ZWtlIIEIHIII's KALVERMEEL I. WIERINGER COURANT GEMEENTERAAD VAN ZIJPE. TWEEDE BLAD VRIJDAG 11 DECEMBER No. 96. (VERVOLG.) De heer Smit zegt dat als het salaris van deze politie-agent matig was, hij er anders over zou oordeelen, maar nu kan hij zijn stem er niet aan geven. Met de stemmen van de heeren Van der Oord, Smit en De Boer tegen, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Adres van afd. „Oudesluis" en „St. Maar tensbrug" van den Ned. Landarbeidersbond en van de afd. ,,'t Zand" van den R.K. Land- arbeidersbond, houdende verzoek le. productieve arbeid voor werkloozen 2e. invoering van de volgende steunrege ling aan gehuwden en kostwinners een toe slag van f 0.60 per dag op de uitkeering uit de werkloozenkas, benevens een toeslag van f 0.75 per week en per kind beneden 15 jaar aan uitgetrokken gehuwden en kostwin ners uitkeering van een bedrag, gelijkstaande met dat, wat zij uit hun werkloozenkas en toeslag te zamen zouden hebben ontvangen. aan uitgetrokken ongehuwden een uitkee ring gelijk aan het bedrag der uitkeering uit de werkloozenkas. B. en W. stellen voor, voorloopig niet over te gaan tot vaststelling van een steunrege ling, doch alle pogingen in het werk te stel len met geldelijke steun der gemeente het verschaffen van het werk te bevorderen. De heer Nannis zegt tot zijn leedwezen voor de zooveelste maal dit adres te moeten verdedigen. De regeering zegt dat gesteund mag worden als er een crisiswerkloosheid heerscht. Maar wanneer is deze er. Er wer ken nu 30 menschen uit onze gemeente in het Staatsboschbeheer, tegen f 15.per week, waarvoor de gemeente 65 toeslag moet geven, is dit geen crisistoestand Ver der moet ik mijn teleurstelling uitspreken over het polderbestuur wat maar een post van f 700.voor werkverschaffing op de be grooting heeft staan. De Dijkgraaf zegt „ik heb niet meer." Het is onze plicht om zooveel mogelijk productieven arbeid te zoe ken en nog eens aan Rijk en Provincie te verzoeken de door de arbeiders gevraagde steunregeling toe te passen. De heer Dignum zegt altijd zeer sympathiek te staan tegenover toeslag, maar gezien het ministrieele besluit, kan ik mij best met het voorstel van B. en W. vereenigen. De heer Blom zegt dat zelfs de kinderen er over spreken dat er bij de boeren een cri sis heerscht. Lijden de arbeiders hier niet onder Het komt spr. verdraar voor. Waar een wil is, is een weg, zegt de heer Blom. De heer Van der Sluijs zegt dat de georga niseerde arbeiders moeten inzien, dat de Raad van Zijpe steeds een ruim standpunt inneemt wat betreft de zorg voor de werke loosheid. Het werken in het Staatsboschbe heer kost de gemeente iedere week f 200.— Wij hebben een mooie post voor werkverschaf fing op de begrooting en als dit op is, valt er weer te praten. Wij moeten alles in het werk stellen om de arbeidersklasse in de Zijpe voor inzinking te bewaren. Ik heb vorig jaar moeten hooren dat de belangen der arbeiders in handen van Van der Sluijs niet vertrouwd waren, maar een dergelijk verwijt aanvaard ik niet. Men moet ook in aanmerking nemen dat wij de financiën der gemeente op het oog moeten houden. De heer Nannis zegt dat het hem frappeert dat de heer Van der Sluijs een heel ander geluid doet hooren dan in 1928. De heer Van der Sluijs zegt dat hij de toestand van thans op het oog