aan Ged. Staten worden toegezonden. Op 10 October heeft opneming van boeken en bescheiden plaats gehad bij den Penning meester. Alles is in orde bevonden Den pen- ningmeestre wordt dank gebracht voor zijn gehouden beheer. Al deze mededeelingen en stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot onderhandsche verhuur van eenige perceelen grasgewas van den Balgdijk. Gegadigden voor deze perceelen zijn de Heeren A. Schilderman en W. Cornelissen voor resp. f 20.- en f 40. Het Dag. Bestuur acht dit een redelijk bedrag. Besloten wordt aan genoemde per sonen te verhuren voor deze bedragen. Vaststelling begrooting 1932. Hierop wordt de begrooting voor 1932 be handeld. Voor het houden van algemeene beschouwingen worden de Hoofdingelanden in de gelegenheid gesteld, doch maken er geen gebruik van. Waarna de begrooting post voor post wordt nagegaan, welke welke behoudens een kleine opmerking geen wijziging ondervond. Aan inkomsten en uitgaven sluit zij met een bedrag van f 537.602.12. De omslag wordt bepaald op f 28.per H.A., de inkomsten hiervan worden begroot, op f 126606.86. Op de post uitgaven komt o.a. een post wegenverbetering voor van f 90.000 Het dagelijks bestuur vraagt machtiging voor aflossing kasgeldleening tot een bedrag van f 200.000. Tevens verkrijgt het bestuur machtiging, de duikers Middenvliet voor Grassloot, Mid- denvliet voor Kleisloot en Meersloot, wegens de slechten staat waarin deze houten dui kers verkeeren, te vervangen door duikers Tan gewapend beton. Op de begrooting is voor deze werken uit getrokken resp. f 5000.en f 11000. De plannen hiervoor zullen worden ge maakt. De begrooting wordt hierop z.h.s. goedge keurd. Voorstel om te bepalen dat het aantal vas te wegwerkers met één zal worden uitgebreid en dat de jaarwedde van dien wegwerker f 1197.- zal bedragen, teneinde het Dag. Be stuur in de gelegenheid te stellen, M. J. Geense van een vaste aanstelling te voorzien. De voorzitter zegt dat Geense de bedienaar van den tractor is hij is reeds geruimen tijd in lossen dienst van den polder en is niet mis baar hij doet zijn werk tot volle tevreden heid van het bestuur, zoodat dan ook voorge steld wordt tot vaste aanstelling over te gaan. Hiertoe wordt besloten. RONDVRAAG. De Heer G. Lovink heeft bij de mededeeling straks gehoord, dat de voor zitter wederom is herbenoemd als Dijkgraaf van A. P. Spr. feliciteert den voorzitter van harte met deze herbenoeming en hoopt dat hij de kracht en gezondheid mag hebben om dit ambt uit te oefenen. (Applaus.) De Voorzitter dankt den Heer Lovink voor diens vriendelijke woorden, en de Heeren voor hun instemming. De Heer Lovink vraagt vervolgens of het Bestuur vooral eenige concideratie zou wil len met de betaling van de polderlasten o.a. in Breezand. Spr. zou gaarne willen dat dit uitgesteld werd tot 1 Mei a.s. in verband met de Credieten welke de Hypotheekbanken" dan verstrekken. Er wordt in deze dagen meer van de men- schen gevergd dan mogelijk is. Desnoods zou tot Mei eenige rente berekend kunnen wor den in overleg met de menschen zelf. De Voorzitter zegt, dat hij een opgave heeft gevraagd aan den Penningmeester, hieruit blijkt dat er in totaal waren 845 aangeslage- nen, tot een totaal