Koninginnefeest anna paulowna. Allen de OPENLUCHT TURN - UITVOERING NA AFLOOP GROOT BAL GROOTE KINDER- EN VOLKSSPELEN. VUURWERK. agent van politie op den avond vóór Goeden Vrijdag, vóór Hemelvaartsdag, vóór Maria Hemelvaart, en vóór Allerheiligen ziet, dat een winkel na 8 uur open is, weet hij nog niet, of hij daarvan proces-verbaal op kan maken. Dit komt eerst d en volgenden dag vast te staan. Wordt voor den winkel n.1. op Goeden Vrijdag enz. de regeling voor den Zondag toegepast, dan mocht hij ook den avond te voren, als compensatie, tot 10 uur geopend blijven Een zeer moeilijke contro le vooral in groote steden waar ieder uur een andere agent van politie surveilleert (Wordt vervolgd.) RAAD ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van den raad der gemeente Anna Paulowna op Woenisdag 26 Augustus 1931 des a- vorlds acht uur. Afwezig de heer Jb. Raven. De voorzitter, Burgemeester Lovink, opent met een woord van welkom, waarna door den secretaris, de heer C. Keijzer, de notulen worden gelezen, welke onveranderd worden goedge keurd. Naar aanleiding van de notulen, vraagt de heer Kuiken inlichtingen inzake de telefonische doorverbinding van den dokter. Spr. zegt, dat veel in woners nu meenen, dat de dokter des nachts niet meer is te breiken. De voorzitter zegt, dat op verschillen de punten in de gemeente de dokter 's nachts gewaarschuwd kan worden in tijden van spoedgevallen. Het is beter in het belang van den dokter, dat hij zelf geen doorverbinding heeft. 2. Mededeelingen a. van den heer Willemsen is bericht ont vangen, dat hij de benoeming als lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht aan neemt b. ingekomen is de rekening over 1930 en de begrooting voor 1932 van de Gezond heidscommissie te Schagen c. door Ged. Staten zijn dd. 10 Juni j.i. no. 116 goedgekeurd de op 10 Juni j.1. vast gestelde suppletoire begrootingen dienst 1930 d. door Ged. Staten is aan deze gemeen te een provinciale bijdrage verleend van f 140.72 in de kosten verbonden aan het bezoek van leerlingen uit deze gemeente van de school voor buitengewoon lager onderwijs te Den Helder e. een rapport van Ged. Staten betreffen de opname van boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger f. Ged. Staten hebben dd. 5 Aug. j.1. no. goedgekeurd het besluit tot aankoop van grond van de Ned. Herv. Kerk g. met ingang van 1 Aug. j.1. is de rente voet waarop voorschotten zijn verstrekt in gevolge de Landarbeiderswet verlaagd van 4 tot 3 (Dc heer Kuiken uit, zijn vreugde o- ver dit besluit. h. ingekomen is een rapport van P. Kooi man omtrent een door hem ingesteld on derzoek naar eventueelen verbouw van aardappelsoorten, ten aanzien waarvan een teeltverbod is uitgevaardigd. De voorzitter zegt naar aanleiding van 't laatste ingekomen stuk, dat aan een drietal ingezetenen, welke o- vertredingien bewust en onbewust heb ben gepleegd inzake verbouw van aard appelen, een waarschuwing is gezon den bij herhaling zal vervolging wor den ingesteld. Hierna worden al deze stukken voor k e nnisge vingi aange n om e n 3. Verzoek van het R.K. kerkbestuur te Breezand om eene bijdrage in de kosten van een torenuurwerk. Voorgesteld wordt een jaarlijksche bijdrage te verleenen van f 50. De voorzitter zegt, dat deze subsidie onder dezelfde voorwaarden wordt ver leend als die aan de Herv. Kerk te KI. Sluis, n.m., dat de juiste tijd zal wor den gegeven. De heer Kuiken kan zich er volko- jnen mede vereenigen, dat in een be bouwde kom te Breezand een toren uurwerk is, wat de juiste tijd aan geeft. Spr. is voor de subsidie. Het voorstel wordt aangenomen. 