De Heer Bakker Maar we zitten in de malaise. j De Heer Kaan tot den Heer Bakker moet de moed maar niet laten zakken. De Heer Bakker Ja, Ja De Heer Lub wenscht het oordeel van de landbouwers te weten. Voorzitter zegt toe met de landbouw te zullen correspondeeren. De Heer Kaan vraagt vervolgens of B. en W. al eens over een nieuw kerkhof hebben gedacht. De Voorz. zegt dat B. en W. wel eens aan uitbreiding op Stroe hebben gedacht. De heer Jb. Lont zegt, dat we hier voor- loopig nog wel genoeg op hebben te ruimen wanneer al die scholen eens gebouwd zijn zal de burgerij best weten waar ze hun geld kunnen brengen. We zijn hier nog lang niet aan een nieuw kerkhof toe, ze kunnen er mij nog gerust opdragen, en als er dan geen ruimte meer is mogen ze het meteen wel weer omwerken ook. De Heer Oden meent, dat van den winter wel een kerkhof gemaakt kan worden. De Heer Jb. Lontdat moet toch ook be taald worden De Heer Odenmaar werkloozen moet je toch ook betalen en dan krijg je er werk voor. De Heer Jn. .Kooij wenscht de aannemer de Vries een compliment te maken voor de keurige oplevering van het terrein waar de onderwijzerswoning op heeft gestaan te Wes- terland. De Heer Oden zegt, dat verleden week de brandspuit alweer in een greppel heeft ge zeten, en zoodoende weer te laat bij de brand aanwezig was. Spr. zou gaarne willen weten of de persoon die bestuurd wel goed in het donker kan zien. Tevens wilde spr. gaarne weten of het zoo door moet gaan met den weg, hij is vrij goed op heden, maar het kost onzettend veel geld. En het stuift verschrikkelijk. Weth. Boskerzegt dat wanneer men hem bijhoud, hij tenminste berijdbaar blijft. De heer Jn. Lont sprak iemand en die had gezegd, dat men een maximum snelheid op deze weg moest instellen. De Heer Kaan, die hebben we in het dorp ook maar geen auto houdt zich hieraan, men gaat er met een 50 K.M. vaart door of er geen maximum snelheid bestaat. (Geroep dan wordt het tijd dat men er eens op gaat letten.) De Heer Lub zegt, kunnen we nu niet zelf beginnen met een 1000 meter bijvoorbeeld, zooals Kaan indertijd eens voor heeft gesteld, desnoods kunnen we dit bij iedere begrooting opnieuw vaststellen. De Voorz. zegt dat a.s. Maandag een inge nieur van Waterstaat met spr. een onder houd heeft, waar spr. dit onderwerp dan eens ter sprake zou willen brengen. Spr. zou dan willen vragen of de subsidie niet in gevaar komt wanneer we zelf met een gedeelte beginnen, waar dan tevens de kwestie van het wegdek aan vast zitwant Waterstaat kan aan de subsidie wel een be paald wegdek willen verbinden. Wij weten dat het onderhoud op het oo- genblik veel kost, maar stoppen we er mee, dan krijg je de „strafcommissie" op je dak. De Heer Oden vraagt vervolgens, wanneer het Bureau van denBurgerlijken Stand geo pend is. Er is bij hem iemand komen klagen, die noodig te visschen moest, en om half tien de secretaris nog niet had kunnen spreken, omdat die er nog niet was. De Voorz. zegt, dat het bureau van 9— 12 1/2 uur geopend is, doch er komen wel meer menschen, die mij spreken willen, maar die zich niet melden, zoodat ik niet weet wie of er op mij zit te wachten. Het geval van den Heer Oden is spr. niet bekend. De Heer Jb. Lont wenscht te weten hoe of het staat met de plannen voor de onderwij zerswoning te Westerland. De onderwijzer woont nog steeds in Anna Paulowna en hoe langer dit duurt, hoe meer het kost. De Voorz. zegt dat de teekeningen klaar zijn, het wordt eerstdaags aanbesteed. De Heer Jb. Lont vraagt vervolgens, nu Witvliet weg gaat, of het in de bedoeling ligt van B. en W. de woning wederom zoo goedkoop te verhuren. Gezien de tegenwoor dige tijd is daar wel meer geld voor te krij gen. We hebben straks weer geld voor twee fietsen beschikbaar gesteld voor schoolkin deren wanneer nu eens 100 menschen in de W.