in HYPELS "0&ês& KING HEERENKLEEDING en - - - - MODEMAGAZIJNEN, DEN HELDER. HET KAN •Ot- Gorgel eens tijdens het Concert! - Natuurlijk droog Dat is prettiger - en 't gaat overal. Doozen a 25, 45 en 65 ets. ter. Overal in de omgeving waren veldwach ters opgesteld. Het bestuur verzocht daarop beleefd proces verbaal tegen hen te willen opmaken, doch de burgemeester verklaarde daaraan niet te willen voldoen. Daarop ging de heer Bakker naar den bur gemeester, wien hij vroeg„M. de burge meester, hoe bent u hier op 't terrein geko men Wie heeft u permissie gegeven op mijn afgesloten terrein te komen Antwoord werd echter niet gegeven. De heer Bakker „Burgemeester, ik ver zoek u mijn terrein te verlaten." De burgemeester wandelde over het terrein, waarop de heer Bakker zich kwaad maakte en den burgemeester 3 maal toevoegde „Ik vorder dat u dit, mijn terrein, verlaat." Ook hieraan werd niet voldaan. Ten leste werd besloten maar op te houden, doordat men toch geen proces-verbaal kreeg en alleen de bal kwijt raakte. Met medeneming der bal len verliet de burgemeester met den veld wachter, die zeer correct optrad, het veld. Tijdens een en ander werd een persfoto graaf door den burgemeester met procesver baal bedreigd. Deze deed echter zijn plicht. We vernamen nog, dat mr. Duys met het gebeurde in kennis zal worden gesteld en dat tegen den burgemeester een aanklacht zal worden ingediend. Het bestuur van Giethoorn verklaarde dat hare kas er slecht voorstond, reden waarom zij aan den raad van Blokzijl zal verzoeken de door hen gemaakte reiskosten te vergoe den. Overal schoolden ingezetenen en vreemde lingen samen en bespraken het gebeurde. Met de rust in Blokzijl is het weer gedaan. Gelukkig toonde het publiek zich verstandig, zoodat relletjes uitblijven. WERKLOOZE DIENSTBODEN in ONS LAND. Beroepskeuze-raad aan meisjes. Het zou o.i. verstandig zijn, om voor meis jes, die beroepskeuze-advies inwinnen, de huishoudvakken, óók dat van dienstbode, niet te negeeren, aldus schrijft Anna Polak in „Jeugd en Beroep." Werkloosheid onder de dienstboden önt- breekt wonderlijkerwij ze niet in .ons land om van de massa werklooze schoonmaak sters, die evenwel meestal getrouwde vrou wen zijn en wegens werkloosheid of onvol doende verdienste van haar man zich, dik wijls slechts tijdelijk, als zoodanig opgeven, niet eens te spreken. Dit jaar bedraagt het aantal bij de 42 belangrijkste Arbeidsbeurzen te onzent als werklooze dienstboden inge schreven elke maand 700 tot 800. Haar geen emplooi vinden zal waarschijnlijk dikwijls te wijten zijn aan persoonlijke omstandighe den gezondheidstoestand, karakteren aan het feit, dat meisjes in kleine gemeen ten, geen aanstelling krijgend in een gezin aldaar, veelal toch niet naar elders sollici- teeren. Die 700 tot 800 werklooze dienstboden wo nen vermoedelijk voor het overgroote deel in kleinere slechts sporadisch in onze groo- te gemeenten. Speciaal in grootere gemeen ten, waar het aanbod van dienstmeisjes niet méér doch minder is dan de vraag. Waar bovendien het aantal buitenlandsche dienst boden heel wat hooger is dan het aantal werklooze Nederlandschen in dat vak, daar zou het ongetwijfeld gunstige gevolgen heb ben, indien vaker dan vroeger vorming tot gezinshulp werd aanbevolen, en tevens voor een percentage werklooze arbeidsters in verschillende branches van nijverheid, in het zakenmilieu, in de kantoorwereldkorte opleidingscursussen op huishoudelijk