4. Verzoek van J. Prins om vermindering van zijn aanslagen in het schoolgeld. Dit verzoek is bij onderzoek gegrond gebleken, zoodat de gevraagde ver mindering wordt toegestaan. 5. Voorstel om Chr. Dekker te Schagen op nieuw te belasten met het Bouw- en Woning toezicht in deze gemeente over het tijdvak van 1 Sept. tot 1 Juli 1932. De Voorzitter zegt, dat zooals leden weten, de Heer Chr. Dekker voor een jaar benoemd is als assistent van den Gemeente=OpsMchter daar het spr. echter bekend isdat de Gemeente- Opzichter 1 Juli zijn functie neerlegt, stellen B. en W. voor, om tot dien tijd den Heer Chr. Dekker opnieuw te benoemen. De Heer Ivoorn, dacht, dat nu er zoo weinig gebouwd wordt, het wel moge lijk zou zijn, om dit toezicht, b.v. per woning te betalen. Het bouwen van nieuwe huizen staat vrijwel stil, zoodat de werkzaam heden ook verminderen. De Heer Kuiken is dezelfde meening toegedaan er verbrandt nog wel eens een huis, wat dan opnieuw gebouwd wordt, doch overigens- ligt nieuw bouw vrijwel stil. De Voorzitter zegt, dat behoudens toezicht bij nieuwbouw, nog meerdere werkzaamheden worden verricht door den Opzichter. Gisteren is nog een uitgebreid rapport binnengeko men, naar aanleiding van de rook- hokken bij eenige slagers, waarin o.a. (medegedeeld wordt, dat deze rook- liokken, op zoodanige wijze zijn inge richt dat zij brandgevaar kunnen ver oorzaken. Ook zal een onderzoek wor den ingesteld r,r.. r de slachtplaatsen, welks inrichtingen bij sommigen ook" nog al wat te wenschen overlaat. Spr. meent, dat het nog te bezien staat als men per woning of gedaan werk zou gaan betalen, of dit voordee liger uitkomt. De Heer Kuiken meent, dat dit wel het geval is, hij krijgt toch zeker nu f 15.-- per week. De Voorzitter zegt dat er geen week voorgijgaat of de Heer Chr. Dekker is hier een paar dagen, en blijft van mee ning dat het onvoordeelig zou uitko men als men per opdracht zou moe ten betalen. De Heer Komen hoort met genoe gen dat meerder werk aan den Heei Chr. Dekker wordt opgedragen, de ad viezen en rapporten vindt spr. van groot belang. De Heer Koorn zegt nu te hooren dat het niet alleen voor toezicht op woningen is, doch dat er meerder werk wordt opgedragen. De Voorzitter zegt nog dat gezien het a.s. aftreden van den Heer R. Dek ker, B. en Wj meenden deze niet met meerder werk te moeten belasten. Daarom wordt tot 1 Juli 1932 de Heer Chr. Dekker nog als zijn assi stent benoemd. Bij het aftreden komen nog voor een nieuwe situatie, er zal een nieuwe Gem.-Opzichter moeten worden benoemd. Het voorstel wordt aangenomen. 6. Voorstel tot wijziging van de verordening betreffende de heffing van personeele belas ting. In het praeadvies van B. en W. wordt onder meer gezegd: Door de heeren Komen en Rezelman werden bij de behandeling der belas tingvoorstellen bezwaren gemaakt te gen het ontwerp der verordening tot vaststelling van de heffingsbedragen genoemd in de Wet op de Personeele Belasting. Het bezwaar van den heer Komen gold voornamelijk het verwerken in die verordening der eerder ten behoe ve van het leeningsfonds geheven op centen. Hij wilde ze niet langer hand haven, waar ze voor het bijzondere doel, waarvoor zij werden