-meer wonen, moeten we daar dan ook maar weer voor betalen. De Voorz. zegt dat dit het geval zal zijn maar nu gebouwd wordt, valt niet onder Wieringen, bovendien komen scholen in de W.-meer. In zijn sluitingsrede spreekt de voorzitter het tweetal aftredende raadsleden met een enkel woord toe. Het spijt ons, dat de Heeren Jn. Kooij en Jb. Lont niet meer terug zul len komen de wensch der kiezers is hier echter oppermachtig. Spr. dankt de beide Heeren voor de samen werking ook al stonden de meeningen wel eens tegenover elkaar ik hoop dat het U goed zal gaan, en beveel de besluiten van den nieuwen raad in uw belangstelling aan. Hierop ging de Raad in Comité. FANCY-FAIR „HARMONIE." Hoewel Har monie niet meer kan concurreeren met ver- eenigingen welke verschillende takken van sport op haar programma hebben staan, toch mag zij zich nog steeds op een warme belangstelling van de Wieringers verheugen, aldus de Voorzitter van „.Harmonie," den heer Corn. J. Bosker in zijn openingsrede Zaterdagmiddag. En dat die belangstelling er nog is hebben wij kunnen constateeren de dagen dat de Fancy-fair is gehouden. Ont zaggelijk veel werk is weer geheel belange loos verricht om maar zoo'n groot mogelijk bedrag ten bate der kas bij elkaar te krijgen. Dagen lang heeft men Wieringen afgeloopen om de cadeau's of geld op te halen. Van de Fancy Fair was bijzonder veel werk gemaakt en „Concordia" leent zich uit stekend voor dit doel, met betrekken dei- aangrenzende vertrekken heeft men een zeer mooi geheel verkregen. Tevens was er voor gezorgd, dat men zich niet behoefde te vervelen, want er waren diverse attracties, welke stuk voor stuk de aandacht vroegen. Laten wij allereerst noemen het cabaret, onder leiding van Charl Blak het verbin den van deze gelegenheid aan de Fancy Fair was gewoon een pracht idee. Men werd gedurende 20 minuten op zoo'n dolle wijze bezig gehouden, dat de tranen over d$ wangen liepen van het lachen en een ieder was opgetogen als men er uit kwam. Dan waren er verschillende attracties als op een kermis er was een schiettent, een vroolijke keuken, fca:iengooien in een leeu wenbek, touwtje trekken, visschen, een slag machine, een sigaren en chocoladestal, het ra den naar de naam van een pracht babypop, het nummer van een krentenmik, een Ame- rikaansche verloting, rad van „Avontuur", op het tooneel was een theetent ingericht, waar wafelen werden gebakken op voortref felijke wijze, natuurlijk electrisch, kortom men kon zijn geld besteden op alle mogelijke wijze. Zij die bovendien nog nieuwsgierig waren naar de toekomst konden zich deze laten voorspellen bij Miss Jannes, de somnabule. Deze dame heeft het op verschillende tijden zoo druk gehad, dat assistentie werd verleend door Miss Ma, Miss Geert, en nog vele ande re „missen." Natuurlijk was er nog wat ruimte gereser veerd voor een dansje, waar een voortreffe lijk orkest voor de muziek zorgde, was dit Aablissement ook steeds in volle beweging. Wij zouden nu eigenlijk kunnen besluiten maar we zijn straks met een enkel woord begonnen over de openingsrede van Zaterdag waar reeds vele woorden van dank gespro ken zijn, aan allen die hebben medegewerkt aan de voorbereiding het zou dus onbillijk zijn hierover heen te stappen. De Heer Bosker heeft geen namen ge noemd, en dat was ook niet mogelijk, want de medewerking was algemeen wat bewijst dat Harmonie veel