boerengrint arriveert? De opzichter antwoord dat dit spoedig in orde komt. Verder vraagt de heer Dignum naar den uitslag van de schouw in de onbemalen lan den. De Dijkgraaf zegt dat deze schouw heel slecht is uitgevallen. Er was niets gedaan. Deze zaak moet eerst een paar jaar loopen. voor het in orde komt. Tegen de a.s. herfst zullen wij per advertentie de ingelanden met den schouw in kennis stellen en dan, bij niet voldoen, zal er beslist worden opgetre den. De heer Dignum zegt dat er personen zijn welke een procesverbaal hebben gekregen, welke geen riet hadden gehakt en anderen, welke ook deze overtreding hadden gemaakt, vrijuit gingen. De Dijkgraaf zegt dat dit niet zoo is. Wel enkele huurders van het grasgewas der we gen hebben een proces verbaal opgeloopen, wegens het niet voldoen aan de voorwaarden der verpachting. De heer Dignum blijft bij zijn bewering, waarop de Dijkgraaf vraagt aan den heer Dignum om namen te noemen, iets wat de heer Dignum niet wenscht te doen. Dan kunnen wij hierop niet verder ingaan, zegt de Dijkgraaf. GEMEENTE WIERINGEN. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 26 Juni 1931. NED. HERV. GEMEENTE 26 Juli en 2 Aug. Ds. van Beek Geen dienst. Kapel Den Oever vm. 10 u. de heer Franck. Kerkdiensten Wleringermeer Sluis I bij Haukens geen dienst. Nieuwe Sluis Kamer II 3 uur de hr. Franck. EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. GEREFORM. KERK. Den Oever voorm. 10 uur Cand. Robbers. Den Oever 3 uur preeklezen. V.H.A. H.-hoef voorm. 10 uur Preeklezen. H.-hoef nam. 3 uur Cand. Robbers. RAAD VAN WIERINGEN. Vergadering van den Raad op heden Vrij dagmiddag twee uur. Alle leden aanwezig. Na opening werd overgegaan tot onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw-benoemde leden van den Raad. De Heer Kaan rapporteert namens de com missie alles in orde te hebben bevonden en adviseert tot toelating. Alzoo wordt besloten. Den notulen worden op voorstel van den voorzitter, waar ze zeer lang zijn en derhalve veel tijd vorderen niet voorgelezen Ingekomen zijn de volgende stukken van Mej. K. Langedijk bericht van aanne ming der benoeming tot onderwijzeres aan de O. L. school te Westerland van S. Kuit Jbz. bericht van aanneming der benoeming tot opzichter der begraafplaats. De Heer Kaan. Hoe is het nu met Kuijt. Er is aanvankelijk besloten in den Raad dat Kuijt werd aangesteld met inbegrip van het gravenmaken. Volgens Kuijt behoort dat er niet bij. Voorz. Ja, Kuijt is bij me geweest en heeft gezegd, dat het een misverstand was. De Heer Kaan Dan zou hij een lauw baan tje hebben voor 150.—, als 't gravenmaken er niet bij is. De Heer Lub. Dan zou de burenplicht nog niet uit de wereld zijn en daar ging het toch om. De Heer p. Kooij dus hij heeft zijn be noeming dus niet aangenomen, want 't gra venmaken stond ook in de voorwaarden. Voorz. Wij zullen nader met Kuijt in on derhandeling tredenneemt hij de voorwaar den niet aan, dan roepen wij sollicitanten op. Van J. de Wit, L. Spaander, S. Juisting, C. Guldemeester, N. J. Poel bericht van aanne ming der benoemingen tot lid van de Com missie tot wering van schoolverzuimvan Burg. en Weth. de maandstaat der Zeegras exploitatie over Juni in deze maand is geen zeegras verkochtvan den Administrateur der Zeegras-exploitatie het verslag van het be drijf over het dienstjaar 1930-1931 van de N.V. Spoor- (tram)weg Wieringen-Schagen het jaarverslag het jaarverslag over 1930 van de Woningbouwvereeniging „Beter Wo nen" mededeeling van oprichting der veree niging Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Van de gymnastiekvereeniging Wieringen en de Arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks" verzoeken om vermindering van huurprijs voor het gebruik van gemeentelo- caliteiten, waarbij inlichtingen over den fi- nancieelen toestand der vereenigingen. Waar deze laatste stukken niet gezegeld zijn, worden ze niet in behandeling genomen. De maandstaat der Zeegras-Exploitatie over Juni 1931 wordt aangeboden. Wordt een stuk gelezen van de Vereeniging „Volksonderwijs, afd. Wieringen. Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen het bestuur van de Vereeniging „Volks onderwijs Afd. Wieringen dat nu reeds jaren geleden het besluit in den Raad is genomen tot het bouwen van een openbaren lagere school met 4 lokalen te Den Oever dat nog steeds de bouw op zich laat wach ten, terwijl geruchten loopen, dat naar aan leiding van een conferentie met den Inspec teur van het Lager Onderwijs, door het Da- gelijksch Bestuur goed schijnt te zijn gevon den, dat het bestuur van het Christelijk on derwijs te Den Oever een school met 3 loka len zal bouwen, mits ook de openbare lagere school een gebouw met drie lokalen zal wor den dat ook schijnt te zijn gesproken, dat voor- loopig het houten gebouw, dat door de Bij zondere school thans in gebruik is, bij vrij koming als noodschool voor het openbaar onderwijs zou kunnen worden gebruikt dat het bestuur van de Vereeniging „Volks onderwijs" genoodzaakt is, mochten deze ge ruchten waarheid bevatten, hiertegen een scherp protest te laten hooren dat reeds genoegzaam weerlegd is de nood zakelijkheid van een openbare school met 4 lokalen te Den Oever en de spoedige bouw daarvan dat niettegenstaande deze weerlegging de bouw nog steeds op zich laat wachten redenen, waarom het bestuur van de Ver eeniging „Volksonderwijs" afd. Wieringten met klem aandringt, dat de Raad het besluit neme tot onmiddellijke bouw van een open bare schóól met vier lokalen te Den Oever Waar dit stuk he-'.enmorgen is ingekomen stelt Voorz. voor het in handen te stellen van B. en W. om praeadvies. De Heer Oden Over dit schrijven een en kele vraag hoe ver is die zaak gevorderd en wordt dat plan van 4 lokalen uitgevoerd Voorz. De teekening is voor de helft klaar. Oden Is dat 't plan voor 4 lokalen Voorz. Nee, voor drie lokalen. B. en W. hebben daar een reden voor. Dat is zoo niet te zeggen en daarom stel ik voor het schrij ven in handen van B. en W. te geven voor praeadvies. De Heer Oden Ik, dacht dat de reden U genoegzaam bekend was Voorz. 't Zit 'm in verband met het aantal leerlingen. Oden. Het is bijna twee jaar geleden dat de zaak ter hand is genomen. De Heer Kaan. Ik geloof wel, dat het ten nadeele van „Volksonderwijs" gaat. De Heer P. Kooij. Ik meen te weten, dat 't besluit genomen is met 4 lokalen en nu komt men aan met drie lokalen. Voorz. Ik zou voorstellen de zaak in han den te stellen van B. en W. 't Wachten is op de teekeningen. De Heer Oden. Dat is toch geen manier van doen om daar twee jaar mede te wach ten. De Heer P. Kooij Wanneer Poel 't niet kan doen, dan moet een ander dat toch doen. De heer Kaan. Ja maar de teekening van de i-lokalige school was toch klaar. Voorz. Ja. De heer Kaan. Dan zit de vertraging dan ook niet in den opzichter/Als je dan maar weer een hieuw plan moet maken is geen kleinigheid De heer Oden. En de voorzitter zegt dat van de nieuwe teekening ongeveer de helft klaar is. Kunt u ons garandee ren dat voor de volgende vergadering de teekeningen klaar zijn Voorz. Dat kan ik niet garandeeren! De heer Kaan. Dan zou ik willen voorstellen dat Poel een assistent krijgt De heer P. Kooij. Maar de teekening voor 4 lokalen is toch klaar. En dat voorstel dient toch doorgevoerd! Dan heeft de Raad niets anders te doen als aan te nemen Voorz. Op die teekening zijn verschil lende aanmerkingen gemaakt door den inspecteur en den bouwkundige. De ze moeten dus