heeft, niet die van 1928. De algemeene toestanden zijn veel veranderd. De heer Doorn zegt een steunregeling uit den boozen te achten. Maar de regeering gaat hierin voor met een steunregeling aan alle takken van bedrijf. Ik ben het met den heer Nannis eens, om een steunregeling in te voeren, wat de menschen een gang naar het Armbestuur bespaard. Alleen de gevraag de bedragen acht spr. te hoog. De heer Bruin zegt zich als lid van het pol derbestuur te moeten verzetten tegen den aanval op dat bestuur door den heer Nannis. Spr. zegt dat reeds 17 arbeiders te werk zijn gesteld en de overeenkomst met de gemeente prachtig werkt. De heer Nannis zegt dat door hem geen aanval op het polderbestuur is bedoeld, maar hij acht het uitgetrokken bedrag .te laag, daar er werk in overvloed is. Ook de midden stand is er mee gebaat als de arbeiders voor armoede worden bewaard. De heer Bruin vraagt waar de polder het geld vandaan moet halen om meer werk te laten verrichten. De heer Nannis Vraag desnoods 100 vergoeding aan de gemeente en ik maak mij sterk dat het gegeven zal worden als het noo dig blijkt te zijn. Het voorstel om voorloopig geen steunrege ling vast testellen, wordt nu aangenomen met 7 stemmen voor en 4 tegen, die van de heeren Blom, Rens, Doorn en Nannis. Volgt benoeming van een hoofd der O. L. School te Sint Maartensbrug. De voordracht luidt1. Joh. Leeuwen, H. d. S. te Sloten, Fr. 2. R. Kelderhuis, H. d. S. te Zuid Eierland Texel, 3. A. van Meerten, onderwijzer te Hel der. De Voorzitter zegt dat no. 1 de eenige sol licitant is met acte land- en tuinbouw. No. 1 wordt hierop met algemeene stem men benoemd. Bij de rondvraag, welke nu volgde vraagt de heer De Wit hoe het staat met de Vlot brug te 't Zand. De Voorzitter zegt dat men in de Schager Courant hierover een bericht heeft kunnen lezen. De heer Ringers te Alkmaar deelde spr. op een desbetreffende vraag mede, dat 250 M. benoorden de Stolpen een brug zal worden gebouwd en de Vlotbrug van de Stol pen te 't Zand geplaatst zal worden. Ik heb toen, zegt de Voorzitter, den heer Bottema te Helder eens opgebeld en hem een en ander gevraagd en kreeg ten antwoord ja, ik zal de zaak eens opnemen en dan met voorstel len komen De heer Doorn stelde eenige vragen betref fende de algemeene begraafplaats te St. Maartensbrug, waarop de Voorzitter ant woordde hierover straks mededeelingen te zullen doen. Hierna Sluiting. OUDESLUIS. Woensdag 9 December hield de afdeeling Oudesluis van den Bond voor Staatspensionneering een feest- en herden kingsavond in de zaal van den heer Joch. Kreiger. Deze was voor die gelegenheid aar dig met planten versierd, zoodat het geheel een aantrekkelijken indruk gaf. Door den heer G. Geerlings werd de bijeen komst geopend. Deze bracht in herinnering, dat op 9 December de Bond was opgericht. Hij heette in het bijzonder „de Oudjes" wel kom, die reeds van het Staatspensioen genie ten en waarvoor deze feestavond mede was georganiseerd, 't Speet hem, dat de zaal niet geheel gevuld was. Daarna kreeg de heer de Vries, Voorzitter van de Federatie Schagen van den Bond het woord, die in een gloedvolle rede het ont staan en het doel van Staatspensioneering in eenvoudige, welgekozen woorden uiteen zette, het betreurende, dat er nog steeds menschen worden gevonden, die nog niet