gebied werden georganiseerd. Dit neemt niet weg, dat, aldus schrijfster, aan degenen, wier aanleg of aard van ande ren bouw is, zelfs in crisistijden als deze geen huishoudelijke arbeid mag worden geadvi seerd. Bij het verstrekken van beroepskeuze-raad aan meisjes moet, evenals dit ten opzichte van jongens noodzakelijk is, nooit verzuimd worden rekening te houden met haar capa citeiten en de zich duidelijk kenbaar maken de verlangens van geest en hart. Eischen economische redenen den als ideaal beschouw den weg ten strengste te ontraden, dan be hoort toch een richting te worden aangewe zen, welke niet lijnrecht tegen haar persoon lijkheid indruischt, en de aanvraagster op den duur naast levensonderhoud althans ten deele levensbedreiging verschaft. HOOFDPRIJS VAN VERLOTING IN BESLAG GENOMEN. Bij den heer K., wonende in Haarlem-N., heeft dezer dagen de Haarlemsche recherche op last van den Officier van Justitie te Am sterdam, een hoofd-eereprïjs van een verlo ting der vereeniging „Heliomare" te Amster dam in beslag genomen. Deze vereeniging, die de stichting beoogt van R.K. herstellings oorden voor longlijders en zwakke kinderen, had eén loterij op touw gezet, waarvan de eere-hoofdprijs zou bestaan uit een gouden rozenkrans, bezet met jaspissteenen, welke beschikbaar was gesteld door den paus. De heer K., die een lot van deze loterij had gekocht, was winnaar van dezen eere-hoofd prijs, doch bij de prijs-uitreiking bleek, dat de rozenkrans niet van goud, doch van ver guld metaal was en inplaats van met jaspis steenen, bezet was met veel goedkoopere steenen. De heer K. heeft daarop aan de ver eeniging „Heliomare" medegedeeld, dat hij er prijs op stelde een rozenkrans te ontvan gen, gelijkwaardig aan die, waarvan bij de verloting een beschrijving was gegeven. De vereeniging is hierop niet ingegaan, waarop de heer K. de zaak in handen heeft gesteld van de Justitie te Amsterdam, die op den eere-hoofdprijs beslag heeft laten leggen, ten einde een onderzoek in te stellen. AUTO MET f 300 GESTOLEN. Op een verkeerd spoor. Maandagmiddag omstreeks kwart o- ver vijf kwam de vertegenwoordiger J. v.d. H., in dienst van de N.V. Vleesch- warenfabriek S., wonende te Schie- broek, jnet zijn aulo voor de slagerij van Van R., aan de Maashaven. Toen hij, na ongeveer 10 minuten, weer bui ten kwam, was zijn auto verdwenen en daarmee ook een bedrag van f 300, dat in de auto was geborgen. Hoewel v.d. H. de auto had afgeslo ten en ook den contactsleutel had mee genomen, hadden de dieven de deur weten te openen en de auto op gang te brengen. Onpiiddellijk werd de poli tie gewaarschuwd en na ongeveer een uur werd de auto, doch zonder het geld, onbeheerd op den Groene Hille- dijk aangetroffen. Juist toen de poli tie in de omgeving een onderzoek in stelde, kwamen vier jongeliui, die in 't Noorden der stad wonen en die met een auto aan het toeren waren, over den Groene Hilledijk rijden. Vlak bij de ge stolen auto draaiden zij en uit hun zeer snel verdwijnen meende een re chercheur te moeten opmaken, dat men hier te doen had jnet de plegers van den diefstal, die nog eens waren komen kijken. Hij wist het nummer van de wegrijdende auto te noteeren, waarna dit naar alle zijden werd door gegeven. i Na een half uur mocht men er in sla gen de auto op de Koninginnebrug aan te houden, doch bij hun verhoor in het politiebureau aan de Nassaukade, kwam weldra de onschuld van de vier jongelui aan het