tollig vet kwijt te worden is eet minder dan ge gewend zijt. Eet vooral geen zoetig heden, geen vet vleesch, geen vette visch, geen met overvloedig vet bereide groenten, geen vette jus bij het middagmaal. Helpt dit alles niet Lees dan eens met aandacht het volgende. Wij kunnen dan adviseeren op de volgende overzichtelijke wijze te werk te gaan. Men beginne met tweemaal per week zijn ontbijt te laten bestaan uit enkele versche vruchten, een paar appels, of een appel en een sinaasappel als ontbijt genomen geven voldoende maagvulling. Leidt ook dat nog niet tot het gewenschte resultaat, dan neme men tweemaal per week als lunch alleen versche vruchten. Hij, die op deze wijziging van zijn diëet nog niet reageert, probeere één dag per week ontbijt, lunch en middagmaal geheel uit vruchten samen te stellen. Strenge maatregelen zijn bijna nooit noo- dig. Wie bij het aangegeven diëet, aangevuld met vruchtenmaaltijden, er niet in slaagt in gewicht af te nemen, die late zich door zijn huisarts een werkelijke vermageringskuur voorschrijven. Hij, die met het opgegeven diëet wel succes heeft, dient zijn gewicht zorgvuldig te con troleeren. Hij late zich ééns per week wegen. Dan moet blijken, dat hij per week 2 a 3 ons in gewicht afneemt. Is de afname in gewicht minder groot, dan zij hij in het vervolg wat strenger voor zich zelf is de gewichtsafname grooter, dan moet hij het opgegeven diëet wat minder streng toepassen. Want een sterker vermin dering in gewicht dan 3 ons per week is hooge mate ongewenscht. Die afname is ook ruim voldoende om tot het gewenschte resultaat te komen. Men kan op die wijze in een half jaar ruim 6 K.G. af vallen endat is genoeg. PROVINCIAAL NIEUWS. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL OP TEXEL. Toen Maandagavond eenige jongens aan het spelen waren op het terrein bij de haven te Oudeschild wilde een dezer, de ongeveer 13-jarige K., plotseling oversteken en geraak te daarbij onder een juist passeerenden vrachtauto. Men durfde het ernstig aan het hoofd en handen gewond knaapje niet te vervoeren, voordat geneeskundige hulp aan wezig was. Dr. Prakken oordeelde directe opname in een ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk. Een extra boot bracht den patiënt hiertoe over. Zijn toestand is zeer ernstig. AANBESTEDING. Door den directeur -generaal der Zuider zeewerken is Woensdag aanbesteed den aan leg van een weg in de Wieringermeer van Aartswoud in de richting van Sluis III. Laag ste inschrijfster was de N.V. Pieter Daalders Aannemersbedrijf te Alkmaar voor f 46.506. PROVINCIALE SCHOOLARTSENDIENST. In Noord-Holland. De Haarlemsche correspondent van het Hbld. schrijft Eenigen tijd geleden hebben wij melding gemaakt van de voorbereidingen, die getrof fen werden om te komen tot de vorming van districten voor de vestiging van een provin cialen schoolartsen-dienst. Naar wij vernemen vorderen deze voorbe reidende werkzaamheden niets. Er is uitzicht op de vorming van een district Hoorn en een district Den Heldermaar verder schijnt het vooreerst niet te komen. Het is trouwens in dezen tijd niet te ver wachten, dat plattelandsgemeenten bedragen voor dit doel op haar begrootingen zullen uittrekken. TREFFEND STERFGEVAL. Dinsdagmorgen verliet de 40-jarige groen- terihandelaar K. Keizer zijn woning aan de Sint Annastraat te Alkmaar om zich naar St. Pancras te begeven, waar zijn compagnon woont. Samen keerden zij met een beladen wagen van daar terug tegen ongeveer 9 uur Bij de Friesche brug moesten zij eenigen tijd waehten en toen de brug weer gesloten was, meende K. terstond zijn weg te kunnen vervolgen. De verkeerspolitie dacht er even wel anders over en gelastte hem te wachten tot het haar inziens de