HERMAN NYPELS HEERENKLEEDING en - - - - MODEMAGAZIJNEN, DEN HELDER. BUITENLANDSCH NIEUWS. SAMEN GESTORVEN. Te Pfaffendorf had een oude schilder een hond, die zijn beste vriend was. Toen het dier echter schurft kreeg, ried men hem aan, het te dooden. De man weigerde dit met de woorden „Wij oudjes willen eenmaal sa men sterven." Daar er gevaar voor besmet ting bestond, moest de man op last van de politie het dier doen dooden. De man ging naar een houtvester, die den hond dood schoot. Eenige oogenblikken later zakte de een beroerte getroffen. roofoverval en dit bedrag werd aan L. voor- L. verklaarde, dat men hem bedrogen had en dat hij slechts f 1600 had ontvangen uit kwaadheid over het bedrog heeft hij zijn-mededaders aan de politie bekend ge maakt. L. vertelde verder, dat B. hem had uitgenoodigd aan den overval deel te nemen. Deze overval zou oorspronkelijk plaats heb ben op Woensdag 4 November, doch daar de kassier dien avond niet in de boerenleenbank aanwezig was, werd hij uitgesteld tot Zater dagavond. Uit de verklaringen van L. is ge bleken dat S. het geld uit dé brandkast heeft genomen. D. had een revolver en heeft daar mede op den kassier, den heer H. v. Velzen, geschoten, waarop S. tenslotte den -kassier heeft neergeslagen. Mej. B. stond gedurende den overval op den Schipluidensche weg te wachten. Het geld is later aan D. overgegt- ven, die hierop met mej. B. kalmpjes is weg gewandeld. D. is hierop op de fiets gespron gen en heeft zich met S. naar Delft begeven, vanwaar zij per trein naar Rotterdam zijn gegaan. In een café te Rotterdam werd de buit verdeeld. D. en mej. B. zijn later naar Amsterdam gegaan, omdat zij het veiliger oude schilder, door - ineen Hij was onmiddellijk dood. Het lot van waanden uit de buurt van Delft te blijven. - - - - Ook s is naar Amsterdam gegaan, doch de- ëescherm Uw keel f verzorg haar dagelijks - vi gorgel droog met Dooien i 25, 45 en 65 ets. zijn trouwen vriend had hem zoo aangegre pen, dat de woorden, die hij tegen zijn bu ren had gezegd, bewaarheid werden. EEN SLUWE ITALIAANSCHE KAPPER. Reeds gedurende eenige dagen was in de Milaansche dagbladen een advertentie ge plaatst, waarin een goed-beklante kappers zaak in het centrum der stad te koop gebo den werd. Deze advertentie werd o.a. gelezen door een zekeren Aquafreda, die, in het gelukkig bezit van een bescheiden kapitaaltje, in de provincie rentenierde. Maar hij verveelde zich daar in het landelijke en droomde er van, in Milaan een of andere zaak te openen. Aquafreda pakte dus zijn koffer en nam den trein naar Milaan. Na lang zoeken vond hij eindelijk de be doelde kapperszaak, niet in het centrum der stad, maar in een onooglijk straatje ergens in een achterbuurt. Toen hij de zaak bin nen wilde gaan, stond hij echter verstomd, de geheele winkel was vol met klanten, ter wijl zij, die nog niet binnen hadden kunnen I komen, op straat queue maakten. slakkengang Ja, meneer, zeide de eigenaar, toen Aquaifreda zijn verwondering over het groote aantal klanten te kennen gegeven had, ja mijn zaak is 'n goudmijntje ik zou ze niet verkoopen, als ik niet met een Amerikaan - sche ging trouwen, die wil, dat ik met haar meega naar Amerika. Het duurde niet lang, of kapper en rente nier waren het eens. Aquafreda was in zijn nopjes, want hij had het goudmijntje voor een redelijk som metje gekocht. Weliswaar had hij bijna zijn geheele