Er is nu een tekort op de exploitatie van dit blad, over enkele jaren en nu schijnt men het door deze extra heffing ineens te willen dekken. Ook de voorzitter meent, dat zulks het ge val is. Nadat nog eenige discussie hierover is ge houden, wordt besloten dat de afgevaardigde hier zal informeeren wanneer de verhoogde bijdrage maar over één jaar is, zal worden voorgestemd. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer O. J. Bosker, terwijl de heer B. H. Kraan als plaatsvervanger wordt aangewezen. De wethoudersverkiezing. De voorzitter zegt dat over deze kwestie een schrijven is ingekomen, waarin aan het bestuur werd verzocht ten spoedigste een le denvergadering uit te schrijven en waarin een scherp protest wordt uitgesproken over de houding der fractie bij de verkiezing der wethouders. Aangedrongen wordt op een kla re uiteenzetting welke motieven hebben ge golden om den oud-wethouder te verlooche nen. Het bestuur was echter van oordeel dat het beter was niet direct hierover te vergaderen, doch eerst eens bij het Hoofdbestuur te infor meeren, hoe te handelen in deze aangelegen heid. Het Hoofdbestuur is van oordeel, dat een dergelijke ingrijpende kwestie aan het oor deel der leden behoort te worden onderwor pen. De raadsfractie dient ten zeerste de orde en eenheid in hare gelederen te bewjaren, zoowel als bij het benoemen van wethouders als bij andere zaken. Spr. zal er momenteel niet meer van zeg gen, doch zou gaarne het woord verleenen aan één der onderteekenaars. De Heer Jb. Lont Pz. (schilder) stelt na mens de onderteekenaars de volgende vragen: Js de voor-vergadering belegd tot be spreking verkiezing Wethouders Zoo ja, kan ons worden gezegd wat daar besloten is „Is daar in aanmerking genomen en besproken de uitslag van het gehouden referendum en de uitslag van de verkie zing voor den Gemeenteraad De voorzitter zegt, dat op deze vragen één der raadsleden misschien wel wil antwoor den het bestuur was voor deze besprekin gen niet uitgenoodigd, en hoewel een zekere geheimhouding aan die vergadering verbon den was, is er toch één en ander van uitge lekt. De Heer Jn. Lont Czn. (raadslid) zegt dat er eigenlijk van geheimhouding geen sprake is geweest, hoewel men natuurlijk niet over al te koop loopt met hetgeen besproken is. Spr. is er tegen geweest dat direct bespre kingen werden gevoerd met de Visschers en Kath. Het was spr. liever geweest als eerst met eigen fractie was vergaderd. Dit is echter niet gebeurd en dat heeft hem erg gespeten. Spr. was van oordeel, dat er in deze gecom bineerde vergadering niet zoo breedvoerig over gesproken behoefde te worden, en had de meening, dat men de oudwethouders weer zou nemen. De Heer M. Bakker (raadslid) zegt dat al len blijkbaar de bedoeling wel begrepen, maar hij wist toen nog niet hoe hij stemmen moest en meende vrij te zijn. De Voorzitter zegt, dat er door enkele raadsleden op gewezen is, dat er bij hun wel de meening van een afspraak was. Het blijkt echter wel, dat het een groote warboel is geweest bij de fractie. Spr. kan dan ook niet anders als zijn groote afkeuring er over uitspreken, dat op een dergelijke nonchalante wijze is gehan deld. De Vrijzinnigen hebben een sterke fractie, terwijl men nu met behulp van de Soc. Dem. een wethouder heeft gekregen. Men heeft de ernst van de situatie niet begrepen. Zonder dat Wieringen in een ach terlijke negerij behoefde te vervallen konden we er in ieder geval voor zorgen, dat Wierin gen Vrijzinnig werd bestuurd. De kiezers hebben ingezien wat voor be lang wij hadden bij deze uitslag van de ver kiezing, doch de raadsfractie heeft op erger lijke wijze met deze belangen gesold. De heer C. J. Bosker hierop het woord ver krijgende, zegt dat hij misschien wel de meest interne aangelegenheden bespreekt en persoonlijke aangelegenheden niet kan ver