De Heer van Balen Blanken wenscht ech ter nog wat af te wachten. De heer Dijt wordt hier en daar reeds gevraagd, en het zal ook wel tot het Hoofdbestuur doordringen. De heer Dijt zegt dat hij er reeds met. land bouworganisaties over heeft gesproken, som migen vonden het idee goedanderen bra ken het geweldig af. Ook heeft spr. een bro chure geschreven, en deze aan alle leden van Ie en He Kamer gezonden. Slechts van 1 Kamerlid heeft spr. antwoord ontvangen de andere 149 lieten niets van zich hoor en. Dr. F. M. Wibaut heeft het besproken, in „Het Volk", er zat een goede kern in, maar 't ging nog niet ver genoeg. Het eerste succes heeft spr. gehad op het huishoudelijk landbouwcongres in Middel burg. Prof. Mees kwam hier in debat, en wees het denkbeeld af op grond van de verdeeldheid der volkeren. In het idee zit veel goeds. Hetzelfde betoogde Prof. Frijda. Het begin is er, en spr. verklaart zich be- rei<jl om overal, waar zij hem vragen, hierover te komen spreken. De Voorzitter zegt dat de Heer Veerdig verschillende successen heeft behaald, en aangemerkt kan worden als de gangmaker vanavond. Spr.'s persoonlijke meening is, dat wij er als afdeeling weinig aan kunnen doen, doch wij moeten op het gesprokene van den Heer Dijt terugkomen. Spr. brengt een hartelijk woord van dank aan den Heer Dijt voor diens prettige rede, en het onderwerp, hoewel diep gaande, heeft ons aller belangstelling. Ook dankt spr. de Heer Veerdig en de an dere heeren welke vragen hebben gesteld. Sluiting. PROTEST VERGADERING Wisselbetaling. De geannonceerde oproep aan de Wie- ringer Zakenmenschen is geen vergeef- sche geweest inzake het wissel - beta lingsconflict. Maandagavond was de zaal van Con- cordia dan ook stampvol zakenmen schen, allen bereid de goede zaak te steunen, waarvoor ,men was opgeroe pen. Men weet, waar het om ging. De heer C. Duijnker, die 27 jaren met de mees te accuratesse de wissels van het zaken leven presenteerde, kwam plotseling voor het feit, dat hem de wissels wer den onthouden. Waarom Hem werd later verteld, dat anderen het goedkooper wilden doen. En van eenige rehabilitatie om trent' Duijnker bleek geen sprake te kunnen zijn. j Als één man stond men echter te Wie ringen pal voor den heer Duijnker; had dit niet plaats gehad, dan zou hij zijn werk kwijt zijn geweest. Ook de. Mid den stands vereeniging: blies alarm. Men liep met lijsten rond, men zond kaarten aan de leveranciers, dat alleen betaald zou worden, als de wis sels via Duijnker zouden worden aan geboden. En men besloot verder tot 't beleggen van een protestvergadering. Op deze protestvergadering zette de heer C. J. Bosker op duidelijke wijze uiteen, wat zich de laatste weken heeft afgespeeld. Intusschcn is men, door de maatrege len die de Wieringer Zakenmenschen meenden te moeten nemen, bij de be trokken bankinstelling Twentsche Bank) en incasso-bureau Sleutel zeer zeker gaan inzien, dat met het onthou den van de wissels aan Duijnker, maar niet zonder meer genoegen werd geno men. Vóór dat deze protestvergadering plaats had, hebben dan ook nog een tweetal conferentie's plaats gehad met de directeuren van Helder en Alkmaar der betrokken bankinstelling en met den heer Sleutel. In deze conferenties kwamen bij de besprekingen ten slotte voorstellen die in overweging konden worden genomen en behoudens eenige wijziging voor den heer Duijn ker te aanvaarden zouden zijn. De vergadering besluit dan ook zich er bij neer te leggen, als Sleutel en de Twentsche bank hun voorstel en de daarbij verlangde wijzigingen door den heer Duijnker, aanvaarden, en zoo niet dan allen achter den heer Duynker te staan tot het