hand stellen van waren, op een ander tijd stip besteld. Heeft men dus om 4 uur smid- dags waren bij de kruidenier besteld dan moet men die voor 8 uur laten bezorgen of halen anders mag de winkelier deze waren niet meer afleveren. De Koningin en de Sta- ten-Generaal (de wetgever) heeft echter ingezien, dat het niet opgaat, aan den win kelier den plicht op te leggen, wanneer de klok 8 uur slaat, de nog in den winkel aan wezige klanten daaruit te verwijderen. Zij die op het tijdstip van sluiting aanwezig zijn, mogen, volgens het 2e lid van artikel zeven nog afgeholpen worden, mits dit afhelpen niet langer duurt dan een half uur. Komen in dit half uur nog nieuwe klanten de zaak binnen stappen, dus na 8 uur (Zaterdags 10 uur) dan mogen die niet meer worden gehol pen. Wanneer een winkelier na het sluitingsuur geen klanten meer in den winkel toelaat, doch hij reikt hun de verlangde waren door de geopende duur over, heeft hij dan zijn pinkel voor het publiek geopend De Hoogen Raad der Nederlanden heeft over deze kwestie reeds haar licht laten gaan. De advocaat-generaal meende in zijn conclusie, voorafgaande aan het arrest van 10 Maart 1913 (W. v. h. R. 9477) dat onder een winkel voor het publiek geopend hebben was te verstaan dat de gelegenheid is open gesteld om daaruit winkelwaren te koopen. De H. R. vereenigde zich met het oordeel wat de Rechtbank reeds heeft uitgesproken, dat de winkelier, die uit zijn winkel sigaren en sigaretten verkocht en afleverde aan een klant, die zich op de openbare straat voor de geopend deur bevond, zijn winkel voor het publiek geopend had. Het z.g. verkoopen over het hekje wat in Amsterdam maar al te vaak voorkwam is door artikel 7 der Winkel sluitingswet niet meer mogelijk. Het eerste lid van art. 7 (al is het ook vaag) verbiedt dan ook het bedienen van den winkel, of het daarbij behoorende winkelhuis. Een Tweede Kamerlid had de praktijken der Amsterdamsche winkeliers eens aandach tig gadegeslagen en in de uitspraken van kantonrechters eens geneusd en ontdekte nog een leemte in de voorgestelde wet. Hij maakte van zijn recht van amendement ge bruik en stelde voor de wet te wijzigen, strekkende amendement om, ook het voor of in de onmiddellijke nabijheid van den win kei of het winkelhuis te verbieden. Zijn a- mendement werd aangenomen. In art. 7 staat het met zoovele woor den te lezen, dat het bedienen voor of in de onmiddellijke nabijheid van den winkel ver band moet houden met de zaak, die in dien winkel gedreven wordt. De bedoeling is dit ech ter wel. De strekking van het amendement was niet,een bloemenventer strafbaar te stellen, die voor een kruidenierswinkel aan zijn klanten bloemen verkoopt. Men moet hier naar artikel 8 kijken. De winkelier, die zijn winkel op de voorgeschreven tijden voor het publiek gesloten houdt, zou dan toch nog kunnen verkoopen door b.v. telefonisch be stellingen uit te voeren. Ook dit wilde de wet gever onmogelijk maken. In het derde lid van art. 7 mogen gedurende den tijd, dat een winkel gesloten moet zijn, daaruit, of uit het winkelhuis, ook geen voorwerpen of stoffen ter aflevering aan het publiek uitgezonden worden. Uitgezonderd natuurlijk enkele be drijven. Denk b.v. aan apotheken, de loop jongens daarvan voor het bezorgen van de drankjes. Wordt vervolgd. