WIERINGER COURANT GEMEENTE ZIJPE. TWEEDE BLAD VRIJDAG 21 AUGUSTUS No. 64. VACANTIE - KRABBELS. Met 'n gangetje van 20 kilometer per uur hobbelde mien trouwe ouwe Ford in de richting van de Ouwesluus en 't leek krek of ie schik in 't gezelschap had, dat ie droeg, want de motor zoem de as dangsmeziek (met slagwerk. En we zonge allegaar met de Ford mee Adju, mien kleine garde officier, adju De wegwerkers hadde er waraehies schik in en name de pet af; ik had gien hangde vrij om 'n eerbewies weer om te geven, maar voer zokke ha- neurs hadde ok de are lui de meeste tijd. Teun zwaoide met zien ruten pet uut 't raamke en Trui en Mie preseteer den an elke zij 'n perraplu, dat ik zei 't lieke wel loope van machinegewere; de menschke zouë ei' bang van worre! Al dat lewaoi had 't voerdeel, dat ik niet had te toeteren, 'n kwartier van te voeren krope de fietsers en wat we meei- teugen kwame al an de kangt van de weg en ik beloof je dat de kip- pe in de Ruge weg, die aars altijd zoo brutaal bennc van loopen wiste. Op ongs dooie sokke kwa,me we den ok an de Stolpe vlotbrug en deer had ik nou krek aldeur teugenop zien, want dat ding loopt bar schuin naar beneden en den weer schuin omhoog en 't was glad van de regen; 'k docht jonge Harm da weet 'k niet Efein, naar beneden wou 't wel, maar toe naar boven Half op de schuinte, deer had je het geduvel; 't touwkc van m'n gaspen- daal brak en mien Ford gaf 'n paar zuchte en zei: ik schui er uut M'n rem gaf niks, w,e gleee achteruut de brug weer op, Teun had er al uut spron gen as ik 'm ,met met iene hangd niet vasthouwen had en Trui, Mie en zus gave gille, dat de heele buurt an kwam sturmen. Dat was ongs geluk, want enkele er voer te trekken en are er achter te douwen en in minder dan gien tijd stonge we veilig en wel an de overkangt van het kanaal. 'k Had 'n rol touw meenomen, dus 't mankement was gauw verholpen en weldra snorde ,m'n „hooge hoed" met z'n vrachie langs de mooie weg in de richting Alkmaar. Bij Schorldam wou Trui, wier geweten zeker wat begon te knagen, 't zijwegje inslaan. Ze zei: 'n dagje naar Bergen is ok wel fijn; zoo'n lange rit, en as 't touwkc soms weer 's breekt Maar deer stong mien kopi niet na! Nei, zeg ik, jij wou na Valken! berg, zeg ik, en nou zelle we na Valken' berg, al hewwe we ook gien wiel meer over Deer wier dus niet meer over praat; 't weer wier best, 't zoutje wist deur de wolken heen te komen, de koffie in de ratirateur begon te koken en de stem ming in piien „hooge hoed", wier opper best. Wfe ware zoo deur Alkmaar, had de al gauw Stompetoren te pakken; Teun kouwde op 'n fijne sigaar van vijf cente en de vrouwlui begonne 'n paar sneeë wittebrood mét ha;mspek uut te pakken, want de maag begon te rammelen. Mie wou de eerste hap geven en toe kwam ze tot de ont dekking, dat ze d'r gebit vergeten had! Dat was wat Ze wou weerom. Teun schelde; hoe ze nou toch zok 'n stommi teit voer ;mekaar kreeg. Moar ik was alweer de reddende engel; ik zeg: is 't van de bovenkaak. Hierzoo 'k diepte uut mien viksietaschke 'n reservestel- lotje; 'k hew moet je wete altijd 'n re- servekauwnxechicn voer de breek bij me, as ik veer van huus gaan: Mie probeerde 't; 't was niet in alle hoekjes pas; d'r bovenlip stak 'n halve centimeter, voeruut, maar 't gong en 't deed an heur vrouwelijk schoon gien afbreuk. Tot Amsterdam hadde we gien mankemente meer 't Was 'n prachtrit en we konne er best teugen toen wc ongs Fordje op het pont van 't IJ reden, dat 'n Amsterdamsche sla gersjongen riep: „Zeg, kaek 's, wat '11 fenne beschuittrommel op wiele Toe kwam de tocht deur Mokum, en wat we deer beleefden, vertel ik de volgende week. HARM. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Is koorts altijd een symptoom van ziekte Door een leek wordt het optreden van koorts nog over het algemeen als een beden kelijk teeken en dikwijls zelfs als een ziekte gebrandmerkt. De koorts is geen ziekte, op zijn hoogst een symptoom van de op handen zijnde komst van een ziekte, welker bestu deering voor den dokter belangrijk kan zijn voor de vorming van zijn meening over het verdere verloop der ziekte. Reeds daarom is het te betreuren, da^ zonder advies van den dokter pogingen in het werk worden gesteld om zich door koorts verdrijvende middelen koortsvrij te maken. De dokter grijpt dan alleen naar deze middelen, wanneer de ver hoogde temperatuur een gevaar voor het le ven begint te vormen. Is zoo'n gevaar niet aanwezig, dan zal hij geen pogingen doen om de koorts te verdrijven, omdat in dit geval de ziekte ongetwijfeld gunstiger zal verloo- pen. Voorts mag niet over het hoofd worden ge zien, dat niet iedere koortstoestand werkelijk echt is vaak bestaat koorts slechts schijn baar. Zulke pseudo-koortstoestanden worden b.v. bij hysterie, bij bloedaandrang naar het hoofd en dergelijke ziekten aangetroffen. Neemt men de thermometer te hulp, waar mee alleen het bestaan van koorts is te con troleeren, dan zal men vaak bemerken, dac de temperatuur van het lichaam zeer nor maal is. Het is echter ook mogelijk, dat het lichaam in een koortstoestand geraakt, zonder dat er een symptoom van ziekte aanwezig is. Zoo'n toestand is b.v. mogelijk na zware li chamelijke inspanning, na een overmatig lang gebruik van ecA warm bad of na een overdadigen maaltijd. Zelfs na een maaltijd die binnen de ordentelijke grenzen blijft, is het optreden van koorts mogelijk. Deze toe stand van koorts is echter volkomen onge vaarlijk en heft zichzelf na korten tijd weer op. De medische wetenschap heeft reeds lang de these weerlegd, dat een ziekte door het opheffen van den koortstoestand te verdrij ven is. In het algemeen zal de medische be handeling erop gericht moeten zijn, niet de koorts als zoodanig te bestrijden, doch in de eerste plaats de oorzaak der ziekte. De koorts blijft een belangrijke beschermingsmaatregel van het organisme, die niet mag worden on derbroken, wanneer het niet noodzakelijk is. WIERINGERMEERPOLDER. De cultuurwerkzaamheden in den Wierin- germeerpolder schrijden geleidelijk aan voort. Reeds ongeveer een derde gedeelte der totale oppervlakte van ongeveer 20.000 H.A. is van slooten en greppels voorzien. Het oogsten van het eerste gewas is in vollen gang en dezer dagen werd het eerste brood van Wieringermeerrogge gebakken. En dit alles reeds ondanks het feit, dat de nieuwe polder nauwelijks een jaar droog is. Over een oppervlakte van ongeveer 300 H.A., voor een groot deel juist van de dek- vrucht ontdaan," ontwikkelt zich het jonge 'gras- en klavergewas voorspoedig en vraagt om beweiding, liefst met schapen. Groote kudden schapen kunnen er gedurende gerui- men tijd