JEKKERS JASSEN extra lage mumoif EEN BRUTALE INDRINGER. Gearresteerd en tot bekentenis gebracht. Zaterdagavond kwam te Geldrop tegen half acht 's avonds een zekere J. van Stekelen- borg binnen bij de weduwe Verstappen in de Reggestraat, die alleen thuis was. Na wat ge praat te hebben, ging S., die vroeger naast de weduwe heeft gewoond, naar de kast en nam daaruit een sigarenkistje, waarin hij dacht dat geld zat. Toen hij hiermee weg wil de gaan, drong het tot de weduwe door wat haar bezoeker wilde en zij sprong hem te lijf. Toen S. haar niet van zich af kon schudden, begon hij te slaan en trok vervol gens een mes, waarmee hij haar verschillen de steken toebracht, o.a. in den pols en in den nek onder linkeroor.. Ziende, wat hij gedaan had, ging S. er vandoor en via eenige tuinen kwam hij in een andere straat uit. Zijn rijwiel en het geldkistje liet hij achter, terwijl hij zijn portefeuille, tijdens het ge vecht verloren, eveneens achterliet. De we duwe riep luide om hulp. Omwonenden kwa men toegesneld en vonden haar badende in het bloed. Op de plaats, waar de vechtpartij had plaats gehad, waren de grond en de muren met bloed bevlekt. Twee dokters en een geestelijke waren spoedig ter plaatse. De vrouw werd bediend en vervolgens naar het R.K. Gasthuis vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. De marechaussée te Eindhoven werd ge waarschuwd, om Van S. die. door de weduwe als de dader werd aangewezen, bij zijn thuis komst vast te houden. Te omstreeks half twaalf kwam S. thuis, waar hij meteen werd ingerekend. Hij is naar Geldrop overgebracht en daar in de arrestantenbewaarplaats opge sloten. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het curieuze van het geval is, dat de we duwe, die zeer arm is, in het kistje een be drag had van L 1.40. L1JMBANDEN OM VRUCHTBOOMEN. Lijmbanden worden gebruikt om de z.g. wintervlinders te vangen, uit wier eieren zich de groene rupsen ontwikkelen (trekma- den genaamd) die in het voorjaar de blade ren en bloemknoppen van appel, kerse- en andere vruchtboomen meermalen zeer ern stig kunnen beschadigen. Vooral de bladeren -van kerseboomen kunnen er bij anatasting door trekmaden door het groot aantal ga- t,en dat de rupsen er in gevreten hebben, als verhageld uitzien. De wintervlinders verschijnen in het na jaar, meestal eerst nadat het eenigszins ge vroren heeft. In den regel is dit niet voor het midden van October het geval. De vrouwelijke wintervlinders bezitten geen vleugels, zoodat zij om de knoppen der vruchtboomen te bereiken waar zij haar eie- kruipen. Door het leggen van lijmringen om ren afzetten, tegen de stammen moeten op- de stammen kan men dit verhinderen. In het begin van October wordt op een vlak gedeelte op plus minus 1 m. boven den grond om den stam een strook perkament of geolied papier stevig met twee touwtjes be vestlgd en op die strook wordt rupsenlijm, een lijmsoort die maanden lang haar kleef- kracht behoudt, uitgesmeerd. De vrouwelijke vlinders worden op den lijmrand gevangen of zij Worden door de belemmering tegenge houden. Zij leggen dan ook wel de eitjes be neden den lijmband en het is daarom ge- wenscht,, het gedeelte van den stam beneden den band in Maart met 10 pCt. vruchtboom- carbolineum ,te bespuiten. Nadere gegevens over de wintervlinders en hare bestrijding vindt men in Mededeeling No. 3 van den Plantenziektenkundigen Dienst „De Trekmade." i Door de lijmbanden wordt niet de worm stekeligheid der vruchten voorkomen, daar deze door een andere rupssoort wordt veroor zaakt. Daarvoor dienen andere middelen, welke op dit oogenblik niet kunnen worden toegepast. Men raadplege hiervoor Mededee ling No. 20 van den Plantenziektenkundigen Dienst„Wormstekeligheid