20 S. KROM WIERINGER COURANT TWEEDE BLAD. VRIJDAG 18 DECEMBER No. 98. TIJDELIJK o OP ALLE STOOMGOED Alkmaar Telef. 1523 3 lijnen) Depot Wieringen de hr. J. C. de Haan, Hippolytushoef. ANNA PAULOWNA. VERVOLG. RAAD ANNA PAULOWNA. Voorz. Dat doet mij des te meer goed en ik zal er zooveel mogelijk voor zor gen er altijd bij te zijn, maar als eer ste ambtenaar kan ik niet aannemen. 3. Verzoek van J. P. Mosk om vergoeding voor een rijwiel ten behoeve van het bezoek door zijn zoontje van de Chr. school. Wordt 'n vergoeding van f25.- toegest. 4. Verzoeken om ontheffing van aansla gen in het schoolgeld van P. Bij post en J. Dragstra. Tevens zijn daar nog bijgekomen El- zinga en Kaptein. Ze krijgen uitstel. 5. Voorstel tot onderhandsche verhuur van het huis eerder in levenslange huur bij nu wijlen A. Tiel, aan P. J. Timmer voor f 5.50 per week. Met de bepaling, dat het onderhoud voor Timmers' rekening is, wordt het voorstel goedgekeurd. 6. Voorstel om toe te treden tot den Noordh. Provincialen Brandweerbond (con tributie f 6.per jaar.) B. en W. hebben een onderzoek inge steld en steilen voor om toe te treden. De heer Kuiken: vindt U het noodig? Onze gemeente is zoo uitgebreid. De heer Smit: zou dit bedrag wel willen vertiendubbelen; maar dan tevens voorstellen om strik ken te maken, om brandstichters te vangen. De hr. Raven is er ook niet tegen, maar spr. was er laatst getuige van in den Oostpolder, dat er geen water was en daar moet in de eerste plaats in worden voorzien. Ook de heer Koomen vindt het drin gend noodig dat hierin met spoed ver andering komt. Voorz. belooft, dat er spoedig in zal worden voorzien. 7. Voorstel tot het aangaan van eene tij delijke geldleening ter aflossing der loopende tijdelijke leening. Deze is groot f 205.000. Van de Ver een. v. Ned;* Gemeenten kunnen we niet meer krijgen; De Raiffeisen bank wil niet meer tegen 2 1/8 procent. De Boerenleenbank kan een klein bedrag a 4Vi» proc. geven. Aangenomen wordt ten slotte bij het rijk ie lec-nen a 4 3/4. 8. Voorstel tot hernieuwde vaststelling van beheersverordeningen voor het Grond bedrijf en het Electriciteitsbedrijf en tot her- zienning van het te dien aanzien genomen besluit. Goedgevonden, waarbij art. 7 ook zoo wordt gewijzigd, dat e^n bedrag boven f 100.- moet worden gestort bij den Gemeente Ontvanger. 9. Voorstel tot wijziging der Bouw- en Woningverordening betreffende het beroep op door B. en W. genomen besluiten. Wordt voorgesteld na advies van de Gezondheids Commissie dit voorstel aan te nemen; in art. 4 en 5 worden wijzigingen aangebracht. 10. Voorstel tot het nemen van maatrege len welke er toe zullen leiden dat de bocht in den weg nabij het Raadhuis wordt verbeterd. Voorz. bespreekt daarbij tevens om een gedeelte van dezen weg vanaf Veerburg tot Volder het eiectr. net ondergrondsch te maken en de tele foonpalen worden dan ook verplaatst. De heer Smit is er tegen; wij kunnen 't geld beter besteden voor werkloozen. De hr. Stammes is liet met het oog op de tijdsomstandigheden met den heer Smit eens. 