goed voedsel vinden. De Directie van den Wieringermeerpolder, die haar zetel heeft te Alkmaar, Kennemerpark 25 en be last is met het in cultuur brengen van den polder, is gaarne bereid omtrent de aanne ming van schapen voor beweiding alle ver langde inlichtingen te verstrekken. Dit najaar wordt wederom, een groot com plex ingezaaid, zoodat volgend jaar in nog grootere mate gelegenheid tot beweiding met schapen, eventueel ook met jong vee, etc., kan worden gegeven. In het verstreken seizoen werd aan ver schillende personen gelegenheid geboden tot proefnemingen met het telen van onderschei dene gewassen, o.a. ook bloembollen, welke algemeen goed zijn geslaagd. Ook voor het cultuurjaar 1931/1932 wordt deze gelegenheid opengesteld. Gegadigden kunnen zich hier voor eveneens tot genoemde Directie wen den. Ongetwijfeld zal een en ander de be langstelling, welke dit jaar bijzonder groot was, volgend jaar nog belangrijk doen toene men. Was de nieuwe polder dit voorjaar zoover de 'gezichtseinder reikte nog één ononder broken vlakte, in enkele maanden tijds is daarin groote vei-andering gebracht. Thans treft men n.1. op verschillende punten reeds groote landbouwloodsen aan, terwijl de eer ste 20 woningen in het eerste kerndorp bij Sluis I binnen enkele weken zullen worden voortgezet. Reeds zeer spoedig wordt ook met de stichting van woningen in het tweede kerndorp, bij Sluis III een aanvang gemaakt. Het streven der Directie is er op gericht om de bewoning van de kerndorpen zoo doelma tig mogelijk te maken. Maatregelen voor den aanleg van waterleiding en electriciteit zijn in voorbereiding. Eenige kerkgenootschap pen beginnen spoedig met de stichting van wijkgebouwen voor de godsdienstige verzor ging der Wieringermeerbewoners. Binnen en kele maanden zal zich een geneesheer in dexi polder vestigen, terwijl het particulier ini tiatief gereed staat zoodra mogelijk de wijk verpleging ter hand te nemen. Ook ter voor ziening in de behoefte aan gewoon lager on derwijs zijn de voorbei'eidende stappen reeds gedaan. Zijn de beide bovengenoemde toekomstige dorpen thans reeds door middel van breede rijwielpaden, waarop licht autoveiteeer mo gelijk is, met het oude land verbonden, aan den aanleg van verharde wegen wordt hard gewerkt, zoodat ook de verkeersverbinding met de dorpen binnen enkele maanden aan zienlijk zal zijn verbeterd. Volgend jaar reèjds: zullen ongeveer 250 gezinnen'in den polder woonplaats kunnen vinden, hetgeen voor de neringdoenden en kleine ïri&ustriëelen een pi-ikkel zal zijn zich in ide nieuwe dorpen te vestigen. De Directie van den Wieringermeerpolder heeft dit voorzien en daarom de noodige maatregelen getroffen voor de beschikbaar stelling van bouwperceelen in erfpacht. Zij is gei-eed om reeds thans aanvragen in be handeling te nemen en bereid om alle inlich tingen te verstrekken. GEMEENTE WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Het is Zondag a.s. voor Succes een drukke dag. Zaterdagavond reeds komen 2 stuks aspirant elftallen van K.F.C., Koog a.d. Zaan. 24 aspiranten met 2 gelei ders, welke bij verschillende Succesleden en aanhangers worden ondergebracht, Ongeveer acht uur komen de jongens bij Bruul aan waar zij, welke jongens mee naar huis krij gen, verzocht worden deze te willen afhalen. Zondag om half elf speelt Succes