GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke Stand Anna Paulowna. Geboren Catharina Cornelia, d.v. C. J. v. d. Berg en J. v. d. PeetJacob, z.v. P. Land man en A. Boerman. Ondertrouwd C. Verbruge en J. J. v. d. Bergh W. J. C. Brokken en A. Glasbergen M. v. d. Hoeven en D. J. C. Cornelissen J. Hoep en J. Simons W. C. Schmalz en M. Va der. Getrouwd F. G. L. van den Berg en L. A. Raaymakers. Overleden Jantje Groen, oud 20 jaar, d. v. T. Groen en H. Lassche Maartje Stierp, oud 66 jaar, wed. v. J. Rosloot. '5p' POLITIE. Gevonden 3 bloembollenman den. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van den heer C. Schilderman, stoomweg Bree- zand, is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Kantooruren Rijksontvanger. De directeur der directebelasting, invoerrechten en accijn zen heeft goedgevonden, dat het kantoor van den rijksontvanger te Anna Paulowna zal zijn geopend a. voor de ontvangst van de directe belas tingen op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 913 uur en 14—15 1/2 uur. Op Zaterdag van 913 uur. Duivensport. Bij de wedvlucht van de ver- eeniging „Altijd Verder", gehouden vanaf Lier (afstand 196 K.M.) werden de duiven om 8. u 50 losgelaten. De eerste duif Werd Om 1 u. 9 m. 57 sec. geconstateerd, de laatste 1 u. 48 min. 21 sec. De uitslag was Jb. Cornelissen 1, 5 en 9. L. Hoogewoning 2, 7 en 8, N. Spigt 3 en 4, Gebr. van Steijn 6. BREEZAND. Wijding der nieuwe R.K. Kerk St. Jan de Evangelist. Ve len zullen reeds gedurende de opbouw de forsche lijnen van dit nieuwe bede huis van buiten af hebben bewonderd, welks slanke toren reeds heel uit de verte zichtbaar is en mede aan de kom van Breezand het echte dorpscachet heeft gegeven. Want wat is een dorp zonder kerk en zonder toren. Ja, velen zijn er in den tegenwoordigen tijd, die het als overbodig beschouwen, maai* zeer zeker komt er eens in hun leven 'n oogenblik, dat hen zal overtuigen, dat zij mis hebben gezien. Zondag j.1. had onder groote belang stelling de wijding van het nieuwe kerkgebouw plaats door den Hoogeer waarde Heer Deken van Schagen. Verschillende autoriteiten waren bij deze plechtigheid tegenwoordig, o.a. merkten we op de EdelAchtb. heer en mevr. Lovink, Dr. Olree, enz. Tevens vulden honderden parochianen van zoo wel hier als elders het bedehuis. Na de wijding werd de Mis «gecele- brieerd door den HoogEerw. Heer De ken van Schagen, bijgestaan door de Zeereerw. Heeren Pastoor Verhoef van hier en Pastoor v.d. Veen van Den Helder. Spraken we bij de aanhef van dit be richt van de sierlijke bouw van bui ten, het interieur van het bedehuis doet daar niet voor onder; het is een pracht en de Breezanders zullen zeker trotsch zijn op het gebouw, dat naast zijn bestemming ook de schoonheid van het dorp uitermate verhoogt Op deze wijdingsdag komen wij in het volgend nummer nader terug, ter wijl wij dan tevens enkele fotos van de plechtigheid zullen plaatsen. Een dure ventersdag. Zondagjnorgen geraakte de melkwagen met aange spannen paard van den heer Van IJ- zendoorn in den Meerweg te water. Van de voorraad melk gingen twee volle bussen verloren. Ook werden vele fiesschen karnemelksche pap gebroken Voor