eerst gewijzigd en dan weer ter goedkeuring. De heer P. Kooij. En zoo wordt dc zaak ook van hooger hand op sleeptouw gehouden. Dc Christelijke school wordt al gebouwd; die bouwen maar raak Ik begrijp niet dat de burgemeester de moed nog heeft deze zaak van 3 loka len te verdedigen. De heer Oden. Ik wil mijn voorstel wijzigen, n.1. dat Poel assistentie krijgt en ook 't 3-lokalige plan afwerkt. De heer Lub. Ik kan dat voorstel niet ondersteunen. Ik wil dat die teeke ning van het 4-lokalige plan ter tafel komt; dat is aangenomen. Voorz. Aangenomen is 't niet. B. en W. kregen alleen opdracht De heer Bakker. Kunnen de notulen dat dan niet uitmaken. Voorz. Die zijn zoo gauw niet te vim den; ik weet zoo niet in welke verga dering deze zaak behandeld is. De heer Lub. Het is toch besloten Voorz. Dus de heeren wenschen geen praeadvies op het schrijven van Volks onderwijs Dan zullen we in de volgende Raadsvergadering de teeke ning van de 4-lokalige school ter tafel brengen. De heer Kaan. Als u met die teeke ning indertijd gekomen was in den Raad was die zaak niet zoo lang slee- pende gehouden.. De heer P. Kooij. Door die besprekin gen over een nieuw plan buiten den Raad om is de boel vertraagd en heb ben we twee jaar moeten wachten De Voorz. De moeilijkheid zal nu zijn om voor Poel 'n assistent te vinden. De heer Oden: Er loopen er genoeg De heer M. Kooij. Dat vindt ik over bodig. Die teekening kan toch zonder wijziging in den Raad komen. De heer P. Kooij. Dan schieten we niet op. En we mogen niet alles aan de kap stok van den opzichter hangen. Het wordt nu zoo zoetjes aan een Russisch vijfjarenplan. Wordt besloten, dat de teekening van de 4-lokalige school zal worden gewij zigd en dat Poel indien noodig assisten tie zal krijgen. No. 4. Aanbieding van de rekening en ba lans der Zeegras exploitatie, over het dienst jaar 19301931 en van de gemeenterekening dienst 1930. De Heeren J. Lont, M. Bakker, en W. F. Lub worden benoemd de rekening na te zien. Verzoek van de afd. Wieringen der Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholh. Dranken tot wering van jeugdige personen uit verlofslo- caliteiteu. In de laatste vergadering werd aange houden het preadvies d.d. 21 Mei j.1. nopens het verzoek van het Bestuur der afdeeling Wieringen van de Ned. Vereeniging tot Afschaffing van Alco holhoudende Dranken, strekkende tot invoering van een verbod om personen beneden 16 jaar tot verlofslocaliteiten loe te laten. In dal praeadvies vestig den B. en W. er de aandacht op, dat door de Tweede Kamer onlangs de op neming van eene bepaling in de Drank wet was goedgekeurd, waarbij het den verkooper van zwak-alcoholischen drank of zijn vervanger verboden wordt in de uitoefening van het be roep aan personen beneden 16 jaar dien drank te verkoopen of te ver strekken. B. enW. meenden, dat al dus aan de bedoeling van adressant grootendeels was voldaan. De behande ling werd echter aangehouden, omdat in de vergaderingen stemmen opgin gen, die meer gevoelden voor een ver bod van toegang, hetwelk verder gaat dan een tapverbod. Hoewel het door de Tweede Kamer goedgekeurde artikel zijn weg naar het Staatsblad nog niet gevonden heeft., mag toch aangenomen worden, dat de voorgestelde Drankwetwijziging binnenkort tot wet zal worden ver- 2 1927 - 59 13 1928 - 30 17 1929 188 57 1930 - 97 51 le halfjaar 1931 - 87 - 62 heven. Zoodra dit het géval is moet dit onderwerp volgens art. 193 der Ge meentewet geacht worden voor de ge meente tot het verboden terrein te be- hooren. Op dien grond stellen B. en W. voor hen op te dragen aan adressant mede te deelen, dat het niet mogelijk is van gemeentewege eene verder strekkende bepaling te maken dan in de aanhan gige wijziging van de Drankwet wordt voorgesteld. 