Gorgel zonder glas en water gorgel droog 25, 45 en 65 ets. uitnoodiging te hernieuwen aan al zijn afval lige zonen, terug te keeren tot de eenige kud de den eenigen herder. De encycliek behandelt voorts het godde lijk moederschap van Maria, een waarheid, welke volgens de encycliek geheel en al voort vloeit uit het hiervoor behandelde dogma indien immers Jezus God is, is zij, die hem baarde, de moeder Godszij moet dientenge volge vol genade zijn en moeten wij haar ver eeren. De paus wijst het bezwaar der prote stanten tegen de vereering van Maria af, en spoort hen aan het voorbeeld der katholieken te volgen, en de bescherming der Heilige in te roepen als bemiddelaarster bij den godde- lijken Verlosser. Voorts bevat de encycliek een dringende aansporing tot de van Rome afvallige broe ders der Qostersche Kerk, welke op het Con cilie van Efeze den Paus nog hebben erkend als de bewaker des geloofs Pius XI noodigt hen uit, tot den gemeenschappelijken Vader terug te keeren, die in de hemelsche persoon, tezamen met hen, het privilegium van het goddelijke maagdelijk moederschap procla meerde. Pius XI getuigt ten slotte van zijn vurigen wensch, dat de hereenigde christenheid zich met hem voor de Heilige Maagd zal buigen, en gelast in alle r.-k. kerken het houden van diensten en het opdragen van missen ter eere van Maria als de Moeder Gods. Het in 431 te Efeze in KI. Azië gehouden oecumenische concilie heeft naar men weet de leer verworpen van Nestorius, patriaren van Constantinopel, die Maria niet „Moeder Gods" wilde noemen omdat zij naar zijn opvatting alleen de moeder van Jezus was geweest in zooverre als deze ook een men- schelijke natuur bezat. TREURIGE OORLOGSHERINNERINGEN. Tengevolge van de werkloosheid, die ook in de omgeving van Yperen meer en meer toeneemt, groeit met den dag het aantal per sonen, die naar ijzer en koperafval zoeken in het voormalige frontgebied. Zij zijn thans bezig op de hoof steden van Verbrugge langs den weg van 't Wieltje naar Boesinghe. Al delvend vonden zij niet min der dan 11 lijken van Duitsche soldaten, deel uitmakend van de infanterie, doch wier na men of nummers onbekend zijn. In de volle overtuiging dat er daar ter plaatse minstens een 50-tal lijken gevonden zullen worden, graven de menschen voort, temeer daar zij tien franken krijgen per ge vonden lijk. EEN GELUKKIGE GEMEENTE. Terwijl men anders slechts hoort van Duit sche gemeenten, die niet in staat zijn om hun ambtenaren te betalen en onder cura- teele moeten worden geplaatst, wordt thans een uitzondering gemeld. De gemeente Zschernedeel in de Pruisische provincie Sak sen heeft juist uit de opbrengst van de ge meentelijke houtverkoopingen aan elk gezin 20 mark als gratificatie uit kunnen keeren. Om even uit te huilen. In een grooten bioscoop te New York wordt -een vreeselijk sentimenteel drama opgevoerd. Aan het neuzengesnuif hoort men de ont roering der toeschouwers, en de bioscoop maakt daar natuurlijk echt Amerikaansch reclame mee. Voor den ingang verkondigt een groot plakkaat„Na elke voorstelling blijft de schouwburg eenige minuten nog duister, teneinde de geachte bezoekers gelegenheid te geven, weer op hun verhaal te komen." „GOOD BYE, BOY." Dinsdag bewoog zich in een stroomenden regen een lijkstoet naar het armste gedeelte van een der kerkhoven te New York, waar de doodgravers in den modderigen, ongewijden grond inderhaast een ondiepen grafkuil had den gegraven. Hier werd zonder eenigerlei godsdienstige plechtigheid het stoffelijk overschot van den bandietenleider Jack Dia mond ter aarde besteld. Toen de eerste schop pen aarde op de kist neerploften, snikte zijn weduwe „Good bye, boy". STRENGE KOUDE IN TUNIS. De koudegolf, welke