vormen van een eigen incasso - bureau. Er dient dus even afgewacht hoe de zaak nu loopt. Maar vastgesteld kan worden, dat een goede zaak als deze er een was, de Wieringers tot elkaar brengt en dat het saamhoorigheids - ge voel op ondubbelzinnige wijze aan den dag is getreden. Ook het belang van een georganiseer de Middenstand zal door deze geschie denis voldoende zijn gebleken. Wanneer 't bestuur een macht van leden achter zich heeft, kan veel bereikt worden. Zij, die nog geen lid zijn, worde lid dezer nuttige vereeniging Aanbesteding Genie. Op Woensdag 23 December a.s. zal op het bureau van de Genie, Laan Copes van Cattenburgh 28 te Den Haag, worden aanbesteed het bouwen van verdedigingswerken als gevolg van de afsluiting van de Zuider zee, vierde gedeelte het maken van vier granaatvrije werken van gewa pend beton c.a. op het Kornwerderzand Raming f 285.600. Inlichtingen aan ge noemd bureau aanwijzing op 18 Dec. ta.m. 12 uur. Benzine-installatie. DeN.V. American Petroleum Cojnpany te Den Haag heeft vergunning verzocht voor het inrich ten van een ondergrondsche benzine bewaarplaats met pomp aan De Hau- kes, bij het perceel van den heer P. Jongkind. i Vergunning afgewezen, in Prov. blad no. 97 van Noord-Holland is opgeno men het besluit van Ged. Staten d.d. 2 December 1931, waarbij het verzoek van P. Koelemeij te Purmerend Ojm ver gunning tot het ondernemen van een autobusdienst v.v. is afgewezen. Ged. Staten spreken als hun oordeel uit, dat in de verkeersbelioeften voldoende wordt voorzien. In het besluit wordt melding gemaakt van talrijke bezwa ren, o.a. van Spoorwegen, tram Wie- rïngen-Schagen, 11 autobusonderne- mingen en 191 inwoners van Wüerin- gerwaard en Anna-Paulowna. Dienstplicht. In Januari a.s. jnoeten voor den dienstplicht worden ingeschre ven de in 1913 geboren jongelieden. Hiervoor zal in het bijzonder gelegen heid worden gegeven op Maandag 11 Januari, 's middags van 2 tot 5 uur. Brandkranen. Bij de a.s. uitbreiding over de onrendabele gebieden zullen tevens brandkranen geplaatst worden bij den Akkerweg en den Slingerweg. Vergunning verleend. Bij beschik king van Ged. Staten van Noord-Hol land van 2 December j.1. is aan het Heemraadschap Wieringen vergun ning verleend tot het uitvoeren der wer ken voor de verbreeding van een deel van den Quarantaineweg. Proces-verbaal. Tegen diverse win kelhouders in dez gemeente is in den loop der laatste week proces-verbaal op gemaakt wegens het in den winkel heb ben van nietgeijkte gewichten. Ook wegens het berijden van voor fietsen jafgesloten stegen vielen weer bekeu- I ringen. i Vredesavond. Op Donderdag 17 Dec. wordt in de Doopsgezinde kerk te H.-Hoef een vredesavond gehouden van algemeen karakter. Als spreker treedt op de oud-officier Van Wanmelo, thans een bekend figuur in de Vredesbewe ging als declamatrice (van anti-oor logsgedichten) l^ïevr. Van der Veen- Wilson van Alkmaar. Voor de muzika le afwisseling wordt gezorgd door den Heer Jan Aij (viool) met begeleiding van Mej. De Vos (piano), beiden van Anna-Paulowna. Alles tezamen dus een goedverzorgd en belangwekkend programma. J.V.O.-berichten. Voor de leden Meisjeszanggroep deze en de volgende week op Maandag te Oosterland. Vrij dagavond in de Vonk bijeenkomst met boekbespreking „Jonkvrouw Else" van Ingeborg Sic. J.G.O.B.ers zijn hierbij welkom. Zondagmiddag drie uur bij eenkomst in de Vonk. De aandacht der leden wordt verder gevestigd op de huish. N.V.-vergadering van Dinsdag en de Vredesavond op Donderdag. Voor de adspirantenalle groepen Woensdag of Donderdag bijeenkomst op bekende tijden en plaatsen. Vrijdag half acht gymnastiek school H.