gevraagd, niet meer noodig zijn. De heer Rezelman vond dat aan de personeele belasting talrijke onbillijk heden kleefden en noemde als voor beeld de heffing voor dienstboden, paar den en motorrijtuigen. Hij zou van verhooging der in de Wet genoemde bedragen willen afzien, omdat anders die onbillijkheden mede grooter zou den worden. B. en W. zeggen dan verder Hoewel ook wij in de personeele belasting ver schillende bezwaren zien, welke wij gaarne zouden opheffen, wil het ons voorkomen, dat daarvan het meest naar voren komt, althans voor deze gemeente, de belasting op huurwaar de, omdat dikwijls een woning ge huurd moet worden met een hoogeren huurprijs dan men in verband met het inkomen zou wenschen. Vermindering dier belasting wordt verkregen, indien de gemeente in een hoogere klasse zou worden geplaatst, doch dit zou tot gevolg hebben dat verschillende woningen buiten de be lasting zouden vallen, waarvoor het billijk is, dat betaald wordt, terwijl eveneens verschillende aanslagen voor meubilair zouden vervallen, welke zeer zeker dienen gehandhaafd. Om althans 'eenige verlichting dier belastang te verkrijgen voor hen die| naar onze meening in de eerste plaats extra worden belast, gevoelt ons Col lege er derhalve het meest voor het percentage van heffing te verlagen. Een perceel met een huurwaarde van f 225.- zou bij plaatsing in de 6e klasse worden verlaagd wat de belas ting naar de huurwaarde betreft van f 2(2.10 op f 17.85. Wil men hetzelfde be reiken met verlaging van het heffings percentage dan kan dit teruggebracht worden van 17 op 14. Voor ditzelfde perceel verkrijgt men dan 'n verla ging tot f 18.20. Verlaging van dit percentage zal een mindere ontvangst ten gevolge hebben van f 2200 a f2300. In de tegenwoordige omstandighe den meenen wij niet verder te mogen gaan. en stellen voor de betreffende artikelen der veroi'dening zoodanig te wijzigen, dat in plaats van „17 ten honderd" wordt gelezen „14 ten hon derd". De heer Rezelman zegt nog op het zelfde standpunt te staan van de vori ge besprekingen, n.m. dat belasting naar draagkracht zal moeten worden geheven. Spr. vindt het resultaat van de besprekingen, welke zijn gehouden zeer pover. Er wordt nu gemeend dat men die f 10.000 moet zoeken in de opcenten. Spr. had dit liever bij de gemeentefondsbelasting willen zoeken Voorzitter: Dus als ik de heer Re zelman goed begrijp, wil hij de opeen len alle doen verdwijnen; dit zou ech ter tot gevolg hebben, dat men men- schen krijgt, die ons voor kunnen re kenen, dit jaar geen inkomen gehad te hebben, doch nog wel met een luxe auto kunnen rijden. Bovendien weten wij het inkomencijfer nog niet van de gemeentefondsbelasting, doch als ik naar de Oost- en Westpolder kijk zal dit niet veel zijn. En wanneer men nog luxe auto's kan rijden, of luxe paarden houdt, kan daar nog wel wat voor betaald worden. De heer Komen acht zijn bezwaren legen deze heffingen nog altijd urgent. Spr.'s bezwaar is in hoofdzaak, dat een zeker deel menschen nog altijd wordt gebruikt voor extra heffingen, welke allang van de baan hadden moe ten zijn. Aangezien de tijdsomstandigheden er nu eenmaal nog naar zijn, zal spr. zich er bij neer leggen. De Voorzitter zegt het volkomen eens te zijn met den Heer Komen ook wij voelen dat het anders moet zijn, maar de omstandigheden dwin gen er ons toe, en men het geld halen moet waar het is. .De Heer Keuris had liever