GEMEENTERAAD VAN ZIJPE. PAARDENSPORT ANNA PAULOWNA. Inmiddels heeft de politie reeds twee van de drie jongelui gearresteerd. BON Het ijverige bestuur van Sportlust, dat de mooie handicapdraverijen orga niseert. Een woord van hulde voor zijn werkkracht zij het hier gebracht. horens en drukte hem eerst tegen de muur, waarna hij de slager eenige meters ver wegslingerde. Ernstig ver wond werd de man opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Men slaagde erin den stier te overmeesteren RIJWIELEN met ELECTRISCHE AANDRIJVING. Bij de N. V. Philips Gloeilampenfa brieken te Eindhoven worden momen teel proeven genomen met een nieuw model fiets met electrische voortbewe ging. De hiervoor benoodigde kracht wordt geleverd door een accumulator, welke van een dusdanige constructie js, dat deze voldoende capaciteit bezil om het rijwiel gedurende den dag met een behoorlijke snelheid een alleszins bevredigenden afstand te kunnen doen afleggen, terwijl dan gedurende den nacht de accu onder stroom kan wor den gezet om opnieuw te worden gela den. Men meent, naar de Telg. verze kert, bij Philips, dat aan een dergelijk rijwiel algemeen, doch in het bijzonder op het platteland, behoefte bestaat zoo dat men van een ruime vraag verze kerd mag zijn. Een gerucht wilde dat reeds met de Burgers E.N.R. te Deven ter een contract ypor leverring van zwaar model fiets was afgesloten, waarop dit mechanisme zou worden gemonteerd. Dit is intusschen voorba rig. Naar Burgers Rijwielenfabriek in dit verband mededeelde worden mo menteel door haar wel zwaar model fietsen, geschikt voor een dergelijke machinerie, vervaardigd, doch op het oogenblik is er van eenige overeen komst. met Philips nog geen sprake. Naar men verder vernam, zijn de proefnemingen bij Philips dan ook nog niet het experimenteele stadium te bo ven. Afgewacht zal moeten worden of deze proeven ten slotte een dusdanig bevredigend verloop nemen, dat men inderdaad de fabricage voor den han del met succes ter hand zal kunnen nemen. EEN INBREKER ONDER HET BED. Met slagersmes in bedwang gehouden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is hij een bewoner van de Kinkerstraat te Am sterdam, een inbreker door de politie gear resteerd, onder niet alledaagsche omstandig heden. De heer v. D., die in genoemde straat een Slagerij heeft, had zich met zijn vrouw ter ruste hegeven, toen laatstgenoemde om circa 3 uur nachts, eenig geritsel in de slaapka mer hoorde, zoodat zij veronderstelde, dat zich een muis onder het bed bevond. Zij waar .schuwde haar man en beiden luisterden ven aandachtig, doch er werd verder niets vernomen, zoodat beiden meenden, dat de vrouw des huizes zich vergist had. Even la ter klonk echter opnieuw geritsel en mej. v. D. keek over den rand van het ledikant, doch op hetzelfde oogenblik gaf zij een lui den gil. Zij had n.1. juist in de oogen geke ken van een man, die zich onder het bed had verstopt en op dat oogenblik uit zijn schuilplaats te voorschijn kwam. De man kroop weer haastig onder het bed, doch op het gegil van de vrouw was de heer v. D. uit het bed gesprongen. De vrouw reikte haar man het slagersmes toe, dat in de slaapka mer lag. „Als je een vin verroert, snij ik je aan rie men," dreigde de terecht hevig verbolgen heer des huizes en na deze aanmaning vond de inbreker het klaarblijkelijk het verstan digst, om inderdaad geen vin te verroeren. Mej. v. D. kleedde zich inmiddels haastig aan en ging politiehulp halen. Even later kwa men twee politie-agenten in de