-Hoef. Zondag half drie bijeenkomst in de Vonk. i i ANNA PAULOWNA. Opening Nieuwe Zaak. Zaterdag j.1. is aan de Ooster Molenvaart een nieu we kruidenierswinkel geopend van den heer Th. Jonge jan. Wij werden Maandag in de gelegen heid gesteld een en ander te bezichti gen, en kunnen met een kort woord ver klaren, dat het een keurige zaak is. Hoewel het perceel niet overgroot is, getuigt alles van smaak en economische inrichting. Dit betreft zoowel de win kel als het woonhuis. Ook de stand komt ons wel gekozen voor, daar aan 't Oostelijk deel van de Molenvaart heel veel woningen zijn bijgebouwd en hier dus een winkel op zijn plaats is. Het perceel werd gebouwd door de firma J. de Graaf; het metselwerk werd uitgevoerd door den heer J. Hol lander en het schilderwerk door den heer Joh. Benema. Dit alles is uitermate goed verzorgd en de heeren kunnen met trotsch op hun werk terugzien. Wij wenschen van harte den heer Jon gejan succes met zijn nieuwe zaak. Breezand. Weer een hooibrand. In den nacht van Zondag op Maandag, on geveer twee uur is door onbekende oor zaak een groote kla,mp hooi van den heer Verticaal aan den Stoojnweg ver brand. Weder dus op Zondagnacht een hooi brand. Het versterkt de gedachte aan brandstichting. Echter is het de politie tot heden niet gelukt eenige aanwijzing te vinden. Dat niettemin de bewoners van Stoomweg en Balgweg ongerust zijn, laat zich begrijpen. Ook een Bloemenzaak, In het perceel winkelhuis van den heer Joh. Benema, aan de Molenvaart, dat voorheen als kruidenierswinkel heeft gediend, wordt thans door den heer W. Cornelissen Az. van Breezand, een bloemenzaak ge vestigd. Daar aan de Kleine Sluis nog geen dergelijke zaak bestaat, durven we, als we weer een opgaanden tijd krij gen, wel voorspellen, dat de heer Cor nelissen zal slagen. Stichting Afd. J. V. A. (Jongeren Vre- des Actie.) Zaterdag is door bovengenoemde vereeniging in het lo kaal van Gebr. v.d. Goes een vergade ring georganiseerd en een afdeeling J. V. A. „Anna Paulowna gesticht. Wij vernemen, dat ruim 20 leden zijn toege treden. BKC-Nieuws. BKC I was vrij, even als BKC II. BKC 111 was op bezoek bij HRC VI en verloor met 6 - 0. BKC-aspiranten wonnen met 7-0 van HRC-e; met rust was 't 3 - 0. De doelpunten werden gemaakt door M. Bakker 4; A. de Graaf 1; G. Meereboer 1; tevens werd door een HRC - man zelf nog een doelpunt voor BKC ge maakt. Volgende week BKC II - DOSKO I; BKC 111 naar Helder VI. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE DIJKVERZAKKING BIJ WIERINGEN. Procedure tegen den Staat. De Hooge Raad hééft behandeld het beroep in cassatie van de N.V. Maatschappij tot het aannemen van Waterbouwwerken voorheen A. Hofman te Haarlem tegen de uitspraak van het Haagsche Gerechtshof in de proce dure tusschen genoemde N.V. en de Staat der Nederlanden. De Staat had op 28 November 1923 aanbe steed het maken van een afsluitdijk tusschen de Noordhollandsche kust en het eiland Wie- ringen, welk werk aan Hofman tezamen met de N.V. Aannemings Maatschappij voorheen G. A. van Hatem is gegund. Tijdens de uit voering van het werk hebben zich verschil lende verzakkingen en verschuivingen voor gedaan tengevolge waarvan een geschil met den Staat ontstond over de vraag, voor wiens rekening de daardoor ontstane schade diende te komen. Dit geschil werd om bindend advies voor gelegd aan een commissie, die de volgende vragen had te beantwoorden. lo. Waren de aannemers verplicht de schade, voor hen voortspruitende uit alle bij de uitvoering van het werk voorkomende verzakkingen en verschuivingen, voor hun re kening te nemen 2o. Indien deze vraag ontkennend wordt i beantwoord, in