22E JAARGANG DINSDAG 11 AUGUSTUS 1931 NO. ei NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VONDELING. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. I ADVERTENTIëN Van 15 regels Iedere regel meer 0.50. 0.10. DE JUFFROUW AAN DE CASSA. Van de vier vrienden, die iederen avond hun spelletje kaart speelden in „Rivierzicht" ontbrak er een. De drie wachtenden keken verstoord, haalden om de beurt het horloge uit den zak, keken naar de caféklok en schud den het hoofd. Reeds keken ze naar den invaller uit, toen de vierde man binnenkwam, verhit van het snelle loopen. Waar kom jij zoo laat vandaan riepen ze alle vier gelijk. Och, ik liep toevallig even bij Petersen binnen, om een potje bier te drinken, en daar ben ik blijven plakkenEen nieuwe juffrouw aan de cassa heeft de ouwe op de kop getikt.... om den heelen avond naar te kijken. Een Hongaarsche, maar ze brabbelt aardig Duitsch. Nee lui, 't is niet overdreven, maar een tweede is er in de stad niet te vin den. Ze is nu drie dagen bij dien ouden Peter sen en hij heeft vandaag al meer verkocht dan anders in een heele week. Zwijgen volgde op deze ontboezeming. Ze schenen allen ze waren den middel baren leeftijd reeds voorbij diep na te denken. Wat zoudt jullie ervan denken, merkte een van hen op, als we er morgenavond ook eens gingen kijken Ik mag ook wel graag een lief snuitje zien, al sta ik op mijn leeftijd niet meer dadelijk in vuur en vlam. Ze gingen den volgenden avond. Van kaar ten kwam niet veel. Ze keken meer naar de vrouw achter het buffet, dan naar de vrouw op de kaart. Verzaakten, vergooiden zich, zoodat spoe dig besloten werd, de kaarten op te bergen. Dat loopt mis, zei een van 't viertal, een weduwnaar. Dat loopt mis. Ik ken de vrou wen, ik ben getrouwd geweest, maar dat loopt niet goed af. Drie weken later was de eigenaar van „Royal" erin geslaagd, de juffrouw aan zijn zaak te verbinden. Wat heb ik je gezegd vroeg de weduw naar. Er gebeurden nog veel gekker dingen. „Royal" maakten gulden dagen door, niet meer dan dertig echter. Toen verhuisde de mooie kasjuffrouw naar den „Windhoek". Het geld woei er binnen. Drie weken later kwam de treurmare. De juffrouw had het werken in café's er aan gegeven en was in dienst getreden van het groote levensmiddelenmagazijn „De Con current." Wat heb ik je gezegd riep de weduw naar met leedvermaak uit. Gaan jullie nou maar een pond zout of een stuiver zwarte kussentjes halen. Het was opmerkelijk, zooveel mannen plot seling er geen bezwaar meer tegen hadden, voor hun vrouw boodschappen mee te ne men. Suiker, soda, rijst, bloem, ze draaiden er hun hand niet voor om en strijd prezen ze de kwaliteit en de billijke prijzen in „De Concurrent." De zwartkijkende weduwnaar kwam op een avond met een mededeeling Ze gaat weer weg, zei hij, nu is jullie boodschappen doen afgeloopen. Ze gaat trou wen, met een zakenman. Heb ik jullie niet gezegd, dat er nog meer rare dingen zouden gebeuren Nou, wat geeft dat merkte een van het gezelschap. Dan worden we klant van haar eigen zaak. Met wien gaat ze trouwen Met den begrafenisondernemer Jansen, antwoordde de weduwnaar, en lachend dronk hij zijn glas bier leeg. FEUILLETON. No. 48. Ik hoop maar, dat we zeer talrijk zullen zijn om te deelen, dacht hij, nadat hij den brief van den heer Crépin gelezen had, als ze voor mij alleen was geweest, zou ze mij veel te zeer bezwaard hebben Overigens had hij het zeer