Succes asp. b tegen een combinatie van K.F.C. b en c, er- half twaalf speelt Succes a tegen K.F.C. a. Dit belooven een paar aardige wedstrijden te worden. Om half drie speelt Succes I haar 3e Nederlaagwedstrijd. Het is 't Succesbe- stuur gelukt na eenige moeite K.F.C. II van Koog a.d. Zaan naar hier. te krijgen, welke tegen Succes de strijd zal aanbinden. Naar ons de Secretaris van K.F.C. meedeelde be schikt K.F.C 2 dit jaar over een uitstekend elftal en speelt dan ook in de Res. 2e klasse K.N.V.B. Dus zal Succes alle zeilen dienen bij te zetten om een zoo goed mogelijk figuur te slaan. Dus allen Zondag naar het Succester rein. Scheidsrechter is den heer Augustein van Den Helder. Na afloop der wedstrijden wordt een balavond gehouden bij den Heer Bruul. Geslaagd, j.1. Woensdag' slaagde 1 te Den Haag voor de akte Duitsch L. O. Mej. E. F. de Wit, onderwijzeres aan de O. L. School te Oosterland, alhier. Rijnschip aan. den grond. Het Rijn schip St. Antonia, schipper Jansen1, metende 807 ton en geladen met kei slag voor de fir.ma Svviers en Van Dijk, aannemers van de wegenbouw in den Wieringermeerpolder, geraakte in het Boezemmeer aan den grond. Door N. V. Gebr. Kaan's vervoer Mij. werd as sistentie verleend, maar het gelukte niet het schip los te sleepen. Daarop werd met genoe,mde Maatschappij een accoord getroffen om door gedeeltelij ke overneming van de lading het- Rijnschip te lichten. Donderdag' is het nu behouden in de haven te De Hau- kes aangekomen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 23 Augustus 1931. NED. HERV. GEM. H.-hoef voorm. half elf Ds. Van Beek. Den Oever nam. half drie Ds. Van Beek. Kapel Den Oever vm. 10 uur de heer Franck. Kerkdiensten Wieringermeer Zondag 23 Aug. 10 uur de hr. Finkensieper. DOOPSGEZ. GEM. Zondag 23 Aug. voorm. half elf Ds. Onnes van Zutphen. EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. GEREF. KERK GEREF. KERK H.-hoef voorm. 1uur de heer Robbers. H.-hoef nam. 3 ï.ur Ds. van de Leer. Den Oever voorm. 10 uur Ds. van de Leer. Den Oever nam. 3 uur Cand. Robbers. ANNA PAULOWNA. Duivensport. De postduivenvereniging Al tijd Verder" hield j.1. Zondag een wed vlucht vanaf Noyon (afstand 390 KM.) Van de duiven, die om 7 uur waren losgelaten, werd de eerste om 10 u. 52 m. 51 sec. gecon stateerd en de laatste om 11 u. 9 m. 45 sec. Over een afstand van bijna 400 K.M. werd dus ongeveer 4 uur gevlogen, zoodat de snel heid 100 K.M. per uur bedroeg. De prijzen vielen als volgt W. Blaauboer 1, 3, 6, 8 Gebr. Van Steijn 2, 4, 5, 7. BURGERLIJKE STAND Geboren Anna Cornelia, d.v. P. J. Conijn en M. L. Fontaine Jan Jacobus, z.v. J. C. Klos en M. Doves Catharina Maria Cornelia d.v. P. J. Komen en A. E. Oetelmans Witse, z.v. A. Folkers en P. Bergsma Pieternella Hebrina, d.v. J. Verhage en M. C. DorstLeen dert, z.v. W. M. Lobbezoo en N. Spaargaren Henderika, z.v. D. Boerman en M. J. Grin. Ondertrouwd R. Compagne en A. Koens. Overleden G. J. Noorden, oud 24 jaar, z.v. J. Noorden en G. Kossen Willem Waiboer, oud 5 jaar, z.v. W. Waiboer en G. J. Kossen. Loop der bevolking. Ingekomen W. A. P. Fr. L. Pranger en gezin van Dantumadeel Mej. A. M. de Rooij van Castricum R. Land man van Kampen Th. A. Beekman van VoorhoutMej. M. Vlaar van Hoorn J. K. Kelly van Ruinen H. Juurlink van Hoog woud H. H. Mugge van Leiderdorp