den heer v. IJ. een dure dag. Auto - botsing. Op den afsluitdijk of liever op de brug daarvan nabij Van Ewijcksluis, is Zaterdag tegen 12 uur een ongeval gebeurd, wat betrekkelijk nog goed is afgekomen. De autobus van de firma De Haan- Veldman ging richting Wieringen, toen van de andere zijde twee vracht auto's vlak achter elkander naderden, en juist op de brug had het passeeren plaats. Opeens remde de voorste óhauf feur, van een vrachtauto uit Medem- blik, krachtig, zonder stopsignaal te geven. Daardoor was ook de heer J. Grin, chauffeur van de achterste wa gen genoodzaakt onmiddellijk sterk te remmen, met gevolg, dat de wagen op het gladde brugdek slipte en de achter zijde tegen de bus opbotste. De bus werd daarbij ernstig bescha digd en vooral de ruiten vernield. We gelooven wel, dat een samenloop van omstandigheden hier de schuld beeft, maar voorzichtig heeft de voor ste chauffeur niet gehandeld. BREEZAND. Brand. Heden Maan dagmiddag omstreeks half vijf geraak te een onbewoond huisje, dat werd ge bruikt voor bollenschuurtje, van den heer J. Huig in brand. Het perceel stond direct in lichte laaie en hoewel de motorspuit als al tijd onmiddellijk ter plaatse was, brandde het tot den grond af. De eigenaar was niet thuis en een knecht was belast met het stoken van de kachel ten behoeve der bollen. Vermoedelijk is de kachel de oorzaak Als 'n merkwaardigheid mag nog worden vermeld, dat een vogelkooi rnet 10 kanaries op 't laatste nippertje nog uit het fel brandende perceel kon worden gehaald. De diertjes leefden nog. B.K.C. - Uitslagen. BKC I Wierin- gerwaard 3-2; Succes III - BKC II 5-3; BKC III - Zwaluwen II afgelast. BKC-aspiranten verloren van Succes aspiranten met niet minder dan 9-3. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Anna Paulowna op Vrij dag 18 September 1931, des namiddags te drie uur ten Raadhuize. Punten 1. Notulen. 2. Mededeelingen a. de tot leden der Commissiën tot wering van schoolverzuim benoejn- den, hebben allen medegedeeld die benoeming aan te nemen. b. van het bestuur der R.K. Kerk St. Jan de Evangelist, is een dankbetui ging ingekomen voor de toegekende bijdrage in de kosten van het toren uurwerk. 3. Verzoeken om ontheffing van aan slagen in het schoolgeld van C. West dorp en S. Wijma. 4. Verzoek van de „Schager Handeldrij vende en Industrieele Middenstaands- vereeniging" om een bijdrage in de cursus tot opleiding van winkelperso neel. 5. Verzoek van de vereeniging „Sport, lust" ojm teruggave van de in 1931 door de gemeente ontvangen vermake lijkheidsbelasting tijdens verschillende wedstrijden, tot een totaal bedrag van f 208.23. Verzoek van L. Wiisse om een voor schot ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet. 7. Benoeming personeel voor het ge ven van vervolgonderwijs. 8. Aanbieding van de begrooting voor het jaar 1932. 