Wollen Dekens BIJENKORF J. R. KEUSS BLANKE KRUL. PRUIMTABAK. 22E JAARGANG VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1931 No. 6B NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GEMEENTE ZIJPE. DE WEES SPECIALE AANBIEDING Spoorstraat, hoek Koningstr. DEN HELDER. WIERINGER COURANT* VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU: Hippolytushoef Wielingen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer f 0.10. HEERENBAAI P0RT0RIC0. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" LAAT A, 125 ALKMAAR. Prima kwaliteit in alle prijzen. Spaart onze rebussen hebben ook als punten groote waarde. 70 80 100 120 140 150 160 180 200 225 250 300 350 400 450 en 500 cent per pond. Officieel. VERVOLGONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE maken bekend, dat voor hen, die het gewoon of buitengewoon lager onderwijs hebben genoten en niet meer onder de verplichting vallen dit onderwijs te volgen, de gelegenheid bestaat tot het genieten van vervolg-onder- wijs, welk onderwijs gegeven zal worden in de openbare lagere scholen aldaar. De te behandelen leerstof wordt over een tijdvak van twee jaren verdeeld. De cursus duurt 150 uren per jaar, vallen de binnen het tijdvak van 1 October tot 1 Maart. Het strekt zich uit over de volgende vak ken lezen, schrijven, rekenen, Ned. taal, geschiedenis, aardrijkskunde, kennis der na tuur en nuttige handwerken voor meisjes. De ouders of verzorgers, die hunne kinde ren het vervolgonderwijs wenschen te laten volgen, worden verzocht daarvan vóór 15 September a.s. aangifte te doen bij het Hoofd der School. ZIJPE, den 18 Augustus 1931. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H.) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie ligt een verzoek met bijlagen van G. OOSTERMAN te Sint Maar tensbrug, om VERGUNNING tot het oprich ten van een slachtplaats voor het slachten van vee en paarden op het perceel, kadastraal bekend in Sectie D, no. 1479. Op Maandag 14 Sept. a.s., des v.m. 10 uur zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande ju risprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. ZIJPE, (N.H.) 31 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders van Zijpe J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. FEUILLETON. No. 1. In het ruime, met zijde behangen vertrek, dat van geslacht tot geslacht de voornaam ste slaapkamer van Marton-Hall was ge weest, lag de tegenwoordige bezitter van het groote, oude kasteel op zijn sterfbed. Omtrent zijn toestand kon niet de minste twijfel meer bestaan, nu de eerste genees- heeren des lands met zeldzame eenparigheid als hun oordeel hadden uitgesproken, dat de baron reddeloos verloren was en dat er bin nen weinige dagen, weinige uren wellicht, van sir Reginald Charteris niets meer zou bestaan dan een herinnering en een naam. De burchtheer was diep in de zestig zijn vrouw en zijn lievelingszoon waren hem reeds voorgegaan in den dood. Slechts één zoon was hem nog gebleven, die evenwel, al was hij ook de eerstgeborene, de liefde zijns vaders nooit had bezeten. Zoo bond dan sir Reginald waarlijk weinig meer aan het leven, en men had met eenige grond kunnen aannemen, dat het sterven hem niet al te moeilijk zou vallen en dat hij tevreden had kunnen heengaan naar het stille land, vanwaar geen wandelaar weder keert. Toch bestond er iets, iets, waarvan niemand eenig vermoeden had, dat den zie ke zich angstig deed vastklemmen aan het leven, hoewel het voor hem geen bekoorlijk heid bezat. Hij was geen slecht mensch geweest men had veeleer van hem kunnen zeggen dat hij eerlijk en oprecht door het leven was gegaan en toch had de zondaar, die zich van zijn eigen schuld bewust is, niet vuriger kun nen bidden dan hij het deed, om uitstel van den dood, zij het ook slechts een uitstel van enkele uren. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap, uitstel van eerste oefening, enz. Aan den ingeschrevene voor den dienst plicht, die tot gewoon dienstplichtige be stemd is, zal vermoedelijk omstreeks einde September kennis worden gegeven omtrent het korps, het korpsonderdeel, enz. of den dienst, waaraan hij is toegewezen, alsmede omtrent het tijdvak waarin hij zal worden ingelijfd. Vrijstelling wegens kostwinnerschap enz. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt verleend aan hem, door wiens verblijf in werkelijken dienst voor eerste oefening vol doende middelen tot levensonderhoud aan andere personen ontbreken of zouden komen te ontbreken. Onder deze personen worden uitsluitend begrepen a. de echtgenoote van den ingeschrevene, b. zijn bloed- en aanverwanten in de rechte linie c. zijn andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad d. zijn pleegouders e. degenen, in wier onderhoud de inge schrevene ingevolge rechterlijk vonnis moet voorzien. Geldt het iemand, die reeds is ingelijfd, dan wordt de vrijstelling niet verleend, zoo de belangen van den dienst het wenschelijk maken, haar niet te verleenen. Vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaar heid wordt verleend aan hem, door wiens verblijf in werkelijken dienst voor eerste oe fening onoverkomelijke bezwaren zouden ontstaan voor de instandhouding der mid delen van bestaan, als hierboven onder a e bedoeld. De vrijstelling wegens kostwinnerschap of wegens persoonlijke onmisbaarheid wordt aanvankelijk voor een jaar verleend. Blijkt ook bij de daarna te nemen beslissing nog grond voor vrijstelling aanwezig, dan wordt de vrijstelling voorgoed verleend. Door of vanwege den ingeschrevene, die vrijstelling verlangt om een van de genoem de redenen, moet bij den burgemeester aan- aanvraag worden gedaan bij voorkeur mondeling tot het opmaken van een staat van inlichtingen. Deze staat vermeldt de omstandigheden, die voor de beoordeeling van het recht op vrijstelling van belang kun nen zijn, en wordt door den burgemeester gezonden aan den minister van defensie, die op de aanvraag beslist. De aanvraag moet geschieden omstreeks drie maanden vóór het tijdstip, waarop de ingeschrevene zal worden ingelijfd. Ten aanzien van hem, wier inlijving moet plaats hebben binnen drie maanden n a ontvangst van de kennisgeving betreffende den tijd van opkomst, moet de aanvraag geschieden binnen 14 dagen na ontvangst van die ken nisgeving. Ontstaat de reden van vrijstelling eerst na den hier aangegeven tijd, dan moet de aanvraag geschieden binnen 14 dagen nadat de reden van vrijstelling is ontstaan. Ten aanzien van hem, die tijdelijk is vrijge steld en opnieuw vrijstelling verlangt, moet de aanvraag daartoe geschieden binnen den door den minister te bepalen tijd. Zij, die kostwinner zijn en niet binnen den daarvoor gestelden termijn vrijstelling vra gen, loopen kans na opkomst in werkelijken dienst geen vrijstelling meer te kunnen ver krijgen. Tevens wordt dan ter zake van hun verblijf in werkelijken dienst geen kostwin nersvergoeding toegekend. Uitstel van eerste oefening. Wie uitstel van eerste oefening wenscht aaan te vragen, moet dit in het algemeen doen omstreeks drie maanden vóór het tijdstip, waarop hij deze oefening zou moeten aanvangen. Bij de aan vraag die aan den Minister van Defensie moet worden gericht, maar door tusschen- komst van den Burgemeester kan worden Marton-Hall lag in Higshire, eenige mij len van een groote fabrieksstad verwijderd. Het kasteel stond temidden van uitgestrekte weidegronden en een dichtbeschaduwd park Jarenlang had sir Charteris aan het hoofd der landelijke maatschappij gestaan, maar sinds den dood van zijn meest geliefden zoon had hij de grenzen zijner bezittingen niet. meer overschreden. Die gebeurtenis had den man vóór zijn tijd verouderd en naar ziel en lichaam gebroken. Hij wilde en kon niet aan nemen, wat zijn vrienden hem zoo vaak hadden gepoogd aan het