inzien, dat samenwerking noodzakelijk is tot het bereiken van een doel. Met aandacht volgden allen dezen spreker. De jonge dames Paarlberg gaven met haar vieren eenige toepasselijke zangnummers ten beste, die zeer in den smaak vielen. Piano en vioolspel vroolijkten de pauzen op. Zelfs ga ven twee der hoogbejaarde „gasten" nog har monica en vioolspel in samenspel en af zonderlijk te genieten, zoodat er herhaaldelijk moest „gehaald" worden. De heer J. v. d. Vliet met zijn echtgenoote deed enkele koddige voordrachten, die de lachspieren in werking zetten. Het gemeenschapelijk zingen van oude lie deren, viel bij de „gasten" in goede aarde, zoowel als de tractatie, die het Bestuur hun telkens bereidde. Een voordracht opgevoerd door de dames M. en A. Paarlberg en de Heeren J. W. Met- zeiaar, K. en P. Paarlberg oogstte veel bijval en werd vlot en opgewekt gespeeld. Een paar taarten werden beide gewonnen door Mw. J. v. d. Vliet. Twee taarten op drie loten, dat is toch „boffen." Na sluiting door den Voorzitter kwamen warempel de beenen, ook die der oudjes, nog van de vloer, terwijl piano en viool begeleid den. Het Bestuur verdient alle hulde voor dezen welgevulden aardigen avond onzen „Oudjes" geschonken, evenals de medewerkenden, die deze bijeenkomst tot een genot voor velen maakten. OUDESLUIS. Mejuffrouw G. Lek, Onder wijzeres aan de O.L. school alhier, is in ge lijke betrekking benoemd aan een der Open bare Lagere Scholen te Wormerveer. SCHAGERBRUG. De heer Jb. Kliffen on derwijzer aan de O. L. School alhier, is be noemd in gelijke betrekking te Wormerveer. PREDIKBEURTEN ZIJPE. Zondag 13 December 1931. NED. HERV. GKM. Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Oudesluis, St. Maartensbrug, Burgerbrug en Petten GEEN DIENST. EVANGELISATIE Schagen, voorm. half elf Ds. Roscam Abbing van Amsterdam. Nam. 5.30 uur de heer De Graaf van A.'dam. Breezand, voorm. 10 uur dt heer Boon. Breezand nam. 3.30 uur de heer Boon. STER DE HOPE CALLANTSOOG. Maandag 14 Dec. 's avonds 7 uur de heer Looy van Zwijndrecht. men in gesloten front er zich tegen verzet. En welk bezwaar tegen samen-, werking zou zóó groot kunnen zijn, dat men geen gemeenschappelijke ba sis zou kunnen vinden, waarop de strijd aangebonden kan worden tegen den oorlog, die impiers door iedereen, ongeacht geloof en overtuiging ver foeid wordt i Er is een groote groep jongeren over de geheele wereld verspreid (op een hunner congressen waren 31 naties vertegenwoordigd), die de geheele jeugd oproept tot den strijd tegn den oorlog en vóór den wereldvrede. Het is de J. V. A. (Jongeren Vredes Actie die reeds in vele landen haar aanhangers telt en nu ook in Anna-Palowna een afdeeling wil stichten. Tegen Zater dagavond is daarvoor eeA bijeenkomst belegd in de zaal van V.an der Goes aan de Kleine Sluis, waarop men de jeugd van allerlei gezindte hoopt bij een te zien, maar ook ouderen, die met; het doel sympathiseeren, welkom zijn We willen nog even een deel van den grondslag waarop de J.V.A. is opge bouwd, laten volgen, omdat daarin niet alleen het doel is vastgelegd, maar ook tot uiting komt, dat de beweging er niet een wil zijn van een groep of partij, maar van de geheele jeugd en dat men zijn persoonlijke overtuiging geen geweld behoeft aan te doen. Het eerste deel van het tweede artikel