. Landbouw, heeft thans ook de Gewes telijke Tarwe-organisatie voor Zeeland zich over deze impasse van het te weinig en te langzaam verkoopen der lang bewaarde tar we uitgesproken. Zij schrijft in het orgaan der Zeeuwsche en N.-Brab. Mij. van Land bouw. „In de laatste dagen bereiken ons tal rijke vragen omtrent de levering van tarweoogst 1930 zoowel van de zijde van de handelaren als van landbouwers. Het verwondert ons niet, dat na de betrek kelijk groote levering die in de laatste week van Juni binnenkwam er ongerust heid is ontstaan nu verdere leveranties en opdrachten daartoe vrijwel uitblijven. Naar ons zal voorkomen ligt de voor naamste oorzaak hierin, dat er te wei nig meel van de fabrikanten wordf afge nomen en deze dus practisch geen om zet hebben. De oorzaak ligt echter hier in, dat de Tarwewet 1930 veel te lang on derweg is geweest, n.1. van 30 November 1930 tot enkele weken geleden. Iedereen die met de uitvoering van de wet te doen kreeg heeft dus voldoenden tijd gehad om voorloopig maatregelen te nemen, zoodanig dat hij zonder z.g. regeerings tarwe, wil dus zeggen tarwe gemengd met 20 van inlandsche oogst voorloo pig kan doorwerken. Naar verluidt is er een levendige handel in vrije bloem geweest voor de in werking treding der wet en hebben de bakkers zich vol gekocht, zoodanig, dat zij thans geen behoefte hebben aan j gemengde bloem.Was het in werking treden dei- wet bespoedigd, dan was ook het mo ment, waarop inderdaad de fabrieken behoefte aan tarwe kregen, eerder ont staan en zou de oude oogst vlugge? zijn afgenomen. Natuurlijk is het voor de landbouwers en in Zeeland voor de erkende handela ren die in vele streken reeds 50 van de beschikbare voorraden in hun pakhui zen hebben opgeslagen een groote teleur stelling, omdat vele extra kosten moeten worden gemaakt voor goede bewaring van de tarwe. Het is dan ook geen wonder, dat vele landbouwers, als ook handelaren vreezen, dat de oude oogst niet meer zal worden opgenomen. Zoover ons bekend is bestaat daartoe op dit oogenblik nog geen reden, temeer niet omdat men met afname van den oogst 1930, zooals reeds bekend is, reeds is aangevangen. Ook hier wordt dus uiting gegeven aan „ongerustheid" en „groote teleurstelling" terwijl er „voor zoover bekend op dit oogen blik nog geen reden is, om aan te nemen, dat de oude oogst niet meer (d.i. niet verder) zal worden afgenomen." Doch hoe men deze zaak ook wendt of keert één ding staat als een paal boven wa ter. Bijna acht maanden geleden werd het ontwerp-Tarwewet ingediend en heden vijf maanden gelden werd de wet door de Eerste Kamer aangenomen, en ondanks dien langen termijn kunnen de boeren, om wie het gaat, hun tarwe, die ze in Augustus van vorig jaar binnenhaalden, nog steeds niet van de hand doen Dat is de kern van de zaak. Het laby- rinth van maatregelen, dat sindsdien is opge bouwd, heeft dezen voor de boeren funesten toestand dan toch niet weten te voorkomen Er is ten minste één maatregel te weinig ge nomen, dat kan op dit oogenblik, nu over enkele weken de graanmaaiers-zelfbinders het land weer ingaan, geconstateerd worden. En als het deel van den ouden oogst, dat thans blijft wachten, verbruikt moet worden tegelijk met den nieuwen, dan wordt de „strop" voor den boerenstand nóg grooter. Immers, bij het maximale wettelijk toegela ten maalprocent van 25 kan slechts de op brengst van 57.000 bunder tarwe van de boe ren voor regeeringsprijzen worden opgekocht. En aangezien er volgens de Tarwecentrale 68.000 en volgens de Directie van den Land bouw 77.000 bunder is uitgezaaid dit jaar, zal er 11.000 a 20.000 bunder tarwe ongesteund blijven. Maar wanneer er over een poosje, als de nieuwe oogst aan de markt komt, nog een „stuit" oude tarwe over is, zal er voor elke drie ton overschot één bunder méér onge steund blijven. En aangezien er bij het in werking treden