4- Wordt goedgevonden. Verhooging huurprijs van per ceel Beltstraat 2. In verband met de omstandigheid, dat het waterabonnement voor de ge meentewoning gelegen Beltstraat 2, is verhoogd wegens bijplaatsing van een closet, zal in overeenstemming met het in de vergadering van 17 j.1. inge nomen standpunt de huurprijs dier woning eene evenredige verhooging dienen te ondergaan. Mitsdien stellen B. en W. voor dezen huurprijs met ingang van 1 Juni na der te bepalen op f 231. (tevoren f f226.--) per jaar. Wordt goedgevonden. Herziening belooning van den Secretaris der Commissie tot! wering van schoolverzuim. Het is gebleken, dat de werkzaamhe den van den Secretaris der Commissie tot wering van schoolverzuim in den loop der jaren dermate zijn toegeno men, dat de aan die functie verbonden belooning niet langer kan geacht wor den eene billijke vergoeding te voi?nen voor den daartoe beschikbaar te stel len tijd. Bepaalden deze werkzaam heden zich vroeger tot de behandeling van slechts enkele schoolverzuimen per jaar, langzamerhand is het aantal door de toeneming van het getal schoolkinderen sterk vermeerderd. Ook relatief is het geval verzuimen veel grooter geworden. Dit blijkt wel uit het aantal rapporten in de laatste 10 jaren over de behandelde school verzuimen uitgebracht. Volgens op gaaf der commissie beliepen deze in 1921 19122 1923 1924 1925 1926 Naar oordeel van B. enW. is het wen- schelijk te noemen, dat de belooning niet al te veel achterblijft bij -den om vang der werkzaamheden. Zij stellen daarom voor, ingaande 1 Juli 1931, die belooning, thans bedragende f 10.,—, na der te bepalen op f 50.— per jaar. De heer J. Kooij kan zich daar niet best mee vereenigen. Eerst f10 en nu f 50; dat verschil is te groot. Dat wordt f 1.- in de week Voorz. Vroeger was 't ook veel te wei nig en f 50 is nog geen overdaad. Het voorstel wordt aangenomen. Stalling motorbrandspuit te Den Oever. B. en \VJ. deelen mede, dat de nieuw aangeschafte motorbrandspuit voor Den Oever reeds eenigen tijd is ge stald in de garage van den Heer J. Boersen aldaar. Het komt hun voor, dat dit ook voor het vervolg zoo kan blijven, mits de spuit steeds en te allen tijde door de brandweer bereikt kan worden en dat in geval van afwezigheid van den eige naar ook de opperbrandmeester over een sleutel, van de garage beschikt, op dat op elk oogenblik met de spuit kan worden uitgerukt. B. en W. stellen voor hen te machti gen op dezen voet de motorspuit bij den Heer Boersen te stallen, tegen eene vergoeding van f 52.— per jaar. Wordt goedgevonden. Instellen van beroep tegen aan slagen in de forensenbelasting. Aan A. Ambachtsheer werd over de belastingjaren 1929-30 en 1930-31 een aanslag opgelegd ingevolge art. 44a., Ie lid, 30., (oud) der gemeentewet als werkforens in de gemeente Amster dam. Naar B. enW. is gebleken, zijn deze aanslagen ten onrechte opgelegd, omdat belanghebbende gedurende die belastingjaren aldaar niet op meer dan 90 dagen over eene vaste inrichting, zooals een kantoor, winkel of werk plaats tot persoonlijke uitoefening van eene betrekking, beroep of bedrijf de beschikking heeft gehad, noch aldaar op meer dan 90 dagen aanwezig is ge weest, hetzij tot uitoefening van een beroep of bedrijf in zoodanige inrich ting, hetzij tot vervulling van een be trekking. Hetzelfde is het geval ten aanzien van een aanslag als werkforens, opge legd aan G. H. Linterman over het be lastingjaar 1930-31. B. enW. stellen voor hun op te dragen tegen voormelde aanslagen beroep in te stellen bij Gedeputeerde Staten van deze provincie. Wordt goedgevonden. Aankoopvan grond ter verbree ding van de Hoofdstraat. Het is reeds meer dan twee jaar ge leden, dat B. en W. aan de betrokken eigenaren de vraag voorlegden of niet door eenige opoffering zoowel van den kant dier eigenaren als van de zijde der gemeente eene goede straatverbete ring zou kunnen worden bereikt door het hek voor het R.K. Kerkgebouw on geveer een Meter achterwaarts te verplaatsen en den vrijkomenden grond aan de Hoofdstraat toe te voe gen. Bij het Kerkbestuur vonden B. en W. dadelijk een gewillig oor door hare bereidverklaring den benoodigden grond ondere zekere voorwaarden te gen den zeer billijken prijs van f 1.