verstand te bren gen, dat het namelijk beschouwd moest wor den als een zegen des hemels, dat zijn zoon Ralph was gestorven, daar deze den slechten weg was opgegaan en stellig geëindigd zou zijn met schande en smaad te brengen op den ouden naam, dien hij droeg, als de dood niet op het juiste tijdstip paal en perk aan al zijn handelingen had gesteld. Wel had sir Reginald beproefd de losban digheid van zijn lieveling te bemantelen, doch dit had hem niet mogen gelukken. Er liep een gerucht, dat juist onstreeks den tijd van zijn plotselingen dood, Ralph dieper dan ooit was gezonken en dat hij, zoo hij in 't le ven gebleven was, zeker nog eenmaal met het gerecht zou hebben kennis gemaakt. Dat was nu twee jaar geleden en de slechte geruch ten waren nagenoeg verstomd. Sir Reginald leefde, zooals gezegd, in diepe afzondering op zijn kasteel. Zijn eenige erfgenaam ver toefde buitenslands. Van zijn jeugd af, had deze zoon een bijzondere neiging voor een diplomatieke loopbaan getoond en een oud vriend der familie, die als gezant aan een der buitenlandsche hoven verkeerde, had hem als jong attaché aan het gezelschap verbon den. Voor de begrafenis van zijn broeder was hij niet eens naar huis geroepen. Af en toe kwamen er brieven van hem, waarin hij den wensch te kennen gaf, om het ouderlijk huls weer eens te bezoeken, maar sir Reginald had altijd de een of andere reden weten te vinden, om de uitvoering van dien wensch te verijdelen. Hij scheen het eenige kind, dat opgezonden behoort, zoo mogelijk, een stuk te worden overgelegd, waarin de reden wordt gestaafd, welke voor het uitstel wordt aangevoerd. ZIJPE, (N.H.) 31 Augustus 1931. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. DIENSTPLICHT. Inlevering van Rijksgoederen. In opdracht van den Minister van Defen sie roept de Burgemeester van ZIJPE (N.H.) de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1931 naar de aanvullingsre serve overgaan, op, om de aan hen verstrek te rijksgoederen met uitzondering van haarkam, roskam, spons en zakboekje in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde dienstplichtigen behoo ren a. zij, die zijn ingelijfd voor de lichting 1916, met uitzondering van hen, die ten ge volge van genoten uitstel van eerste oefening of om een andere reden de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd b. zij, die zijn ingelijfd voor een andere lichting dan die van 1916, doch met deze lichting de eerste oefening hebben beëin digd. De inlevering moet, voor zooveel deze ge meente betreft, plaats hebben te Schagen in de gemeente--bewaarschool op Woensdag 21 October des voormiddags te 11 uur. De goederen zullen in ontvangst worden genomen door den indeelingsdistrictscom- mandant of een ander daartoe aangewezen officier. Wijze van handelen. De dienstplichtige moet bij de inlevering verschijnen in burger- kleeding. Onder verantwoordelijkheid van den dienstplichtige kan de inlevering na mens hem door een ander geschieden. Van de inlevering wordt in het zakboekje een aanteekening gesteld. De dienstplichtige, die de hem verstrekte goederen reeds alle heeft ingeleverd, behoort hiervan vóór of op den dag van inlevering te doen blijken door het zakboekje en, indien het veldzakboekje niet reeds is ingeleverd, ook dit boekje aan den districtscommandant of den officier, met het in ontvangst nemen van de goederen belast, te vertoonen, te PRIJZEN LAGER ALS OOIT IN DE hij op de wereld bezat, liever niet bij zich te hebben. Nu echter stonden de zaken anders. Toen de ziekte zulk een hoogst gevaarlijke wen ding had genomen, hadden de geneesheeren eigenmachtig aan mijnheer Charteris getele grafeerd. De onverschilligheid, waarmede de oude baron zijn zoon en erfgenaam altijd had bejegend, was zoo bekend, dat niemand het zelfs nu had gewaagd, hem mededeeling te doen van het verzonden telegram. Eerst toen de zieke zijn geneesheer op beslisten