bij appel of peer." DUBBELE KINDERMOORD. Twee kinderen vermoord in bed gevonden. Te Wateringen, aan de Dorpskade, heeft zich Zondagochtend ten huize van den boe renarbeider Dekker een vreeselijk drama af gespeeld. De man was als gewoonlijk 's morgens half drie naar het land gegaan om koeien te mei ken. Toen hij daarmede ongeveer een kwar tier bezig was hoorde hij een hevig angstge schreeuw van zijn vrouw, komende uit de richting van zijn woning. Hij begaf zich on middellijk naar huis en zag binnengekomen 2ijn vierjarig dochtertje en zijn zes-jarig zoontje door bijlslagen vermoord, in de bed stede liggen, terwijl zijn vrouw radeloos was. Direct waarschuwde hij de politie. Om streek 8 uur kwam het Haagsche parket en werd aangevangen met het justitieel onder zoek. De 31-jarige vrouw van Dekker is in over spannen toestand naar de Ramaer-Kliniek te 's-Gravenhage overgebracht. Omtrent den dader tast men nog in het duister. De maréchaussée heeft den weg afgesloten en had order tot Maandagmiddag 12 uur nie mand te laten passeeren. Nader kunnen wij nog melden De Dorpskade is een weg, die van het dorp naar de Zwet loopt. De woning is op onge veer drie kwartier afstand van het dorp gele gen, midden in den polder. Zaterdagnacht te ongeveer half vier heeft de burgemeester de aangifte van den moord ontvangen. Gebleken is, dat de 31-jarige vrouw van Dekker te gelijk is opgestaan met haar man, die om half drie de koeien is gaan melken op ongeveer 200 m afstand van hun woning. Een kwartier later was de vrouw bij den man gekomen om hem het vreeselijke nieuws mede te deelen. De kinderen werden naast elkander in het bedje vermoord aange troffen, het eene met vier wonden, het ande re met een zeer zware wonde. De vrouw heeft verklaard, dat zij zich, na dat haar man zich verwijderd had, weer ter ruste heeft begeven. Een kwartier later heeft zij de hond hoooren blaffen, waarna zij op stond en de verschrikkelijke ontdekking Sinds een klein jaar woonde het echtpaar Dekker, nog jonge menschen, de man 29, de vrouw 31 jaar, in Wateringen, meldt de Crt. Zij kwamen uit Drente en leidden een oo- genschfjnlijk rustig leven. Naast hen woonde vroeger een andere boerenarbeider, ook in dienst van den boer Janknegt, eigenaar van de twee huisjes, die samen één geheel vor men. Er gebeurden echter achtereenvolgens vreemde dingen bij den anderen arbeider. Zoo werden op onverklaarbare en nooit op gehelderde wijze de ruiten ingegooid. Een anderen keer vond hij al zijn kippen met af gesneden hals in de sloot, zoodat hij het maar raadzaam vond om te verhuizen en zoo stond de woning naast Dekker sinds eenigen tijd leeg. Verder vernam het blad, dat de vrouw van Dekker dikwijls zeer zonderling deed, zoodat het onderzoek der Justitie ook in deze rich ting gaat. In andere richtingen wordt evenwel ook gezocht en de politie van alle omliggende ge meenten is gewaarschuwd om uit te zien naar verdachte personen. In een politie-radiobe- richt werd Zondagmiddag gezegd, dat de dader met bloed bespat moet zijn en vermoe delijk door den hond gebeten is. Er moeten de vorige week nog landloopers aan de deur van Dekker zijn geweest, die om geld en brood vroegen en daarbij dreigend zouden zijn opgetreden. De vrouw van Dek ker had hun toen brood gegeven. In al deze richtingen worden thans onder zoekingen ingesteld en de geheele politie macht van Wateringen en omgeving, aange vuld met marechaussée en rijksveldwacht en de hondenbrigade uit Den Haag is in de weer. Volgens verklaringen van den vader der beide kinderen, Dekker, zou hij het uitgeslo ten achten, dat in den korten tijd, dat hij zijn huis had verlaten, iemand naar binnen was geslopen om den dubbelen moord te ple gen. MAN