beurt was voor rij- verkeer. K. wond zich nogal op en toen hij eindelijk mocht passeeren, verzocht hij zijn compagnon de teugels te willen houden, om dat hij zich niet recht wel gevoelde. Verder rijdend op de Kanaalkade bemerkte de com pagnon dat K. op een eigenaardige wijze naast hem zat en dreigde te vallen. Hij on dersteunde hem, maar kreeg op vragen naar zijn toestand geen antwoord. De man reed toen de Korte Nieuwesloot op tot het café ,,'t Vosje", waar zij op marktdagen geregeld stallen, en droeg K. daar binnen. Deze gaf nog steeds geen geluid en leek stervende. Terstond werd doktershulp ingeroepen, als mede bijstand van den heer Stoutjesdijk voor Eerste Hulp bij Ongelukken, maar, hoe wel deze hulp zeer spoedig ter plaatse was, mocht zij niet meer baten. Slechts eenige minuten nadat hij het café was binnengedra gen, gaf K. den geest. Per brancard werd de overledene door de politie naar zijn woning vervoerd. len dat het verboden is de visscherij met den wonderkuil of met de bordenkor uit te oefenen met vaartuigen die voortbewogen worden door middel van mechanische kracht. Tevens stemden alle leden voor een verbod der wonderkuilvisscherij, dus ook door zeil- vaartuigen, zoodra de afsluiting gedicht is of als het tijdstip van afsluiting tijdens de haringcampagne valt zoodra de voor- jaars-haringcampagne geëindigd is. Voorts bleek uit de gehouden besprekingen dat zich van de Zuiderzeevisschers een geest van ontevredenheid en verbittering meester maakt, omdat nog steeds niet verschenen zijn de uitvoeringsmaatregelen als bedoeld in art. 3 en art. 6a van de gewijzigde Zuiderzee- steunwet, niettegenstaande het thans bijna een jaar geleden is dat de gewijzigde Zuider- zeesteunwet door de Tweede Kamer werd aan genomen en in de Memorie van Antwoord d.d. 2 Maart 1931 op het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs over het ontwerp van wet tot wijziging der Zuiderzee- steunwet (Eerste Kamer) door den Minister van Waterstaat wordt medegedeeld „dat in afwachting van en in vertrouwen van de be slissing van deze Kamer het ontwerpen van den hierbedoelden algemeenen maatregel reeds ter hand is genomen en dat hij terza ke gaarne als diligent zou wenschen te wor den beschouwd." Er werd besloten een deputatie uit den Raad af te vaardigen naar den Minister van Waterstaat en dezen den ernst van den toe stand mede te deelen en de zoo zeer noodige medewerking te verzoeken, opdat de bedoel de uitvoeringsmaatregelen op zeer korten ter mijn in het Staatsblad verschijnen. UIT DEN WIERINGERMEER POLDER Van den YVieringeimeerpolder, waar sinds den nazomer van 1930 ongeveer 2000 arbeiders werkzaam zijn met de verkaveling en de cultiveering, zal te gen December a.s. ongeveer twee-der de gereed zijn. Werd het werk ook in de wintermaanden voortgezet met 't zelfde aantal personen, dan zou de geheele polder tegen Mei 1932 reeds ongeveer verkaveld zijn. Daar het nog resteerende eenderde deel, het Ooste lijk deel van den polder is, en de wegen nog niet dadelijk voor autobusverkeer geschikt zijn, heeft de directie, ook wijl in den winter de verkaveling met groo te moeilijkheden gepaard gaat, beslo ten tot gedeeltelijke stopzetting van het werk in de a.s. periode (December- Februari). Behalve de ongehuwd te- werkgestelden, zullen tijdelijk ontslag krijgen de barakbewoners, benevens de arbeiders uit Noordholland, die op ver ren afstand wonen. Met ongeveer 500 tewerkgestelden uit de randgemeenten zal het werk zoo mogelijk worden voort gezet. Met Maart zal dan de verkave ling met het gewone aantal arbeiders weer voortgezet worden. Er is dan on geveer 500 H.A. in cultuur gebracht, zoodat met Mei-Juni 1932, ook eenige honderden arbeiders werk in het land bouwbedrijf zullen kunnen vinden. SPANBROEK. De heer A. Bijman alhier heeft dezer dagen aan een vee houder te Hoofddorp een ramlam ver kocht voor f 110.