toon had gevraagd, hoe zijn toestand was en toen hij begrepen had, dat er voor zijn leven weinig of geen hoop meer bestond, zei hij met een angstige, bevende stem Royal moet thuis komen. We hebben het hem reeds getelegra feerd, sir Reginald, antwoordde dokter Stur- den, de beroemde Londensche geneesheer, die naar Marton-Hall was ontboden. Het tele gram is gistermorgen verzonden en de kans bestaat, dat sir Royal nog voor den nacht hier zal zijn Langzaam kropen de uren voorbij dokter Sturden was naar Londen teruggekeerd omdat er voor hem geen reden bestond, lan ger op het kasteel te blijven. Menschelijke kunst kon hier geen hulp meer verleenen. Hij liet geen recepten achter en gaf ook geen verdere aanwijzingen omtrent de verpleging. Het geheele huis wist het reeds, dat alles moest afloopen. Het was nog maar de vraag, hoeveel uren het verzwakte lichaam weer stand zou kunnen bieden aan de doodelijke kwaal. Het was een heerlijke avond in de maand Juni. De gordijnen waren hoog opgehaald en een der vensters stond open. Sir Reginald kon uit zijn bed de laatste stralen zien van de ondergaande zon, die den hemel met purper- rooden gloed overtogen. Of hij er aan dacht, dat zijn geest, voordat de zon weer opging, aan deze aarde zou ontvloden zijn Mis schien wel, want hij luisterde met gespannen aandacht naar ieder geluid, dat van buiten naar hem doordrong. Zijn geheele ziel scheen doen vertoonen of te zenden. Is van de inle vering geen aanteekening in het zakboekje gesteld, dan behoort de dienstplichtige er voor te zorgen, dat bij het zakboekje tevens wordt gevoegd het aan hem uitgereikte be wijs, dat de inlevering heeft plaats gehad. Inlevering op een andere plaats of een an der tijdstip. Indien de dienstplichtige de goederen op een andere plaats of op een anderen dag wenscht in te leveren, moet hij vergunning daartoe vragen aan den districts commandant. Wordt zoodanige vergunning verleend, maar maakt de dienstplichtige er geen gebruik van op den tijd en de plaats, daarvoor bepaald, dan wordt de vergunning geacht niet te zijn verleend. De districtscommandant kan den dienst plichtige ook vergunnen of verplichten, de inlevering in December te doen. Wettelijke verplichtingen. De dienstplich tige is verplicht om in de gevallen en naar de voorschriften, door den Minister van De fensie vastgesteld, goederen in te leveren (art. 41, 2e lid, der dienstplichtwet.) Zoolang de dienstplichtige bij de inlevering aanwezig is, staat hij onder de bevelen van de autoriteit, die met het in ontvangstnemen van goederen belast is. Gevolgen van nalatigheid. Aan hem, die aan de verplichting tot inlevering niet vol doet, kan een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen worden opgelegd door den officier, die met het in ontvangst nemen van de goederen belast is. Het streng arrest wordt ondergaan in een daartoe bestemd ver trek of een huis van bewaring, het licht ar rest in een kazerne (art. 42, le lid, der dienst plichtwet.) Bovendien kan hij, die zijn verplichting tot inlevering niet naleeft of wiens goederen blijken niet in den vereischten staat te ver- keeren, nogmaals tot inlevering worden ver plicht (art. 41, 4e lid, der dienstplichtwet.) Voorts kan hij, die voor den tweeden keer tot inlevering is opgeroepen en aan deze op roeping niet voldoet, en evenzoo degeen, wiens goederen niet in den vereischten staat verkeeren, voor den tijd van ten hoogste twee maanden in werkelijken dienst worden ge roepen (art. 42, 2e lid, der dienstplichtwet.) Vervoer. De dienstplichtige, die rijksgoe deren buiten zijn woonplaats moet inleveren, geniet voor de reis naar en van de plaats, waar de inlevering geschiedt, geen vervoer voor rijksrekening. Echter worden hem, zoo noodig, voor het passeeren van veren, brug gen of tollen op de heenres en op de terug reis passagebiljetten verstrekt door den Bur gemeester zijner woonplaats. Is het