nu een tweetal jaren, dat deze bank het niet lang zou kunnen bolwerken. In het be gin van 1929 geraakte de Bank in moeilijkhe den, waarom in April van dat jaar tot ont binding werd besloten. Tot liquidateuren wer den benoemd mr. R. H. Nierstrasz, te Amster dam en mr. Kunkler te 's-Gravenhage. Deze zijn thans tot de slotsom gekomen, dat het voorloopig tekort f 142.823 bedraagt, welk bedrag door 49 leden der bank moet worden gedekt, bijna allen woonachtig te. Leiden of in de naaste omgeving. Ieder hun ner zal voor zijn aandeel in dit tekort heb ben te betalen f 2914. Daarmede zijn zij er echter nog niet, want liquidateuren hebben het noodig geacht ingevolge de bepalingen der statuten dit bedrag te verhoogen met 50 pCt. oftewel f 1457, zoodat ieder der 49 leden te betalen zal hebben f 4372. Het heeft langen tijd geduurd voordat li quidateuren er toe zijn overgegaan deze 49 overgebleven leden in rechten tot betaling aan te spreken. Thans hebben zij daarmede een begin gemaakt. Tegen Dinsdag 15 dezer •zijn, om te beginnen, verschillende leden voor de Haagsche Rechtbank gedagvaard tot betaling van f 4372 en zoo noodig tot betaling van een nog hooger bedrag, indien dit tot dekking van het tekortlater noodig mocht blijken. Dit laatste zal vrij zeker het geval zijn, aangezien onder de overblijvende 49 le den zich verschillende bevinden, op wie, ook al zouden zij tot betaling worden veroor deeld, niets of weinig valt te verhalen, zoodat dan de andere leden, indien op hen dan nog wel iets valt te verhalen, in verhouding tot hun aantal ieder boven deze f 4372 nog een belangrijk bedrag zullen hebben te betalen. Voor velen dezer middenstanders zal deze procedure wel tegelijk hun ondergang betee- kenen. ONDER DE DORSCHMACHINE GEDOOD. De vrachtrijder J. Barmentloo reed Dins dagmiddag op den Rijksstraatweg Voorts-A - peldoorn met een dorschmachine, bespannen met twee paarden. Doordat de paarden op hol sloegen, geraakte B. onder de dorschma chine, die over hem heen ging. Met zware inwendige kneuzingen werd hij een in de na bijheid staande woning binnengedragen. Voor dat medische hulp ter plaatse was, was de man reeds aan de verwondingen overleden. DE DUITSCHE POST TUSSCHEN DE NEDERLAND SCHE KOEIEN. Noodlanding bij Nigtevecht van de D 783. Zondagmorgen heeft het Duitsche post vliegtuig D 783 onder Nigtevecht een nood landing moeten maken, als gevolg van een motordefect. Zonder dat de vlieger tevoren iets ver dachts had bemerkt, weigerde in de buurt van Nigtevecht eensklaps de motor. Op levendige wijze vertelde hij, hoe hij te midden der koeien geland was. Eerst was ge tracht, neer te strijken op een aangrenzend weiland, doch daar waren de koeien zoo tal rijk, dat de heer Weingartner met schrik dacht„Dat zal geld kosten." Een handige stuurbeweging, een sprong over een sloot entoen stond de machine veilig en wel even over de grenslijn tusschen Baambrugge en Nigtevecht. Niet één koe was geblesseerd, maar, in plaats van zich daarvoor erkentelijk te betoonen, kwamen de in haar vredige rust gestoorde melkgeefstersdreigend op den pi loot toe, die het gewaagd had, in heur mid den neer te strijken. Een licht offensief op treden van de vlieger was voldoende, om de koeien een paar honderd meter te doen terug trekken. Een commies uit Abcoude vergezelde zoowel de postzakken als de goederen, waarna een en ander per auto naar Schiphol werd ver voerd. Van de luchthaven werd ook een nieuwe motor gezonden, aangezien de defect geraak te motor niet ter plaatse gerepareerd kon worden. Zondagavond ruim 6 uur verliet de D 783 de gastvrije Nigtevechtsche weilanden, om de reis te vervolgen. BOEKBESPREKING. „DE WANDELAAR." Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de Sept.