In don zomer begon de afbrokkeling der prijzen, welke zich gedurende de laatste helft van het jaar regelmatig voortzette, tengevolge waarvan de vet weiderij voor zeer groote .moeilijkhe den kwam te staan. De geringe vraag van het buitenland en de invoer van groote hoeveelheden Dc/onscli rundvleesch werkten zeer belemmerend voor den afzet van het Hollandsch rundvee. Ook de prijzen van de varkens toon den een regelmatige tendenz tot da ling. Hoewel af en toe een kleine ver betering intrad, bleef de toestand précair. De ponden-crisis was voor de ze branche funest. De uitvoer in den vorm van bacon werd sterk ingekrom pen en leidde tot overmatige aanvoe ren op de Ilollandsche markten. Hoe wel de consumptie van varkensvleesch tengevolge van de prijsdaling sterk was gestegen, was deze niet voldoen de om een zekere stabiliteit van de prijzen der varkens te waarborgen. Voor spek is* in 't binnenland in 't geheel geen vraag meer. Voor dit ar tikel is Duitschland vrijwel de eenige afnemer. Voor het spek. dat gezouten werd in het Alkmaarsehe abattoir, bleek in Duitschland een groote voorkeur te bestaan, met het gevolg dat voor dit spek hoogcrc prijzen werden betaald door de handelaren. Het verbruik van paardenvleesch is sterk verminderd.. Te Alkmaar werden geslacht 21650 dieren (in 1930 19655 dieren), waar van voor export slechts 6 stuks. In het eersjte kantoor „Alkmaar" werd ter keuring aangeboden 163.823 K.G. vleesch en vet (vorig jaar 183.622 K.G.) en wel 85.184. K.G. vleesch uit Argentinië. 45.047 Urugay. 5,450 Australië. 22.301 vet Argentinië. 4.911 België. 1.200 Frankrijk. Gemaaid Zeegras te Wieringen. •Gedurende liet jaar 1931 zijn door liet Gemeentelijk Zeegrasbedrijf te Wie ringn in totaal verzonden 5185 balen a .50 K.G. 1930 12260 balen) gemaaid zeegras, t vertegenwoordigende een waaide, berekend naar groothandels- prijzen van f 27976.60 (1930 f 70913.75) De oogst 1931 was iets minder groot dan de beide laatste jaren het geval was, zoowel te Wieringen als te Texel. De kwaliteit van 't zeegras was weder om middelmatig weder met slib be zet) te Texel zelfs dooreengenomen slecht te noemen. Voor den handel was 1931 een zeer ongunstig jaar, daar ei bijna geen afzet was. Zelfs nu nog zit ten meerdere handelaren niet zeegras- voorraden van den oogst 1930, zoodat de vooruitzichten bepaald slecht te noemen zijn. De afzet had zooals gewoonlijk in hoofdzaak plaats naaf het binnenland zij het dan in sterk verminderde mate De export naar België bleef zoo onge veer stationnair,die naar Frankrijk was zeer gering. Gevischt zeegras in het district der Kamer. Door de werkzaamheden aan de dij ken van Texel werd het winnen van zeegras aldaar verboden, zij het, dat oogluikend werd toegelaten, dat op enkele perceelen van tijd tot tijd een partijtje kon worden opgehaald. De overwegend aflandige wind was voor den zeegrasoogst van Den Helder en Wieringen zeer onvoordeelig, hetwelk vooral voor Wieringen klemde, omdat door de afsluitingsw erken de stroom zeer ten ongunste van de zeegrasiiijvcr lieid is verlegd. Was het dus ten op zichte van de hoeveelheid tfen zeer ongunstig oogstjaar, toch verdienden de visschers behoorlijk, doordat de prijs wederom zeer hoog was. De voorraad van den vorigen oogst van het gevischte zeegras was vrij wel geheel opgeruimd en de geheele aanvoer werd namens de persmeesters tegen een