gezien dat het voorstel nog niet was geko men, dat nog een jaar was gewacht, in verband met de uitkomst der ge meente-fondsbelasting. Spr. ziet ech ter ook de noodzakelijkheicf'in van de tijdsomstandigheden. De Heer Kuiken gaat met de Heeren Komen en Keuris volkomen mee. De Heer Jonker vraagt, wanneer dit voorstel wordt aangenomen, hoe hoog de opcenten, dan woró^—op de gemeen te-fondsbelasting. De Voorzitter zegt dit nog niet te weten, doch men gaat uit naar het vorige jaar, vermoedelijk dus 20. Het voorstel wordt hierop aangeno men met alleen den Heer Rezelman tegen. 7. Voorstel tot het instellen van twee com- missie's tot Wering van Schoolverzuim. Het prae-advies van B. en W. na men wij reeds in ons num.mer van j.1. Dinsdag 25 Augustus op. De Heer Kuiken meende, dat de bij zondere scholen hun eigen commis sies hebben. De Voorzitter zegt dat de Com missie tot wering, van schoolverzuim, voor alle scholen geldt. De Heer Rezelman zegt het natuur lijk niet eens te zijn met B. en W. Ook het eerste gedeelte van de brief van den Inspecteur is niet juist. Wan neer men twee commissies heeft er die moeten over een zaak een uit spraak doen, dan kunnen die geheel van elkaar verschillen, zoodat de In specteur dan ongelijke adviezen krijgt, wat voor een juiste beoordee ling niet gewenscht is. Spr. onderschrijft ook de meening niet, dat nu iederen opgeroepene voor de commissie zal verschijnen het komt nu, ook voor, dat de ver-afwo- nondon komen en zij die dicht bij wo nen niet komen. En omgekeerd na tuurlijk ook. Bovendien gaat het met dubbele kos ten gepaard. De Voorzitter is van oordeel, dat de Heer Rezelman te veel kracht aan een advies toekent, de Inspecteur heeft toch, zooals hij zelf reeds schrijft, de beslissing. De Heer Keuris zegt, dat er wel eenige grond van waarheid in het betoog van den Heer Rezelman schuilt. De heer Komen zou niet gaarne de waarde willen onderschatten van een advies van de Commissie. Voorz.: Ik ook niet Maar de inspec teur heeft toch de beslissing. Spr. ziet niet in, waarom of men hierdoor dan een ongelijke uitspraak zou moeten krijgen. De heer Koorn vraagt aan den heer Rezelman of de Commissie veel moet vergaderen en of er veel komen. De heer Rezelman zegt dat de Com missie meestal om de 3 of 4 weken ge vallen krijgt te behandelen. De heer Kuiken zou er wel eens over willen praten, om geen commissie meer te nemen, als ze toch niet komen en anders ons maar bij één commissie te houden. De voorz. stelt daar tegenover, dat de gevallen natuurlijk even goed wor den behandeld, of men al of niet komt Hierop wordt het voorstel aangeno men. (wij meenden te hooren, dat de heer Rezelman blanco stemde. De commissie te KI. Sluis is nu samen gesteld uit G. 't Hart, S. Tj. van Dijk; N. Zwarthoed, K. Brugman, A. Dekker, M. J. Rozenbroek en A. Kaan Jzn. De commissie te Breezand uit A. B. Zelvelder, J. L. Willemsen, D. Hoexum D. Klerk, G. v.d. Berg en Chr. de Vries. 