EN VROUW IN BRAND. Smelten van was. In de woning van den heer Post, Raad huisstraat te Blaricujn, heeft Zater dag een ernstig ongeval plaats gehad. In de keuken was men bezig met het smelten van wrijfwas. Plotseling vloog de inhoud van de pan in brand. Toen de knecht, zekere Puijk, het vuur wilde blusschen, vatte zijn kleeren vlam. In zijn verbouwereerdheid gooide hij het brandende pannetje naar buiten, dat ongelukkigerwijze tegen mevrouw Post, die op zijn hulpgeroep was komen toeloopen, aankwam. Ook haar kleeren vatten vlam. Hoewel men onmiddellijk de brandende kleeren losscheurde, lie pen beide ongelukkigen brandwonden op. In ernstige toestand werden zij op last van den geneesheer naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd. BUITENLANDSCH NIEUWS. VREESELIJKE VONDST. In een leegstaanden winkel. Vrijdagmorgen is in een verlaten winkel in Soho in Londen het lijk gevonden van een knap blond meisje van ongeveer 25 jaar. Zij was blijkbaar geworgd met een stuk ka toen dat van haar kleed was afgescheurd en een groote zakdoek was haar in den mond gestopt. Het lijk werd in een hoek van een kamer gevonden, waar het verborgen lag onder een stapel kranten. Hoewel de politie veel aanwijzingen heeft kunnen vinden, o.a. duidelijke vingerafdrukken, heeft men nog niet kunnen ontdekken, wie het slachtoffer is, noch, wie de dader van dezen afschuwelij ken moord kan zijn. ZOO HAD DE „LOS ANGELES" HET NIET BEDOELD. Vrijdag hield het Amerikaansche lucht schip „Los Angeles" boven de stad oefeningen voor het verwekken van rook. Vele nieuws gierigen sloegen het schouwspel gade. Plot seling verdichtte de rooksluier zich, die het luchtschip verborg, zonk omlaag, en omring de de toeschouwers. Dezen werden door het zich in den rook bevindende zuur aan gelaas, handen en kleeren aangetast. Tot hun schrik bemerkten zij, dat in hun kleeren groote ga ten vielen. Deskundigen verklaren, dat de stof, die de „Los Angeles" gebruikte voor het ontwikke len van rook in verbinding met vochtige lucht een zuur vormt, dat kleeren aantast. TRAGISCH. Donderdag j.1. heeft te Stendal de leeraar Gustav Stubbe zijn vrouw, zijn 19-jarigen zoon en zijn 12-jarig dochtertje door middel van lichtgas van het leven beroofd en is ook zelf dood gevonden. In een brief aan den rector van de school, waaraan hij als leeraar verbonden was, heeft Stubbe mede deeling van zijn daad gedaan. De rector stel de direct de politie op de hoogte. Toen deze de woning binnendrong, vond zij het heele gezin reeds overleden. De jongen lag dood in zijn slaapkamer, waarin een gasslang was geleid, terwijl men het dochtertje bij haar vader en moeder in bed vond. Waarschijnlijk is de vrouw van het voornemen van haar man op de hoogte geweest, de kinderen ech ter vermoedelijk niet. De aanleiding tot de tragische daad bestaat waarschijnlijk uit economische moeilijkheden. In een brief had Stubbe medegedeeld, dat een bedrag van 2000 markt met de opbrengst van den ver koop der meubelen voldoende zou zijn ver plichtingen te voldoen. Deze tragedie is het vierde geval van dien aard, dat zich binnen tien dagen te Stendal afspeelt. Het geval heeft des te meer opzien gebaard, omdat Stubbe bekend stond als een bekwaam leer aar en een rustig mensch. EEN KOOLTJE OM TE STOVEN Op de markt in de Berlijnsche wijk Neu- kölln werd door een boerin van buiten een savoyekool aangevoerd, waarvan de buiten bladen een middellijn vertoonden van ruim 2 meter, terwijl het geheele kooltje het gewicht van 22 pond had. GEMEENTE WIERINGEN. Den Oever. Ongeluk. Bij het bokspringen kwam het 9-jarig zoontje van den heer V. te vallen. Het bleek dat het knaapje zijn arm had gebroken. Per auto werd hij naar den dokter vervoerd, waarna hij na te zijn ver bonden huiswaarts kon keeren. Hoog bezoek. J.1. Vrijdag bracht een gezel schap van 15 officieren een bezoek aan de Zuiderzeewerken. Onder de aanwezigen be vond zich o.a. de Commandant van het Veld leger, luitenant-generaal Insinger. Het ge- zeischap werd rondgeleid door den dir. gene raal der Z. Z.