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. ONDERWIJS IN VREEMDE TALEN. Burgemeester en Wethouders van Wierin- gen maken bekend, dat aan de O. L. school te Hippolytushoef onderwijs zal worden ge geven in de Fransche en Engelsche en Engel- sche talen voor jongens en meisjes van 10 tot en met 16 jaren. In elke taal zal per week 2 uur les worden gegeven. Het schoolgeld bedraagt f 1.per maand. Nadere bijzonder heden aan de verschillende openbare scho len. Aanmelding vóór 1 October bij het Hoofd der O. L. school te Hippolytushoef. Wieringen, 7 September 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. BURGERLIJKEN STAND der gemeente Wieringen over Augustus 1931. Geboren Mathilde Adriana, d. v. H. W. Schmitz en A. StolkGerarda Maria, d.v. G. J. v. Vliet en A. M. v. BeekRécht je Henke, d.v. B. de Jong en T. v. d. Wal(te Alkmaar) Dirk Hendrikus Gregorius, z.v. D. Tijsen en C. M. Langes Herbert Hendrik, z.v. K. Swa- neveld en L. Adam Roelof Geert, z.v. J. Sie- gers en J. de Bie Fenna Klazina, d.v. H. Smit en H. K. JonkerAntje, d.v. J. Schut en E. A. Taai; Trijntje Anna, d.v. S. Bakker en A. WitAnnie Renske Japke, d.v. A. Nico- lai en S. Tromp Trijntje Wilhelmina, d.v. D P. de Neu en A. Brouwer Jacoba Wilhelmi na, d.v. W. Faas en J. A. Sleeboom. Ondertrouwd J. Bakker en J. C. A. Baijs; J. de Wit en T. KuitD. de Jager en M. C. v. Asperen. Getrouwd J. F. Kelch en G. Nieuwen- burgJ. Bakker en J. C. A. Baijs J. de Wit en T. Kuit. Overleden J. Hendriks, m., 25 j., wonen de te Den Helderechtg. v. J. Pasterkamp W. Pathuis, m., 5 j., z.v. W. Pathuis F. J. Spier J. M. Heijligenberg, m., 10 weken, z.v J. Heijligenberg en P. KrouwelW. de Neu, vr., 1 dag, d.v. D. P. de Neu en A. Brouwer Loop der bevolking over Augustus 1931. Ingekomen personen J. C. Toxopeus van Leens B. A. H. Theil van Almelo A. Hof geb. Boers van Borne D. Boersma en gezin van FerwerderadeelH. Hilverts van Vlagt- wedde J. Hilverts geb. Moorlag van Winscho ten M. A. de Dreu van Goes J. Swaan en gezin van Bergen NE.Mej. T. J. K. Rem mers van Amsterdam G. Blink van Lopper - sum Mej. D. Wit van WieringerwaardT. v. d. Tuuk van Oude PekelaG. Jager en ge zin van MedemblikC. A. W. v. Rooijen en gezin van Schagen C. Dubbeldam van Ter Neuzen A. G. Uniken van Emmen D. A. v. Overdam en echtg. van RossumA. Verweij en dochter van BarsingerhornG. Visser en gezin van Harlingen J. v. d. Velde van 's-GravendeelMej. T. Oosting van Almelo H. J. Bonnes van VlagtweddeY. J. Roode en echtg. van MedemblikE. Kalkman geb. Visser van Haarlem G. Groenhof van Nw. Pekela S. Broekema van Nw. Pekela K. v. Gessel van DrielG. Pietersma van van SmallingerlandJ. Posthumus van Schoorl B. J. Mejeur van Oude Pekela M. P. v. Rooij en geb. Stumpf va nDen Haag E. Hummel van Onstwedde J. A. J. Tellier van Schoon- dijke H. Dijkstra van FranekerJ. Dijk stra geb. Braaksma van FerwerderadeelP. H. Schukken van Haarlem J. Bosch van Onstwedde J. de Jong van Stolwijk H. B. de Lange van Wieringerwaard. I Vertrokken personenU. Venema naar Amsterdam C. Jongert en echtg. naar Texel H. K. de Roo en gezin naar Barsingerhorn P. P. Jansen en gezin naar RoermondG. Hille en gezin naar Anna PaulownaG. M. v. Hoorn naar Middelburg H. Drewel naar DelfzijlC. Geervliet naar Den HelderMej. T. J. Kieft naar AmersfoortMej. F. Wierin- ga naar EmmenH. Eerenstein en gezin naar EmmenF. Moorlag naar Amsterdam; J. L. Plompen en echtgen. naar Anna Pau lowna G. J. T. Brouwer naar Hilversum M. Haring naar Midwoud J. Hageman en gezin naar AbbenbroekL. de Graaf naar Barsingerhorn Wed. J. F. Kelch en dochter naar ZaltbommelJ. Voorhorst naar Deven ter. Volkstelling. Volgens de definitieve resul taten der Volkstelling bedroeg het aantal in woners dezer gemeente op 1 Januari 1931 2870 m., 2595 vr., totaal 5465. J.V.O.