vrienden en vriendinnen heeft. Zij heeft zich in een reeks van jaren verdienstelijk gemaakt op Wieringen, en had steeds een niet te onderschatten aandeel in het vereenigingsleven. Want legio zal het aan tal keeren geweest zijn dat „Harmonie" hun medewerking verleende ter opluistering van de festiviteiten welke in haar bestaanstijd zijn gehouden. Harmonie is een dure vereeniging vertelde de Heer Bosker, zij heeft gedurig veel geld noodig voor de aankoop van instrumenten en muziek. Harmonie mag echter niet verloren gaan, want wij kunnen haar niet missen, altijd zal er behoefte zijn en blijven, aan een muziek- vereeniging. Ook het Gemeentebestuur getuigde van haar belangstelling bij de opening van de Fancy Fair, waardoor de Heer Bosker een woord van dank uitsprak. Wij willen ons verslag beëindigen met te vermelden dat deze dagen in goede harmonie zijn verloopen ten bate van Harmonie, „dat de uitkomsten dus moge „harmonieeren," met de gedachten welke de muziekvereeni- ging zich er van gesteld heeft. Met een enkel woord werd Maandagavond door den Heer Corn. J. Bosker gesloten. Bijzondere vermelding verdient nog, dat „Harmonie" een couvert met in7 houd van de vereeniging „IJsclub Wes ter!and kreeg toegezonden, wat getuig de van echte kameraadschapszin en waar de leden van Harmonie zeer er kentelijk voor waren. De naam van de pop was Elisabeth, en werd geraden door Alb. Russelman en Elisabeth Ruitenburg. Deze zullen dus om het bezit moeten loten. Het getal in het krentenbrood werd het naastbij geraden door den heer M. Hollander. Hij raadde 35 en het getal in het reuze brood was 31. Nieuwe Afdeeling. Zaterdag 27 Augustus werd opgericht de Afdeeling Wieringen van de Moderne Landarbei- dersbond, met aanvankelijk 14 leden. Bijeenkomst Vrijdag 4 Sept. van de D.G. Jongerenkring met de V.C.J.B. Politie Gevonden een fietsplaatje. Inl. bij den Gem. Bode. Wild in de Wieringermeer. Op de uitge strekte gras- en granenvelden in den W.- meerpolder hebben de arbeiders reeds enkele hazen gezien. Ook bevinden zich in diverse kanalen en slooten wilde eenden. Voor jagers om naar te watertanden. Een detacheering. Brigadier E. Th. H. Hoo- lema te 't Zand, wordt naar hier overge plaatst als opvolger van den brigadier-ma joor de heer C. Witvliet. Onderscheidingen. Aan den heer S. Bruul, kantoorhouder der P. T. en T. te Den Oever is door H. M. de Koningin de Eere Medaille in zilver, verbonden aan de Oranje Nassau- orde verleend. „FLORA." De navolgende dravers zullen aan de a.s. draverij deelnemen 1. Kenneth, eig. K. Davids Ooster Blokker 2. Rora R, eig. C. Zwaan, Hoord3. Sally Harvester eig. W. W. Vessies, Beverwijk4. Pieternel, idem W. Vessier, Beverwijk5. Senator Ax- bond, Z. Davidson, Hoorn 6. Pinksterbloem? je, idem Z. Davidson, Hoorn 7. Frettchen, eig. D. Beets, Beemster 8. Meteor, eig. K. Hart, Medemblik9. Cath. Spier, eig. K. Hart Medemblik 10 Northerman, eig. N. Spaan, Schagen 11. Jannet Jannet Harvester, J. Vergay, Purmerend 12. Hartstein, id. J. Ver gay, Purmerend 13. Qualitein, id. J. Vergay Purmerend 13. Maggy Henry, eig. J. Schoon Medemblik15. Edna M, eig. J.Schoon, Medemblik16. Nelly Schoon, id. J. Schoon, Medemblik17 Gerania, eig. E. v. d. Horst, A. Paulowna 18. Omega, eig. C. Verhorst, Beverwijk 19. Petite Amil id. C. Verhors.t Beverwijk 20. Malie B. eig. H. Thies, Hoorn 21.Silent Nancy, id. H. Thies, Hoord 22. Robbedoes B., eig. T. Vos, Benningbroek 23. Roulette eig. G. Vos, Midwoud 24. Marie P. eig. A.Witteveen, 25Mimmie M., eig. J. A. Bakker, Wieringerwaard26. Kapitein de Bruane, eig. G. Vergouw, Castricum 27. Oploopers, id. G. Vargouw, Castricum. Voor de berijders van het winnende paard der a.s. draverijen wordt beide dagen een medaille beschikbaar gesteld door den heer J. Poppen, Den Oever. Aanbesteding Zuiderzeewerken Op 30 September a.s, zal door de directie der Zuiderzeewerken te Den Haag worden aanbesteed de aanleg van den weg in de Wieringermeer van Aarts- woud in de richting van Sluis III. Raming f 75000.