-werken Ir. de Blocq van Kuf- feler. Nadat het gezelschap de sluizen enz. had bezichtigd, begaf het zich aan boord van het s.s. de „Vlieter" voor een tochtlangs den in aanleg zijnden dijk Den Oever—Friesland, naar Cornwerderzand. Aardbeien. Als groote bijzonderheid diene alsnog vermelding, dat bij den heer Jb. B. te Westerland de aardbeien 2 maal hebben ge bloeid en men thans voor de 2e maal rijpe aardbeien plukt. Ernstig ongeluk te H.-hoef. Zondag j.1. werd het 5-jarig knaapje van den heer Vrie- ling te H-hoef, toen het voor een aankomen de autobus van de frm. Naastepad de Hoofd straat wou oversteken, door de bus gegrepen. Hij bekwam daarbij lichamelijke kneuzingen en hersenschudding. Dr. de Groot die ter stond geneeskundig hulp verleende, liet het knaapje ter verdere behandeling direct per auto naar het Marine ^Hospitaal te Den Hel der ter verdere behandeling vervoeren. De chauffeur der bus trof in deze geen schuld. Geen rustige Zondag /*De j.1. Zondag of rustdag ging hier lang "niet rustig voorbij en kenmerkte zich nogal door ernstige ongeval len. Behalve dat waren vele jonge Zuiderzee- werkers nogal eens luidruchtig en ging men hier en daar nog al tot handtaschtelijkheden over, zoodat de politiemannen nogal eens er aan te pas moesten komen. Te De Haukes ging het er ook nogal toe en werd druk gebruik gemaakt van het mes. Eén persoon liep verscheidene messteken op. Den Oever. Men deelt ons mede dat de ver gadering met lichtbeelden over het Petionel- la hospitaal te Djocja, in het christelijk Te huis niet zal worden gehouden op Donderdag 22 Oct. maar op Donderdag 15 Oct. a.s. Dit staat in verband met het feit dat 22 October ook een lichtbeeldenavond wordt gehouden in de Kapel. Ongeluk. Tijdens de rij oefeningen der lan delijke rijvereeniging „Wieringen" kwam de ruiter P. Jbz. Dekker onverwachts van zijn paard te vallen en brak daarbij zijn onder been. Na door Dr. de Groot verbonden te zijn liet deze hem terstond per auto naar het Stadsziekenhuis te Alkmaar ter verdere be handeling vervoeren. z HH Q Z ui N H X U I—I N EN tegen 90 O H N HH O X H P R IJ Z E N N VINDT U IN DE m Z HH Z O O DEN HELDER. VRAAGT ZICHTZENDING. Een Foutief bericht. Vermelden we in een vorig nummer, dat de gezamen lijke melkboeren de melkprijs 1 cent hadden opgeslagen; dit is volgens den heer S. de Jong, verkeerd door onzen correspondent begrepen; hij zou gezegd hebben, dat de fabriek „Nooit Gedacht" waarvan hij de melk betrok, 1 cent meer verlangde. Bouwat - Nieuws. Het winterseizoen is er weer en het is vanzelfsprekend, dat de bekende „Bouwat-cursusscn 'n aanvang zullen nemen. Al meermalen hebben wij vermeld, hoe vruchtdragend deze cursussen zijn, ja vele malen hebben zij de toekomst van jongelieden verzekerd, die anders zicli geen ander middel van bestaan hadden kunnen uitdenken, dan met zwaren arbeid 'n schamel stukje brood te verdienen. De leerstof door de bekwame leera ren de heeren Van Meurs en Steinmetz gegeven kan door ieder, die de lagere school met vrucht heeft doorloopen, worden gevolgd en omvat vele vakken: o.a. meetkunde, algebra, Ned. Taal, rekenen, hout- en steenconstucties, werktuigkunde, landmeten, waterpas sen, enz. Vanzelfsprekend is het hard werken, maar als men wil is hier iets te bereiken, waar men anders nooit toe komt. Het mooie van „Bouwat" 's stre ven is bovendien, dat het lesgeld zoo laag is gesteld, dat dit