Mej. S. M. Heethuis van Termunten P. Geerts en echtgen. van St. Jansteen M. M. van der Eem van Hoorn J. Braam van 's-Graven- hage R. Huls van WinschotenG. van Baar van Schagen. Vertrokken Mej. A. M. Steenvoorden naar Noordwij k D. Mets en gezin naar Alkmaar B. Visser en gezin naar Schagen H. W. Se- bregst en gezin naar 's-Gravenhage T. Wit voet naar Enschede M. C. Quist en gezin naar Oud-VossemeerJ. Westdorp naar 'sGravenhage R. Spigt naar Amsterdam. POLITIE. Verloren een damestasch een vulpotlood twee slingers van een auto en een dekzeil. Gevonden een damesportemonnaie een sleutel en een kinderportemonnaie. SCHAGERBRUG. Woensdagavond j.1. hield de Harddraverij - vereeniging „Voorwaarts alhier een algiemeene vergadering in het. café „Het Wapen van de Zijpe", waarbij 13 personen te genwoordig waren. De voorzitter, de Edelachtb. Heer J. de Moor, opende met een woord vart welkom de vergadering en sprak zijn voldoening er over uit, dat zooveel le den ter vergadering aanwezig waren, wat voor het bestuur, hetwelk de vori ge vergadering wat pessimistisch ge stemd was door de geringe belangstel ling, een bemoedigend verschijnsel is, en ons alle hoop doet koesteren voor de toekomst. Het lezen van de notulen moet wor den uitgesteld door ziekte van den secretaris. Hierna kwam aan de orde rekening en verantwoording over 1930. Door de beeren J. A. de Boer en G. van der Sluijs en W. Correljé werd de rekening met bescheiden nagezien. De ontvang sten bedroegen f 2095.89V2Ï de uitga ven f 1713.5614," batig saldo f 3812.33. De rekening en bescheiden werden in orde bevonden en bij monde van den heer Van der Sluys werd tot goed keuring geadviseerd, wat met algemee ne stepimen geschiedde. Volgde bespreking harddraverij en de uit te loven prijzen. Besloten werd op Dinsdag van Ker mis (15 Sept. a.s.) wederom een hard draverij te houden. De Voorzitter zegt, dat als men een flinke draverij wenscht, welke publiek trekt, men ook met flinke prijzen moet komen. Wanneer het ecnigszins moge lijk is, jnoeten wij met dezelfde prijzen komen als het vorige jaar, n.1. f 300.-, f 150.-, f 50.- en f 25.-. De heer G. Visser is van meening, dat de prijzen wel iets verlaagd kun nen worden en zou b.v. de le en 2e prijs f 50.- lager willen stellen. Spr. merkt op, dat de vereeniging in 1931 een be langrijk minder kassaldo zal hebben, dan in 1930. De heer Van Loencn acht het wen- schelijk de le prijs op f 300 te stellen, on vervolgens f 100.-, f 50.- en f 25.-. De meerderheid, acht de sprong van f 300 op f 100 te groot. Na nog eenige besprekingen zegt de voorzitter, dat de financieele toestand der vereeniging wel niet zoó rooskleu rig is, maar vpor het volgend jaar zou men flink jkunpen bezuinigen door'de paard en keuring niet meer te houden. Dczé vraagt een niet geringe uitgave en aan ontvangsten brengt deze niets öp. Oök' trekt ,de paardenkeuring geen publiek voor de neringdoenden. De héér P. Vries stelt de vraag of misschien niet belanghebbende nering doen den te Schagerbrug de vereeni ging een subsidie kunnen verstrekken, om dan evengoed weder flinke prijzen beschikbaar te kunnen stellen. Aan de draverij is toch voorverschillende (neringdoenden wat te verdienen; het lokt toch veel volk naar Schagerbrug. Een der aanwezigen doet hierop de toezegging er voor te zullen zorgen, dat de vereeniging minstens f 50.