kapitaaltje er voor neer moeten tel len, maar wat gaf datvan den vroegen morgen tot den laten avond was de zaak vol. Toen na eenige dagen aan alle formalitei ten voldaan was, ging de zaak van Signor Galotti over in handen van Signor Aquafre da. De nieuwe eigenaar zette zich in den vroegen morgen vergenoegd achter de cassa, de bedienden deden schoone, witte jassen aan en alles was gereed om de klanten te ontvangen. Er kwam echter niemand, eerst tegen den avond verscheen er een man die den heer Aquafreda beleefd vroeg Wórdt hier vandaag ook gratis gescho ren Gratis vroeg de nieuwe eigenaar op barschen toon. Wat bedoelt u daarmee Wat ik daarmee bedoel Wel, dat zal ik u zeggen, zeide de klant. De geheele week heeft men zich hier kunnen laten scheren en knippen, zonder er een cent voor te behoeven betalen. Men zegt, dat Galotti hoopte, op deze wijze een idioot te vinden, die zijn zaak, die bedroevend slecht ging, zou willen koopen. Weet u ook of hem dat gelukt is Ja, dat is hem gelukt, zeide de heer Aquafreda, met tranen in* de oogen. Galotti bevond zich op dat oogenblik reeds op de boot naar Amerika, echter niet met een Amerikaansche bruid, maar geheel al leen en met een dikke portemonnaie. ze is nog niet gevonden en de politie tracht hem alsnog op te sporen. Het staat vast dat de politie de werkelijke daders van den over val in handen heeft. Ook nog een vijfde medeplichtige gearresteerd. Bij het verder onderzoek in de zaak van den den roofoverval is gebleken, dat er nog een vijfde medeplichtige is. Deze is echter te Vlaardinger Ambacht gearresteerd. Het is de 27-jarige boerenarbeider A. v. U. aldaar. Hij heeft verschillende relaties met den hoofd persoon uit den overval. Vermoedelijk is hij degene geweest, die het plan voor de misdaad heeft geopperd. RAADSKRONIEK van WIERINGEN BINNENLANDSCH NIEUWS. DE ROOFOVERVAL TE SCHIPLUIDEN. Verdachten gearresteerd. Voor de opsporing van de daders van den aanslag op den kassier van de boerenleen bank te Schipluiden heeft de politie te Delft niet alleen de hulp der politie te Rotterdam doch ook de medewerking der Amsterdam- sche politie gevraagd, daar er aanwijzingen waren dat het spoor ook naar de hoofdstad leidde. Woensdagmiddag heeft de Amster- damsche politie in een perceel aan den Ach terburgwal een man en een vrouw gearres teerd, die er van worden verdacht meer van den overval te weten. Zij zijn op transport naar Delft gesteld. Naar men meldt is ook door de politie van Delft een arrestatie gedaan. Hierbij zou één van de drie vermoedelijke daders zijn aange houden. In verband met het onderzoek kan nog geen nadere mededeeling worden ver strekt. Ook te Rotterdam is een man aangehou den die in het bezit bleek van een groot deel van den buit. Hij is op transport gesteld naar Delft. Een bekentenis. Ruzie over verdeeling van den buit. Zooals reeds gemeld werden te Amsterdam gearresteerd een zekere D. en mej. B., ter wijl ook reeds te Rotterdam een zekere L. in arrest werd gesteld in verband met de roof overval te Schipluiden. De commissaris van politie heeft thans eenige mededeelingen ver strekt over de wijze, waarop de politie erin geslaagd is zoo spoedig na den roofoverval de hand op de daders te leggen. Reeds direct na den overval had de politie verschillende aanwijzingen gekregen betreffende de rich ting waarin zij naar de daders moest zoeken. Vooral ook het vinden