licht. WAT 's MIDDAGS GEDRAGEN WORDT. Japonnen ait grootmoeders tijd. Gaat men uit, zoo slaat men over de na- middagjapon een mooien gekleeden langen mantel of draagt er een kort bont jasje bij, waarmede ge er, evenals met de tournure, uitziet als een verjongde editie van uw eigen grootmama. WILHELMINA. BUITENLANDSCH NIEUWS. Tusschen één en zeven uur. draagt men een namiddagjapon, tenminste kan men een namiddag japon dragen. Wanneer men, degelijke huismoeder zijnde, in de middag uren aan het koken is, Marietje of Jantje in het bad helpt of de verstelmand eens duch tig ter hand neemt, wordt men niet geacht in het middagtoilet gekleed te zijn. Een an der geval is het, wanneer men in een chique gelegenheid gaat thee drinken, een of meer officieel bezoek moet afleggen of naar een bridge-clubje gaat. Bij zoo'n gelegenheid moet men zich natuurlijk wel in namiddag- kleedij steken. Hoewel ik nog altijd niet weet wat of er eerder is, de gelegenheid waarvoor men de japon aantrekt of de japon, waarvoor men de bijpassende gelegenheid zoekt. „Veronderstel je leze ressen nu niet lichtzin niger dan ze zijn", maant mijn vriendin Genevieve. En, daar ze de jongste van ons tweeën is, moet ik natuurlijk wel naar haar wijzen raad luiste ren. Ik veronderstel dus, dat er een gelegenheid is waarvoor ge u al is het dan ook zeer tegen uw zin een namiddag japon moet aanschaffen. En dat doet ge natuur lijk maar niet zoo in eens. Als een wijze en voorzichtige vrouw gaat ge eerst eens langs de winkels om u op de hoogte te stellen wat er alzoo op dit gebied te koop is. Zijn het geen wonde ren van smaak en ele gantie, onze moderne namiddagjaponnen Be kijken we ze eens goed. Eigenlijk is de lijn, bij verleden jaar vergeleken, weinig veranderd. De taille is nogal hoog, het lijfje eventjes blousend. Of soms zien we ook een bolero die van achteren even af hangt en daardoor het middel aan de rugzij de iets verlengt terwijl dit aan de voorzijde juist nogal hoog is genomen. De heupen zijn omsloten door een combinatie van découpes of door een heupstuk dat in tal van verschil lende vormen voorkomt. Pas ter hoogte van de knieën wordt de rok wijder, door allerlei soorten van plooien of godets. De ruimte valt voornamelijk van voren en op zij. We zien ook weer asymmetrische modellen waarvan de rok b.v. één langere baan heeft die lager reikt dan de zoom. Deze baan, gevormd door een groep plooien of fronsen, bevindt zich dikwijls op zij van voren of zeer links, maar ook wel eens in het midden van achteren, terwijl hij, ter hoogte van de heu pen, een „tournure" vormt door een enorme strik met lussen. Ja, heusch, lieve lezeressen, een tournure zooals in den goeden ouden tijd, toen onze grootmoeders jongemeisjes waren. En wilt ge nog iets zien uit vroeger jaren Kijk eens naar het „schortje" op som mige japonnen, dat op zij omhoog gaat van achteren is vastgestrikt met zoo veel ruimte dat derom een tour nure ontstaat. Voor de namid dag toiletten zijn al de verschil lende soorten crêpe de chine, crêpe satin, crê pe marocain, crêpe georgette. Maar ook van wollen stof wor den op het genblik fraaie japonne tjes gemaakt, vooral wanneer deze effen en fijn is. Het voor deel van de wol len stof is dat ze warmer zit en dat we van een wollen toilet heel gemakkelijk, door ver eenvoudiging, een jurk voor alledag maken kunnen. Veel fluweel wordt er ook op het oogenblik gedragen, mooi soepel fluweel waar onder het nieuwe