8. Vaststelling van de gemeenterekening over 1930 met bijbehoorende rekeningen. De heer Keuris brengt als rapporteur van de Commissie tot het nazien der gemeenterekening verslag uit van de stand der Gemeente - financiën. Wij hebben ons 3 avonden moeten ge troosten, aldus de heer Keuris om dit omvangrijke werk naar behooren te doen. Alleen bij de rekening van het Electrisch bedrijf hebben wij ons moe ten bepalen tot het nemen van steek proeven. Dit bedrijf wordt echter ge durig gecontroleerd. De Commissie heeft alles echter in goede orde bevon den en stelt dan ook voor om den ont vanger volledig te dechargeeren. De rekening ziet er als volgt uit: Gewone dienst: Inkomsten fl262.553.58V£ Uitgaven: f 247.466.28V&- Batig saldo f 15087.30. Kapitaaldienst: Inkomsten f469425.67; Uitgaven: f 669.254.66; nadeelig saldo, f 199.828.99. Uit de gewone dienst zijn de volgen de kapitaalsuitgaven bestreden: stich tingskosten ophaaldienst voor vuilnis, (woning inbegrepen) f 10866.13; voor bijdrage wegenverbetering f9835.10 Ruitengew. aflossing geldleenïngen f 3360.-; Restanten stichtingskosten R. K school f50.-; In totaal f 24111.30. Samenstelling van het nadeelig slot kap. dienst: Gronden Céres f1)25.000; R.K. school Breezand f 39.000; Uitbr. Chr. school f 25546.95; Uitbr. en verzwa ring G. Elec. Bedr. f 642.04; Kapitaals- verstrekking G.E.B. f 10.000; Totaal f 200188.99. Af koopsom begrafenisrech ten f 360.-; blijft f 199828.99. Burgerlijk Armbestuur: aan ontvang sten en uitgaven f 24427.61; subsidie uit de Gemeentekas f 18811.54. Grondbedrijf: Baten f 2689.18; Lasten f 5167.04; Verlies f 2477.86. Kapitaalsinkomsten f 37395.36; kapi taalsuitgaven f39617.78; nadeelig saldo f 2222.42. Door de gemeente bijgepast over 1930, rekening Baten en Lasten (onge acht rente-bedrag f 2477.86; wegens verlies op grond en lasten f 1143.40 Totaal f 3621.26. Gereserveerd is voor wegen en riool- aanleg f 10971.45; voor taxatieverschil- len f 2477.86; voor aflossing Kapitaal schuld f 1000.-. Electrisch Bedrijf: Gew. dienst Baten f 58660.29; Lasten f 55430.95 Batig saldo f 3229.34. Kap. dienst Baten f 5786.30V2; uit gaven f 21881.85; nadeelig f 16095.54V2- Batig saldo 1929 f 31476.06i/2 (waar- va n f 20.000 gereserveerd voor wegen verbetering).Batig saldo 1930 fl5087!30 Totaal f 46563.36Vè- De voorzitter brengt hierop de reke ning in stemming, welke met algemee ne stemmen wordt goedgekeurd. De beide wethouders hielden zich buiten stemming. De voorzitter dankt de commissie voor haar omvangrijk rapport en de heer Keuris voor het uitbrengen hier van, terwijl spr. hieraan toevoegt dat 1930 nog een goed jaar was. 9. Voorstel tot vaststelling van een ambte naren-reglement. Bij dit voorstel was een uitgebreid praeadvies, wat wij gezien de plaats ruimte niet kunnen plaatsen, temeer, daar het de verschillende artikelen be helst, welke dit omvangrijke regle ment heeft. Het waren ongeveer 60 ar tikelen, welke de secretaris heeft voorgelezen, en dit punt heeft de Raad dan ook tot bijna middernacht bezig ge houden. De heer Keuris was verba zend op zijn praatstoel, waar hij later, na een blik op zijn horloge geworpen te hebben, zeker wel berouw van zal hebben gevoeld. Hij stelde tenminste bij den rondvraag voor, om volgende week geen avond vergadering te hou den. Bij art. 3 stelde de heer Keuris voor om aan de wensch van den Ned. Bond van Pers. in Overheidsdienst te vol doen, en de woorden „Algemeen lande lijke" in te lasschen, zulks met het doel om kleine vereenigingen uit te sluiten. B. en W. wenschen dit echter niet, en willen plaatselijke vereenigingen op gelijke voet behandelen. Een desbe treffend voorstel van den heer Keuris werd verworpen met 7 tegen 3 stem men, alleen de soc. dem. voor. De heer Stammes was vertrokken. Bij artikel 20 ontspint zich weer een druk debat, wat in hoofdzaak werd ge voerd tusschen