noodza- zakelijk, dat den dienstplichtige gedurende de reis nachtverblijf wordt verstrekt, dan wordt hij voor rijksrekening bij ingezetenen gehuisvest en gevoed. Vrijstelling van inlevering. Van de hierbo ven bedoelde inlevering zijn vrijgesteld (je dienstplichtigen, die als „bijzondere vrijwil liger" te boek staan en de dienstplichtigen, die als „bijzondere vrijwilliger" zijn geregi streerd, in zoodanige omstandigheden te ver keeren, dat een behoorlijke opberging of be hoorlijk onderhoud van de aan hen verstrek te rijksgoederen hun niet of niet meer moge lijk is, dan kunnen zij, indien zij naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan, een ver zoek tot inlevering van die goederen richten aan den commandant van het verband of korps, waarvoor zij worden geregistreerd. Deze beslist dan op dat verzoek en deelt zijn beslissing mede aan den verzoeker en aan den indeelingsdistrictscommandant. Wordt het verzoek toegestaan, dan neemt deze com mandant de goederen in ontvangst. ZLJPE, (N.H.) 31 Augustus 1931. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. vervuld te zijn van den eenen wensch om den zoon, wiens bijzijn hij zoo lang had verme den, nog eenmaal weer te zien. De vrouw, die aan het hoofd van zijn huis houding stond, een deftige, steeds in het zwart gekleede dame, scheen de eenige per soon te zijn, die nog een weinig invloed op den heer des huizes had. Ruim dertig jaar lang was zij reeds bij hem in dienst en had de twee zonen met hun verschillenden aard en aanleg van kindsbeen af gekend. Zij had hun moeder als jonge gade het kasteel zien betreden en had op het sterfbed haar de ge broken oogen toegedrukt. Het was derhalve niet meer dan natuurlijk dat sir Reginald haar in zijn laatste oogenblikken bij zich had verlangd. Sarah, fluisterde hij met nauwelijks hoorbare stem, toen de trouwe verpleegster hem een frisch kussen onder het hoofd legde, Sarah, hij komt te laat. Neen, mijnheer, dat doet hij nietant woordde zij met tranen in de oogen. Mijn heer Royal komt hier zeker nog bijtijds, ik heb er een voorgevoel van, ik weet het stel lig. Maar als het nu eens te laat was, Sarah Ontroerd sloeg de vrouw haar oogen ln een andere richting. Iedereen had het harts tochtelijk verlangen van den baron begre pen, als hier sprake van zijn lieveling had kunnen zijn, maar moeilijk was het te begrij pen, wat mevrouw Carter bedoelde, toen zij innig bedroefd, antwoordde Dan moet ik het hem zeggen, sir Regi nald IMaar geloof mij, hij komt nog tijdig genoeg. De hemel kan het niet willen, dat hij hier te laat zou aankomen. Eensklaps hief de oude man het hoofd een weinig op. Er kwam een flikkering in de reeds stervende oogen. Zijn verscherpt ge hoor had het geluid vernomen van een nade rend rijtuig, van wielen, die over het droge kiezelzand der lange oprijlaan rolden. O, ze ker, daar was Royal Ga, ga riep hij tegen mevrouw Carter, met een van opgewondenheid versterkte BINNENLANDSCH NIEUWS. MEISJE WEGGELOOPEN. Dinsdag is uit het gesticht „De Goede Her der", te Zoeterwoude ontvlucht de 18-jarige vrouwelijke verpleegde A. Ras. Het meisje heeft waarschijnlijk kans gezien door een W.C. raampje te ontsnappen. VERMIST. Te Alphen aan den Rijn wordt sinds eeni ge dagen vermist, de 25-jarige K. De man heeft zich in den loop van de vorige week per fiets naar Leiden begeven en daar een bezoek gebracht aan zijn echtgenoote, die in het Academisch Ziekenhuis is opgenomen. Hij is daar ook inderdaad geweest, maar sindsdien spoorloos verdwenen. ..MOEDER MET DRIE KINDEREN IN LEVENSGEVAAR. Van golfbreker in zee gegleden. Woensdagavond is te Scheveningen een ongeluk gebeurd, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. Een moeder met drie kinderen had zich op een golfbreker begeven en hield zich daar eenigen tijd op. De kinderen, die allen nog jong zijn, speel den met het gevolg, dat een van hen strui kelde en in