- ont vangt om bij de prijzen te voegen, welk aanbod met applaus werd begroet. De prijzen worden nu weder vastge steld als het vorige jaar, n.1. f 300.-, f 150.-; f 50.- en f 25.- De heer Wl Stóve vraagt of er geen mogelijkheid bestaat een waarborg fonds te stichten. Ook vraagt spr. of er geen kans is om twee terreinen voor de toeschouwers hij de harddraverij te exploiteeren, b.v. één voor f 1.- entrée en één voor lagere entrée. De Voorzitter zegt, dat het bestuur een en ander in gedachte zal houden. Daar de rondvraag geen bijzonder heden opleverde, sprak de voorzitter een woord van dank uit voor het roya le geldelijk aanbod van de neringdocn den en aan de aanwezigen voor de be toonde belangstelling, door het bezoe ken dezer vergadering, waarna slui ting volgde. BURGERBRUG. Donderdagmorgen was men genoodzaakt de hulp van de motorbrandspuit in te roepen, daar 'n klamp hooi, staande nabij het woon huis van den heer K. Hopman te Bur gerbrug, door het spelen met lucifers van zijn zoontje, in brand was geraakt. Door het vlug aanwezig zijn der brand spuit werd de boerderij behouden. Toen men zich gereed maakte om met de brandspuit te vertrekken, kreeg imen een boodschap van de bewoners van een nabij gelegen boerderij van den heer P. Struijf, dat door hooibroei de aanwezigheid der brandspuit nood zakelijk was. Men heeft het hooi uit de schuur naar buiten gebracht, waar het verbrandde. Door de aanwezigheid der spuit, wist men ook hier hetge vaar te bezweren. Donderdag, na mid dernacht was het gevaar geweken en kon men met de spuit inrukken. Burgerl. Stand Zijpe van 14-20 Aug. Geboren: Gerhardus, z.v. Roelof Kok en Annigje Martens. Jan Klaas, z.v. Adr. Bakker en Wilhelmina Klaasina Buijl; Frederik, z.v. Tamis Pieter de Jong en Antje de Boer. Getrouwd: Iemke Roos, 26 jr., on derwijzer, te Schagen en Nelly Yda 't Hart, 20 jr., zonder beroep, te Zijpe. Overleden: Dirk de Leeuw, 57 jr., echtgenoot van Hillegonda Zeeman. SCHAGERBRUG. Het bouwen van een woon- en winkelhuis, voor rekening van den heer C. Broers alhier, op het voormalige schoolplein, is bij onderhandsche aanbeste ding opgedragen aan Jb. Veeter, timmer werk, M. Schipper, metselwerk en P. J. Re- nooij, schilderwerk. PREDIKBEURTEN ZIJPE. Zondag 23 Augustus 1931. NBD. HERV. GEM. Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Oudesluis,, St. Maartensbrug, Burgerbrug en Petten GEEN DIENST. Callantsoog v.m. J0.30 uur Ds. Vorstman. EVANGELISATIE Schagen, voorm. half elf de heer v. d. Kaal, van A.'dam. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand nam. 3.30 uur de heer Boon. BINNENL NIEUWS. DE INBRAAK TE BERGEN. Een flinke buit. Voor eenige dagen werd gemeld dat te Befgen (N.H.) was ingebroken in de tijdelijk leegstaande villa der familie Voóte en dat voorloopig alleen kon worden vastgesteld, dat uit een buffetlade tafelzilver was gestolen. Na thuiskomst der familie is thans geble ken dat bovendien een nieuw heerenrijwiel ontvreemd is, benevens snuisterijen, als zil veren speelgoed, oude munten, curiositeiten en antiek tinnen lepels en porceleinen scho teltjes tot een waarde van f 600 a 700. Omtrent de daders tast men nog in het duister. Hagelschade te 's Gravemoer De plaats zwaar getroffen. Vanwege het gemeentebestuur te 's-Gravemoer is 'n