slaapkamer en verzochten den nachtelijken bezoeker, on der het bed uit te komen. Het bleek, dat men met een bekende van de justitie te doen had, die kort geleden drie jaren gevangenis straf had ondergaan. Bij het later door de politie in de slaapkamer ingestelde onderzoek werden onder het bed een revolver en een paar handschoenen gevonden. Men had hier dus te doen met een gevaarlijk heerschap. VARKEN VAN 400 POND GESTOLEN. Op de markt te Heerenveen kocht een slager eenige varkens, waaronder één van 400 pond Als naar gewoonten werden de beesten tot den middag in een loophek gesloten. Toen hij zijn krulstaarten wilde weghalen, bleek het dikke varken te zijn verdwenen, terwijl een varken van 200 pond er voor in de plaats lag. Hoe dit mogelijk is, kan men zich niet begrijpen, daar het verschil in gewicht veel te groot is, om niet opgemerkt te worden. Aangifte bij de politie is gedaan. EEN ARRESTANT DIE.... GLAS AT. Dezer dagen deed zekere S., uit Hilversum, zich op de Blaricumsche kermis zoodanig te goed aan geestrijk vocht, dat hij onder den invloed van sterken drank huiswaarts reed. Al zwaaiend en slingerend in Laren gekor men, werd hij door één der surveilleerende agenten aangehouden en in verband met Teneinde HAASTABAK meerdere bekendheid te geven, verzoeken wij U een ons Haastabak te köopen, en geven wij daarbij TIJDELIJK een half ons gratis. Deze reclame duurt eenige dagen. Vraagt Uwen winkelier. 19 Augustus het gevaar, dat hij voor het verkeer oplever de, verzocht de agent hem mede naar het bureau te gaan. De kermisvierder, die dit verzoek allerminst vriendelijk vond, pleegde naar de Telegraaf meldt, heftig verzet. Tenslotte werd hij toch in het politiebureau te Laren binnengebracht Men trachtte hem te kalmeeren met wat wa ter. Na eenig water uit een glas te hebben gedronken, beet S. plotseling een stuk van het waterglas af en slikte dit door. Onmiddellijk is hij onder behandeling van dr. Holtmann gesteld- MEISJE IN DE BIOSCOOP GESTOKEN. De dader nam de vlucht. In het Rembrandt-theater, zoo vertelt de Tel., heeft een vreemde historie plaats ge had. Tijdens een der voorstellingen bevond zich in de stalles een meisje. Eensklaps werd haar aandacht getrokken door het feit, dat er iets lauws in haar hals gleed. Zij bracht de hand naar het achterhoofd en bemerkte, dat deze vol bloed zat. Het bleek dat haar met een vlijmscherp voorwerp een steek of snede aan het achterhoofd was toegebracht. Zooals het meer met die kwetsuren gaat had het meisje den steek of snede zelf niet ge voeld. Haar aandacht werd pas door het vloeien van het bloed getrokken. Een medi cus, die zich in de zaal bevond, heeft het slachtoffer verbonden. Wie de dader is, kon niet bekend worden. De portier verklaarde aan de politie, dat hij een man, in gezelschap van een Nederlandsch matroos, ijlings het theater had zien verla ten. Naar alle waarschijnlijk is een "van dit tweetal de dader. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Remmer valt bij het springen van van een locomotief. Bij het binnenkomen van den gpederen trein uit Winterswijk sprong een remmer te Aalten gisteren juist bij den ingang van het perron van de machine. Hij viel daarbij, ver moedelijk door de gladheid van het perron. Zijn linkerarm werd geheel verbrijzeld. Na dat geneeskundige hulp was verleend, werd de gewonde naar het ziekenhuis te Winters wijk overgebracht, waar hij ter verplegin; opgenomen. DRIE ONGEVALLEN BIJ ZWOLLE. Auto tegen een boom. Drie personen gewond. Woensdagmiddag reed op