22E JAARGANG DINSDAG 8 DECEMBER 1931 No. 95 ê-l§| NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE WEES ft fWIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. Y BUREAU Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels Iedere regel meer f 0.50. f 0.10. GASMASKERS ALS KERSTGESCHENK. pvat men eigenlijk een veel merkwaardiger tijd meemaakt, dan men zelf wel be seft, moet soms geconcludeerd worden uit de wonderlijkste dingen, die naast de gewone gebeurtenissen verschijnen. Zoo bieden Pa- rij sche en andere Fransche magazijnen thans als „ideaal Kerstgeschenk" aan gasmas kers Te Charleville heeft een magazijn er zelfs een volledige* uitstalkast aan gewijd, terwijl voor de ramen een geweldig plakaat het volgende den volke kond doet „Beschermt hen, die u lief zijn en nastaan tegen de verschrikkingen van den chemi- schen oorlog. Legt bij al uw uitgaven in deze dagen zooveel terzijde als er noodig is, om u en den uwen een gasmasker te kunnen koo- pen. U zult er geen spijt van hebben. Wacht niet tot morgen. Zien beteekent koopen koo pen beteekent gelukkig zijn. Want uw geluk ligt in uw gevoel van veiligheid." En daaronder hangt een verklaring, gepu bliceerd door een wetenschappelijk congres, onlangs in het Instituut Pasteur gehouden „lederen, die in een Europeesche stad woont, is verplicht er een gasmasker op na te hou den, wil hij in een toekomstigen oorlog veilig zijn." Zij, die het Ontwapeningscongres, op initi atief van lord Robert Cecil te Parijs bijeenge komen, en de mogelijkheid van het normaal uitspreken en normaal doen aanhooren van pacifistische redevoeringen in de war stuur den zijn het hiermede waarschijnlijk volko men eens. Herriot, Painlevé, Louise Weiss waarschuw den, dat de Volkenbond op het spel stond als men zich niet voor den vrede verklaarde. Duizend gedelegeerden uit meer dan 30 lan den konden deze woorden niet toejuichen, om dat zij ze niet verstonden, wijl het rumoer der binnengedrongen anti pacifisten te sterk was. Dat de wereld behoefte heeft aan vermin dering van de zware lasten, haar thans opge drongen door de zware bewapeningseischen, ging verloren. Dat de groote Ontwapenings conferentie van 1932 een bemoedigend woord ter inleiding en voorbereiding behoefde, werd door de lawaaimakers ontkend en gehoond. Vertrouwen wantrouwen. Vrede en recht alleen macht, macht van den sterkste moet gelden, enz. Al werd het congres op zichzelf een mis lukking, toch heeft de vredesgedachte juist aan invloed gewonnen, nu haar opbouwende bedoelingen „de degens" gekruist hebben met de destructieve van andere elementen. DE VERLIEZEN DER NEDERLANDSCHE BANK. De publicatie van de directie van de Neder- landsche Bank, welke gewaagde van het ver lies van het pondenbezit, heeft zoowel te on zent, als in het buitenland groote beroering gewekt, te meer, daar door - de directie eeni- gen tijd geleden werd medegedeeld, dat op haar pondenportefeuille geen verlies zou worden geleden in verband met een zekere overeenkomst met de Bank of England. Ach teraf is evenwel gebleken, dat hiervan geen sprake is geweest, of dat aan een misverstand moet worden gedacht. In elk geval bracht het bericht groote teleurstelling. Naar ver luidt zou de Nederlandsche Bank 11 millioen pond aan wissels hebben bezeten, waarop een verlies van ruim f 30 millioen werd geleden. Op desbetreffende vragen in de Tweede Ka mer heeft de Minister van Financiën bevesti gend geantwoord en medegedeeld, dat de FEUILLETON. No. 29. Het glas was gebroken, de wijzers stonden stil op vijf minuten