drukzijn hoofd en hart werden zoodanig in beslag ge nomen door allerlei plannen, verwachtingen en teleurstellingen, dat de wraakneming van zijn vader hem niet bijzonder treffen kon. Zijn eerste schreden op het gebied der jour nalistiek waren zeer gelukkig geweest, bin nen enkele maanden had hij zich een eere plaats weten te verwerven. Hij bezat nog geen beroemdheid, maar hij stond dan toch aan het begin er van, en de dageraad heeft van die bekoorlijkheden, die de volle middag zon mist. Hij had nu gebroken met zijn afzondering en verliet dikwijls zijn cel, om zijn oude re laties te onderhouden en er weer andere bij aan te knoopen, daar hij wel wist dat een kamergeleerde een slecht politicus is en dat het even noodzakelijk mag heeten wrijving te houden met de wereld, als het gevaarlij Ir is zich geheel aan haar over te geven. Zijn gelaat, zijn succes, zijn aangename manieren en fijne beschaving des geestes, maakten dat hij overal met open armen ontvangen werd. En hij was zeer gevoelig voor de vlei ende attenties, die men hem bewees, hoe rein ook van karakter bezat hij toch zijn eigen liefde. Volkomen belangeloosheid is een her senschim en het „ik" is dan alleen onuit staanbaar, als er niets bij zit. Lionel was eerzuchtig, vastbesloten zijn BINNENLANDSCH NIEUWS. Felle brand te Overschie Zaterdagmorgen heeft te Over schie aan de Zestienhovenschekade een felle brand gewoed. Friesche en Groningsche polderjon gens, die werkzaam zijn bij den aan leg van den Rijksweg, in dienst van de firma Zaane en Versoep, waren onder gebracht in een pand van den heer van Dam in de Zestienhovenschekade no. 80. Zij slapen er, eten er, verblijven er, Vanmorgen was één van de jongelui in huis achter gebleven om voor de koffie te zorgen, terwijl de anderen op het werk waren. Toen de koffie op een kolenkacheltje klaar was gestookt ging hij er mee naar zijn kornuiten op het werk. Wat nadien in het huis is gebeurd, blijft een raadsel. Hoe dan ook er schijnt iets vlam te hebben ge vat en brak brand uit. Weldra sloegen de vla,mmen naar buiten en werd er al arm gemaakt. De motorspuit was zeer spoedig ter plaatse en onder lei ding van den heer B. de Kroes zou de blussching een aanvang nemen. Er werd water gegeven, maar de straal begon te -sputteren. De motor spuit wilde niet zooals de pijpleiders wilden. Er haperde iets aan de motor spuit en besloten werd, 'n oude stoom brandspuit van stal te halen. Toen dit oude beestje op het terrein van den brand aankwajn, waren pogingen, om het in werking te stellen overbodig juist gaf de motorspuit weer regel matig water. De brand was toen over zijn hoogtepunt heen. De muren waren ingestort en, boven het puin loeiden de vlammen, die dikke rookwolken om hoog stuwden. Er was niets meer te redden. De blusschers moesten zich toen be palen tot het nathouden van de belen dende perceelen. Vooral het huisje van de fa,miliën Ruys en Rogggevecn liep groot gevaar, mee een prooi van het viiu'r te worden. Het huisje was reeds leeggehaald en ontruimd. Trouwens^ er waren reeds meer huisjes in de na bijheid van den brand ontruimd. Men kon nooit weten Doch de brand wist men te beperken tot het pand alleen. Toen met de nablussching begon nen kon worden, zwermden de polder jongens over de verkoolde resten, zoe kend naar eigendomjmen, die het moest een wonder zijn door 't vuur gespaard waren. Doch alle eigendom men bleken in den brand te zijn ver nietigd. Het