voor niemand een bezwaar kan zijn, de lessen te vol gen. Aangifte voor de cursus moet nu spoedig plaats hebben; men kan dit doen Donderdagavond 8 uur ten lokale van den heer A. Klein te Oosterland of dagelijks bij een der bestuursleden D. Hegeman, Molgerdijk, Jb. de Graaf, Den Oever (Zuid.), Chr. Guldejneester, Elft, .Tn. Post, Oosterland en Jac. H. Oudt, Gesterweg. Vandalisme te Wieringen. Het heeft lang goed gegaan, maar nu schijnen er elementen in onze gemeente te komen, die 't de burgerij lastig maken op erger lijke wijze. Uit verschillende tuinen worden de producten 's nachts wegge - stolen. Langs den weg is het niet meer veilig. Een dame, die te Hippolytushoef op een bus stond te wachten werd door een dronken kerel lastig gevallen.. Zij gaf hem echter kordaat een klap in het gelaat en wist toen een goed heenkomen te zoeken. De heer H. die met zijn echt- genoote Zondagavond in de Klieftstraat wandelde werd ook door 'n drietal in dividu's lastig gevallen. Zij spraken tel kens mevr. H. aan. De heer H. wees hun op het onbetamelijke en wan delde verder. In de hoofdstraat kwam bij echter de schavuiten weer tegen en een van hen wierp zich eensklaps op de heer H. Deze bleek echter tegen de booswichten opgewassen en wierp ze een voor een tegen de straat. De politie, met 't geval in kennis ge steld heeft de schavuiten opgespoord en procesverbaal opgemaakt. Wij ver nemen nader dat zij in de Wieringer- meer werkzaam waren en onmiddellijk zijn ontslagen. Te Westerland was 'n automobilist genoodzaakt te stoppen voor eenige dronken kerels, die armzwaaiend mid den op den weg bleven staan. Eindelijk, na eenige minuten vloeken en schelden beliefde het de heeren de auto te laten passeeren. Men ziet veilig langs den weg is het hier alles behalve. Gevaarlijke verkeersweg. Met alle respect voor de groote verbetering die de weg over den verbindingsdijk Wie ringen - V. Ewijcksluis ondergaat, zijn we toch verplicht er op te wijzen, dat het onverantwoordelijk is, zooals het verkeer daar thans moet plaats hebben. Vooral bij avond, waarbij men moeilijk de afstanden der lampen van de voer tuigen kan bepalen is men wel ver plicht aan de uiteinden der-opgebroken gedeelten te wachten, wil men voor on gelukken gevrijwaard blijven. Zeker er zijn plateau's waar men. kan passeeren doch te ver van elkander verwijderd. En als men des avonds van richting v. E- wijeksluis komt, dan is men wel vei ligheidshalve gedwongen aan de lin kerzijde door de reeds grootendeels dichtgereden greppel te sukkelen. En thans is het nog droog; doch met regen wordt daai' 't passaat toch levensgevaar lijk en kunnen ongelukken niet achter wege blijven. Wij hopen, dat de verant woordelijke personen onmiddellijk in grijpen, opdat niet wordt bewaarheid 't spreekwoord „Als het kalf, enz. „Zang en Vriendschap" naar Den Oe ver. Het is reeds bekend gemaakt, dat de Zangvereeniging „Zang en Vriend schap", dir. de heer Jb. I. Hovenier, Zon dag a.s. een uitvoering zal geven in de nieuwe zaal van den heer Jurrie Lont te Den Oever. Wjij willen echter over 't geen het publiek dien avond staat te wachten nog een kleine toelichting ge ven. En wel dit. „Lcntenachtsfantaisie" van J. Paardekooper, eischt goede kracht, het is schitterend, als het goed wordt uitgevoerd. Welnu, het ver heugt ons te kunnen getuigen, dat „Zang en Vriendschap" de fantaisie vol komen in haar macht heeft en werke lijke kunst naar voren brengt. Wij heb ben de uitvoering indertijd te Hippoly tushoef bijgewoond en waren getuige hoe het groote aantal aanwezigen on der de bekoring kwam van het innig mooie, dat hier door de vereeniging werd ten beste gegeven. Wij hopen en verwachten dan ook, dat Zondag de zaal van den heer Lont gevuld zal zijn met werkelijke belangstellenden voor de zangkunst en zij kunnen verzekerd zijn, dat ze hun gang daarheen niet zullen hebben te betreuren. Politie: Gevonden een zilveren ringe tje en een zijbord van een vrachtauto. Verloren een koperen melkbussleutel Een diamanten aanhangertje en een fietsplaatje met wit lintje. Inl. bij den Gem. Bode. V.C.J.B. Vrijdag 11 Oct. 