den Meppeler- straatweg nabij Zwolle een auto, waarin ge zeten een familie uit Amersfoort, tengevolge van slippen tegen een boom. Mej. Van Heio ma werd door de zijruit geslingerd ep. be kwam zoodanige verwondingen in het gelaat, dat zij het rechteroog zal moeten missen. De heer Van Heioma kreeg wonden aan het hoofdmen vermoedt een schedelbreuk, ter wijl mevrouw Van Heioma zulk een zenuw schok had gekregen, dat ook haar overbren ging naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle noodig werd geoordeeld. De chauffeur kwam er zonder letsel af. De oorzaak is gladheid van den weg. Te groote belangstelling. Terwijl de marechaussees bezig waren de gewonden te verzorgen, reed een andere auto, waarvan de bestuurder met zoo'n groote be langstelling naar het ongeval keek, dat hij zijn stuur vergat, tegen een boom, na eerst nog twee wielrijders te hebben aangereden. De bestuurder kreeg geen kwetsuren. Hij werd echter drievoudig bekeurd, n.1. wegens onvoorzichtig rijden, rijden zonder rijbewijs, en voor den slechten st^t van zijn. remin- richting. Auto te water. Op denzelfden weg tusschen Lichtmis en station Dedemsvaart reed een auto in het water, na eerst een telegraafpaal aangereden te hebben. De inzittenden, een Groninger familie, bestaande uit man, vrouw en een driejarig kind, wisten zich te redden. De familie zou een pleiziertocht maken naar Duitschland. EEN MERKWAARDIGE DIEFSTAL. Goedgeluimde en hoffelijke dieven. In Vitry sur Seine (Frankrijk) is een ei genaardige diefstal gebeurd, door koelbloedi ge en goedgeluimde jongelieden. De eigenaar van een buitenhuis was met zijn vrouw met vacantie uit Vitry vertrok ken en zij hadden hun 25-jarigen zoon aileen achter gelaten. Deze maakte in gezelschap van een vriend in een café kennis met twee andere jongelui. Zij inviteerden dezen om in het buitenhuis den volgenden dag te komen theedrinken. De uitnoodiging werd aangeno men en, vergezeld van een derde jongmenscli kwamen zij tijdig op de partij. Nauwelijks binnen haalden zij plotseling revolvers voor den dag en vroegen ze hun onthutste gastheeren ,kalm te blijven, terwijl twee hunner het huis plunderden. Zij blc- ven echter allerbeminnelijkst, boden hun slachtoffers water ter kalmeering aan en of freerden hun tenslotte een glas van hun eigen champagne, terwijl zij over en weer grapjes wisselden over de komieke situatie. Zij rieden hen aan het nummer van de taxi niet te noteeren, daar zij bekenden ook deze gestolen te hebben en het vehikel nog den zelfden dag van de hand te zullen doen. Vergadering van Woensdag 1931, 's morgens 10.30 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waar na goedkeuring volgde van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen en ingekomen stukken. a. Mededeelingen inzake goedkeuring le suppl. gemeentebegrooting 1931 door Ged. Staten. b. Jaarverslagen over 1930 van den Keu ringsdienst voor waren in het Keuringsge- bied Alkmaar, van het Prov. Waterleidings bedrijf van Noordholland en van de N.V. Noorderstoomtramwegmaatschappij Deze verslagen zullen circuleeren. U# het verslag van de Noorderstoomtramwegmaat- schappij blijkt dat de rente over het afge- loopen jaar is vastgesteld op 2 4/10 pCt. voor de aandeelhouders. c. Rekening over 1930 en begrooting voor 1932 van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Schagen. Uit bovengenoemde rekening blijkt dat was ontvangen 1684.75 en uitgegeven f 988.25, alzoo een batig saldo van f 696.50. De omslag voor de begrooting is vastgesteld op 