top-prijs vlot afgenomen. De verkoop door den handel ging echter minder vlot. Zeegras, eens het goedkoopste vulmateriaal,, behoort thans tot de duurdere soorten on wordt daardoor steeds meer door an der plantenhaar vervangen, omdat niet altijd voldoende naar goede kwa liteit werd gestreefd. Van den oogst is aan het einde van liet verslagjaar een groot deel nog on verkocht, de verkoopprijs is gedaald tot een cijfer, dat voor den handel geen verdiensten laat. GEVISCHT ZEEGRAS. Volgens ruwe schatting werden in het jaar 1931 afgeleverd 9800 pakken ge vischt zeegras, geperst in pakken van 50 K.G., tegen een doorsnee-prijs van f 5.75 per 100 kilogram oppersen, em ballage enz. voor koopers rekening). Aanvankelijk liet het zicli aanzien, dal er zeer weinig gevischt zeegras zou komen, doch in September kwam aan de zeeweringen langs de noordkust van Wie-ringen nog behoorlijk aandrij ven en werd door visschers met vaar tuigen ook een groot gedeelte van den geheelcn oogst aangevoerd.- Vischafslagen. Aan den vischafslag te Den Oever w er den in 1931 aangevoerd Alikruiken 9158 H.L., Wulken 323608 H.L., Oesters 8172 stuks, Bot 59241 -j K.G., Opbrengst f 101.412.83. Ansjovis 378741 K.G., Op brengst f 23.370.14, Totaal f 124.782.97. In 1931 zijn te Den Helder aange bracht door 9044 vaartuigen, vangsten ter waarde van f 641.568.80. In 1930 8742 vaartuigen, vangsten ter waarde van f 7Ï25.115.75. Zij, die prijs stellen op een volledig verslag, kunnen dit bij genoemde Ka mer aanvragen. CONTINGENTEERINGSWET. half uur te duren en mcn#zal na enkele weken do resultaten reeds kunnen zien. Gez. Zooals bekend, zijn, door de afkondiging der Crisisinvoerwet, voor het importeeren van verschillende artikelen (o.a. vleesch. schoe nen-, laarzen en pantoffels, manufacturen, tricotgoederen enz.) thans invoervergunnin gen noodig. De formulieren voor het aanvra gen van deze vergunningen zijn gratis ver krijgbaar bij de kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier. Oudegracht 182 te Alkmaar, tot wie belang hebbenden zich derhalve gelieve te wenden. Ook inlichtingen omtrent de toepassing dei- wet worden door de genoemde Kamer ver strekt. TWEEDE KAMER. Begrooting Zuiderzeefonds 1932. De Minister aan 't woord. De Minister van Waterstaat, de heer Reij- mer, beantwoordt de verschillende sprekers. Hij dankt den heer Bongaerts, die spreker en de natie gelukwenschte, dat het stormseizoen was voorbijgegaan. lutusschen moet spr. op merken, dat dit wel wat vroeg was. want het stormseizoen is nog niét voorbij en men moet den dag niet prijzen vóór de avond gevallen is. De verlaging van het peil achter den af sluitdijk zal zoo veel mogelijk worden bevor derd. Dat kan worden bereikt door de sluizen bij Den Oever en Kornwerderzand, zoodat er geen vrees behoeft te bestaan voor hoogwa terstanden in de bijna afgesloten Zuiderzee. Of er voor de verdere afwerking zoo ge makkelijk geleend zal kunnen worden als b.v. was verwacht t. a. v. het Wegenfonds, is zeer twijfelachtig en het is de vraag of de cijfers in de Mem. van Toelichting op het Wegen fonds gehandhaafd zullen kunnen worden. De financieele toestand is immers sedert nog slechter geworden. Te ontkennen val* niet. dat de verdere inpoldering de werkver ruiming in de hand zal werken, maar men moet dit niet overschatten. De werkverrui ming mag ook niet als doel worden voorop