-berichten. Donderdag 10 September zeven uur adspirantengroep. Er zijn belang rijke mededeelingen voor de adspiranten, over de vorming van een groep te Ooster- land, over de propaganda-avond en over zang- en handenarbeidclubjes. Dezelfde avond acht uur voor de leden dansavond (onder speciale leiding.) Alles in de Vonk. Vrijdag 11 Sept. half acht voor leden en adspiranten gymnastiek in de nieuwe school. Zondag 13 September voor de leden half drie maand-vergadering. Bespreking pro gramma komende maanden en propaganda- avond. Daarna programma naar keuze. Voor de adspiranten bijeenkomst, zelfde tijd, voorste lokaal. DE FLORAFEESTEN. Den Oever staat in het teeken van feest, volop feest is het er, vijf dagen lang. Want „Flora" jubileert Flora, de bloemenvereeniging, welke gedurende vijf-én-twintig jaar als spe cifiek Oeversche vereeniging, op on dubbelzinnige wijze heeft aangetoond zich te kunnen handhaven. Dat dit jubileum niet zonder meer zou passeeren kon zelfs de jongstgebo- ren Oevenaar op zijn kleine vingers natellen. Een vereeniging, welke zich zoo in het middelpunt van de belangstelling van de bevolking mag verheugen, moet bij zulk een gebeurtenis laten zien, wat zij waard is. Het doel van Flora is over bekend De mensch te leeren de natuur lief te hebben, speciaal het plantenleven. Men wil wel eens beweren, dat Flo ra haar principe van bloemenvereeni ging heeft laten schieten, en dat het organiseercn van festiviteiten hoofd zaak is geworden. Wij meenen dat ten stelligste te moeten tegenspreken; wie het aantal inzendingen heeft gezien op de ten toonstelling in de Kapel, zal met ons moeten beamen, dat Flora nog steeds is een bloemenvereeniging:. Maar de gasten, honderden zijn het er, die zich met „Flora" naar Den Oe ver begeven, kunnen niet den gehee- len dag op de tentoonstelling verblij ven en moeten zich kunnen verpoozen, vandaar de attracties. Dit jaar heeft men bijzonder veel werk gemaakt van de festiviteiten; Ook de tentoonstelling kon er wezen en het aantal inzendingen overtrof die van het vorige jaar. Zeer overzichtelijk was alles weer met zorg gerangschikt en een keur van mooie planten en bloemen viel te be wonderen, waaronder een prachtinzen- ding cactussen en vetplanten van den heer F. Schut dient genoepid te wor den. De eerste dag. Zaterdag werd het feest om twee uur ingeluid door de muziekvereeniging „Apollo", welke een rondgang maakte door de versierde straten van Den Oe ver. In optocht trok men naar de Ka pel, waar de tentoonstelling geopend zou worden. De voorzitter van Flora, de heer C. Tijsen Mz. roept het nog niet groot groote aantal bezoekers een welkomst woord toe, speciaal de muziekvereeni ging „Apollo" met haar directeur Glab beek, welke gedurende de feestdagen hare medewerking weer verleend. Ook roept spr. de heer Bergwerf, die voor deze gelegenheid speciaal is o- vergekomon, en als stichter van Flo ra mag worden beschouwd, hartelijk welkom toe. Spr. wijst er dan verder op, dat de enkele