- aan de gemeente af te staan. De eige naren van het Zuidelijk gedeelte van den over te dragen grondstrook, de hr. A. J. van Kelckhoven c.s. waren daar toe eveneens bereid, doch slechts te gen een koopprijs van f 7 perM2. De gevraagde som was van dien aard, dat B. en W. meenden van de straat- verbreeding destijds te moeten afzien. De hiervorenbedoelde aangelegenheid heeft echter opnieuw 'n punt van over weging in de vergadering uitgemaakt, aangezien B. enW. het oog gericht hielden op de zoo noodige verbetering op dit nauwe punt der Hoofdstraat en de zaak inderdaad voor het verkeer van zooda nig belang is, dat eenige opoffering van de gemeente wel gerechtvaardigd mag heeten. Na hernieuwde overweging zijn B. en W. dan ook tot de slotsom gekomen te moeten voor stellen tot aankoop over te gaan, met be stemming tot openbare straat: lo. van eene langs de straat gelegen grondstrook, ter grootte van ongeveer 18 M2. deel uitmakende van het kadastraal perceel Sectie C. No. 3225, eigendom van het Roomsch Katholiek Kerkbestuur der parochie van den H. Hippolytus alhier, voor een koopsom van 1in totaal 2o. van eene eveneens langs de straat gelegen grondstrook, groot ongeveer 8 M2., zijnde een gedeelte van het perceel Kadaster Sectie C. No. 3950, eigendom van A. J. Kelck hoven c.s. alhier voor een koopsom van 7.— per M2. Behalve de kosten van grondoverdracht zullen tevens ten laste der gemeente komen de uitgaven wegens het verplaatsen en zoo noodig vernieuwen van het hek en het rooi en der boomen, aanwezig in de over te dra gen grondstrooken, alsmede het desverlangd planten van een'gelijk aantal nieuwe boo men achter de nieuwe grensscheiding. De Heer Van Kelckhoven wenscht een zoodani- gen beloop van de nieuwe grenslijn, dat de naast zijn huis zich bevindende hekpoort be houden blijft. Het kerkbestuur heeft even eens enkele wenschen kenbaar gemaakt van ondergeschikt belang, die hier geen afzon derlijke vermelding behoeven. B. en W. geven in overweging overeenkom stig het vorenstaande te besluiten. De heer Jb. Lont. Wordt het dan een schuin beloop De heer Bosker. Ja, dat is het beste. Bij de firma Albert Heijn wordt het weer heel wat breeder, dus is er voldoende ruimte voor passage. De kosten van verplaatsen van het hek zullen ook nog al meevallen. De hardstee nen rollaag kan voor het grootste deel weer worden gebruikt. De heer Jb. Lont. Het wordt tijd voor het hek, want het begon leelijk over te zakken 'n Aanrijding heeft 't weer wat achterover ge duwd en in 't fatsoen gebracht. De heer Bosker. Dat heeft Vrieling de groen teboer gedaan. Die was aan 't leeren. De heer P. Kooy: Nou, hij heeft aan het hek en de rollaag geen kwaad gedaan. Verzoeken van ouders van leer lingen om tegemoetkoming in de vervoerkosten voor het bezoe ken der R.K. School. In de vergadering van 30 Juni j.1. werd, tot het instellen van een onder zoek, verdaagd de beslissing op het verzoek van P. van Gemst tot het be komen van een tegemoetkoming uit de gemeentekas in de kosten, verbon den aan het bezoeken van zijn in het verzoekschrift genoemde twee kinde ren van de R.K. School te II.-Hoef. Naar B. en \\X is gebleken is, kun nen deze kinderen daartoe gebruik maken van de in den gewronen dienst rijdendei autobussen van den onder nemer M. Geel, die daarvoor f 35.