pand was een rookende puinhoop. Ernstige val. Donderdagmiddag wilde mej. P. van Lit, wonende aan de Dorpstraat te Ca- pelle aan de IJsel zich met haar onge veer 3-jarig zoontje aan boord begeven van de IJselboot, liggende aan den ge meentelijken aanlegsteiger. Op de loop plank liep ze echter ,met haar hoofd zoodanig tegen het ijzeren hekwerk van de boot, dat ze kwam te vallen, waardoor de loopplank van den stei ger gleed en het zoontje te water ge- raakte. Gelukkig werd het ventje weg te vinden, maar hij gruwde van verdach te paden en kronkelwegen, hij wilde er eer lijk komen, om des te beter de zaak te kun nen dienen, die hij liefhad en die één was met zijn eigen belangen. En freule De Saligneux zal men allicht denken. Was hij daar nog altijd zoozéér van vervuld Helaas, ja Had hij haar dan nier kunnen vergeten Neen, dat was hem on mogelijk geweest. En had hij haar nog altijd zoo zeer lief Hij maakte zich wijs, dat hij haar niet meer liefhad. Zij boezemde hem een gevoel in, dat veel had van haat. Hij was hard bezig haar van haar voetstuk te ruk ken. Zóó dikwijls had hij gezegd, dat zij klein van geest en klein van hart was, dat hij het tenslotte wel moest gelooven. Eveneens trachtte hij zich op de mouw te spelden, dat haar bruine oogen hem feitelijk misleid had den, dat haar schoonheid toch maar hoogst twijfelachtig was, want dat het de allereer ste plicht is voor een mooie vrouw om blank te zijn. Het was dan ook met dit idee, dat hij al le salons betrad hij zocht er een blondine waar hij dol verliefd op kon worden. Maan den verliepen, zonder dat hij daarin slagen mochtmaar dat neemt niet weg, dat hij zich toch genezen waande. Op een dag, dat hij de Rue de la Paix doorging, om een visite te maken, merkte hij dat hij zijn handschoenen vergeten had. Hij trad binnen bij den leverancier uit zijn goe den tijd. Nog slechts enkele minuten zal hij daar geweest zijn, toen een coupé voor de deur stilhield, waarvan het portier werd openge daan door een lakei in kastanjebruine livrei. Het volgend oogenblik kwam een oude dame plechtstatig den winkel binnen, gevolgd door een jong meisje. Die oude dame was gravin De Juines haar kende Lionel niet. Het jon ge meisje had hij echter herkend eer hij nog haar gelaat gezien had. Al zijn bloed vloeide opeens naar zijn hart gauw gered. Het had geen letsel. De vrouw is met een zware hersenschud ding naar haar woning vervoerd. Een buit van twintig gulden. Donderdagavond omstreeks 10 uur is mevrouw D., te Laren, op het fiets pad I-Iilversum-Larent ter hoogte van de Utrechtsche waterleiding door een onbekend gebleven persoon aange rand. Nadat de aanrander getracht had mevrouw D. te overmeesteren, ont rukte hij haar een taschje, inhouden de twintig gulden. Het mocht de poli tie nog niet gelukken den aanrander te achterhalen. EEN GOUDSMIT BESTOLEN. Voor f 2000 ringen weggenomen. In den goudswinkel van Tegeler in de Ka landerstraat te Enschede is Vrijdagmorgen in de vroegte een ruit ingeslagen. Een partij ringen ter waarde van f 2000 werd gestolen. .DEN HELDER. In den nacht van Donder dag op Vrijdag is ingebroken in het huis van den heer De Vries, kruidenier in de Spoor straat te Den Helder. De dief of de dieven hebben zich door het uitsnijden van een raam in de keuken toe gang verschaft, een binnendeur geforceerd en papier voor de ramen geplakt, opdat hun werken niet van buiten bemerkt zou kun nen worden. Daarop