mijden, maar de wethouderskwestie hier is ook zoo frappant, dat z'n weerga niet te' vin den is en het zal ook wel de eerste maal zijn. dat de Vrijz. Kiesvereeniging voor een derge lijk geval komt te staan. Als wij de schitterende 'uitslag der raadsver kiezing nagaan, waarvoor ik het bestuur nog wel 'n compliment maak voor de activiteit aan den dag gelegd, dan hadden wij nim mer kunnen denken, dat hierna door een paar onzer eigen gekozen candidaten op ergerlijke wijze met de Vrijzinnige fractie- belangen werd omgesprongen, en het pas ver kregen succces met voeten werd getreden. Spr. zegt verderIk vind 't frappant, dat men toch het belang er van scheen in te zien een voorvergadering te moeten houden, en men niettegenstaande dat, geen afspraak zou hebben gemaakt Het ging daar toch om om de wethoudersverkiezing, en daartoe zijn uitnoodigingen verzonden, want het katholieke lid, een bescheiden man, komt anders toch niet op een dergelijke bijeen komst. Het gelijkt of over deze vergadering een geheimzinnige waas ligt, maar waar toch zeker de schijn werd gewekt, dat men de oud-wethouders zou kiezen, ja, bij het mee- rendeel der fractie-leden had zich deze mee ning als vaststaand post gevat. Toch bleek de wethoudersverkiezing, dat een paar onzer „heeren" zich vrij gevoel den, die zich door niets gebonden achten, die schijnbaar ook waren vergeten, door wien zij op 't „kussen" werden gebracht, en is 't won der, dat wij ons met bezorgdheid afvragen, of wij nu aan deze personen onze belangen moeten toevertrouwen Het is daarom ook, dat 'n vijftiental leden der Vrijz. Dem. Kiesvereeniging een spoed vergadering aanvroegen bij het bestuur, om van deze euveldaden op de hoogte te worden gesteld en desnoods maatregelen voor te stel len. Is 't geen schande, dat men omtrent de wethouderskeuze het niet eens noodig heeft geoordeeld eenige ruggespraak te houden met het bestuur noch aan de uitslag van het gehouden referendum, noch aan de uit slag der verkiezing is door die heeren eenige maatstaf genomen; ze gevoelden zich „vrij!" Indien zij eenig „eergevoel" hadden gehad, zouden zij, indien zij wijziging in de Wethou derszetels verlangden, overleg met het be stuur moeten hebben gepleegd. Men heeft zich nu verkocht aan de Sociaal Democraten en deze gaan er prat op dat zij de oud-wethouder hebben gewipt, met behulp van een paar Vrijz. leden. Doch men heeft voorbij gezien dat het prestige van de Kiesvereeniging te grabbel is gegooid, op ernstige wijze is de kiesvereeni ging aangerand, en maatregelen dienen over wogen te worden tegen deze Heeren, de ge volgen van hun daad moeten zij maar dragen De Heer Jb. Lont Pzn. vraagt wie of de vergaderingen uitschrijft van de fractie, en of er nog andere punten worden behandeld. Het raadslid de heer Jn. Lont zegt dat de Heer P. Kaan voorzitter der fractie is, en de ze de vergaderingen uitschrijft. Spr. is echter de meening toegedaan dat waar de uitslag van het referendum den oud wethouder no. 1 op de lijst plaatste, gezien de schitterende verkiezings uitslag met het groote aantal stemmen wat op de oud-wet houder werd uitgebracht, hij nooit heeft ge dacht, dat een ander wethouder zou moeten worden. Zulk een indruk had ik ook op de voorvergadering De heer Jn. Doves (raadslid) spreekt in ge lijken zin. Er zijn meerdere punten in die vergadering behandeld, doch welke weet spr. niet meer. De Voorz. dankt de heer Jn. Lont voor zijn verklaring, wij weten nu wie de vergadering uitschreef, ook weten we dat de Heer Jn. Doves, welke als nieuweling in de fractie, de indruk heeft gehad dat de oud-wethouder wederom gehandhaafd zou worden. Wij weten nu ook dat op zeer noncalante wijze door onze raadsfractie is gehandeld, en er zullen niet veel plaatsen zijn waar derge lijke dingen voorkomen. De Heer M. Bakker zegt naar eigen goed dunken