der wet nog 47.000 ton van den ouden oogst over was, terwijl er sindsdien weinig daarvan door de meelfabrikanten is opgekocht, blijkens de klachten in Holland en Zeeland, is dit een gróót gevaar voor de boeren het overschot van den ouden, ge voegd bij de opbrengst van den nieuwen oogst, zal veel te veel zijn, om 25 van de broodbloem uit inlandsche tarwe te doen be staan, zoodat een vrij belangrijk deel niet voor verhoogden prijs zal worden opgekocht en dus ongesteund zal blijven. Het verzuim van de uitvoerders der Tarwe wet, om den thans geschapen toestand (n.1. dat de bakkers geen meel en dus de meelfa brikanten geen inlandsche tarwe noodig heb ben) te voorkomen, beteekent dus voor de tot in den treure wachtende akkerbouwers niet alleen maar dat ze nog wat langer moe ten wachten, néén, het beteekent bovendien en dat is véél erger dat het verschil tusschen de van September tot September op grond der Tarwewet benoodigde inlandsche tarwe met de in dat tijdvak door de boeren aangeboden tarwe nóg grooter wordt, dan op grond der uitzaaicijfers reeds te verwachten is. Zoodat aanzienlijke hoeveelheden in- landsch product in het komende campagne jaar ongesteund zullen blijven. Dat wij reeds lang geleden ook daartegen gewaarschuwd hebben, is slechts van onder geschikt belang. Alg. Hbld. BINNENL NIEUWS. BIJ HET SCHOONMAKEN VAN EEN REVOLVER. Een opperwachtmeester gedood. Gistermorgen was de opperwacht meester-hoefsmid der maréchaussee P. Smit te Zwolle aan het schoonma ken van zijn revolver. Plotseling ging het wapen af en de kogel trof hem in het hoofd. Hij werd op slag gedood. De getroffene is gehuwd en vader van een kind. Er zou vandaag wapen-in spectie gehouden worden. VECHTPARTIJ TE UTRECHT. Een stekende Duitscher. Zondagavond was er in het café Bellevue te Utrecht ruzie ontstaan tusschen eenige bezoekers. Een Duit scher die zich ook in het café bevond, maar niets met de ruzie te maken had, liet zich daar toch mee in en diende een der twistenden een klap in het gezicht toe. Hij zou door een kellner en een bezoeker buiten het café ge bracht worden, maar trok toen zijn mes en bracht den kellner en een juf frouw steekwonden toe. Per ziekenau to werden de gewonden naar de Kli nieken gebracht. Daar bleek, dat de verwondingen slechts van lichten aard 'waren. EEN AUTOBUS GEKANTELD. Een der inzittenden zwaar en drie anderen licht gewond. Gistermiddag is te Murmerwoude (Fr.) een groote, nieuwe autobus Leeu warden-Dokkum van de firma v. d. Mey en Co., in een bocht van den weg door een vrachtauto met 4000 k.g. ijs aangereden, zoodat zij kantelde over de tramlijn. Van de passagiers werd de heer Rintzema, reiziger te Dokkum, zwaar gewond, zoodat hij naar een ziekenhuis te Leeuwarden moest wor den overgebracht. Licht gewond wer den de heer Strikwerda, directeur dei Christelijke kweekschool te Dokkum c-n twee onderwijzeressen. Het verkeer was geruimen tijd gestremd. AUTO GESLIPT. Een doode, een zwaargewonde. Tengevolge van het slippen .reed Zon dagavond op den Rijsbergschenweg 'n auto in volle vaart tegen een boom. De inzitttende dame uit Meppel werd inwendig zwaar gewond. Een andere dame uit Amsterdam liep eenige lichte verwondingen op, terwijl een heer uit Amsterdam, een zware schedel breuk bekwam. Allen werden overge bracht naar het gasthuis te Breda, waar de heer kort na aankomst over leed. MOTOR-ONGELUK. Eén doode. Zondagmiddag reed de zoon vaen den molenaar Mulders te Soest op zijn motorrijwiel over den Rijksstraatweg aldaar. Bij het nemen van een bocht, vlak bij de woning zijner ouders, kon hij door de snelle vaart het stuur niet meer houden en reed tegen een boojm. De berijder werd tegen den grond ge smakt en overleed enkele oogenblik- ken later. Mulders was 18 jaren oud en de eenige zoon zijner ouders. JEUGDIG INBREKER. Den laatsten tijd werden te Gro ningen in verschillende