het water viel. Een zusje sprong oogenblikkelljk in het wa ter om te trachten het te redden. De moe der, die haar twee kinderen in zee zag, sprong eveneens van den golfbreker terwijl even later het derde kind, waarschijnlijk door het gebeurde geheel van streek, ook in zee viel. Gelukkig waren zij in de onmiddellijke na bijheid van het strand en eenige toesnellen de zwemmers brachten moeder met kinderen spoedig op het droge. De Geneeskundige Dienst, die inmiddels gewaarschuwd was, vervoerde het gezin naar de woning. PASTOOR EN KAPELAAN VERMIST. Niet teruggekeerd van het zwemmen. Dinsdagochtend zijn de 46-jarige pastoor T. Loomans en de 34-jarige kapelaan P. Jong uit Hoek van Holland per fiets vertrokken, vermoedelijk naar het strand, langs den Scheurpolder om te zwemmen. Tot dusver zijn de beide geestelijken niet te Hoek van Holland teruggekeerd, noch is hun aankomst elders gemeld, zoodat men vreest, dat bel den bij het zwemmen zijn verdronken. De beide geestelijken werden Dinsdagmid dag tusschen één uur en half twee het laatst gezien aan de Zuiderpier door werklieden, die daar bezig waren. Zij fietsten toen in Zuidelijke richting langs het strand. Na ontvangst van dit bericht werd het mo gelijk geacht, dat de beide geestelijken naar Brielle waren gegaan, doch bij informatie is gebleken, dat zij ook niet in de pastorie t« Brielle zijn aangekomen. Woensdagmorgen zijn verscheidene pa trouilles uit Hoek van Holland, E.H.b.O.-le- den, op onderzoek uitgegaan. Tot 11 uur in den morgen had men echter van de beide vermisten niets ontdekt. Ook de fietsen en de kleeren van de beide geestelijken konden tot nu toe niet worden opgespoord. De verslagenheid in hoek van Holland is groot. De deken van Hoek van Holland heeft Woensdagmorgen de familie in kennis ge steld met de vermissing van de beide geeste lijken. Ook de politie stelt alle pogingen in het werk om de beide vermisten op te spo ren. DE VERMISTE GEESTELIJKEN UIT HOEK VAN HOLLAND GEVONDEN. In rietgronden weggezakt. De vermiste geestelijken uit Hoek van Hol- stem. Laat geen minuut verloren gaan, breng hem onmiddellijk hier Na eenige oogenblikken, die nochtans den stervenden man veel langer waren voorgeko men, trad Sarah met den zoon en erfge naam binnen. Royal Charteris was even dertig jaar, een zoon, op wien iedere vader met recht trotsch had kunnen zijn, een man, op wiens edel ge laat kennis en ernst te lezen stonden, een man, van wien men op het eerste gezicht reeds voelde, dat men hem ten volle vertrou wen kon. Hij was groot en slank van li chaamsbouw evenals alle Charteris' en hij had ook het zwarte licht gekrulde haar en de scherp geteekende gelaatstrekken, die een erfdeel der familie waren. Van zijn moe der had hij de diep blauwe oogen, den lieven glimlach en daarbij den eigenaardigen, bijna droevigen ernst in de uitdrukking van het gelaat. Hij was iemand, die de schoonste ver wachtingen rechtvaardigde en die nooit ee nige handeling had gedaan, waarvoor hij had moeten blozen, zoo de wereld ze kende. Uiterst fatsoenlijk en ordelijk in al zijn doen en laten had hij zich nooit iemand tot vijand gemaakt en het ook nooit noodig gehad, iets uit zijn leven geheim te houden of te verber gen. Maar, helaas Als hij van het doodsbed zijns vaders zal zijn opgestaan, zal alles voor hem een geheel ander aanzien hebben ge kregen. Hij zal bevreesd zijn voor de mee ning der wereld en beladen zijn met een zwa ren last, met den last van een ontzettend geheim. Na het vertrek van den dokter had niemand anders dan mevrouw Carter de zie kenkamer betreden. Zij leidde thans den zoon naar het bed van zijn vader en ging heen. Na de deur te hebben dicht gedaan, bleef zij daar voor staan, alsof zij zich ver plicht gevoelde, er voor te waken, dat nie mand de heiligheid van dit laatste onder houd zou verstoren. Royal Vader (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1