menschen, die Flora hebben opgericht wel nimmer hebben kunnen bevroeden, dat het nog eens 'n vereeniging zou worden van de om vang, welke zij nu heeft. Spr. verklaart dei tentoonstelling voor geopend. De heer Bergwerf, hierop het woord verkrijgende, zegt, dat hij inderdaad voor vijfentwintig jaar niet heeft dur ven vermoeden, dat het kleine plantje nog eens tot de stevige boojm van le den zou opgroeien. Wij waren maar met weinig, terwijl de vereeniging nu 300 leden telt. Spr. heeft altijd veel liefde voor de vereeniging g,ehad en heeft ook na zijn vertrek steeds met Flora meegeleefd. Spr. hoopt, dat als hij volgende ja ren weer naar hier komt, dat de ka pel dan te klein mag zijn, en dat men de mooie nieuwe zaal van Lont er bij moet hebben. Spr. besluit met de woor den dat Flora mag groeien en bloeien. De heer C. Koorn Vz. zegt, dat hem een herinnering voor den geest komt! 25 Jaar geleden zegt sjpr.werd mij een briefje thuis gestuurd, waarop stond: Kees, kom je vanavond ook mee hel pen een bloemenvereeniging oprichten? Dat briefje kwam van meester Berg werf, die indertijd voor zijn land- en tuinbouwacte studeerde. Meester zat dus op en top in het vak. En zooals het meer gaat met onder wijzers, zij hebben allen iets waar zij in opgaan meester Spaander had b.v. weer veel liefde voor muziek. Wij hebben toen met een man of ne gen de vereeniging gesticht, en die ne gen zijn, voorzoover spr. gelooft, allen nog lid. 5 Bij het 12V£ jarig bestaan f v men ons jullie zullen nu :io0^e" punt bereikt hebben V.^en toen 150 leden. Spr. weet me.inneer het zal komen maar we hevoen ny 300 leden, dus mogelijk is het hoogtepunt nog niet bereikt. Eerst was het een gewoon feestnu is het een gezellig volksfeest gewor den als „Flora" tentoonstelling houdt. Spr. weet het nog goed toen Harmo nie van Hippolytushoef de eerste ten toonstellingen opluisterde. Wij kregen 180 bezoekers op de tentoonstelling. Er is steeds gearbeid om de vereeni ging groot er te maken. Spr. hoopt dat weer velen mogen genieten van de ar beid van „Flora." (Applaus. Nadat „Appollo" nog eenige num mers heeft laten hooren trok men naar het feestterrein van de Gasthuisweg, voor het houden van Kinderspelen. Ondanks het minder aangename weer trokken deze spelen reeds veel belangstelling vooral van de zijde der jeugd had men over medewerking niet te klagen. De spelen hadden een zeer vlot ver loop, en het gejuich en gejoel was niet van de lucht bij de diverse overwin- gen en verliezen welke werden behaald en geleden. De uitslagen in de verschillende groepen waren als volgt Zakloopen Jongens 9 jaarle pr. Nan Rot gans, 2e pr. S. Koorn Vz., 3e pr. E. Taai. Zakloopen Jongens 10 jaar le pr. Jan Koorn, 2e pr. A. Hegeman, 3e pr. P. Verhoef. Zakloopen Meisjes 9 jaar le pr. Tonie v. d. Kreeke, 2e pr. Trijntje Bakker, 3e pr. Rei- na Boontjes. Vlagzetten jongens 8 jaar le pr. D. Met selaar, 2e pr. C. van Breugel, 3e pr. Nan Rot gans. Vlagzetten Meisjes 8 jaar le pr. C. Tij sen, 2e pr. A. Verhoef, 3e pr. C. van Wijngaar den, 4e pr. A. van Dijk. Kurkrapen Meisjes en Jongens 67 jaar le pr. N. Rotgans, 2e pr. H. Hei-mans, 3e pr. C. Rotgans, terwijl allen in deze rubriek een cadeautje als troostprijs kregen. Tonkruien jongens 11 jaar le pr. Cor Lont 2e pr. J. Netten 3e pr. Nic. Zijl. Tuinschuiven op mast. Jongens ouder dan 11 jaar. le pr. Jan Gorter, 2e