van een jas en een pet op de plaats van den overval was een belang rijke aanwijzing. Voorts was bij een door de Rotterd. recherche ingesteld onderzoek geble ken dat 'n zekere L., 'n ridicivist, sinds Vrij dag (vorige week) niet meer op zijn werk was verschenen. Eveneens kwam het de po litie ter oore dat bij een fuif, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te Amster dam werd gegeven, in dronkenschap door enkele personen was uitgelaten, dat zij wel iets van den overval wisten. Met deze aan- wijzigingen slaagde de politie er vrij spoedig in L. aan te houden. Bij een caféhouder te Rotterdam wist de politie beslag te leggen jop een bedrag van f 5600, afkomstig van den; Zie zoo! De roffel is geslagen; de Raadsopmarsch voor de najaarsveld tocht is weer aangevangen. Loopen is ouderwetsch, en een zou voor een Gemeente bestuur als van Wieringen, dat thans de loop dei zaken vooruit moet zien, te lang duren, 't Moet dus met een au to-gang gaan Als wij van de verslaggeversbank de raadszaal ingluren, zien wij aan de linkerzijde van de groene tafel een „Vehikel", waarvan eenige onderdee- len zijn verwisseld en van diverse pluimage i Ofschoon de S.D.A.P. graag een 4- cylinder motorbloc had gewenscht, is 't bij 3 gebléven. De drie zuigers L.O.K. zijn, ofschoon zij bij de verkiezingen nog al warm zijn geloopeii, naai* des Kiezers oordeel nog deugdelijk genoeg gebleken, om voldoende capaciteit te ontwikkelen. Maai* ze kregen een „aan winst" doordat de achterbanden zijn vervangen, wel niet door nieuwe, maar van een ander „merk." Om 't eene wiel M.B.-non-slipping ontzettend stroef, ojn 't andere wiel merlc-P.K., met een tamelijk glad afgesleten loopvlak. Verder fungeert daar nog tusschen een schokbreker merk M.K. met een zeer veerend komisch effect i Met dit vehikel moet de praeses op manoeuvre, terwijl voor dekking, agn zijn rechterzijde een 5-tal jno,torfiet- sen hem zullen begeleiden; de wagen tjes loopen wel niet sneller dan 'n dertig kilometer, maar zeker vlug ge noeg om de linksche „non-slipping-kar" bij te houden. Zoo gjng het zaakje de boer op, en alles liep als gesmeerd; de zuigers stampten als wilden ze de reis om de wereld aanvaarden, r piaar bij de „vischrookerij te Den Oever" kwam er helaas al 'n kink in de kabel; de pragc ses - chauffeur wou piano-an, de zui ger K. pleitte „vol gas", maar helaas het achterstelletje met non-slipping waggelde zoo'n beetje onzeker, en zelfs de schokbreker (toch de visschers vertegenwoordiging) liet geen blijk van „flink opschieten" geven! Merkwaardig, dat het dagelijksch be stuur niet met „vol gas" voor deze in dustrie op de bres staat Wat drom mei, moet er weer „naast" gegrepen .worden Van die geheimdoenderij hebben we met de weg al pleizier geT inoeg beleefd. i t Zelfde „onzckjjre" gedoe kwam men op de veldtocM tegen bij de z.g. „buren-pomp." M i B. en VV. wilden opjmhouden het vat Zonder te weten of rr water in zat Ze wilden er maar een deksel op gooien van 300 pop. Toen de opposi tie in 't geweer kwam, wist de chauf feur haastig op zijn achteruit de situ atie te redden en 't vaatje zal worden dichtgegooid Merkwaardige gri.mnassen maakte 't autotje bij het verzoek van eenige v ere entingen om vermindering van huur en vergoeding voor 't gebruik der oude school. De zuigers klopten van krachtsinspanning, maar 't „de,mocrati sche" achterstel wou totaal niet mee,; De M.B.