hebben zij het kasregis ter, dat zeer zwaar is, naar binnen gebracht en geforceerd. De buit echter viel tegen, daar de familie des avonds op Huisduinen verblijft en het kasgeld medeneemt, zoodat de dieven slechts een paar centen konden bemachtigen. HARLINGEN—TERSCHELLING. Groote verbetering in de verbinding. Zaterdag is de proeftocht gehouden van dè „Holland" der reederij Doeksen, welke in de vaart zal worden gelegd, voor den dienst HarlingenTerschelling. Deze boot, die van een promenadedek is voorzien, zal de reis in anderhalf uur kunnen volbrengen, ruim een uur korter dan de „Minister Kraus", die tot nog toe dezen dienst onderhield. Voor de be volking van Terschelling en Vlieland betee- kent deze nieuwe dienst een groote vooruit gang. BERUCHT ZWIJNTJESJAGER GEVAT. Den laatsten tijd ging er nagenoeg geen dag voorbij of er werd nu hier dan'daar te Eindhoven een rijwiel gestolen. Thans is het de gemeentepolitie te Mierlo (N. Br.) gelukt den dader van deze diefstallenreeks te arresteeren. Hij bleek te zijn zekere F. J. S. een slager, afkomstig uit Eindhoven. In totaal had de man ongeveer 15 rijwielen ge stolen. Uit het onderzoek is gebleken, dat hij de fietsen grootendeels heeftverkocht aan het personeel van den baggermolen die mo menteel bezig is het Eindhovensch Kanaal te Mierlo uit te diepen, tegen prijzen variee- rend van f 6 tot f 15. De mannen hadden de rijwielen Zaterdag j.1. meegenomen naar hun woonplaats in Zuid-Holland. Of hier van he ling sprake is moet de politie nog uitmaken. S. is gevankelijk naar het Huis van Bawa- ring te Breda overgebracht, wegens verduis tering en diefstal. VOOR VRACHTAUTO GEVALLEN EN OVERLEDEN. Dondedagmiddag is onder Hillegom een werkman vlak voor een vrachtauto van zijn rijwiel gevallen, doordat een der trappers van zijn fiets het trottoir raakte. De man werd overreden en was onmiddellijk dood. BRUTALE KIPPENDIEF. Donderdagnacht om ongeveer half twee, terug hij had wel duizend mijlen ver willen zijn. Maar, daar dit voor hem op dit oogen blik onmogelijk was, trok hij zich wat meer achter in het magazijn terug, in de hoop dat men wel gauw klaar zou zijn. Toch vergiste hij zich daarin madame De Juines had een lastige hand en was boven dien niet makkelijk in haar keuze. Mademoi- selle De Saligneux, die dit wel wist, nam plaats en ging een krant zitten lezen, die haar lakei voor haar gekocht had aan een kiosk. Lionel had zijn handschoenen nu aan en betaald had hij ook, zoodat hij niet veel anders meer kon doen dan heen gaan. Onge lukkiger wijze zat hij mademolselle De Sa ligneux vlak bij de deur en hij moest dus wel langs haar. Dit deed hij dan ook, met opge richt hoofd en met de oogen afgewend, of schoon hij toch, toen de winkeldeur achter hem dichtging, wist, dat zij hem had aange keken en dat het blad, waarin ze zoo ijverig zat te studeeren, juist datgene was, waar hij aan meewerkte en waar een artikel in stond, waar hij zelf zeer tevreden over was. Ook wist hij, dat men zich dikwijls genezen waant, als men dit in waarheid toch niet is. Den volgenden dag ontving Lionel een brief van den heer Pointal, bij wien hij nu geregeld eenmaal 's weeks dineerde. De no taris schreef, dat hij op hem rekende voor den volgenden dag Maandag en hij voegde er nog bij Bij uitzondering en ik hoop, dat je dit niet onaangenaam is, zullen wij eens onder vier oogen zijn nu moet je mij niet in den steek laten, want ik dineer