't Is zoogenaamd voor snelverkeer; maar spr. vindt 't meer verfraaiing. De bocht is niet zoo ge vaarlijk bij Dekker; het spijt me, dat we een besluit moeten nemen, terwijl er al gebouwd wordt. Waar zitten wij hier voor, mijnheer de voorzitter Ik zal dan tegenstem men en hoop dat het nog wat uitge steld kan worden en zou willen voor stellen tot later te wachten als de tijden beter zijn. Voorz. begrijpt ook niet, hoe dit be richt al zoo vlug in de krant stond. Dat Dekker al aan het werk is begon nen is zijn eigen zin. Kuiken: Ik vind die uitgaaf luxe De hr. Rczelman: Ik ben het in hoofd zaak met Stammes eens; Dekkers' huis staat niet in den weg. Voor de verlenging van den duiker ben ik voor. De hr Koorn. Hoe kunnen we nou die grond van deze kant geven Als wij dit later maar weer niet noodig hebben Achter het huis is de rest nu waardeloos Voorz. Als het nu niet gebeurt, komt het er niet meer van. De hr. Koomen. Hoe gaat het dan met de werkzaamheden; doet de Pol der dat Voorz. Ik zou wel willen, dat de Pol der dit werk uitvoert. i De hr. Koomen: En dan heb ik met verbazing- de redevoering van den hr. Stammes gehoord. Als wij de voorge schiedenis eens nagaan, zou ik zeggen: laten we dit aanpakken en doorvoe ren. Het mfag onproductief zijn, maar geen weggegooid geld. 't is verbetering Het voorstel B. en W. wordt daarop aangenomen met 6 stemmen tegen Stammes, Rezelman, Koorn, Kuiken en Smit. i 11. Voorstel machtiging te verleenen tot het sluiten van eene overeenkomst met den Vleeschkeuringsdienst kring Barsingerhorn, waarbij gedurende een tijdvak van vijf jaren, ingaande 1 Januari a.s. een bijdrage in het exploitatietekort van de verwerkingsinrich ting te Schagen wordt toegezegd tot een be drag van f 200.- maximaal per jaar, onder door B. en W. te stellen voorwaarden. De hr. Smit zegt, dat we moeten, be zuinigen en vraagt zich af of onze ge meente, in vergelijking met anderen, wel groot genoeg is om f 200.- te beta len. Kunnen we eerst geen advies in winnen Dat is toch beter. Voorz. Dat is twee jaar geleden ge daan. 't Voorstel wordt aangen.) 2. Voorstel tot het verleenen van machti ging tot uitvoering van verschillende werken bij wijze van werkverschaffing. (Het uitvoerig praeadvies van B. en W. hebben we in 'n vorig numjnei reeds vermeld.) Er is een schrijven van het Polder bestuur ingekomen, dat het, wegens tinancieele redenen, geen vrijheid kan vinden, om werkeloozen te werk te stellen in de boezem en tevens dat de loonen verlaagd moeten worden vatn 40 op 35 cent per uur. De hr. Dekker vindt het geen manier om zonder overleg met het Gem. Be stuur of arbeiders - organisatie van 40 op 35 cent te gaan. Voorz. Wij kunnen daar niets aan doen. v De hr. Dekker. De gemeente associ eert zich toch voor een hoog bedrag van 50 procent van 't te betalen loon. Voorz. Wij kunnen den Polder niets voorschrijven. Wethouder Keuris: Ja, ik ga volko men met Dekker mee. De hr. v.d. Berg. Mogen wij ons hier niet eens over uitspreken. Wij moeten toch 50 proc. associeeren i De hr. Smit; Met verbazing heb ik dit aangehoord en ik ben het volkomen met Dekker eens het is een schande voor de Gemeente, dat die er niets in te zeggen heeft; ik wil 'n leven hebben voor ieder mensch, maar dat kan niet van pl.m. f 12.-. De Gemeente moet probeeren zeggingsschap te krij gen. Dat is ons recht De hr. Kuiken. Dus wel bijdragen in de kosten en niets te zeggen De hr. Koorn. 't Is toch Kuiken ge weest, die voor 'n paar jaar verhoo ging heeft voorgesteld van 35 op 40 ct. per uur, en dit is toch ook wel dege lijk door het Polderbestuur aangeno men. Voorz. Wat Koorn nu zegt, was heel wat anders. Toen hebben wij 'n ver zoek gericht. Wit de Raad nu weer 'n verzoek richten Bedenk, 't is niet gering, als u weet, dat de boeren he den f 28.