van het reglement zeg n.1. De deelnemers aan de J.V.A. vereeni* gen zich om, ondanks onderscheid van politieker- of godsdienstige overtui ging, milieu en volksaard, uitdrukking te geven aan hun ernstige wil tot den vrede, zich tegen lederen oorlog en oorlogsverklaring te keeren en naar ieders inzicht en vermogen deze ten stelligste te bestrijden. ANNA PAULOWNA. Ongeluk. Donderdagmiddag geraakte het ongeveer 4-jarig zoontje van den heer B. B. aan den Lagedijk bijna on der de groote auto van „De Stad". Dank zij het een nieuwe wagen was wist de bestuurder zoo krachtig te remmen, dat het kind alleen het hoofd je tegen een der spatschermen ver wonde, zoodat zijn neusje bloedde. Wondergoed kwam dit dus af.. Verlaging. Op de gehouden Bakkers vergadering is men besloten met in gang van Maandag 14 December, de broodprijs met 2 cent te verlagen. Nog een prijsverlaging. De melkprijs is reeds deze week met een cent ver laagd. i Raadsvergadering Uitgesteld. Door plotselinge verhindering van Burge meester Lovink is de vergadering van den Raad, die gehouden zou worden op Vrijdag 11 dezer, uitgesteld tot Woens dag 16 December a.s. nam. 2 uur. Burgerlijke Stand Anna Paulowna, GeborenBartholomeus Jacobus, Hendricus, z.v. G. M. Berbee en M. A. E. Nijssen. i LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen Mej. G. Vink van Haren- Karspel Mej. G. Rood en kinderen van HeerhugowaardMej. T. Over- kamp en kind van Den Helder L. N Brouwers van Egmond-Binnen. Vertrokken Mej. G. Blaauboer naar Winkel N. Kost naar SoestS. de Leeuw en gez. naar Den Helder Mej. H. van Weelden naar Den Helder A. H. van den Heuvel en echtg. naar Am sterdam. Politie. Gevonden een rijwielplaatje Vredes-actie. „Aan de jeugd behoort de toekomst" is een gezegde, dat mis schien niet door allen ten volle wordt onderschreven, doch zeker wel voor iedereen een kern van waarheid zal bevatten. Wat zware taak wordt echter op de schouders der jeugd gelegd, indien zij zich bewust is, dat werkelijk voor een belangrijk deel de toekomst in haar handen ligt en het dus haar plicht is is te strijden voor een betere maat schappij dan waarin we thans leven. Wanneer wij het opgewekte jeugd leven op allerlei terrein in oogen- scliouw nemen, zullen we tot de con clusie moeten komen, dat de jongeren zelf een groot geloof hebben in boven genoemde uitspraak. Met hoeveel ener gie werpen zij zich niet op velerlei za ken, die zij in onze hedendaagsche sa menleving verafschuwen. Natuurlijk is het oorlogsmonster een van de din gen waartegen ten aanval wordt ge trokken de oorlog zeker een der grootste ellenden waaronder men ge bukt ging en nog gaat, een kwaad, dat alleen te bestrijden zal zijn, indien BINNENLANDSCH NIEUWS. LOONSVERLAGING GEVRAAGD. Te Ambt-Vollenhove heeft het per soneel der Coop. Zuivelfabriek „Een dracht" zelf loonsverlaging aange vraagd. 