de heer Keuris en den voorzitter. Het betreft: De A.N.P. stelt voor het le lid te doen luiden „Aan ieder ambtenaar wordt jaarlijks ver lof met behoud van wedde toegestaan van ten minste 18 werkdagen. De N.B.v.P.i.O. stelt voor in den laatsten re gel van het le lid van dit artikel het cij fer „8" te vervangen door „12". In ver band hiermede stellen wij Uwe verga dering voor in het le lid van dit arti kel na de woorden "gelijk gesteld" in te voegen de woorden „zoomede de poli tie - ambtenaren." De heer Keuris stelt voor om hierin tegemoet te komen, doch de raad ver werpt dit voorstel met 7 tegen 3 stem men. Soc. dem. alleen voor. Vervolgens wordt nog een voorstel door den heer Keuris gedaan om aan dit artikel toe te voegen: „Aan den amb tenaar wordt een vacantietoeslag ver leend, welke elk jaar wordt vastge steld, doch niet minder zal bedragen, dan f 10.- B. en W. zeggen in hun praeadvies echter: „Gemeend wordt dat de sala rissen in deze gemeente op zoodanig peil staan dat aan dergelijke bepaling geen behoefte bestaat. Over dit artikel staken de stemmen: 5 tegen 5, zoodat dit in een volgende vergadering opnieuw in stemming wordt gebracht. (De heer Koorn en v. d. Berg stemden met de Soc. dem. me de voor. Goedkeuring van het reglement zal dus eveneens door den nieuwen Raad moeten geschieden. 10. Vaststelling van een suppletoire begroo ting voor 1931. Voor de Kapitaalsdienst aan inkom sten en uitgaven f 244152.96. Voor de gewone dienst inkomsten en uitgaven: f 400.23. Wordt goedgekeurd. RONDVRAAG: De heer Keuris wil volgende week liever geen avondvergadering. Aan de wensch van den heer Keu ris zal worden voldaan. De heer Koorn heeft menschen bij hem gehad van de Molenvaart, welke er over klagen, dat het lange riet al daar het uitzicht beneemt. De voorz. wil er wel eens over spre ken doch verwacht weinig resultaat bovendien kijkt spr. liever tegen mooi riet als tegen de muren van 'n huis. De heer Koorn zegt verder, dat de bewoners van den Lagen dijk klagen over het vele stof wat de auto's doen opwaaien. Spr. vraagt of men daar de weg niet zou kunnen bespuiten met een teerproduct. Zal met den dijk graaf over worden gesproken. De heer Jonker dankt de Burgemees ter, Wethouders, Raadsleden en amb tenaren, alsmede de pers voor de aan gename samenwerking tijdens de pe riode, dat hij deel uitmaakte van de Raad van Anna Paulowna. De heer Kuiken vraagt of er heele- maal geen aanvragen komen voor grond op Ceres. We moeten noodig eens wat kwijt; anders moeten we de prijs maar eens wat lager stellen. De voorzitter voelt hier nog niets voor. Ten slotte spreekt voorzitter de schei dende raadsleden, de heeren Jonker en Raven, als volgt toe: Mijne Heeren Voor ik deze vergadering, de laatste zeer waarschijnlijk in zijn tegenwoordige samen stelling, sluit, wil ik een enkel woord van af scheid en dank uitspreken aan de twee leden wier zetels in den eerstvolgenden Raad door anderen zullen worden ingenomen. In de eerste plaats geldt dit den Heer H. RAVEN. Wij weten van hem, dat hij in den nieuwen Raad geen zetel wenschte en zich alleen op speciaal verzoek had beschikbaar gesteld voor deze nog loopende korte periode de vacante zetel van den heer Van der Ham in te nemen. Die enkele vergaderingen, welke zich trou wens nog door belangrijke besluiten kenmerk ten, zullen den heer Raven wel de overtui ging hebben geschonken, dat de taak en ver