-. Wel een bewijs dat er voor flink fokmateriaal nog hooge prijzen worden betaald. WESTWOUD. De directie der Coop. Zuivelfabriek „Eureka" heeft den uit- betalinsprijs die melk over het laat ste tijdvak vastgesteld op f 5.75 per 100 K.G. of 5.92 per 100 L. melk gemiddel de noteering. venpolder en Kloetinge werd de rijks veldwachter Drever door een auto uit België, waarvan een as was gebroken, waardoor de wagen tegen een boom botste, aangereden. De man moest naar het ziekenhuis te Goes worden overge bracht. De auto is beschadigd. De in zittenden werden niet gewond. VERDRONKEN. Onder Wons (Fr.) is het vierjarig dochtertje van den veehouder Elger- sma in de Wom rweeren verdronken. FABRIi itSONGEVAL. Van een brug gevallen. Toen de 35-jarige arbeider M. Haak, werkzaam bij een racao- en chocolade fabriek te WormerVeer, zich over een bovengrondsche brug van de derde ver dieping van een gpbbuw naar die van een ander gebouw wilde begeven, viel hij door tot nu toe onbekende oorzaak van de brug naar beneden. Zwaar ge wond werd de ongelukkige opgeno men en naar het gemeente-ziekenhuis te Worjnerveer vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. ACTIE TEGEN ROODE KRUIS- COLLECTE. De officier van justitie te Groningen heeft aan Dirk Boer, secretaris van 't Ned. Bureau voor Jongeren-Vredes-Ac- tie, meegedeeld, dat dit bureau door middel van aanplakbiljetten het pu bliek openlijk aanspoort, eiken steun aan de Roode Kruis-collectes te weige ren. Tevens is deze officier van justitie van meening, dat de uitvoering van deze biljetten in strijd is met art. 435- bis Wetboek van Strafrecht, waarbij het gebruik van den naam of het on- derscheidingsteeken van den militai ren geneeskundigen dienst is verboden Genoemd bureau acht het gebruik van de biljetten geenszins in strijd met dit wetsartikel en zal zijn actie te gen de Roode Kruiscollecte doorzetten. Op dat voorstel is aanvankelijk weinig acht geslagen, doch later kreeg spr. gewetenswroe ging en is tot de conclusie gekomen dat het een zeer goed voorstel was. Spr. stelt dan als nog voor om de betref fende kerkgenootschappen een dergelijk ver zoek te doen, waartoe wordt besloten. De Heer Stubbe geeft het bestuur in over weging de mogelijkheid te willen onderzoe ken, dat de leden van bet „Witte Kruis" vrij vervoer hebben naar het ziekenhuis indien zij daar verpleegd moeten worden. En dat dit desnoods met een gerinje verhooging der contributie wordt gedekt. De Voorzitter zegt toe dit te zullen onder zoeken. Hierna sluiting. Hoog bezoek. J.l. Dinsdag bracht de Commissaris der Koiingin in Zeeland, Jhr. Mr. Quarles van Efford in gezel schap van het College van Ged. Staten van Zeeland een bezoek aan de Zuider zeewerken. Het gezelschap heeft met het s.s. „Vlieter" een tocht langs de di verse werken gemaakt. Een radio-uitzending. Naar men ons meldt zal door de K.R.O. op Dinsdag Oct. a.s. een door een ooggetuige te geven verslag van de Zuiderzeewerken vanaf Den Oever warden uitgezonden. Door de N. S. F. verd j.l. Dinsdag •met een motorboot «en .proeftocht ge houden, die zeer goel geslaagd is. Een Lutheravond. Op 31 Oct. a.s. zal door de Herv. Kerk Tereen. te Den Oe ver en omstreken «en herdenkings avond van de Hervorming worden ge houden. Het progranma bevat o.a., ge dichten, zang, muziel enz. Een nieuwe zaak. Ii het voormalig winkelhuis van Mej. de wed. Wigbout aan de Nieuwstraa, zal door den heer Boerema alhier een zaak in ge rookte, gedroogde, gëiakken en andere vischsoorten worden gedreven. GEMEENTE WIERINGEN. BINNENLANDSCH NIEUWS. ZUIDERZEEVISSCHERIJRAAB. Bespreking