-band, die kreunde 't P.K.-wiel gaf een klagend geluid! ,>We verminderen geen duit Want de kosten van vuur en licht i moeten er toch uit 't Is wonder, dat hij er nog geen zoet winstje voor de gemeente wilde uit kloppen De kosten van vuur en licht spelen zoowaar bij hem een rol tegen de volkswil tot studie voor eigen ontwikkeling. Laten we de zang en Gym er buiten laten, doch dan is daar nog de J.V.O. de „Jeugdbond voor Ont houding"; deze moest toch zeker met hand en tand door het dagelijksch bestuur worden verdedigd Het was werkelijk een verluchting voor ons toen we de karavaan eendrach tig zagen geleid tot de verbreeding van den weg in de Klieftstraat. Ton minste een lichtpuntje i Maar te vergeefs hebben we in de hobbelende raad gewacht op verbete ring van den hoofdweg, over een uit breidingsplan, over Laten we ophouden, vol verwach ting klopt ons hart, Het is immers gauw Sinterklaas, en daarop hebben B. en W. natuurlijk gewacht met hun suprices. C. J. B. DE WÉGEN hl 'AANBOUW in de WIERINGER MEER. Als U goed gekleed wilt gaan en toch niet duur dan is Uw aangewezen adres t Regenjas-, demi- of winterjas NAAR MAAT vanaf 28 gld. tot 75 gld. Gemaakt op eigen atelier onder lei ding van eigen coupeur. GEMAAKT (confectie) vanaf 15 tot 65 gld. Speciaal gesorteerd in JONGEHEEREN- en en KINDERKLEEDING. Bijzonder mooie keuze in OVERHEMDEN, HOEDEN, HANDSCHOENEN, DASSEN, ON DERGOEDEREN enz. Vraagt reizigersbezoek (zonder verplichting tot koopen.) UIT VROEGERE TIJDEN. MONUMENT in ONZEN POLDER. Met mail en macht wordt gewerkt,om de wegen in de Wieringermeerpol- der in gereedheid te brengen. Zware stoomwalsen zijn alle dagen bezig en het zal niet lang meer duren, of het verkeer kan links en rechts den pol der doorkruisen. GEMEENTE WIERINGEN. VERDRONKEN IN DEN WIERINGERMEER. Voor het passeeren van de kanalen in den Wieringermeer zijn op verschillende plaat sen ponten en vlotbruggen ingelegd, waar door men zonder gevaar van den eenen naar den anderen oever kan komen. Inplaats van gebruik te maken van deze gelegenheden, trachtte Donderdagmorgen een ploeg arbeiders, die zich naar het werk begaf, een der kanalen over te steken met een houten vlot. Dit vlot kan 2 a 3 man heel best houden, zoodat het waar de ploeg uit 7 personen bestond kantelde. Zes van de opvarenden konden den wal bereiken, doch de zevende, de 31-jarige P. Jeronimus uit Wissekerke (Zeeland), geraak te vast in den modder en verdronk. Wel trachtte men door kunstmatige ademhaling de levensgeesten nog weer op te wekken, doch deze poging baatte helaas niet. UITVOERINGEN „APOLLO." De muziek- vereeniging „Apollo" te Den Oever zal op 28 en 29 Nov. a.s. haar eerste winteruitvoe- ringen voor kunstlievende leden geven. Be halve een concert zal worden opgevoerd het zangspel „Oom Kees", woorden van Bruins- ma, muziek van Schuurman. Er staan dus weer mooie avonden te wach ten. Naar aanleiding van deze uitvoeringen ver zoekt men ons opname van 't volgende Nu de muziekvereeniging „Apollo" binnen kort weer uitvoeringen voor hare kunstlie vende leden zal geven, zouden wij gaarne de burgerij op een en ander attent maken. Aan het programma voor deze uitvoeringen wordt altijd extra zorg besteed, en de baten gaan dan ook in den regel aan betalingen voor muziek en tooneel geheel weg. Wel heeft dus de vereeniging behoefte aan een groot contingent kunstlievende leden, en we weten ook