hoeverre is dan de schade, 'welke het gevolgd is van de bij de uitvoering voorgekomen verzakkingen en verschuivin gen, te beschouwen als schade, ontstaan door buitengewone omstandigheden, onafhanke lijk van den wil van den aannemer en welke vergoeding behoort uit dien hoofde door den Staat aan hen te worden toegekend De Commissie beantwoordde vraag 1 in be vestigende zin en achtte daarmede de beant woording van vraag 2 vervallen. Hofman, aan wien ook de rechten van Van Hattem waren afgestaan, sprak daarop den Staat in rechten aan, waarbij nietigverkla ring van het bindend adres der Commissie werd gevraagd, o.m. omdat deze commissie zich ten aanzien van vraag 1 onbevoegd had behooren te verklaren, want partijen zouden het tevoren er reeds over eens zijn geweest, dat niet alle schade voor rekening van den aannemer dienden te komen, waarbij gedacht was aan aard- of zeebevingen e.d. De Haagsche Rechtbank verwierp de stel ling van de partij-Hofman en ontzegde de vordering tot nietigverklaring van het bin dend advies. In hooger beroep bevestigde het Gerechts hof te 's-Gravenhage het vonnis van de recht bank, onder aanvoering o.a. dat van overeen stemming tusschen partijen omtrent het begrip „alle schaden" niet was gebleken. Mr. J. E. W. Duys, die ook voor de Recht bank en het Gerechtshof als advocaat van Hofman was opgetreden, voerde tegen de uitspraak van het Gerechtshof een vijftal cassatiemiddelen aan en betoogde, dat de vraag of alle schaden voor rekening van den aannemer waren, reeds destijds in twijfel was getrokken door vertegenwoordigers van den Staat zelf, o.w. ir. De Blocq van Kuffeler, toenmaals onder-directeur der Zuiderzeewer ken, waarbij gedacht was niet alleen aan aard- of zeebevingen, doch ook bijv aan an dere schade-oorzaken, ontstaan indien een andere aannemer vertraging in het werk van de aanneming-maatschappij zou hebben gebracht. Desondanks aldus mr. Duys, heeft de com missie de eerste vraag met „ja" beantwoord en daardoor een antwoord op vraag 2 ach ter wege gelaten. Mr. Duys zette verder uiteen, dat het bin dend advies moest worden beschouwd als een verlengstuk en dus feitelijk als een onderdeel van de overeenkomst en dat haar uitspraak alsnog diende te worden onderworpen aan een juridische beslissing, in hoogste instan tie, omtrent regelen van goede trouw en bil lijkheid. Mr. J. H. Telders, landsadvocaat pleitend voor den Staat kwam tot de conclusie, dat de uitspraak van het Gerechtshof juist is te achten. Conclusie 24 December a.s. Nieuwe run op de Nuts-Spaarbank te Kampen. Voor de tweede maal binnen drie maanden heeft de Nuts-Spaa.rbank te Kampen een vuur doorstaan. De eerste maal, eind September was dit begrijpe lijk. De débacle van de Kamper Bank en de Boaz-Spaarbank had de gemoe deren heftig beroerd en verklaarba re onrust verwekt ook onder de inleg gers der Nuts-Spaarbank, hetgeen de aanleiding werd tot een run op die spaarbank, welke het bestuur geheel en al voorbereid vond. Sinds heeft het bedrijf echter weer normaal gefuntion- neerd en namen de inleggingen gesta dig en zeer bevredigend toe. Vanwaar dan uu dat hernieuwd wan trouwen, dat Zaterdag tot uiting kwam in een heftigen stormloop Voor die vraag stonden aanvankelijk ook de spaarbankbestuurders in volslagen on wetendheid, tot het eindelijk mocht ge lukken het antwoord gewaar te worden „De Nederlandsch Bank had zulke e- norme verliezen geleden, dat een fail lissement dier instelling voor de deur stond. De Nuts-Spaarbank stond met de Ned. Bank in relatie, dus Ziedaar de conclusie, door een finan cieel vernuft uitgebroed, welke gretig een weg gevonden had in zijn