gesteld. De Heer Colijn antwoord spr., dat de dienst van de Zuiderzeewerken de eerste jaren nog voldoende wérk zal hebben, ook al wordt nu niet dadelijk voortgegaan met de verdere in polderingen. De heeren Krijger en Ebels vroegen nade re mededeelingen over de overschrijding der ramingen. Deze is niet alleen veroorzaakt door de hooge prijzen der baggerwerken. Bij niet-voltooiing van den afsluitdijk zul len de visscherijtoestanden blijve», zooals zij zijn. Maar die dijk op -zichzelf is als water staatkundig werk nuttig en noodig. De heer Zandt (S. G. P.) „Een brug. een brug." Geen brug over het laatste sluitgat om de hooge kosten. De Minister heeft over die brug van den Heer Ten Bokkel Huinink heel wat gelezen Liet men het laatste sluitgat open er is nog 2700 meter te dichten dan zou er zoo'n snelle stroom komen, dat de brug niet zou blijven kunnen bestaan, tenzij met buitenge woon hooge kosten voor zeer zware fundee ringen. De kosten zouden bedragen f 6.000.00" per kilometer. Spreker beantwoord een aantal vragen van den heer Zandt, welke betrekking hadden op aen waterstand. Spr. komt thans tot den financieelen kant voor de verdere inpolde ringen. Over een goed jaar zullen de kosten van den afsluitdijk wel bekend zijn. Wat nu de kosten betreft van het in cultuur bren gen van de Wieringermeer, kan spreker den heer Krijger mededeelen, dat de raming van 1' 20.000.000 te hoog is geweest, wat volgt uit de kosten, welke noodig zijn geweest voor het begreppelen van 12.000 ha en het inzaaien van 3590 ha. Thans blijven nog twee groote vraagpun ten te bespreken. Moet onmiddellijk worden voortgegaan met de inpolderingen dan wel moeten deze tijdelijk worden stopgezet en dc wijze van uitgifte van de drooggelegde gronden. Wat het eerste betreft, spr. is steeds voor stander geweest van algeheele uitvoering, doch niet tot eiken prijs. Ons Lichaam en onze Gezondheid Geen rimpels. Wil men rimpels voorkomen en het gezicht jong houden, dan wende men gezichtsmassage aan. Deze massage geschiedt tegenwoordig, voor veel geld met electrische toestellen, dat niei zoo goed is, als het gebruik der vingers, want met dc vingers voelt de masseur wat hij doet en den druk op den huid. Zij, die zich de weelde niet kunnen veroorlooven gebruik te maken van die kostbare inrichtingen, waar de ge zichtsmassage wordt toegepast, zijn in de gelegenheid zich jong te houden en rimpels te voorkomen, alleen met wat opoffering van wat moeite en tijd. Wie geregeld deze massage wil beoe fenen, kan met eenmaal per week vol staan. Men neemt een pot goede gezuiver de vaseline, waarbij geen stof of ande re onreinheden, mag komen. Men wascht het gezicht eerst met heet wa ter en zeer zuivere ongeparfumeerde zeep, b.v. glycerinezeep, spoelt het af met zeer warm water, zoo warm als men het maar eenigszins kan velen en droogt, het af met een schooncn hand doek. Is het gezicht flink droog, dan wrijft men de huid in met vaseline en laai dat minstens tien miuuten in erken. Daarna gaat men over tot dc massage, die eenvoudig hierin bestaat dat men met de vingertoppen cirkel vormige bewegingen maakt over de huid en de plaatsen waar zich de rim pels vertoonen. Dit behoeft niet langer dan een kwartier te duren. Nu neemt men met een zachten drogen doek al het vet van de huid. Is dit goed weg- gewreven, dan brengt men met een dotje van gesteriliseerde