Bethesda. De toestand van den getroffene is ernstig. Het schijnt dat hij vier diepe steek wonden heeft gekregen. In verband hiermede zijn twee mannen in arrest gesteld. EEN LASTIGE BEZOEKER. De werkman J. B., die in beschonken toe stand op het kantoor van het Burgerlijk Arm bestuur te Delft kwam om ondersteuning kreeg de boodschap, dat het geld, met het oog op zijn toestand, aan zijn vrouw zou wor den uitgekeerd. De man ontstak daarover, naar de N.R.Crt. meldt, in woede, sprong door het loket en wilde het personeel te lijf gaan. Na bedreigingexi tegen de aanwezigen te hebben geuit, koelde hij ten slotte zijn woe de, door eenige zakjes rijst en gort over den vloer te smijten hij trapte vervolgens een deur in en vernielde eenige ruiten. B. is aan gehouden. DRAMA TE SCHOONHOVEN. Dinsdagnacht heeft de ruim 70-jarige zil versmid A. P., wonende aan den Tol te Schoonhoven gepoogd zijn 59-jarige echtge- noote om het leven te brengen. Zij heeft zich evenwel kunnen losrukken en de hulp der buren kunnen inroepen, zoodat P. zijn voor nemen niet ten uitvoer kon brengen. P., die gehandeld heeft in een plotselinge vlaag van krankzinnigheid, heeft daarop zichzelf door ophanging het leven benomen. TWEE BROERS VERDRONKEN. Bij het zeilen in de Rotte te Zeven huizen verdronken. Dindagavond is op de Rottemeren, op on geveer een half uur afstand van het dorp Zevenhuizen, een ernstig ongeluk gebeurd. De 25-jarige M. Knoop en zijn 17-jarige broe der Gerrit waren op de Rottemeren aan het zeilen. Zij werden door het slechte weer over vallen. Naar het schijnt waren zij niet in staat de boot te houden. Het vaartuig is in den loop van den avond, men weet niet hoe laat, omgeslagen en de beide zeilers zijn ver dronken. Gedurende een groot deel van den nacht werd naar de lijken gezocht. Woens dagmorgen tegen 3 uur hebben de jachtop ziener E. Verhoef en de visscher J. Schenk op ongeveer een half uur afstand van Zevenhui zen de lijken van de beide slachtoffers op gehaald. Dinsdagavond half elf werd dooi de familie van de jongens aangifte van de vermissing gedaan. Zij waren naar Rotter dam geweest, om de door hen gekochte zeil boot te halen. Op den eersten tocht naar huis zijn zij verongelukt. De verslagenheid in het dorp is groot. VUURPIJL IN HET GELAAT GEKREGEN. Te Nieuwer-Amstel waren Zondagavond eenige jongelieden in de omgeving van Rand- wijck bezig met het afsteken van vuurwerk. Plotseling nam een vuurpijl een verkeerde richting en trof een der toeschouwers, den 22-jarigen H. v. B., in het gelaat waarbij bei de oogen ernstig werden gewond. VOORZICHTIG MET BENZINE Juffrouw in brand geraakt. Mej. Besling te Bergen op Zoom, die haar handschoenen met benzine reinigde, kwam te dicht bij een brandend petroleumstel, met het noodlottig gevolg, dat eerst de handschoe nen en vervolgens haar kleeren in brand vlo gen. Haar broer schoot met een emmer wa ter toe, doch dit verergerde den toestand nog. Andere huisgenooten hadden de tegen woordigheid van geest met dekens en kus sens toe te snellen, waardoor de vlammen konden worden gedoofd. Mej. B. had intus- schen zulke ernstige brandwonden bekomen aan hoofd en lichaam, dat voor haar behoud wordt gevreesd. TEGEN BOOM TE PLETTER GEREDEN. De autobestuurder omgekomen. De heer Konings uit St. Willebrord (N.Br.) reed met zijn auto even over de Belgische grens onder West-Wezel, tegen een boom. De auto werd totaal vernield. De heer K. werd zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later overleed. BUITENLANDSCH NIEUWS. GEEN SPEELGOED. Te Triest is een granaat, waarmede kinde ren aan het spelen waren, ontploft. Eén kind werd gedood. Drie anderen wei-den min of meer ernstig gekwetst. TWEE MENSCHEN IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. In