1 cent per inwoner, wat voor de gemeente Zijpe een bedrag vormt van f 54.52. Nadere stemming over het voorstel-Smit om aan Jb. Kindt, aannemer van de uitbrei ding der Alg. Begraafplaats te St. Maartens brug uit te betalen een vergoeding van f 100 wegens het bij huren van spoor en kipkarren en het maken van een steiger, zulks wegens het sluiten van de Egalementsloot door Phi- lippo. De heer Van der Oord vraagt of over dit punt nog discussies worden toegestaan, daar hij de vorige vergadering niet aanwezig was en de stemmen staakten en spr. nu de be slissende stem heeft, als de inzichten der an dere leden niet gewijzigd zijn. De Voorzitter acht het geen bezwaar, als over dit punt nogmaals eenige besprekingen worden gevoerd. De heer Van der Oord zegt dan dat hij zal tegenstemmen. Het is aangenomen werk en door het geven van een vergoeding schep pen wij voor den toekomst een gevaarlijk pretendent. De hr. Blom zegt dat men zich op 't standpunt der arbeldprs moet plaatsen om den toestand in te denken. Door tegenslag hadden zij op onthoud, wat extra kosten met zich bracht, De heer Nannis zegt dat een groep arbei ders In de gemeente dit werk hadden aan genomen tegen een zeer lagen prijs en trots dit, zoo als in de vorige vergadering terecht is opgemerkt, uitstekend werk is geleverd, waar niet de minste aanmerking op viel te maken. Dit is voor mij een motief om die menschen tegemoet te komen. Toen het con flict met Philippo zich voordeed, hebben zij een onderhoud gehad met B. en W. en bij hen is de overtuiging gevestigd dat een en ander in orde zou komen. Spr. dringt er ten sterkste op aan om de vergoeding van f 100.- uit te keeren. De heer Dignum zegt dat hij nog op het zelfde standpunt staat als de vgrigev,erga dering en er tegen zal stemmen. Hierna volgt stemming en wordt het voor stel verworpen met 6 stemmen tegen en 5 voor. De heeren Bellis, Blom, Smit en de bei de Wethouders stemden voor, de heeren De Wit, Bruin, Dignum, Van der Oord, De Boer en Doorn stemden tegen. Voorstel tot wijziging van de Gemeente begrooting, dienst 1930 en 1931. Voor 1930 wordt een uitgaafpost gevraagd van f 57.-, welke bedrag van de post onvoor ziene uitgaven wordt afgevoerd. Voor 1931 wordt een uitgaafpost gevraagd van f 2890.30 Met algemeene stemmen wordt een er ander goedgevonden. Voorloopige vaststelling van de Gemeente- rekening, dienst 1930 en goedkeuring van de rekening van het Alg. Armbestuur en Algi Weeshuis. Een commissie, bestaande uit de heprep De Wit, Blom en Doorn, hebben de verschil lende rekeningen nagezien en de. Secretaris leest het rappprt van deze commissie voor. Hieruit blijkt dat de gemeenterekenin^ een voordeelig slot geeft van f 33.393,57, dg ka- pitaaldienst van f 970.37. De rekening van het Alg. Armbestuur geeft een voordeelig saldo aan van f 2142.09, die van het Alg. Weeshuis van f 984.76. De Voorzitter dankt de commissie voor hun werk en voor het uitgebrachte rapport. De heep Doorn, als lid van de commissie brengt een woord van dank aan den Ge meente-Secretaris, voor de verschillende in lichtingen welke door hem bij het onderzoek der rekeningen zijn verstrekt, wat het werk zeer vergemakkelijkte. Tevens brengt de heer Doorn een woord van dank Uit aan den Boek houder van het Alg. Armbestuur, welke, trots zijn hoogen leeftijd, een keurige admi nistratie voert. Ook de boekhoudster van het Algemeen Weeshuis, zegt de heer Doorn, ver dient een woord van dank voor haar keurige administratie. Hierna volgt met algemeene stemmen de