maatregelen met het oog op de a.s. afsluiting der Zui derzee. Dezer dagen vergaderde de Zuiderzeevis- scherijraad te Enkhuizen onder voorzitter schap van het 2e en 3e district. Voornamelijk kwam ter sprake welke maat regelen noodlg zijn met het oog op de afsluiting der Zuiderzee. Aangezien verwacht wordt dat een eventu- eele naj aars- en voorjaarsharingvisscherij zich voornamelijk zal concentreeren in het Noordelijk gedeelte van de af te sluiten Zui derzee en het bovendien wenschelijk is dat de eigenlijke Zuiderzeevisschers bij de laatste uitoefening van hun bedrijf zoo weinig moge lijk belemmering ondervinden werd den voor zitter met algemeene stemmen verzocht den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw te verzoeken zoo spoedig mogelijk te bepa- DE NIJMEEGSCHE PONT in GEVAAR Donderdagmorgen passeerde een zee boot de „Phaedra" uit Bremen langs Nijmegen. Deze boot liep aan den grond en het schip ligt in de bocht van de Waal, midden voor de stad en mid den in het vaarwater. De sleepen en booten moeten tengevolge hiervan vlak langs de Nijmeegsche Oever passeeren. Dit is oorzaak geweest van een bui tengewoon gevaarlijk avontuur met de Nijmeegsche pont. Even na half elf pas seerde n.1. een sleepboot met vier groo te Rijnaken, die twee aan twee gekop peld waren. De pont, volgeladen met au to?s en voertuigen en waarop zich 'n zeventig tal passagiers bevonden, lag aan den Nijmeegschen kant. De sleep had niet voldoende ruimte om te passee ren en dreigde de pont te verpletteren. Door het koelbloedig optreden van het Indienend personeel werd evenwel een ramp voorkomen. Oogenblikkelijk werd de verbinding met den wal verbroken en met volle kracht werd van den wal af gestoomd, ten einde te trachten de sleep te ontvluchten. Dit mocht evenwel niet gelukken. Ongeveer 100 ra. uit den wal kwam de pont terecht tusschen de sleepboot en de aken. Het gevaar was groot dat de stalen kabel, waarmede de aken aan de sleepboten verbonden wa ren het dek van de pont zou schoonve gen. Met groote behendigheid wist de stuurman van de pont dit gevaar ech ter te voorkomen. De pont kwam toch in aanvaring met de „Wyanco", een van de aken. Inmiddels waren de pont en de sleep tusschen de pijlers van de spoorbrug terecht gekomen. De situatie werd nu uiterst critiek, daar de pont groot gevaar liep tusschen de pijlers van de brug en de sleep verbrijzeld te worden. Ook dit gevaar werd echter, dank zij groote inspanning van de op varenden van de pont en van de sleep voorkomen. Alleen de „Wyanako" be kwam eenige averij. De zeventig passa giers hebben benauwde oogenblikken doorgemaakt, doch hebben hun kalm te weten te bewaren. Van het gebeur de is proces-verbaal opgemaakt. EEN AS GEBROKEN. Auto tegen een boom. -- Veld wachter gewond. Op den rijksstraatweg tusschen 's-Gra ALGEM. LEDENVERGADERING „WITTE KRUIS." Dinsdagavond j.1. heeft de afd. Wie- ringen van de N.H.V. „Het Witte Kruis" een algem. ledenvergadering gehouden in de zaal van Hotel Lont. Er waren maar zeer weinig leden aanwezig. De Voorzitter de Heer P. Kaan opent de vergadering, en spreekt zijn leedwezen er over uit, dat zoo weinig leden aanwezig zijn. De notulen der vorige vergadering worden gelezen door den Secretaris, den Heer L. Noorden, welke onveranderd worden goed gekeurd. Tot leden van de Commissie, belast met het nazien van de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, welke Com missie in de a.s. voorjaarsvergadering ver slag van haar bevindingen zal moeten uit brengen, worden benoemdmevr. G. de HaanBosker, de Heeren Th. J. van Vegten en J. Stubbe, welke de benoeming aannemen Hierop wordt de beschrijvingsbrief behan deld, voor de algem. vergadering. Naar