pr. Cor Hege man, 3e pr. H. van Os, 4e pr. M. Tijsen, 5e pr. H. Meijer. Verklee den meisjes 11 jaarle pr. D. 2e pr. Sien Kuiper, 3e pr. Trien Modder. Van Tarwe water maken, meisjes 10 jaar: le pr. Jannie Blaauboer, 2e pr. Tr. Rotgans, 3e pr. Geerie Wit. Hardloopen met bal op bordje, Meisjes 12 jaar.: le pr. Marie Poel, 2e pr. Geertje Kui per, 3e pr. Marie Kuiper. De prijzen bestonden uit speelgoed en nut tige voorwerpen. Ook de diverse kermis attractie's trokken reeds veel publiek, de zweefmolen was na tuurlijk het meest in trek. Gedurende de kinderspelen gaf „Apollo" een concert in de muziektent. 's Avonds was het een gezellige drukte in Den Oever.. In de Kapel werd een Concert gegeven, ter wijl in de café's lustug gedanst werd. De tweede dag De hoofdschotel van dezen dag was natuurlijk de groote Handicap-Hard draverij, om prijzen van f 300, f 150, f 50 en f 25, welke om twee uur plaats had. Het weer werkte zooals gewoonlijk dezen zomer weer geducht tegen het was akelig koud en guur afgewisseld dor een malsch buitje voor het stof. Niettegenstaande deze tegenwer king was er nog veel belangstelling. Er waren 19 paarden opgekomen, wat volgens insiders lang niet slecht Starter was de Heer Stammes uit Anna-Paulowna. Er vielen heel mooie en spannende ritten te genieten, doch er waren er ook welke ongenietbaar waren door het lange starten. In de eerste serie werden 8 paarden afgereden, terwijl Edna M. van J. Schoon door kreupelheid niet meer mee kon draven. Silent Nancy was bij loting stil staand paard en ging dus zonder kamp de tweede serie in. In de tweede serie bleken Malie B., Frettchen, Sally Harvester, Pieternel Silent Nancy de snelste paarden, waar na de uitslag na de diverse ritten als volgt was le PrijsFrettchen eig. D. Beets, Beemster. 2e Prijs Malie B. eig. H. Thies, Hoorn. 3e Prijs Silent Nancy, eig. dezelfde. 4e Prijs: Sally Harvester, eig. WL Vessies, Beverwijk. 5e Prijs Pieternel, eig. dezelfde. (5e Prijs is later toegevoegd.) Vermelding verdient nog het keu rige concert wat werd gegeven door ,de muziekvereenigingen iyApollo" en „Eendracht" uit Kolhom onder leiding van den Heer Glabbeek. Intusschen had de keurmeester de Heer S. van Amersfoort zijn kenners blik laten gaan over de inzendingen bloemen en planten terwijl een Jury voor de etalage-wedstrijd haar taak had vervuld, zoodat wij deze uitslagen meteen konden noteeren. Voor de bloemententoonstelling wasf de uitslag als volgt Floraplanten. Echevera Mablica (vetplant) le. pr. P. Rotgans; 2e pr. Jb. Kuiper; 3e pr. P. Kooij, 4e pr. A. Leijen; 5e pr. G. Smit; 6e pr. J. Bakker Jbz.; 7e pr. Jb. Tijsen Sz.; 8e pr. J. Koorn Vz.; 9e pr. N. Heijblok. Asperatum. le pr. M. Zegel; 2e pr. Jb. Kui per 3e pr. J. Hegeman; 4e pr. J. Verfaille 5e pr. N. Rotgans Ezn.; 6e pr. A. Poel; 7e pr P. Rotgans8e pr. E. Rotgans; 9e pr. G. Rot gansle pr. H. J. Berghorst. Impatiëns. le pr. M. Kraak; 2e pr. C. Baijs; 3e pr. C. Kool; 4e pr. Jb. Kool; 5e pr. F. Does burg; 6e pr. J. Molenaar; 7e pr. J. Metselaar; 8e pr. A. Tieks; 9e pr. M. Bakker; le pr. S. Smit. Fuchsia's, le pr. M. Kooij; 2e pr. M. Tijsen: 3e pr. Wed. J. Bakker; 4e pr. J. Tijsen; 5e pr. Jb. Kuit; 6e pr. Jb. de Graaf; 7e pr. C. Bak ker Jz., 8e pr. Jb. Tijsen Mz.; 9e pr. P. Helling man. Groepen, le pr. Jb. Kuiper; 2e pr. P. Her mans; 3e pr. A. Bakker; 4e pr. A. Bakker5e pr. J. Boersen 