--. Aanbesteding landbouwschuren Van wege de voorloopige directie van den W,ieringermeerpolder zal worden aan besteed het bouwen van twee land bouwschuren en drie dubbele wonin gen in Polderafdeeling I. Woningbouw. Voor rekening van den Heer N. Omis zal aan de Haukes een dubbel woonhuis worden gebouwd. Herbenoemd. De Commissie tot we ling van schoolverzuim heeft tot haar voorzitter herbenoemd de Heer N. J. Poel en benoemd tot secretaris de Heer J. de Wit. J.V.O.-nieuws. Donderdag 3 Septem ber 's-avonds zeven uur adspiranten- groep in de Vonk. Daarna acht uur ver gadering bestuur met leiding adspi- rantengroep ter regeling programma voor de komende maanden en bespre king propaganda-avond. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Er- geslaagde Oran jedag. Best, heettest weer bleek het Maandag, toen véle kinderkopjes al, vroeg buiten de deur staken, om even te gluren of het oranjezonnetje al aan den hemel stond. Al gauw was het Zon dagsche costuum aan, de oranjesjerp om, en gewapend met de Hollandsche driekleur spoedde zich van alle zijden de jeugd naar de verzamelplaats en niet lang duurde het of een opgewekte marsch van de muziek weerklonk en marcheerden de kinderen van de drie scholen naar het feestterrein. Natuurlijk ontbraken op het terrein ook vele ouders niet, om getuige te zijn van de prestaties van hun kroost. Er hadden nu immers wedstrijden plaats, en het was een genot om te zien hoe ze allen hun best deden. De uitslag van prijswinnaars was als volgt: Jongens van 7 tot 8 jaar le prijs Piet Rentenaar; 2e pr. Nic. Wagemaker; 3e pr. J. Wiggers en 4e pr. Cor Boon. vavn 8 tot 10 jaar: le pr. Henk Kos ter; 2e pr. Joh. Wiggers, 3e pr. Wim Tuijn; 4e pr. Henk van Lierop; 5e pr. Joop Schouten; 6e pr. Renke Simons; 7e pr. Frans Nieuwland; 8e pr. Theo Ligtendag. van 10 tot 12 jaar le pr. Tom de Laat; 2e pr. Piet Bergman; 3e pr. Cor Muntjewerf; 4e pr. Cor v.d. Klooster 5e pr. Frans Vlaming; 6e pr. Henk Scholten; 7e pr. Evert Sloothaak en 8e pr. Gerrit Broers. van 12 - 14 jaar: le pr. Albert van Duin; 2e pr. G. Vaart en 3e pr. W. Post Prijswinnaars Meisjes van 78 jaar le prijs Jany Davids, 2e pr. Rie Kruithof, 3e pr. Ada Lubbert, 4e pr. Impje v. d. Vaart. Van 810 jaar le pr. Neeltje v. d. Linden, 2e pr. Geertje Smit, 3e pr. Aafje Blaauboer, 4e pr. T. Muntjewerf, 5e pr. Nel Hij man, 6e pr. Gretha Walraven, 7e pr. Aaltje Vos, 8e pr. Alie van IJzendoorn. Van 1012 jaar le pr. Neeltje v. d. Goes, 2e pr. J. Heijman, 3e pr. Pietertje Klerk, 4e pr. Maria van Lierop, 5e pr. Haike Molanus 6e pr. R. Petter, 7e pr. Christina Pijnacker, 8e pr. M. Wisse. Van 1214 jaar le pr. Wilhelmina Kloos terman 2e pr. Maria Wagemaker 3e Maat je de Graaff, 4e pr. Petronella Pijnacker, 5e pr. Jantje Landman, 6e pr. Trijntje Kraak, 7e pr. Aagje Watertor, 8e pr. Pietje Ouds hoorn. Des 's middags werden onder veel belang stelling volksspelen gehouden waarvan de uitslag is als volgtKorfballen meisjes le pr. Lies Daalder, 2e pr. Soffie Broers, 3e pr. Aaf je Wiggers. Landru onthoofden, een nummer dat veel succes oogstte le pr. Allie Kater, 2e pr. Gre Wigers 3e pr. Gre Koster. Tobbetje steken voor jongens le pr. S. de Jong, 2e pr. J. de