- lasten moeten betalen voor hun lanü. Bij den Polder is het ook niet zoo voordeelig gesteld. Daar moe ten wij wel degelijk naar kijken en dus dankbaar zijn. De hr. Smit. Ik wou toch probeeren van het Polderbestuur 5 cent verhoo ging te krijgen Voorz. Als u op deze wijze spreekt, kan de Raad hierover beslissen. Wleth. Keuris. Er is destijds een ver zoekschrift, maar ook een motie aan genomen met algemeene stemmen. U zegt, dat wij den Polder nog dank baar mogen zijn, maar de Polder houdt toch geen overleg met de gemeente. Ik acht dit geen standpunt in den tegen woordigen tijd. r De hr. Smit. Ik stel dan voor om aan den Polder het verzoek te richten het uurloon van 35 op 40 cent, of anders regenverlet. i De hr. Dekker stelt een motie in, waarin de verlaging van 12 proc. ver mindering van loon wordt afgekeurd. Voorz. Hebben de heeren er wdl eens over nagedacht, als het Polderbe stuur eens niet meer kon laten wer ken, en zegt, dat het geen menschen meer kan gebniiken Wat dan Dan zitten wij met al die menschen ik krijg ze dan allen hier De hr. Dekker. Uw werk keur ik niet af, maar ik kan mij niet indenken, dat t weinigje meer loon voor den Polder zoo'n groot verlies zal zijn. De hr. Koomen. Ik zou de vraag wil len stellen: is die loonsverlaging gemo tiveerd of ongemotiveerd 't Is werk verschaffing, en ik acht mij niet ge rechtigd op een anders terrein zeg gingsschap te hebben; overleg, dat is wat anders. Wie werkt er heden niet voor minder loon? 't Is beter werk voor lager loon, als géén werk. De hr. Smit. Ik hoop dat mlijn voor stel wordt aangenomen. En of het ge motiveerd is, heer Koomen, om f 14.- thuis te brengen, waar een gezin van moet leven, weet ik niet. Voorz. Ik kan u wel -menschen uit Breezand noemen, die hooge Polderlas ten betalen en geen f 14.- verdienen W-ij zitten hier niet voor ons zelf, maar voor anderen en daarom zou ik de heeren willen aanraden :kom niet met moties of voorstellen en laat mij zelf eens gaan spreken met het Polder bestuur over deze aangelegenheid. De heer Dekker trekt daarop zijn mo tie en de heer Smit zijn voorstel in. 13. Verzoek van de besturen der verschil lende landarbeidersbonden tot het weder be talen van toeslag op de uitkeeringen uit de werkloozenkassen en tot het invoeren van een steunregeling. (Het praeadvies van B. en W. hier omtrent, hebben we reeds in een vo rig nummer vermeld. Voorz. Het minimumloon zou dan f 13.- bedragen, plus 50 cent voor ieder kind. Voorz. zou dit voorloopig wil len aanhouden, omdat hij het nog niet noodig acht. Door verschillende hee ren wordt nog over werkzaamheden gesproken, om dit wel en dat niet te doen; en ook, dat de steunregeling niet voor iedereen van toepassing zal zijn. Goedgevonden om dit verzoek voor loopig aan te houden. 14. Vaststelling van een suppletoire be grooting voor den dienst 1931. Goedgekeurd de suppl. begrooting op f 680.38; Kapitkaldienst op f 8442.50. 15. Rondvraag. De hr. Kuiken Welke verplichtingen heeft men bij brand De menschen moeten alles in het werk stellen om uitbreiding te voor komen. Wij geven huïp met spuit en gasten; en als menschen niet willen of niet kunnen helpen, dan geven wij hier voor hulp of werkkracht; dat moeten die menschen dan zelf betalen. De heer Koorn. Wjij pmeenen, dat hier in onze gemeente brandstichters zijn; zou het geen aanbeveling verdie nen om premie uit te loven Als de politie de juiste dader ont dekt, krijgt deze hiervoor f 25.- De hr. Koorn: Ik wilde hier maar f 100 van mlaken. Voorz. Goed, dan wordt dit op f 100.