te hebben gestemd. Ik maak U daar geen verwijt van Bakker, zegt de Voorzitter, maar als ik eens bedenk hoe of een raadslid voor de verkiezingen naar mij toe kwam en daar een ware klaag zang aanhief over de verwachtingen welke de S.D.A.P. had voor de kiezingen zij zouden volgens hem met een overweldigende meer derheid terugkomen, en dan natuurlijk ook aanspraak maken op de verdeeling der wet houderszetels als ik bedenk dat nu diezelfde Kaan op het kussen terug is gekomen, door het energieke werken van onze kiesvereeniging, terwijl die mijnheer tijdens de reclame campagne voor de verkie zingen kwam met het smoesje, „waar maken jelui die drukte allemaal voor, het is net of de Wieringers niet meer weten hoe of zij stem men moeten." Dergelijke praat wordt dan verkondigd met de hand op de portemonnaie, het tee kent wel de mentaliteit van dergelijke men- schen. En zij hebben er niet de flauwste mo tie van wat er eigenlijk rondom hen gebeurd. Wij dragen de S. D. A. P. geen kwaad hart toe, doch meenen dat het beter is het bestuur niet uit handen te geven, gezien de eischen die naar voren worden gebracht. De Heer Jb. Lont Pzn. wenscht voortaan dat de leden der kiesvereeniging uit maken wie wethouder zal worden. Uit de besprekingen blijkt wel dat dit meer gebeurd. De Heer Jn. Lont Czn, zegt dat de schijn gewekt wordt, als zou den oud-wethou der gevraagd zijn of hij zijn herbenoeming zou aanvaarden. De Heer M. Bakker zegt dat hem dit ook niet voor staat, de Heer Jn. Lont heeft ech ter gezegd, die ik nu stem, stem ik morgen ook. De Voorzitter vraagt of den Heer C. J. Bos ker zich in heeft gedacht op welke wijze hij de leden uitspraak wil laten doen over deze handelingen. De heer Bosker wil een motie overleggen. De Heer M. Bakker vraagt wat of een mo tie is, terwijl de Heer Jn. Lont meent dat een motie te ver gaat, aangezien de raadsle den welke onschuldig zijn hier ook in worden betrokken. Over vier jaar zullen de kiezers wel uit spraak doen. De Heer C. J. Bosker stelt tenslotte de vol gende motie voor De leden der Vrijzinnige Democrati sche Kiesvereeniging in vergadering bijeen gehoord de besprekingen over de stem ming bij de wethoudersverkiezing tot de conclusie gekomen zijnde, dat het prestige van de vereeniging hierdoor ten zeerste geschaad is spreekt haar grootste afkeuring uit over de houding door de Heeren Bakker en Kaan bij de verkiezing aan den dag gelegd, en gaat over tot de orde van den dag. De voorzitter maakt bezwaar tegen het noe men van namen in de motie. De Heer C. J. Bosker maakt aanvankelijk bezwaar tegen het veranderen der zinsnede, 'doch na eenige discussie, worden de namen van de Heeren Bakker en Kaan, veranderd in een gedeelte der raadsfractie. De motie wordt aangenomen met 27 stem men voor, 1 tegen en 7 blanco. Rondvraag. De Heer Jb. Lont Dzn. (oud raadslid) zegt tot den Heer Jb. Lont Pzn. dat op voorvergaderingen alle punten worden besproken. De Heer C. Ruiter (Stroe) zegt dat als het met de V. D. Kiesvereeniging zoo gaat er tweestrijd zal komen. Het aantal leden zal dan gauw 50 inplaats van 150 zijn. we hoo- ren hier niets dan over geheimhouding spre ken, wij Wieringers zijn niet voor geheim houding, het is hier nog altijd een boeren- en schippersbeweging. Wanneer men nu de raadsleden een motie op haar dak stuurt van afkeuring, zou spr. als raadslid bedanken. Men heeft om de medewerking van Stroe gevraagd bij de verkiezing, doch spr. weet niet of de afgevaardigde medegewerkt heeft om de oud-wethouder te wippen. De voorzitter zegt dat niet het bestuur voor geheimhouding is, doch de raadsfractie zulks doet. De Heer C. J. Bosker zegt dat de heer Rui ter blijkbaar de situatie niet heeft begrepen. De motie gaat tegen een deel der raadsfrac tie. In spr. eerste motie stonden de namen ook aangegeven, wat tenslotte niet werd toe