bedrag van f 126.614.80. Hiervan is betaald f 112.277.80. Achterstallig zijn 94 aangeslagen en met een totaal van f 14337. Het is niet onbillijk indien redelijke pres sie wordt uitgeoefend tot betalen. De polder moet ook betalen, en heeft dus volkomen recht op de verschenen betalings termijnen. Om echter de menschen terwille te zijn, wordt (waarop na de aanmaning dan met één dwangbevel volgt" en vervolging), bij den polder na de aanmaning nog een briefje ge stuurd om nu toch vooral de lasten te beta len. Om echter uit te stellen tot 1 Mei lijkt spr. buitengewoon moeilijk, en van rentebereke ning verwacht spr. niet veel, aangezien wij er geen recht op kunnen doen gelden dit zou dan onderling overlegd moeten worden. Eenig risico mag echter nog wel door Hy potheekhouders worden gedragen. De heer Lovink spreekt zijn waardeering er over uit dat het Dag. Bestuur voor het dwang bevel eerst nog een briefje stuurtdat laat ste briefje is voor velen nog weer eens een goed bedoelde waarschuwing. De Heer Langerijs vraagt hoe of het staat met de verzakking van de dam aan de Nieu we Sluis. De voorzitter zegt dat zeer tot spijt van het Dag. Bestuur en den Aannemer nog steeds uitzetting plaats heeft. De aannemer heeft er weer klei ingespoten en men heeft de waterstand weten te behou den. Het is een geweldige tegenvaller, waar we maar het beste van zullen hopen. Hierna sluiting. De auto en telefoonmast. Bij het achteruitrijden had Maandag j.1. de heer W. L. van Breezand met zijn au to het ongeluk aan de Molenvaart te gen een mast van het Telefoonnet aan te botsen, met het gevolg, dat de mast in drie stukken brak en derhalve de telefonische verbinding Molenvaart naaf het Wiestdeel was gestoord. Echter de technische dienst was on middellijk bij de hand; een andere mast werd geplaatst en men kon weer langs de draad redeneeren zooveel men wilde. Het ging niet door. De Tooneelveree- niging „Excelsior" zou Zondag 6 De cember 'n uitvoering in de Vlas- en Ko renbeurs. Echter het publiek liet op zich wachten. Ten slotte waren er 'n 25-tal bezoekers, waarvoor de vereeni- ging toch niet kon spelen en men be sloot dus de uitvoering tot nader te be palen datum uit te stellen. Zeker deed 't Sinterklaasfeest wel wat afbreuk, maar ook de reclame was zeker minimum, 'n Advertentie in De Polderbode" hel:ben we ten minste niet kunnen ontdekken. Een Openbare Uitvoering. Op Woens dag 16 Dec. D.V. zal de Geref. Zangver- eeniging„Sursum Corda" des avonds een uitvoering geven in de Geref. Kerk aan de Mohpvaart. Een programma bestaande uit tien nummers, zal wor den uitgevoerd. BKC-Nieuws. BKC I ging Zondag op bezoek naar Den Helder 111 en wist. daar een mooie 3-0 overwinning te be halen. BKC II speelde om 2 uur thuis tegen HRC III en speelde gelijk 0-0 De aspiranten hebben weer eens ge wonnen n.1. een schrale (2-1 op Helder e GEMEENTE WIERINGEN. Herbenoemd. Het kiescollege der Hervorm de Kerk te Hippolytushoef heeft in zijn ver gadering van 6 December de Heeren P. Tij- sen Sr. en C. C. Bakker herbenoemd tot ou derling en diaken. Een mooie gift. De Hervormde Diaconieën van Hippolytushoef en Westerland ontvingen van de Afdeeling Wieringen van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw een gift van f 525 als bijdrage in de bouwkosten van de Hervormde stichting aan den Slingerweg. Herbesteding R.K. School, Wieringen. De volgende biljetten waren ingekomenDe Lange en Ursem, Opmeer f 18.300 Dekker, Hoorn f 18.256 Hagenaars, Hoorn f 18.140 W. Hermans, Wieringen f 17.900 Gebr. Boer- sen, Wieringen f 17.480 De Heer J. C. Klein, welke ook was uitgenoodigd, leverde geen opga in. BURGERLIJKE STAND over de Maand November. Geboren Jacoba, d.v. Jb. Keijzer en M. Glim, Gerda Marebien, d.v. J. Kla re enG. Vos Anne, z.v. O. Olderspm en H. Oldersma Cornelie, d.v. Jb. Tij- sen en T. M. v.d. Veer Dirk Nan, z.v. N. Mulder en J. Wiegman Geerie Nel- lie, d.v. J. Bakker en G. Halfweeg Ja- comina Johanna Catharina, d.v. G. Rosmolen en D. J. Lindhout Dirk Cor nelis, z.v. Jb. Lont en N. Lont (te Alk maar) Gerda, d.v. K. Maaskant en R. A. Schwantje Aaltje- Johanna, d.v. J Komduur en J. Bloemberg. OverledenC. M. Koorn, vr., 37 j., echtg. van W. de Haante (Alkmaar) G. Eskenga, m., 32 j., P. Jerominus, m., 30 j., wonende te Wissenkerke Tr. Mulder vr., 63 j., echtg. van P. Baijs J. P. Doves, m., 1 jaar, z.v. J. Doves en A. Kreijger M. Heidema, 2 maanden, z.v. H. Heidema en F. Wol- ters C. Klein, m., 83 j., wed. v. N. Ta- kes. Levenloos aangegeven kind van A. Wiegman en J. E. Bais. Ondertrouwd R. Deen en L. Ling- beek A. Luikens en A. A. Klink C. Metselaar en A. M. de Wit; D. Kooij en G. Everts; Jb. Duynker en K. Schmitz; M. Veerman en A. v.d. Welle; H. P. Grootemaat en G. Koorn. j Getrouwd Ph. Deijs en D. Bakker T. Bakker en M. Tijsen; G. Hekman en C. Knip; J. C. Baijs en M. G. Veerdig R. Deen en L. Lingbeek; C. Metselaar^ en A. M. de W(it; A. Luikens en A. A. Klink; D. Kooij en G. Everts. Aanbesteding Schilderwerk. Aanbe steding heeft plaats gehad van het schilder- en glaswerk voor het tehuis voor Ouden van Dagen te H.hoef. Ingescheven was: N. Lont Ez. f1450; J. N. Bruut 1424; G. v.d. Wal f 1385 A. Kraak f 1274.10; Jb. en S. Lont f 1090. Gegund aan de laagste inschrij vers. i Woningbouw. De aannemer N. J. Poel zal voor rekening van Mej. A. Wigbout aan de Elft een een dubbel woonhuis bouwen. Strandgoed. De heer C. J. Halfweeg te Noordstroe vond j.1. Zaterdag aan den Noord kant een houten roeiboot, aangedreven uit zee. De boot was gemerkt „Internos", en be vatte visschersgereedschap. J.V.O.-berichten. Voor de leden Donder dag kwart over acht meisjeszanggroep Oos- terlandVrijdag half acht gymnastiek Zondagmiddag drie uur bijeenkomst voor repetitie. Voor de adspirantenWoensdagmiddag 3 uur groep n (Oosterland) Donderdag 7 uur groepen I en III (H.-hoef en Westerland) Zondagmiddag half drie bijeenkomst. Deze week geen gymnastiek. Agenda Instituut voor Arbeidsontwikkeling. Woensdag 9 December, 8 uur, vergadering ter bespreking vorming voorbereidende klasse Kaderschool (voor leden Instituut en bestu ren arbeidersbeweging.) Vrijdag 11 December, 8 uur, cursus taal en rekenen. Zondag 13 December, 's morgens 10 uur boekbespreking. „Nacht over Rusland" van Wera Figner. Te houden door J. v. d. Vlis van den Helder. Alles in de oude school. Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling. De afdeeling Wieringen van het Instituut heeft de voorbereiding ter hand genomen van een belangrijk werk, n.1. van de vorming van een voorbereidende klasse van de Arbeiders-ka- derschool op het Troelstra-Oord. De bedoe ling van deze school is de vorming van keder (bestuursleden e.d.) der arbeidersbeweging de bedoeling van de voorber. klassen is het bijbrengen van de daarvoor noodige vóórscho ling. Er wordt gedurende een jaar les gege ven, twee avonden per week in vier vakken, t.w. Ned. taal, boekhouden, staatsinrichting en economie. De voorber. klassen zijn niet alleen toegankelijk voor hen, die de cursus sen op het Troelstra-oord meemaken, doch ook voor andere belangstellenden. De organisatie van dit werk over het heele land berust bij Dr. J. Hemelrijk te Bergen. Reeds zijn klassen in gang te Alkmaar en Velsen. De bovengenoemde afd. heeft met spoed de zaak ter hand genomen en hoopt ook te Wieringen spoedig in overleg met Dr. Hemelrijk, een klasse te openen, indien al thans voldoende belangstelling bestaat bij de arbeiders, speciaal bij de jongere generatie. SUCCES-UITSLAGEN. Zondag speelde Suc ces I op eigen terrein tegen H.R.C. 3 en won met 3—0. Succes 3 speelde ook thuis tegen Schagen 3 en wist een mooie overwinning te behalen van 41. Succes 4 verloor met 72 van Callantsoog I. Loop der bevolking over November Inge komen personen C. J. P. Damen van Klun- dertD. Frans van Uithuizermeeden E. Frans geb. Meijer uit Duitschland H. M. J. Pennekamp van Anna Paulowna C. Brands- ma en gezin van Gieten J. Schachtschabel van Harlingen G. J. Brandsema van Wilder- vank B. Lubbers en echtgen. van Anna Paulowna Mej. W. Engel van Schagen B. v. Zwol van Utingeradeel,i; Mej. C. A. Stee houwer van Zwijndrecht A. v. Veen van ZwartsluisD. Stroo van O. en W. Souburg C, Bakker van Barsingerhorn Mej. L. J. Grootemaat van Dubbeldam K. Jager van Roden Wed. H. Henkei uit Duitschland P. v. d. Leest van LeeuwarderadeelA. Bugel van Emmen J.^erc van Sassenheim B. W. Konings van Hoq^eveen H. Bosboom en ge zin van Wedde A. Henkei en echtg., E. Hen kei, Mej. H. Henkei van Egmond aan Zee. Vertrokken personen J. Bosma en gezin naar Schoterland H. J. Bonnes naar Vlagt- wedde A. J. W. Wiendels naar Onstwedde N. Tuinman en echtgen. naar Anna Paulow na M. G. Baijs, geb. Veerdig naar Texel B. Wieringa en gezin naar Groningen L. Bos scher en gezin naar MedemblikC. Stom naar Den Helder Mej. A. Postma naar Smallingerland Mej. G. Dekker naar Scha gen M. Hansens, geb. Pollet en kind naar Muiden B. A. H. Thiel naar Almelo J. P. Bust naar Den Helder J. C. Rommers naar WoensdrechtN. J. H. Göcken naar Alk maar K. Kalk naar 't Zandt. Aanbesteding. Op Woensdag 30 December zal door de Directie van de Zuiderzeewerken worden aanbesteed het aanleggen van den straatweg Sluis ISluis III in de Wieringer- meer. Raming f 22000.