boven een deel van Zuid-Epropa ligt, heeft zich thans ook tot Noord Afrika uitgebreid. Uit Tunis wordt een temparatuur van 5 graden onder nul gemeld. Midden in de provincie Tunis, in de omgeving van Thalle, ligt de sneeuw op som mige plaatsen 2 meter hoog. Den koudegolf van zoo groote hevigheid heeft men in Tunis nog nooit waargenomen. Er zijn reeds ver scheidene slachtoffers van de kou gevallen. VIER KINDEREN IN EEN brandende woonwagen omgekomen In een woonwagen in de nabijheid van Koljnar is Zondagavond tengevol ge van hard stoken van een kachel brand uitgebroken. In de wagen slie pen 5 kinderen, wier ouders afwezig waren. Het vuur verspreidde zich zoo snel over den geheelen wagen dat het aan het oudste kind, een l;2-jarig jonge tje met moeite gelukte zich in veilig heid te brengen. Haar 4 zusjes en een baby van 5 maanden kwamen in de vlammien om. Een ander kind, dat toe vallig ook in den wagen was, kreeg zulke ernstige brandwonden, dat jnen voor het behoud van zijn leven vreest. KERSTMIS in SOVJET - RUSLAND Gedurende de Kerstdagen is in de ge heele Sovjet-Unie gewoon gewerkt. De verschillende kerken waren echter druk bezocht, hoewel door de atheis- ten - organisaties een felle antireligieu se campagne werd gevoerd. Vooral te Moskou en Leningrad was het k'erkbe zoek vrij groot. In enkele gevallen, waarin de kerkgangers vreesden door het militante optreden der leden van de God-loozen-organisatie te zullen wor den gehinderd, verleende Roode Mili tie assistentie, zoodat de kerkdiensten ongestoord voortgang konden vinden. Bloemen op eigen graf gelegd. De recherche te Lyon heeft dezer da gen een man aangehouden, verdacht van oplichting, die al zes maanden vol gens de wet dood en begraven is en wiens vrouw een levensverzekering van 150.000 fres. heeft uitbetaald gekre gen. Ook de vrouw werd gearresteerd. De man, iemand van 31 jaar, had 10.000 fres. in zijn bezit voor de her komst waarvan hij de volgende ver klaring gaf. In het begin vn Juni had hij te Algiers een oplichting gepleegd door middel van een verzekering. Hij, had zijn leven namelijk voor 150.000 fres. verzekerd, welk bedrag aan zijn rouw moest worden uitgekeerd. Hij had een buitensporige hoeveelheid ki nine ingenomen, zijn vrouw was naar een dokter gegaan, hij had gedaan of hij dood was, had zijn gelaat met per- mangenaat ingesmeerd om zich een „toepasselijke" kleur te geven, zijn rouw was er in geslaagd een verlof tot begraven te krijgen, in de voor hem bestemde kist legde het tweetal een pop, bestaande uit een met zand gevul de overall, de „doode" verstopte zich weer en de „begrafenis" ging gewoon door. Drie maanden lang had de „over ledene" zich daarop met zijn vrouw te Constantine schuil gehouden om ver volgens naar Algiers terug te keeren, waar hij zich uitgaf voor den nieuwen man van zijn vrouw. Eiken Zondag ing hij bloemen leggen op zijn eigen graf. i i Met het geld van de verzekering had het tweetal een eigen huisje gekocht. De politie zal de doodkist te Algiers doen opgraven om zich er van te ver gewissen, of de pop, die zich in de kist iou bevinden, niet het lijk van een Vijftig opvarenden omgekomen. In de Japansche Zee zijn twee kust vaartuigen de „Joe Jamia Maroe" en ■:1e „Kansai Maroe" met elkaar in bot sing gekomen. De botsing was zoo he vig, dat het eerste schip terstond zonk. Men vreest dat 50 passagiers om het leven zijn gekomen. Er werden direct hulpschepen uitgezonden om assisten tie te verleenen, terwijl tevens een on derzoek naar de oorzaak van de ramp werd ingesteld. De „Kansai Maroe" liep slechts geringe schade op. BINNENL NIEUWS. KORT AVONTUUR VAN TWEE JONGELUI. Als alles goed was gegaan, zouden zij met de Kerstdagen wellicht