HERMAN NYPELS Wybert a 4S m i HEERENKLEEDING en - - MODEMAGAZIJNEN, Hief begint het Voorkom! Gorgel droog met bedankje. Hield zij echter het vuurtestje vast en liet zij hem zoo zijn pijp aansteken, dan wist de jonkman, dat hij welkom was. Hij werd dan ook binnenshuis genoodigd en kon daar tot het aanbreken van den morgen met haar blijven praten. OUDE MAN VERBRAND GEVONDEN. Noodlottige val van een zoldertrap. Dinsdagnacht is in pand 22 aan de Nieuwe Markt te Rotterdam een gruwelijk ongeluk gebeurd. Een oude, invalide schilder is daar totaal verbrand, zonder dat dit door zijn buren is opgemerkt. Woensdagmorgen omstreeks kwart over zeven begaf zich de 43-jarige timmerman J. J. Verschoor, die op de eerste verdieping van genoemd pand woont, langs de smalle hou ten trap naar de tweede verdieping om daar een buurman te wekken. Tot zijn ontstelte nis vond hij in het duister op het circa 3 bij 5 meter groote portaal een gedaante liggen, terwijl hij verder een lucht als van verbrand vleesch waarnam. Op zijn hulpgeroep kwamen de buren van de vóór- en achterkamer van de tweede eta ge toesnellen en droeg men een lampje aan. Op het portaal bij de trap naar het zolder gedeelte, met den rug naar die trap lag het verkoolde lijk van den 69-jarigen invaliden schilder M. H. J. Stroucken, die sedert eeni- gen tijd op de zolderverdieping in een klein kamertje woonde. Naast hem lagen scher ven van een gebroken petroleumflesch, ter wijl ook stukken brood en eenige kadetjes bij hem waren gevonden. Met eenige emmers water doofde men de nog gloeiende overblijfselen. Vermoed wordt, dat de man des nachts omstreeks halftwee toen hebben n.1. de buren een plof gehoord, doch daar zij verder niets hoorden, hebben zij daar geen aan dacht aan geschonken thuis is gekomen en dat hij een kaarsje heeft aangestoken om zich bij te lichten. Op de trap moet Strouc ken toen mis hebben gestapt en achterover zijn geslagen, gezien de houding, waarin hc-t lijk is gevonden. Bij den val moet de flesch met petroleum zijn gebroken, waarna de vlam van het kaarsje de olie, welke zich in middels aan de kleeding van Stroucken had medegedeeld, in brand heeft gestoken. Het werd een verschrikkelijke dood. Het lijk van den ouden man, moet nog eenige u- ren hebben liggen te brandende dijbeenen, buik en borst waren bijna geheel verkoold. Juist onder hem is de vloer van het trap portaal ook in brand geraakt. Daar echter in den loop der eeuwen wel vier vloeren over elkander zijn gelegd bij reparaties, is het hout wel over een oppervlakte van 20 bij 30 cm. verkoold, doch toen is het vuur vanzelf weder uitgegaan. BUITENLANDSCH NIEUWS. EEN DUBBELE STRAF. De Egyptische prins Djamiltoesson, een neef van koning Foead, heeft van zijn prin selijken titel afstand moeten doen, omdat hii op 29 October door de rechtbank te Nice bij verstek wegens het uitgeven van ongedekte chèques, ter waarde van 15.000 pond sterling, tot één jaar gevangenisstraf is veroordeeld. ALWEER EEN MISS 1932. De mode der schoonheidskoninginnen is nog steeds niet ten einde. Zaterdag werd de bekende danseres en dochter van de eertijds beroemde filmactrice Xenia Desnia, Tamara, Desnia, tot schoonheidskoningin van de Russische kolonie te Berlijn gekozen. ENGELAND IN DEN MIST. De mist, welke Zondag al om Londen hing, breidde zich Maandag en volgende dagen over de gansche stad en rivier uit, zoodat de dagen in nachten werden veranderd. Het Britsche s.s. „Foreland," dat nabij