Gorgel droog met j— WtfÊelt WYBERT beschermt U ieder (aar tegen verkoudheid en Alléén in orlglneele doozen 25, 45 en 65 ets. vol en er wordt steeds meer voorjaars zeegras aangevoerd als den handel lief is. Ook van het gemaaide gras zijn ei nog vele honderden halen onge- perst. De prijs van het gevischte zee gras is dan ook reeds met 25% ge daald, zoodat het in de toekomst mei het artikel zeegras er slecht begint voor te staan. NED. HERV. GEMEENTE. Donderdag 10 Maart 's avonds 8 uur Herv. Zusterkring te OOSTERLAND. niet te H.hoef. BURGERLIJKE STAND over de maand MAART 1932. Geboren Roelofje, d.v. P. Tijsen en A. Kuiper Jacob Pieter, d.v. S. Breet en T. LontIngrid Thea, d.v. C. Haremaker en J. Terpstra Pieter Willem, z.v. B. Muller en A. v. Goor Henny, d.v. S. Koorn en D. Olthof Lambertus, z.v. J. Lassche en A. Booij Johanna Catharina, d.v. Th. A. Rasch en C.BoerdijkKlaas Menno, z.v. D. Frans en E. Meijer Arina, d.v. R. Tuin en A. Wal- ters Berend Johannes, z.v. F. Mulder en H. Buntjer Geertrui, d.v. T. Ippel en T. Tim merman. Overleden G. Rotgans, vr. 69 j., wed. v. J. Hermans P. Koorn, m„ 82 j., weduwn. van G. Bakker M. Lont, 58 j. vr., echtgen. van J. Russelman (te Alkmaar) G. Veld kamp, m., 41 j., weduwn. van R. v. d. Wal (te Ooststellingwerf. Als levenloos aangegeven een kind van J. H. Vrieling en I. Gerlofsma. Ondertrouwd M. Narold en D. T. Metse laar F. v. d. Kreeke en D. Hegeman J Vermeulen en J. Hummel. Getrouwd M. J. F. A. Beukers en W. En gel J. Lissenburg en Th. J. K. Remmers M. Narold en D. T. Metselaar F. v. d. Kree ke en D. Hegeman. Loop der bevolking. Ingeschreven perso nen H. Oldersma van Emmen N. V. v. Rooijen van Heerhugowaard Mej. T. v. d. Schans van Zijpe J. Hof van Ooststelling werf M. v. d. Wal van Ooststellingwerf R. J. Blaauboer en echtgenoote van Anna Pau- lowna Mej. M. Hóhne uit Duitschland S. Wiersma van Leeuwarderadeel Mej H. Bos Mej. G. Bos van Emmen A. Linker van Middelstum G. v. Mook en gezin van Won- seradeelMej. M. Bergmann uit Duitsch land F. F. Bonardt van Harlingen M. A. Janssen van Venray B. Delhaas van Borger; A. Boelen, H. Blaauwbroek van Anna Pau- lowna L. H. Kerckhoffs van Voerendaal Mej. N. Butter van Grootebroek Mej. M. Piel uit Duitschland A. Beekhuis van Vlagt- wedde C. Manshanden van MedemblikS. J. Rempt en gezin van Wonseradeel P. Cor- nielje van Alkmaar H. Kuiper van Emmen; H. Zoutman en echtg. van Oude-Pekela Mej. J. Heres van Odoorn H. Scholten van An na Paulowna H. v. Heukelum en echtg. van Sliedrecht F. Mölling van Oude Pekela F. de Vries van Scheemda R. Vos en gezin van Finsterwolde W. J. Lindhout en gezin van Wonseradeel E. Agter van Onstwedde E Veenstra en gezin van Smallingerland H. Schepers van OnstweddeH. Letema van Bellingwolde J. Kwakkel van Hattem Mej. E. M. Groen van Schagen B. Muller en echtg van Den Helder J. Kluiter van Vlegtwedde; F. H. de Jong van Schoterland G. Kooijman van HaarlemmermeerJ. Linker en gezin van Kantens K. v. Wijngaarden van Slied recht J. Kraak en echtg. van Den Helder J. H. Lips van Anna Paulowna Mej. K. Jib- ben van Harlingen Mej. A. E. Lelij van Den Haag A. Folkers en gezin van Anna Paulowna C. Hoogvorst en echtg van Won seradeel Mej. J. Bultjer van Bloemendaal. Vertrokken personen A. Verwey en doch ter naar Est en Opijnen J. A. de Greef van OssendrechtW. Beukers geb. Engel naar Den Helder G. Kooij geb. Den Haan naar Anna Paulowna J. C. Seegers naar Ter Neuzen G. Bodde en gezin naar TexelP. Haremaker naar Spanje K. Bont en echtg. naar MedemblikMej. T. Hekman