voor achten. Toen ik het horloge in mijn hand hield, begon het avond klokje van achten te luiden. Ik vreesde dat het uurwerkbeschadigd zou zijn, wat mij zou gespeten hebben, daar het een geschenk van mijn vader was. Zeer zeker weet ik dat, dat ik hier op het horloge weer in mijn vest zak deed, nog voor ik met de kleine land loopster had gesproken. Toen ik mij echter kort daarop huiswaarts wendde, miste ik het. Wanneer, zooals te vermoeden valt, dat het meisje het horloge gestolen heeft, bestaat er weinig kans, dat zij zich zal aanmelden. Natuurlijk, daar zij bang is om achter slot en grendel te komen. Kunt u haar even wel bij de oproeping niet verzekeren, dat zij niet zal gestraft worden, ja zelfs, dat zij het horloge mag houden, indien zij zich vrijwil lig aanmeldt Het gelaat van sir Royal scheen eenigszins op te helderen. Dat horloge zou zeker een getuigenis van groot gewicht en in mijn voordeel zijn, zei hij nadenkend. Daar de wijzers op vijf minuten voor achten zijn blijven stilstaan, zou het mijn verklaring bevestigen. Lord Delamere sprak met geen enkel woord van het gerucht, dat een jongedame, die ge tuige zou zijn geweest van de daad, voor de rechtbank moest zijn geroepen. Sir Royal zelf had reeds gezegd, hoe de verklaringen zijner eigen bedienden in zijn nadeel konden worden uitgelegd. Na die mededeeling achtte Edwin het onbeleefd en onverstandig om nog iets in het midden te brengen ten nadeele van sir Royal en zoo koers waartegen de Nederlandsche Bank haar ponden heeft verkocht aan het Nederlandsch Indische Gouvernement was een koers vari- eerende tusschen f 9.25 en f 9.45. Dat de Ne derlandsche Bank haar ponden aan Indië heeft verkocht, moet worden toegeschreven aan het feit, dat Ned.-Indië pondenleeningen heeft loopen, welke over eenigen tijd kunnen worden afgelost. De Nederlandsche Bank heeft zich dus gedekt tegen een verder ver lies, terwijl Ned.-Indië zich tegen een moge lijke stijging dekt. Voor de Nederlandsch - Indische regeering beteekent de daling van het pond sterling dus een niet te versmaden voordeel. Indien het hierboven genoemde bedrag ad 30 millioen gulden juist is, dan zou de reser ve geheel en het kapitaal van de Nederland sche Bank grootendeels verloren zijn. Wij merken hierbij op, dat de positie van onze gulden daardoor niet aangetast wordtdat zijn alleen de aandeelhouders, die de verlie zen te dragen krijgen. Uit den weekstaat der Nederlandsche Bank bleek, dat de goudvoor raden in de afgeloopen week een vermeerde ring te zien gaven. Het is niet de eerste maal, dat de Neder landsche Bank verliezen te boeken krijgt, maar door het enorme winvermogen worden de geleden verliezen weer spoedig terugver diend. Het moment, waarop de publicatie plaats vond, achten wij echter ongelukkig gekozen. De beurzen konden toch al niet bo gen op een vaste stemming en wanneer dan een zoo schokkend bericht komt, dan spreekt het welhaast vanzelf, dat het restje kooplust ook nog verdween, als sneeuw voor de zon. Meerdere malen wezen wij er reeds op, dat de positie van Frankrijk niet zoo onverdeeld gunstig is als men het wil doen voorkomen. Integendeel, juist den laatsten tijd luiden de berichten uit dat land steeds ongunstiger. De werkloosheid neemt met den dag toe, ter wijl ook de exportmogelijkheden door de da ling van het alsmede door de hoogere in voerrechten aanzienlijk zijn afgenomen. Het bericht, dat de Banque de France 100 milli oen pond sterling bezit, waarop dus ongeveer 3 milliard francs verloren wordt, is nu niet bepaald geschikt, het