Gravesend verankerd lag, kwam in botsing met het opstoomend Fransche s.s. „Flam- mant." Het Britsche schip werd boven de waterlijn beschadigd. De mist was ook weer zwaar in het Kanaal en voor den Theemsmond, waar sinds Zon dagmiddag nauwelijks een schip is opgeva ren. Het Amerikaansche stoomschip „American Trader", groot 7430 ton, liep Maandagmor gen op een zandbank, ter hoogte van Dunge- ness, Kent, maar kwam drie uur later weer vrij. De dienst naar en van het vasteland werd op de gewone wijze voortgezet, doch het uitzicht voor vliegtuigen was zoo slecht, dat alle vliegdiensten van Croydon uit wer den opgeschort. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Bescherming tegen kinderziekten. Ondanks den grooten vooruitgang der me dische wetenschap is het nog altijd niet mogelijk, op betrouwbare wijze de meest voorkomende kinderziekten tijdens het incu- batie-tijdperk te herkennen. Nu is dat op zichzelf niet zoo bedenkelijk als het schijnt, want als de kinderen oud genoeg zijn om naar school te gaan en dus de meeste kan sen op besmetting loopen, zijn wij voor een groot deel reeds onvatbaar voor die ziekten geworden. Vooral mazelen en kinkhoest wor den door ongeveer de helft der kinderen doorgemaakt vóór het bereiken van den schoolplichtigen leeftijd. Het doormaken van de kinderziekten op jeugdigen leeftijd komt meer voor in de groote steden dan op het platteland, meer bij arme kinderen dan bij de kinderen der welgestelden, die in hun eerste levensjaren beter tegen ziekten be schermd worden. Over het algemeen neemt trouwens het aantal ziektegevallen op de scholen af. Zijn de kinderen eenmaal een jaar of zes, dan is ook het levensgevaar bij mazelen en kinkhoest veel kleiner. Bij mazelen loopt de sterftekans bij het ouder worden voortdu rend achteruit van 23 voor kinderen van nog geen jaar tot ruim 4 voor kinderen van 1 tot 4 jaar en 1/2 voor kinderen van 5 jaar. Bij roodvonk en diphteritis zijn deze cijfers veel ongunstiger, ook voor kinderen, die reeds den schoolplichtigen leeftijd be reikt hebben. Maatregelen zullen als regel pas tegen de ziekte genomen kunnen worden, wanneer ze reeds uitgebroken is. Voorzorgsmaatrege len zijn een hygiënische inrichting der school en niet in de school toelaten van kinderen, die jongere, nog niet schoolgaande broertjes of zusjes hebben, welke thuis ziek liggen. Vroeger eischten ook voedingsstoornissen vele slachtoffers onder de schoolkinderen thans moet daarentegen het meest gewaakt worden voor longontsteking. In vele gevallen ontwikkelt zich longsontsteking als gevolg van kinkhoest of mazelen, zoodat bij deze ziekten ook de nabehandeling met de groot ste zorg dient te geschieden. GEMEENTE WIERINGEN. EEN SINT-NICOLAASAVOND. Het moet iets zéér bijzonders zijn, me vrouw, iets waar u en wij eer mee bereiken het is voor een onzer beste klanten, bestemd voor een oude dame. Aldus sprak de oudste der firmanten van de groote luxe zaak van Bueren, tegen de jonge vrouw, die vóór hem stond in het pri- vékantoor. Ik zal mijn best doen, antwoordde de jonge vrouw, terwijl zij aanstalten maakte om heen te gaan. Mijnheer Van Bueren stond op, keek glim lachend op het tengere figuurtje neer, en zeide U hebt al zooveel mooie dingen gemaakt, ik vertrouw er op, dat u 'n kussen zult maken dat nu eens echt zeldzaam is. Niet genoeg kan ik u zeggen dat een veel eischend man het ding bij ons besteld heeft. Een man, die het wel goed meent, maar zeer lastig