naar Veendam F. J. Dierikx naar Woensdrecht J. C. Nijman naar Den HaagMej. C. A. Dito naar Den Helder B. W. Konings naar Nijme gen H. Por naar Muntendam Mej. J. D. Taai naar Alkmaar A. F. v. d. Griend en gezin naar Velsen J. L. Nieuwenhuis naar Menaldumadeel A. Kraak en echtg. naar Den Helder G. Jager en gezin naar Alk maar. Zuiderzeesteunwet. Door wijziging van de voorschriften van den Rijksdienst is het thans mogelijk geworden te voldoen aan de meermalen geuitte wensch van de ouden van dagen, die een tegemoetkoming ingevolge de Zuiderzeesteunwet ontvangen, om niet elke week het bedrag te moeten alhalen. Alle uit- keeringen geschieden thans naar eigen keu? der betrokkenen om de twee of vier weken. Bouwterreinen. Er blijkt de laatste tijd een groote vraag te bestaan naar bouwterreinen op het gemeenteterrein te Den Oever. Ettelij ke aanvragen kwamen in de laatste weken binnen bij het gemeentebestuur, zoodat het zich laat aanzien, dat binnenkort op dit ter rein een flinke bebouwing zal ontstaan. Bierverlof. Door Burgemeester en Wethou ders is aan S. Zomerdijk verlof voor verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, verleend voor zijn nieuw te bouwen café op het gemeente-bouwterrein te Den Oever. (Zwinstraat.) Collecte. De Ver. voor Doofstommen-onder wijs te Amsterdam zal ook dit jaar weer in deze gemeente een collecte houden, vermoe delijk in de maand April. Onderwijzersbenoeming. De voordracht, die aan den gemeenteraad zal worden aangebo den voor de benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school te H.-hoef (vacature Dito) luidt als volgt1. J. J. R. Groos van Haarlem 2. C. Tjalkens van Schagen 3. H. «J. M. Krijnen van Ede. Verloting. De Roomsch Kath. ver. voor T. b.c.-bestrijding „Herwonnen Levenskracht, Afd. Wieringen, heeft van het gemeentebe stuur toestemming gevraagd en verkregen voor het houden van een verloting ten bate van een te vormen fonds voor steun bij uit zending van plaatselijke patiënten. De trek king heeft plaats op 12 April. Noodslachtingen. De Onderlinge Maat schap „Klein Begin" te Westerland heeft zich met een adres tot het gemeentebestuur gewend, houdende verzoek om van gemeente wege een noodslachtplaats te stichten. Herhalingsoefeningen. Voor herhalingsoe feningen zullen dit jaar uit deze gemeente nogo hebben op te komen T. Smistra, lich ting 1926, op 1 Sept. te AmersfoortJ. Hart- land, lichting 1926, op 31 Maart te Utrecht beiden voor 17 dagen R. Kat en C. J. Kroon op 24 Mei te Haarlem voor 17 dagen. J.V.O.berichten. Donderdagavond zeven uur bijeenkomsten voor de meisjes-adspirant- groepen I en II, resp. te H.-hoef en Wester land. Voor de reis naar Texelde deelnemers gaan per fiets (half drie van H.-hoef) of per bus. De boot vertrekt van den Helder kwart over vier. Zondag voor de overige leden geen bijeen komst, wel om half drie voor de meisjes-ad- spiranten. SUCCES-NIEUWS. Het was voor Succes een drukke en gewichtige dag, n.1. 2 proef- elftallen zouden een wedstrijd spelen op het Succes-terrein, uit welke elftallen een defi- natief N.H.V.B. elftal gekozen zal worden. Om ruim 11 uur kwam al een groote bus uit Andijk waarvan ook 2 spelers moesten uitkomen. Om ongeveer l uur kwamen de andere spelers met de heeren officals. Het was direct al een gezellige drukte. Om ruim 2 uur blaast scheidsrechter Wulf uit Wormer veer de elftallen in het veld. Op het terrein was ook alles keurig verzorgd en aan publie ke belangstelling ontbrak het nietruim 500 personen waren op het terrein aanwezig. Het weer was dan ook bij uitstek en heeft er veel doen bijdragen aan 't welslagen dezer dag. Het A.