watten, wat zuivere poudrc de riz op het gezicht, heel losjes en niet te veel, anders ver stoppen de huidporiën. De geheele kuur-behoeft slechts een BINNENLANDSCH NIEUWS. DE DEMONSTRATIE VAN BOEREN IN DEN HAAG. Donderdagmorgen is op het Sportterrein Houtrust te 's-Gravenhage de door het Nati onaal "Boeren crisiscomité georganiseerde massa-demonstratie van landboouwers aan gevangen. Uit alle deelen van het land kwamen deze per trein of autobus naar de residentie ten einde voor üun belangen op te komen. De leiding berustte bij den heer A Fikse uit Achterveld. Op het terrein waren luidsprekers opge steld. Bij de afzending vaf* dit bericht kwa men nog in groepen vele belangstellenden binnen. Het lag in het voornemen op het Departe ment om half drie aan den minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw een motie te overhandigen. De demonstratie had bij lange na niet dien omvang, die de organisatie zich daarvan hadden voorgesteld. Een van de factoren, die remmend moet hebben gewerkt op het be zoek, is zeker wel de plotselinge ingetreden felle koude, die zich vooral Woenosdag op snerpende wijze deed gevoelen. Door velen, die anders in de vroege ochtend de reis naar Den Haag zouden hebben ondernomen werd daardoor besloten daarvan af te zien. Toen te twaalf uur de voorzitter v£pi het comité, de heer A. Fikse, uit Aöhtervold bij Barneveld de meeting opende, waren slechts 500 demonstranten aanwezig. De heer Fikse schetste den nood van de Nederlandsche boe ren en tuinders en riep den heer Braat een bizonder welkom toe, die ook als parlements lid zooveel voor de land- en tuinbouwstand heeft gedaan. (Onder de rede vaYi den heer Fikse groeide het aantal belangstellenden tot eenige duizenden aan). De heer Kikse la; aan het slot een adres voor, dat een deputa tie hedenmiddag «Donderdag» den minister zal aanbieden. Hij eindigde met een „Leve de boerenstand.'' Daarop werd door de versterkte installatie het Wilhelmus ten gehoore gebracht, dat door allen luid werd meegezongen. Voorts werd besloten tot verzending van het volgen den telegram aan de Koningin „Het Natio nale Boerencrisiscomité op 11 Februari te 's-Gravenhage bijeen in een vergadering op het sportterrein „Houtrust" met naar schat ting 3000 boeren uit alle oorden des lands betuigt Uwe Majesteit zijn gehechtheid aan het huis van Oranje en zijn aanhankelijk heid aan Uwe Majesteit als draagster van dc Kroon. Noch socialistische, noch communis tische bewegingen, noch ook de crisis zullen de trouw der Nederlandsche boeren aan uw gezag doen verslappen." In het adres, dat deputatie aan den voorzitter van den raad van ministers heeft overhandigd, wordt in verband met de tegen woordige benarde tijdsomstandigheden voor land- en tuinbouw een twaalftal maatrege len gevraagd o.a. ontheffing van sociale las ten, steunverleening, vei'laging van spoor- vrachten en afschaffing van zomertijd ont binding van de pachtcontracten van voor Mei 1931, instelling van een staats hypotheek bank voor land- en tuinbouw directe steun voor aanschaffing van kunstmest, zaai- er pootgoed, steun aan melkproducten en af schaffing van het geslachtaccijns- en de grondlasten op het ongebouwd. DE VORST. Het Tjeukemeer is voor zeilschepen stoomvaart wegens ijsgang gestemd. GEMEENTE WIERINGEN SUCCES-NIEUWS. Voor de wedstrijd HOLLAND-BELGIë nebben zich 33 personen opgegeven. Er