9. Rondvraag. De Burgemeester, LOVINK. GEMEENTE WÏERINGEN. Kinderzangkoor Den Oever. Reeds vele malen is door ouders uit Oosterland en Den Oever, aan den Heer Jb. I. Hovenier verzocht om even als te I-Iippolytushoef, ook te Den Oe ver een kinderkoortje op te richten. Vooral na de laatst gehouden uitvoe ring in het Ontspanningslokaal te Den Oever, waarde operette „Jantje in Modderstad" werd opgevoerd zijn de verzoeken om een koortje te Den Oe ver op te richten steeds dringender ge worden. De Heer Hovenier voelde er veel voor Na de groote vacantie zou hij willen beginnen. Nu echter hebben de plannen vaster vorm gekregen; de heer Jurrie Lont stelt zijn nieuwe zaal beschikbaar. a.s. Zaterdag 19 Sept. om half drie kunnen de jongens en meisjes zich daar aangeven, terwijl de eerste lessen pieteen zullen aanvangen. Het werk van den heer Hovenier als zangleeraar is reeds genoegzaam be kend op Wieringen, dat wij niet in jden breede behoeven uit te wijden hierover. Indien wij alleen de succes sen met zijn gemengd koor, benevens de keurige uitvoeringen met zijn kin derkoortje te Hippolytushoef memo- reeren, dan kunnen wij de ouders ge rust aanraden: stuurt uwe kinderen 's Zaterdagsmiddags naar den heer Ho venier. Ze leeren er niets dan goeds. Voor nadere bijzonderheden verwij-, zen wij gaarne naar de advertentie in dit nummer. Circus Olympia. Het circus Olympia dat vanaf Zaterdag j.1. mag zich in 'n flinke belangstelling van het publiek verheugen, een teeken, dat gegeven programma boeit en trekt. Reeds bij het binnentreden maakt de keurige tent een goeden indruk en het zeer varieerend programpia zorgt, dat het den bezoekers niet aan gezel ligheid ontbreekt. Behalve het dres suur der paarden, dat zeker valt te roemen, is het vooral Little Mimi, de lenige pop, zooals zij op de biljetten wordt genoemd, die ongelooflijke toe ren op het gebied van acrobatiek ver richt. Haar succes is dan ook geweldig. Verder mag worden genoepid het mooie werk der familie Rochardo aan de trapéze, de krachtstaaltjes van Ka- te Milian, de sterkste vrouw te wereld, en daar tusschen door de dolle grap pen van de clowns, die aan de varia tie niet weinig bijdragen. Een bezoek aan het circus Olypipia kunnen wij dan ook ten zeerste aan bevelen. Heden Dinsdagavond wordt de laatste voorstelling te Hippolytus hoef gegeven en dan kiest het circus standplaats te Den Oever op het Ge meente - terrein bij den Gasthuisweg, waar reeds Woensdagavond de ope ningsvoorstelling plaats heeft. SUCCES-NIEUWS. De uitslag der j.1. Zon dag gehouden wedstrijden zijn als volgt Succes 3B.K.C. 2:5 3 voor Succes. Succesads.BK.C.-ads. 93 voor Succes. AUTO-ONGELUK. J.1. Vrijdagmiddag geraak te spelenderwijze geheel onverwachts een 3-jarig jongetje van den heer Jb. S. aan den Koningsweg, onder den auto van Ir. L. De kleine ging geheel onder den auto door en bezeerde zich daarbij aan het hoofd, zoo dat dit ongeval wonderlijk goed is afgeloopen. De chauffeuse van den auto stopte direct en ging met den kleine rechtsomkeer naar dr. Beeker, die de wonden verbond. OPHEFFING. Naar wij vernemen, wordt met den a.s. winterdienst de stoomtractie op de lijn Schagen—Ewijcksluis der Spoortramweg Mtpij. SchagenWieringen opgeheven. De dienst zal worden verricht met motorwagens en de bediening zal door één man geschie den. Kostelooze inenting. Op initiatief van den Inspecteur van de Volksge zondheid zal binnenkort alhier weer de gelegenheid worden opengesteld tot kostelooze imjnuniseering (inenting) tegen