-elftal verscheen in een wit shirt terwijl het B.-elftal een Oranje-zwart shirt droeg. De spelers staan eerst wel een beetje vreemd tegenover elkaar, doch dit begint al spoedig een beetje te wennen. De Witte zijn eerst het meest in den aanval, doch de Oran jemannen verdedigen goed, vooral de keeper was er steeds als de kippen bij om in te grij pen de spil werkte ook hard en wist het spel steeds te verplaatsen. De Oranje-voor hoede, waar de midvoor en linksbuiten het meest op den voorgrond traden is somtijds geducht in den aanval. De midvoor schiet eenmaal keihard tegen de bovenlat. Even later bij een misverstand in de witte verde diging weet hij de keeper het nakijken te ge ven 10. Het B.-elftal komt er nu al beter in. Van de rechter wenk ging echter weinig kracht uit, terwijl bij het A.-elftal de verde diging niet erg seef was. Even later brengt de paal de A.-keeper redding. Toch heeft hij even later het nakijken als de B.-midvoor laag inschiet. De witte-voorhoede gaat ook meer op doel af, doch de B.-verdediging blijft hier de baas. Rust gaat in met 20 voor elf tal B.. Na de thee constateeren we eerst een klein overwicht bij B., het samenspel is bij A iets beter. Het is de B.-midvoor welke de A-kee- per voor de derde maal het nakijken geeft 3—0. A pakt toch nu even beter in en legt zich het meest op de aanval toe en als Rij kers een mooie pas geeft is het de A-mid- voor welke, na eerst met zijn schot gefaald heeft, de bal toch nog in doel weet te wer ken 31. Dit geeft de witte nieuwen moed en heeft nu behoudens de gevaarlijke B.-aan vallen het beste van het spel. Even later schiet de A.-linksbuiten rakelings naast. De B.-keeper weet eenige goede ballen te stop pen even later moet hij toch visschen en is de stand 32. Ook de A-keeper weet enkele malen door tijdig ingrijpen erger te voorko men. Uit een hooge voorzet van links schiet de A.-rechtsbinnen de gelijkmaker in doel 33. Even voor het einde weet de B.-midvoor voor de 4e maal te doelpunten en komt het einde met een 4—3 overwinning voor het B.-elftal. De B.-midvoor welke een goed schutter is nam alle 4 doelpunten voor zijn rekening. Van de keepers vonden wij die van het B.-elftal de beste van de backs de rechtsback van het B.-elftal de beste van de vier. De beide spillen en de rechtshalf van het A.-elftal waren de beste in de halflinic-. In voorhoede van B.-elftal waren de mid voor en linksbuiten de spelers die het meest opvielen. In de A-voorhoede werd beter ge combineerd en waren de spelers vrijwel van het zelfde gehalte. Na afloop der wedstrijden een gezellig bal na in Concordia, terwijl aan de commissiele den en spelers een diner werd aangeboden bij den heer Lont. Daar werd het woord nog1 gevoerd door den heer Oden namens Succes en door den heer Taylor namens de N.H.VH,, welke laatste het bestuur van Succes bedank te voor de aangename dag en goede organi satie en de gulle ontvangst, hetwelk de spe lers en commissie deze dag is aangeboden. Alles bij elkaar kunnen we op een schitte rend geslaagden dag terug zien. GEMEENTE ZIJPE. HUISVLIJTTENTOONSTELLING TE SCHA- GERBRUG. Zaterdagmiddag had in tegen woordigheid van het bestuur der IJsclub, Commissieleden en de Jury der tentoonstel ling, de officieele opening plaats, door den Voorzitter, den heer H. Rezelman, welke zijn groote voldoening uitsprak over de inzendin- den, niet alleen wat betreft het groote aan tal, maar ook voor de kwaliteit