ergens in Sovjet-Rus land gezeten hebben. Maar het ging niet goed en nu zitten zij in het politiebureau op het Willemsplein te IJmuiden, waar zij ruimschoots den tijd hebben om na te den ken over hun avontuurlijke reis, die een aan vang nam in IJmuiden en eindigde in Ham burg. Een dag of tien geleden stapten de avon turiers, twee 19-jarige IJmuidenaren de ga rage van een autoverhuurder binnen. Zij „huurden" daar een autoj&m even een bood schap „ergens achter Amsterdam" te doen. Maar dit „ergens achter Amsterdam" is een plaatsaanduiding, die door de jongelui heel anders werd opgevat dan door den autover huurder, die des avonds tevergeefs de terug komst van zijn auto afwachtte. Het doel der jeugdige avonturiers-was Sovjet-Rusland. Toen ook in den loop van den volgenden dag de jongelui nog maar steeds niet terug kwamen, begon de auto-verhuurder argwaan te koesteren en stelde de politie van het ge val in kennis. Het gevolg was, dat enkele mi nuten later de bekende stem van den omroe per van den politie-radiodienst te Hilversum namens den commissaris van politie te IJ muiden aanhouding en voorgeleiding ver zocht van het tweetal. Ons land is echter bescheiden van omvang en toen het politiebericht uitgezonden werd, was de auto „ergens achter Amsterdam" reeds de Duitsche grens gepasseerd. Wat heeft een bona-fide automobilist al niet noodig om met zijn auto over de grens te komen In de eerste plaats een pas, verder een triptiek, een internationaal rijbewijs en toch zeker ook een behoorlijk gevulde porte- monnaie. De beide IJmuidensche jongens hadden noch het een noch het ander en toch zijn zij er in geslaagd Duitschland binnen te komen. Zoo kwamen zij in de wereldstad Hamburg aan, waar zij hun intrek namen in een hotel, waarvan de eigenaar toevallig een tijdlang in IJmuiden had gewoond. En toen de hote lier het een en ander opving van het ge sprek van de jongelui, vond hij 't maar 't beste de politie te waarschuwen. Deze maakte een einde aan alle verdere plannen. Minderjarige vreemdelingen zonder middelen van bestaan kan men in dezen tijd minder dan ooit in Duitschland gebruiken. Dies werd de Nederlandsche consul gewaar schuwd en het duurde niet lang of de jonge lui gingen per sneltrein weer huiswaarts. Nu hebben ze voorloopig onderdak gekre gen in het politiebureau. Het wachten is op den auto, die eveneens teruggezonden zal worden. Telegr. TWEE MENSCHEN OVERREDEN In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Scheveningen een ongeluk ge beurd, dat aan een 22-jarige Oosten- rijksche dienstbode 't leven heeft ge kost. Te ongeveer kwart voor één, toen de blauwe tram stil stond bij de halte tegenover het politiebureau en een meisje en een conducteur uit den wa gen op den zich daar bevindenden vluchtheuvel waren gestapt, werden zij beiden- omver gereden door een au to, welke over den vluchtheuvel reed. De beide aangeredenen werden door den Geneeskundigen dienst naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd, waar het .meisje eenige uren na aankom'st o- verleed. Het slachtoffer bleek te zijn een Oostenrijksche dienstbode, in be trekking bij een familie aan de Haven kade. De toestand van den conducte-ur die in Voorburg woont, is levensgevaar lijk. Hij kreeg verschillende verwon dingen en brak o.m. een been. i De chauffeur van de auto, die na de aanrijding was doorgereden, heeft zich eenige uren later zelf bij de politie aan gemeld en verkeerde toen eenigszins onder drankinvloed. Na verhoor is hij weder op vrije voeten gesteld. De po li ti heeft de auto later in een garage in beslag genomen. BOVEN DE ACHT MILLIOEN I Blijkens het laatsfte Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek telde ons land op 1 Ocober 1931 8. 