dat zeer vele burgers wel met de vereeniging symphatiseeren, maar nog steeds geen kunstlievendlied zijn. Laat men nu toch niet langer achterblij ven en ook toonen dat men de vereeniging daadwerkelijk wil steunen door zich als kunst lievendlid te laten inschrijven. Dezer dagen zal een der bestuursleden van „Apollo" bij de burgers rondgaan, en de hoop is er op gevestigd, dat 't kunstlievende-leden aantal dan zal worden verdubbeld. SUCCES NIEUWS, a.s. Zondag is het weer een dag van spanning op het Succes-terrein. Om 12 uur spelen Succes 4—Callantsoog 1 en belooft een leuke wedstrijd te worden, welke voor S. 4 waarschijnlijk wel niet best zal af loopen. Om 2 uur komen wederom ons le en 2e elftal tegen elkander uit. De wedstrijd van een paar weken geleden ligt nog versch in het geheugen en menigeen heeft toen geno ten van een mooie wedstrijd Thans zal het er waarschijnlijk nog meer aan spannen, omdat Succes II er nu een paar goede spelers bij heeft gekregen, en zal er nu toch ook ze ker wel voor zorg dragen om niet met 10 man in het veld te komen. Dus supporteurs en voetballiefhebbers allen Zondag present hoor. Er wordt gespeeld on der leiding van den heer H. v. Dam. Succes II verschijnt thans in witte sjirt. De stand in le kl. C is als volgt Texel 1 Succes1 N. Niedorp 1 B. K, O. 1 Wieringerw. 1 H. R. C. 3 Helder 3 Succes 2 8 gesp. 15 punten. U U 7 De visschersscheepjes, die daar nog liggen in de Wieringermeerpolder, als symbool van de zee die overwonnen werd. Het doet zeker vreemd aan, als ploeg en egge rondom de scheepjes de grond bewerken en aanstonds het gol vend koren hun als 't ware aan het oog der menschheid onttrekt. Succes 3 gaat naar Kolhorn 1. Vorige keer werd gewonnen dus nu ook opgepast hoor jongens. Er wordt om 2 uur gespeeld. Jaarvergadering L. R. „Wieringen" in Con- cordia, op j.1. Dinsdagavond. De Voorzitter, de heer H. Smit opende de ze vergadering met welkom. Spr. haalt daarbij even aan dat een dei- trouwste leden, de ruiter P. Dekker door het hem overkomen ongeval, hier niet aanwezig kan zijn, doch dat hij in gedachte hier wel zal zijn. De notulen worden gelezen door den sec retaris. De instructeur leest het jaarverslag. De penningmeester doet rekening en verant woording. Alles wordt zonder op of aanmerkingen en onder dankzegging goedgekeurd. Volgt behandeling ingekomen stukken. Naar de vergadering van den Provincialen Bond van L. R. wordt als afgevaardigde be noemd de instructeur H. Wilms. Van de A.N.W.B. Ruitertoerisme is een schrijven ingekomen over behoud en onder houd en aanleg van ruiterpaden. Van de L. R. „Den Helder" is een schrijven ingekomen, of onze vereeniging bij de fees telijke opening van hun Manege, aanwezig kan zijn. Deze opening zal plaats hebber\ op Zondag 15 Nov. a.s. 'smogens 11 uur,. Allen zijn hiervoor, doch Jb. Mulder merkt op en terecht, dat alle werkende leden dan hun medewerking verleenen. Om kwart voor 8 's morgens afrijden bij Jb. Bruul. Wordt besloten een trompet aan te schaf fen. De amazone, Bets Dekker en de ruiter P. Smit, zullen het bespelen daarvan beoe fenen. Volgt bestuursverkiezing. Aftredende zijn de heeren N. Mulder en Jb. Dekker. Beiden worden met bijna algemeene stemmen her kozen en nemen hun benoeming weder aan. Aangezien het bestuur nog met één lid moet worden aangevuld, wordt besloten het sec retariaat in handen te geven van den instruc teur H. Wilms. Algemeen secretaris blijft Jb. Bruul. Tot 2e penningmeester wordt benoemd Jb. Muidér. Deze zal dan de contributiekas beheeren. Besloten wordt een ruiteravond te organi- seeren en wel laatst Januari of begin Febru ari a.s. Het programma zal later worden op gemaakt. Voor den komenden winter wordt eveneens een programma opgemaakt betref fende de practische en theoretische lessen. Hierna sluiting. BINNENL NIEUWS. GERAFFINEERDE CHANTAGE. Oude man f 700.