aanleiding van een voorstel van de afd. Helder, betreffende een bijdrage van 50 procent uit de algemeene kas, in de kosten voor Huisverzorging, merkt Mevr. G. de Haan—Bosker op, dat dit voorstel niet behandeling kan komen op de algemeene vergadering, aangezien het te laat is ingezon den, tenzij de meerderheid der algem. verga dering dit voorstel urgent wil verklaren. Spr. zou dan ook gaarne wenschen dat de afgevaardigden naar de algem. vergadering een bindend mandaat van deze vergadering zullen mede krijgen om voor te stemmen, zoodat dit voorstel dan in behandeling zal kunnen komen en waarschijnlijk wel zal wor den aangenomen ook, daar spr. in het laat ste boekje nog heeft gelezen, dat met een beetje goede wil het geld er wel voor gevon den zal kunnen worden. De Voorzitter zegt dat het bestuur, in be ginsel wel voor dit voorstel is, doch de circu laire van de afd. Den Helder is zeer onvolle dig toegelicht en weten we ook niet hoe of het Hoofdbestuur er tegenover staat. Mevr. de HaanBosker meent dat het Hoofdbestuur er wel voor is, doch Den Helder heeft te laat het voorstel ingediend en daar om kan het niet behandeld worden. Dr. Beeker zegt dat het Hoofdbestuur zich nog niet over uitgelaten heeft. Er zal al leen voorgestemd kunnen worden na het Hoofdbestuur gehoord te hebben. Nadat nog eenige leden aan de discussiën hebben deelgenomen wordt besloten, dat de afgevaardigden een bindend mandaat heb ben, om mede te werken, het voorstel van Den Helder urgent verklaard te krijgen. Ten aanzien van het voorstel zelf zal wor den voorgestemd na het Hoofdbestuur ge hoord te hebben. De beschrijvingsbrief leverde verder geen besprekingen meer op. Als afgevaardigden naar de jaarvergade ring worden benoemd Mevr. G. de Haan— Bosker en den Heer J. Bosker Sr. Als eerste plaatsvervangend afgevaardigde, den Heer Th. J. van Vegten, als tweede den Heer P. Kaan Czn. Allen nemen de benoe ming aan. De voorziter deelt nog mede dat een nieuw ligtentje wordt aangeschaft, wat een uitgave vordert van f 275.—. Mevr. de Haan-Bosker kan van de vereeni ging Huisverzorgging mededeelen, dat er weinig zieken zijn en dat het ledental zich steeds uitbreidt. Mevr. de HaanBosker vraagt of het waar is dat de afd. zoo slecht bij kas is, zoodat geen t.b.c.-patiënten meer uitgezonden kun nen worden. De Voorzitter zegt dat dit een aparte kas is, en deze is momenteel niet toereikend ge noeg. Patiënten zijn er echter ook niet afge wezen. Zoo er een geval zou komen voor uitzen ding, zal aan de Gemeente verzocht moeten worden om meerdere subsidie, wat zeer zeker niet geweigerd zal worden. Mevr. de HaanBosker brengt tevens in herinnering, dat in de laatste vergadering van den Heer J. de Haan een voorstel is ge daan om de kerkgenootschappen welke een nog zeer lage subsidie of bijdrage geven aan het Witte Kruis, doch hun gemeente belang rijk zagen uitbreiden, te verzoeken die bij drage te verhoogen. ANNA PAULOWNA. Vissehersbelangen. /erschil van mee ning over de bevisscling van het Am- stelmeer. Zondagmorgen hielt de Vereeniging .Vissehersbelangen" een vergadering in het lokaal van der heer J. Keuris. De voorzitter, de he;r K. Keuris, deel de mede, dat „Vissciersbelangen" samenwerking met „D.E.T.V." te Wje- ringen er in geslaagd is, het Amstel meer weer voor een luur van zes ja ren en voor een pach>som van f 75 per jaar te pachten. Bij de besprekingen met den heer Ontvanger van Registra tie en Domeinen, weke besprekingen aan deze pachting zijl voorafgegaan, is vooral op een langeien pachttermijn aangedrongen, omdal dan de betrok ken Visschersvereengingen gelegen heid zouden hebben, tot planting van jonge visch over te gean, hetgeen noo- dig werd geacht, wil men al je radicale opruiming