jersey-velours zeer in den smaak valt. Zeer in de gunst is nog altijd zwart ten minste voor veelvuldig gebruik. Daarna komt bruin, verder groen en meer iets origineels heeft granaatrood. Vele zwarte japonnen zijn door een enkel toetsje verlevendigd, een cein tuur in vuurkleur, een sjaal half zwart, half parkietengroen, een kleinigheidje in oranje geel aan den hals, enz. Vele namiddagjapon- nen prijken met een garneering van glad bond of astrakan. Niet overdadig, een smal bandje is reeds voldoende. Sombere stemming in. de thee-cultures Een medewerker van het Bat. Nbl. schrijft Wij bezochten de*er dagen een ge deelte der Preanger, waar zeer vele thee-ondernemii^en zijn gevestigd. Het trof ons bHfcader hoe zeer, in te- gestelling met korten tijd geleden de stemming, vooral onder de admini strateurs, gedrukt is. Velen beschou wen hun positie thans even precair als die van hun collega's in de rubber, want ook in de thee wordt overal met verlies gewerkt. De directi'es eischen voortdurend, dat de kostprijs nog jneer worde ge drukt en tevens dat de kwaliteit van het producht zoo mogelijk worde op gevoerd. Probleem i i Aan den eersten eisch valt, zij het met groote inspanning nog wel te vol doen. Salaris- en loonsverlagingen zijn aan de orde van den dag. Op het tuinonderhoud werd reeds zeer veel besnoeid de uiterste zuinigheid op brandstoffen, smeermiddelen en aller lei kleine uitgaven wordt betracht. Doch in het algejneen zetten deze maatregelen niet meer voldoende zoo- den aan den dijk. En het voornaamste is, dat de verkoopbaarheid zelf van het mooiste product van fijn-pluk en zorg vuldigste afwerking, verre beneden de verwachtingen blijft. De ordinaire theeën, de z.g. commongrades, zijn vrij vlot te verkoopen, zij het ook tegen la gen prijs. Het groote thee consumee rend publiek schijnt nu eenmaal meer te voelen voor goedkoopere thee* Als U goed gekleed wilt gaan en toch niet duur dan is Uw aangewezen adres Regenjas-, demi- of winterjas NAAR MAAT vanaf 28 gld. tot 75 gld. Gemaakt op eigen atelier onder lei ding van eigen coupeur. GEMAAKT (confectie) vanaf 15 tot 65 gld. Speciaal gesorteerd in JONGEHEEREN- en en KINDERKLEEDING. Bijzonder mooie keuze in OVERHEMDEN, HOEDEN, HANDSCHOENEN, DASSEN, ON DERGOEDEREN enz. Vraagt reizigersbezoek (zonder verplichting tot koopen.) PROFESSOR ALS KLUIZENAAR. Uitvinder van het rooklooze kruit, Te Addlestone in Surrey is dezer dagen, naar de „News Chronicle" vertelt, de 81-jari ge professor Reid, de uitvinder van het rook looze kruit, in elkaar gezakt aangetroffen in het groote huis dat hij geruimen tijd alleen bewoonde. Toen men hem vond liggen, viel zijn haar over zijn schouders en had hij een baard tot aan zijn middel. Een melkboer kwam er eiken dag melk brengen, die hij voor de deur zette. Toen de melk van de vo rige dag er nog bleek te staan, waarschuwde hij de politie, die den eenzamen bewoner on der aan de trap aantrof. Hij werd in ernsti- gen toestand naar het ziekenhuis gebracht. Als er iemand aan de deur kwam, deed hij nooit open en hij betaalde door geld in de leege melkflesschen te doen. Er werd behalve melk alleen brood ge- gebracht, zoodat men aanneemt, dat de zon derlinge grijsaard alleen van brood en melk leefde. Er was in huis geen gas en geen wa terleiding. Het water kreeg hij uit een put bij zijn huis. NIEUWE STRIJD IN BRITSCH INDIë VOORSPELD. O pnieuw lijdelijk verzet De leider der Swarajisten, Pandit Jawahar