antwoordelijkheid van een raadslid in dezen tegenwoordigen tijd zeker belangrijk is te noemen. Wij danken den Heer Raven dan ook voor hetgeen hij hier heeft helpen tot stand bren gen en voorbereiden en hopen dat hij een aangename herinnering aan dezen korten tijd zal blijven behouden. De Heer JONKER werd in de raadsverga dering van 2 Februari 1927 geïnstalleerd en werd voor de nu bijna beëindigde periode herkozen. Hij heeft zeker een voorspoedigen en mooien tijd op gemeentelijk gebied mee gemaakt en met kracht kunnen meewerken aan de bloei en den vooruitgang van de ge meente. Wij weten, dat de Heer Jonker zeer veel voor het ambt van raadslid gevoelde en daarvoor dan ook veel tijd en moeite over had. Wij hadden hem dan ook gaarne als raadslid behouden, doch hebben ons neer te leggen bij den uitspraak der kiezers, die in dezen oppermachtig zijn. Wij laten hem echter niet van hier gaan zonder hem een woord va n hartelijken dank te hebben ge bracht voor zijn zeer gewaardeerde samen werking, zijn prettigen omgang en steeds vriendelijke verhouding tot zijn medeleden. Wij wenschen den Heer Jonker in zijn ver der leven veel goeds en hopen dat hij een aangename herinnering aan zijn raadslid maatschap zal behouden en nog lang den bloei en vooruitgang der gemeente met be langstelling zal blijven volgen. (Bijval van den Raad.) De Heer Jonker dankt de voorzitter voor diens vriendelijke woorden, waarna de ver gadering om kwart voor middernacht wordt gesloten. PROVINCIAAL NIEUWS. WINKEL. Dinsdagmorgen is zeer onver wacht overleden de heer J. van Dijk, gemeen teveldwachter en bode alhier. Een kortston dige ziekte, welke Zondagavond plotseling optrad en waarvan hij niet meer tot bewust zijn is teruggekeerd, maakte Dinsdagmorgen een einde aan zijn werkzaam leven. 1 Januari 1932 zou hij den dienst met pen sioen verlaten en veel had hij zich daarvan voorgesteld, doch van deze rust heeft hij niet meer mogen genieten. Zijn wijze van optreden gedurende een diensttijd van 28 jaren had hem gemaakt tot een bekende figuur in en buiten de gemeen te en veler vriendschap had hij zich verwor ven. In veel vereenigingen en instellingen had hij een werkzaam aandeel en op vele plaat sen zal hij gemist worden en niet het minst in zijn eigen omgeving. VROOLIJKE TOESTANDEN IN EEN DUITSCH TUCHTHUIS. De uit het tuchthuis ontsnapte luitenant Wendt heeft door zijn advocaat laten me- dedeelen, dat hij Donderdag vrijwillig zal terugkeeren. De vroolijke toestanden, die in. dit tuchthuis schijnen te heerschen worden door de verklaringen van Wendt gekenmerkt. Hij heeft medegedeeld nooit te willen vluch ten, doch allang voornemens te zijn geweest een dag of vijf vacantie te nemen. Dit heeft hij dan ook op het door hem bepaalde tijd stip uitgevoerd, en daarbij gebruik gemaakt van de motorfiets van zijn collega Scherin gen Medegedeeld wordt in alle gemoedelijk heid, dat Wendt de vijf dagen, die hij op ei gen houtje vacantie heeft genomen, na z'^i moeten brommen en dus niet 15, maar 20 gen tember uit de vesting zal worden ontken. Van een straf voor zijn eigenmac'ntieheid schijnt geen sprake te zijn. te geven door de Gym. Vereeniging D.O.K.E.V. op ZONDAG 30 AUG. te BREEZAND. in de zaal van den Heer JAC. BORST. MAANDAG HET BREEZANDER op het terrein van den Heer G. KEU" ZER. Des 's avonds HALF ELF groot ZEGT HET VOORT.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2