6e pr. A. Buma; 7e pr. S. de Jong; 8e pr. V. Koorn; 9e pr. J. Rotgans. Groepen (Cactussen) le pr. F. Schut; 2e pr. A. Bakker3e pr. J. Koorn. Mooist gekweekte plant (ter opluistering) le pr. A. Bakker, (Asperages spr.) 2e pr. J. Metselaar (Ster van Betlehem) 3e pr. C. Maars (Tratus Cantia) 4e pr. K. Klaver, (Aspidistra) 6e pr. Mej. A. Tijsen Jd. (idem) 7e pr. C. Maars (Tratus Cantia) 8e - pr. (Clivia) 9e pr. Wed. Hermans (Semper Vi- vum10e pr. Wed. W. S. Snooij (Knol bego nia, geel). Bouquetten enz. Jeugdafdeeling. le pr. J. Koorn V.Jz. 2e pr. Antje van Os 3e pr. Tr. Modder; 4e pr. Gre Gorter; 5e pr. J. Knol; 6e pr. Dirk Klaver Extra prijs voor de mooist gekweekte Flo- raplant (Fuchsia) de heer M. Kooij, (me daille aangeb. door den heer P. Mienes. Aan de etalage wedstrijd hadden 17 deel nemers deelgenomen. De heeren Siemons en Nijpels, Den Helder, welke dé Jury vorm den, kwamen tot de volgende uitslagle pr. Jb. Hegeman (manufacturen); 2e pr. Stins, (fruit) 3e pr. J. Poppen (slagerij) 4e pr. P. Spaander (installatiebureau.) Evenals Zaterdagavond had ook Zondag weer een concert plaats in de Kapel, terwijl het geheel zich door een gezellige drukte kenmerkte. DE DERDE DAG. Het programma voor Maandag vermelde een harddraverij voor Wieringer boerenpaarden om prijzen van f 80, f 60, f 40.- en f 20, welke 's middags om 2 uur zou worden gehouden. Het weer hield zich vrij goed, zomermeer was het lang niet, maar het bleef tenminste droog. Voor deze draverij had het publiek weder om groote belangstelling getoond, en er werd werkelijk ook goede sport te zien gegeven. Ingeschreven waren 14 paarden, waarvan de helft al spoedig afviel. Tenslotte was de uitslag le pr. P. Lont Cz.; 2e pr. Jn. Kater; 3e pr. P. Smit Gz.; 4e pr. Jn. Bakker J.Sz. De uitvoeringen welke 's avonds plaats heb ben gehad in de zalen bij D. Tijsen en Jur- ry Lont zijn uitmuntend geslaagd. De nieuwe zaal van Lont, welke officeus in gebruik is genomen, is deze dagen reeds te klein gebleken, (wij komen later als de zaal officieel wordt geopend op de inrichting terug) blijkt een groote aanwinst te zijn voor Den Oever.. De tooneellisten hebben nu tenminste vol doende bewegingsvrijheid. Men had een heel leuk programma gearrangeerd, n.m. de blij spelen, Kleptomanie en de Geeuwende Schelvisch, terwijl de heer M. J. Bosker een speciale „Flora-Revue" had geschreven, waar voor de Heer Bosker zeker een woord van hulde toekomt. In een zeer vlot parlando werd het wel en wee van Flora door Mej. Gr. Bosker Md op verdienstelijke wijze gereci teerd, waarna zij door een dameskoortje werd geassisteerd welke de coupletten op populai re wijze zongen. De costumes waren keurig, en de verlich ting was in één woord af De finale was werkelijk een Florafestijn, en een luid ap plaus van de opgetogen aanwezigen was de dank en waardeering voor het werk van den Heer Bosker met zijn dames. Vooraf heeft „Apollo" een viertal muziek nummers ten gehoore gebracht onder leiding van den Heer Glabbeek, w.o. de mooie fan tasie Crisehantéém. Aan het slot van den avond sprak de Heer C. Koorn Vzn. nog een woord van dank tot de medewerkenden, en wekte bovendien de aanwezigen op lid te worden van Flora. Met een gezellig dansje na werd deze der de feestdag besloten. VERKOOPING. Ten overstaaan van nota ris Obreen had op Zaterdag 5 Sept. 1931, des avonds 8 uur in 