-aflevering van „De Wandelaar"' maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuur bescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. C. A. Kruis schetst welke kevers wij on onze wandelingen kunnen tegen komen, ter wijl J. Daalder Dz. opnieuw de aandacht vraagt voor een aantal giftige planten. Door A. C. de Koek wordt uiteengezet hoe ver onze voorouders waren gevorderd op het gebied der sterrekunde en met C. van Andel zwer ven wij door het rustige Brabantsche land. De redacteur Rinke Tolman, houdt een cau serie over een merkwaardigen trekvlinder Colias edusa, die in 1928 bizonder talrijk was. A. Joman uit zich opgetogen over den Ligus ter den mooien struik, die, als hij bloeit, tal van insecten lokt. Jan P. Strijbos heeft een nieuw broedgebied van den zeldzamen klei nen plevier ontdekt en geeft van zijn vondst een onderhoudend relaas. Dat ook cultuur grond een gevarieerde schoonheid kan bezit ten, wordt ons duidelijk gemaakt door Ds. A. L. Broer, die den lof zingt van den Frie- schen „bouwhoek." A. C. de Koek heeft bij kaartjes genoteerd, wat de sterrenhemel m 1931 te aanschouwen kan geven, terwijl H. Schilp uitweidt over den sierlijken berk en al wat daarop leeft. Hoe met het tijdschrift wordt meegeleefd, blijkt uit het feit, dat de rubriek „Van en voor de lezers", (natuurhistorisch allerlei) ditmaal niet minder dan tien bladzijden be slaat. Onder meer deelt Jan P. Strijbos hierin mee, dat een nieuwe broedvogel in Nederland is ontdektde lachstern, waarvan het legsel is gevonden op De Beer, het gebied, dat uit voerig is beschreven in het bekende boek Het Vogeleiland. Als steeds zijn tal van illustra ties tusschen den tekst opgenomen. LANDBOUW. EEN NIET ALLEDAAGSCH AANBOD Boerderijen op afbetaling in Argentinië. Een bijzondere kans wordt geboden aan een tiental flinke land- of tuin bouwers om zich, zonder dat zij over meer geld beschikken dan benoodigd is voor den overtocht, op een complex van prima, geheel ge in stal leerde be drijven te vestigen. In het algemeen dient men dergelijke aanbiedingen uit het buitenland met eenige voorzichtig heid tegemoet te treden hier echter betreft het een onderneming, wélke zich tot onze landgenooten richt door tusschenkomst van de onder toezicht der regeering werkende Stichting Landverhuizing Nederland, welker directeur zich speciaal naar Argentinië heeft begeven om de aangeboden be drijven in oogenschouw te nemen. Wfie zich voor dit plan interesseert, kan zich dan ook in vertrouwen wen den tot bovengenoemde instelling, wier kantoor is gevestigd te Den Haag, Be- zuidenhoutscheweg 97. De boerderijen tien in getal, worden geheel in cul tuur gebracht en geinstalleerd opge leverd, voorzien van vee, werkpaarden landbouwgereedschappen en huisraad terwijl bij het aanvaarden er van gee nerlei betaling geëischt wordt, daar de koopprijs in den loop der jaren uit de opbrengst van het bedrijf kan worden voldaan. Zij vormen tezamen met een modelboerderij van 80 H.A. een aaneen gesloten geheel. Aan het hoofd dezer modelboerderij staat een Hollandsche landbouwkundige, wiens taak het is den landbouwers leiding envoorlich ting te geven en bij te staan in alles wat hun in den vreemde, vooral ge durende de eersten tijd, bezwaarlijk zou vallen. Het spreekt wel van zelf, dat uitsluitend degelijke ervaren land en tuinbouwers in aanmerking komen Zij moeten voorts getrouwd zijn en kinderen hebben, waarvan althans reeds twee den leeftijd hebben om me de te werken. Inlichtingen worden ook verstrekt door de vakafdeelingen voor de landbouwbemiddeling aan de arbeidsbeurzen te Groningen. Aangzien de Nederjandsche land- en tuinbouwers tegenwoordig zulke moei lijke tijden doodmaken en zij gevaar loopen hun kapitaal te verliezen, lijkt het alleszins aanbevelenswaardig deze aanbieding, die een kans geeft tot ka pitaalvorming, in ernstige overweging te nemen. WINKELSLUITINGSWET (Staatsblad 1930, No. 460.) door J. L. Lutjeharms te Schagem. 