's avonds 8 uur bijeenkomst te H.hoef. Den Oever. Biljart - seance. In de Cantine der Zuiderzeewerken te Den Oever gaf Mej. L. Schrier van Domburg Ned. Biljart Kampioene j.1. Zondaga vond een biljartseance. De heer B. van Den Oever speelde een partij tegen haar cn kreeg op 500 carombols er 350 voor. De uitslag was, dat mej. Schrier de 500 uitspeelde tegen slechts 19 van den heer B. Verder gaf zij vele fraaie kunst stooten te zien w.o. met twee ballen op het biljart en een op den vloer zij een pracht carombal maakte. De belangstelling voor deze seance was groot en men deelde ons mede, dat mej. Schrier cn haar menager, ook nog vele andere cantines der Z.Z.wer- ken met een bezoek zal vereeren. f J.V.O.-NIEUWS. Donderdagavond 8 uur komt Ir. Mazure in de Vonk en zal daar voor alle leden en adspiranten een lezing houden over „Kampleven." Dus de adspiranten te Oosterland komen ook Donderdagavond in Hippolytushoef. Het zangavondje te Ooster land wordt een week uitgesteld, dus voor het eerst weer op 15 October. Vrijdag voor leden en adspiranten gymna stiek in de nieuwe school te Hippolytushoef. Zondagmiddag samenkomst in „De Vonk" voor leden en adspiranten. De adspiranten vooral niet vergeten hun liedjesschriften mede te nemen. De leiders worden verzocht Vrijdagavond even in „De Vonk" samen te komen om 8 uur. Breezand. Naar we vernemen is door den heer J. M. M. van den Bosch te Hillegom aan den Zwarteweg en Stoom weg 1 3/4 H.A. land gekocht tegen den prijs van f 18000 per H.A. Het schijnt de bedoeling van den heer v.d. Bosch te zijn, dit land weer in perceelen als bouwterrrein te ver- koopen. Hij verwacht dus blijkbaar dat de sombere tijd, die Breezand thans doormaakt, van niet al te langen duur zal zijn en er spoedig weer een ople ving van den bollenhandel zal komen, die een uitbreiding van het aantal hui zen noodig zal maken. We willen ho pen, dat de heer v. d. B. goed heeft ge zien Tuinbouwcursus. Voor den dezen winter te houden tuinbouwcursus, waarop behandeld zullen worden de bollenteelt, grocntenteelt onder glas en bijkomende vakken van onderwijs, hebben zich 38 leerlingen opgegeven. Politie. Verloren een actetasch. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Anna Paulowna op Vrijdag, 9 Oc tober 1931, des namiddags te 2 uur ten raad- huize. PUNTEN 1. Notulen. 2. Mededeelingen a. in een der lokalen van de o.l. school II alhier zal in den komenden winter wederom een tuinbouwcursus worden gehouden waarvoor zich 38 leerlingen hebben aangemeld. b. na gehouden aanbesteding is de le vering van brandstoffen voor de o.l. scho len en het raadhuis gegund aan de Coö peratie „De Tijdgeest" te Winkel c. procesverbaal van kasopneming bij den Gemeente-Ontvanger d. met de Hoofdbesturen der verschillen de landarbeidersbonden is een bespre king ten Raadhuize gehouden over de komende werkloosheid en de daartegen te nemen maatregelen. 3. Verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld van Th. A. v. d. Kroon, G. Korthuis en B. Jeeninga. 4. Verzoek van het Bestuur der R.K. school aan den Nieuweweg om gelden beschik baar te stellen voor een nieuwe kachel. 