diphtherie. Aanwijzing loco-burgemeester. Het nieuwe college van Burg. en Wjethou- ders heeft aangewezen als loco-burge meester de heer P. Kaan. Levering brandstoffen. De levering van brandstoffen voor de gemeentege bouwen in het seizoen 1931-32 is na aanbesteding opgedragen aan fa. Do- ves, te De Haukes (athraciet en neut- jes( en C. Metselaar Pz., Westerland (lange en korte turf). Directe Belastingen. In de openstel ling van het kantoor der directe belas tingen enz. te Anna-Paulowna, waar onder Wieringen ressorteert, is wijzi ging gekomen. Het kantoor is voortaan voor het publiek geopend a, voor de ontvangst van directe be lastingen op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 9-13 en 14-16 uur op Zaterdag van 9-13 uur b. voor de accijnzen alle werkdagen, behalve Zaterdags, van 9-13 en 14-16 uur, des Zater dags van 9-13 uur. Verlaging van pacht. Naar wij ver- jnemen, hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hun goedkeuring gehecht aan een besluit van Armvoog den, beheerende de Hervormdé of Ge reformeerde Armenkassen op Wierin gen, om aan de pachters van de lande rijen over het jaar 1931 een restitutie va 10 pCt. der pachtsom te verleenen. Vergunning. Aan den heer W. de Jong alhier is door Burg. en Weth. ver gunning verleend tot het bouwen van een noodwoning te Oosterklief. Bouwplannen. De heer J. Gielis zal bet door hem bewoonde huis aan de Voorstraat te Den Oever doen inrich ten als kapperszaak, welk werk wordt uitgevoerd door den aannemer W. Hei- mans. Voor rekening van den heei Bakker wordt aan de Bakkerstraat een woonhuis gebouwd door den aannemer P. Bakker. Bezoek. Heden brachten ongeveei 50 leden van Provinciale Staten van Noord-Holland, w.o. het college van Gedeputeerde Staten, onder leiding van de Directeur-Generaal der Zuider zeewerken, Ir. de Blocq van Kuffeler, een bezoek aan den Wieringermeerpol der bij De Haukes. Het gezelschap kwam van Medejnblik en heeft bij de landbouwschuur bij De Haukes de ver schillende landbouwmachines bezich tigd. Daarna is men met een tweetal bussen naar Den Oever vertrokken. J.V.O.-berichten. Donderdag 17 Sep tember, 's-avonds zeven uur, adspj- rantengroep. Deze keer nog voor allen te H.-Hoef in de Vonk. Zelfde avond acht uur zangclubje meisjesleden, alleen dezen keer in de Vonk. Vrijdag gymastiek als gewoon. Zondag 20 September voor leden half drie. Eerste repetitie (dansen, liedjes enz.) voor prop.-avond. Voor adspiran- ten half drie bijeenkomst. Alles in de Vonk. TE VROEG GEJUBELD Op de jubelto nen van de Wieringer S.D.A.P.-raadsleden, dat hun toeleg bij de wethoudersverkiezing is gelukt, in welk lied tevens de gedachte werd geuit, dat nu ook wel 'n scheuring in de Vrijzinnige fractie zou volgen, laten thans verscheidene leden der S.D.A.P.