het dorp Neu-Kaletka nabij Allenstein brak brand uit in een stal en een schuur, die ender één dak vereenigd zijn. Op den hooi zolder van de schuur sliepen vier zoons van den boer. Een hunner, wist slechts door het luik van den hooizolder in veiligheid te ko men. De tweede stortte naar beneden in het brandende hooi en kwam in de vlammen om. De vader trachtte met een bijl een gat in den hooizolder te hakken om zijn andere zoons te redden. Beiden konden in veiligheid worden gebracht, doch een hunner had zoo ernstige brandwonden opgeloopen, dat hij korten tijd later overleed. ZIJN VROUW OP VERLANGEN GEWURGD. Dinsdagmorgen vervoegde zich bij de Ber- lijnsche politie een 65-jarig straatventer, die mededeelde, dat hij zijn vrouw op haar drin gend verzoek had gewurgd. Zij was reeds ja ren ziek en lag hulpeloos in bed. Uit wanhoop over haar lijden had zij zich door haar man laten dooden. Crafschending door communisten. Woensdagmiddag (egon 5 uur bemerk ten bezoekers van het garnizoenskerk hof te Berlijn verscheidene opgescho ten jongens die bezig waren bij het graf van den voor eenigen tijd door communisten doodgeschoten hoofd- wachtmeestcr van politie Wilhelm Zaenkert. Bij het naderen der bezoe kers namen de jongens onmiddellijk de vlucht. Het bleek dat het graf van Zaenkert in groote wanorde was gebracht, terwijl op het graf een klei ne marmeren steen was opgesteld met in roodc kleur liet opschrift: „Rust in God, Rood Front leeft". De daders konden nog niet worden gearresteerd. Twee politie-apenten overvallen. Woensdagmidd ag wierp zich te Dortmund zonde: eenige aanleiding een man van achteren op twee poli- tie-agenten onder luid wraakgeroep. Hij bracht een der beide agenten een diepen messteek toe in den rug, zoo dat de man bloedend ineenzakte. Bij het daarop ontstaande gevecht met den tweeden agent, kreeg deze een die pe snede in de hand, doch slaagde er desalnietttemin in den woesteling te overmeesteren en te arresteeren. Familieleven verwoest. Te Doncaster in Engeland heeft men de lijken gevonden van een dame en haar dochtertje, die aldaar hun -va- cantie doorbrachten. De ongelukkigen waren door gas verstikt. Toen de echt genoot het onheil vernam werd hij zoozeer door ontroering getroffen, dat men eveneens voor zijn loven vreest. Goud op den bodem der zee. De Britsche Admiraliteit zal weder om een poging in het werk stellen om met behulp van het bergingsvaar tuig „Estoy" een bedrag van 1 milli- oen pond sterling in goud te bergen aan boord, van het tijdens den oorlog gezonken stoomschip .„Laurentic", na bij de kust van Donegal in liet graaf schap Ulster. De „Laurentic" had in dertijd zes millioen pond sterling aan boord. Zeven jaar geleden was het ad miraliteitsvaartuig „Racer" er in ge slaagd het wrak te ontdekken en vijf millioen pond sterling aan goud van van boord te halen. Een schrik voor den Bisschop van Londen. De 74-jarige bisschop van Londen, :lr. Winnington Igram, had dezer da gen een niet geringen schrik. De bis schop maakte een vacantiereisje naar Capada en logeerde te Toronto bij 'n vriend, dr. Murray, die daar een be kend liartspecialiteit is. Toen de bis schop een paar dagen geleden even voor het eten de kamer van zijn gast heer binnen kwam, lag deze dood op den vloer, aan een hartverlamming be zweken. Man, Vrouw en dochter vermoord, Aneta seint uit Soerabaja: Het „Soer. Handelsblad" ontving be richt uit Halmaheire omtrent een drie voudigen moord van de familie Waigiu, zich noemend Janseni, be slaande uit man, vrouw en volwassen dochter. Vermoedelijk heeft mén hier te doen jmet een wraakneming van de zijde der bevolking, wegens niet-beta- ling van aan den heer Jansen gelever de damar (hars). Brand