-. Bestek No. 136 Z.W. te bekomen bij deAlg. Landsdrukkerij te Den Haag. Nadere inlichtingen bij de ingenieurs Postma te Den Haag en Schuurman te Kol- horn. Stremming scheepvaart Kornwer der zand. Wegens het monteeren van dedraaibrug over de voorhaven te Kornwerderzand zal de westelijke doorvaartopening m.i.v. Maandag 7 December tot nader aankondiging gestremd zijn. Het aantal aanvragen om concessie voor autobusdiensten in de Wieringermeer is op nieuw vermeerderd, n.1. met een verzoek van de C.V. Westfriesche Auto Car Onderneming te Hoorn voor een dienst van Hoorn over Lambertschaag en De Terp naar Hippolytus hoef en terug. De Sint Vrijdag in de openbare scho len te H.hoef en Westerland. Het is al vanzelfsprekend Üat „Sinterklaas" in de school zal komen, ieder jaar weer De kleinen rekenen er op, al is het bij' hen, die wat ondeugend geweest zijn, ietwat met een kloppend hart. Maar de Sint was weer de werkelijke goede. Wel zoo nu en dan 'n verma nend woord en er op volgend een be lofte van beterschap, jnaar evengoed een zak vol lekkers en de vier jongste klassen bovendien nog een cadeau. Geen wonder,, da(t zonder uitzonde ring uit volle borst een lied ter eere van Sinterklaas en Zwarte Piet werd meegezongen. En hoe dankbaar blon ken de oogjes der zieke kinderen, die thuis door de Sint en Zwarte Piet wer den opgezocht, een troostwoord je ont vingen en ook een pakket Hartelijk dank aan de Sint en Piet namens het Comité en de kinderen. Ook dank aan Üen heer Obreen die voor het vervoer van Sinterklaas zorg de en aan de inteekenaren op de lijs ten, die het Comité in staat stelden, zoovele kleinen gelukkig te maken. Openb. Uitvoering in het Chr. Tehuis. Heden Woensdagavond zal in het Chr. Tehuis voor Z.Zeewerkers te Den Oever een uitvoering gegeven worden door het Geref. Gemengd Koor „Sur sum Corda" van Anna Paulowna. De toegang is vrij. Politie: Gevonden een boodschappen- tasch; Inl. bij den Gem. Bode. Bij Jan Veerdig in de Elft aan ko men loopen een jonge vaars. De eige naar wordt verzocht haar terug te ha len. Doopsgez. Zusterkr. Dond.av. halfacht V.C.J.B. Woensdagavond bijeenkomst te Hippolytushoef. Sint Nicolaas in de R.K. School te H. hoef op bezoek. Het waren vreug devolle gezichten, toen de Sint en Zwarte Piet Zaterdagmorgen in de R. K. School te H.hoef verschenen. Ook pastoor Koppert en het R.K. Kerkbe stuur waren bij dit bezoek aanwezig en waren getuige, hoe de goede Sint spon taan werd toegezongen en toen de jeugd werd onthaald op allerlei lek kers en caudeaux. i i Pastoor hield ook nog een boeiende Sinterklaasvertelling, zoodat het een ochtend van vreugde en genot was. Een woord van dank aan de milde gevers en aan de heeren M. Vroone en F. Vroone voor hunne medewerking, is hier wel op zijn plaats. Benoeming boekhouder Klein Begin. Voor de functie van boekhouder bij de kaasfabriek „Klein Begin" te Wes terland waren 14 sollicitaties ingeko men. Op de voordracht werden ge plaatst 1. P. Wiegman Dz.; 2. Alb. de Graaf; 3. M. Kooij Sz., 4. R. Post. No. 3 trok zich terug. Benoemd werd de heer P. Wiegman Dz. Wij kunnen dit bericht niet beëindi gen, zonder nog 'n woord van waardee ring geschreven te hebben jegens den afgetreden boekhouder, den heer E. Baijs, die van de oprichting af, dus ruim 15 jaar, deze functie heeft vervuld Met ernst en toewijding, zooals wij dat van den heer Baijs gewoon zijn, volbracht hij zijn taak, die hij thans' door andere drukke werkzaamheden, gedwongen was neer te leggen.) Met dank dan voor alles, wat hij voor de fabriek heeft gedaan, hoopt men nog dikwijls van zijn toelichting gebruik te mogen maken. De gelukkige raders. Zooals bekend, konden de cliënten, die bij de firma Thijs kort tot 'n bepaald bedrag hun ne St. Nicolaasinkoopen deden, raden naar de naam van een pop. Degene die de juiste aam had opgegeven, had het recht tot 'n bedrag van 125.