vertrouwen in het Fransche betaalmiddel te doen toenemen. Met groote ongerustheid slaan wij de voort durende optrekking der tariefmuren gade en vragen ons daarbij af, of het menschdom met blindheid geslagen is want we zitten midden in een oeconomische oorlog, welke met ongekende hevigheid woedt. Ons land, dat uiteraard weinig voor protectiemaatrege- len voelt, ziet zich thans gedwongen aan den wedstrijd in tarief verhoogingen mede te doen, wil het niet aan zijn vrijhandelsprinci pe ten ondergaan. De bekende strijder voor den vrijhandel te Genêve, dr. Colijn, heeft tot zijn leedwezen moeten stemmen voor be schermende maatregelen, welke handelwijze alleszins te billijken valt, wanneer wij bemer ken, dat het ons land onmogelijk gemaakt wordt onze producten uit te voeren terwijl het buitenland ons met zijn voortbrengselen overstroomt. De constante daling in den pondenkoers deed menigeen den schrik om het harte slaan. Onwillekeurig denken wij hierbij aan som mige leden van de Tweede Kamer, die zoo'n beetje inflatie niet erg vonden, maar o.i. zeer terecht merkte dr. Colijn op, dat men wel het begin, maar niet het einde weet van in flatie. Wij hebben dat destijds in Duitschland gezien, toen welhaast iedereen dacht dat de mark niet verder dalen kon maar uitein delijk tot nul gereduceerd werd. Onze Regee ring stelt dan ook al het mogelijke in het werk om de waardevastheid van den gulden te handhaven, bij welke pogingen zij onge twijfeld op de sympathie van het meeren- stond hij dus op en nam met een hartelijken handdruk afscheid, na ongeveer een uur met den verdachte te hebben gesproken. Kunt u mij werkelijk vergiffenis schen ken voor het aandeel, dat ik heb gehad in uw droevig lot, mijnheer Charteris vroeg hij tenslotte. Zeker kan ik dat Ik wilde maar, dat alle vergiffenis van mijn kant kon komen, want ik vrees wel, dat in vroeger tijd, toen uw broeder en de mijne gezworen vrienden waren, Ralph, als de oudste, voor een groot deel schuld had aan de dwaasheden van uw broeder Claude. Afgaande op de brieven van mijn vader, kan ik wel begrijpen, dat de naam van Charteris u onaangenaam in de ooren moet klinken en ik wil dan ook wel zeggen, dat het mij een waar genoegen doet, u hier bij mij te hebben gezien en u dit te hebben kunnen mededeelen. Edwin voelde zich bijzonder aangetrokken door den sympathieken klank van sir Roy- al's stem en door den open en eerlijken blik van diens groote donkere oogen. Onze broeders waren vrienden, zei hij eenvoudig, ik wenschte, dat wij het ook wa ren. De arme Claude betaalde zijn dwaashe den duur, maar waarom zou dat tusschen ons een schaduw behoeven te werpen Ik zag gaarne, dat de wereld het wist, sir Roy al, dat de Delamere's en de Charteris' weer als weleer in trouwe vriendschap verbonden waren en ditmaal op beter grondslagen dan die van een al te vroolijk leven. U weet niet, wat u daar wenscht, mijn heer Delamere Ik heb het gezegd en ik blijf er bij, sir Royal Vergeet niet, dat mijn proces reeds bin nen de maand zal begonnen zijn. Als ik ver oordeeld word, kan ik over vier weken in de kleeding van een tuchthuisboef gestoken zijn. Lord Dèlamere verliet het sombere huis met een ongekend gevoel van angst. Een spreuk uit de Heilige Schrift, waartegen hij in de laatste twee jaren willens en wetens had gehandeld, klonk hem thans onwillekeu deel der volksvertegenwoordiging kan re kenen. BINNENL NIEUWS. HET DRAMA TE ECHT. Een belangrijke vondst. Uit Echt meldt men Zaterdagmiddag hebben de maréchaussee in de onmiddellijke nabijheid van den