in een Zweedsche vuurwerk fabriek. Zondag ontstond brand in de pyro- jtechnische fabriek te Landale in Gote- iberg. Toen het vuur de magazijnen had [bereikt, ontplofte plotseling een groote hoeveelheid vuurwerk. Ontploffing op ontploffing volgde en het huis leek wel een knallende vulkaan. Vele per sonen liepen ernstige brandwonden op en 3 brandweerlieden verkeeren thans in levensgevaar. De Overstroomingen ien China. Achtduizend menschen verdronken 23 millioen dakloozen. De „Times" meldt uit Nanking, dat de overstrooming van de Jangtse den waterstand van 1870 heeft overschre den. En nog steeds blijft het water was sen. Te Hankau is het aantal slachtof fers dat verdronken is tot over de 8 duizend gestegen. Naar schatting der Nankingrégeering bedraagt de tot nog toe in vier provincies aangerichte schade meer dan 200 millioen dollar. Er zijn meer dan vier millioen huizen door het water vernield en 23 millioen menschen zijn dakloos. Ruim twaalf procent der in cultuur gebrachte opper vlakte van het land staat onder water en de najaarsoogst wordt als verlo ren beschouwd Men verwacKTvoor den komenden winter een vreeselijken hongersnood. WIN KELSLUIT I N G S W E T (Staatsblad 1930, No. 460.) door J. L. Lutjeharms te Schagen. No. 6. Of in een gewoon café „stukjes cho colade" anders dan door middel van een automaat na. winkelsluitings- tijd verkocht mogen worden, waag ik met neen te bentwoorden. Het hangt af v. d. vraag of chocolade een spijs is. Wie de lijn trekt tusschen „spijzen" en „eetwaren" zal het naar het mij voorkomt met mij eens zijn. Wanneer men te doen heeft met ca- fé's, die „tapperij en slijterij" tege lijk zijn, dan zal jnen moeten nagaan welke van die twee de hoofdzaak van het cafébedrijf uitmaakt.. Is de tapperij van dat bedrijf de hoofdzaak dan zal er ook na bet winkelsluitingsuur en op Zondag getapt mogen worden. An ders natuurlijk niet. Voor automobilis ten, motorrijders, wielrijders, houders van motorbooten enz. enz. is een uit zondering neergelegd in het artikel onder d. en is van belang voor bovenge noemde automobilisten, etc. De ver koop en de aflevering van brandstof en smeer;middelen voor en van onder deden voor spoedeischende herstellin gen aan voer- en vaartuigen en rijwie- on is ten alle tijde toegestaan. Het verrichten van herstelllingen zefs in winkels is mogelijk gemaakt door de bepaling onder k., die ook het weder afleveren van in herstelling gegeven voorwerpen, onverschillig wanneer, toestaat. Men mag dus in een schoenwinkel zijn schoenen na sluitingstijd laten re- pareeren en daartoe den winkel be treden. Vrij is de verkoop van dag- en week bladen, uitgezonderd de verkoop van maandbladen, twecwekelijksclie of driemaandelijksche tijdschriften. De aflevering van maaltijden en kokswa ren, de verkoop en de aflevering van rouwkleeding is ook geheel vrij. De verkoop van zegels enz. enz. in postkantoren is- evenmin aan beperken de bepalingen onderworpen, doordat alle Rijkskantoren aan de toepassing der wettelijke bepalingen onttrokken zijn Nu zal ik overgaan tot de bespre king van De Zondagssluiting. De Winkelsluitingswet dan bepaalt in het algemeen, dat winkels op Zon dag gesloten moeten zijn, of eigen lijk, dat een winkelier (art. 10, 3e lid) zijn winkel op dien da$t niet voor het publiék geopend mag hebben. Er wordt hier alleen van den Zondag, niet van Christelijke feestdagen ge sproken. Artikel 1 detineert „winkel" n.1. als een „ruimte" die aan zekere verdere kenmerken voldoet. Die „ruim te" mag men op bepaalde tijden niet voor het publiek geopend hebben. Dat kan> voorzoover ik het zie, paoeilijk iets anders beteekenen, dan dat het den winkelier verboden is, die ruimte „gereed te hebben" om er publiek toe te