is. Doe uw best dus. Ik beloof het u. Met deze woorden ging mevrouw du Plot het privé-kantoor uit, liep door de groote en drukke winkelzalen naar den uitgang en stond even later in den reeds aanschuiven- den avondschemer. Het liep tegen Sint Nicolaas. Er heerschte een gezellige drukte in de straten der groote stad honderden men- schen volgden den goedgemeenden raad der winkeliers op „koopt niet te laat Komt vóór Sint Nicoolaas uw inkoopen nu reeds doen." Temidden van die drukte liep mevrouw du Plot snel voort. Haar tenger, slank figuurtje, gehuld in wel keurig sluitende en passende kleeding, zag er desondanks wat schamel en sjofel uit. Toch ging er een merkbare disinc- St. Nicolaas-feest. Daar de Katholieken zich van de O. L. school hebben onttrokken en een eigen school hebben gesticht zoo zul len ook zij met de kinderen dier school apart het St. Nicolaasfeest vieren hetwelk is be paald op a.s. Zaterdagmorgen 5 Dec. „Nieuw Leven Uitvoering". De uit voering van de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" alhier, is Zondag j.1. te Hippolytushoef een groot succes geworden. De zaal van Concordia was eivol, en als men zijn oor voor het be gin der uitvoering te luisteren legde, kon jnen hooren hoeveel menschen afkomstig uit Drenthe en Groningen hier verzameld waren. Op ondubbel zinnige wijze kwam ook hier weer tot uiting hoe de landaard trekt; immers de werkende leden van „Nieuw Leven" komen ook allen uit deze provinciën. Natuurlijk waren onder de belangstel lenden ook vele Wieringers, en zooals gezegd, alle hoekjes wa en bezet. Het was een mooie avond, vooral ook, Ojmdat er goed spel geleverd werd en het stuk „M'n Drie Jongens", een anti-oorlogsche strekking had, iet wat heden ten dage niet genoeg naar vo ren kan worden gebracht. Diep tragi sche momenten komen in dit stuk voor en onwillekeurig raakt men er door onder den indruk en wordt men er in gesterkt om 'n ijverig medewerker te worden van 't „nooit-pieer-oorlog-idee. De spelers hadden na ieder bedrijf 'n hartelijk applaus in ontvangst te ne men. Ook 't bal was zeer geanimeerd. Op herhaalde verzoeken van het Oostdeel van Wieringen tot opvoering van dit stuk, heeft „Nieuw Leven besloten het stuk Zondag a.s. te spe len in de zaal van Lont te Den Oever. Gym - Uitvoeringen. Onze Gymnas tiekvereniging „Wiïeringen" zal ook weder in het openbaar van haar „kun nen" blijk geven. Zaterdag 12 Dec. heeft een adspiranten-uitvoering in Concordia plaats en Zondag 13 Dec. 'n uitvoering van de Dames- en Hee- ren Afdeelingen. Het programma is ruipi voorzien en bevat een 9-tal num mers op het gebied van gymnastiek, benevens het blijspel in één bedrijf „Het kan Vorkeeren." Een tweetal a- vonden van genieten staan dus weer voor de deur. Opening Coiffeurszaak Den Oever. De heer J. Gielis heeft reeds jaren een welbeklante coilfeurszaak te Den Oever, doch oefende steeds zijn vak uit in een zeer bescheiden gebouwtje. Thans heeft de heer Gielis j.1. Zater dag een zeer modern ingerichte salon geopend, van alle gemakken voorzien dat het een lust is voor de klanten hier binnen te treden. Het is met recht" 'n aanwinst in de zakenwereld te Den Oever en we men schen den heer Gielis veel succes met zijn moderniseering van het bedrijf., Verwisseliüi^ van Zaken. Sedert tal van jaren cL*vf %Iej. Kaptein - Nurney- er, beter bekend bij haar voornaam „Daatje", zooals zij steeds werd ge noemd, een manufacturenzaak in de Hoofdstraat te