kuil, waarin de drie lijken van de verdwenen man nen zijn gevonden, ook het lijk opgegraven van den sinds Augustus vermisten 23-jarigen jongeman, Roebroek, uit een aangrenzend Duitsch plaatsje. NATIONAAL CRISIS - COMITé. MEDEWERKING DER POSTERIJEN. Teneinde het inzamelen van giften ten plattelande te bevorderen, zullen binnenkort bij alle hulpkantoren, poststations en bestel lers giften in ontvangst worden genomen ten behoeve van het Nationaal Crisis-Comité. Deze regeling kon getroffen worden dank zij de medewerking van het hoofdbestuur der P. T. T. EEN MOOIE BIJDRAGE. De firma Vroom en Dreesmann stelt voor het geheele land elf duizend bons, groot f 2.50 per stuk, ter beschikking voor aankoop in hun magazijnen. FRAUDE BIJ DE POSTERIJEN. Naar aanleiding van geruchten, betreffen de gepleegde fraude bij het hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, meldt men, dat inderdaad een bedrag van 270 gul den op onrechtmatige wijze is geïnd op val- sche voorschotdeclaraties. Op 7 November zijn twee chèques uitbetaald wegens reis- en verblijfkosten ten name van een technisch ambtenaar, welke kosten niet gemaakt wa ren. Een onbevoegde is in het bezit gekomen van twee uitbetalingsformulieren en heefc deze ingevuld en de handteekening van den chef van dienst vervalscht. Het geluk was hem gunstig, want toen hij het geld kwam halen, was de ambtenaar, die anders de be talingen doet, afwezig en vervangen door een, die met de zaken niet zoo goed op de hoogte was. Men heeft tot heden toe niet kunnen ontdekken, wie het geld geïnd heeft en hoe deze persoon aan de formulieren is gekomen. MISDRIJF Te Geleen is Vrijdag de 74-jarige M. onder verdachte omstandigheden overleden. In ver band hiermede werd zijn echtgenoote gear resteerd en door de politie ondervraagd. De sectie, op het lijk van den man verricht, heeft uitgewezen, dat hij dopr verstikking om het leven is gekomen. De politie heeft de vrouw weer in vrijheid gesteld. OP FIETSPAD AANGEREDEN EN GEDOOD. Vrijdagavond is op den Rijksstraatweg te Sittard, vrouw V., moeder van drie kinderen, door de auto van den heer W. aangereden en gedood. De vrouw liep op het rijwielpad. De chauffeur van de auto schijnt te zijn ver blind door de lichten van een tegemoetko mende auto. HARDE WOORDEN AAN HET ADRES VAN DEN MINISTER VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. De minister van binnenlandsche zaken, die ten aanzien van de belastingheffing in de gemeente Emmen en Sleen in 1931 na eenig verzet heeft goedgevonden, dat op de hoofd sommen der personeele belasting 120 opcen ten geheven zouden worden, heeft via Ged. rig en dreigend in het oor „Mij zij de wra ke, spreekt de Heer, Ik zal het vergelden Eenigermate verlicht haalde hij adem toen hij weer onder den vrijen hemel stond. Een korte rit bracht hem naar Hildahuis. Maar welk een angstige verbazing teekende zich daar op zijn gelaat, toen hij op zijn aan de portierster gerichte vraag tot antwoord kreeg Juffrouw Fortescue is hier niet. Niet Waar is zij dan wel Ik weet het niet. Gisteravond moet zij Hilda-huis hebben verlaten. Juffrouw Ward is met haar meegegaan. Ze zeggen, voegde de portierster er fluisterend en op vertrouwelij- ken toon bij, ze zeggen, dat de politie alle twee heeft weggehaald. Christine, met wien spreek je daar Het was de bedaarde, bevelende stem der directrice. Maar zelfs zuster Ida werd bleek, toen zij naderbij trad en lord Delamere her kende Nel's neef en zoogenaamde voogd was de laatste persoon, dien zij nu verlangde te zien. Dat is een zeer