- aan goede ren uit te kiezen bij de firma Kort. De naam van de pop bleek „Gerda" te zijn en deze naam werd door 4 cli ënten geraden, n.1. door de hr. N. Koorn H.hoef, en de dames Paepe-Goosjen, Den Oever; N. Lont Pd., Westerland; G- Lont Gd., Zandburen. Deze besloten de buit te deelen dus elk voor f6.25 aan goederen uit te zoeken, die men dan natuurlijk niet behoefde te beta len. i Uit de WIERINGERMEER. St. Nicolaas in den nieuwen polder! Onverwachts gekomen, ondanks de moeielijkheden van grauwe leem en natte modder, niet afgeschrikt door re genbuicn, die over de uitgestrekte vlak te voortjoegen, i Per auto, zijn paard had de goede Sint blijkbaar achtergelaten op de vas te wal, arriveerde hij omstreeks 2 uur voor het Schoollocaal te Sluis I, verge zeld van zijn trouwe knecht Piet. Kinderoog jes tintelden van blijd schap; kindermonden stonden wijd o- pen, zelfs kwamen hier en daar de wa terlanders te voorschijn. Maar de groote kindervriend stelde bedaard en vriendelijk, op de hem ei gene wijs, de kleinen gerust, verzeker de, dat hij deze eerste maal té ver heugd was, om Zwarte Piet te bevelen zijn zak en de roede te gebruiken. Statig bewoog de bisschop zich in zijn rooden tabberd temidden van de kinderschaar en zeide blij te zijn nu e'ens in een heel nieuw gebied te kun ken komen. Velen had hij al eens ont moet op heel andere plaatsen en hij prees het zeer, dat al die Drentjes, Zeeuwtjes, Gronirigertjes en Friesjes zoo goed met elkaar overweg konden. Zwarte Piet maakte zich ondertus- schen verdienstelijk door allerlei snoep goed, door middel van de firma's Rin- gers, Verhoef, Bussink en Verkade, naar Sluis I gezonden, uit te deelen, terwijl St. Nicolaas zelf ieder kind een stuk speelgoed" of een ander mooi ca deautje ter hand stelde. Met dankbaarheid na gewuifd door jongens en meisjes verdween de goede Sint te halfvier uur weer in de rich ting Nieuwe Sluis. Zijn arbeidsveld is weer uitgebreid, maar alle bewoners en vooral de kin deren van de Wieringermeer zijn er van overtuigd, dat dit nieuwe gebied een plaatsje veroverd heeft in het hart van den grijzen weldoener. Ze hopen allemaal, dat hij volgend jaar, de nu bekende weg naar Sluis I, weer zal kunnen vinden. Hoog bezoek a.d. Wieringermeer. Za terdag bezocht minister Reymer, in ge zeischap van ir. Roebroek, ir. Msju, ir. Ringers en ir. Smeding den nieuwen polder. De lunch werd door de heeren in het Postkantoor te Sluis I gebruikt. De Minister, als Kindervriend. Zaterdagmiddag, tijdens een bezoek van Minister Reymer, ir. Ringers, ir. Roebroek, en den heer Dun, inspec teur van Lager Onderwijs, werden de kinderen door de Directie verrast met een pakje gevuld met lekkers. i Ook de arbeiders in de kampen zijn niet vergeten. Elk van hen ontving 'n doos met versnaperingen van de Di rectie, terwijl de Coöperatie „De Tijd geest" ieder een groot krentenbrood ter hand stelde. Noeste Vlijt. Thans is reeds 2100 H.A. in de Wieringermeerpolder met rogge bezaaid. Zeker zal de bezaaide opper vlakte a.s. voorjaar opgevoerd