12. Dat het aan huis bezorgen gedurende de sluitingstijd, daarmede geëindigd zal zijn, geloof ik niet, maar bij klachten over bepaal de gevallen zal althans iets gedaan kunnen worden. Als het bezorgen niet door de baas geschiedt, dienen de opsporingsambtenaren ook rekening te houden met het Rustdagbe- sluit voor transportarbeiders te land 1929, en het werktijdenbesluit voor winkels 1929. Als men deze besluiten bekijkt en ook art. 3 der Winkelsluitingswet, dan zult U het met mij eens zijn hoe een ingewikkeld stel bepalingen deze vormen. Op grond van artikel van het Werktijdenbesluit voor Winkels 1929 mogen arbeiders in een winkel op één dag in de week geen arbeid verrichten hetzij vóór-, het zij na 1 uur des namiddags. Sommige groe pen van winkeliers vonden het te lastig, die vrije halve dagen van hun personeel zóó te regelen, dat de winkels toch geopend blijven, en spraken af, hun zaken één morgen of een middag in de week te sluiten. In artikel 6 als Winkelsluitingswet wordt den Gemeentera den de bevoegdheid gegeven (onder Konink lijke goedkeuring) hetzij voor alle-, hetzij voor sommige soorten van winkels een slui tingsochtend of middag bij verordening voor te schrijven. Zou b.v. een verordening zoo gewijzigd zijn of gemaakt worden, dan zou zulk een verordening ook gelden voor winkels, waar brood wordt verkochtdan zou volgens art. 7, derde lid, dien morgen of middag uit zoo'n winkel ook geen "brood bezorgd mogen worden. De Regeering meende echter dat de dagelijksche broodbezorging evenwel regel matig voortgang moest kunnen hebben en nam daarvoor het vierde lid van artikel 7 op. als uitzondering op de bepaling van het 3de lid. In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer werd gevraagd waarom dit alleen voor brood en niet voor waren (groenten eet.) gold. Het antwoord van den Minister was, dat voor waren als groenten de algemeene bepaling van artikel 8 geldt. Dit antwoord is mij en anderen niet geheel duidelijk. Ik zie weinig verschil tusschen het rondbrengen van groenten en het rondbrengen van brood. En hoe dan voor melkboeren Het rond brengen van melk Men achtte het niet billijk, gedurende den tijd, dat de winkeliers hun zaken gesloten moeten houden, aan hun concurrenten, de venters, vrij spel te laten. In artikel 8 eerste lid, is daarom een ventverbod .opgenomen, dat in groote trekken met de normale sluitings bepalingen overeenkomt. Gelukkig heeft men het niet ondernomen, ten aanzien van het venten, de kronkelingen der artikelen vier en vijf te volgen Het algemeen beginsel is, dat gedurende de uren dat winkels gesloten moeten zijn, ook het venten het verkoopen en het te koop aanbieden op- of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegen verboden is. Voor de toepassing van artikel 8 is het niet noodig, de bestemming tot algemeen gebruik door den rechthebbende en de uitdrukkelijke of stilzwijgende aanvaarding der openbaar heid door de overheid te bewijzen. Er be hoeft slechts te blijken, dat de weg in feite voor het openbaar verkeer open staat. Door te spreken in artikel 8 van land- en water wegen is de vraag afgesneden of onder een weg ook een waterweg begrepen moet wor den. Het venten te water (men vindt dit ook wel in Noord-Holland,) valt derhalve even eens onder de verbodsbepaling. Wanneer een koopman met zijn .haring en zuurwagen" of een „mosselkraampje" le deren dag een vaste standplaats inneemt, spreekt men niet van venten. Die vaste ver koopplaats zou als winkel moeten worden beschouwd. In een vorige beschouwing maak te ik reeds kenbaar, waarom art. 2 hier mis schien niet genoeg houvast geeft. Artikel 8 kan intusschen, naar wij meenen, ook in dit geval te hulp geroepen worden, voorzoo ver niet reeds de door B. en W. verleende ver gunning tot het innemen van een gedeelte van de openbaren weg grond tot optreden kan zijn. Wordt vervolgd. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Halve kousen en hardhoorlgheld. De bekende oor- enneusarts dr. Mal- land heeft zoowel in zijn kliniek als in zijn hoedanigheid van schoolarts op gemerkt, dat bij kinderen, die gewoon zijn halve kousen te dragen, het ge hoor vaak minder wordt. Volgens dr. Malland is het halve kousen dragen een mode, die slechts in Zuidelijke landen met vast klimaat recht van bestaan heeft, maar in noor delijke streken, waar soms binnen en kele uren warmte door kou wordt afge wisseld, streng: moet worden tegenge gaan. Kinderen, die men op een war men voorjaarsmorgen halve kousen aantrekt, kunnen leelijk kouvatten, wanneer het in den loop van den dag gaat afkoelen zij krijgen dan neus- en oorcartarrh, die hardhoorigheid ten gevolge kan hebben. Da. Deensche ge neesheer, die herhaalde malen had kunnen vaststellen, dat kinderen met zulke verschijnselen van kouvatten een paar dagen daarvóór halve kou sen hadden gedragen, geeft dan ook den raad, kinderen die vatbaar zijn voor kouvatten, geen halve kousen te laten dragen. Kneuzing. Een kneuzing is een on- derhuidsche verscheuring van 't weef sel, door geweld veroorzaakt, waar-, door in den regel bloeduitstorting ont staat, en als gevolg daarvan bloedbui- len of spoedig optredende zwelling en verkleuring rondom de gewonde plaats. Bij builen drukt men een koud voor werp (muntstuk of mes) op de buil of legt er een koude compres op, daar de koude en druk verdere bloeduitvloei- ing verhinderen. Bij zwelling en verkleuring van groo tere gedeelten kan men meestal met goed gevolg massage aanwenden. Den eersten keer is het masseeren verba zend pijnlijk en wrijft jmen zeer zacht den volgenden keer begint men weer zachtjes, doch kan dan spoedig een weinig meer kracht aanwenden en na eenige keeren masseeren gevoelt dev patiënt het heilzame der bewerking. Bij ernstige kneuzingen, waarbij be langrijke inwendige organen, als her senen, longen, lever of ingewanden zijn gewond, zendt men ten spoedigste om een geneesheer, maakt alle nauwe kleedingstukken los en legt den pa tiënt met 't hoofd omlaag, als hij in onmacht ligt, of bleek is. GEMEENTE WIERINGEN. Circus Olympia te Hippolytushoel. Wederom heeft een circus te Hippo- lytushoef standplaats gekozen en zal daar te beginnen met heden Zaterdag, voorstellingen geven. De directie ver zocht ons een recensie omtrent zijn voorstellingen uit een ander blad over te nemen, waaraan wij gaarne voldoen, opdat het publiek zal weten, wat wordt gepresteerd. De heer Henri ter Hall schrijft om trent het Circus Olympia in de Rijs- wijksche Courant als volgt Rijswijk heeft sedert eenige dagen een circus. Dat trekt natuurlijk de be langstelling van Rijswijk. Velen heb ben dat circus al eens van binnen be keken. Een niet te groot circus, een twee-master, maar een keurig onder houden zaak, waarvan de directeur en personeel een zeer netten indruk ma ken en dien indruk gaarne blijven ves tigen. De dressuur der paarden valt te roemen het zijn alle uitstekend on derhouden en fraaie jonge dieren Er is een telpaard, een walspaard, een acrobatisch paard enz. alle even keurig werkend. De clowns hebben allen geestige, gepaste grappen de acrobatiek is niet minder dan in groote circussen. Maar een bijzonder aantrekkelijk nummer is Little Mimi, de elastieke pop, een meisje dat een ongelooflijke lenigheid vertoont. De 14-jarige is het dochtertje van den niet minder vlug gen clown