lal Nehroe, heeft, naar „Reuter" meldt Woensdag in een te Calcutta gehouden, open bare vergadering verklaard dat het onmoge lijk was dat Indië zonder nieuwen strijd Swa- raj (zelfbestuur) bereikte. Die nieuwe strijd zou volgens hem wellicht spoedig beginnen. De wapenstilstand van thans was, volgens Nehroe, een onmogelijke toestand, waaraan spoedig een einde moest komen. Zoo noodig, zeide hij, zullen we de campagne van lijdelijk verzet opnieuw doen beginnen zonder op den terugkeer van Gandhi te wachten, hoewel hij terrorisme als een leer der vertwijfeling ver oordeelde. Lesser Ury, de zonderling. Wij hebben reeds eerder melding ge maakt van den dood van den beroem den Berlijnschen schilder Lesser Ury, Gebleken is, dat deze man in de laat ste jaren het leven van een zonderling heeft geleid. Hij woonde in een groot atelier aan de Nollendorfplatz en is daar ook overleden. i Men vond er zoo goed als geen geld hoewel de schilderijen van Ury zeer ge zocht zijn geweest en de man veel geld moet hebben verdiend en als niet de Joodsche gejmeente hem een eerbegrafe nis had gegeven, had hij van de armen moeten worden begraven. Nu moest het atelier opgeruimd wor den. Het was gerechtelijk verzegeld en de procureur verscheen, om te inventa riseeren, want de tallooze schilderij en, teekeningen, etsen enz. moesten nog een aanzienlijke waarde hebben, nu vond imen plotseling' tusschen een bundel oude gasrekeningen eerst sta pels inflatiepapier, een enorm bedrag, waarvan de schilder zich indertijd hui zen en luxe auto's had kunnen koopen fonkelnagelnieuw, thans waardeloos. En men vond ook een geheel nieuw biljet van duizend Mark waard Ury was dus niet arm gestorven. Maar er was meer. Onder zijn matras, achter schilderijen, tusschen etsen vond men groote en kleine bankbiljetten. Weldra lag 40.000 mark aan nieuwe en echte bankbiljetten bijeen, 2000 dollar la gen in een lade, onder een hoop rom mel kwam een echt paarlencollier ter waarde van 15.000 mark te voorschijn, effecten tot een nominaal bedrag van meer dan 100.000 mark, ook nu nog 25.000 mark waard. De man, die haast menschenschuw was en bij zijn kleine inkoopen in de buurt zich Lehman noemde, omdat hij zich niet bij zijn be roemden naam noemen wilde, die in afgedragen uitgerafelde kleeren rond liep, had een vermogen in zijn atelier verstopt en men vond er een reeks nieu we pakken, stapels linnengoed, dat hij, niet had gedragen. Hij leek arm en was rijk. Hij had zelf schamele dingen gekocht bij kruidenier of bakker, maar zijn oude werkvrouw, die dertig jaar lang zijn atelier had verzorgd, had hem de fijnste delicatessen uit het re staurant Halmen op het plein moeten halen. Aleen anderen mochten het niet weten. i Zoo was Lesser Ury een zonderling ge weest, die zich de laatste tien jaren nergens had vertoond en als een oude vrek had hij schatten verstopt, terwijl hij vroeger eens een maecenas, die juist een dikke cheque had ingevuld, toen deze hem 'n leelijk woord toe voegde, de trap afgegooid en hem zijn verscheurde cheque achterna gewor pen met de woorden „Je vuile geld wil ik niet hebben Drie herders door granaat in stulkken gereten. Naar de „Ostrauer Morgenzeiting" meldt, is op een weide in de nabijheid van Pressburg in Slowakije een vreese lijk ongeluk gebeurd, waarbij drie menschenlevens verloren gingen. In den laatsten tijd hadden de soldaten op die weide oefeningen gehouden. Hier bij schijnt een handgranaat verloren