voorloopige vaststelling van de gemeentebe grooting en goedkeuring van de rekeningen van het Alg. Armbestuur en van het Alge meen Weeshuis, allen dienst 1930. Vaststelling van het Ambtenaren Regle ment. De Secretaris geeft eenige toelichtingen betreffende dit reglement en zegt dat de wet aan de gemeenten hieromtrent verschillende verplichtingen oplegt. De Heer Smit maakt bezwaar dit regie ment nu te behandelen. De tijd, om het vol doende te bestudeeren, acht spr. veel te kort. We hebben het vier dagen in ons bezit en in dien tijd kan men het wel lezen, maar men kan er geen studie van maken. Spr. stelt voor om het reglement in een volgende ver gadering te behandelen. De heer Dignum zegt het met den heer Smit volkomen eens te zijn. De Voorzitter zegt dat het reglement vóór 1 September a.s. vastgesteld moet worden en wij dan, b.v. over een week, hierover nog eens moeten vergaderen. De heer Bruin vraagt of het bepaald noo dig is om het reglement vóór 1 Sept. vast te stellen, waarop de Voorzitter bevestigend ant woord. De Heer Smit vindt het ook onaangenaam als men hiervoor nog eens moet vergaderen, maar dan hadden B. en W. het maar een paar dagen eerder moeten verzenden. De Voorzitter merkt op dat als het artikels gewijze wordt behandeld, men zijn bezwaren naar voren kan brengen en toelichting mo gelijk is. De heer Doorn zou het jammer vinden als men voor dit reglement een extra vergade ring moet houden, vooral met het oog op d. kosten hieraan verbonden. En de toelichting hebben we over een week nog evengoed noo dig als nu. De heer Smit zegt niet onmenschelijk, te willen zijn ep hij legt zich gaarne neer bij het idee om het nu te behandelen. De Secretaris leest hierop alleen de num mers der artikelen voor en allen luisterden toe. Bij art. 17 stelt de heer Doorn voor om dit te laten vervallen. Dit art. spreekt er van als een lagere ambtenaar een hoogere moet vervangen, anders dan voor vacantie, aan deze het salaris van de hoogere ambtenaar wordt uitbetaald. Na eenige discussie wordt het voorstel met 5 stemmen voor en 6 tegen verworpen. Voor stemden de heeren De Wit, Dignum, Bruin, Van der Oord en Doorn. Na nog een kleine bespreking bij een arti kel over uitbetaling salaris aan ambtenaren in militairen dienst, welke uit gemoedsbe zwaren dienst weigeren, wat geen genade kan vinden in de oogen van den heer Bruin en wat de heer Smit de uitlating ontlokte dat hij w'ehschte dat een ieder dienst zou weigeren, en welke bepaling, na een verde diging van den heer Van der Sluijs gehand haafd bleef, werd het reglement zonder aan merking tot het einde toe behandeld. De heer Smit constateert lachende dat het zeer serieus behandeld is. De heer Doorn heeft met het heele regle ment niets op. We zijn door de ambtenaren aan de ketting gelegen. In de toekomst zegt spr., zal het het mes er toch in moeten als de inkomsten minder worden. (Spr. bedoelt dat het mes in de salarissen moet, niet in de ambtenaren We hebben, zegt de heer Doorn,, o.a. in onze gemeente al langer dan 10 jaar een ambtenaar loopen zonder eenig diploma en ik wensch mij door dergelijke menschen niet de wet te laten stellen. Het reglement wordt nu in stemming ge bracht en met 8 stemmen voor en 3 tegen, de heeren, Dignum, Smit en Doorn, goedgekeurd Voorstel tot het nemen van een besluit in zake het al dan niet uitkeeren van de uitkee- ring van „Fatum", ad f 500.