-afdeeling een bittere echo naklinken, dat zij alles behalve symphatiseeren met de keuze hunner leiders. Hoe is het mogelijk En de paar „betrouw bare"' steunpilaren uit 't andere kamp zijn toch niet te versmaden SCHAGERBRUG. Door het bestuur van de Coop. Boerenleenbank alhier, is na gehouden inschrijving het bou wen van een bankgebouw met boven woning opgedragen aan den heer A. van Eeckeren te Keinsmerbrug. SCHAGERBRUG. De Zondag van kermis alhier kenmerkte zich door guur en koud herfstweder, wat even wel geen beletsel bleek te zijn voor ve len, om een bezoek aan de kermis te brengen. Per auto, motorfiets en rij wiel waren velen naar hier gekomen om kermis te vieren. En toen wij op de spitsuren een kijkje gingen nemen, waren de drie café's eivol en de dan sende paren stonden als haringen in ton tegen elkander aan. En warm, dat het in de lokalen was Een Oos- tersche warmte heerschte overal. Maar men had plezier; men vierde kermis en allen hadden pret. Geen enkel incident deed zich voor. Tot in den vroegen morgen werd feest ge vierd en enkele gasten waren maar in een auto blijven zitten, hadden daar in hun nachtrust genoten en waren dus den volgenden dag weer vroeg present. De Maandag kenmerkte zich dooi buitengewoon prachtig zomerweer (ons klimaat is vol verrassingen) en zeer druk bezoek. Het was weer een echte kermis-Maandag, met veel vertier en veel paarden, koeien, schapen enz. De tentoonstelling van de afd. Zijpe en Omsreken van de Holl. Mij. van Land bouw, welke des morgens met eenige toepasselijke woorden door den Voor zitter, den heer H. Rezelman, werd ge opend en waar ook Burgemeester De Moor eenige waardeerende woorden sprak aan het bestuur der afd., Keur meesters enz., mocht zich in een flinke collectie inzendingen verheugen en maakte als geheel, een zeer goeden in druk. De inzendingen vee en pluim gedierte was in alle schakeeringen vertegenwoordigd en ook die van bloe men - pjlanien was het bezichtigen waard. Door den heer D. Kruit te Scha gerbrug en Peereboom was in het gym nastieklokaal een collectie bloemen op gesteld, welke ieders verwondering af dwong. Beide firma's ontvingen dan ook een eervolle vermelding van de keuringscommissie. De verschillende bekroningen van het vee volgen hieronder PAARDEN van 4 jaar en ouder le prijs f 10, 2e pr. 5 3e pr. f 2.50. le pr. C. Oly Hei- loo, 2e pr. P. de Graaf, Schagen 3e pr. A. de Graaf, Anna Paulowna Eerv. vermelding K. Muys, Heiloo. PAARDEN, 3-jarige. le pr. f 10, 2e pr. f 5, 3e pr. f 2.50. le pr. P. D. Timmerman, Scha gen; 2e pr. Jn. Brak, Zand; 3e pr. N. Bellis PAARDEN, 2-jarige. le. pr. f 10, 2e pr. f 5, 3e pr. f 5. le pr. G. Schuit Kzn., St. Maar tensbrug; 2e pr. C. Oly, Heiloo; 3e pr. A. Blaauboer, Schagen. PAARDEN, 1-jarige. le pr. f 10, 2e pr. f 5, 3e pr. f 2.50 le pr. K. Muys, Heiloo; 2e pr. D. Sleutel, Schagen; 3e pr. J. A. de Wit 'i Zand. MERRIES MET VEULEN le pr. f 10, 2e pr. f 5; 3e pr. f 2.50. le pr. C. Rotteval, Hei loo, 2e pr. K. Muys, Heiloo, 3e pr. H. Delver, St. Maartensbrug. VEULENS, le pr. f 7.50, 2e pr. f 5, 3e pr. f 2.50; le pr. K. Muys, Heiloo; 2e pr. N. Bel lis, Koegras 3e pr. Jn. Broersen, St. Maar tensbrug. MELKKOEIEN, le pr. f 15; 2e pr. 7.50, 3e pr. f 2.50; le pr. W. Jimmink Jbz. Schager- brug; 2e pr. G. Appel, Burgerbrug; 3e pr. A. Francis, Schagen. TWINTERS. le pr. f 10, 2e pr. 7.50, 3e pr. f 2.50 le pr. A. Fransis, Schagen MELKVAARZEN, geregisteerd, le pr. f 10, 2e pr. 7.50 3e pr. f 2.50 le pr. W. v. d. Oord Barsingerhorn; 2e pr. G. Appel Burgerbrug; 3e pr. Jn. Jimmink Jbz. Schagerbrug. PINKEN, geregistreerd, le