gelaten, de afgevaardigde van Stroe verdient in dit geval geen blaam. De Heer Jn. Lont zegt dat op voorvergade ringen geen geheimhouding wordt opgelegd, doch het besprokene blijft vanzelf geheim. De voorzitter maakt tenslotte een einde aan de gedachtenwisseling over deze aange legenheid. De Heer Jn. Kooij zou gaarne Mr. Oud nog eens willen hooren. Zal gevraagd worden. De Heer Jb. Lont Pzn. zegt dat, indien vele punten worden besproken op voorvergaderin gen, de wethoudersbenoeming dan een uit zondering heeft gemaakt. Spr. zou gaarne willen dat reglementen worden uitgereikt. Zullen worden gedrukt. De Heer C. C. Bakker wenscht dat de kies vereeniging meer aan politiek gaat doen, dan houden we vanzelf meer voeling ook met de raadsfractie. De Voorzitter zegt dat men uit de straks voorgelezen notulen heeft kunnen opmaken dat door een lid aangedrongen werd op meer dere controle en overleg op het werk dei- raadsfractie. In het vervolg zullen wij bij belangrijke vraagstukken de vergadering hooren en de raadsfractie van advies dienen. De Heer M. Bakker merkt nog op dat uit de ingezonden stukken de indruk naar voren kwam alsof er een qjiderlinge afspraak was gemaakt, doch dat'*- is gebleken dat dit maar zoowat was. De Voorzitter Juist, zoowat, maar het komt heelemaal niet te pas. De Heer C. J. Bosker, tot den Heer Bak ker de betrokken raadsleden zijn zoo be scheiden mogelijk behandeld in de ingeko men stukken. Zij moeten de consequentie van hun daden maar aanvaarden. De Heer Bakker mag niet persoonlijk wor den, dus zal hij zich maar stil houden. In zijn slotwoord zegt de voorzitter dat met alle mogelijke beleid de zaken zijn behandeld, het gaat niet tegen de persoon van Bakker, maar het gaat er om hoe of een raadsfractie zich in de tegenwoordige tijd heeft te gedra gen. Wij zullen al ons mogelijke best doen om door onderling overleg goede dingen tot stand te brengen, wij zullen in nauwcontact met de raadsfractie treden, hoewel natuur lijk onze houding niet op dringerig mag zijn. Spr. brengt de Heer Jn. Lont een woord van dank toe voor zijn correcte houding in zake de wethouderskwestie. Wij zijn dikwijls zeer laks geweest, ik voor op aldus de voorzitter, doch van nu af aan zal dit anders worden. De Heer Bakker hoopt dat de voorzitter voortaan de bestuursvergaderingen bij zal wonen. De voorzitter belooft beterschap. Hierna sluiting. Vereeniging van Marktwezen te Wieringen opgericht. Zoo hebben dan eindelijk de losse be sprekingen, welke onlangs plaats had den op 'n vergadering van den Midden stand er toe geleid dat te Wieringen een marktwezen gesticht is. In een Maandagavond gehouden ver gadering in Hotel Lont, waren vogels van diverse pluimage bijéén, er waren veehouders, pluimveehouders en cr waren middenstanders, allen met ver schillende belangen, doch allen waren bijeen met één gemeenschappelijk be lang, het belang van Wieringen's toe komst. De Heer C. J. Bosker, welke deze ver gadering wederom presideerde in zijn kwaliteit als voorzitter van de Midden- standsvereeniging, sprak er zijn ver heugenis over uit, dat zoovelen aanwe zig waren. Zij, die dan ook rond zijn geweest bij de diverse catagoriën, om propaganda te maken voor de markt, hebben eer van hun werk. v Spr. resumeert, nog eens in den breede het belang wat Wieringen heeft bij een weekmarkt. - Het tijdstip lijkt wel ongunstig, malai se en crisis teisteren de menschheid, doch het mag nooit geen reden voor ons wezen om bij de pakken neer te gaan zitten. Spr. is verleden week naar de vergade ring geweest in Schagen daar werden harde noten gekraakt en de pleidooien, welke daar zijn gehouden getuigden van de slechte omstandigheden, waarin onze boerenbevolking zich momenteel bevindt. Doch daar kwam ook gezond oordeel naar voren, o.m. op eigen kracht weer omhoog, en organisatie. Ook wij zijn