zijn echter 23 stuks kaarten toegewezen, zoodat enkelen teleurgesteld moeten worden. De wedstrijd gaat in ieder geval door. Voor de algemeene vergadering welke Za terdagavond 8 uur gehouden wordt, zie men advertentie in dit nummer. „HARMONIE." De avond voor de gehuwde leden. Ook de gehuwde leden van „Harmo nie" behouden nog immer hun belangstelling voor de muziekvereeniging. Het bijna geheel gevulde „Concordia" was hier het bewijs j.1. Zondag. En ook op dezen avond heeft de muziek vereeniging haar leden een mooie avond aangeboden. Ook nu werd onder leiding van den diree teur den Heer P. Kreijger een mooi concert uitgevoerd, gelijk aan dat der vorige week. En al voldeed no. 2 vorige week beter (er werd nu nog al eens een misgreep gedaan) dit doet aan de waarde van het werk van het corps in zijn geheel niets af. Hoofdzaak was dat ook nu weer is geble ken dat een degelijk hard studeeren is voor afgegaan. Ook nu moest de marsch „Groet aan Wie ringeri" herhaald worden. Uit het applaus wat steeds na ieder num mer klonk was te concludeeren, dat uitvoe ring der muzieknummers in den smaak vie len. Ook de tooneelclub heeft weer veel succes met het gegeven tooneelspel kunnen oogsten. De keus was deze maal gevallen op het hyper moderne nonsensicale stuk „Wie ben ik" van Joh. W. Broedelet. Met als ondertitel, 'n moeilijk geval. De auteur heeft zich met 't schrijven van dit stuk voor een berg van raadselen geplaatst, en zou men nu niets aan het stuk vinden, dan is het 'n attractie om de spanning te beleven hoe of de janboel uit de knoop zal komen. Dit stuk heeft geen alledaagsche strekking, althans de kringen waarin het speelt zijn niet direct onze omgangskringen. Wanneer men een beschrijving moet ge ven van de inhoud van dit moeilijk geval, komt men direct reeds voor een moeilijk ge val te staan, want bij het begin moet direct het eind reeds genoemd worden. De hoofdfiguur is een vraagteeken, en wordt op het programma niet anders vermeld, Daar zitten we reeds met het moeilijk ge val verlegen, wie is dat vraagteeken Dat is iemand die zijn geheugen is kwijtgeraakt. Doch voor een geregeld verband zijn we onze lezers verplicht nu reeds te zeggen wie of die iemand was. Die iemand die zijn geheugen kwijt raak te, was de particulier-secretaris van een ge zant. Hij werd zoo geheel door de beslomme ringen, welke hij van zijn heer heeft op te knappen in beslag genomen, dat hij zijn ei gen ik vergat. Dit komt men echter aan het eind pas gewaar. Die iemand nu gaat er op een goeden dag vandoor, komt in een bar terecht, bedrinkt zich zoo stomdronken dat hij de volgende dag bij het ontwaken niet meer weet wie of hij is. In het hotel, waar een onbekende hem gebracht heeft, speelt de heele handeling zich af. Hij is radeloos wanneer men hem zijn naam vraagt, de naam welke hij ten slotte aanneemt, geeft alle mogelijke en on mogelijke complicatie's. Hij wrordt onderscheidelijk voor filosoof en moordenaar gehouden. Wat hem ten slotte om het even is, als hij zijn ware naam maar te weten komt. Een geluk bij zijn ongeluk is, dat een lief geschei den vrtfuwtje, zich in-haar hoofd heeft ge haald om hem binnen drie weken te trou wen. Kortom een aanéénschakeling van al lerlei zottigheden die tenslotte tot een hap py end leiden. Het stuk stelt hooge eischen aan de spe lers, er komen zware rollen in voor, langdra dige dialogen, die