scholen in braken gepleegd, zonder dat men de daders kon snappen. Zaterdagmorgen is wederom ingebroken, thans inhet gebouw voor Zwakzinnigen in de Vi olenstraat. Het is de recherche gelukt den dader te arresteeren. Het is de 15- jarige W. B. wonende te Groningen, die ook de schoolinbraken op zijn ge weten heeft. Hij is ter beschikking van de Justitie gesteld. NEDERLANDSCHE KOLEN NAAR FRANKRIJK. Naar het Limburgsch dagblad ver neemt zal er Woensdag te Parijs een conferentie worden gehouden tusschen de Limburgsche steenkolenmijnen en de Fransche autoriteiten, waarbij men wil trachten de voorwaarden voor in voer van steenkolen uit ons land ver beterd te krijgen. Deze conferentie staat in verband met die van j.1. Vrij dag, waar geen enkel resultaat werd bereikt. 25 MILLE aan SIERADEN gestolen. Een Amsterdamsche koopman, wo nende in de omgeving van Haarlem, die Woensdag uit Duitschland was vertrokken, deed aangifte bij de poli tie dat hij bij aankomst aan het Cen traal Station te Amsterdam ontdekte, dat hij een toiletkoffertje, waarin zich o.m. voor een bedrag van f 25.000 aan sieraden bevond, vermiste. Diefstal wordt vermoed, maar elk spoor ont breekt. ZWENDEL MET SCHEEPSHYPOTHEKEN. De rechtbank te Dordrecht veroordeelde heden zekeren J. C. L., bekend door zijn zwen del met scheepshypotheken, tot een gevan genisstraf van twee en een half jaar met af trek van den tijd in voorarrest. De eisch was drie jaar. Zijn medeplichtigen M. v. K., schipper en H. M., scheepsmeter, werden veroordeeld tot een gevangenisstraf van resp. een half jaar en anderhalf jaar. De eisch van het O. M., was voor beiden resp. negen maanden en één jaar. VERKOOP GEWAS TE VELDE Tamelijk goede prijzen. Zaterdagmiddag werden te Hoorjister zwaag (Friesl.) de jaarlijksche verkoo- pingen gehouden van witte haver en van rogge voor de N. V. De Onginnings Mij. De Drie Provinciën, en voor de gemeente Schoterland. Niettegenstaande de malaise was er zeer groote belangstelling en werden nog tamelijk goede prijzen besteed, 't gewas stond er over het algemeen goed voor. De witte haver bracht ongeveer f170 per H.A. op, terwijl voor de rogge f 100 a 105 per HA werd besomd. Deze prij zen zijn ongeveer 20 proc. lager dan het vorige jaar. BUITENLANDSCH NIEUWS. VLIEGTUIG IN EEN TUIN GESTORT. De motor weigerde. Het verkeersvliegtuig D 1085, dat om 17.20 uur van het vliegveld te Frankfort opsteeg, moest onmiddellijk daarna wegens het wei geren van den motor dalen. Het kwam daar bij in een tuin terecht. De inzittenden, die behalve de bemanning uit twee volwassenen en een kind gestond, bleven ongedeerd en zetten hun reis per trein voort. EEN KERK INGESTORT. 20 dooden en zeer veel gewonden. Uit Londen wordt gemeld Tijdens den dienst in de kerk te Lo- ando in Portugeesch Angola stortte het middenschip van het kerkgebouw in, waardoor een deel der gemeente naren werd bedolven. Tot nog toe wer den 20 dooden geborgen, terwijl 200 personen werden gewond, waarvan 80 zoo ernstig, dat zij t er verpleging in een ziekenhuis moesten worden opge nomen. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. Officieel wordt medegedeeld, dat per 39 Juni bij de arbeidsbeurzen 3.962.000 personen als werkloos waren ingeschreven, dit is 38.000 minder dan per 15 Juni j.1. PROVINCIAAL NIEUWS. EEN REDDER. Toen Zondagmorgen verschillende le den van de Halter te Alkmaar per au to x>p weg waren naar Den Helder voor deelname aan den aldaar te houden zwemwedstrijd, werden zij nabij Den Kooy staande gehouden door de passa giers van een autobus, die allen aan den kant van het Noord-Hollandsch Kanaal stonden en met luid roepen en Allerlei gebaren mededeelden, dat er eei? man te water lag, die op het punt was van te verdrinken. Geen hunner kon zwemmen en de man was reeds ge zonken. Er was dus geen tijd meer te verliezen, en gelukkig, onze Alkmaar- sche