omgeving en verder werkte als een olievlek te midden van een nog uitermate nerveu ze bevolking. Gelukkig is deze Nuts- Spaarbank gevestigd op een uiterst so lide basis, zoodat zij ook zonder de min ste bezorgdheid dezen tweeden aanval kan trotseeren. DE VERGIFTIGINGSZAAK TE BERGEN. De Rechtbank heeft de voorloopige hechte nis van de beide verdachten in de vergifti gingszaak te Bergen met 30 dagen verlengd. KERSTGROET VAN DE KONINGIN. Naar wij vernemen, heeft de koningin het vernemen om een persoonlijk en kerstgroet tot haar volk te richten in deze moeilijke tijden. H.M. zal dien kerstgroet op Vrijdag 25 De cember des namiddags ten 4 ure voor de ra dio uitspreken (golflengte 1875.) OVERVAL OP EEN POSTKANTOOR Een der daders gevat. Alarmpistolen gebruikt om schrik aan te jagen. De ver keerde trommel meegenomen. Zaterdagmiddag kort na 5 uur is op het postkantoor te Ginneken oen bruta le overval gepleegd. Op dat oogenblik vervoegde zich aan een der loketten een man, die een zeer groot pakket ter verzending aanbood. Het was zóó groot, dat de ambtenaar het loket geheel diende open te schui ven o;m het in ontvangst te kunnen nmen. Op zijn vraag of het pak niet zwaarder was dan tien kilo, gaf de aan bieder een ontkennend antwoord. Toen de ambtenaar de pen uit het ko zijn nam om het raam hooger op te schuiven, richtte de aanbieder van het pakket plotseling een revolver op hem. Verschrikt vluchtte de ambtenaar ach ter in het lokaal, waar eenige bestel- Iers zich bevonden, wier hulp hij inriep. Het personeel van het postkantoor snelde naar buiten, waar zij twee man nen met een posttrommel aan den arm zagen, die zich ijlings uit de voeten maakten. j Er ontstond nu een vinnige klopjacht dor GinnekeiTs straten. Een der daders draaide zich om en riep tot zijn ach tervolgers „Sta of ik schiet Veel in druk maakte deze bedreiging echter niet. Op den kreet „Houdt den dief Politie kwamen de burgemeester van Ginneken, jhr. mr. Th. E. Serraris, en diens zoon uit hun woning loopen. en voegden zich bij de postbeambten. De daders vluchten een halven K.M. verder in een onbewoond huis, doch de achtervolgers zaten hun dicht op de hielen. Toen de burgemeester een schot in de lucht loste, kwamen de beide man nen het huis uit en poogden over de schutting in het donker te ontkomen. Het gelukte echter de zoon van den bur gemeester één dr mannen te pakken, die zich toen gewillig overgaf. De ander ontkwam. Bij nader onderzoek bleek de aange houdene een kellner te zijn uit het ho tel „Dennenoord" te Ginneken, waar ruim een week geleden eveneens een overval werd gepleegd- De man, Christialen genaamd, had de geldtrommel, die hij uit het postkan toor had meegenomen, op zijn vlucht laten vallen. Zijn. mededader, Bavink genaamd, wist te ontkomen. Later Werd vastgesteld, dat deze trommel de zoogenaamde, zegelkas was. Een kleinere trommel, waarin de gioote kas ten bedrage van f 7000 was geborgen, en die naast de groote trom mel stond, hadden de mannen over het hoofd gzien. Christialen heeft bekend ook den roof overval op „Dennenoord" te hebben ge pleegd. De revolvers, waarmede in het postkantoor de schoten, waren gelost, bleken slechts alarmpistolen te zijn. BUITENLANDSCH NIEUWS. GEEN GOUDEN STANDAARD MEER IN JAPAN De Japansche regeering heeft heden defini tief besloten tot opheffing van de gouden standaard. Maandagmorgen daalde de koers van de Japansche Yen op de Londensche beurs aan zienlijk. Terwijl de «koers a pari 50 cent be draagt, stond de Yen Maandagmorgen 40 cent genoteerd. De beurs te Tokio is heden geslo ten en zal waarschijnlijk wel 2 dagen geslo ten blijven.De laatste beurs toonde