-, aan den ou.d- Gemeente-Veldwachter A. Noorman. Ter behandeling van dit punt ga&t de Raad in comité. Na heropening stelt dé heer Doorn voor om de gemaakte kosten van opknappen achter de woning van den heer Noorman ep het niet willen vervullen van de functie., om de woningen in de gemeente te nummeren, van de f 500.af te trekken en het overige aan Noorman uit t£ betalen. De heer Bellis spreekt van de helft aftrek ken en de overige f 250- uitkeeren, maar wenscht er geen voorstel van te maken. De heer Nannes stelt voor om f.300.- uit te keeren, wat met 4 stemmen voor en 7 tegen wordt verworpen. Tegen stemden de heeren De Wit, Dignum, Bruin, Bellis, Blom, De Boer en Smit. Voor stemden de heeren Van dei- Oord, Doorn, Van der Sluijs en Nannis. De Voorzitter zegt dat hij in deze geen voorstel wenscht te doen en vraagt of een der heeren nog een ander voorstel heeft. Als er geen voorstel koipt, zegt spr. wordt er niets uitbetaald. De heer Doorn stelt nu voQr om 11 250.- uit te keeren, wat met 6 stenpnen Voor en 5 te- gen.wordt aangenomen. Voor stemden de heeren Bruin, Bellis, Blom, Smit, De Boer en Doorn. Bij de rondvraag had geen der leden iets in het midden te brengen. De Voorzitter merkte op, dat dit de laat ste vergadering was van dit college. De toe stand voor de andere periode is bijna het zelfde gebleven. Alleen de heer Bellis keert hier als Raadslid niet terug. Niet dat uw par tij genooten u niet terugwenschten, maar uit eigen beweging is u heengegaan. Had u zich als Raadslid beschikbaar gesteld, dan had den uw partij genooten u zeker hun stem ge geven, daar ben ik volkomen van overtiügd. Het spijt mij, mijnheer Bellis, dat u ops gaat verlaten. Zoolang u lid van d£p Raad bent geweest," heeft u steeds getoond het goede te willen en de verhouding onderling was steeds van zeef vriendschappelijken aard en ik dank voor hetgeen u in het belapg van de gemeente heeft gedaan. Ik wensch u al het goede tpe in uw verdere leven. De he^r Bellis dankt voor deze vriendelijke woorden en dankt ook voor de prettige sa menwerking in de laatste paar jaren, welke voorheen wel eens anders is geweest. Spr. hoopte dat de Raadsleden met zijn opvolger op dezelfde wijze moge samenwerken. Hierna sluiting. WINKELSLUITINGSWET (Staatsblad 1930, No. 460.) door J. L. Lutjeharms te Schagen. No. 8. Een ander punt is „de sluiting gedurende den Sabbat." Wanneer de besproken regeling voor den Zondag zonder verdere uitzonde ringen moest worden nageleefd, zou dit een zeer groote onbillijkheid meebrengen o.a. voor geloovige Joden, die hun winkels dan om godsdienstige redenen gedurende den Joodschen Sabbat, doch bovendien, gedwon gen zouden worden door de wet, op Zondag ook zouden moeten sluiten. Met hun belan gen en met die der leden van andere kerkge nootschappen, die eveneens hun rustdag op den Sabbat of Zevendedag „vieren" houdt ar tikel vijf der winkelsluitingswet rekening. Op het eerste gezicht zou men het mis schien billijk achten, indien den Joodschen winkelier, die op Sabbat niet verkoopen, werd toegestaan, den geheelen Zondag hun winkel open te houden. Zóó eenvoudig was de quaestie evenwel niet op te lossen. De Sabbat valt absoluut niet samen met de Za terdag. Als men een Israëlietschen almanak eens openslaat, dan vindt men daarin dat de Sabbat, die b.v. begint op Vrijdag 26 De cember 1930, des namiddags te 3.30 uur, ein digde op Zaterdag 27 Dec. 1930 des namid dags te 4.43 uur. De geloovige Jood kon dien Zaterdag derhalve nog ten volle profiteeren. van den zeer belangrijken verkoop op Zater dagavond. Kreeg hij daarbij nu nog den ge heelen Zondag als verkoopdag, terwijl zijn „Christen-concurrenten"' gesloten moeten zijn, dan zou hij op dezen een aanzienlijke voorsprong hebben. Het verües van den Vrij dagavond legt weinig verlies in de schaaL In den zomer is het echter geheel anders, een situatie voor de Joden minder gunstig te noemen als in de winter. In Juni eindigde b.v. de Sabbat, zonder eenige reden te hou den met de zomertijd om bijna halftien des Zaterdags. De Zaterdagavondverkoop zal dan Wel niet veel meer te beteekenen hebben. Want de algeheele sluiting is Zaterdags 10 uur.. De Jodenwinkelier kan dan maar een half uur zijn winkel open houden. Dat h§fc hun althans dan geoorloofd moest zijn, den geheelen Zondag te verkoopen, kan hieruit niet geconcludeerd worden. Want één verkoopuur op Zondag is niet altijd van de zelfde waarde als één verkoopuur op Zater dagavond. Wanneer in een gemeente b.v. 10 sigaren winkels gevestigd zijn, waarvan één Israëliet, die gedurende den Sabbat sluit, heeft iedere „Christen" op Zaterdag, des avonds soms 0 concurrenten, -maar in tegenstelling heeft de Israëliet er echter op Zondag geen enkele, dus zonder eenige concurrentie. De wetgever heeft echt-er gemeend, de Israëlieten voor de sluiting gedurende den Sabbat voldoende schadeloos te stellen door hun toe te staan, op Zondag hun winkel van 5 uur des voor middags tot twee uur des namiddags geopend te houden. Maar wie zal op Zondag om 5 uur des morgens zijn winkel reeds openen Er komt Zondags voor 8 uur geen klantBij dit voorschrift achtte men evenwel nog niet ver rekend de vier uur, gedurende welke „banket bakkerswinkels" ingevolge artikel 4 eerste lid, onder d, op Zondag mogen verkoopen, zoodat de wet in Joodsche banketbakkerswin kels d$p verkoop, uitsluitend van brood, ban ket, suikerwerk en chocolade, bovendien nog tot 8 uur des namiddags toestaat. De Jood sche melk-, visch- en fruitwinkels moeten daarentegen tevreden zijn met twee uur- meer verkoop-gelegenheid op Zondag dam hun andersdenkende concurrenten, waarbij men intusschen in het oog moet houden, dat de laatsten alleen melk, room, visch en fruit mogen verkoopen, de Israëlieten even wel alle waren. De Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid was van oordeel, dat met deze bepalingen in het algemeen het juiste evenwicht gevonden was. Want als b.v. in een gemeente veel Joodsche winkeliers geves tigd zijn en daardoor het evenwicht ver stoord mocht worden, dan zou art. 10 van toepassing te maken zijn. Door B. en W. te geven plaatselijke voorschriften. (Wordt vervolgd.) PAARDENSPORT MARKTBERICHTEN. Schagen, 20 Aug. 1931. Aangevoerd 9(0000 Kipeieren. Prijzen 52—54 Kg. f 4.70 a 4.80: 55—57 f 4.70 a 5.00 58—60 Kg. f 4.80 a 5.50 61—63 Kg. f 5.10 a 5.60 64—67 Kg. f 5.40 a 6.00 Ongewogen wit f 4.60 a 5.20Bruin f 5.00 a 5.60 Klein f 3.00 a 3.50. 1392 Eendeieren f 3.50 a 3.60 14 Kalkoen eieren f 7.90. Eierveiling, Helder, 20 Aug. 1931. Aange voerd 16033 Kipeieren. Prijzen Bruin f 5.30 a 6.00 Wit f 4.90 a 5.50 Kleine Eieren f 4.30' a 4.70 Aangevoerd 29 Eendeieren f 4.00 pee 100. ANNA PAULOWNA. Op het gebied van paardensport maakt Anna Paulowna wel een gunstig figuur. Het is bekend, dat hier op iedere boerderij het paard zeer in eere wordt gehouden en de rijvereeniging getuigt van liefde voor het paard. Ook de draverijen door „Sportlust" hier georganiseerd zijn altijd een groot suc ces. Hierboven de draverij van j.1. Zondag. Er moest nog al eens over gere den worden, want verschillende malen was het eindpunt gelijk.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2