wanneer zij niet vlot ge speeld worden, onmogelijk aandoen. De vertolking van j.1. Zondag stond dan ook weer een stuk hooger als die van de vo rige week. De rollenkennis was nu goed te noemen, van enkelen zelfs zeer goed,, er zit verband in, wat het stuk niet weinig ten goede kwam. Er komen werkelijk heel grappige situatie's in voor, die tpt alle mogelijke veronderstel lingen leiden om ten slotte, een onverwachte uitkomst te geven. Het eerste bedrijf is het beste van het stuk, niet alleen het beste te spelen, doch ook geschreven, het tweede en derde is wat rommelig van bouw, en zou bijna wel ln revuevorm gegeven kunnen worden. Dat dit vreemde stuk ten slotte in sloeg bij het publiek is te danken aan het voortreffe lijke spel van de tooneellisten van Harmonie. Wij noemen allereerst Jannes Bosker Ozn.. hij zag zich de moeilijke rol toebedeelt van de'man zonder geheugen. Van het begin tot het eind heeft hij het stuk op weten te hou den. "Zijn spel was buitengewoon goed en hij was tevens degeen die zijn rol het beste kon. Zijn spel met mej. A. Duijnker, als Alice Clalr, was werkelijk heel mooi. Ook mej. Duijnker's spel heeft veel bijgedragen. Een vlotte vertooning. Met veel overtuiging heeft zij ons de exentricke Alice uitgebeeld. Ook de overige rollen waren in goede han den. n.m. de lir. Jac. Bakker als Han Ferix. de hr. C. J. Bosker als de journalist Hearst, Kostelijk was zijn interview1. Mevr. Asjes- Maars als juffrouw Bubs, de hr. M. Heijblok als een heer van buiten. De heer J. Bosker Jz, had bovendien do taak om te doubleeren, n.m. speelde hij de rol van een geheim re chercheur en als gezant, waar hij zich in te genstelling met vorige week goed doorheen sloeg en veel goed maakte. Een niet gemakkelijke bijrol was die van Flits de ober, welke werd vervuld op lof waardige wijze door de jongste kracht van de club, Simon de Jong. Als altijd was de tooneelaankleeding goed verzorgd. Th. J. v. V. „Huisverzorging." Openbare vergadering van de Vereeniging „Huisverzorging" op j.1. Dinsdag in Hotel Lont des namiddags 3 uur. De Presidente Mevr. De HaanBosker heet de aanwezigen hartelijk welkom en zegt dat deze jaarvergadering onder gunstige omstan digheden gehouden kan worden, daar wij door bemiddeling van de Arbeidsbeurs en van Mevr Kaan er in geslaagd zijn een vaste verzorgster aan te nemen. Mevr. Bakker v. d. Plaat heeft wegens gezondheidsredenen be dankt Mevr. Bakker v. d. Plaat heeft steeds veel voor de Vereeniging gevoeld. Spr. hoopt dat Mevr, Beeker en Mevr. BakkerKuut, die voor hot eerst als bestuursleden de alge meene vergadering bijwonen, een werkzaam aandeel in de vereeniging mogen hebben, en veel tot den bloei der Vereeniging zullen bijdragen, 't Speet spreekster dat er zoo wei nig leden aanwezig waren, alsmede het Witte Kruis bestuur was absent. Mevr. Obreen was door ziekte verhinderd. Daarna volgen de notulen en jaarverslag van de Secr. Mevr. Koorn-Berkemeijer, wel ke onder dank worden goedgekeurd. Hieruit stippen wij aan dat er in 13 verschillende ge zinnen hulp is verleend. Het totaal hulpda- gen bedraagt 187 heele dagen en 59 korte dagen. Het ledental in dit jaar tot 210 geste gen. 70 Nieuwe leden zijn in het afgeloopen jaar toegetreden. Door de Afd. Wieringen van „Het Witte Kruis" is een subsidie toegestaan van £J2 per week ter tegemoetkoming voor het salaris voor de vaste