Schipper, 3e pr. H. Blauw- broek. Hardloopen met hindernissen, le pr. Tromp Post, 2e pr. Jac. Wiggers, 3e pr. pr. K. Steen voorden. Naar de trein, le pr. P. Kuut, 2e pr. Piet Koster, 3e pr. J. Looijenstein. Er was veel volk op het terrein, den gehee- len dag.Doch des avonds half elf was het zwart van de menschen tijds het afsteken van het vuurwerk. Kortom een dag die ge slaagd kan worden genoemd. Breezand. Onze „Gym," Zondag gaf onze Gymnastiekvereniging D.O.K.E.V een openluchtturnuitvoering op het terrein van den heer Keyzer. Dat de verwachtingen van deze uitvoering we der hoog waren gespannen, bleek uit het groot aantal bezoekers, dat op het terrein aanwezig was. Inderdaad, keurig werd weder door de leden van D.O.K.E.V. gewerkt en vele malen weerklonk een hartelijk ap plaus. Een onderscheiding. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Langedijk, ge- pens. 2e luitenant der Militaire Admi nistratie is de hooge onderscheiding te beurt gevailen te worden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Onze hartelijke felicitatie aan den heer Langedijk, die thans vanuit In- dië in Holland is weergekeerd en thans in onze gemeente vertoeft. Soli Deo Gloria. Zaterdag werden we aan de kleine Sluis vergast op mu ziek van de Christ. Muziekvereniging Soli Deo Gloria, onder leiding vavn haar directeur, de heer J. Mosk. Telkens werd op verschillende pun ten halt gehouden, een nummer gege ven en dan bij de burgerij gecollec teerd ten bate der vereeniging. De vereeniging, die zich in ledental steeds uitbreidt en derhalve voor het aankoopen van instrumenten en mu ziek veel geld noodig heeft, trachtte op deze wijze een sommetje bij elkaar te krijgen. We gelooven wel, dat de op brengst zal zijn meegevallen. Een en ander gaf een gezellige drukte. BKC - Uitslagen: BKC - Succes II 1-2; Aspiranten A - Succes A 5-2. BK C 2 - Helder III 2-1. PROVINCIAAL NIEUWS. BARSINGERHORN. Ds. VAN LOON f Op 65-jarigen leeftijd is te zijnen hui ze overledenDs. J.W.E. van Loon, Ned. Herv. Predikant te Barsingerhorn-Ha ringhuizen. Ds. van Loon slaagde in 1893 voor candidaat en heeft vervolgens als pre dikant gestaan 'te Obdam 1894, Pur-i merend 1900 en vanaf 24 April 1904 te Barsingerhorn. In de bestaande vacature te Schagen was Ds. van Loon consulent. Veel heeft de overledene gedaan voor het Vrijzinnig - Protestantisme. Zoo heeft hij met wijlen Ds. Herman de uitgave van de West-Friesche Kerk bode 22 jaar geleden mogelijk gemaakt Later, nadat ten behoeve van dit blad een N.V. is opgelicht, met hierme de gepaard gaande naamswijziging, is Ds. van Loon tot Directeur benoemd en tot nu toe gebleven. Bij zijn 35-jarig ambtsjubileum in 1929 is Ds. van Loon op hartelijke wij ze door zijn gemeente en anderen ge huldigd. Ook buiten het vrijzinnig godsdien stig terrein heeft Ds. van Loon zich ver dienstelijk gemaakt. In de-oorlogsjaren heeft hij be langrijk veel verricht inzake de uitzen ding van Hongaarsche kinderen naai* Holland. De overledene mocht hier voor de groote dank van de Hongaar sche regeering ontvangen, bij welke ge legenheid hij van deze regeering te vens een onderscheiding in ontvangst kon nemen. De crematie zal plaats hebben te Westerveld op Woensdag na aankomst trein 13.14. SCHAGEN. Tot tijdelijk onderwij- Sliedrecht is benoemd de heer P. v. zer aan de Prinses Julianaschool te Wakeren te Schagen. SCHAGEN. Uitbreiding personeel. Het staat nu reeds vast, dat het aan tal leerlingen van de U.L.O.