Hippolytushoef. Thans is Daatje met haar man een welverdiende rust gaan genieten en deed zij de zaak over aan Mej. Klaver- Rasch, die deze thans op dezelfde voet zal voortzetten. HERBESTEDING R.K. SCHOOL. Naar wij vernemen heeft er voor den bouw van een R.K. School j.1. Dinsdag een herbesteding plaats gehad waartoe 3 aannemers van hier en 3 van elders waren uitgenoodigd. Laagste inschrijvers waren de heeren Gebr. Boersen, alhier. Cijfers omtrent deze aanbesteding- konden wij niet aan de weet komen. De gun ning is aangehouden. Electr. Gemaal Polder Waard Nieuwland. J.1. Dinsdag is het nieuwe electrische wa tergemaal van Polder Waard Nieuwland in tegenwoordigheid van het bestuur officieel in werking gesteld. Wijziging. Bij koninklijk besluit van 13 No vember 1931 is wijziging gebracht in het Zuiderzee visscherijreglement en het Wad- denzeevisscherij reglement. Toegevoegd is aan het Zuiderzeevisscherij reglement een nieuw artikel 4a, luidende „Het is verboden te visschen met een wonderkuil of met een kor net voorzien van borden, met behulp van vaartuigen, welke machanisch voortbewogen worden of kunnen worden." Aan het Waddenzee visscherij reglement is toegevoegd een nieuw artikel 5b, luidende „Het is verboden te visschen in het gedeelte van de Waddenzee gelegen bezuiden den in aanleg zijnden afsluitdijk, met een wonder kuil of met een kornet voorzien van borden, met behulp van vaartuigen, welke mecha nisch voortbewogen kunnen worden. WAAR KOMT de SPOORBAAN HOLLAND - FRIESLAND. SUCCES-NIEUWS, 't Programma voor a.s. Zondag luidt als volgt Succes IH.R.C. 3. Succes H is vrij. Succes IIISchagen 3. Callantsoog ISucces 4. Aanvang 2 uur. Aanvang 2 uur. Aanvang 2 uur. St. Nicolaas in de Wier ing er meer. Hedenmiddag half twee zal Sint Ni colaas Sluis I in de Wieringermeerpol der bezoeken. Natuurlijk is Zwarte Als U goed gekleed wilt gaan en tocb niet duur dan is Uw aangewezen adres DEN HELDER. Regenjas-, demi- of winterjas NAAR MAAT vanaf 28 gld. tot 75 gld. Gemaakt op eigen atelier onder lei ding van eigen coupeur. GEMAAKT (confectie) vanaf 15 tot 65 gld. Speciaal gesorteerd in JONGEHEEREN- en en KINDERKLEEDING. Bijzonder mooie keuze in OVERHEMDEN, HOEDEN, HANDSCHOENEN, DASSEN, ON DERGOEDEREN enz. Vraagt reizigersbezoek (zonder verplichting Een liefelijk rustig plekje bij den Mekkenstuinweg te Hippolytushoef, waar vele wandelaars toeven en hun geliefkoosd „rondommetje" maken.. Ook Notaris Obreen liet hier zijn villa bouwen, o,m-rustig te kunnen arbei den, niet vermoedende, dat in de toekomst zijn uitzicht zou zijn op de spoor baan en in zijn kantoor het geluid zou doordringen van het zware gedender der D-treincn Holland - Duitschland. Door dit weiland zal aanstonds de ijze ren baan worden gelegd. Piet in zijn gezelschap en de polder- sche kleinen wachten met angstig hart of ze koek krijgen of de gard BINNENL. NIEUWS. DERTIEN DAGEN BOVEN DE AARDE. Lijk van onvermogende vergeten. De Tel. vertelt Een niet alledaagsch voorval heeft in Sche- veningen groot opzien gebaard. Vrijdag 13 November j.1. overreed te Scheveningen in de Jurriaan Kokstraat de 50-jarige hulpportier van het Victoria-paviljoen te Scheveningen den heer A. v. d. Akker, die daarbij gedood werd. Hij woonde op kamers en daar hij geen familie bezat en onvermogend was, werd het stoffelijk overschot naar het lijkenhuisje op de Algemeene Begraafplaats gebracht om voor rekening van de gemeente, ter aarde te worden besteld. 