verzorgster. Nu vólgt financieel verslag door de Pen- ningmeesteresse Mevr. Buma-Lentz, waaruit blijkt dat er een batig saldo over dit jaar is van f 255.97. Het totaal in kas is nu f 636.53. Met dank aan de penningmeesteresse voor haar richtig beheer werd de rekening goed gekeurd. De rondvraag leverde niets op. De Pres. sprak in haar sluitingswoord de wensch uit dat wij uit één gaan met de ge dachte zooveel mogelijk te helpen bij ziek ten, en waar wij kunnen het leed te verzach ten. Voordracht. De heer Boon tijdelijk onder wijzer alhier komt voor als nr. 2 op de voor dracht voor onderwijzer a.d. O.L. School te Zuid-Scharwoude. En de boeren hebben overwonnen. Of Gert en Hein op de vlucht voor een hooivork. Het was een pracht van een koebeestje, wat op de hoeve van boer Piet en zijn zoon Dirk in de buurtschap Zandburen te koop stond. Zoo'n echt lekker, malsch, fijn, slachtbeest- je U weet wel waar die sappige biefstuk van komt. Het moest noodig weg, wa^ er was ruimte gebrek op de hoeve. Het was een af en aangeloop van handels lui, en ook de slachter Gert uit de Hoofd plaats Hippo, en zijn vriend Hein van de Overkant, (lees s.v.p. niet magere Hein) wa ren vol lof over het mooie koebeest. Toen zij de eerste maal het alom geprezen koebeestje aanschouwden, en het eens be monsterd hadden, knipoogde Gert naar zijn vriend Hein. Het werd een loven en "bieden, waar de spaanders vanaf vlogen, doch Piet en zoon Dirk waren echte taaietrekkers, en hadden nu eenmaal een hoogere_prijs in 't hoofd, als slachter Gert en zijn vriend Héin geliefden te geven. Dies ging de koop niet door. Ook het andere handelsvolk had reeds een bod gedaan naar het veelbegeerde meer ge noemde koebeestje. Doch dat leek heelemaal nergens op als Piet en zijn zoon Dirk dan vertelden, dat Gert en zijn vriend Hein zooveel hadden ge boden, antwoordden zij, dat ze erg dom wa ren geweest om het er niet voor te geven, want dat was dik betaald. Met dat werd het koebeest er niet minder op door het halsstarrig weigeren van Piet en zoon Dirk werd zijn leven gerekt, en het werd alle dagen mooier. Maar het moest toch eigenlijk noodig op geruimd, en ze werden dat geflort van dat handelsvolk danig moe. Die lui leken iedere dag wel te veranderen van opinie inzake de waarde van het koe beest. Ze speelden vast onder één hoedje. Dirk tenminste, had de noodige groote en kleine vloekwoorden aan het adres van de heeren kooplieden verspild. Piet wou maaropruimen, hield niet van die drukte aan zijn hoofd. D'r waren toch geschikte kerels ook bij b.v. de prijs die Gert en zijn vriend Hein had den geboden, was toch maar door geen van die andere knullen genoemd. Doch Gert en Hein leken wel niet meer te bestaan. Doch op een goeden dag, daar kwa men de heeren aanfietsen. Gert van verre reeds kenbaar aan zijn prachtig helder sla- gersjasje, pas schoon van Griet aangekregen. Dirk liep inwendig al te beeren van aftui- gers en meer van dat moois. Piet was als al- lijd" vriendelijk, en wenschte ze voorloopig goeie morgen. „We kwamen eens kijken of je nog wat op te ruimen had Piet," zei Gert. Dat zal wel gaan Gert zegt Plet, kom maar mee. En Piet gaat met de vrienden naar de stal en toont hen het fijne malsche beestje. Hm, zegt Gerthm, zegt Hein Ze loopen eens om het koebeest heen, betasten het hier, en bevoelen het daar. Nou zegt Plet. lijkt het jullie wat Een mooi