onderzoek ingesteld naar de schade, die de geweldige ha gelslag van Zaterdag in die gemeente in landbouwbedrijven, groenten- en fruitkweekerijen, alsmede in bloemis terijen heeft aangericht. Gebleken is, dat de schade heeft bedragen bijna 45 duizend gulden. Hieronder is evenwel nog niet begre pen het bedrag der schade, toege bracht aan woningen, warenhuizen en evenmin die vari hoornen en grasge was en van de vele particuliere tui nen, waarin alle groenten en fruit ver in iel d zijn. Onder leiding van den burgemeester is thans een steuncomité gevormd. Auto-ongeval in den vreemde. Nederlanders te Bretagne zwaar gewond. Bij de familie te Alkmaar is be richt ingekomen, dat aan de familie Ph. M. Bosscher, - ir. Bosscher is direc teur van de Alkmaarsche ijzer- en me taalgieterij op een autotocht in Bretagne, te Avranches een auto-on geluk is overkoihen. Naftr verluidt heeft mevrouw Bos- scher zware inwendige kneuzingen, be komen. De. heer Bosscher brak een sleutelbeen. Hun zoon, ir. Bosscher en een dochter, leerlinge van het Alk maarsche gymnasium zouden vrijwel ongedeerd zijn gebleven. DROGE BOLLENVEILING. De prijzen op de droge bloembollenveiling van „floralia", te 's-Gravenzande, waren gis teren bij yerxninderden aanvoer laag. De broeisoorten daalden,,in vergelijking tot de vorige' veiïingë'n, nog iets in prijs. De handel was weinig levendig, hetgeen in de prijzen dubbel tot uitdrukking kwam. De aanvoer bedroeg 4 1/2 a 5 millioen bollen. HET GEVOLG VAN PLAGEN. Een negenjarige jongen te Arnhem die door een jongen van zeventien jaar werd ge plaagd, heeft tenslotte om zich te verdedigen zijn riem genomen en daarmee den zeven tienjarige een slag in het gezicht toegebracht, waardoor deze ernstig aan het oog werd ge wond. .Vermoedelijk zal de jongen het ge bruik van zijn oog moeten missen. ARRESTANT ZOEK. Als voer voor de visschen. De Batavier III, die Donderdagmorgen uit Engeland te Rotterdam aankwam, had aan boord moeten hebben een 23-jarigen koop man wien na een verblijf in de gevangenis in Engeland een dergelijke verblijfplaats in ons land toebedacht was. Ter hoogte van Schiedam ontdekte de hofmeester echter, dat de arrestant zijn hut verlaten had met ach terlating van hoed en jas. Een brief gaf ui ting aan zijn gevoelens, dat hij het verkiese lijker achtte als voer voor de visschen be stemd te worden dan in handen der justitie te vallen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat zijn ware bedoeling is geweest zwemmende den wal te bereiken. Hij zou dan in of voor den mond van den Waterweg over boord zijn gesprongen. Tot dusver ontbreken alle nade re aanduidingen omtrent het lot van den ar restant. BUITENLANDSCH NIEUWS. een vorstelijke koekenbakster. Het Antwerpsche blad Neptune meldt, dat prinses Victoria Louise, de dochter van den ex-keizer, genoodzaakt is zelf in haar levens onderhoud te voorzien, daar de ex-keizer for meel heeft geweigerd haar financieelen steun te verleenen. In het kasteel van Cum- berland te Gmünden aan het Trauer Meer in Opper-Oostenrijk heeft zij een banketbak kerswinkel geopend. Het kasteel behoort aan den man van de prinses, die geruïneei'd moet zijn tengevolge van de bankkrachs in Duitschland. Het kasteel is verbouwd tot een restaurant met een theesalon, waar men koekjes kan koopen, die door de dochter