der artikelen was een bijzonder woord van dank op zijn plaats, zei spr., daar alles getuigt van net heid en degelijkheid, van het grootste tot het kleinste artikel. Zoowel aan de inzenders als aan allen die hadden meegewerkt om deze tentoonstelling te helpen opbouwen, bracht de Voorzitter een woord van dank en hoopte dat aller streven beloond mag wor den door een zeer druk bezoek aan de ten toonstelling en voor velen een aansporing mag zijn om ook iets te vervaardigen, daar men hier kan zien dat er veel moois en kost baars gemaakt kan worden. De heer Rezelman geeft hierna het woord aan den Burgemeester, welke in korte woor den dank bracht aan allen die hadden mede gewerkt deze expositie te maken, zoo wij die thans mogen aanschouwen. Het verdere wel slagen moet afhangen van de bezoekers, welke de financieele zijde van deze onderne ming moeten in orde brengen, en spr. twij felt er niet aan, of er zullen veel bezoekers komen, daar in wijden kring fcekend is dat hier een mooie tentoonstelling wordt gehou den. Wij kunnen niet anders doen, zegt de heer De Moor, dan een woord van hulde bren- genaan de Voorzitter, den heer Rezelman, voor alles wat door hem is gedaan in deze zaak. Hierna verklaarde de heer Rezelman de tentoonstelling voor geopend en verzocht de aanwezigen een en ander in oogenschouw te nemen. Al spoedig na de officieele opening bewoog zich veel publiekde zaal en heerschte er een opgewekte stemming, welke werd aan gemoedigd door de goede radio-muziek, wel ke werd verzorgd door de^ heer H. de Graaf alhier, welke een prachtig toestel in de zaal had opgesteld en bij afwisseling ralio-muziek en gramafoonplaten ten gehoore bracht, wat zeer in den smaak van allen viel. Zaterdagmiddag viel de tentoonstelling een zeer druk bezoek ten deel en op enkele tij den kon men geen plaatsje krijgen en was hef wat men noemt„stampvol" en „snikheet". De heeren welke met de sjoelbak stonden, maakten goede zaken. Uit alles was merk baar dat den wensch van den Voorzitter, dat alles mocht slagen, in vervulling kwam. Hieronder volgen de verschillende rubrie ken met toegekende bekroningen Klein Haakwerk le prijs N. Quak, 2e pr. Mevr. D. v.d. JSluys-Blaauboer, 3e pr. Mevr. E Hopman-Rezelman, Eerv. vermelding Mevr. Marees-Jimmink, Mevr. Waiboer-Quak en Mevr. Eriks-Bruin. Sprei. Haakwerk, le prijs Mevr. Schuring- Pijs, 2e. pr. Mevr. Jonge jan-Kraal, 3e pr. Mevr. Schoorl-Boekei, Eerv. vermelding Mej. de Wed. P. Ruis, Mevr. Rezelman-Grootes en Mej. Tona Rijs. Wol. Haakwerk, le prijs Mevr. E. Vries-de Graaf, 2e pr. Mej. Ennie Buisman, 3e pr. Mej. M. PaarlbergEerv. vermelding Mevr. Nap-Kos. Klein Breiwerk, le en 2e pr. Mej. Tona Rijs, e3 pr. Mevr. Kant-Breed eerv. verm. Mevr. Noot-Tromp. Wol. Breiwerk, le pr. Mevr. Hopman-Re zelman, 2e pr. Mevr. Kant-Breed, 3e pr. Mevr. Jimmink-Paarlberg. Wo.1 Kruissteek, le pr. Mej. N. Asjes, 2e pr. Mevr. J. Winkel-Brak, 3e pr. Mej. G. de Boer Eerv. vermelding, Mej. M. Kos, M. Jimmink, Bets Doorn, Mevr. Nap-Kos. Kruissteek, (klein) le pr. Mevr. Nap-Kos, 2e pr. Mej. A. Strooper, Eerv. verm. Mevr. A. de Graaf-Quak, 2e pr. Mevr. Nap-Kos, 3e pr. Mej. M. Jimmink en Mej. N. Quak. Smyrna. le pr. Mej. T. Asjes, 2e pr. Mej. Grundel. Kelim, le pr. Mevr. J. Winkel-Brak, 2e pr. Mej. E. v. d. Werf, 3e pr. A. uisman. Kempwerk. 