Tony, en werkt met zoo veel genoegen en ijver dat men er met te meer plezier naar kijkt. Een onzer kennissen, bekend in de artistenwereld, getuigde dat hij zulk een prestatie nog maar zelden had ontmoet. Dan zijn er de krachttoeren van een dame en een heer, vooral de eerste valt op door hare enorme capaciteiten. Voor de kinderen zijn de pony's en apen nogal een attractie. Ja eigenlijk is alles geschikt voor oud en jong. Zonder eenige overdrijving een aller aardigst circus, waarin men een ge- noegelijken avond kan doorbrengen. DEMONSTRATIE. Iets voor Dames. In dit nummer vinden de dames een advertentie van het Modevakschool- Instituut E. N. S. A. I. D. (Eerste Ne- derl. Snelapparaten Industrie), waar van de hoofddirectie te Utrecht is ge vestigd. De oprichtster en nog steeds de hoofdleidster Mevrouw M. Hendrikse- Knapen, ondervond vroeger zelf het moeilijke en tijdroovende van het toen vereischte gereken en geteeken bij de Kniplessen. Dit leidde haar tot het uitdenken en in haar eigen school beproeven van een nieuwe methode, waarbij dat ge reken en geteeken gansch onnoodig is en waardoor de leerlingen gemakke lijker begrijpen en dus vlugger en pret tiger de lessen kunnen volgen, terwijl tevens de aan huis gebonden dames door schriftelijke lessen volgens deze methode thuis het knippen van elk kleedingstuk grondig kunnen leeren. De methode bleek zoodanig aan het doel te beantwoorden, dat in een 10- tal jaren met haar staf van leeraressen op ruim 470 scholen het Knippen, Naaien en Stof versieren naar deze me thode onderwezen wordt, terwijl boven dien steeds duizenden cursisten de Radio- of schriftelijke cursussen vol gen. Hetgeen van zóó klein tot zóó groot groeit, behoeft geen aanprijzing. Het bewijst, dat èn de methode en de lei ding in orde zijn. Maar wel zullen onze lezeressen een stille hulde brengen aan de eenvoudige dame, die over een zoodanig inzicht en organisatietalent beschikt, dat zij dit groote bedrijf nog weet te besturen, èn dat niets haar teveel is om de aange name band tusschen haar en de cur sisten te behouden. Dat werkelijk van zoo'n band gesproken kan worden, blijkt uit de hartelijke toon, die in de brieven der cursisten naar voren treedt Gaarne wekken wij alle dames op tot bezoeken der demonstratie. Dit Instituut beoogt het Les geven in Knippen en Naaien van alle Kleeding stukken enz., alsmede het Toepassen der Kunstnijverheid in het Modevak, omvattende het Kunstweven, Bordu ren, batikken, reliefschilderen, kunst- lederbewerking, applicatie, Metaal- drijven, enz. enz. Den Oever. Nieuwe Zaak. Door den heer Ph. Deijs is aan de Hofstraat een nieuwe slagerij geopend, welke aan alle eischen van den tegenwoordige tijd voldoet. De aannemers de heeren D. Bakker en Zoon hebben alle eer van hun werk. De winkel voorzien van een electrische kachel, zoowel als de woon en werkvertrekken zien er magnefiek uit. Ook de schilders de heeren C. Bak ker en Zoon hebben hier keurig werk geleverd. De verlichting alles natuur- electrisch, uitgevoerd door den heer P. D. Spaander en de waterleidinginstal latie door den heer J. Kossen zijn pri ma in orde. Bij de opening, waarbij het aan bloemen niet ontbrak trok de zaak met zijn fijne vleeschwaren reeds veel belangstelling. Door deze inrichting is Den Oever weer een mooie zaak rijker geworden en wenschen wij den onder nemer er veel succes in. Vernielzucht. Men deelt ons mede dat een beschonken Zuiderzeewerker in den slagerswinkel van den heer Jn. Poppen te Den Oever, de marmeren toonbankopstand van den toonbank heeft afgerukt, waardoor niet alleen deze opstand in stukken op den vloer terecht kwam, doch eveneens het mar meren blad van de toonbank zwaar werd beschadigd. Van deze vernielzucht is tegen den dader procesverbaal