006.600 inwoners. STEENFABRIEKEN SLUITEN. Drie maanden stopzetting. In een Donderdag gehouden vergadering van steenfabrikanten is definitief besloten tot stopzetting der fabrieken voor den tijd van drie maanden. Deze stopzetting zal voor de groote rivieren aanvangen per 1 Februari a.s., voor de ove rige groepen tusschen 1 Januari 1932' en 1 Maart 1932. AUTO VERPLETTERD. Eén der inzittenden bijna op slag gedood. Boomen niet geslooten Donderdagavond, even vóór halfzes is op den spoorwegovergang „De Vink" een met meel beladen vrachtauto van de firma Wed. Schrama uit Voorschoten, door den electri- schen trein uit Leiden gegrepen, twintig me ter meegesleurd en volkomen verpletterd. Een der inzittenden, de 30-jarige J. v. d. Brecht, werd zeer zwaar gewond en overleed enkele oogenblikken na het ongeval. De twee de inzittende, J. v. d. Ham, eveneens uit Voor schoten, liep verschillende verwondingen op. Zijn toestand was Donderdagvond zonder le vensgevaar. Vermoedelijk is verzuimd de afsluitboo- men neer te laten. In hoeverre dit juist is, zal het onderzoek moeten uitmaken. Eerst toen de auto op de rails stond heb ben de inzittenden den trein gezien. Het vol gend oogenblik klonk een hevige slag, die zelfs door menschen, die op vrij verren af stand van De Vink wonen is gehoord. De ca bine van den auto werd totaal versplinterd, de wagen omvergeworpen en de mannen er uit geslingerd. J. v. d. B. was vreeselijk gewond en over leed kort na het gebeurde, terwijl v. d. H. ter verpleging in het Diaconessenhuis, te Lei den is opgenomen. Eén der afsluitboomen werd zoodanig ont wricht dat het verdere deel van den avond 'n speciale waakdienst werd ingesteld. Vrouw en kinderen van den overledene waren reeds naar familie gereisd om daar Kerstmis te vieren. Vlak vóór den veronge lukten wagen was nog een auto met bruilofts gasten gepasseerd. PROVINCIAAL NIEUWS. RAAD VAN ARBEID. Bij den Raad van Arbeid te Alkmaar waren op 1 December 1931 toegekend krachtens de Invaliditeitswet 3185 ouderdomsrenten tot een totaal bedrag per jaar van f 476.242 375 Weezenrenten tot een totaal bedrag per jaar van f 60923.40 665 weduwenrenten tot een totaal bedrag per jaar van f 109.300.88 998 Invaliditeitsrenten tot een totaal be drag per jaar van f 142.488.39, bovendien wer den 3 afkoopsommen weduwenrente verleend tot een bedrag van f 602.10 en 1 afkoopsom weezenrenten tot een totaal bedrag van f 22,74. In 1613 gevallen Werd geneeskundige behan deling of verpleging krachtens de Invalidi teitswet toegestaan, terwijl nog 88 verzeker den in observatie zijn genomen. DEN HELDER. Extra-Kerstgave aan werk- loozen. In een zeer druk bezochte ledenver gadering van de afdeeling Den Helder van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond is besloten om een extra-bedrag van f 100.uit de afdee lingskas te trekken, ten einde de leden der afdeeling, die werkloos zijn, tijdens de Kerst week nog een afzonderlijke uitkeering te kunnen verstrekken. Deze daad van kameraadschap zal door de 30 werklooze leden der afdeeling zeker wor den gewaardeerd. GEMEENTE WIERINGEN. DE KERSTDAGEN te WIERINGEN. Velen, vooral van de Zuiderzeewer- kers, hadden Wieringen reeds den dag vóór Kerstmis verlaten. Auto's en bus sen vol imenschen snorden reeds heel in de vroegte om tijdig de stations te bereiken en zelfs booten waren afge huurd door hen, die de kerstdagen bij hun familie in Friesland, Groningen of Drenthe wilden doorbrengen. Natuurlijk was derhalve de algemee ne meening: wat zal het hier met de feestdagen stil zijn! Niets van dat al, beste menschen. lemmers, anderen wa ren weer van buiten naar hier gekomen en het prachtige, we mogen wel zeggen „voorjaarsweer", lokten