2e pr. Mevr. N. Jimmink-Bak- ker. Plattesteek. le pr. Mevr. Appel-Eriks, 2e pr. Mej. A. Appeldoorn. Wit borduurwerk, le pr. Mej. N. Quak, 2e pr. Mevr. Jongejans, 3e pr. Mevr. E. Hop man-Rezelman, Eerv. vermelding Mevr. J. Kooij-de Graaf en Mevr. E. Hopman-Rezel man. Klantklossen. le pr. Mevr. Vlam-Bos, 2e en 3e pr. Mevr. G. Baken-Schoorl, Eerv. verm. Mevr. N. Jimmink-Bakker. Filetwerk. le pr. Tr. Vader 2e pr. Mevr. Oosterman-Prins, 3e pr. Mevr. Blaauboer-de Graaf. Eerv. verm. Mevr. P. Dekker, Sint Maartensbrug. Schabloneeren. le pr. Mej. Janny Glas, 2e pr. Mej. Betsy de Wit, 3e pr. Mevr. van Loe- nen-Klaus, Eerv. verm. Mej. Nees-Bakker. BandWjerk. le en 2e pr. Mevr. Hopman-Re zelman, 3e pr. Mevr. J. Winkel-Brak. Weefwerk. Eerv. verm. Mevr. Jongejans- Kraak. Houtbrandwerk, le pr. Mej. A. Roozing, Mej. W. Blaauboer, 3e pr. Mej. S. Ligthart, Eerv. verm. Mej. G. Swarthof en N. Bakker. Petriet en Raffia, le pr. de heer CL Doorn, 2e pr. Mevr. Jimmink-Bakker. Frivolité. 2e pr. dams Commandeur, Eerv. verm. Mevr. Hopman-Rezelman. Leerwerk, le pr. Nees Bakker, 2e pr. Mej. Willy Blaauboer, 3e pr. Mej. Cothr. Ligthart. Hardanger. le pr. Mej. Annie Jimmink, 2e pr. Mevr. Jongejans-Kraak, eerv. verm. Mevx. Noot-Tromp. Nuttige handwerken. (Naaiwerk.) le pr. Mevr. N. Jimmink-Paarlberg, 2e pr. Mevr. N. Jimmink-Bekker, 3e pr. Mej. Janny Glas, Eerv. verm. Mevr. J. Kant-Breed en Mej. Nees Bakker. Nuttige handwerken. (Breiwerk.) le pr. Mej. N. Quak, 2e pr. Mevr. Jimmink-Swan 3e pr. Mevr. MeijerVolkers, Eerv. verm. Mevr. Nap- Kos, Mej. G. Smit, en Mevr. de Wed. P. Strooper. Nuttige handwerken. (Haakwerk.) le pr. Mej. Ant. Dekker, 2e pr. Mevr. N. Jimmink- Bakker, 3e pr. Mej. Nees Bakker, Herv. verm. Mej. G. Smit. Gekleurd Richeliere. le pr. Mej. Mien Hoog schagen, 2e pr. Mevr. Hopman-Rezelman. Asstrakan. le pr. Mej. Tr. Schilder, 2e pr. Mevr. Bos-Kater. eerv. verm. Mej. Agatha Apeldoorn. Applecatie. le pr. Mevr. J. K&nt-Kreed 2e pr. Mej. Nelly Asjes. Kunstbloemen. 2e pr. Mevr. T. Rentenaar- Kooij. Divan-pop. Eerv. verm. Mevr. De Winde, Schagerbrug. Wolstopwerk. 2e pr. Mej. Trien Sneekes. Versiering met Sigarettenboianen. Een', verm. dames Commandeur. De Jury van beoordeeling voor al deze da- meshandwerken bestond uit Mevr. Van Veen -Tuijn en Mevr. Jaring-Molenaar te Schager brug en Mvr. Sonsbeek-de Vries en M. Schraele te Schagen, welke zeker een lang niet gemakkelijke taak hebben gehad. Houtsnijwerk, (groote stukken) le pr. W. Bijl, 2e pr. B. Bays, Eerv. verm. W. Bijl. Houtsnijwerk, (kleine stukken) le pr. H. de Graaf, 2e pr. S. Baken, 3e pr. W. Bijl, Eerv. verm. J. van der Werf, P. de Lange en S. Berkenpas. Figuurzaagwerk, Ouderen, le pr. E. Holema, 2e pr. C. Koopman, 3e pr. W. J. van Loenen, eerv. verm. J. J. de Winde. Figuurzaagwerk, Jongens, le pr. D. Ren tenaar, 2e pr. S. Rentenaar, Extra prijs N. van de Winde. Timmerwerk, le pr. J. Molenaar, 2e pr. J. v. Werf, 2 Eerv. verm. J. Molenaar. Handwerken enz. (Meiajes.) le pr. Gré Veuger, Lyda van Veen, S. Ligthart, Reini de Wit. 2e pr. Gré Wilbers, Guus de Moor, Lies Kossen en Reina de Wit. 2e pr. Nysa van Veen, T. Oostwouder, Annie Bakker, Gré Wil bers, Lies Kossen, Lyda van Veen, Marietje Doorn en Gré Veuger. Eerv. verm. Alie de Boer, Gré Wilbers, Reini de Wit, Jansje Ba- kelaar, Roelofje Abbrink, Nel Dekker, Janny Ooms, Marie Dekker, Reini de Wit, Vrouwtje Zeeman, Coba Wentel, Trien Wiggelaar, S. Ligthart en Nelly Appel. Teekeningen. (Jongens.) le pr. Reijer Meel dijk, 2e pr. Wietze Koopman, 3e pr. Kees Thomasz, Eerv. velm. Ep Venema, A. Boon tjes, Reijer Meeldijk en G. Doedens. De Jury van beoordeeling voor houtbewer king enz. bestond uit de heeren S. Jaring, C. Dekken, N. Ligthart en H. J. van Veen. Ter opluistering