- per jaar voor elk kind vraagt. Gelet op de ojmstandigheden, die zich hierbij voordoen, meenen B. en W. te moeten voorstellen het verzoek toe te staan en het bedrag der tege moetkoming, te rekenen van 1 Juli 1931, vast te stellen op f 35,- per jaar voor elk der beide kinderen, met be paling, dat dit bedrag zal worden uit gekeerd, zoolang de tegenwoordige toestand voortduurt, met dien ver stande evenwel, dat in daartoe leiden de gevallen het bedrag nader zal worden vastgesteld en dat de tege moetkoming niet langer zal worden uitbetaald dan tot het tijdstip, waar op voor elk der kinderen de leerver plichting eindigt. De heer Jn. Lont. De afstand schijnt geen 4 KM. te zijn. De auto's hebben het opgeno men Dan ben ik er tegen. Voorz. 't Is juist 100 M. meer. Bij hotel De Haan vandaan gemeten was 't geen 4 KM. Als het nu blijkt dat 't waar is Voorz. Dan herroepen we ons besluit. Wordt goedgevonden. De heer Jb. Lont. Krijgen we geen rond vraag. Het staat niet op het convocatiebiljet? Voorz. 't Staat er nooit op maar rondvraai krijgen we wel. RONDVRAAG. De heer P. Kooij vraagt de aandacht van B. en W. voor een., uitbreidingsplan... Het schijnt dat iemand te Den Oever weer hui zen wil bouwen. En hier en daar wordt buiten de kom in het wilde weggebouwd. Aan nieu we straten Wordt geen aandacht geschonken Zoo b.v. de Dijkstraat te Den Oever. Licht daar niet Voorz. Ir. Verhij komt de volgende week met een ontwerp uitbreidingsplan voor Den Oever. Een en ander zal hij dan nader met den opzichter bespreken en dan komt het in den Raad. Tevens is het al in bespreking bij de commissie van Ged. Staten De heer Kooij. Ook van Hippolytushoef Voorz. Nee, dat komt hierna. Den Oever was het noodigste. De heer Oden vraagt of de winst Zeegras- Exploitatie nog voor kermis aan de menschen wordt uitgekeerd. Dat is zoo gebruikelijk. Secr. antwoordt van a.s. Woensdag, ten minste als er winst is De heer Oden vraagt hoe het staat met dc onrendabele gedeelten inzake de waterleiding Voorz. Wij hebben het opgegeven aan het P.W.N., maar nog geenantwoord gekregen. De heer Kaan. Ik meen dat het Dag. Be stuur een en ander bij de menschen zou on derzoeken of zij wilden aansluiten. Voorz. Wij geven de namen op. Rechtstreeks van het P.W.N. worden de menschen aange schreven. De heer Oden. Is de 90 proc. er al. Voorz. Officieel weten we 't nog! niet. De heer Oden. De heer Nic. Luyt heeft een aanvraag tot uitbreiding van zijn winkelhuis ingediend. Dit zou volgens den heer Luijt in den raad be handeld worden Voorz. De zaak is zoo. Luijt kwam in conflict met de verordening, dat hiji 3 M. van den weg moest afblijven. Toen hebben wij Luijt geschreven dat hij 'n verzoek aan den raad moest indienen. De heer Bosker. Wij hebben daarop nog geen antwoord ontvangen dus kan het nu ook niet worden behandeld. De heer Kaan. Worden de raadsle den in staat gesteld om de gemeente- rekening in te zien Voorz. Zeker. De heer Kaan. Het hek voor het raadhuis, kan dat niet naar binnen, ge lijk met de poort Voorz. Daar staat zoo'n dikke tele foonpaal. De heer Oden. Die moet maar wijken De heer Jb. Lont. Ja, de straat is daar veel te nauw. Ik zou voorstellen bij de hoek van Bruul IV2 M. naar bin nen en dan schuin dood laten loopen. Op voorstel van Voorz. wordt beslo ten dat B. en W. de zaak zullen bekij ken en dan zullen adviseeren. De heer Bakker. Ik zou willen vra gen of het met de subsidie van dch weg al wat opschoot. Voorz. Ik heb den heer Ringers gete lefoneerd en binnen enkele dagen zou den we antwoord krijgen. De heer Jb. Lont. De minister heeft zeker nog geen inkt aan de punt van zijn pen om te teekenen De heer Bakker