onverwacht genoegen, lord Delamere begon zij, nadat zij Edwin naar haar eigen kamer had geleid Juffrouw Fortescue meende, dat u in Amerika was. Ik ben terug, zooals u ziet. Mijn moeder zal de volgende week eveneens weer in Enge land zijn, en nu is het onze wensch dat ook mijn nicht weer zoo spoedig mogelijk bij ons komt. Ik zal het haar zeggen. Pardon, antwoordde Edwin beleefd, maar het zou mij wel zoo aangenaam zijn haar zelf te spreken. De zuster-portierster zei mij weliswaar, dat mijn nicht hier niet was, doch dat antwoord zal wel op een misverstand berusten, nietwaar De toon zijner stem werd ernstig en stren ger, terwijl hij voortging Want ik kan niet aannemen, dat door u een jongedame, cjje aan uw toezicht en uw zorgen werd toevertrouwd, elders onder dak werd gebracht. Juffrouw Fortescue behoort hier te zijn of bij haar tante, één van beide. Staten aan den raad der gemeente Sleen la ten weten, dat hij met de heffing van die opcenten in 1932 geen genoegen zal nemen. In dat jaar moeten naar de meening van den minister in de gemeente Sleen 200 opcenten worden geheven op de personeele belasting. De raad van Sleen heeft Donderdag dien ministerieelen eisch afgewezen en besloten weer, evenals in het loopende jaar te heffen 120 opcenten op de personeele belasting en 100 opcenten op de gemeentefondsbelasting, terwijl deze laatste belasting zal worden ge heven naar het tarief der derde klasse. Medegedeeld is dat de minister van bin nenlandsche zaken heeft geweigerd goed te keuren de regeling voor tewerkstelling van arbeiders, die wegens de vestigingsregeling of huwelijksregeling niet voor de rijkswerk verschaffing in aanmerking komen, aange zien de minister van meening is dat de loo- nen dezer arbeiders afhankelijk moeten zijn van de behoefte. De raad heeft nu besloten nog eens een poging te doen om goedgekeurd te krijgen een regeling gelijk aan de rijks werkverschaffing, inhoudende dat de loonen in tijdloon zullen bedragen 20 cent per uur en in accoordloon mogen stijgen tot 24 cent per uur. Van verschillende zijden werd opgemerkt, dat men van een loon, te verdienen volgens die regeling, welke streng zal moeten worden toegepast, niet leven kan met een gezin en een der leden van den raad de heer Vos maakte zich over het ministerieele standpunt zoo kwaad, dat hij verbolgen vroeg of de mi nister dan geen verstand heeft en daarop, vol gen liet dat volgens hem de minister in een gekkenhuis behoorde. De voorzitter riep den heer Vos tot de orde en merkte op dat men zich, hoe onjuist men de departementale beslissingen ook mag vin den, aan die beslissingen heeft te houden, waarbij hij in verband met voorstellen om een steunregeling te treffen opmerkte dat de minister eischt, dat daarover met hem over leg gepleegd wordt. 1 De raad verwierp daarop het voorstel om een steunregeling in te voeren voor georga niseerde arbeiders, Welke niet trekgerechtigd zijn. De stemmen staakten over een voorstel om een steunregeling in te voeren, geldende voor de wachtweek, waarin geen uitkeerinfi, wordt verstrekt. PROVINCIAAL NIEUWS. DE STREEK. Dank zij het zachte weer is de aanvoer van bloemkool aan de veiling nog bijzonder groot. Dagelijks passeeren ongeveer 200 schuiten de veiling. De vraag voor het binnenland duurt onverminderd voort. De prijs voor eerste soort heeft zich afgeloopen week kunnen handhaven op f 6f 11 en voor tweede soort f 3—f 5 per 100 stuks. Gepeld uitschot geldt f 0.75. STEUNAAN DEN TUINBOUW IN WEST-FRIESLAND. De regeering heeft een nota van wijziging- op de begrooting van binnenlandsche zaken voor 1931 ingediend, waarbij, zooals wij reeds meldde, alsnog een post van f 700.000 wordt uitgetrokken voor credietverleening aan den groven tuinbouw in West-Friesland. Dit regeeringscrediet wordt ter beschikking- gesteld van de gemeentebesturen in de be trokken kring, omvattende de gemeenten be grensd door de Zuiderzee en den Wieringer- meerpolder en verder ten Noorden, Westen en Zuiden bepaald door de grenzen der mede hierin begrepen gemeenten Winkel, O.