van den ex-keizer zelf zijn toebereid. Deze vor stelijke theesalon trekt veel bezoekers, vooral leden van de Weensche aristocratie en Ame rikanen. HOE MEN OUD WORDT. Hoe wordt ;mcn oud en blijft men ge zond Iedereen die in bet leven „de honderd haalt., heeft daarover zijn of haar eigen denkbeelden. Christiana Sowrsby, een Engelsche, die dezer da gen te Londen 101 werd, schrijft haar hoogen leeftijd on goede gezondheid toq aan het feit dat zij - als vrouw van een hoer altijd hard heeft moeten wer ken. Ook thans nog staat deze krasse vrouw 's-ochtcnds om acht uur op en werkt zij nog een beetje mee in de huishouding. Zij houdt veel van lezen, en is dol op romans. Op haar verjaar dag kreeg zij dan ook nog boeken. Zij vindt het moderne leven over 'het j alge meen goed, maar haat auto's. Hé't-'eeni ge gebrek van de oude dame is Ahaar doofheid. Dat Ghristiapa1 Sowe'rsby tot een vroegere generatie behoort blijkt o.a. uit het feit, dat zij dertien kinde- - ren heeft gehad. Vier daarvan zijn al over de 70. De oude da,me heeft 21 kleinkinderen en (voorloopig) drie achterkleinkinderen. SCHAGEN. De Heei* Dr. H. M. Nanninga, arts alhier, is door de Directie van de Ned. Spoorwegen benoemd tot Geneesheer van het Z. en O. fonds, als opvolger van den heer Dr. A. C. Melchior. SCHAGEN. Tot slager aan de Verwerkings inrichting en Centrale Noodslachtplaats te Schagen is benoemd de Heer W. Langedijk alhier. SCHAGEN. De Heer Jb. Burger, le fitter aan de Gemeentelijke Gasfabriek te Scha gen, hoopt op 28 Augustus a.s. den dag te herdenken,' waarop hij vóór 25 jaar bij de gasfabriek in dienst trad. wieringen' Fancy-Fair Harmonie, Hippolytushoef Nog een week tijd om te hameren en te za gen en de groote zaal van Concordia moet. herschapen zijn in een terrein van kramen en tenten in velerlei kleuren, opdat Harmo nie met haar staf van helpsters de bezoekers kan ontvangen en uren van vreugde en ge not kan aanbiedeix. Want de fancy-fair-da- gen moeten weer met gulden letteren in de analen van de vereeniging worden aangetee- kend. Zou dat gaan Zeer zeker. Het goede hart, dat de burgerij.' Harmonie toedraagt, ondervinden we nu reeds alle dagen. De jonge dames, welke in zamelen voor de verkoopafdeelingen zijn en thousiast over het vele dat zij krijgen. Huis aan huis wordt vol gulheid iet s afgestaan. Mooie handwerken, huisvlijtstukken, fijns aardewerk, blikken fijne koek, flesschen li keur, het is geweldig Ook wel 'n gift in geld. Slechts zoo 'n enkel huis is het antwoord ja, wij weten niet wat we geven moeten We hopen niet onbescheiden te zijn, als we dezul ken beleefd raden: geeft u dan ook geld; '11 kleine gift maakt de harten der dames al blij, omdat zij dan kunnenn zeggen: geen deur werden we afgewezen En dan: vergeet vooral niet, dat we u op 29, 30 en 31 Aug. in Concordia verwachten. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 20 Aug. 1931. .16 Paarden f 175 a 400 15 Stieren f 100 a 150 22 Geldekoei- en (mag.) f 160 a 270 68 Geldekóeién (vet te) f 250 a 340 25 Kalfkoeieri f 250 a 360.; 23 Nucht. kalveren f 14 a 28 286 Schapen (magere) f 32 a 37 262 Lammeren f 20 a 2740 Varkens (mag.) f 18 a 26 112 Var kens (vette) per Kg. f 0.45 a 0.47 305 Big gen f 10 a 14 48 Konijnen f 0,50 a 1.40 Ha nen f 0.20 a 0.75.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3