niet graag al leen." Lionel was precies op tijd. Aan tafel be sprak men de vragen van den dag en was het daar niet altijd over eens. Na het diner verzocht de heer Pointal zijn gast, om hem te vergezellen naar de Rüe Pointhieu, waar een dringende zaak hem riep. Op de Champs Elysées zullen we, ons si- juist tijdens een hevig onweder, hoorde de landbouwer Van Egdom nabij De Klomp (on der Veenendaal) leven in de aan den over kant van den weg staande kippenhokken. Toen hij die hokken naderde zag hij bij het fellé licht van den bliksem een man, die ee- nige zakken droeg. Hij sommeerde den man te blijven staan, waarop deze de zakken neergooide, een revol ver voor den dag haalde en daarmede Van Egdom een kogel in het bovenbeen schoot. Hierna vluchtte de dader, met achterlating van een zak met kippen en nog vijf ledige zakken. Van Egdom moest zich onder genees kundige behandeling stellen. De wond is gelukkig niet ernstig. RIJWIELPLAATJES. Een agent van politie te Amsterdam heeft een man aangehouden, dien hij er op betrap te, dat hij bezig was, in het middenklooster een rijwielplaatje Yan een fiets te stelen. Een drietal plaatjes werd in het bezit van den dief gevonden. Hij wordt ter beschikking van de justitie gesteld. NOODLOTTIGE VAL. De95-jarige mejuffrouw M. Koks te Oor schot kwam, doordat zij struikelde over een steen, zoodanig te vallen, dat zij onmiddel lijk daarna is overleden. HET TWENTSCHE VLIEGVELD. De eerste sportvlieger geland. Vrijdagmorgen is de eerste sportvlieger op het Twentsche vliegveld geland, n.1. de heer In 't Veen, die met het Pander vliegtuig „Vlinder" van Rotterdam kwam. Het vlieg tuig maakte een buitengewoon vlotte lan ding de heer In 't Veen prees dan ook ten zeerste den f raaien toestand van het ter rein. Op het terrein was het bestuur van de dezer dagen opgerichte Twentsche Aeroclub aanwezig. Na de landing werd den heer In 't Veen en den heer Noorddijk, die als passa gier was meegegaan door de Aero Club te Enschede een lunch aangeboden. BUITENLANDSCH NIEUWS. GROOTE BRAND IN POLEN. Zeventig huizen verwoest. In het dorp Dombkowice bij Tarnowitsj heeft, naar het W. B. meldt, een brand 70 huizen vernield 200 menschen zijn dakloos. Twee kinderen zijn verbrand. De schade wordt geschat op een millioen zloty. RADIO - NIEUWS. EEN NIEUWE OMROEPKABEL. Tusschen België en Duitschland bestaat thans zulk een intensief telefonisch verkeer, dat tot uitbreiding Van de verbindingen tus schen beide landen moet worden overgegaan. Er zal een nieuwe kabel gelegd worden van Luik over Verviers naar Aken, over een af- stands van 60 km. Behalve voor het telefoon verkeer zal deze kabel ook benut worden voor de overbrenging van de omroepprogramma's, zoodat binnenkort een drukke programma uitwisseling tusschen België en Duitschland kan worden verwacht. Men hoopt, door be spoediging der werkzaamheden nog voor den herfst van dit jaar den kabel in bedrijf te kunnen nemen. VOOR HET OPHEFFEN VAN RADIO STORINGEN. Een gouden medaille. In Engeland ondervinden de radioluiste raars veel last van de storingen, die door de trolley-bussen, die in de Engelsche steden zoo veelvuldig worden toegepast, worden ver wekt. Thans heeft de „Radio Assoeiation" een gouden medaille uitgeloofd voor dengene, die een afdoende oplossing weet, om aan deze storingen een einde te maken. gaartje rooken, sprak hij, en het bezoek zal zoolang niet duren, dus dan kunnen wij den