dacht dat het nu met die keileem op den weg zoo wel kon. Het stuift er zoo weer af. Voor de auto's gaat het maar voor de fietsers is het geen harden. De heer Lub. Die keileem geeft niks! De heer M. Kooij. Het is ook 80 proc. zand. De spullen zijn niet goed. De heer Bosker. Het. dient als bind middel Als je basalt er zoo opgooi, stuift 't zoo weg. Als je keileem niet aanstaat moet je teer nepien. Maar de weg is nu in goede conditie De heer Jb. Lont. Ik reed gister met 'n gezelschap en die vroegen of de weg bij het rijk in onderhoud was. Zoo flink vonden zij hem in orde. Praat je van stof, dan moet je dat stuk van V. Ewijcksluis naar Oudesluis 'ns rijden. De heer Lub. Ik sprak 'n "gezelschap dat verbaasd stond, dat zulk een stof wolk over Wieringen hing. (W'as het ook dauw 'smorgens in de vroegte Verslaggever. De heer M. Kooy. Ik zou een lantaarn in den Poelweg noodzakelijk achten. Voorz. Ik meen dat 'n dergelijk ver zoek nog al eens is gedaan. De heer Bos ker en ik zijn er toen geweest, maai* wij vonden het niet zoo noodzakelijk De heer Kooij. Moet u maar eens ko men als het donker is. Voorz. We zullen 't eens nagaan. De heer Kooij. Dat is minder noodig als de lantaarn er maar komt. Voorz. 't Komt nu wel in orde. De heer Bosker. Ik zou nu willen, dat de Raad zich uitsprak over den weg; moeten we doorgaan of niet. Dat geklets van niet goed en wel goed begint me danig te vervelen. De heer Bakker. U moet niet kwaad worden De heer Bosker. Doet u dan eens wat beters aan de hand De heer Oden. Doorgaan. En het is dringend noodzakelijk, dat er ook aan den weg te Westerland wat gebeurt. De heer Jb. Lont. En dan niet te veel keileem er op. Het is zoo als Kooij zegt, er zit veel zand in. De heer P. Kooij. En die zal het wel weten want die zit in het laboratorium! Voorz. Nee, het moet er niet in te groote hoeveelheid op. De heer Bakker. Nou zijn we er juist. Niet te veel, dat was ook juist mijn bedoeling. De heer Bosker. Er komt immers maar weinig op; en dat er zand in zit is goed. Anders zijn de stukken te hard en zonder wals niet fijn te krijgen. Op voorstel van voorz. wordt goed gevonden nog een lading basalt ter bestellen. Niets meer aan de orde zijnde sluit voorz. de vergadering en wenscht al len een prettige kermis. De heer M. Kooij. Blijft U hier ook. Voorz. Neen, ik hoop niet van de ker mis te genieten. De heer Kooij. O, want anders had ik mijnheer de voorzitter wederkeerig 't zelfde willen wenschen. MARKTBERICHTEN. Schagen, 23 Juli 1931. Op de heden gehou den weekmarkt Waren aanvoer en prijzen als volgt78 Paarden 100 a 425 7 Stieren 1' 80 a 200 3 Geldekoeien (mag.) f 180 a 270: 54 Geldekoeien vette) 250 a 390 10 Kalf koeien f 300 a 375 41 Nucht. kalv. f 14 a 22: 30 Schapen (mag.) f 18 a 24 87 Schapen (vette) 28 a 34 59 Lammeren 15 a 27; 4 Bokken en geiten 4 a 13 38 Varkens (mag.) f 17 a 24 111 Varkens (vette) per K.G. f 0.44 a 0.47 233 Biggen f 10 a 14.50 Konijnen f 0.25 a f 1.10; 57 Kippen f 0.80 a 1.20 Haantjes f 0.15 a 0.25. Eierveiling, Schagen 23 Juni 1931. Aange voerd 104862 Kipeieren. Prijzen 55—57 Kg. f 3.80 a 4.20 58—60 Kg. f 3.90 a 4.30 61—63 Kg. f 4.20 a 4.50 64—67 Kg. f 4.40 a 4.60 Ongewogen Wit f 3.80 a 4.20 Ongewogen Bruin f 4.20 a 4.60 Klein f 3.30. 2089 Eindeiren f 3.60 a 3.70 8 Kalkoeneie ren f 7.00. Eierenveiling Helder, 23 Juni 1931. Aange voerd 17837 Kipeiren. Prijzen Bruin f 4.60 a 5.00 Wit f 4.30 a 4.70 Kleine Eieren f 3.50 a 4.00 Aangevoerd 133 Eendeieren 3.60 a 3.90 per 100. SCHAGEN. Het verbouwen van het winkel huis op de Hoogzijde te Schagen, voor reke ning van de firma G. Ranke, is Vrijdag bij onderhandsche aanbesteding gegund aan den heer A. Bakker aldaar.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 4