pr. f 10, 2e pr. f 7.50 3e pr. f 2.50; ee pr. J. E. J. Kramer, Burgerbrug, 2e pr. E. G. Wonder, Wieringer- waard, 3e pr. G. Appel, Burgerbrug; Eerv. verm. E. G. Wonder, Wieringerwaard. PINKEN, niet geregistreerd, le pr. f 10, 2e pr. f 7.50; 3e pr. f 2.50. le pr. S. v. d. Wal, Win kei, 2 e pr. idem 3e pr. P. D. de Graaf, Scha gen; Eerv. verm. D. Kant, Schagerbrug. STIERKALVEREN, geregistreerd, le pr. f 10 2e pr. f 7.50; 3e pr. f 2.50; le pr. W. van der Oord, Barsingerhorn; 2e pr. Jn. Jimmink Jbz. Schagerbrug; 3e pr. G. Appel, Burger brug. KUIKALVEREN, geregistreerd, le pr. f 10, 2e pr. f 7.50; 3e pr. f 2.50; le pr. N. D. Koon, Wieringerwaard; 2e pr. J. E. J. Kramer, Bur gerbrug 3e pr. N. D. Kaan, Wieringerwaard Eerv. verm. G. Appel, Burgerbrug. KUIKALVEREN, niet geregistreerd, le prijs f 7.50; 2e pr. f 5; 3e pr. f 2.50; le pr. S. v. d. Wal, Winkel; 2e pr. N. Hopman, Schager brug; 3e pr. Jn. Brak, Schagerbrug. WOLVEE. SCHAPEN, le pr. f 7.50; 2e pr. f 5; 3e pr. f 2.50; le pr. H. J. van Hoorn, Wie- rineerwaard; 2e pr. A. Brak, St. Maarten 3e pr. H. C. Kooij Harenkarspel, FOKSCHAPEN, type Texelsch. le pr f 7.50, 2e pr. 5. 3e pr. f 2.50 le pr. M. Kant, Scha gen; 2e pr. G. Visser te St. Maatensbrug 3e pr. P. S. Eendhoorn, Valkoog. Vier OOILAMMEREN, type Texelsch, in geschreven in 'n Fokregisterle pr. f 7.50, 2e pr. f 5, 3e pr. f 2.50 le pr. G. Appel, Bur gerbrug, 2e pr. P. S. Eenhoorn Valkoog; 3e pr. P. Vries, Schagerbrug. Een RAM, Texelsch type, ingeschr. in fok register, le pr. f 7.50, 2e pr. f 5, 3e pr. f 2.50; le pr. P. Vries, Schagerbrug; 2e pr. K. Wit, Schagen, 3e pr. Jn. Brak, Zand. Een RAM, Texelsch type, ingeschreven in een Fokregister, le pr. f 7.50 2e pr. f 5, 3e pr. f 2.50 le pr. M. Kant, Schagen; 2e pr. H. J. van Hoorn, Wieringerwaard; 3e pr. P. S. Eenhoorn, Valkoog. OOI, Texelsch Type, ingeschr. in een Fok register, e pr. f 7.50; 2e pr. f 5; 3e pr. f 2.5C; le pr. G. Appel, Burgerbrug, 2e pr. P. Vries, Schagerbrug; 3e pr. A. Brak, St. Maarten; RAMLAMMEREN, Texelsch type, ingeschr. in een fokregisterle pr. f 7.50, 2e pr. f 5, 3e pr. f 2.50 le pr. M. Kant, Schagen, 2e pr. P. Vries, Schagerbrug; 3e pr. P. S. Eenhoorn, Valkoog; Eerv. verm. N. P. Kruijer, Burger brug. Tien OVERHOUDERS, behoorende aan le den van de afd. le pr. f 7.50; 2e pr. f5.; 3e pr. f 2.50; le pr. D. Jimmink Jbz., Oudesluis; 2e pr. C. Marees, Schagerbrug. VIER FOKSCHAPEN, niet ingeschreven, le pr. f 7.50; 2e pr. f 5; 3e pr. f 2.50; le pr. G. Brak Kzn., Schagerbrug; 2e pr. H. C. Kooij, Harenkarspel 3e pr. M. Besteman, Burger brug. VIER OOILAMMEREN, niet ingeschreven, le pr. f 7.50; 2e pr. f 5; 3e pr. f 2.50; le pr. P. S. Eenhoorn; 2e pr. G. Marees, Schager brug; 3e pr. P. Vries, Schagerbrug. Een RAMLAM, niet ingeschreven le pr. f 7.50; 2e pr. f 5; 3e pr. f 2.50; le pr. P. Vries Schagerbrug; 2e pr. P. Vries, Schagerbrug; 3e pr. P. D. de Graaf, Schagen. PLUIMVEE, le pr. f 2, 2e pr. f 1; le pr. P. Appel, Schagen, 2e en 3e pr. P. A. Klaver, St. Maartensbrug. LEGHORNS, le pr. Mijndert Marees, Schagerbrug. ROODE ISLANDS REDS. le pr. M. Marees, Schagerbrug; 2e pr. P. Mulder Dz., Wierin gen. BARNEVELDERS, le pr. P. Mulder Dz., Wie ringen; 