- gesteld. i De hr. Raven: Is er een vervanger voor de reinigingsdienst? Voorz. Ja, wij hebben daar nu een voor en deze zal eerstdaags eens me degaan. i i De heer Dekker zegt, dat bij regen en wind veel water onder de deur van school III doorkomt, zoodat de kinde ren natte voeten krijgen. Dit zal te verhelpen zijn, als er een rooster wordt geplaatst. Zal voor worden gezorgd. Verder vraagt de heer Dekker, of de menschen, die te werk gesteld wor den voor de werkverschaffing, ook mo gen vervangen worden door hun zoon in zekere gevallen. Voorz. Zeer zeker. De hr. Rezelman. Wij hebben de a- dressen van Ilpendam en N.Scharwou de voor kennisgeving aangenomen; kunnen we deze zelf niet aanhagig ma ken bij de Vereen, v. Ned. Gemeenten? Voorz. B. en W. zullen onderzoeken. De hr. Koomen. Zouden wij de huur van de woningbouw niet kunnen ver lagen Voorz. Ik meen, dat de regeering dit al reeds in behandeling heeft gehad, en dat de minister er voor is. De hr. Koomen. Ik zou ook willen verzoeken om de rente te verlagen. Voorz. Dit is ook een zaak om aan hangig te maken bij de Vereen, v. Ned. Gemeenten. Heeren, aldus voorz., ik ontving daar juist de mededeeling dat de Tweede kamer heeft aangeno men om het voorschot te verstrekken voor de bloembollenkweekers. De hr. Koomen. Mijnheer de Voorz. ik bedank voor de bemoeiingen uwer zijds in dezen en voor al het werk wat u heeft gedaan. Voorz. Ik dank u wel, maar Pastoor Verhoeven is de man die zich daar voor heeft ingespannen, die heeft zon der onderscheid hard gewerkt voor deze zaak. En nu mijne heeren, voor de sluiting dezer vergadering, meen ik wel dat dit de laatste vergadering zal zijn dit jaar; en daarom wensch ik u met de uwen prettige Kerstdagen en een gelukkig einde in dit jaar; ook wensch ik de pers het zelfde. Hierna sluiting van de openbare ver gadering om daarna nog in iomité te gaan. Een visschersboot door brand ver woest. Toen Donderdagmorgen de vis sche L. Voorthuizen Jz. zich naar zijn motorvaartuig begaf,, om er als ge woonlijk mee te gaan visschen, kwam de heer V. tot de droeve ontdekking, dat zijn boot geheel was uitgebrand. Een dadelijk door de politie inge steld onderzoek doet weer ernstig den ken, dat men ook in dit geval het weer met lage brandstichting te doen heeft. Voor den heer V. is het een zware slag, daar de motorboot met toebehoo ren niet is verzekerd. BREEZAND. 'n Gevaarlijk karwei. Donderdag zijn op de hooge R.K. kerktoren de wijzers van het uurwerk (dit laatste moet nog worden geplaatst) door den heer P. J. Kaandorp aan de wijzerplaat bevestigd. De heer K. moet wel stalen zenuwen hebben, zooals men hem daar heel hoog bezig zag. Eindelijk Anna Paulowna een Bioscoop. Dit is door velen al dikwijls gevraagd en vooral menschen uit de steden vin den Anna Paulowna een mooie ge meente, maar dikwijls 's Zondags heel stil. Ze willen zich 'savonds wel eens verpozen, doch uitvoeringen zijn er altijd niet. Thans wordt de gelegen heid door de firma Benema en Co. ge opend. Deze heeft een bioscoop - on derneming opgezet Zaterdag wordt in de zaal van Waiboer te Van Ewijck- sluis en Zondag in de zaal van den hr. Kossen Spoorbuurt de prachtfilm De Jantjes van Toulon, op het witte doek gebracht. Ook het bijprogramma is in alle opzichten eerste klas. Wekelijks zal het publiek thans in deze zaal van mooie bioscoopprogram ma's kunnen genieten. Wij twijfelen er niet aan, of het pu bliek zal toonen de ondernemingsgeest van firma Benema en Co. te appreci- jeeren door. bij iedere voorstelling in grooten getale op te komen. Zondagmiddag is tevens ter gelegen heid van de opening in zaal Kossen 'n groote kindervoorstelling. Wij wen- schen Benema en Co. veel succes Kippendièfstal. Bij de Wed. A. Huiberts zijn in de loop van deze week een 22-tal kippen gestolen. De politie doet onderzoek. i Sursum Corda en haar succes. Woensdag gaf genoemde Zangveree- niging