der aanwezige visch voor komen. De heer Ontvanger was wel ge neigd hiertoe zijn mecewerking te ver- leenen en met die medewerking is dus de pachttermijn, die de vorige keer slechts voor één jaar gold, thans tot zes jaar verlengd. Evenals vorige keer, zullen ook nu weer uiterlijk 30 visschers van Van Ewijcksluis en wat Wieringers aan de visscherij in het Amstelmeer mogen deelnemen. In verband met de plannen tot poting van jonge \isch zal echter de prijs der vischvergunningen met tertijd aanzienlijk reoeten worden verhoogd. Tot 31 December van dit jaar zijn echter voorloopige vergunnin gen afgegeven voor lagen prijs, de ge zamenlijke besturen kunnen dan nog nader overleg plegen omtrent de maat regelen, welke in de toekomst zullen moeten worden genomen. De heer P. Keuris Jzn. (van Oost punt acht het een ernstige grief, dat verschillende visschers, die naar zijn meening, recht hebben op bevis- sching van het Amstelmeer, daarvooi geen vergunnig krijgen. Hij meent, dat de visschers van Nieuwesluis, die toch ook lid der Ver eeniging zijn, op het vischrecht in het Amstelmeer evengoed recht hebben, als die van Van Ewijcksluis. De Voorzitter antwoordt hierop, dat men,, indien men hierover een oordeel wil vellen, in aanmerking heeft te ne men, dat, toen indertijd pogingen zijn aangewend, om het vischrecht in het Amstelmeer te bekomen, door den heer Brouwer, Hoofd der afdeeling Vissche- rijen aan het Departement van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, in uitzicht is gesteld, dat het Amstel meer mettertijd een vischwater zou worden voor de visschers van Van Ewijcksluis en Westerland, met inbe grip van De Haukes. Spr. heeft dat des tijds medegedeeld en men heeft zich daar algemeen mee vereenigd. Bij de eerste pachting is verder met nadruk bepaald dat in geen geval meer dan dertig visschers in het Amstelmeer zouden mogen visschen. Blijkbaar had de Visscherij-Inspectie wiens oordeel óók was gevraagd, nog liever een klei ner aantal gezien. Het aantal van 30 mag dus niet worden overschreden. Zoowel aan deze zijde als op Wieringen dient dus een bepaalde grens in aan merking te worden genomen. Zouden wij nu onzerzijds de visschers van Nieu wesluis hiervoor toelaten, dan zou ook op Wieringen de grens aanzienlijk dienen te worden verlegd en dat zou tengevolge hebben, dat het aantal, als maximum genoemd, aanzienlijk zou moeten worden overschreden, waaraan spr. niet kan medewerken. Verschillende visschers van Nieuwe sluis voeren hiertegen aan, dat men als lid toch gelijke rechten behoort te hebben en dat visschers van elders thans met hun vischwant tot vlak bij, Nieuwesluis staan, zoodat zij op hun beurt weer genoodzaakt zijn, een uit weg te zoeken waartegenover die van Van Ewijcksluis als hunne meening te kennen geven, dat het bestuur hier toch de eenig juiste gedragslijn heeft gevolgd. Voorzitter blijft op standpunt dat waar een eenigszins regelmatige vis scherij is verkregen, dat verkregerïe niet prijs te geven, omdat op andere plaatsen die regelmaat nog geen toe- nassing vindt. Spr. wil daarmee nie*. zeggen, dat op liet Amstelmeer alles in orde is. Daar ontbreekt nog veel aan en er zullen nog heel wat maatrege len genomen moeten worden, eer alles goed geordend is, maar het begin van ordening is aanwezig en spr. hoopt op dien weg voort te gaan. Toch kan spr. zich best voorstellen, dat Nieuwesluis onbevredigd is, maar dat mag geen aan leiding zijn, om nu óók het Amstel meer vrij te geven wat trouwens ook niet mogelijk is). Integendeel, er zal juist getracht moeten worden, die zoo noodzakelijke orde verder doorgang te doen vinden, opdat ook anderen daar van de voordeelcn zullen genieten Overigens wenscht spr. hierop niet ver