vanavond bijéén om een organisa tie te stichten, n.m. die van een markt wezen, en een geluk is voor ons, dat, hoewel de tijdsomstandigheden slecht zijn, daar achter de dijk een stuk grond in cultuur wordt gebracht waar we ons oog op houden gericht. Wanneer wij nu reeds zien, dat groote groepen menschen 's Zaterdags Hippo- lytushoef bezoeken om hun inkoopen te doen, dan moeten wij op middelen zinnen om naar behoefte deze men schen steeds beter te bedienen. Wij mo gen aannemen dat zij Hippolytushoet als een centrum beschouwen. Straks als het wegennet klaar is in de W.-Meer, zullen wij moeten zorgen dat, de a.s. vaste bewoners Hippolytus- hoef ook als centrum gaan beschouwen. Wij hebben daar ook mede op het oog een goed georganiseerd marktwezen. Ik had het daar juist over een wegen net, doch wij hebben ook reeds gespro ken over verbindingswegen naar Hippo- lytushoef. Men acht deze noodig, ik zeg opzettelijk men acht, omdat van ver schillende zijden hierop aangedron gen. Verschillende pogingen in die richting zijn dan ook reeds met succes bekroond en daar kunnen wij het bestuur van het Heemraadschap, wat hier voor steeds ijverig in de weer is dank voor brengen. Men heeft gezegd, de middenstand heeft belang bij een markt dit is zeker waar, doch èn veehouders èn pluimvee houders hebben hier belang bij, indien men de juiste dag hiervoor uitkiest. En nu kom ik aan een belangrijk punt Welke dag acht men het beste voor on ze markt. Spr. heeft hier en daar zijn licht eens opgestoken, eri over het algemeen was men van oordeel dat Maandag de beste dag is voor Wieringen. Spr. zou gaarne hierover de meening van de vergadering willen hooren. De heer D. van Duin dacht dat Za terdag een geschikter dag wasmen heeft dan 's Maandags de vetmarkt in Alkmaar, De Heer B. H. Kraan zegt dat een be zwaar is, dat indien met met zijn vee nog verder wil, dit Zondag's over moet staan, dus mee naar huis moet. Purmer end heeft Dinsdags ook een vetmarkt, men kon dus 's Maandags direct door gaan. j De voorzitter is ook van gevoelen, dat de bezwaren van den heer Van Duin niet van overwegend belang zijn; ook voor de Pluimveehouders is de Maan dag beter, want Purmerend is een markt, waar alles gebracht kan wor den. De heer P. Kooij Cz. brengt in het mid den, dat voor de Pluimveehouders de Maandag de dag bij uitstek is. Besloten wordt om Maandag als marktdag te nemen. Een belangrijk punt daarnevens, zegt de voorzitter, is ook al eenige malen besproken, n.m.; moeten wij een schrif telijke verbintenis vragen om de pro ducten aan de markt te verkoopen. Men heeft gezegd, dat dit voor stam boek - fokvee niet mogelijk is; doch van andere zijde verneemt men weer, dat dit geen invloed van beteekenis heeft op een markt. Spr. is meer voor een vereeniging en zou niet meer als het eerewoord vertalin gen, dat zij, die hier lid van worden, zich verplicht gevoelen de markt naar behooren te steunen. Er moet natuurlijk een georganiseer de vereeniging zijn, want wij komen straks bij het Gejm- Bestuur, welke zich eenige financieele offers zal moeten ge troosten, o.a. het in gereedheid doen brengen van de markt en het weer op ruimen; tevens zouden wij willen ver zoeken om in het eerste stadium geen marktgelden te doen heffen. De vereeniging moet natuurlijk rechts persoonlijkheid hebben, en men moet houvast aan ons hebben. Spr. had zich een gecombineerd bestuur gedacht, waar alle catagoriën in vertegenwoor digd zijn. De heer O. J. Bosker vraagt hoe de handelaren er tegenover staan. De heer B. H. Kraan (handelaar) zegt, dat 't zijn belang naar zijn meening zou zijn, als hij aan huis bleef koopen,, doch hij acht de markt een onmisken baar belang voor de gemeente en in 't bijzonder voor de boeren en pluimvee houders. Hij zal in 't belang der vereeni ging zooveel doenlijk aan de markt koo pen; en