worden tot 3000 H.A. In het roggeveld zal kla ver worden gezaaid, om het land ge schikt te maken voor beweiding. Generale Commissie Zuiderzee- steunwet. Aan de mededeelingen van de Gene rale Commissie Zuiderzeesteunwet over het 3e kwartaal van 1931 is het volgende ontleend A. Algemeen. De opbrengst der vis- scherij in de kom van de Zuiderzee (ten Zuiden van de lijn. d Ven, ten Noorden van Enkhuizen-Hindeloopen) bedroeg in Juli 862586 kg. - f 357289, in Augustus 7122292 kg. - f 278756 en in September 834879 kg. - f 250022. In het 3e kwartaal 1930 was de op brengst in Juli 1000187 kg. - f 333142, in Augustus 1040232 kg. - f 2931216 en in September 1287099 kg. - f 296467. Bij de beschouwing van deze cijfers moet in aanmerking genomen worden dat 1930 een buitengewoon goed jaar was voor de visscherij. In het 3e kwar taal 1929 was de opbrengst in Juli 562481 kg. - f 300297, in Augustus 608923 kg. - f 255161 en in September 667124 kg. - f 210922, zoodat de op brengst in het 3e kwartaal nog goed was. i j Aan de gunstige resultaten, welke nog bereikt worden met de uitoefe ning der visscherij, moet worden toe geschreven, dat tal van jongens, welke in de visscherij werkzaam zijn, geen gebruik maken van de geboden gele genheid om zich te bekwamen voor eenig ambacht, bedrijf of eenige ande re werkkring en zoodoende den ge- schikten leeftijd daarvoor laten voor bijgaan. Tegemoetkomingen. Opleidingen. In het 3e kwartaal werd voor een op leiding voor het eerst een tegemoetko ming verleend in 74 gevallen. De op leiding betrof ambachtsschool 6, bank bediende 1, Costumiere 1, dameskap ster 1, electricien 1, R.K. geestelijke 7, handzetter 1, II.B.S. 1, onderwijzer 6, radiomonteur 1, reclameteekenaar 1, schilder 3, schooltuintjes 27, steenzet ter 11, timmerman 1, tuinbouw 1, U.L.O. school 1, zeevaartsschool 3. Verlenging van den duur der tegemoet koming had plaats in 33 gevallen. Op 30 September zijn 356 personen met een tegemoetkoming in opleiding. Het meest komen voor ambachtsschool 72, baker 8, binnenvaart 5, geestelijke 29, waarvan Prot. 5, R.K. 24, gemeente administratie 4, kantoorbediende 8, knoopenfabriek 4-5, metaalbewerker 13, monteur 7, onderwijzeres 33, schooltuintjes 46, steenzetter 11 tim merman 7, Zeevaartschool 8. Slechts 2 deden toel. examen v.d. Zeev.school Schiermonnikoog, 2 zoons van belang hebbenden zijn aldaar geslaagd voor het eindexamen. 27 Juli werd begon nen met dé opleiding tot steenzetter bij de M.U.Z. op Ivorn,werderzand, 11 personen nemen thans aan die oplei ding deel. Het totaal der uitbetaalde tegemoetkomingen bedroeg in dit kwartaal f 11525.312. i Maatregelen ter verkrijging van werk en voorlichting. 56 personen vroegen deze hulp. Op 30 September waren in totaal geplaatst buiten de Zuiderzee- visscherij 888 personen, waarvan in rijksbetrekkingen 37, bij de Spoorwe gen 56, in fabrieken 30, als grondwer ker 47, als bakschipper 466, in diverse betrekkingen nog 736 menschen. Het meest worden rijksbetrekkingen ver langd. Aan deze werd als regel in overweging gegeven ook andere be trekkingen op te geven waarvoor zij mede in aanmerking wilden komen, daar de kans op plaatsing in een rijks betrekking gering is. De pogingen tot plaatsing in