zwemmers bedachten zich niet lang. Allen waren terstond bereid reddingspogingen in Jiet werk te stel len en toen was het de jonge D. van Die pen, die zich vlug van zijn kleeren ont deed en in het kanaal sprong, waar zwakke luchtbelletjes op circa 5 meter van den kant nog heel even de plaats aanduiden waar de drenkeling moest wezen. De redder had geluk. Bij den eersten keer had hij den man te pak ken. Toen men hem op den wal had, scheen alle leven geweken, maar.de badmeester houdt niet van half werk en paste alle voorschriften voor het redden van drenkelingen toe, die ten slotte tot resultaat hadden, dat de man weer bijkwam. Inmiddels was een andere Alkmaarder, de heer F. J. ten Pas, per auto naar het vliegkamp gereden, waar hij hulp inriep. Een dokter verscheen, die den drenkeing, een circa 50-jarigen varensgezel, ^ïaar een ziekenhuis deed vervoeren. De omstandigheden, waaronder deze redding plaats had, hebben duidelijk aangetoond, hoe noodzakelijk 't zwem men is. Een woord van hulde aan den kranigen van Diepen is zeker verdiend. SCHAGEN. Benoemd. De Heer H. Domper alhier is benoemd tot wegwerker bij de Ne- derl. Spoorwegen, standplaats Noord Schar- woude. SCHAGEN. Christelijke School. Naar we vernemen is het voorloopig koopcontract ge- teekend inzake de bouw van de Nieuwe Christelijke School alhier. Deze zal verrijzen tegenover de Lauriestraat, in de onmiddellij ke nabijheid van de nieuw te bouwen O. L. School. SCHAGEN. Gegunde werken. Door het Dep. v. Waterstaat is gegund de aanleg van steen slagwegen in de Polder afdeeling I van de Wieringermeer, perceel I aan de N.V. We genbouw Mij. Teermacadan" te 's-Graven- hage perceel II aan N.V. Nederlandsche Basalt Maatschappij te Zaandam en perceel III aan N.V. Aannemersbedrijf v.h. H. J. te Siepe afd. Wegen te Winterswijk. GEMEENTE ZIJPE. OUDESLUIS. Donderdag 16 Juli hield de Schoolfeest Commissie haar jaarlijksche al- gemeene vergadering in 't Café v%n den Heer Buisman. De goed bezochte- vergadering wordt met een woord van welkom geopend, waarna de Heeren J. Biemond en J. Komen de reke ning van 't vorige Schoolfeest nazien. Bij monde van den Heer Biemond verklaart de Commissie de rekening in orde, waarvoor den Heeren dank wordt gebracht. Nu is aan'de orde de aftreding van den Heer W. Bos. De voorzitter brengt hem war me woorden van erkenning voor zijn opbou- wenden arbeid, gedurende lange jaren voor de kinderen verricht. Daar de aftredende le den niet direct herkiesbaar zijn kiest men als opvolger van den aftredende, den Heer F. Lindenbergh, die zich deze benoeming laat welgevallen. Daarna brengt de Voorzitter de voorloo- pige plannen van 't Schoolfeest in algemee- ne bespreking. Besloten wordt met de laag ste drie afdeelingen naar Bergen en Schoorl te tuffen, omdat Heeren auto-bezitters, dooi den heer J. Delver daartoe aangezocht, zich alleen weder beschikbaar stelden, 's Ochtends 9 u. 30 is men van plan op Maandag 27 Juli van de School te vertrekken. Woensdag 29 Juli d.a.v. gaan de hoogste afdeelingen 4 klassen naar de hoofdstad naar Artis enz. OUDESLUIS. De afdeeling „Oudesluis" van het Centraal Genootschap hield in 't lokaal van den Heer Kreijger eene algemeene ver gadering, waarin de Secretaresse Mw. G. Sil- ver het jaarverslag uitbracht, waarvoor haar door den voorzitter een woord van hulde werd gebracht. De penningmeester, de Heer J. Kossen, deed rekening en verantwoording. Door de uitzending van twee kinderen, welke succès had, was de kas verminderd. Dit geld was besteed naar de bedoeling, waartoe het gegeven was. Het Bestuur hoopte, dat als de. geldmiddelen het veroorloofden wederom en kele kinderen te kunnen uitzenden. Den Heer Kossen oogstte den bijval der vergadering voor zijn goed beheer. Wijl geen ingekomen stukken van belang aanwezig zijn, sluit de voorzitter met een woord van dank de verga