5. Verzoek van Mej. F. van Konijnenburg om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres aan de o.l. school I dezer gemeente 6. Verzoek van de Commissie voor den Leg- wedstrijd te Beemster om een subsidie 7. Voorstel tot aanvulling der Algemeene Politie verordening. Het praeadvies van B. en W. luidt als volgt In den laatsten tijd zijn door de politie herhaaldelijk klachten ontvangen, dat mo torrijwielen werden geplaatst op de trottoirs langs de wegen op „Cérès", terwijl ook op de looppaden langs de Molenvaart en in de Spoorbuurt herhaaldelijk voertuigen worden geplaatst. Hoewel de politie tracht door waar schuwen aan deze verkeerde gewoonte een einde te maken, is geen afdoend resultaat te verkrijgen, omdat zij daarbij niet in de rechtmatige uitoefening van haar bediening is. Tevens is de wenschelijkheid gebleken te kunnen optreden tegen de eveneens verkeer de gewoonte van het publiek met of zonder vervoermiddel te blijven staan op den hoek bij Veerburg, op de Driebruggen en op de brug over de Zandvaart, tegenover de voor malige kaasfabriek te Breezand. Wij hebben daarin reden gevonden U voor te stellen de politieverordening dezer ge meente aan te vullen met eenige bepalingen als in begaand ontwerp-besluit zijn vervat. Verordening tot aanvulling der Alge meene Politieverordening voor de Gemeente Anna Paulowna. Eenig artikel. Onder afdeeling X „Straatpolitie" der al gemeene politieverordening wordt, na arti kel 95, toegevoegd Artikel 95a. Het is verboden a. als bestuurder van een motorrijtuig, rijwiel of ander voertuig hiermede te rijden over de trottoirs en voetpaden b. op de trottoirs en voetpaden motorrij tuigen te plaatsen of daarmede te blijven staan Onder voetpaden worden verstaan de pa den, die op eenigerlei wijze van den rijweg zijn afgescheiden en als zoodanig door waar schuwingsborden zijn aangeduid. Artikel 95 b. Het is verboden motorrijtuigen, rijwielen en andere voertuigen te plaatsen of daarme de te blijven staan a. vóór den ingang van een weg of op den hoek van een weg b. op een brug, die voor het openbaar verkeer is bestemd. Artikel 95c. Het is verboden te blijven staan, te zitten of te liggen a. Voor den ingang van een weg of op den hoek van een weg b. op een brug, die voor het openbaar ver keer is bestemd, of op de leuningen daarvan. 8. Vaststelling van de gemeentebegrooting voor 1932. 9. Rondvraag. ANNA PAULOWNA. Verwisseling van agentschap. Men verzoekt ons te melden, dat thans als agent der bekende Singer Maatschappij voor Anna Paulowna is benoemd on ze plaatsgenoot, de heer Nol Lemstra, Spoorbuurt Anna Paulowna, waar te vens gelegenheid is tot eventueele re- peratie. De heer Walrecht is thans a- gent voor deze maatschappij te Den Helder. Matiné Mandolinevereeniging Kunst en Eer. Zondag j.1. gaf deze vereeni ging voor een goed opgekomen publiek een matiné in de zaal van den heer Slikker. Veel succes werd geoogst. Ter afwisseling traden op de zeer be kende Van Dijks Volendammer harmo- nika virtuoozen. Vanzelfsprekend had den ook zij een aandachtig gehoor. SPORT. SPORT. BKC - Nieuws. BKC I speelde Zondag een wedstrijd tegen Hel der III en wist 'n 21 overwinning te be halen. Tot rust speelde BKC voor de wind en stond dan ook 2-0 voor. Na rust echter had Helder de wind mee en wist dan ook een maal te sco ren. Om 2 uur werd afgefloten en is Helder het eerst in den aanval; doch al gauw is BKC in de meerderheid en na onge veer een kwartier spelens maakt Post uit een onverwacht schot het eerste doelpunt voor BKC. Kort daarna maak te dezelfde speler het tweede punt. Met deze stand ging de rust in. Na rust was Heieer meer in actie., niet tegenstaande ook BKC ook nog wel eens in de aanval kwam. De jnidvoor van Helder weet ten slotte op korten afstand te scoren en zoo is de stand ge bleven tot het einde. BKC II heeft maar even met 10-1 ver loren van JVC I.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2