opgemaakt. Ernstig ongeval. J.l. Dins^agmidr dag heeft de grondwerker Koetz, uit Wolf aartsdijk (Z.) werkzaam bij de M.U.Z. bij het afbreken van een keet, welks afbraak een zwaar houten dak dat op een schuit moest worden over gebracht, dit dak door een noodlottig toeval op zijn borst gekregen. De man werd direct naar den wal vervoerd, waar Dr. de Groot geneeskundige hulp verleende. Hij constateerde inwendige kneuzingen en liet de patiënt terstond per ziekenauto van den heer Boersen naar het stadsziekenhuis te Alkmaar ter verdere behandeling vervoeren. He den vernamen wij nog, dat de toestand van de getroffene minder gunstig is. DE FLORA - FEESTEN. De 4e dag. De feesten werden Dinsdag voortge zet met wederom een varieerend pro gramma. Dat men zich te Den Oever geheel ingesteld had op deze feestda gen, bewees' de deelname aan de ring stekerij op fietsen, welke 'smiddags te twee uur werd gehouden. 32 personen hadden hiervoor inge schreven, terwijl de belangstelling van het publiek tevens zeer groot was. Behalve een kleine valpartij van een der deelnemers verliep ook deze wed strijd weer zeer vlot. De uitslag was als volgt: le prijs C. Zomerdijk; 2e pr. A. Wolters, 3e pr. Jb. Bakker en 4e pr. Corn. Bakker. De reclameoptocht, welke was aange kendigd, is, wat betreft de deelname, tegengevallen. Slechts vier firma 's bleken hiervoor intresse te hebben. Dit was wel jammer; ook voor de velen, die zich langs de weg hadden geschaard, was dus het kijken spoedig gedaan. De heer J. Bakker had zeer veel werk van zijn reclame voor Heinekens bieren gemaakt; de auto was smaakvol aangekleed en bevolkt met een vijftal kabouters, welke voor hun hut als om strijd het heerlijke biertje prezen. Doch ook de heer C. Tijsen Mzn. maakte voor zijn brood- en koekbakke- rij een doelmatige reclame; boven zijn versierde auto was nog een „Zeppelin" geplaatst, welke ons moest zeggen dat het bedrijf van Tijsen op moderne leest is geschoeid; heel goed bedacht De heer M. Heijblok maakte op origi- neele wijze reclame voor het boerenbe drijf en maakte bij zijn twee voorgan gers lang geen slechte indruk Als laatste wagen passeerde ons de bloemenvereeniging „Flora", welke door den heer J. Koorn Vzn. was ver sierd. In dezelfde volgorde als de wa gens in de optocht reden werden de prijzen gewonnen: De fakkeloptocht en het vuurwerk, wat des avonds werd gehouden, is een prachtig slot van dezen dag geworden, of eigenlijk van het geheele feest. Zelden zal een zoo groot aantal men- schen te Den Oever op de been geweest zijn, als j.l. Dinsdagavond. Het was schitterend stil weer geworden en de geweldige menschenzee langs den Mol gerdijk leverde een fantastischen aan blik reeds bij de verlichting van de fakkels, wat zijn hoogtepunt bereikte bij het afsteken van het diverse vuur werk. Na afloop trokken de toeschou wers voldaan huiswaarts, terwijl een groot gedeelte de verschillende inrich tingen nog geruimen tijd bevolkte. De laatste dag. Er stonden geen feestelijkheden meer op het programma voor Woensdag en velen meenden, dat men deze dag maar niet aan het feestprogramma had moeten verleiden. Het leek ons ech ter geen slechte maatregel om een rus tige dag te benutten voor het sluiten van de tentoonstelling. Deze was nog den geheelen dag ge opend e"n heeft zeer veel belangstelling getrokken. Des avonds kwam een groot aantal belangstellenden in de kapel bijeen, waar eenige muziek en zang werd ten beste gegeven. De prij zen, welke bij de verschillende wedstrij den werden gewonnen, konden hier te vens in ontvangst worden genomen. Met een toepasselijk woord van den voorzitter werden deze uitgereikt, waar na het sluitingswoord volgde en hier mede behoorde het feest weer tot het verleden. „Flora" heeft