laten, hetgeen in concrete gevallen in den regel zal moeten worden aange toond, doordat hij inderdaad publiek toelaat. Niet noodig schijnt het mij, dat de deur van den winkel open staat, om van „geopend hebben" te kunnen spreken. Men heeft het ook over een kantoor of een museum, dat van 9 - g 'voor het publiek „geopend" is, al moet men aanschellen om toegang te krijgen De beteekenis van artikel 2 der Win- De beteekenis van artikel 2 der Win kelsluitingswet hangt mede af van die van het woord „publiek." Dit woord is een handige term bij het samenstel Jen van wetten, verordeningen enz. De handhavers der bepalingen zijn de uitdrukking echter minder welge zind, daar zij maar al te dikwijls voor de moeilijkheid staan om uit te jmaken of zij met „publiek" te doeh hebben. -Er zijn tegenwoordig veel kappers, die na het tijdstip van winkelsluiting in hun zaken, les in het kappen geven ,aan kappersbedienden en anderen. Voor die lessen laten zij tot hun „win kels" tevens vrouwen en meisjes toe, die tot het levend voorwerp van onder wijs dienen. Deze modellen" worden kosteloos gekapt door de leerlingen on der leiding van hun instructeur, ja, ontvangen in sommige gevallen nog iets er voor. Hoewel er dan heel wat personen in den kapperssalon zijn, die er niet thuis behooren, nam de rechter lijke macht in de gevallen, die wij ken nen, niet aan, dat er „publiek" in de salon aanwezig was. Maar hoe is voor een beambte eet. de controle hierop mo gelijk Wie zal er voor durven in staan, dat er onder die levende voor werpen geen werkelijke klanten zijn Het woord publiek heb ik wel eens zien uitgelegd door het gelijk te stellen met „klanten". Als een winkelier lot zijn winkel in het algemeen allen toe laat, die komen om gebruik te maken van de diensten van den winkelier, dan zal wel niet betwist worden, dat hij zijn winkel voor het publiek geopend heeft. Doch hoe verder Hoe b.v., als na het sluitingsuur alle belangstellenden worden toegelaten tot een winkel in fotografische - benoo- digdheden, waar een lezing over „Het Licht"' gehouden wordU, zonder aat men verkoopt of bestellingen noteert Als ,men aan publiek de titel geeft van „aspirant - koopers" dan kan men niet zeggen, dat die winkels voor het publiek geopend zijn, doch zooals reeds in een der vorige stukjes is gememo reerd is aan het woordje „pubiek" ook nog een ruimere beteekenis te geven Duidelijk is hier ook alweer dat de ju risprudentie baar licht ook over deze wet zal moeten laten schijnen. (Wordt vervolgd.) GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Dinsdag had de voorgenomen auto-tocht met de verpleegden uit het „Te huis voor Ouden van Dagen en Hulpbehoe venden te Zijpe en van personen van 65 jaar en daarboven uit de wijk Schagerbrug, plaats. In een 14-tal luxe auto's welke welwillend beschikbaar waren gesteld door de eigenaars, welke zich tevens als chauffeurs den gehee- len dag beschikbaar stelden, werd om 9 uur van Schagerbrug vertrokken en te Stolpen voegde zich hierbij een groote autobus van de firma Kok, Tuinman en Wilken, waarin al de verpleegden uit het Tehuis in hadden plaats genomen. Nadat hier alles was ge controleerd en al de heeren deelnemers eeni ge sigaren waren aangeboden, werd met een matig gangetje de tocht .aangevangen. Toen er een klein poosje gereden was, gaf een der banden van een luxe-auto den moed reeds op en liet alle lucht ontsnappen. Dit euvel was zeer spoedig verholpen en was ook de eerste en laatste „panne" welke men den geheelen reis had. De tocht ging door de Hazepolder, over Groet, Schoorl en Bergen, naar Alkmaar. Vervolgens langs den Rijksstraatweg door Heiloo, Beverwijk naar Velsen. Als eerste pleisterplaats werd het restaurant Velserend, bij de ruïne van