te zijn gegaan. Door den commandant werd voor het vinden van den handgra naat een belooning uitgeloofd van 25 Tsjechische kronen. Vier herders von den den granaat en bekeken dien bij een open vuur. Een 19-jarige herder wierp plotseling den granaat in het vuur, met het gevolg, dat onmiddellijk een explosie volgde, waardoor drie der herders in stukken gereten werden. Charley bij de visschers van Plymouth Wat men niet al moet doen om zijn populariteit te behouden bewijst Char ley Chaplin, die Zaterdag j.1. te Ply mouth voor een menigte van ongeveer 10.000 personen, hoofdzakelijk vis schers een toespraak heeft gehouden, waarin hij zijn groote sympathie voor het visschersberoep heeft verklaard. De aandrang tot de voordracht was zoo groot, dat een jongen in het water werd geduwd. Een man sprong hem onmiddellijk na en kon hem redden. ..De jongens blijven zitten" Een voor Berlijn typisch voorval wordt in de „Nachtausgabe" verteld. Een schoolklas van jongens van onge veer 12 jaar ging met den tunnelspoor hier of daar heen. De jongens waren blijkbaar aan het beginstation inge stapt en hadden allen zitplaatsen. Al lengs werd de wagen overvol en ande passagiers, waaronder oude dames en heeren ergerden zich er over. dat die kinderen allemaal zaten, terwijl vol wassen en zelfs ouden van dagen en gebrekkingen moesten staan of aan. het latje hangen. En het spreekt van zelf. dat de jongens werden opgevor derd, om plaats te maken voor de groote menschen. Maar daar kwam de onderwijzer tusschenbejden. „De jon gens blijven zitten" klonk zijn bevel, waaraan natuurlijk ook die jongens gehoorzaamden, die een vleug van be leefdheid hadden gevoeld en reeds aan stalten maakten om op te staan. Alle moeiten, die wij ouders ons geven, om onze kinderen niet tot rekels op te la ten groeien", aldus de verzuchting van den inzender in het genoemde blad, worden natuurlijk teniet gedaan door zulk een opvoeding. niet anders of iedereen moet een liefhebber van King Pepermunt worden. In het eenvoudige King- tablet komen tezamen de uitkomsten der me dische wetenschap van eeuwen her, de zorg vuldige selectie van het edele natuurproduct en een fabricage, die op zichzelf een voorbeeld is van hygiëne en nauw gezetheid. U kunt gezonder en op gewekter worden door den fijnen smaak en de verfrisschende eigen schappen van .PEPERMUNT te Alkmaar met benoejming van mr. Fruih tot rechter-commissaris en mr. G. A. de Lange tot curator; C. Blankman, Spoorstraat no. 15 te Alkmaar met benoeming van mr. A. M. Ledeboer tot rechter-commissaris en van mr. F. G. van Dijk tot curator. B. J. Prins, Perronstraat no. 15 te Alk ,maar, met benoeming van mr. H. M. Fruin tot rechter-commissaris en mr. S. F. Winkel tot curator. TEXEL. Schapenmerken. Men schrijft aan de Tex. Crt. Naar aan leiding van een schrijven op 14 Nov. j.1. in uw veelgelezen blad het volgende Het was een goede opmerking van de heer Govers, dat verf en teer af te keuren zijn als merkproduct voor schapen. Niet alleen be schadigt het de wol, maar de teer is, vooral bij heete zon, ook hinderlijk voor mensch en dier. Het gemak en voordeel verliest men wel eens uit het oog. Meestal gaat 30 procent der verf verloren, door vermorsen en verdro gen. Ook heeft in vele gevallen te lang nat blijven van olieverf (oorzaak vetheid der wol) en het minder goed hechten al heel wat last bezorgd- aan schaperihouders. Aniline is giftig en moeilijk te gebruiken. Toch blijkt de