- afgeperst. Reeds eenige dagen, aldus de N. Tilb. Crt., trok het de aandacht van de poli tie in Kaatsheuvel, dat drie jongelui tusschen. 17 en |24 jaar, hoewel twee hunner wegens ongeval buiten werk waren en uitkeering ontvingen volgens de Ongevallenwet, een leventje van plei zier leidden. Zij maakten goede sier„ tuften met een auto, dronken champagr ne, kleedden zich als heeren. De uitkeeringen van de Ongevallen wet zijn nu niet zoo royaal, dat die hoe i<en op zoo'n ruimen voet konden le ven i Aandachtig werden de gangen van de heeren nagespeurd, wat leidde tot de ontdekking, dat zij bij avond nu en dan een bezoek brachten hij een alleen wonende 71-jarigen jnan. Toen eenige dagen later deze oude, man zich bij de politie vervoegde ojnm werk, viel het niet moeilijk, van hein- te weten te komen, dat hij door enkele personen voor een bedrag van pl.m.. f 700.- was afgezet. Eenige dagen geleden heeft zich een agent verdekt in de woning van den ouden man opgesteld. De oudste van 't drietal verscheen en de agent kon uit het gesprek opmaken, dat hier op zeer, geraffineerde wijze van den angst ve;n den ouden man gebruik gemaakt TvVas om hem geld af te persen door te drei gen met aangifte van niet te 'noemen handelingen, waarvan is geb) eken, dat deze slechts op fantasie berustten.' De agent arresteerde den jo'ngeman, die bij fouilleering bleek gewapend te zijn |met een geladen revoJ.Ver en groot knip mes. Ook de andere; jongens waren nu spoedig in arrest 'cn alle drie bekenden volledig. Gebleken is, dat de oude man, om aan de eischen der jongelui te voldoen, niet alleen zijn spaarbank boekje. heeft leeggehaald, maar ook nog geld bij zijn notaris had opgenomen MALAISE. Wegéns slapte in het bedrijf zullen de beide ploegen van werklieden (van 125 personen) aan de N. V. Nicuwbui- ner Glasfabrieken voorloopig om de andere week te werk worden gesteld. MARKTBERICHTEN. Schagen, 12 Nov. 1931. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen i als volgt 8 paarden f 150 a 400 128 Gelde- koeien (mag.) f 120 a 260 90 Geldekoeicn (vette) f 200 a 360 20 Kalfkoeien f 180 a 320 80 Vaarzen f 100 a 150 78 Graskalve ren f 35 a 82.50 35 Nuchtere kalveren f 8.' a 18 143 Overhouders f 16 a 24 3 Bokkeni en geiten f 2 a 5 26 Varkens (vette) f 10 a 24 78 Varkens (vette) per Kg. f 0.36 a 0.40 310 Biggen f 5 a 10 Konijnen f 0.75 a 2.75 74 Kippen f 0.60 a 2.50. Eierveiling, Schagen, 12 Nov. 1931. Aangevoerd 30500 Kipeieren. Prijzen 45 50 f 4.20 a 5.20 52—54 Kg. f 5.10 a 5.50 55 —57 Kg. f 5.70 a 6.30 58—60 Kg. f 6.20 a f 7.10 6163 Kg. f 6.90 a 7.40 Ongewogen wit f 6.80 a 7 Ongewogen Bruin f 7 a 7.40; Klein f 3.90 a 5.10 480 Eendeieren f 4.30 a f 4.50., Eierveiling Helder, 12 Nov. 1931. Aangevoerd 4622 Kipeieren. PrijzenBruin f 6.90 a 7.9Q Wit f 7.30 a 8.00 Kleine eieren t 5.40i a 6.80 Aangevoerd 64 Eendeieren f 3.30, a 4.50 per 100.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2