een openbart uitvoering in de Geref. Kerk aan de Molenvaart. Het bedehuis was geheel gevuld, toen dominee Zuidema 'n Psalmvers liet zingen. Daarna werd voorgegaan in ge bed en een hartelijk welkom vervol gens toegeroepen aan de vele aanwezi gen. Toen ving het koor zijn werk aan. En het mag gezegd, directeur Joh. F. Asma en zijn leden hebben ons 'n a vond van muzikaal genot verschaft. Alle nummers getuigden, dat ernsti ge studie was voorafgegaan. Toch im poneert het eene nummer soms meer als het andere. Zoo ontroerde ons het lied „Mijn Zielsverlangen" zoo mooi gezongen door Mevr. Molenaar- Jansen. En dan „Vreugde in God" van het dubbelkwartet. De schoone woor den, en prachtige melodie was treffend Wat het Koor ten beste gaf schonk ons de overtuiging, dat de stemmen ge schoold waren en ook de <mooie nuan- ceering viel ons telkens op. Nog klinkt ons dat krachtige volle „Geuzenvendel in onze ooren. Het was alles in orde! Ook de sopraan solo van Mej. Dwars- waard „Hem in 't harte dragen" wil len we nog extra noemen. Het was 'n pracht avond en na het slotwoord en dankgebed keerde ieder voldaan huiswaarts. Naast directeur en leden komt ook de heer Feike Asma een woord van lof toe voor zijn mooie orgelbegelei ding. GEMEENTE WIERINGEN. Kerstfeest. Het Kerstfeest van Land in Zicht, dat gevierd zal worden op Zondag 20 Dec. in de Kapel te Den Oever, begint niet zooals eerst mede gedeeld werd om 7 uur, doch om 6 uur. Kinderen zonder geleide geen toegang De wisselbetalingsstaking is ai. Wegens een getroffen accoord -tus^ schen de heeren Duijnker en Sleutel, is thans de heer Duijnker weer incas seerder te Wieringen en kunnen de be talingen weer 'n normaal verloop heb ben. Politie: Verloren: een grijze wildle- deren dameshandschoen. Verloren een portefeuille inhou dende brieven en foto's. Inl. bij den Gem. Bode. Nieuwbouw in de Wieringermeer. De bouw van een wijkgebouw, nabij Sluis I in ae Wieringermeerpolder waarin gelegenheid voor Kerkdiensten ten behoeve der Ned. Herv. Kerk is bij onderhandsche aanbeste ding opgedragen aan de frm. J. Uiterdijk te Akkerwoude, voor de som van f 15.974.-. De heer J. C. Klein alhier, welke ook uitgenoo- digd was, had ingeschreven voor f 16.050.-. SUCCES-NIEUWS. Voor a.s. Zondag staan de volgende wedstrijden op 't programma Succes IIWieringerwaard I. Aanvang 2 u. Succes IVW.-waard II. Aanvang 12 uur. Succes I en Succes III zijn vrij. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Door stemgerechtigde leden van de Ned. Herv. Kerk te Zijpe wer den de periodiek aftredende Notabelen, de heeren P. Kuiper en T. Rampen herkozen, terwijl door notabelen de periodiek aftreden de kerkvoogd, de heer K. Bos Cz. werd her kozen. SCHAGERBRUG. Dinsdagavond 15 Decem ber hield de afd. van den Bond voor Staats- pensionneering alhier eene propaganda-ver- gadering in het lokaal van Mej. de Wed. Broer. De opkomst was zeer bevredigend. Mej. Krul hield eene korte, doch kernach tige propaganda-rede, er op wijzende op wel ke onverantwoordelijke wijze de regeering te genwoordig met de geldmiddelen omgaat. Wel zijn er ettelijke millioenen te vinden voor het menonteerende oorlogsmateriaal, maar voor de verzorging van ouden van da gen kan men geen cent missen. Onder groote aandacht werd de rede aangehoord en de spreekster ontving aan het einde een harte lijk applaus. Hierna werd door eenige dames en heeren van Oudesluis ten tooneele gevoerd „Het licht in den Nacht", tooneelspel in 5 bedrijven door Inte Onsman. Daar een der medewerkers, welke de hoofd rol vervulde, zich had