-school te Schagen gemiddeld over 1931 bedui dend meer dan 71 zal zijn. Daardoor kan er met ingang van 1 Januari '32 een door het Rijk betaalden vierden leerkracht aangesteld worden. Voor den vacature hebben zich 10 sollicitanten aangemeld. GEWESTELIJKE TARWE-ORGANI SATIE VOOR NOORD-HOLLAND EN ZUID-HOLLAND. De besturen dezer organisaties ma ken bekend, dat zij besloten hebben de nog aanwezige voorraden oogst 1930 te centraliseeren. Zij hebben hiervoor een overeen komst getroffen met de N.V. van Wa- vcren's Graanhandel te Haaarlem. De ze N.V. is bereid de tarwe, welke in Noord- en Zuid-Holland nog op de boerderijen aanwezig is, of in de pak huizen ligt opgeslagen, in hare pakhui zen op te nemen en verder te bewaren. Deze voorraden blijven in vollen ei gendom der organisatie, de N.V. is ver plicht op aanwijzing der Organisatie te leveren. Alleen partijen, welke aan de type monsters voldoen, vallen on der deze regeling. De overigen worden afgekeurd en geweigerd. Naast deze regeling, welke inzonder heid den aangeslotenen ten goede komt, doch ook de erkende handelaars daar ruimte vrijkomt voor berging der nieuwe oogst, hebben de Besturen een regeling getroffen, door het opnemen van een bankcrediet, de volledige beta ling de partijen te doen plaats hebben, direct nadat zij gecentraliseerd zijn opgeslagen. BINNENL NIEUWS. MET DE KAS ER VAN DOOR. Te Zaandam hebben Zondag aan het einde van den eersten kermis-Zondag de kellners op de bovenzaal van de Nieuwe Karseboom van den heer C. B. Koopman, waar gelegenheid tot dan sen bestond, kans gezien er met de ont vangen entreegelden, ongeveer hon derd gulden vandoor te gaan. Aangezien de kellners los waren aangenomen en men noch hun namen noch hun adressen kent, is het voor de politie moeilijk de daders te achter halen. EEN ONGELUKKIGE VAL. De landbouwer K. Olthof te Mussel- kanaal is, toen hij in zijn schuur aan het werk was, van een voer koren ge vallen. Hij kreeg zulke zware kwetsu ren, dat hij spoedig is overleden. Een gecompliseerde aanrijding. Een vrouW uit Nijmegen zwaar gewond. Zondagavond is op den rijksweg Arnhem- Nijmegen bij Est een onge veer 30-jarige gehuwde vrouw uit Nij megen, die per fiets passeerde, aange reden, door de auto van een slager uit Arnhem, die de autobus uit Amers foort wilde passeeren. De bus moest plotseling naar links uithalen voor twee fietsende jongens, die kwamen te vallen. De Arnhemsche auto volgde de zwenking van de bus naar links maar reed daarbij tegen het slacht offer op, dat in hoogst ernstigen toe stand naar het Wïlhelmina-ziekenhuis te Nijmegen werd vervoerd. KIND TE APELDOORN BIJ HET SPELEN VERDRONKEN Uit Apelddorn schrijft men aan de Crt. Gistermiddag tegen halfvijf was de 8-jarige Van Ravenzwaay aan het spe len nabij het Apeldoornsch—Dierensch kanaal. Hij gleed van een paaltje der beschoeiing af met het gevolg, dat hij tusschen den wal en een in het kanaal liggende schuit van de steenfabriek Alba terecht kwam. De 9-jarige Van Wl, die getuige van het ongeval was; waarschuwde zijn in de nabijheid van het kanaal wonende vader, die daar op den vader van het slachtoffer waar schuwde. Inmiddels gelukte het een der omwonenden het kind met een haak uit het water te halen. Hoofdin specteur J. Helder, die spoedig ter plaatse van het ongeval aanwezig was, paste onmiddellijk kunstmatige ademhaling toe, doch tevergeefs. Een inmiddels ontboden geneesheer con stateerde den dood. De verslagenheid in het huisgezin van R. waar men thans in drie jaar tijds drie kinderen verloor, is zeer groot. EEN AARDAPPEL VAN 1 K.G. Op d e aardappelmarkt te Medem blik werd een aardappel (Duc.) aange voerd die precies een kilogram woog. GROOTE BELANGSTELLING. In hel huis aan den