13 dagen na overlijden van v. d. A. kreeg de portier van het Victoria-pa viljoen te Scheveningen tot zijn niet geringe verbazing het verzoek der Haagsche recher che, of hij op de Algemeene Begraafplaats wilde komen om het lijk van v. d. A. te wil len identificeeren. De portier voelde daar eerst niet veel voor, maar tenslotte ging hij toch mee. In het lijkenhuisje werd hem daar op het stoffelijk overschot getoond dat nog steeds ongekist boven de aarde stond en dat hij herkende als van wijlen A. v. d. A. Daar op heeft nog denzelfden dag de teraardebe stelling plaats gehad. Door onbegrijpelijke nonchalance heeft men het lijk dertien dagen boven aarde laten staan, vermoedelijk omdat vergeten was de noodige formaliteiten te vervullen om tot begrafenis voor gemeenterekening te kunnen overgaan, waartoe de burgemeester opdracht moet verleenen. De recherche heeft, toen haar Vrijdag de zaak bekend werd, direct ingegrepen. De begrafenis bepaalt, dat de begrafenis niet later mag geschieden dan op den vijfden dag na het overlijden, tenzij de burgemeester schriftelijke opheffing van deze bepaling verleent. Voorts is voorgeschre ven, dat lijken van onvermogenden, voorzoo ver diaconie, armbestuur e.d. het rijk daar voor niet zorgen, op kosten der gemeente be graven moeten worden. Op 13 November overleed v. d. Akker in een pension aan de Jurriaan Kokstraat. Tij dens zijn ziekte was een achterneef uit Rot terdam, als eenig familielid, nog eens bij hem geweest, maar later had de neef niets meer van zich laten hooren. Toen de patiënt over leden was, wist de hospita niet goed hoe zij handelen moest en vroeg den geneesheer, dr. Brouwer te Scheveningen om raad. Deze bel de den gemeentelijken ontsmettingsdienst op, met het verzoek het lijk weg te halen. De ontsmettingsdienst bracht daarop hei stoffelijk overschot over naar het lijkenhuis aan de Delistraat, dat op het terrein der Al gemeene Begraafplaats staat. In een en an der was de politie niet gekend omdat het een gewoon ziektegeval had gegolden. Het lijk is in het lijkenhuis gebracht door den ontsmet tingsdienst, met de gedachte dat de genees heer Brouwer wel de verdere formaliteiten zou vervullen. Op 26 November werd de poli tie plotseling opgebeld door den directeur der Algemeene Begraafplaats met die 'vraag wat er met het lijk, dat nu al bijna twee weken in het lijkenhuis was, moest gebeuren. De politie, die van niets wist, begreep er niets van, te meer niet omdat zij op dat moment geen lijken had ingeschreven, die op grond van justitieel onderzoek nog niet ter aarde mochten worden besteld. Het bleek dat door allerlei misverstanden bij de betrokkenen geen begrafenis had plaats gehad. De politie heeft daarop de zaak in handen genomen en dr. Brouwer uit Scheveningen den 26en No vember opnieuw een doodschouw laten ver richten om vast te stellen dat men met den zelfden persoon te doen had. Na machtiging van den burgemeester is daarop den 27en het lijk voor gemeenterekening begraven. Onderzocht wordt, wie voor het verzuim aan sprakelijk moet worden gesteld. WIERINGEN. Politie: Gevonden een paar grijs wollen handschoenen en 'n bril in etui. Verloren: een paar rijwielplaatjes. Inl. bij den Gem. Bode. MARKTBERICHTEN. tie van haar uit, iets elegants, iets onzeg baars, fier en rein. Zij spoedde zich voort naar een der verre buitenwijken waar zij woonde, waar zij werk te en waar zijleed. En, nu zij zoo door de feestelijk verlichte straten liep, rees