teruggetrokken, moest op het laatste moment deze rol worden ver vuld door een ander persoon. Na zeer veel moeite was het hen gelukt, hiervoor een plaatsvervanger te vinden. De Voorzitter riep dan ook de toegevendheid van de aan wezigen in wanneer men door deze omstan digheden in het spel eenigszins te kort schoot Echter heeft men deze toegevendheid niet in practijk behoeven te brengen, want er is door allen en niet het minst door den gast, den heer Peerdeman van Enkhuizen, zeer goed spel gegeven. Alle medespelende afzon derlijk te noemen is niet onze gewoonte, maar de anderen moeten er genoegen mee nemen als wij, naast den heer Peerdeman, noemen de dames M. HoepPool, als vrouw Balke, Mevr. G. Silver—Smit, als het buur meisje en Mevr. T. Heemskerkde Graaf, als huidhoudster. Deze dames hebben ons met hun spel zeer voldaan. Ook de heeren H. C. en G. B. Veltman en G. Heemskerk gaven uitstekend spel te genieten. De andere, klei nere rollen, werden ook zeer goed vertolkt. Het geheel was in orde. In het stuk, wat een scherpe en rake aanklacht inhoud tegen het verfoeide militairisme, komen zeer mooie en ontroerende pasages voor en menige traan moest dien avond weggepinkt worden. Men heeft volop genoten van dit stuk levensspel. Een luid applaus na elk bedrijf, was wel de beste vertolking in deze en het woord van dank, dat de voorzitter hen na afloop bracht, zoomede aan Mej. Krul, was ten volle ver diend. Het was een zeer goed geslaagde avond. SCHAGERBRUG. In den nacht van Woens dag op Donderdag had het een weinig gevro ren, wat tengevolge had dat het brugdek van de Groot Brug alhier, zeer glad was. Perso nen welke met paard en wagen hun vee naar de markt te Schagen brachten, ondervonden hiervan nadeelige gevolgen. Wij zagen een paard tot tweemaal toe vallen, gelukig zon der ernstige gevolgen of schade. Hulpvaardi ge menschen strooiden in alle haast wat zand, zoodat het euvel toen verholpen was. Het verdiend o.l. wel overweging om des avonds als men vorst kan verwachten, zand te laten strooien door een daartoe aangesteld persoon. St. MAARTENSBRUG. Woensdagavond ver gaderde in het lokaal van den heer Kossen alhier de begrafenisvereeniging „De Laatste Eer," onder Voorzitterschap van den heer P. Breed. De bijeenkomst, welke door ongeveer 30 personen was bezocht, werd door den voor ter met een hartelijk welkom aan leden en pers geopend en hoopt dat de laatstgenoemde er voor zal zorgen dat de afwezige leden ken nis zullen krijgen van de genomen besluiten. De Secretaris, de heer Brouwer, leest de notulen voor van de laatstgehouden vergade ring, op 25 Februari 1931, welke zonder op of aanmerkingen, werden goedgekeurd, met dank aan den samensteller. Hiema kwam punt 1 begrafenis per auto, j aan de orde. De Voorzitter merkte op dat het de leden fl wel een beetje vreemd zal hebben voorgedaan i dit punt op de agenda te zien, daar het stuur in meerderheid steeds een voorstar was van „begrafenis met bespanning." M spr. merkt op, dat de tijden en toestand, zich snel wijzigen. Men ziet tegenwoordig wel eens een begrafenis met een bespanning en daarachter een paar auto's wat, volgens spr., de plechtigheid niet verhoogt, zelfs ben ik, zegt de voorzitter, een voorstander van bespanning en het bestuur wenscht in deze dan ook geen voorstel te doen, maar de vraag te laten oplossen door de aanwezige leden. De heer Keuris zegt dat het hem genoegen doet dat dit punt in bespreking komt en zou de leden met klem willen aanraden het be stuur machtiging te verleenen in dien geest werkzaam te zijn. De menschen zijn niet