dat de handel in het geheel niet meer aan huis zal plaats hebben dat hebben de boeren zelf in hun hand. In dien zij zich voornemen niet meer aan huis te verkoopen, zullen de handela ren vanzelf aan de markt moeten koo pen. Spr. heeft veel verwachting van de markt, als de boeren zelf maar wil len; Uit het oogpunt van Wieringen's belang is spr. er sterk voor. De heer S. Russelman is er voor om een handteekening te laten zetten. Zwart op wit is nog steeds het beste. De voorzitter zegt, dat hier weer straf fen aan verbonden zijn; een zekere re cherche was dan ook weer noodig; spr. zou op het woord der leden in zee wil len gaan. In meerderheid blijkt de vergadering niet voor teekenen te zijn. De heer O. J. Bosker adviseert, dat men moet kiezen één Centraal Bestuur, bestaande uit de diverse catagoriën dus middenstanders, veehouders en pluimveehouders; daarnevens zullen groepsbesturen moeten staan, welke hun eigen belangen kunnen behande len. Pluimveehouders en veehouders zijn twee uitéénloopende groepen, die hun eigen marktzaken moeten kunnen beslissen. Dit denkbeeld vindt ingang bij de vergadering. De voorz. stelt hierop voor om een le denlijst aan te leggen en dan tevens 'n centraal bestuur te kiezen. 53 Aanwezigen laten zich hierop in schrijven als lid van de vereeniging voor het marktwezen. Besloten wordt om een algemeen voor zitter te kiezen, daarnaast 6 bestuursle den, welke de functiën onderling verdee len. Als voorzitter wordt gekozen de heer Corn. J. Bosker, terwijl als be stuursleden worden gekozen de heeren S. J. Koorn en S. Russelman (groep vee houders); D. Dirks .en P. Bakker Jz. (pluimvee-houders); P. Kreijger en B. H. Kraan (groep Middenstand.) De voorzitter zegt, dat allen hun be noeming aannemen en dat het aldus benoemde bestuur verder aan de plan nen zal voortwerken. i Bij de rondvraag, vraagt de heer N. Mulder, wanneer of men denkt te be ginnen; voorz. zegt: zoo spoedig de voor bereidingen goed in orde zijn. De heer J. C. de Haan vraagt of men de plaatselijke handelaren niet kan be werken, dat zij hun medewerking ver leenen. Voorz. zegt, dat de veehouders de macht in handen hebben door niet aan huis te verkoopen. Voorz. sluit hierna, drukt al de aan wezigen nog eens extra op het hart, om nog meerdere leden te werven en brengt een speciaal woord van dank aan het bestuur van de Afd. Wieringen Holl. Mij. van Landbouw voor zijne aan wezigheid. Politie: Gevonden een leeren tasch met filmplaten. Een fietsplaatje en een gestreepte broek, inhoudende een zakdoek en een zakmes. Verloren, een paar lederen motor handschoenen. Inlichtingen bij den Gem. Bode. Ambtelijk bezoek Minister Reijmer aan de Zuiderzeewerken. Maandag j.1. heeft de Minister van Waterstaat Z. E. Reymer een ambte lijk bezoek gebracht aan de Zuiderzee werken. Z.E. werd vergezeld door den Directeur - Generaal van zijn departe ment Dr. Ir. Ringers, de Dir. Generaal der Z.Z.-werken de Blocq van Kuffeler, de Dir.-Hoofduitvoerder van de M.U.Z. Ir. Lely en den Eerstaanwezend Ingeni eur b.d. Z.Z.-werken Ir. v.d. Wall. Van de directiegebouwen te Den Oe ver woei de driekleur alsook van het Hoofdgebouw v.d. M.U.Z. Nadat het gezelschap de werken ih de sluisputten in oogenschouw had ge nomen, werd de lunch gebruikt in het directiegebouw, waarna het gezelschap zich aan boord begaf van het s.s. „Vlie ter", om een tocht langs den afsluitdijk te maken, teneinde zich van den stand der werkzaamheden op de hoogte tb' stellen. In Harlingen ging het gezel schap van boord. Hervormingsavond. Men verzoekt ens te herinneren aan de Hervormings avond die gehouden zal worden op Don derdag av. 8 u. in de Kapel Den Oever. f ANTONIUS ZOMERDIJK Een bekende en geziene persoonlijk heid in onze gemeente is heengegaan. Het kwam niet onverwacht. Wel za gen we de heer Zomerdijk nog voor enr kele weken