'WBestuur zal dit verzoek in wel willende overweging nemen. BOND VAN LANDPACHTERS. De Bond van Landpachters in Fries land is een campagne begonnen, om te komen tot het nemen van maatrege len, die in hun benarden toestand, waarin zij thans verkeeren, verbete ring zouden kunnen brengen huns in ziens. De afdeelingen schrijven vergaderin gen uit ook toegankelijk voor niet- leden ter bespreking van verschillende punten als i Aan te dringen op het in het leven roepen van een moratorium, om recht te verkrijgen op uitstel van betaling van pacht- en hypotheekschuld. Op ontbinding van alle huurovereen komsten op 1 Mei a.s. met recht van wederinhuur door den huidigen pach ter tegen een - door een commissie te bepalen -- huursom. Te komen tot de oprichting van een Staats-Hypotheek, die tegen lage rente bestaande hypotheken overneemt en nieuwe verschaft, maar enkel aan ei gen bebouwers,< Bij de regeering mede aan te dringen op verhooging van de invoerrechten op granen, yleesch en vet. PROVINCIAAL NIEUWS. TEXEL. De Cocksdorp. Schade aan de dijken. De storm van de laatste dagen van de vo rige week heeft nogal wat schade toegebracht aan de dijken van de polders Eendracht en Eierland. Hoewel de vloed niet bizonder hoog steeg, vonden de golven in 't nog versche zo- dendek een welkome prooi. De dijk van de Eendrachtpolder is wel over een lengte van plm. 800 Meter beschadigd. Die van Eierland in mindere mate. Thans is men bezig de scha de te herstellen. T.Crt. TEXEL. Een houtboot boven de gronden. Zondagmiddag berichtte de kustwacht van Eierland, dat ongeveer 8 mijl boven de gron den een houtboot dreef, waarna de sleepboo- ten „Texel' en „Volharding" van Doeksen en Dros onmiddellijk van Terschelling vertrok ken. 's Nachts keerden zij echter onverrichter zake terug. Zij rapporteerden, de bedoelde boot niet ontdekt te hebben. Blijkbaar heeft deze zonder hulp de reis kunnen voortzetten, BUITENLANDSCH NIEUWS. KOSTBARE NEUS. Een patiënt, die in een ziekenhuis te Omaha voor een neus-operatie was behandeld, werd naar huis terugge stuurd met een buisje radium in zijn neus, dat de behandelende dokter ver geten had, er weer uit te nemen. Eeni ge uren later werd de vergissing ont dekt. Direct snelde de dokter naar het huis van den patiënt en kon het buisje, dat f50.000 waard was, nog uit den neus van zijn patiënt wegnemen. GEMEENTE WIERINGEN. 'n Gelukkige. Winnares van de 25 pond zware taai-taai pop, waarna men bij aankoop van f 1.— aan goede ren, in de etalage van de firma Wed. J. Vroone en Zonen kon raden was Mej. A. van Kelckhoven. Deze raadde 136, terwijl het juiste nr. 135 was. Geen enkele had het juiste nummer gera den. Mej. Kelckhoven was met 136 de naastbij zijnde en alzoo de gelukkige. POLITIE Verloren een paar motorhand- schoenen. Gevonden een rijwielplaatje. Inl. bij den Gem. bode. De Wisselbetalings - staking te Wie- ringen. Zeker wel het allernieuwste op stakingsgebied, maar het is geen bak, doch werkelijkheid. Bijna zonder uitzondering; weigeren alle Wieringer zakenmenschen de wissels te betalen die door liet incasso - bureau Sleutel van Schagen worden aangeboden. En dit gaat nu al eenige weken zoo. Niet dat de zakenmenschen liun leveran ciers niet willen betalen, neen, maar omdat zij aan den heer C. Duijnker, die de wissels altijd inde, wenschen te be talen, en aan niemand anders. Den leveranciers werd daar dan ook per schrijven bericht van gedaan, en richting aangegeven over welke ban ken men zijn wissels kon trekken, op dat men zeker kon zijn, dat betaling zou volgen; hierbij werd o.a. ook ge noemd bijkantoor Den Helder van de Twentschc Bank. Echter werd nu sinds gisteren de heer Duijnker ook het incasseeren van wissels voor dit bijkantoor onthouden. Het is vrij zeker dat de wind