reeds een hausse in verschillende aandeelen. HET STEMPELEN VAN EIEREN. Te Brussel is een internationale conferen tie gehouden, welke tot doel had om eenheid te brengen in het merken van eieren, bestemd voor den uitvoer. Deze conferentie is Vrijdag beëindigd met het teekenen van een inter nationale overeenkomst ten einde ieder in- voerland een zelfde merkteeken te doen aan vaarden. Deze overeenkomst is geteekend door 12 landen, welke zijn Duitschland, Bel gië, Spanje, Esthland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Italië Nederland, Noorwegen, Zwitserland en Urugay. GEMEENTE WIERINGEN. WANNEER is het RAAD Jantje: Och moeder, wanneer is 't Raad, Wanneer gaat 't Fordje eens draaien? Moe: Stil Jan, dat is geen kinderpraat, Ik kan 't zelf niet raaien i Men zegt De chauffeur draait zich 't apezuur, Staat nou te rillen en te beven; Roept m'n accu heeft vast 'n kuur, Wil geen voldoende stroom meer geven. De achterbanden zijn verslapt, Hangen futloos om de wielen; Ze kunnen haast niet opgelapt, v Verstopt zijn de ventielen De heele „Vroed" lijdt aan verkouwing. En 't ergste, is, moet je weten, De L.O.K.'s hebben hun voorbeschouwing In tusschentijd totaal .vergeten. Jantje: Moedééér, wanneer is er nou toch weer 's raAaaad Jan, hou op! naar bed; 'k word kwaad! Sinterklaas heeft gezegd, dat er op Wieringen geen raad meer bestaat SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I voor de Competitie een uitwedstrijd tegen Nieuwe Niedorp I en verloor met 51. Succes *3 speelde thuis tegen D.E.S. I van Barsingerhorn en wist twee puntjes in de wacht te slepen en won met 2—1. Succes 4 wist ook een overwinning te be halen en wel van J.V.C. 2. De uitslag was 3—2. HEERHUGOWAARD. In de Vrijdagavond ten overstaan van den burgemeester, in café Wester gehouden trekking der verloting uit geschreven door de Winkeliers- en Nering doenden, vielen de hoofdprijzen ten deel aan: Rijwiel, D. J. Lodder, Oosterland, Wierin gen klok, C. Jongkind, Waarland en werk tafel, Leegwater, Verlaat. CR1SISK0UT OP HET DAMRAK. De volgende vermakelijke dialoog van twee „outsiders", op het Damrak tegenover de Beurs; treft men aan in „De Zakenwereld." De twee nieuwbakken economen waren con trasten, niet alleen in wezen, doch ook in uiterlijk. De een was lang en mager en bais- sior, de ander dik en kort en in zijn boezem woonde optimisme. „Je hoort 't kraken", zei de lange. „Je hoort 't" De dikke spitste de ooren. „Da's bij C en A", sprak hij. „Ach nee", legde de lange uit, „ik bedoel de wereld, de maatschappy „Aha", glimlachte de dikke, „dat zal zoo'n vaart niet loopen. Zoolang' er leven is, is er hoop. Briand is nu naar Berlijn, dat zal een heele opluchting geven „Briand", fluisterde de lange en boog zich geheimzinnig over zijn vriend. „Briand is dood Wat?" fluisterde de kleine man ont zet terug, „wat Briand is dood,- zeg ik jeallang.. maar ze hebben 't stiekum gehoue, omdat de boel niet meer te houe isomdat zonder Briand die Volkenbond heelemaal op de flesch isze hebben een vent gevonden, die spre kend op hem lijktdie is nou in Berlijn.. en Laval doet 't woordBriand heeft 't zoo genaamd aan z'n keel De dikke stond sprakeloos. „Hoe weet je dat bracht hij er tenslotte met moeite uit. „Doet er niet toe", zei de lange, „ik weet 't" Hij haalde een groezilig pakje uit z'n jaszak en rolde een sigaret. "Weet je, dat de Neder- landsche Bank honderd millioen pond heeft verloren „Neestotterde de dikke en veegde zich een druppel van z'n voorhoofd en toch is 't zooVissering heeft zitten huilen bij de leege kasde Koning in heeft 'm laten komendat moet niet malsch zijn geweest en nou?" vroeg de