der in te gaan. j Hierna rondvraag en sluiting. Breezand. Zaterdag j.l. is in de zaal van den heer Jb. Borst een vergade ring belegd tot stichting van een ver eeniging, waarvoor ieder was opgeroe pen, die sympathiseerde met het doel de viering van den verjaardag van de Koningin. De heer Van der Linden kon slechts weinig personen welkom heeten. Die geringe belangstelling deed o.a. den heer Van Neerden opmerken, dat toch de personen, die altijd hun mond vol hebben over vaderland en vorstenhuis, present hadden moeten zijn, terwijl ook de voorzitter betreurde, dat niet meer deren aan den oproep gehoor hadden gegeven, toen hij vertelde waarom mm ter vergadering was genoodigd. Na een inleiding van den heer Van der Linden besloot men tot oprichting vat de vereeniging over te gaan en gawn de aanwezigen zich al vast als lid op. E' werd nog even gesproken over het jongste feest en waar aan den eenen kaït aanmerking werd gemaakt op de regling bij de kinderspelen werd van amere zijde onverdeelde lof toege zwaaid aan het comité. G>k ontspon zich nog een debat over de wenschelijkheid het comité of het besuur der vereeniging weer volgens het beginsel van evenredige vertegen woordiging samen te stellen. D heer Van der Linden bleek er het mest voor te voelcri den rechten man op ie rechte plaats te kiezen en daarbij nie te letten op godsdienstige of poli tiële overtuiging. Andere leden von den dat men wel aan dat beginsel vast most houden, terwille van het groote puliek en ook om te voorkomen, dat soimigen hier of daar aanstoot aan koden nemen. D heer Van der Linden, voorzitter vai het comité, werd ook als zoodanig in iet bestuur der nieuwe vereeniging gebzen. Doch toen men de andere be- stursleden wilde benoemen, stootte me op de moeilijkheid, dat men daai rne ook leden van het comité in wile benoemen, die thans niet ter ver- gaering en dus geen lid waren. Daar- ombesloot men eerst maar met lijsten ledn te gaan werven, waarvoor zich peionen van verschillende richting beshikbaar stelden, die elk in eigen krig zouden werken. In November zoimcn dan nog eens vergaderen om eerbestuur te verkiezen en de verdere fuileering te leggen. N eenige discussie werd de contri- bue vastgesteld op f 1 minimum» warvoor het lid met een dame vrij enee krijgt op het feesterrein en daar veler vergaderen geen zin had omdat rrn met zoo'n klein aantal toch geen belngrijke besluiten kon nemen, ging de^oorzitter tot sluiting over. REEZAND. Circus „Olympia. In mooi tweemast circus heeft zich nast café Borst opgesteld en zal he- dc zijn voorstellingenreeks aanvangen It is het circus „Olympia", dir. Max Wter, welbekend in den omtrek, er. su es zal ook hier niet uitblijven. In subliem programma toch wordt ietren avond afgewerkt. Pracht paar de eerste rang artisten boeien de be- zo«ers van het begin tot het einde de voorstelling. Daarbij het pracht wee aan de trapeze, afgewisseld door delolle grappen der clowns, het is va jong en oud een attractie, die men ni« voorbij mag laten gaan. 4e inwoners van Breezand en An- na'aulowna bezoeken Circus „Olym- pii Zie advertentie in dit nummer. luien verdronken. j.l. Donderdag geakte van Gebr. Rentenaar, Meer- wceen veulen te water; toen men 't onval ontdekte, was het dier reeds veronken; voor de heeren R. dus 'n scldepost. fcorbuurt. Auto te water. Donder- dageraakte een auto, die even door Mc. v.d. Berg - Winnubst bij het sta tic was neergezet uit zich zelf in be- weng, waar deze op een hellend vlak std en zeker de handrem niet was aaezet. De wagen kwam in de Spoor puterecht en werd later door de fir- mNaastepad weer op den begaanba- reweg getrokken. Iauto had weinig schade bekomen.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2