uit Alkmaar waait die de broodwinning van een geacht Wie ringer ingezetene tot een speelbal wil opnemen. En toch gelooven we zeker, dat het niet zal gelukken. De Middenstandsveroeniging Wierin- gen heeft thans alle zakenmenschen op Wfieringen ter vergadering opgeroe pen, om te protesteeren tegen 'n maat regel, waarmede men als 't ware de Wieringer zakenlieden wil dwingen te betalen aan een anderen incasseerder, dan die ,men hier wenscht. Maatregelen zullen besproken en be sloten worden en als allen voor oogen houden „waar 'n wil is, is een weg", zal 't resultaat dezer vergadering blijk geven, dat de Wieringer Zakenmen- chen zich niet laten dwingen Het eerste Nederlandsche Spreken de Journaal in. Bioscoop De Haan. Bi oscoop De Haan gaat wel met de mo derne techniek op bioscoop gebied me de. Thans heeft deze onderneming een contract afgesloten met de N.V. Poly- gon Filmfabriek, en is daardoor in staat wekelijks het eerste Neder- landsch sprekende journaal in haar programma te vertoonen. Wat dat zeggen wil Dat men b.v. a.s. Zaterdag en Zondag in Bioscoop de Haan het dichten van de Geheime Geul door de M.U.Z., de kaasmarkt te Alkmaar, de opening van het sanatori um „Dresselhuis", enz., niet alleen op het Witte doek kan zien, maar ook al les kunt hooren; het stampen der ma chines, het plonsen van de keileem in het water, de handelende menschen op de kaasmarkt, de woordvoerders bij 't sanatorium. Wij brengen de heer De Haan hulde voor zijn voortvarendheid en wenschen hem veel succes. Bestuursfunctiën Comité. De be- stuursfunctiën in het plaatselijk comi té van actie tegen het wetsonuverp Terpstra (lageronderwijswet) zijn als volgt verdeeld: C. J. Bosker, voorzitter, M. v.d. Linde, secretaris, de Jong, pen ningmeester, Noorden en Siesling, le den. Door het comité werd besloten in Januari drie protestvergaderingen te houden, n.1. te Hippolytushoef, Wes terland en Den Oever. Ongeval. Donderdagavond is 'n las- scher van de firma Rook, werkzaam te De Haukes, in een schip gevallen en brak daarbij zijn been. Dr. de Groot ver leende geneeskundige hulp en liet de patiënt naar Alkmaar vervoeren. PROPAGANDA-AVOND. Donderdagavond hebben de Jongelingsver. „Zacheus" en de vereeniging van Driehoekmeisjes een propa- ganda-avond gehouden in de concertzaal van den Heer Jurrie Lont te Den Oever. Deze avond mag in alle opzichten geslaagd heeten, de zaal was geheel gevuld, en een bont programma werd in een vlot tempo af gewerkt. De avond werd met een enkel woord geo pend door den Heer R. C. Franck., die er zijn vreugde over uitsprak, dat de opkomst zoo groot was. Gemeenschappelijk zong men het lied „Ga niet alleen door het leven.", waarna de heer Franck voorging in gebed. Met een menuett van Beethoven, verdien stelijk gespeeld door de heeren Schoustra en v.d. Most, resp. viool en piano, werd het pro gramma ingezet, waarna een aardige klucht werd opgevoerd, „De geleerde Koekepan", door een aantal meisjes. Hierna weer muziek van bovengenoemde Heeren, welke ontijdig moest worden afge broken, omdat op het tooneel, al reeds weer een tableau klaar stond. „Vrede op aarde," wat zeer goed werd uitgebeeld, en heel mooi van belichting was. Ook „Geloof, hoop en liefde" en de „Vier jaargetijden." Een en ander oogstte vanzelf sprekend een dankbaar applaus. Na de pauze