Brederode opgezocht, waar koffie werd gedronken en door de begeleiden de dames-aan allen brood werd verstrekt, wat in een goed gesloten kist werd medegevoerd. Na de inwendige mensch versterkt te hebben, werd de reis vervolgd en ging men door Overveen en Bloemendaal en langs den Zee weg op Zandvoort aan, waar men te 2 uur arriveerde. Hier was men aan het einddoel der tocht en zou het middagmaal gebruikt worden. De eigenaar van het restaurant Drie huizen, welke van tevoren kennis had gekre gen dat hij dien dag gasten kon verwachten, had er voor gezorgd dat alles op rolletjes liep. Door de goede zorgen van de Zandvoortsche politie, werd er voor gezorgd dat bij het uit stappen geen gevaar was van voorbijsnor- rende auto's, daar deze straat een poosje voor het verkeer werd afgesloten. Heel spoe dig waren de pl.m. 90 gasten gezeten en even spoedig hadden allen hun middagmaal voor zich. Een poosje was het toen rustig. Na af loop der maaltijd verspreidden allen zich, öf men ging een wandeling maken naar het strand, öf men ging souvenirs koopen en an sichten verzenden. Hierna werd weer verza melen geblazen en ging men langs mooie en door prachtige wegen op Haarlem aan. Vandaar werd naar Velsen gereden, waar men in het hotel van den heer Koop man ging thee drinken. Ook hier was het duidelijk, dat de eigenaar op een paar thee- gasten had gerekend, daar binnen zeer korten tijd allen aan een heerlijk kopje thee zich te goed deden en een ieder weder van brood werd voorzien. Door de goede zorgen van den heer Koop man was in de groote feestzaal een muziek gezelschap aanwezig, welke er de rechte stemming in wist te brengen. We zagen en kele ouden van dagen, welke de 70 reeds ge passeerd zijn, dansen als jongelui. Het hoog tepunt werd bereikt, toen de muziek de „boe- renschots" inzetten. Toen bleef er „geen oud wijf bij het spinnewiel" en allen dansten in vroolijke stemming mede. Zelfs de oudste der tocht, een vrouw van 94 jaar, stond tus schen een paar begeleidende dames te „heup wiegen." Het was zeer moeilijk voor velen om hier afscheid te nemen en de leiders moesten meeripalen waarschuwen dat de tijd van vertrek was aangebroken. Vanhier werd doorgereden naar Alkmaar, Schoorldam en Krabbedam, door de Zijpe naar Schagerbrug, waar men te 8 uur arri veerde en waar zeer velen de stoet stonden op te wachten. In de zaal van Mej. de Wed. Broer, verza melden allen zich weer en werd tot afscheid een kop koffie met koek aangeboden. De Voorzitter van deze georganiseerde tocht bracht hier in de eerste plaats een woord van dank aan alle inwoners van Schagerbrug, welke door hunne geldelijke bijdragen dezen tocht mogelijk hadden gemaakt en noemde dit een blijk van waardeering en erkentelijk heid aan de ouden van dagen. Ook de heeren auto-bezitters en begeleidende dames ont vingen een woord van dank, zoomede de twee wijkverpleegsters, Zuster Meurs en Zuster Kuilman, welke geheel belangeloos den tocht hadden meegemaakt en steeds de menschen welke niet vlug ter been waren, hadden ge holpen. Hierna bracht de heer Van der Sluijs een woord van dank uit aan allen welke hadden meegewerkt om deze zoo mooie tocht te doen slagen. Ook de heer Ds. Witkop bracht woorden van dank uit aan allen en roemde de zeer prettigen en opgeruimden geest, welke den geheelen dag bij allen had geheerscht. De Heer Rezelman, Voorzitter van het Al gemeen Armbestuur, dankte allen voor het gebodene aan de verpleegden van het „Te huis" en bracht een bijzonder woord van dank uit aan de Vader en Moeder dezer in richting, welke den geheelen dag vol zorg en hulp waren geweest voor de aan hunne zorg toevertrouwden verpleegden. De heer Fellinga sprak hierna een paar woorden en deelde mede dat Mej. T. Veeter- Bak