er in haar heb verdriet dat zij al drie jaren lang droeg maar dat juist tegen en op feestdagen onbarmhartig en wreed de nauw gesloten wonde-van-het-hart, telkens weer op nieuw openreet tot bloedens toe. Eens ach het was ruim drie jaar nog maar geleden, en het leek al zoo lang zoo langhad zij, als nu de menschen deden, óók inkoopen gedaan, lieve fijne ver rassingen voor kind en man, grootmoe en tante, nu liep zij als een eenzame terug naar haar eenzaam kamertje, waar zij, door kunst nijverheid werk, in haar bestaan trachtte te voorzien. Het waren wel droeve tijden voor het jonge vrouwtje, die eens de zoo gevierde «chtgenoo- te was van een man, die haar veirstiet om redenen, die nooit volkomen waren opgehel- deld. Stil daar niet aan denken. Alles, alles was voorbij. Gelukkig dat zij iets van een kun- stenaresse in zich hadzij kon, toen zij haar moeilijk, eenzaam leven inging, door kunst nijverheid te beoefenen in haar poover be staan voorzien. Geruimen tijd werkte zij al voor de firma Van Bueren, veel werd wel niet t»etaald voor naald- en borduurwerk, voor hautsnij- of batikproducten, voor schilder- of teeken- werk, maar zij kon er van bestaan. Meer vroeg zij, de arme, immers met. Zielfs kon zij af en toe nog een bloempje brengen op het kleine graf; waar In haar kleine, eenige lie veling, haar dochtertje, ter ruste, was ge legd. Neen, klagen deed zij niet. Maar wat, wat moest zij nu toch wel bedenken De opdracht was moeilijk. Er moest een kussen gemaakt worden, beschilderd of ge borduurd of gebatiktmaar het moest, moest onvoorwaardelijk zéér bijzonder zijn. Het was naar mijnheer Van Bueren ge zegd had voor een oude, adellijke dame, moeder van een der voornaamste personen uit de stad. Bepaald was, dat het twee da gen, uiterlijk één dag voor 5 December gereed moest zijn. Wat moest zij er van maken Het was reeds 1 December hoe kreeg zij de opdracht gereed, hoe moest het gaan Aldus peinzend liep zij voort, kwam ir haar kamer, ontdeed zich van hoed en man tel en zette zich terstond neer om een schels te ontwerpen. Minuut na minuut verstreek zelfs uur na uur, zonder dat zij tot een goede oplossing van het opgegeven werk kwam. In diepe gedachten verzonken trok zij pot loodlijnen op het papier. Plotseling schrok zij van het verbeeldingsspel dat zij, eigenlijk gedachtenloos, zat te spelen. Uit de lijnen sprak een wonderlijk teerbeeld tot haar. een kinderkopje. Onbewust, althans zonder vooropgezetten wil, had zij in ruwe lijnen nog wel, uiting gegeven, aan hetgeen haar den ganschen avond, als zoovele malen, be- heerschte en bewogen deed zijn. Van dit oogenblik af wist zij, wat zij al: kussen-motief gebruiken zou. Zij zou in tee- re kleuren een kinderkopje schilderen op het stralend fluweel, dat als kussenzak dienst moest doen. Ingespannen, zichzelf geheel gevend, werk te zij door. Geen moment van verslapping belemmerde haar in den arbeid. Met liefde en toewijding SCHAGEN, 3 Dec. 1931. Op de heden en prijzen als volgt 2 Paarden 110 a 150; 2 Stieren 1,20 a 160; 100 Gelde koeien mag. 200 a 330; 12 Kalfkoeien 180 a 260; 42 Vaarzen 80 a 175; 39 Gras kalveren 30 a 80; 21 Nuchtere kalve ren 6 a 23; 120 Schapen (magare) 28 a. 32; 316 Overhouders 16 a 23; 3 Bokken en Geiten 5 a 7; 63 Varkens vette per KG 0.34 a 0.38; 152 Biggen 5 a 9; Konij nen 0.80 a 2.-; 48 Kippen 0.70 a 2.- Eierveiling Den Helder 3 Dec. 1921. Aanvoer 5951 kipeieren. Bruin 5.70 a a 6.- per 100; Wit 6.40 a 7.10 per 100. Kleine eieren 4.30 a 5.50. 