werd het gedicht „De speel pop" heel goed gereticeerd door een lid van de Jongelingsvereeniging. In hoofdzaak werd de avond echter gevuld door de Driehoekmeisjes, die allen keurig in uniform om een kampvuur staande, lie deren zongen, en een vertelling aanhoorden van Mevr. Franck. Terwijl het strijkje zich ook nog een keer deed hooren, wederom een menuett, nu van Mozart. Tot slot werd de sproke „Het vrouwtje van Stavoren" te tooneele gevoerd, en een waar dige vertolking verkreeg in aanmerking ne mende, dat het allen jeugdige krachten wa ren, die hierin mede werkten. Vooral Corry van Asperen, welke als de Vrouwe het leeu wen aandeel had, komt een woord van lof toe. De leider, de Heer Franck, zal zich echter heel wat moeite hebben gegeven voor dezen avond. Aangezien de tijd aardig vorderde, verviel de toespraak van den heer Franck en vol lof stond deze met een enkel woord tot de jeug dige bezoekers te spreken ter opwekking om zich aan te sluiten bij de vereeniging. Dank werd aan allen gebracht welke me de hebben gewerkt tot het welslagen van deze avond. Nadat men nog een lied gezamenlijk had gezongen, werd de avond met gebed gesloten. SUCCES-NIEUWS. Programma voor a.s. Zondag luidt als volgt N.-Niedorp I Succes I. Aanvang 2 uur. Succes n is Zondag vrij. Succes I::—D.E.S. I. Aanvang 2 uur. Succs IV—J.V.C. 2. Aanvang 12 uur. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 13 December 1931. NED. HERV. GIM. Westerland 's avonds 7 uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Franck. Kerkdiensten Wlerüif ermeer Sluis I b/Haukes 10.15 uur de hr. Finkensieper. DOOPSGEZ. GEM. Zondag 13 Dec. v.m. 10 uur Ds. Banga van Purmerend. EVANGELISATIE H.-hoef Zondag 13 Dec. 10 uur DIENST. BOSKER's Boekhandel, Wieringen. Agenda's. Kasboeken. i Scheurkalenders. Almanakken. Balanspapier. MARKTBERICHTEN. Schagen, 10 December 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren de prijzen als volgt 2 stuks paarden f 110150 2 Stieren f 140—170 3 Geldekoeien (mag.) f 150170; 51 idem (vette) f 200300 8 Kalfkoeien f 240—300 12 Pinken f 100—180 10 Graskal veren f 30—100 35 nuchtere kalveren f 10 20 517 Overhouders f 1723 3 bokken en geiten f 35 4 Varkens (mag.) f 15 104 idem (vette) per Kg. 3034 ct160 biggen f 59 konijnen f 0.501.50 87 Kippen f 0.70—2. Eierveiling, Schagen, 10 Dec. 1931. Aange voerd 555000 Kipeieren. Prijzen 4552 Kg. f 2.70 a 3.50 5?—54 Kg. f 3.20 a 3.70 55—57 Kg. f 3.60 a 4.30 58—60 Kg. f 4.20 a 5.20 61—63 f 4.80 a 5.40 64—67 Kg. f 5.30 a 5.50 Ongewogen Wit f 3.90 a 4.90 Ongewogen Bruin f 4.80 a 5.40 Klein 3.10 300 Eendele ren f 2.70. Eierveiling Helder, 10 December 1931. Aan gevoerd 8205 Kipeieren. Prijzen Bruin f 5.00 —5.20 Wit f 5.20—6.00 Kleine Eieren f 3.60 a 4.90 Aangevoerd 97 Eendeieren f 3 per 100. FL 7.—. PER ZAK VAN 50 Kg. FL 3.20 PER ZAK VAN 20 Kg. FRANCO BOERDERIJ. Samenstelling GEPLET LIJNZAAD - LIJNMEEL GEëXTRAHEERD SOYAMEEL COCOSMEEL SESAMMEEL GRONDNOTENMEEL BOONENMEEL ERWTENMEEL GERSTEPELMEEL GERSTEMEEL MAÏSMEEL HAVERMEEL MELKPOEDER FOSFORZURE VOEDERKALK KOOLZURE KALK KEUKENZOUT. Analyse Garantie A.H.V 21 6.1 EIWITACHTIGE STOFFEN 1o VETACHTIGE STOFFEN ZETMEELACHTIGE STOFFEN 6.5 RUWVEZEL MAXIMUM. VERKRIJGBAAR BIJ DEN HEER J L O N T MOLENAAR, WIERINGEN.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3