nog jnenige auto- of motorbezitter uit, om een rit naar de Zuiderzeewerken te onderne- jmen. i De kerstdagen waren uitermate ge zellig. Vele malen hoorde men de kerst klok luiden, de menschheid uitnoodi- gend ter kerke te komen, en dan in den vooravond prijkten in de kerkge bouwen de kerstboomen. i Op den eersten kerstdag te Wester- land. Intiejn en gezellig was hier het kerstfeest van dé kinderen der Zon dagsschool; het kleine bedehuis tot in alle hoeken met jongeren en ouderen gevuld, de fraai versierde denneboom met tientallen flikkerende kaarslicht jes, de lieve kinderzang, het gaf alles iets warpas, iets voldaans, iets dat men in deze dagen niet kan en niet ;mag ontbeeren. Ds. Van Beek opende 't feest met ge bed en verzocht daarna de gemeente het eerste vers van Gez. 229 aan te hef fen. Toen klonken de stemmen der klei nen en de mooie kerstliederen brach ten 'n gewijde stemming onder al de aanwezigen. Mej. Rika Koorn bracht daarna de beteekenis van het Kerst feest naar voren en gaf tevens een mooi kerstverhaal ten beste. Natuurlijk werden de kinderen ook vergast op tractatie en tevens geschen ken uitgereikt. Het was hun aan te zien, dat zij dankbaar en voldaan wa ren. Ds. Van Beek dankte dan ook de dames der Zondagsschool die het gehee le jaar door iederen Zondag hun tijd hadden gegeven voor het onderwijs aan de kleinen en thans hadden geij- ferd voor dit feest. Echter de dankbaar heid der kleinen was voor Mej. Rika Koorn en Mej. G. Doves wel 'n groote voldoening. Ook de organist, de heer Sieseling verdiende dank voor zijn ar beid. Met dankgebed en nog een ge zang van de gemeente werd dit Kerst feest besloten. j Ook het Kerstfeest te Oosterland op den Tweeden Kerstdag slaagde uit stekend. Het mooie ruime kerkgebouw was ook gevuld met vele belangstellen, den, die wilden hooren het kerstgezang der kleinen, dat zij onder leiding der ijverige Zondagsschooldames hadden ingestudeerd, en de mooie kerstboom in al zijn pracht wilden bewónderen. Ook hier had Ds. Van Beek de lei ding en we mogen gerust zeggen, dat ook hier een echte kerstwijdingsavond plaats greep. Of de kleinen genoten van het mooie kerstverhaal en of hun ge zichtjes straalden bij het in ontvangst nemen van de versnaperingen en de mooie geschenken. - Het is te onder schrijven, dat ook hier Ds. Van Beek hartelijke woorden van dank sprak, in de eerste plaats tot de dames en ver der tot allen, die hen in de voorberei ding tot dit schoone feest hadden ge holpen. Zondagavond was de Herv. Kerk te Hippolytushoef aan de beurt om de velen te herbergen, die kerstfeest kwa men vieren. Het bedehuis was vol en zeker zal het de dames, die nog ter elf der ure het initiatief tot dezen kersta vond namen met blijdschap hebben vervuld, dat hun werk zoo door de bur gerij werd gewaardeerd. Ook hier de uiterst keurig versierde boom, welks aanblik nog werd ver hoogd door het getemperd rood licht der kronen, i Met het „Eere zij God" werd de avond door orgelmuziek inge zet. Toen ging Ds. Van Beek voor in gebed en zong de Gemeente. Natuurlijk vormden vervolgens de kerstliederen der kinderen de hoofd schotel en wij mogen hier niet aan voorbijgaan, zonder te hebben vermeld hoe mooi het tweestemmig gezang was Bijzonder mooi waren ook de verha len van de „zes kaarsjes" bewerkstel ligd door Mej. Gr. Bosker, daarbij ge assisteerd door snoezige meisjes, in 't wit gekleed met brandende kaarsjes in de hand. Ieder voor zich had 'n feest meegemaakt en in kort gedicht gaven ze weer wat voor hen 't mooist geweest was. Daarna- hield Mej. Gr. Bosker een boeiende kerstvertelling en gaf te vens Mej. Cath. Bruul 'n solozang met orgelbegeleiding ten beste. Inderdaad, ook hier een mooie kerst