't Café van den heer S. Veer dig te Hippolytushoef ten verzoeke van de erven wijlen de echtelieden H. Krommedam en Elis. Pot, de openbare verkooping plaats van Een woonhuis met erf en tuin aan den Oosterklieverweg groot 630 M2. Hoogste bie der de heer B. H. Kraan voor f 1600 Kooper de heer E. Mostert voor f 1610. SUCCES-NIEUWS. In een gehouden b-e stuusvergadering is besloten om aan de a.s. competitie deel te nemen met 4 gewone en 1 adspiraritelftal.. Eveneens werd besloten om de Nederlaag- wedstrijden als geëindigd te beschouwen daar Helder 2 heeft gespeeld buiten mededin gen. De uitslag dezer wedstrijden is dan als volgtH. R. C. n, Helder le pr. zilv. beker aangeboden door den heer J. Bakker M.Joz. De 2e en 3e prijs een zilveren lauwertak, aangeboden door den heer Jb. Bruul en een verguld zilv. medaille aanngeboden door den heer D. Oden komen in 't bezit van Succes. BRAND. Gistermorgen verbrandde een kapberg met 8 wagen hooi van mej. de Wed. C. N. Lont te Westerklief. Belendende per- ceelen, hadden, doordat de wind gunstig was, geen last. Oorzaak doordat kinderen met lu cifers speelden. Het hooi was verzekerd op beurspolis. V.C.J.B. Donderdag 10 Sept. 'sav. 8 uur bijeenkomst. POLITIE. Gevonden een 4-deelige schroe vendraaier, een portemonnaie inh. f 2 en een zilveren ringetje. Inl. bij den Gem.-bode. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het schrijven onder den titel „De Wethoudersver- kiezing te Wieringen" onderteekend door den voorzitter der afdeeling Wie ringen van den Vrijzinnig Democra tische bond, verzoek ik U beleefd eeni ge plaatsruimte. Op den voorgrond zij gesteld dat de Sociaal Democratische fractie haar houding bij deze Wethoudersverkie zing had bepaald zonder ruggespraak te houden met wien ook en de uitslag ons dan ook eenigszins verwonderde. Dat de heer Kaan met behulp van de Soc.-Dem. fractie zou zijn gekozen is in zijn algemeenheid niet waar, de heer Kaan is gekozen met behulp van 50 pCt. leden der Vrijz fractie aanne mende dat de leden van de D.E.T.V. liun plicht deden, lieten zelfs meer dan 50 proc. leden der vrijz. dem. hun candidaat vallen, waaruit overduide lijk blijkt dat het vertrouwen op de thans afgetreden wethouder, bij de fractie der vrijz. de,m. tot meer dan de lielft gedaald is. Hoe kan men vertrouwen stellen in een overleg, waar het er om gaat de rechthebbenden bij voorbaat van de hun toekomende zetel uit te sluiten Mede door dit „overleg" is de toestand thans zoo, dat door een fractie van 2 leden een wethouderszetel wordt be zet, terwijl, in strijd met de evenredige vertegenwoordiging, een fractie met 3 leden wordt uitgesloten. Of de nieuwe Wethouder rekening zal houden met ons program, laat ons koud; het is voor ons al voldoende wan neer het vrijz. democratisch program in al zijn consequentie's zal worden opgevolgd; ook dit zou al een groote verandering ten goede geven, al wordt hiermede niet aan al onze wenschen voldaan. De voorzitter van de vrijz. dem. kies- vereeniging spreekt van een verzoek der soc. dem. fractie tot het bekomen van een wethouderszetel; hier is geen sprake van een verzoek, maar van een weloverlegde op recht rede en billijk heid gegronde eisch. Ten slotte: wanneer de heeren in hun hooghartigheid hadden kunnen besluiten de fractie der S.D.A.P. in hun overleg te betrekken, was een an dere oplossing niet