meer tevreden met het tegenwoordige mate riaal, als de' begrafenis met rijtuigen ge schiedt. De Voorzitter zegt dat hij ook wel heeft opgemerkt dat het materiaal van den heer Timmerman, met welke wij contractueel zijn verbonden, niet in orde is. Maar wij meenden zegt spr., den man geen financieele offers te mogen opleggen ter verbetering van het ma teriaal, gezien de plannen die in de lucht hingen om met auto's te gaan. De kosten om een begrafenis uit te voeren met auto's, zal ongeveer gelijk zijn, als de tegenwoordige regeling met bespanning. De Heer P. M. Visser zegt dat het juist de kosten zijn, welke ons hierheen hebben ge voerd. Wij waren bevreesd dat deze aanmer kelijk hooger zouden zijn. Spreker vraagt evenwel of het geen gevaar zal opleveren wat betreft de kosten, als men meerdere volgau to's noodig heeft dan die, welke de vereeni- ging verstrekt. Zou het dan niet gaan dat wij eerst de lijk-auto met volgauto zien en daarachter rijtuigen met bespanning. Spr. is bang dat dan de rijtuigen een stuk ten_ .chter bij de auto's zullen komen. Met 25 stemmen voor, 3 tegen, en 2 blanco, werd nu besloten het bestuur machtiging te verleenen in het vervolg de begrafenissen te doen uitvoeren met auto's. BENZINE BELASTING. Vanaf 1 Januari a.s. zal, gelijk alge meen bekend is, bij den invoer van, benzine uit het buitenland daarover door de douane, behalve het gewone in voerrecht ook nog een bijzonder in voerrecht worden geheven van f 6.- per 100 KG. Dit laatstgenoemd bijzonder invoer recht is z.g. Benzinebelasting, waaro ver den laatsten tijd zooveel te doen is geweest. Minder algemeen bekend is, dat dit bijzonder invoerrecht van f 6.- per 100 KG. ook van ieder, die op 1 Jan. a s. meer dan 200 KG. of omlstreeks 278 li ter benzine voorhanden heeft, door het Rijk zal worden nagevorderd. Allen, die op 1 Januari a.s. meer dan 278 liter benzine in voorraad hebben, zullen dus benzinebelasting hebben te betalen PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 20 December 1931. NED. HERV. GEM. H.-hoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek Oosterland nam. 2 uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Franck. Kerkdiensten Wieringermeer Sluis I b/Haukes 10.15 uur de hr. Finkensieper. EVANGELISATIE H.-hoef vm. 10 uur de Heer O. Deen van Stadskanaal. GEREF. KERK Hippolytushoef v.m. 10 uur Cand. P. Robbers. H.-hoef nam. half drie Leesdienst. Den Oever voorm. 10 uur Leesdienst. Den Oever. nam. 3 uur Cand. P. Robbers. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen, 17 Dec. 1931. Aange voerd 61000 Kipeieren. Prijzen 4852 Kg. f 3.30 a 3.80 52—54 Kg. f 3.20 a 4.30 55—57 Kg. f 3.80 a 4.30 58—60 f 4.20 a 5.20 61—63 Kg. f 5.00 a 5.70 64—67 Kg. f 5.40—5.70 On - gewogen Wit f 4.00 a 5.00 Ongewogen bruin f 4.80 a 5.60 Klein f 3.10 300 Eendeieren f 2.90 a 3.30. Eierveiling, Helder, 17 Dec. 1931. Aange voerd 7718 Kipeieren. Prijzen Bruin f 4.70 a 5.80 Wit f 4.80 a 5.80 Klein Eieren f 3.20 a 4.90 Aangevoerd 109 Eendeieren Eendeie ren f 3.00 per 100. Schagen, 17 Dec. 1931. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 4 Paarden f 100f 140 2 Stieren f 90f 155 5 Geldekoeien (mag.) f 170f 200; 60 Geldekoeien (vette) f 200—f 300 9 Kalf- koeien f 210—f 270 7 Vaarzen f 100—f 170 19 Graskalveren f 40f 80 23 Nuchtere kal veren f 10f 20 30 Schapen (vette) f 21f 27 427 Overhouders f 16—f22 23 Varkens (mag.) f 16—f 21 73 Varkens (vette) per Kg. 30—34 cent201 Biggen f 7—f 11 25 Konijnen f 0.75—f 1.50 124 Kippen f 0.75—2.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 3