droge kleurstift het meest te bevallen, 't Is een minirale kleurstof, die zich vermengd met en goed hecht op het vet van de wol. Deze zachte roode stift, (rood-aard) kleurt vlug en sterk af, is naar verhouding goed koop, en schijnt practisch het best te voldoen als schapenmerk. TEXEL. Maandagmiddag omstreeks half drie is bij het Westerslag tusschen paal 14 en 15 een mijn onschadelijk gemaakt door 'n majoor-torpedist, van Den Helder ontbo den, Het was een heel groote zeemijn, welke aldaar was aangespoeld en reeds voor het groote deel door zand was overdekt. De mijn was van onbekende nationaliteit (geen Hol- landsche) en had een groote omvang. De exploisie, met behulp van picrinezuur te weeggebracht, was zoo hevig, dat een gat van 7 M. doorsnee en 4 M. diep ontstond en stukken van 't zeemonster, dat rijkelijk met springstoffen geladen bleek, en dan ook to taal werd vernield, tot drie- vierhonderd me ter wegvlogen. De slag werd tot ver in de omtrek gehoord. ANNA PAULOWNA. Dronken achter het stuur. Zondagnacht zijn twee geheel be zette auto's nabij Faaborg op het eiland Fuemen met elkaar in botsing geko men. Een derde auto, die de gewonden naar het naastbijzijnd ziekenhuis wil de brengen, sloeg in een scherpe bocht om. De chauffeur van laatstgenoemde auto werd gedood, drie personen le vensgevaarlijk en zeven licht gewond De chauffeurs van de twee auto's, die eerst met eikaar in botsing waren ge komen, waren dronken, terwijl de derde chauffeur geen alcohol had ge bruikt. PROVINCIAAL NIEUWS. FAILLISSEMENTEN De rechtbank heeft heden in staat van faillissement verklaard: J. E. Rol, wonende Vierstaten no. ERNSTIGE BRAND TE BREEZAND. Drie kinderen verbrand. Woensdag te 's avonds half 9 is brand uitgebroken in de woning van de W^ed. Kruithof aan de Zandvaart alhier. Op dat oogenblik bevonden zich 6 kinde deren in huis van V/2 - 13 jaar oud, waarvan de vier jongsten waren gaan slapen. De moeder was op dat oogen blik afwezig om melk te halen. De beide oudste kinderen, die nog be neden waren, hoorden plotseling een harden klap en een oogenblik later stond de kamer, waar de vier kinde ren sliepen, in vlam. De oudste der vier, een kind van 9 jaar wist zich te redden, door uit het raam op een plat dak te klimmen. De kinderen riepen direct de hulp van de buren in en de- Hartman en Koens, hebben nog ge tracht de achtergebleven drie kleinen te redden, doch door de rook en vlam men konden zij hierin niet slagen, zoo dat een meisje van 7 jaar en 2 jonge tjes van 5 en V/2 jaar, jammerlijk om kwamen. 1 Het uitbreken van den brand was vrijwel direct gemerkt door den veld wachter Hoexepi, die onmiddellijk, de brandweer opriep. Deze was na een kwartier ter plaatse, doch het huis was reeds een vuurzee. Het vuur was vrij: spoedig bedwongen; van de woning stonden echter nog slechts de vier mu ren. Het zoeken der kinderlijkjes verg de echter nog veel moeite en tijd, doch tegen 12 uur waren alle drie, door de veldwachters Hoexem en Teuteling ge borgen. j BURGERLIJK! STAND GeborenFlorent, z.v. A. Wanman en M. C. H. Flos. Willem, z.v. W. de Jong; en R. Herder. Hendericus Huber- tus, z.v. S. J. Kroon en J. E. Leek. Ondertrouwd C. D. Prins en T. Breedt, J. M. Aarnoudse en G. Blaau- boer. GetrouwdJac. Wiggers en A. A. Heijligenberg. 1 Overleden: Jac. Kossen, oud 5(2 jr., echtgenoote van C. Glim. Politie Verloren Een reservewiel en een sleutel.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2