dering. SCHAGERBRUG. Naar aanleiding van een ingezonden stukje, in ons nummer van 15 Juli j.1., waarin het idee geopperd werd een auto-tocht voor Ouden van Dagen te organi- seeren, heeft het bestuur van de Afd. Scha- gerbrug v. d. Bond voor Staatspensionneering gemeend voor dit idee een vergadering te moeten beleggen (zie advertentie in dit num mer) om de zaak verder aan het rollen te krijgen. .Inwoners van Schagerbrug en omgeving, toont nu eens uw goeden wil, om dit streven te helpen bevorderen door deze vergadering te bezoeken. Leden en niet-leden van de afdeeling, da mes en heeren, offer nu eens één avond op voor dit sympathieke doel en komt deze ver gadering bezoeken. Gezamenlijk is zeer veel te bereiken. Wij rekenen op een zeer druk vergadering bezoek, daar er toch nog wel medegevoel bestaat voor de Ouden van Da gen, om die in hun levensavond één dag van zonneschijn te bereiden. OUDESLUIS. 't Was gisteren, Zondag een uitgezochte dag voor de kermis alhier. Heel veel bezoekers trokken de verschillende voet balwedstrijden op het terrein van Mw. de Wed. Ieke. Honderden van heinde en verre gekomen volgden vol belangstelling de wel- slaagde wedstrijden. Op de kermis zelf was het een gezellige drukte, de zweef, de Turk- sche Schop, de schiettenten enz. enz. waren volop bezet. In de café's hielden goede Jazz band's de danslustigen en toeschouwers in goede stemming. Ook de mooie bioscoop mocht zich in een druk bezoek verheugen. Jammer, dat enkele vechtlustige jongelui zich zoo mis droegen, zoodat ten slotte zelfs één der bel hamels een steek met een scherp voorwerp opliep, zoo ernstig, dat dokter Oterdoom er aan te pas moest komen en hij naar 't zie kenhuis diende vervoerd te worden. Feest vieren op een aardige, wellevende manier zonder anderen hun vreugde te bederven is een kunst, die nog lang niet ieder verstaat. Serie - wedstrijden te Oddesluis. Zon dag j.1. hield de voetbalclub DOSKO serie - wedstrijden, waaraan deelna men de volgende clubs Sparta I Scha gen, Wieringerwaard I; DOSKO en BKC. De eerste wedstrijd werd gespeeld door DOSKO I - BKC I. BKC won de zen wedstrijd met 5-0. Tweede wedstrijd was Sparta I - W. Waard I. Sparta won met 3-0, zoodat de verliezers W. Waard I en DOSKO tegen elkaar moesten kampen om de 3e prijs. DOSKO won met 3 - 2. Ten slotte de finale BKC I Sparta I. Voor de rust bleef de stand 0 - 0. Ook bijna tot het einde veranderde ze niet, zoodat ieder dacht, dat er met ver lenging moest worder gespeeld. Maar er werden strafschoppen genomen, door beide clubs drie maal. Sparta zet te ze alle drie. BKC schoot de eerste al over, zoodat Sparta de eerste prijs won BKC - aspiranten wonnen met 12 - 2 van Geel Rood III van 't Zand. ANNA PAULOWNA. Ongeval. Donderdag j.1. had de heer G. het ongeluk, om een takel, die in de bollenschuur van den heer Van Oosten losgeraakte, op het lichaam te krijgen. Het ongeval liet zich eerst ernstig aanzien, ,maar de onmiddellijk ontboden geneeskundige verklaarde na onderzoek, dat geen zwaar lesel was bekomen. Het is dus wonderbest afge- loopen. Natte brooden. Vrijdag j.1. geraak te een venterswagen met bespanning van bakker Houtlosser nabij het Post kantoor in de Molenvaart. Het paard, dat anders altijd reuze mak is, schrok van voorbijtrekkende Arabieren met hunne lastdieren en was niet meer te houden. In minder dan geen tijd kwamen paard en wagen in.de vaart terecht. De beide knechts van den heer H. geraakten ook beiden te water, doch kwamen er met een nat pak en de schrik af. Ook het paard en wagen met inhoud werden op den wal gehaald, doch het brood was na tuurlijk bedorven. De heer II. heeft dus met dit geval, hoe goed het ook is afgeloopen, nog een flinke schadepost te boeken. Het huis ontloopen. Zondag tegen den avond kwam een ongeveer 14-jari- ge jongen, afkomstig uit Den Helder aan de Spoorbuurt aanloopen. De