beestje hé Hm, zegt Gert, hm zegt Hein, Intusschen liep Dirk met een gezicht als een oorwurm er maar zoo'n beetje omheen te drentelen. Wat. vraag je, zegt Gert tegen Piet. Piet denkt eens even na en vraagt vijf-on twin tig boven het bod, wat Gert onlangs eens heeft gedaan. Ben je heelemaal behier-en-daar, zegt Gertik zal je eens een knappe prijs bieden en dan moet je heel gauw toehappen, anders kom je d'r nooit meer aan toe. Nou. bied eens. zegt Piet. Gert biedt, en Piet schrikt zich een onge luk het bod, wat Gert doet, is lager als zij ooit voor het beest gekend hebben. Piet weet van beroerdigheid niet meer, wat hij zeggen moet, en Gert meent zoo half en half, dat de koop door zal gaan. Doch, daar springt Dirk voor den dag, rood van drift, en met de noodige knoopen pakt hij een hooivork, en nou Grietver-hier-en- daar van ons erf af, leelijke dit en datters, beulen, afbinders kortom in minimum van tijd heeft Dirk zijn heele vloek-vocabularium op de verblufte Gert en Hein uitgespuwd. En nou d'r af van ons erf af. opged en nooit meer terugkomen. Gert en Hein gaan druipstaartend naar de deur, doch schijnbaar ging het niet vlug ge noeg naar de zin van Dirk, en stormt hij met de vork vooruit achter Gert en Hein aan. Toen wisten ze van loopen loopen, dat ze deden. Gert kwam nog even heerlijk te val len. zoodat het helder witte jasje van Griet één en al modder was. Tot aan de Nieuwstraat aan toe hebben Gert en Hein hard moeten loopen, want Dirk was door het dolle heen. De fietsen hebben ze smadelijk bij het erf van Piet en zijn Dirk achter moeten laten. Gert wenschte aan Griet geen verklaring van zijn smerige jasje te geven, en Hein heeft de vriendschap opgezegd. (Waar gebeurd.) ANNA PAULOWNA. Gewijzigde Tramdienstregeling. Met ingang van Maandag 15 Febr. a.s. zul len tot nader order voor het vervoer van reizigers onderstaande tramtrei nen worden ingelegd Des Maandags Schagen vertr. 18.52; Ewjjcksl v. 19.16 \Y".waard v. 18.51 W.waard v. 19.29 Ewijcksl. aank. 19.04 Schagen a. 19.46 Des Vrijdags Schagen vertr. 12.22 Ewijcksl v. 13.20 W.waard v. 12.42 Wlwaard v. 13.36 Ewijcsl. aank. 12.55 Schagen a. 13.52 Loop der bevolking: Ingekomen: YV. H. Lameree en gez. van Haarlem; Mej. G. Kooij-den Haan van Wieringen. Vertrokken Mej. M. W. van 't Hoff naar Oudesluis. S. Bouma naar Wijm britseradeel. Burgerlijke Stand: Geboren: Cornelis, zoon van D. Vree ken en M. Cardol. Peter Helmuth Carl zoon van P. J. M. Rozenbroek en M. B. Wenzel; Gerrit, zoon van J. de Leeuw en C. A. S. de Schipper. Getrouwd: L. A. de Winter en A. M. van Kampen. Politie: Verloren: portemonnaie met geld. Biljartwedstrijd. Dinsdag werd in 't café van den heer Slikker de eindbil- jartwedstrijd van IIoll. Noorderkwar tier door Groep D. gespeeld. De uit slag was als volgt: No. 1 gespeeld door A. Vader J. J. Con slant, C. Vader en A. Hoornsman, ge- wonnon 31 partijen van de 48. No. 2, gespeeld door C. W. de Graaf, D. J. de Graaf Pz., M. Minnes en A. Kossen, gewonnen 25 partijen v. de 48. No. 3, gespeeld door: W. Cornelissen J. Hollander, KI. Volder en K. Jonge- jan, gewonnen 24 partijen van de 48. No. 4, gespeeld door W. Cornelissen, P. Wilms, K. de Groot en Jac. Bellis, gewonnen 16 partijen van de 48. Dc no.'s 1 en 2 zijn Julianadorp en 3 on 4 Anna Paulowna. Groep 1 won dus de prijs.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2