de schrijfster was van het ingezonden stukje in de „Zijper Courant", waaruit deze dag is voortgekomen, een mededeeling wat met luide hoera's werd bgroet. De Voorzitter deelde mede dat nu het ein de van de feestdag was aangebroken en wenscht een elk,, na deze vroolijke dag, een verkwikkende nachtrust. Wij gelooven niet te veel zeggen, wanneer wij beweren dat deze eerste tocht, welke be gunstigd werd door zeer mooi weer, door ve len nog lang in dankbare herinnering zal blij ven. Voor de dames en heeren, welke tot het welslagen hiervan hebben medegewerkt, mo ge de van blijdschap stralende gezichten van de „Ouden van Dagen" een voldoende be looning zijn voor hun werk. SCHAGERBRUG. Woensdagmorgen werd door den heer Boots te Stolpen de assistentie gevraagd van de Zijper Motorbrandspuit, daar de aanwezige voorraad hooi in hevige mate broeide. Het bleek dan ook zeer goed ingezien van genoemden heer Boots, want toen ;men begon met spitten, vloog het los gemaakte hooi in brand. nen derde van de voorraad hooi ging zoodoende verloren. PROVINCIAAL NIEUWS. nVLIEGONGEVAL BIJ DE KOOIJ Woensdagmiddag ongeveer vier uur heeft bij het vliegkamp de Kooy nabij Den Helder een vliegongeval plaats ge had. De korporaal - vlieger Reumerman startte met een Fokker-verkenner F. 1. IIIij startte evenwel met den wind mee waardoor hij niet voldoende hoogte kon krijgen. In het Noord-Hollandsch ka naal, in de onmiddellijke nabijheid waarvan het vliegveld is gelegen, ligt een schip, dat als krabbenmeelfabriek is ingericht. De piloot trachtte zijn vliegtuig over dit vaartuig heen te krijgen, doch botste bij deze poging te gen een ijzeren schoorsteen, die zich op het schip bevindt. Het voertuig sloeg over den kop over den dijk, die langs het kanaal loopt en kwam in de schorren terecht, die achter dezen dijk liggen. Het toestel werd vrij wel geheel vernield. De piloot werd naar het marine-hos pitaal te Den Helder vervoerd. Hij heeft een verwonding aan zijn knie op geloopen. Dit ongeval is dus, afgezien van de materieele schade, nog goed afgeloopen. DIEFSTAL TE SCHAGEN. Dinsdagmiddag kreeg de winkelier de W. in de Molenstraat te Schagen 'n zwervend persoon in den winkel, die langs de huizen met negotie ventte. Op het oogenblik dat hij den winkel binnen stapte was deze verlaten. Toen de vrouw van den heer de W. van achteren kwam om den „klant" te helpen, trok het haar aandacht, dat de reizende koopman bij het aanbieden van zijn negotie zich zenuwachtig voordeed. Na het verlaten van den winkel liet zij daarom het oog over de toonbank gaan en bemerkte zij, dat de bezoeker in den tijd, dat hij. alleen in den winkel had gestaan zich ver scheidene stukken toiletzeep had toe geeigend. Juist kwam de bediend© binnen, die ook terstond constateerde, dat de afname in de palmolieve zeep plotseling geweldig was gestegen. Direct werd majoor Bood met de dief stal in kennis gesteld. Deze stapte on middellijk op zijn fiets en het gelukte he.m den man halverwege de Hoop te achterhalen. Deze bekende direct den diefstal en diepte uit zijn verschillende zakken' de gestolen zeep te voorschijn tot een to taal van 14 stuks. Blijkbaar wilde de man zijn zaak op voordeelige wijze met dit nuttige en welriekende artikel uitbreiden. Hij werd daarop door den majoor op transport gesteld en naar het arrestan tenlokaal overgebracht, waarna pro-' cesverbaal werd opgemaakt. Later is hij door den burgemeester verhoord, waarbij bleek, dat de man. een werk loos zwerver was, gedomiliceerd te Amsterdajn. Hij is daarop op vrije voe ten gesteld en zal zich later wel voor dezen diefstal voor de rechtbank heb ben te verantwoorden. De veilingen van Bloembollen te Bovenkarspel. Dit jaar worden aan de groote bloem