Prinsengracht te Den Haag, waar Mgr. Nolens meer dan een kwarteeuw gewoond en boven al gearbeid heeft, is een stemmige chapelle Ardante ingericht, waarin de kist is geplaatst, omgeven met de ver sièrselen, die mgr. Nolens gerechtigd was te dragen. Velen zijn Zaterdag gekomen om van de gelegenheid ge bruik te maken een laatste wenk op den overleden priester en staatsman te werpen. Ook Zondag en Maandag kwamen er velen eenige oogenblikken bij de lijkbaar vertoeven. Een teekening van den overledene. Door den schilder Antoon van Welij is een kleurteekening gemaakt van mgr. dr. Nolens op zijn sterfbed. EERE-MEDAILLE TOEGEKEND. De eere-medaille in zilver van de Oranje Nassau-orde is toeekend aan den heer S. Bruul, kantoorhouder der P. T. T. te Den Oever, in goud aan den heer J. ter Buurkes, halte-chéf der N. S. te Heiloo, in brons aan den heer C. Rieke, arbeider op de boerderij van den heer Stolp te Beemster, in zilver aan den heer Boon Jzn,. voorwerker bij het Staatsboschbeheer te Texel. Tien bontmantels gestolen. In den afgeloopen nacht is ingebro ken bij de firma Heineman en Ost- wald aan de Zeevischmarkt te Rotter dam. De daders hebben zich toegang verschaft met een valschen sleutel tot een pand aan den Visschersdijk. Door een dakraam zijn zij op het dak van de firma Heineman en Ostwald gekomen waar zij een stuk uit het dak hebben gezaagd. Op de eerste verdieping zijn tien bontmantels ter waarde van ongeveer f 2500 gestolen. WEER AAN HET KAZEN. Doordat de melkprijs den laatsten tijd zeer laag' is (6V£ct. per liter) zijn vele veehouders te Uitgeest weer be gonnen met kazen. OUDE GULDENS. Het, tijdstip van inwisseling van ou de guldens aan alle postinstellingen, is nader uitgebreid tot 31 Dec. 1931. BUITENUNDSCH NIEUWS. ACHTTIEN JAAR IN EEN KIST OPGESLOTEN. In de omgeving van Warschau heeft de politie bij een rijken landbouwer een afschu welijk drama ontdekt. De echtelieden hiel den n.1. reeds 18 jaar lang hun zoon in een kist opgesloten. De ongelukkige werd als een geraamte aangetroffen en had ook het ver stand verloren. Hij is in een gesticht ter ver pleging opgenomen. EEN VADER MET 36 KINDEREN. Een boer in een dorpje bij Lissabon heeft een dezer dagen aangifte gedaan van de ge boorte van zijn 36ste kind. De man is 59 jaar oud en drie keer gehuwd geweest. Zijn eerste vrouw werd verblijd met 18, zijn twee de vrouw met 6 en zijn derde met 12 kinde ren. DOODGEWAAND, DOCH IN HET LEVEN TERUGGEKEERD. De burgemeester van Thuringsche speel goedstadje Soneberg ontving uit Eydtkünen een telegram, waarin de krijgsgevangene Hausdörfer mededeelde, met zijn kind te zijn teruggekeerd. Hausdörfer vroeg, of zijn va der hem en het kind kon opnemen. Hausdör fer was op den eersten dag van de mobilisa tie in 1914 uitgerukt en werd in den herfst van 1914 als gewond en vermist gemeld. Hij was dood gewaand en zijn naam werd gebei teld op het gedenkteeken van de gesneuvel de van Soneberg. Thans na 17 jaar, is hij teruggekeerd. Hij was in Siberië gehuwd, doch zijn vrouw is op de terugreis van ver- moeiheid bezweken. GEMEENTE ZIJPE. Een slecht begin van de week. SCHAGERBRUG. De talrijke aanrij dingen, welke men eiken dag in de couranten kan lezen, is weer met één vermeerderd. Maandagmorgen is n.1. de melkkar, waarop 2 bussen melk, van den melkboer J. Doorn al hier, door een mestkar aangereden, op de hoek van het café ,;Het Wapen van De Zijpe Al de melk ging verloren en de heer Doorn kon niet anders doen dan bij zijn klanten vertellen dat zij 't dien dag zonder melk moesten stellen.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2