2e pr. A. Brak Azn Jr., St. Maarten. EENDEN. Spreeuwkoppen, le pr. J. Borst, Abz. Schagen. LOOP-EENDEN, le pr. P. Mulder Dz., Elft. Wieringen. KONIJNEN. Vlaamsche reus, ram, le pr. A. Brak Az., St. Maarten. VLAAMSCHE REUS, voedster: le pr. P. Kok, Schagen; 2e pr. A. Brak Az., St. Maar ten P. Mulder Dz., Wieringen, N. Pronk Tzn., Warmenhuizen en Adr. Veenstra, Scha gerbrug, Eerv. verm. VLAAMSCHE REUS, andere kleur, voed ster, e pr. A. Brak Az. St. Maarten. ANGORA VOEDSTER, le pr. C. J. KROON, Wieringen. LOTHARINGERS, Voedster, le pr. N. Pronk Tz., Warmenhuizen. HOLLANDERS, ram. le en 2e pr. J. P. de Boer, Schagen. HOLLANDERS, Voedster, le, 2e en Eerv. verm. J. P. de Boer, Schagen. Andere Rassen Voedster, Havanne, P. Mul der Dz. Elft Wieringen. Nesten Jongen, le pr. en 2e P. H. van der Graft, Schagen, le pr. A. Kiezeling, Scha gen Eerv. verm. Jb. Bleeker, Warmenhuizen. BLOEMEN EN PLANTEN van particulie ren. le pr. f 5, 2e pr. f 3 3e pr. f 1; le pr. Mevr. Kiezeling—Kuis, Schagen. CACTUSSEN van particulieren le pr. f 5, 2e pr. f 3, 3e pr. f 1; lé pr. en Eerv. verm. Mevr. oschvan Buuren, 2e pr. Mevr. Oskam Schagerbrug. Voor de mooiste plant van particulieren le pr. f 5; 2e pr. f 3; en 3e pr. f 1. le pr. Mevr. G. van der SluijsBlaauboer, Schagerbrug2e pr. Mevr. KiezelingKuis. Schagen, 3e pr. Mevr. H. RezelmanGrootes Schagerbrug. Mooiste collectie SNIJBLOEMEN van par ticulieren le pr. f 5, 2e pr. f 3, 3e pr. f 1. le pr. Mevr. E. C. Vries—de Graaf Schager brug; 2e pr. Ds. Witkop Schagerbrug, VRUCHTEN, le pr. f 5, 2e pr. f 3, 3e pr. f 1. le en 2e pr. D. Portegies,, Schagen; 3e pr. en Eerv. verm. Jn. Doorn Lz., Schagerbrug, TER OPLUISTERING. Bloemen D. Kruit, Schagerbrug, Eerv. vermelding; Bodegraven, Schoorl, Eerv. verm. Zeer veel publiek bracht een bezoek aan de tentoonstelling en na afloop hiervan begaven zeer velen zich naar het terrein achter de school waar een concours hippique en na afloop daar van een demonstratie werd gegeven door de rijvereeniging „West-Fries land" te Schagerbrug, onder leiding van den heer Vethman. De uitslag van het concours-Hippi- quewas le prijs f 60 A. Schagen te Aartswoud, met „Manuel" 2e prijs 130 C. Olij, Heiloo, met „Badmuts"; 3e prijs f 10 Jb. de Wit, Burgerbrug, jmet „Goppi"eervolle vermelding, K. Muijs, Heiloo, met „Oka I". Aan der rijdemonstratie was een on derlinge eerewedstrijd verbonden, in de afd. springen. Eerste prijs :den heer Jb. Schoorl, 2e prijs de heer D. de Graaf, 3e prijs: Mej. .Lies Rens en 4e .prijs de heer H. Eriks. Na afloop verspreidde het publiek zich over de kermis en in minder dan geen tijd waren de café's gevuld met feestgangers, welke door het branden de zonnetje, een droge keel hadden ge kregen. De eigenaars van de café's hadden hierop gerekend en een ieder kon naar haar of zijn belangen gehol pen worden. Het zeer drukke autoverkeer, in de DubbeleBuurt werd goed geregeld door [den gemeenteveldwachter, welke soms zeer drukke momenten had, maar van aanrijdingen hoorden wij tot dusverre niets. Maandagavond was in twee café's een 'Uitvoering, maar door het gelijk tijdig in Schagen opvoeren van een revue, leed het bezoek hieronder. In het hotel „Het