inderdaad op waardige wijze haar 25-jarig jubileum gevierd. Bij de voorbereiding hebben velen 't hoofd vol bezwaren geschud; er was pessimisme, maar er was ook opti misme, en dit laatste heeft ten slotte gezegevierd. Wanklanken zijn gelukkig niet gehoord; van politiezijde is men ten zeerste tevreden over het verloop der feesten, wat een ware genoegdoe ning" voor 't ijverige bestuur van Flo ra zal zijn. Hun harde werken om alles goed te doen verloopen, is door een mooi, or delijk en gezellig geslaagd feest be loond. ANNA PAULOWNA. Nieuwe Zaak aan de Molenvaart. Zaterdag 14 September a.s. zal door den heer P. Borst Pz. een nieuwe mo dern ingerichte winkel in Melk, Boter Kaas, enz., .naast perceel Huiesmans Manufacturenhandel, aan de Molen vaart worden geopend. De keurige nette winkel is weder 'n aanwinst in dit deel onzer gemeente en wij wenschen den heer Borst van harte succes. Zie advertentie. De Gelukkigen. De heer Jb. van Stipriaan is de gelukkige winnaar van den hoofdprijs der verloting van Sport lust, bestaande uit twee paarden. De 2e prijs, een reiniginsmachine viel ten deel aan den heer A. de Vries. BREEZAND. Billartwedstrijd. Woensdagavond werd in Café „Con- cordia" een uitdagingswedstrijd ge speeld door de biljartprofessoren So- lien - Valkhof. Na een zeer spannende en mooie partij werd de heer Valkhof winnaar. Door de heeren werden se ries gemaakt van over de honderd caramboles, zoodat het voor de liefheb bers van het biljartspel een pracht avond was. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Het bericht ln ons vorig nummer, betreffende de alhier op a.s. Dins dag te houden harddraverij, behoeft eenige aanvulling, daar niet 24, zooals eerst was op gegeven, maar 27 paarden zijn ingeschreven, waaronder de snelste dravers uit ons land voorkomen. Dit belooft dus een zeer interes sante dag te worden en voor liefhebbers van een eerste klas draverij, een bij uitstek mooie sportdag. SCHAGERBRUG. Donderdagmiddag 10 September j.l. is ten lokale van Mevr. Wed. J. Broer alhier aanbesteed het bouwen van een bankgebouw met woning voor rekening van de Coop. Boerenleenbank, te Schagerbrug. Ingeschreven werd als volgt: J. de Graaf te Moerbeek f18600; D. Eriks te Burgerbrug f 18500; Bolten te Alk maar f 17700.-; J. Kuiper te Alkmaar f 17550.-; Fa. Bruin en Blom te Alk maar f 17500.-; P. Buis te Oudorp f 17445.-; Pik te Barsingerhorn f 17348.-; Schaaf en Stegerhoek te Alkmaar f 17200.-; Doedcns en Schilder te 't Zandf 16161.-; Gebr. Veeter te Schager brug f,15500.-; N. V. Aannemers Mij. v.h. Maters en Hermstra te De Rijp f 15535.-; Henselmans te Noordscharwou de f 15239.-; H. Doorn te Keinsmerbrug f 15110.-; A. van Ekeren te Oudesluis f 15.000.-; K. Wester te St. Pancras f 14970.-. De gunning is aangehouden. De begrooting van architect D. S. de Boer te Alkmaar was f 15000.- BURGER1JJKKN STAND van 4 tot en met 10 Sept. 1931. Geboren Geene. Ondertrouwd: Romke Grin, oud 26 jr., schipper, te Zijpe en Catharina Tij sen, oud 30 jr. zonder beroep, te An na Paulowna. Bastiaan Meijer, 24 jr., slager, te Dordrecht en Neeltje Ooster man, 26 jr., zonder beroep te Zijpe; A- i ie Bakker 21 jr., spoorwegarbeider te Middelie en Dieuwertje Wiijn, 21 jr. zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Andries Cornelis Ploeger, 32 jr., brugknecht en Trijntje Mol, 29 jr., zonder beroep, beiden te Zijpe. CALLANTSOOG. De verbouwing van de O.L. School alhier is bij aan besteding gegund aan den heer Jb. de Graaf te Julianadorp. Het bouwen van een nieuw Armhuis alhier, waarvoor de heer C. Dekker te Schagerbrug de laagste inschrijver was is niet gegund. Zijn opvolger, met een klein verschil, was de heer P. Vos te Callantsoog.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2