-Nie- dorp, Schagen, St. Maarten, Warmenhuizen, Oudkarspel, Koedijk, Oudorp, Noord- en Zuidschermer, Graft, de Rijp, Schermerhorn en Avenhorn. Juffrouw Fortescue, antwoordde zuster Ida afgemeten, heeft volgens eigen goeddun ken gehandeld. Tegen haar wil wenschte ik haar niet hier op te houden. Had Edwin op dit oogenblik niet tegenover een vrouw gestaan, zijn antwoord zou anders geweest zijn, thans evenwel stelde hij zich tevreden om met eigenaardige hoffelijkheid, maar tevens met vlijmende bitterheid te zeg gen Misschien wilt u wel de vriendelijkheid hebben, mij mede te deelen, waarheen dat goeddunken juffrouw Fortescue heeft ge bracht. Ik moet u bekennen, dat ik u meer gezag had toegekend over de aan uw hoede toevertrouwde meisjes dan nu het geval blijkt te zijn. Toen mijn nicht bij u werd gebracht, was zij een volgzaam kipd, zij moet onder uw leiding bijzonder veranderd zijn, dat zij in twee jaar tijds, wat haar handelingen be treft, zoo volkomen onherkenbaar is gewor den. Zij heeft bij mij niets dan goeds geleerd. Daarop kan ik ja noch neen zeggen, zoo lang ik niet weet, wat er van haar is gewor den. Mevrouw Delamere heeft mij herhaal delijk te kennen gegeven, dat zij volstrekt niet verlangde, dat juffrouw Fortescue voor goed hier zou blijven. Een meening, die ik geheel en al deel. Wanneer gij Nel hebt weggezonden om dit te verhinderen, ben ik u zeer dankbaar. Ik dacht, dat juffrouw Fortescue een wees was Volkomen juist. Maar ook weezen heb ben vrienden, bloedverwanten, die het recht bezitten om geraadpleegd te worden, wan neer het een besluit geldt van groote betee- kenis, zooals hier bepaald het geval schijnt te zijn. Nogmaals moet ik dringend verzoe ken, mij open en eerlijk de vraag te beant woorden Waar is mijn nicht In Marton-Hall. Verschrikt zag Edwin op. Het werd hem onmiddellijk duidelijk, dat Nel de jonge da me moet zijn geweest, van wie mijnheer West Gorgel ook op straat! I natuurlijk droog - met m ÏVif&Cit Het crediet wordt renteloos ter beschikking gesteld aan de gemeenten op aanvraag door deze bij een in te stellen centrale commissie van advies op voorwaarde, dat de gemeente bij ieder door haar aan noodlijdende tuin ders te verstrekken renteloos crediet hiervan slechts 70 pCt. gebruikt en de rest uit eigen middelen bijpast. Het crediet wordt alleen verstrekt a. aan personen, die van de tuinderij hun hoofdbestaan maken b. indien op goeden grond is aan te ne men, dat het bedrijf daarbij bij ontwikkeling van normale omstandigheden voldoende ge baat zal zijn en andere hulp op redelijke wij ze niet te verkrijgen is c. indien vast staat, dat het met goedvin den van eventueele andere credietgevers uit sluitend mag en inderdaad slechts zal wor den gebruikt voor uitbetaling van loonen, meststoffen en andere bedrijfsbenoodigdheden en bedrijfsonkosten en voor levensonderhoud van den debiteur en zijn gezin tot 'n maxi mum van f 500 per H.A. voor den voor het bedrijf gebruikten grond. Voor de berekening van het tot levensonderhoud benoodigde zal slechts een maximum van 16 