avond besluiten in het een of ander theater. Ik voel mij bijzonder jong en opgewekt en heb lust het er eens van te nemen. Zoodra ze beneden aan de trap stonden, vattè de notaris Lionel bij den arm, zoodat hij niet meer ontsnappen kon en zei Dus je hebt haar nog niet vergeten Wie bedoelt u vroeg Lionel op stroe ven toon, en terwijl hij met geweld zijn arm trachtte los te maken. We hadden immers afgesproken, dat u daar niet meer op terug zoudt komen Ja, beste jongen, maar één ding moet ik je nog heusch eens vragen. Is dat nu wel verstandigje ontmoet haar in een winkel en doet net, of je haar niet herkent Heeft ze zich bij u beklaagd Neen, maar zij heeft haar verwondering te kennen gegeven. En zou dat nu zoo erg zijn geweest, als je haar gegroet hadt Spreekt u haar dan en heeft u de eer haar vertrouwen te genieten Sedert eenigen tijd. Ik zal je vertel lenNeen, je zult mij nu niet ontsnap pen. Je moet even naar mij luisteren. Ik wilde je zeggen, dat drie maanden geleden haar oudoom, markies de Virevielle aan een beroerte is gestorven. Zij is toen naar Parijs moeten gaan, eerst om tegenwoordig te zijn bij de begrafenis, en toen om de nalaten schap te aanvaarden die ik onder mijn be rusting had en waardoor je dan wel begrij pen kunt, dat ik nog al eens fn de gelegen heid was, haar te spreken. Het was een vreem de man, die markies De Virevieille evenals je vader, had hij óók zoo zijn idee Zijn ach ternichtje had hij innig lief en door haar vader werd zij te gronde gericht, beweerde hij altijd. Hij had haar tot universeel erfgename benoemd èn, opdat de erfenis des te meer de moeite waard zou zijn, leefde hij maar heel zuinig, om niet te zeggen armoedig, waardoor hij meteen geen last had van men- GEMEENTE WIERINGEN. „SUCCES." J.1. Zaterdagavond hield de voetbalvereniging „Succes" een algemeene vergadering in de zaal van den Jb. Bruul. Om ruim half negen opent de voorzitter, den Heer D. Oden met een woord van wel kom de vergadering doch moet tot zijn leed wezen zeggen dat de opkomst dezer verga? dering heel wat beter had kunnen zijn en geeft hierna het woord aan den 2e secreta ris ter voorlezing van de notulen der vorige vergadering, welke onderanderd worden goed gekeurd. Ingekomen stukken. Verschillende stukkeu betreffende de nederlaagwedstrijden worden voor kennisgeving aangenomen een schrij ven van de aspirant-leider van K. F. C. wel ke met twee aspirant-elftallen naar „Wierin gen" wil komen evenals enkele jaren geleden des Zaterdags, waar dan de aspiranten bij verschillende leden zullen worden onderge bracht. Dit schrijven is reeds eeder op een bestuursvergadering genoegzaam besproken en als datum is vastgesteld 22 en 23 Augus- tus.Staande de vergadering kunnen reeds 18 jongens geplaatst worden terwijl verschillen de aanwezigen hun voorloopige toezegging doen. Volgt bespreking Competitie-indeeling. Op de gehouden bestuurvergadering heeft het bestuur reeds in principe besloten om met het eerste en tweede elftal in te schrijven voor de eerste klas N.H.V.B. Verschillende leden zijn hier echter niet voor temeer daar het meerendeel van het tweede elftal bij het einde van het vorige seizoen bedankt hebben. Bij stemming wordt met groote meerderheid besloten op het bestuur's voorstel in te gaan, terwijl voor het derde elftal voor de tweede klasse zal worden aangevraagd. Met een vior de elftal zal dit jaar niet worden ingeschre ven terwijl één aspirantelftal