88 Eendeie ren f 3.00 per 100. Eierveiling, Schagen, 3 Dec. 1931. Aange voerd 45500 Kipeieren. Prijzen 4550 Kg. f 3.70 a 4.10 50—52 Kg. f 3.90 a 5.00 53—55 Kg. f 4.60 a 5.770 58—60 Kg. f 5.50 a 6.60 61—63 f 6.30 a 7.00 64—67 f 6.80 a 7.40 On- gewogen wit f 5.80 a 6.40 Ongewogen Bruin f 6.20 a 6.80 Klein f 3.90 430 Eendeieren f 3.20 a 3.50 werd elk streepje, elk lijntje gezet totdat het geworden was het onvergankelijke beeld, dat in haar leefde't was het lieve, teere zachte snuitje van haar eigen lieveling. Het kussen was gereed. Wel had het heel wat strijd gekost, vóór dat zij, nu zij zich zelf overtrof in uitvoering en kleurencombinatie, dit werk voor verkoop kon afstaan. Vooral omdat het toch de beeltenis van haar gestor ven kindje wasdoor vreemden zou het gebruikt worden als sieraadwellicht zou het moeten dienen als hoekvullingmis schien wel als voetenbankkussen. Maar het dringende der wreede omstandigheden maak te het onmogelijk om een nieuw motief te ontwerpen en uit te werken. Zij leverde het af. Er steeg in het privé- kantoor der firma Van Bueren één stem van bewondering op uit verscheidene monden en zij ontving, weemoedig glimlachend haar loon. 't Was volbrachtmorgen was het Sint Nicolaas. De oude barones Van Heul tot Beukenstein pakte langzaam en met afgemeten gebaar tjes het pakket, afgezonden en bezorgd door de firma Van Bueren uit, en beschouwde daarna het wonderlijk mooie kussen.... Zij doorzocht de doos en het papier, waarin het cadeau verpakt was geweest, zorgvuldig, doch geen enkel bewijs wie haar het cadeau zond, was te vinden. Zij keerde het kussen om en om, zocht naar naden maar niets, niets was te bespeuren en telkens weer staarde zij op het beeldige kinderkopje, dat haar als hcc ware tegenstraalde in zonnige, onschuldige reinheidZonder dat de oude barones het zich kon verklaren, hield het beeld haar vastZij ontroerde er van. Wie zou haar zulk een zeldzaam fijne verrassing hebben bezorgd. Voorzichtig, als gold het een zeer bijzondere controle, noemde zij half luid na men, toebehoorend aan familie en kennis sen maar tot een oplossing kon zij niet komen. Het was ongeveer halfnegen, toen haar zoon, baron Oscar, haar oudste en de stam houder der familie van Heul tot Beukestein, binnenkwam. Nadat de eerste begroeting tusschen moe der en zoon voorbij was, toonde de oude ba rones haar Sint-Nicolaas geschenken, die door baron Oscar goedmoedig bewonderd werden. Er was een soort neerbuigende goed hartigheid in zijn houding ach oude men schen werden toch wel wat kinderlijk. En dan Oscar, zeide de oude barones, heb ik, even geleden, een cadeau ontvangen zóó bijzonder, zóó fijn, dat het mij ontroerd heeft. Het komt van de firma Van Bueren, is zeldzaam van kleur en afwerking maar wie de gever of geefster is, kan ik maar niet beden ken. Zie, hier is heten zij toonde hem het kussen. Baron Oscar nam het kusen in de hand.., liep ongemotiveerd snel den kleinen afstand van den kamerhoek, waar de oude barones en hij stonden, naar het midden, waar de lamp een helder schijnsel verspreidde en staardestaarde op het kussen. Oscar wat scheelt je De oude barones keek haar zoon met ver schrikte oogen aan, greep zijn arm en her haalde zijn vraag met zulk een dringende stemde, dat baron Oscar zijn gelaat naar haar toewendde. Mama, is dit van de firma Van Bueren gekomen (Zie vervolg Tweede Blad.)

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2