jon gen, die ernstige verschijnselen van. zwakzinnigheid vertoonde, verklaarde-- naar Hellevoetsluis te willen wande len. Iemand, die een en ander niet ver trouwde wist hem in een auto te krij gen en naar den gemeente - veldwach ter, den heer Teuteling te brengen. Deze heeft den jongen onmiddellijk naar zijn ouders te Den Helder getrans porteerd, die reeds in groote onge rustheid verkeerden. Kermis Anna Paulowna. Zooals an dere jaren, worden er ook nu weer druk voorbereidingen voor de kermis getroffen. De zaalhouders zijn heel ac tief. De heer Jonker heeft o.a. voor den Kermis - Maandag het bekende Tooneelgezelschap „De Maskerspèlers'" van Bergen geangageerd. Dezen zullen ten tooneele brengen het pracht blij spel „Overschotje". De heer Slikker krijgt gedurende de kermis de Van Dijks origineele Volendam,mers en op Kermis - Maandag de humorist Lou Bandy. Ook de zaalhouder Kossen heeft voor liefhebbers voor een gezel lig zitje en dansje gezorgd. Daar ko men gedurende de kermis de .bekende harmonica - virtuoozen de „The Wil liams. In de zalen zal het dus al vast niet aan afwisseling ontbreken Examens. Geslaagd voor het over- gangs - examen van de 4e naar de 5e klasse R. H. B. S. Den Helder II. Jon ker Hz.; voor het overgangs - examen Handelsschool Den Helder van de eer ste naar de tweede klasse P. Crum, W. Metz en N. Keijzer en van de tweede naar de derde klasse D. Blaauboer. Alle gelegenheid naar de Kermis. Voor het Breezander publiek is het nu wel zeer gemakkelijk naar de a.s. Kermis te Kleine Sluis te komen. De firma's Jac. Borst, Jr. Jonker en Gebr. Boerman zullen toch in combinatie rij den naar en van de kermis met hunne luxe auto's. Een schitterende verbin ding dus voor de a.s. feestdagen. Klein. Brandje. Vrijdag j.1. was meri bij slager Rezelpian aan het vetsmel- ten in het schuurtje. Op een gegeven oogenblik geraakte het gebouwtje in brand. Gelukkig was men er spoedig bij en wist men met vereende krach ten de vlammen te dooven. GEMEENTE WIERINGEN. KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES. Ter be handeling aanvragen kostelooze rijwielbelas- tingmerken zal zitting worden gehouden te Den Oever in het politiebureau en te Hippo- lytushoef in de Oude School op Vrijdag 24 en 31 Juli a.s. van 79 uur 's avonds. J.V.O.-NIEUWS. Woensdag 22 Juli, 's avonds zeven uur bijeenkomst adspiranten in de Vonk. Zondag 26 Juli, 's avonds half acht leden en adspiranten bijeenkomen in de Vonk. Bij gunstig weer wandeltocht met gelegenheid, tot zwemmen anders programma binnens huis. ZEEGRAS. Men deelt ons mede, dat het maaien van zeegras voor de zee gras-exploitatie j.1. Zaterdag is ge ëindigd, daar er voldoende voorraad is. W'at de haiidel van dit gewas be treft gaat niet best, aangezien er nog weinig is verkocht, terwijl vorig jaar de oogst direct .van de hand ging en in de groothandel zat. Zouden de prij zen voor de afnemers niet te hoog zijn Examens. Geslaagd voor het over gangsexamen van de Se naar de 3e klasse ULO - school te Schagen S. Bak ker Mz. te Oosterland. Geslaagd aan de Handelsschool te Zutphcn voor het overgangs - examen van de 3e naar de 4e klasse Joh. Takes Tz., H.hoef; en aan de Handelsschool te Den Helder voor het overgangs - exa men van de 2e naar de 3e klasse S. Minnes Dz. Politie Verloren een gestreept zakje, inhoudende een briefje van f10, 5 guldens, 1 rijksdaalder, 3 dubbeltjes en 1 cent. Inl. hij den Gem. Bode. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 20 Juli 1931. Op <le he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt71 Vette koeien i' 170 tot f 380, handel maig 9 Vette kalveren f 36 tot f 70 Vette kalveren per K.G. f 0.95 tot 1 1.10 42 Nuchtere kav. slacht f 8 tot f 28 518; Varkens, (vette) per K.G. f 0.45 tot f 0.50 en Zouters per K.G. f 0.32 tot f 0.44, handel vlug.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2