aan de compe titie zal deelnemen. Benoeming afgevaardigde algemeene ver gadering N.H.V.B. op 30 Augustus. Benoemd wordt de Heer Jb. de Beurs, welke zijn be noeming aanneemt. Volgt bespreking achterstand contributie van enkele leden. Reeds is aan bedoelde per sonen een aanmaning gezonden. Voorzitter stelt voor om hen nogmaals in de gelegenheid te stellen de contributie aan te zuiveren en bij natigheid deze leden in een eerstvolgende algemeene vergadering te rooyeeren. Wordt goedgevonden. Rondvraag. De heer C. Duijnker Jbz. brengt nog zijn dank over voor de hem geschonken vulpenhouder. Den heer Nieuwbuurt zou gaarne zien dat de elftalcommissie voltallig was wanneer zij vergaderde, hetgeen door de heeren wordt beloofd. Na nog enkele huishoudelijke aangelegen heden sluit de voorzitter de vergadering. Bakschipper verdronken. De bij de M.U.Z. in dienst zijnde bakschipper J. Hendriks, af komstig uit Den Helder werd sinds Woensdag 5 Augustus j.1. vermist van zijn bak. De mogelijklieid dat hij van zijn bak was afgegaan, was na onderzoek uitgesloten, zoo dat een ongeluk moest hebben plaats gehad. Zaterdagmiddag heeft men het lijk op de plaats waar de bak heeft gelegen gevonden. Het werd onmiddellijk naar Den Oever vervoerd, waar reeds maatregelen door de directie der M.U.Z. waren getroffen voor de beaarding. Het lichaam vertoonde geen uitwendige verwondingen. Vermoedt wordt dat Hen driks bevangen is geworden door de warmte, of door struikelen te water is gevallen, waar van hij zoodanig is geschrokken dat hij zich niet heeft kunnen redden. Dit wordt temeer aangenomen, aaangezien schen, die hem geld te leen kwamen vragen. Stel je nu voor de verbazing van den baron en van ieder ander, toen, na aftrek van ds kosten mademoiselle De Saligneux zich in het bezit van ruim 'n millioen verheugde. Goede hemelriep Lionel. Maar ook haar brengt de fortuin geen geluk. Integendeelze is nog nooit zoo onge lukkig geweest als nu. Wat hindert haar dan Zoo, zoo, mijnheer wordt nieuwsgierig Mijnheer Pointal, spreek dan liever van de koersnoteering, of waarvan dan ook, en ik zweer u, dat dit alles mij veel meer inte resseert. Hoor toch eens wat een grootspraak Waarom je nu onverschilliger te houden, als je bent Als mademoiselle De Saligneux in waarheid niets voor je was, dan zou je haar wel herkend hebben in den handschoenen winkel. Maar waarom blijft u toch maar steeds over haar praten riep Lionel driftig. Omdat ik geen onrechtvaardigheid dul den kan en ik zeker ben, dat je die allerlief ste jongedame vergeven zult als je hoort dat zij evenzeer te beklagen is als jij. Men wil haar absoluut uithuwelijken aan een man met wien zij niets opheeft, aan graaf De Pré val. Haar vader heeft met hem kennis ge maakt in St.. Petersburg >waar hij gezant schapssecretaris was, maar zich intusschen gruwelijk verveelde. Bij gelegenheid dat hij met verlof naar Parijs ging, ontmoette hij daar weer den baron, die hem van de erfe nis vertelde. Als voorzichtig man kwam de graaf toen allereerst eens naar mij toe, en. nadat hij zich voldoende op de hoogte had gesteld, liet hij zich aan de erfgename voor stellen, werd verliefd op haar en vroeg haar hand. Een mooie naam, een goede positie, fortuin, een aangenaam uiterlijk, een groote mate van zelfbewustheid, wat wil je meer. Die man is immers een schitterende partij (Wordt TerToigd*

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1