oó straat, maar we wisten dat een kwaal zijn lichaam snel sloop-t te en dat, hoe moedig hij ook zijn ziek te droeg, ten slotte geen weerstand aan het naderend einde zou kunnen wor den geboden. i. Een groote leegte zal hij in zijn gezin, maar ook in breeden kring achterlaten, want de heer Zomerdijk was een hu mane en zeer geziene persoonlijkheid, een man van groote verdienste in het kerkelijk, gemeentelijk en maatschappe. lijk leven. Zijn rondborstig woord, vaak doortin- teld met een greintje humor-, werd steeds gaarne gehoord. Dat zijn werk ook buiten de Gemeen te gewaardeerd werd bleek uit de eere- teekenen, die hij mocht ontvangen, n.1. het Gouden Kruis „Pro Eccelesia et Pontifice" en de eere-medaille van O- ranje Nassau. Maar ook in ehgeren kring kwam die waardeering tot uiting, n.1. in 1930 ter gelegenheid van het gouden huwelijks feest van het echtpaar Zomerdijk. Toen vormde zich een commissie om den heer Zomerdijk tevens te huldigen aJ,s keurmeester der 'G-effneentel. Zee gras Exploitatie, voor welks belang hij van de oprichting af op de bres had gestaan. Welk een arbeidszaam leven hier is heengegaan moge blijken uit het feit, dat de heer Zomerdijk 45 jaar voorzit ter van het R.K. Parochiaal Armbe stuur was, 36 jaar Keurmeester van de Zeegras Exploitatie en 23 jaar voor zitter van het Visschersfonds. Al zal in al die instellingen zijn per soon niet meer worden gezien, zijn woord niet jneer worden gehoord, in eerbiedige herinnering zal hij bij allen, die hem gekend hebben, blijven voort leven. Hij ruste in Vrede. i SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I voor de competitie een wedstrijd te Den Helder tegen H.R.C. 3. Succes kon het riiètr tot een overwinning brengen en werd na een zwaar bevochten strijd met een kleine nederlaag van 21 naar huis gezonden, on der protest van Succes I. H. R. C. speelde met 12 man Is dat wat Succes II had op bezoek B.K.C. I van Anna Paulowna en was wederom net als vo rige Zondagen lang niet tegen haar tegen partij opgewassen. Dit blijkt dan ook volko men uit de groote nederlaag van 100. Succes 4 bracht het er deze keer beter af. en wist in de Pauwenstad te winnen met 2 1 van Wieringerwaard 2. J.V.O.-berichten. Voor de leden Donder dag kwart over acht meisjeszanggroep Ooster landVrijdag half acht gymnastiekZon dag half drie bijeenkomst, zang- en leesmid dag. Voor de adspiranten Donderdag zever, uur tot half negen alle drie groepen (H.hoef Oosterland, Westerland) bijeenkomstVrij dag geen gymnastiekZondag half drie bij eenkomst in de Vonk. Liedjesschriften mee nemen. Nieuwelingen mogen beslist niet be neden 12 jaar zijn. PROVINCIAAL NIEUWS. Winkel. Bij den heer P. S. de Vries, kantoorh ouder der posterijen is geves tigd een meldingspost voor Eerste Hulp bij Ongevallen vanwege het Oran- jekruis. Een verbandkist voorzien van een uitgebreide collectie verbandmid delen is daar reeds aanwezig. Deze keu ze, aan een adres, waar vrijwel steeds iemand aanwezig is, mag wel als Bet meest geschikte worden aangemerkt. De Streek. De bloemkoolteelt levert al hier bijna niets op De eerste soort wordt verkocht voor 1 a 2 ct. per stuk. De 2de soort is zoo goed als onverkoopbaar, ter wijl de derde soort reeds op deii akker wordt stukgeslagen. De geldelijke ófnzdt is dan ook van geen beteekenis en be-, di aagt thans aan de veiling in een week gelijk het bedrag, wat in normale jaren in één dag werd besomd. Wognuni. Als een bewijs van den te ruggang in de landprijzen móge dienen dat hier dezer dagen een huis met wei land werd verkocht voor f 10.662.30 twee jaar geleden bracht hetzelfde per ceel f 18.000 op. BUITENLANDSCH NIEUWS. Blinde passagiers wilden zwemmende den kust bereiken. Als gevolg van de draadlooze mede- deelingen van het Duitsche tankschip

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2