avond, waaraan veel zorg was besteed, maai' ook groote voldoening heeft ge geven. Met vreugde mag worden geconsta teerd, dat het kerkelijke leven hier met de kerstdagen wel op den voor grond trad en dat heel velen blijk ga ven de behoefte te gevoelen er aan deel te moeten nemen. Directie Wieringermeerpolder. Bij beschik king van den minister van waterstaat is Ir. S. Smeding te Alkmaar, voor het jaar 1932 weer aangewezen als voorzitter van de voor- loopige directie van den Wieringermeerpol der. Ontslag gevraagd. Mej. C. A. Dito, onder wijzeres te H.-hoef alhier, is in gelijke be trekking benoemd aan O.L. school no. 8 te Den Helder en heeft m.i.v. 16 Februari ont slag uit haar betrekking gevraagd. Gewetensgeld. Ten bate van de gemeente Wieringen is een bedrag van f 240 aan ge wetensgeld gestort. Wijziging visschersvloot. De Heer Jb. Tij- sen Jz. te Den Oever heeft zijn visschersvaar- tuig W. R. 18 verkocht aan den Heer Jn. Poel Wz. aldaar. Huisvredebreuk. Als gevolg van de uitvoe ring der muziekvereeniging Apollo, gehouden op 13 December j.1., is thans tegen een vijf tal personen proces-verbaal opgemaakt we gens huisvredebreuk, daar deze personen op bedoelde, alleen voor leden toegankelijke avond, door een achterdeur waren binnenge komen en weigerden zich te verwijderen. Uitvoering „Harmonie" van Heerhu- gowaard in de zaal van Bruul. WJe kun nen het in één veelomvattend woord wel zeggen: „succesvol" was deze a- vond van den tweeden kerstdag voor de tooneelvereeniging „Harmonie", De zaal was flink bezet en het spel voldeed aan aller verwachting. „Het Onvermijdelijke van Suze la Chapel- le-Roobol, is een tooneelspel met innig mooie moraal, dat bij goede opvoering het publiek kan boeien. En de opvoe ring was in orde. Goede rolkennis en juiste uitbeelding werkten samen om de moeilijkste momenten flink tot hun recht te laten komen. En die moeilijke momenten waren er vele. Daarom te meer is de waardeering op haar plaats, die wij omtrent deze too neelvereeniging hier uitspreken. POLITIE. Gevonden een glazen vulpen houder. Verloren een zilveren speldje met diamanten steentjes, een dop van een ben zinetank en een fietsplaatje in étui. Inlichtingen bij den Gem. Bode. Geslaagd. De Heer B. H. Wilbers, werkzaam zaam bij de Dir. der Zuiderzeewerken alhier, slaagde voor het in November j.1. gehouden Mercurius examen Duitsche Handelscorres pondentie. C. HOOGVORST, Tuinier. LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. NED. HERV. GEM. OUDEJAARSAVOND. Westerland 'sav. 6 uur Ds. Van Beek. extra collecte. Den Oever 'sav. 7 1/2 uur Ds. Van Beek. extra collecte. Hippolytushoef 'sav. 9 uur Ds. Van Beek. extra collecte. DOOPSGEZ. GEM. Oudejaarsavond half acht Mej. Bakker, propenente te Amsterdam. EVANGELISATIE Oudejaarsavond 7 uur de heer L. Brasser. Nieuwsjaar sm. 10 uur GEREF. KERK Dienst te Hippolytushoef Om 7 1/2 uur lees- dienst. (busdienst om 7 'uur van het M.U.Z.- gebouw.) 1 Jan. Dienst te Hippolytushoef om 10 uur leesdienst. (Busdienst om 9 1/2 uur van het M.U.Z.-gebouw.) FILM-BESPREKING. „TRADER HORN." Ofschoon de film en het boek „Trader Hom" overbekend is, willen we toch even, nu deze beroemde film op Nieuwjaarsdag en volgende dagen in bioscoop De Haan wordt vertoond, een verkorte toelichting hiervan geven. Aloysius Horn, een handelaar, trekt de ri vier op om met de inboorlingen handel te drijven. Hij wordt vergezeld door Peru, den zoon van een oud vriend. Peru, die nooit eer der in Afrika geweest is, beschouwt den tocht als een vacantie-uitstapje, tot wilde dieren, krokodillen en de bewijzen van de wreedheid der inboorlingen hem een anderen indruk geven. Terwijl zij zaken doen in een dorp, breekt de „Juju," een soort