gulden per week per volwassen arbeider mogen in rekening gebracht worden. Verder stelt de regeering een renteloos cre diet van 50.000 gulden beschikbaar ten behoe ve van de bloembollenteelt te Breezand, ge meente Anna Paulowna, waarbij bepaald is, dat in ieder crediet renteloos voor 1/3 wordt bijgedragen door crediteuren der noodlij denden. ANNA PAULOWNA. Polder Anna Paulowna Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden van den Anna Paulowna- Polder op Zaterdag 5 December 1931, des voormiddags tien uur in het Polderhuis. Afwezig de hoofdingelanden, Nannes en v. d. Berg, de laatste met kennisgeving (ziekte.) De Voorzitter, Dijkgraaf, C. Wijdenes- Spaans opent klokslag 10 uur de vergadering met het gebruikelijk welkomstwoord, waarna de notulen van de vorige vergadering door den Secretaris, den heer C. Keijzer worden voorgelezen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Ingekomen is een schrijven, waaruit blijkt dat bij Kon. Besluit de Heer C. Wijdenes- Spaans wederom tot Dijkgraaf is benoemd. Het electrisch gemaal is wegens dringende reparatie een 3 tal weken buiten werking ge steld geweest.. Vervolgens heeft een uitwisseling van no ta's plaats gehad met het electrisch bedrijf, welke op vergissingen hadden berust, deze zaak is nu weer in orde, zoodat de bedragen betaalbaar zullen worden gesteld. De Duiker Middenvliet is aangenomen door de aannemer Jansen voor een bedrag van f 4308. Met het P. W. N. is een regeling getroffen inzake het inwalsen van verschillende wegen, waar het P. W. N. buizen voor haar bedrijf heeft gelegd in het onrendable gebied. Voor resp. f 900.— en f 754.60 heeft het P.W.N. hiervoor het risico van den polder afgekocht. Een ontwerp Ambtenaren reglement zal gesproken hadmaar van de plechtigheid, die kort tevoren had plaats gehad, had hij zelfs niet het geringste vermoeden. Hij ver beeldde zich, dat Nel misschien in één der geheime vertrekken van het oude kasteel werd verborgen gehouden om te verhouden dat zij door de politie zou worden onder vraagd, omdat haar getuigenis in het nadeel van Royal Charteris zou zijn. Het was hem bekend, dat het kasteel eeuwenoud moest zijn en gebouwd werd in den feodalen tijd, waar in ieder adellijk huis, voor elk mogelijk ge vaar, zijn geheime schuilplaatsen bezat. Een min of meer overijlde daad, me vrouw, zei hij, als wij in aanmerking nemen, dat op Marton-Hall geen vrouw des huizes is en de tegenwoordige bezitter jong en on gehuwd. i Het was nog veel erger geweest, lord Delamere, antwoordde zuster Ida in de groot ste verwarring, als sir Royal oud of gehuwd was geweest. Ik ben het niet met u eens. Mijn nicht zou dan de gast zijner vrouw zijn geweest. En om eerlijk te zijn, moet ik bekennen, dat de gedachte, haar in zijn huis verborgen te weten, mij onaangenaam is, zelfs als het de redding van zijn leven betreft. Verborgen herhaalde de directrice, maar daar is in de geheele zaak niets verbor gen uw nicht ging openlijk naar Marton- Hall, Dokter White geleidde haar en ik gaf haar een andere jongedame mede tot gezel schap. Het geheele bedienden-personeel stond in gala om haar te ontvangen en zij nam ge heel, zooals het behoort, haar plaats als lady Charteris in. Als wat Als lady Charteris Hierop zijn verbazing bemerkend, hernam zij Het huwelijk werd hier in de kerk vaü Hilda-huis voltrokken. Het was het eenige redmiddel. Haar getuigenis had hem den dood kunnen aandoen en alleen als zijn wet tige vrouw behoefde zij niets te verklaren. (Wordt vervolgd,!

Wieringer courant | 1931 | | pagina 1