uitgesloten. Namens de Sociaal Dem. Raadsfractie Wi. F. Lub. Geachte heer Lub. Uw schrijven heb ik met genoegen gelezen en ik beantwoord dit persoon lijk aan U, omdat de hierin genoemde kwestie buiten uwe fractie omgaat en gij het ons wel zult willen toevertrou wen onze eigen boontjes te doppen. Dat gij U over de uitslag verwonder de, getuigt van uw goeden smaak in* zake geldende gewoonten in politieke aangelegenheden, als de onderhavige er eene is. Het doet ons ook genoegen, (meer in verband met de steeds met U onder houden aangename persoonlijke rela tie, dat gij van geen voorafgegane rug gespraak schijnt te weten! 't Bewijst dat gij staat buiten het hier sinds jaar en dag wroetende, konkelende door nijd en afgunst gedreven hoopje onbetrouwbaarheden in eigen persoon, (immers nog voor kort genoemd: de donkere onderwereld von Hippolytus hoef), die piet hun ruggespraak, ach ter de rug om, slechts troebel water maken, om er voor zich zelf in te kun nen visschen en die elke partij, van welke richting ook, tot hare last heeft. Het pleit ook voor uw goeden smaak, dat gij niet in „schadcnfreude" in an- derer partij zijt gaan napluizen, of de „het lot beslist hebbende stemmen" van de Vrijz. Democratische- of D.E.T. V. - leden waren, daar ge anders tot andere percentages moest zijn geko men. Wanneer bovendien de aandrift tot het bekomen eener wethouderszetel, (en dat is het in dit geval), de gedach- tengang van één of meer leden bij de stemming daartoe beheerscht, dan ligt hierin geenszins opgesloten, dat met het niet uitbrengen zijner stem op de zitting-gehad-hebbende functionaris, 'n motie van wantrouwen tegen den laat ste wordt aan den dag gelegd. Of in een gemeenschappelijk overleg geen vertrouwen kan worden gesteld, behoort slechts tot de wetenschap der genen, die er aan deelnamen met het vooropgezette doel, er anderer ver trouwen te misbruiken Die te goeder trouw is, is tot zulke handelingen niet in staat. Wat voorts van den nieuwen wethou der uwerzijds wordt verlangd of ver wacht, laat ons eveneens koud. Onze verkiezingen zijn ingezet met een bepaald vooropgezet doel, aan de bereiking waarvan onze fractie van Vrijz. Dem. enD.E.T.V.-ers hare mede werking, met achterzetting van per soonlijke belangen, zonder meer heeft te verleenen. En dat is het brengen van een financieel evenwicht in het gemeentelijk huishouden, opdat niet te ceniger tijd de aan de bevolking op te leggen lasten tot in het ondragelijke moeten worden opgevoerd; zich niet te begeven in het avontuur van gemeen telijke uitbreiding, of voortgang te ge ven aan abnormale aanwas der bevol king, voor zoover een en ander kan voeren tot het niet meer kunnen na komen der financieele verplichtingen, waarvan als regel in de eerste plaats de minst gesitueerden het kind van de rekening zijn. Bij het slot van uw schrijven gaat ge met uw fractie-schuitje nog even op drift. Na in uw verkiezingsmanifest de fractie der V. D. en D.E.T.V. tot het hemd te hebben uitgekleed en te heb ben uitgemaakt voor alles en nog wat, gaat ge ze thans weer van hoog hartigheid betichten. Dat ontbrak ei* nog maar aan En de klap op de vuurpeil is wel, dat men billijkerwijs uwe fractie had moe ten uitnoodigen op de „bewuste" ver gadering van de V.D.- en D.E.T. V.- fractie, tot het plegen van overleg in-

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2