de nijverheid werden on gunstig beinvloed door de conjunctuur Toch werden nog 10 personen geplaatst waarvan in rijksbetrekkingen 5, bij de spoorwegen 1, als bakschipper 3, als chauffeur 1. Kosten, besteed voor het aanvaarden van een werkkring wer den verleend tot een bedrag van f651.40 Crediieten. In het 3e kwartaal kwa men 38 credietaanvragen in. Inge trokken werden daarvan 7 aanvragen. Toegekend werden 5 credieten tot een bedrag van f 23300. De rente bedroeg 3 fot 5 pCt. i Voorkeur kostelooze vergunningen visscherij afgesloten Zifiderzee. 54 van deze aanvragen werden aangetee kend in het register, dat nu totaal 409 aanvragen bevat. Geldelijke tegemoetkomingen. 1157 personen genoten korter of langer tijd een tegemoetkoming. Uitbetaald werd f 61255,55, 23 aanvragen van ouden van dagen (65 jaar en ouder) werden inge willigd, 5 tegemoetkomingen van deze groep werden verhoogd, 14 personen overleden. Het totaal aantal ouden van dagen bedroeg op 30 September 840. Geldelijke tegemoetkoming bij com binatie van bedrijven werd in dit kwar taal niet verleend wel werd de tege moetkoming in 4 gevallen verhoogd. Voorts werden geldelijke tegemoetko mingen verleend aan Zuiderzeevis- schers, die geen knecht kunnen krij gen door de afsluitingswerken, of aan knechts, wier bedrijf werd opgeheven, en die door een en ander werkloos werden. 19 van deze tegemoetkomin gen werden verleend het totaal aan tal bedroeg 185. i Tenslotte werden maatregelen ge troffen om tegemoet te komen in den nood van bepaalde scheepswerven langs de Zuiderzee, welke tengevolge van het gebrek aan nieuwbouw geslo ten dreigden te worden. Dit gebeurde door toepassing van art. 13 der wet (geldelijke tegemoetkomingen) op de knechts der werven. Practisch wordt hiermee bereikt, dat de eigenaren der werven, welke voor de voortzetting van het Zuiderzeevisschersbedrijf voorloor pig onontbeerlijk zijn, hun bedrijf gaan de kunnen houden, zonder dat het per soneel van den ongunstigen toestand nadeelige gevolgen ondervindt. OPENBARE VERGADERING van den RAAD dei' Gemeente Anna Paulowna op VRIJDAG 11 DECEMBER 1931 des namiddags te TWEE uur ten Raadhuize. 1. Notulen. 2. Mededeeling a. het besluit tot verlaging van het per centage van heffing van den grondslag huur waarde, bedoeld in de Wet op de Personeele Belasting, is goedgekeurd bij Koninklijk Be sluit dd. 31 Oct. j.1. no. 23 b. bij beschikking van den Minister van Financiën dd. 21 November j.1. no. 100 is aan deze gemeente een voorschot uit 's Rijks kas verleend, groot f 2930.- ter uitbetaling aan G. Heijstek tot verkrijging van een plaatsje als bedoeld in de Landarbeiderswet c. Mej. J. ter Brugge heeft hare benoe ming tot onderwijzeres aan de O.L. School I aangenomen d. van de vereeniging „Sportlust" is eene dankbetuiging ingekomen voor de gunstige beschikking op het verzoek om teruggave van vermakelijkheidsbelasting e. de herbenoeming tot lid van het Burger lijk Armbestuur is door J. v. Stipriaan aange nomen f. ten behoeve van het onderwijs in de nuttige handwerken aan de hoogste klassen der O.L. scholen is voor elk dier scholen een handnaaimachine aangekocht g. aan de Staten der Provincie Noord-

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2