Wapen van de Zijpe" trad de tooneelvereeniging „Ontwaking" van Enkhuizen op, met het „Gebr. Kalkoen", wat zeer verdienstelijk werd gespeeld, alhoewel een vlugger spel, wel gewenscht was geweest. Bij den Heer Modder trad op de heer Max van Laarhoven, de bekende humorist, welke het niet talrijk opgekomen publiek op uitste kende wijze wist te vermaken. In café „Kromhout" was den geheelen ker mis accordeon-muziek van den heer Zwa nenburg, met vioolbegeleiding van zijn twee dochters Tini en Anni, welke zeer goede mu ziek ten beste gaven en de vroolijke kermis- stemming wisten op te wekken en gaande te houden. Het was hier wat je noemt „knus gezellig". SCHAGERBRUG. Dat het zeer onvoorzich tig is voor de dames als ze gaan dansen hun taschje achteloos neer te leggen, bewees ook weer op de kermis alhier. Een juffrouw zou tot afscheid nog één dansje maken, legt haar tasch op een stoel en na afloop was tasch met inhoud verdwenen. Aangifte bij de politie volgde, maar wij vreezen, dat het verlorene wel zal wegblij ven. Een waarschuwing voor anderen. MARKTBERICHTEN. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 11 September 1931. Aangevoerd 101 stapels totaal 161.000K Kg. Fabrieekskaas kleine f 34; Commissie 32.50 Boerenkaas kleine 36.-; commissie f 40. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 11 September 1931. Aangevoerd 1937 H.L. Tarwe 5.-; Rogge 4.50; Gerst 5 a 5.75; Gerst chev. 6 a 6.50; Ha ver 5.25 a 6.25; Bruine Boonen 10 a 15; Ci troen Boonen 14; Witte boonen 20 a 26; Rood Mosterdzaad 29; Karwijzaad 18 a 26; Groene Erwten kleine 7.50 a 10.50; Groene erwten groote 20 a 31; Grauwe 20 a 50.50; Vale 30 a 39. Handel vlug. ALKMAAR, 14 Sept. 1931. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt105 vette koeien f 180 a 370 han del stug 6 Vette kalveren f 50 a 105 Vette kalveren per Kg. f 0.75 a 1 23 Nucht. kalv. slacht f 10 a 30 332 Vette kalveren, zware per Kg. f 0.43 a 0.48 Zouters per Kg. f 0.36 handel vlug. MARKTOVERZICHT der v«rige wede Inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaokade 158, telef. 81431 Amsterdam. Vorige week kwam er nog veel ziek in de Zeeuwsche aardappelen voor, vooral in de Blauwe Eigenh. waar partijen waren van meer dan 50 ziek, zoodat de verkoop zeer slecht ging. Ziekvrije aardappelen zijn ge zocht en met vaste prijzen. Veel vraag voor verschillende soorten grove poters. De vol gende prijzen werden heden 14 September gemaakt Zeeuwsche Bonten f 3.50 a 3.75 per H.L.Idem Blauwe f 3.30 a 3.50; Idem BI. en Bonten poters f 2.10 a 2.45; Idem Ei genh. f 2.50 a 2.70 Idem BI. Eigenh. f 2.50 a 2.80 Flakkeesche Eigenh. f 2.70 a 2.80 Flakk. Blauwe Eigenh. f 2.80 a 3 Flakk. BI. Eigenh. Poters f 2.10 a 2.45 Spuische Ei genh. f 2.80 a 3 Suische Eig. Poters f 2.50 a 2.60 Eigenh. (Rozenburg ZH.) f 2.50 a 2.70 Eigenh. Poters (Rozenburg) f 2.25 Blauwe Eigen f 2.80 a 3 Katwijkerzand f 4 a 6 per 100 Kg. Anna Paulowna zand f 4 a 6 Anna Paulowna Poters f 4 a 5 Vlaamsche Eigenh. f 3.50 a 4 Ypolder Haarl.meer Blauwe Ei genh. f 4 a 4.40 Bonten f 4 a 6 Eigenh. f 3.60 a 4Noord Holl. Blauwen f 3.50 a Hillegommerzand f 4 a 6.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2