dikke ademloos. ze hebben hulp gekregen van B.I.B. tegen twintig percentop korten termijn." „Wat je al niet hoort", zucht de dikke man hartgrondig. Da's nog niks," hernam de lange,.... „als we hier 't goudpunt krijgedan wor den alle fondsen nulWat denk jij van den gulden Daar heb ik nog niet over gedacht", bekende de dikke eerlijk. „die wordt niet meer waard dan 'n cent, man," sprak de magere schor, let op wat ik je zegde gulden wordt 'n cent Dan ga ik centen sparen", meende de dikke listig,die zijn nou nog goedkoop dan heb je straks niks als guldens De magere peinsde een poos over dit denk beeld. „Da's nog zoo gek niet, wat je daar zegtdat kon ik ook wel doenje ken tegenwoordig trouwens nog beter koper heb ben as goudnou ze die gouwe standaard overal afschaffen Maar 't disconto trekt overal erg aan in prijs", meende de dikke opgewekt, „as je nou ook nog betere prijzen krijgt voor rubber en suiker.dan zijn we weer 'n end op streek. „Ja, asviel de magere sarcastisch in de rede, „as me tante wieltjes hadwas 't "n Cadillacik zie niks anders as hongers nood en inflatie Inflatie is niks erg", antwoordde de dikke",dat is wat ze in Duitschland heb ben gehadm'n zwager heeft toen in Aken een slaapkamer ameublement gekocht voor 'n riks.as we dat hier krijgenken ik me ook 's in de nieuwe meubeltjes zetten.." De magere had daar niet van terug. „Wat hier mankeert.zei hij, „zijn lui met her senslui van de praktijkzooals wij.. lui die niet kletse, maar doen MARKTBERICHTEN. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 11 Dec. 1931. Op. de heden ge houden Graanmarkt waren in totaal 500 H.L.'s aangevoerd als 20 H.L. tarwe f 5.50— 6 136 H.L. gerst chav. f 6.107.50 166 H.L. haver f 6.25—7.50 55 H.L. boonen, w.o. brui ne boonen f 10.50—f 12 citroenboonen f 20 26 duivenboonen f 1213 witte boonen f 2226 14 H.L. rood mosterdzaad f 28 12 H.L. karwijzaad f 22 7 H.L. Blauwmaanzaad f 2224 1 H.L. Spinaziezaad f 22—24 tuin- boonen f 26—54 89 H.L. erwten, w:o: groene erwten kleine f 4 a 8 en groote f 3031 grauwe erwten f 20a 50 vale erwten f 20 a 33 alles per 100 Kg. Handel-matig. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 11 Dec. 1931. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd57 sta pels, wegende 76000 Kg., waarvan de prijzen als volgtFabriekskaas 43 stapels kleine f 23 5 stapels commissie f 23 en 2 stapels Mid delbare f 2 Boerenkaas 2 stapels Kleine f 24 5 stapels Commissie f 25. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 14 Dec. 1931. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt84 Vette koeien f 150300 8 Vet te kalveren per Kg. f 0.711.30 11 Nuchtere kalv. (slacht) f 8—20649 Vette Varkens (zw.) per Kg. 3438 cent. Handel matig. MARKTOVERZICHT der vorige week Inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, telef, 81431 Amsterdam. De prijzen zijn heden per H.L.Zeeuwsche Bonten f 4.50 a 5.0 Idem Blauwe f 4.60 a 5 Idem Eigenh. f 3.20 a 3.50 Idem BI. Eigenh. f 3.50 a 3.75 Idem Blauwe en Bontenpoters f 2.10 a 2.25 Friesche Borgers f 3.20 a 3.40 Idem (mottig) f 3 a 3.20 Idem Frisio's f 3.- a 3.20 Idem (mottig) f 2.80 a 3 Frisiopo- ters f 2.25 a 2.50 Idem Roodster f 3.40 a 3.50 Idem Bonken f 2.70 a 2.80 Flakkeesche Ei genheimers f 3.40 a 3.60 Idem Blauwe Ei genh. f 3.50 a 3.75 Idem Roodster f 3.40 a 3.50 Idem Eigenh. Poters f 2.50 Idem Bon ken f 2.70 a 2.80 Idem f 2.25 a 2.50 per 30 Kg. Hillegommerzand f 2.80 a 3.50 Castricu- mer zand f 3.50 a 3.75 Katwijker zand f 2.80 a 3.50 Anna Paulowna zand f 2.80 a 3.50 Idem Roodster f 3.40 a 3.50 Texelsche Rood ster f 3.25 a 3.50. j

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2