bollenveilingen veel kleine tulpen aan gevoerd, waarvoor weinig belangstel ling bestaat. Van de Zaterdag te Bo venkarspel aangevoerde 10 millioen 'stuks bestond alleen vraag voor Dar- wins, hoewel ook de andere soorten iets betere prijzen konden bedingen. ZUID- EN NOORDSCHERMER Na eenigen tijd van rust is weder om een geval van mond- en klauwzeei in deze gemeente geconstateerd. Thans onder den veestapel van R. E. Schermerhorn, Oostdijk, Scherjneer Schagen. Het bestuur van de ver- eeniging tot het houden van jaarlijk- sche Paaschveetentoonstellingen aU hier heeft besloten op Dinsdag 22 September a.s. een tentoonstelling te houden van vet weidevee, vette schapen, vetste lammeren en vette varkens. BINNENL NIEUWS. MAN DOOR STOOMTRAM DOODGEREDEN. Meende op een rijwielpad te rijden. Woensdagmorgen halftien is op defTDordt schestraatweg ter hoogte van dén Oosthoek een ernstig ongeluk gebeurd. De 27-jarige A. Broos, afkomstig uit.Seppc, gemeente Hoeve in N. Brabant, reed daar met twee broers en een vriend, allen per rij wiel in de richting Rotterdam om hier werk te gaan zoeken. Broos was gaan rijden op den rand steenen naast de tramrails, daar hij in de meening verkeerde, dat daar een rijwielpad was. Achter hem naderde een stoomtram' dér R.T.M. uit Numansdorp, bestuurd door den 41-jarigen machinst C. van Z.„ wonende te Riederlaan. Deze gaf signalen en verkeer de aanvankelijk in de veronderstelling, dat Broos wel op den weg zou gaan rijden, doch deze, die meende op het „rijwielpad" geen kwaad tekunnen, bleef rijden waar hij reed. Toen Van Z. dit merkte, trachtte hij nog zijn machine tot staan te brengen, doch het was te laat. Broos kreeg een duw van de lo comotief en werd tegen de straat gesmakt. Met een zeer enrstige schedelbreuk en ee nige andere hoofdwonden is hij per auto van den Geneeskundige Dienst naar het Zieken huis aan den Coolsingel, Rotterdam, ver voerd bij aankomst aldaar bleek hij echter reeds te zijn overleden. VERDRONKEN. Gisterochtend geraakte de oVlendammer vischventer J. Steur in de trekvaart nabij het R.K. Kerfhof te Monnikendam te water en verdronk. De verongelukte laat een vrouw en vijf kinderen achter. Het ongeluk moet ongeveer te 6 uur plaats gevonden hebben, doch werd ondanks het vrij drukke verkeer eerst te ongeveer 9 uur opgemerkt. KIND VERBRAND. Te Venlo stookten Dinsdagmiddag? eenige kinderen een vuurtje en liepen 'elkaar met een brandende stroozak na. Het 4-jarig dochtertje van den heer Steinman, kleermaker te Venlo, dat naar het vuur stond te kijken, bemerk te plotseling, dat haar keertjes in brand stonden en huilend liep het ar me kind met de brandende kleertjes in de richting van haar woning. Uit zijn werkkajner zag de vader z*n dochtertje aankomen; hij snelde naar buiten, doch alvorens hij het kind had genaderd, viel dit reeds uitgeput op den grond. Hij trachtte de vlajnmen te blusschen door het kind door het zand te rollen. Hij liep hierbij zelf ernstig brandwonden aan handen en armen op, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Met ernstige brandwonden overdekt, werd het kind in zorgwekkenden toe sand per auto naar het St. Joseph Zie kenhuis te Venlo vervoerd, alwaar 't tegen den avond is overleden. De poli tie stelt naar de oorzaak een onder zoek in. Nader meldt men, dat eenige jongens zijn gearresteerd. Uit het onderzoek is gebleken dat het kind met anderen wilde vluchten, toen het vuur zich uit breidde. Een zestienjarige jongen heeft volgens de gearresteerde jongens op het wegloopende kind een brandende bos stroo geworpen, waardoor het meis je in brand geraakte, met den noodlot- tigen afloop. De verdachte blijft ter bê schikking van de justitie.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2