heiligen oorlog, uit. Zij verlaten overhaast het dorp, nadat twee van hun safari gedood zijn. Peru stelt voor terug te keeren, maar Horn weigert. Zij trekken verder en na verschillende avonturen met wilde dieren, ontmoeten zij een zendelinge, die zoekt naar haar verloren dochter. Zij heeft gehoord, dat tusschen de wilde Isorgi een „Blanke Godin" leeft en is overtuigd, dat dit haar dochter moet zijn. Horn probeert vergeefs haar van deze ge vaarlijke reis terug te houden. Eindelijk be looft hij haar te volgen en, als zij niet slaagt, het meisje voor haar te redden. De zendelin ge wordt vermoord en Horn dringt met Peru het gebied van de Isorgi binnen. Zij vinden het meisje, een blanke wilde, priesteres van een wilden stam. Haar belangstelling voor de blanken wordt gewekt en ze redt hen van den dood, brengt hen in een boot over het meer en vergezelt hen op hun vlucht. De Isorgi achtervolgen hen en Hom laat Peru met het meisje voor uit gaan, terwijl hij achterblijft om de wilden op een dwaalspoor te brengen. Na verschillende spannende avonturen be reiken zij de nederzettingen der blanken. Peru neemt het meisje mee naar zijn vader land, terwijl Hom opnieuw de wildernis in trekt. ANNA PAULOWNA. Een „Ormenio"-succes". Na geruï- men tijd van zwijgen heeft op den 2en Kerstdag „Ormenio" weer gesproken, en wel op „uitnemende" wijze. De tooneelvereeniging voerde in Veer burg op het blijspel „Hanengevecht" en het publiek heeft met recht genoten van mooi spel en koddige momenten. De rollen waren zonder uitzondering in uitstekende handen en in het bijzon der hebben we genoten van het spel van Van Dalsum in de scene met Loes. Ook Gonne was een juweeltje. Doch ook de andere rollen werden uit muntend vertolkt en het warm ap plaus was wel verdiend. Postduivensport. 2 Bekers behaald. De laatste successen van 't verloopen seizoen van 't jaar 1931 van de Postduivenvereeniging „Altijd Verder", zijn, wat wij mogen noemen, prachtvolle successen, het geheele verloop in aanmerking genomen van de gehouden Nat. Bonds concoursen, uitgeschreven, door verschillende vereenigings, aangesloten bij den Ned. N. B. van Postduiven Liefhebbers. De Ned. N. B. v. P. L. had een beker be schikbaar gesteld, voor wie op de Nat. Bonds Concoursen de meeste punten behaalde. Er zijn n.1. 4 Nat. concoursen gehouden met oude duiven en 4 met jonge duiven. De pun ten van dezen concoursen werden in 't ge neraal genomen en wie de meeste punten behaalde werd generale kampioen. De heer W. Blaauboer alhier had 't geluk dit jaar, zoo met zijn vogels te kunnen spelen, dat hij dit generale kampioenschap heeft behaald en won daarbij nog een tweeden beker, die ook daarvoor was uitgeloofd. Dat wij dit „succes" mogen noemen zal ie der met ons eens zijn. BREEZAND. Auto-ongeluk. In de nacht van den 2den Kerstdag is onzen plaatsgenoot de Heer P. Hoogeboom met zijn auto in Den Helder tegen een betonnen paal gereden en vervolgens omgeslagen. De Heer H. bekwam weinig letsel, evenmin zijn medepassagiers. De auto werd zwaar beschadigd. BREEZAND. Op 't kantje af Maandag bij het achteruitrijden geraakte de groote vracht auto van firma De Moei in den Meerweg met de achterwielen te water. Met behulp van de kraanwagen van de Breezander Garage wist men hem spoedig weer op drooge te krijgen en daar de moter geen last van het water had gehad, kon de Heer De Moei z'n reis naar Den Helder voortzetten. Tooneelvereen. „Excelsior." Naar we ver nemen heeft Zaterdag de Tooneelvereeniging „Excelsior" van hier, die een uitvoering aan 't Zand in café Schrieken gaf, voor een stampvolle zaal opgevoerd,„Een halsbre kend Huwelijk,". De vereeniging heeft veel succes gehad.

Wieringer courant | 1931 | | pagina 2