waren vele artikelen inge zonden waar vooral de inzendingen van den her Ab. Wittebol te Schagen, (teekenwerk), van den heer Dr. Schmidt (schilderijen) en de familie De Moor (Afrikaansch kunst werk) zeer de aandacht trokken en meerdere artikelen een eervolle vermelding verwier ven. Ook was een mooie collectie artikelen van notaris Van Veen ter opluistering inge zonden. Wij vragen eenige toegevendheid van onze lezers, wanneer wij misschien enkele perso nen vergeten hebben te noemen, daar bij bij een zoo groote inzending dit niet onwaar schijnlijk is. De prijzen bestonden uitle pr. f 2.50, 2e pr. f 1.50 3e pr. f 1.-, voor alle rubrieken. Voor de kinderen bestonden de prijzen uit kunstvoorwerpen. ANNA PAULOWNA. Breezand. Ernstig aangereden. Zon dagavond is de ongeveer 17-jarige R. Bas, wonende in den Stoomweg alhier aan den Rijksweg nabij 't Zand, waar hij met een vriend per fiets passeerde, door een vrachtauto aangereden. Hij bekwam een ernstige hoofdwon de en is naar 't Ziekenhuis vervoerd. Naar men ons nog heden meldde, is zijn toestand ernstig. Sport. Zondag j.1. had op het voet balveld te Spoorbuurt een plaatselijke ontmoeting plaats tusschen Z.A.P. I en BKC I. Voor velen was het een span nende middag, die anders afliep als de meesten dachten. Na een vrij gelijk opgaanden strijd, werden de punten 4-4 eerlijk verdeeld. Propaganda-avond Bond voor Staats pensionneering. Zaterdag had deze aan gekondigde avond van de Afd. Anna Paulowna in de zaal van Kossen plaats In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer J. ter Burg in het bijzon der welkom den spreker, den heer Dor hout en de heeren autobezitters en chauffeurs, die ook nu weer geheel be langloos de ouden van dagen hierheen hebben vervoerd. Wel drukte spr. zijn spijt uit, dat nog niet meer ouden van dagen aan de uitnoodiging gevolg had den gegeven. Met tevens nog een opwek kend woord tot de leden pal te. staan voor het edele doel der vereeniging, gaf de voorz. het woord aan den heer U. G- Dorhout. Deze gaf zijn vreugde te kennen, om hier voor de actieve afdeeling weer eens te mogen spreken. Spr. heeft voor dezen avond als onderwerp gekozen De Hand aan de Ploeg In een gloedvolle rede zette de heer Dorhout het doel en streven van den bond uiteen. Al 25 jaren zegt spr. zijn wij opgekomen voor het recht van de ouden van dagen; avonden achtereen hebben we dikwerf gesproken en steeds is spr. het doel van den bond dierbaar der geworden. De Bond kent geen par tij noch geloofskwestie; we strijden voor onze ouden van dagen in het alge meen. Als ieder eens goed voor oogen stelde, wat hij aan zijn ouders was ver plicht, en ze tot voorbeeld nam, dan was ieder lid van onzen bond en was het pleit spoedig beslecht. Maar zoover zijn we nog niet; we heb ben een zware strijd, maar des te meer volharden wij en gaat het langzaam bergopwaarts. Spr. dringt er krachtig op aan, dat de leden vrienden en ken nissen tot de afdeeling brengen, want juist in het groote aantal ligt onze kracht. Het was een schoon pleidooi van den heer Dorhout, zooals we dat van hem gewoon zijn en ademloos werd zijn re de aangehoord en het krachtig applaus gaf blijk, hoe men met hem instemde. Het verdere gedeelte van den avond werd aangevuld door den humorist Max van Laarhoven, een komiek eer ste klas, die uitstekend voldeed en ie der vele smalen hartelijk heeft doen lachen. Voorzitter bracht dan ook in zijn slui tingsrede een oprecht dankwoord aan den heer Dorhout en aan den heer van Laarhoven voor den pracht avond, die |zij den aanwezigen hebben geschon ken. KINDERSMART. Loom verschoof de zee tot lange ran den schuim, die elkaar in voortduring achtervolgden. Op het water stoeide de eerste zomerzon met donkere vlek ken, die speelsch zich strekten en bo gen en terug trokken om dan weer be haaglijk lang zich uit te reken. De slan ke zonneplekken dansten met inge houden jubel tusschen de donkere vlekken, die schenen te zoeken naai de voetjes van het blanke licht, om zich behaaglijk te laten treden. Overal glansden vlakjes als schoudertjes van vlugge baadstertjes, die voorzichtig door donkere mondjes gekust werden Langs het warme strand schreed een lichte meisjesgestalte^ ernstig, als bad zij. Langzaam ging zij, terwijl een vermetel windje het zomerrokje plooi de tot een allegretto vol variafies. Het meisje voelde dit, boog zich en streek de rimpels weg. Hield het niet van C. HOOGVORST, Tuinier. LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. muziek Of hoorde het naar het zee gezang Langzaam ging het ernstige gestal- tetje zitten. Roerloos tuurde hel de verte in, naar het einde der zee. Midden in de eenzaamheid zat het lichte kind. -- Lizeke, Lizeke, lijsde het schuim van de ziltige zee. Op Lize's wangen trilden tranen. Het gestoei op het water leidde haar ver driet niet af. Lize zag over de nimfen schoudertjes heen, lette niet op hel kruivende schuim, liet de zeilende meeuwen langs haar aandacht afglij den en zat stil, al uren. Achter haar boog het helm met el- ken windtocht mee. Zij merkte het niet. Zij voelde niet de beweging der luchten, der zee en de strooming door het helm noch zag zij die. Als een fijne vaas stond haar ziel tusschen de roeringen, blank en vroom van lijn. En over de rand daarvan hing in treu ring de welkende bloem. Of knakte het wondermooie Brak het brooze beeld van den knaap met het rozenroode gelaat Daar, achter haar, achter de duinen rij, woonde de knaap, die nu ziek was, en Ihuis, al een week. En terwijl de zon van achter de kimme rees met diepzin nige oogen, was Lize alleen. lederen nadag verdroomde ze aan zee, tot de zon vol gloed zich in de kim me doofde. Alle dagen waren verschil lend. lederen dag zonk de zon anders in zee. Lize sloot dan in haar glanzen de oogen het stervende zonlicht, om 't daarin een wijle te laten toeven en het er dan uit le la Ion vloeien als een druppel verdriet. De plaats in de klas bleef leeg. Toen zonk het donker in Lize's ziel neer als een stormnacht op zee, breed en onweerstaanbaar. De jongens en de meisjes zagen haar aan, vol kinder lijken weemoed, vol deernis voor een getroffen vriendinnetje. In de klas ging de lijst rond. De nieu we leerlinge wist het nog niet en legde het papier voor Lize's starende oogen. Een seconde schokte het door het we zentje heen. Lize zag, hoe vrienden en vriendinnen inteekenden voor een gul den en meer Zacht trok een vrien- dinnenhand de lijst onder haar oogen vandaan, maar niet zoo vlug, of Lize had al geteckend, met twee warme tra 'nen Aan het graf merkten de bedroefde ouders niet, dat een teere meisjesge stalte gebukt ging onder den dood van hun jongen. En toen een ander meisje den krans van de klas neerlegde, was liet, of Lize's hart ging stilstaan. En toch zij zou het niet gedaan kunnen hebben, waar iedereen bij was Maar toen de peinzende schare terug ging, drong Lize zich legen de zwijgen de ouders aan en snikte ze Ik was zijn meisje Aan zee verdroomde een late zomer dag. Lize zat aan het strand als een atoompje der eeuwigheid. Zij voelde ziel» wegzinken in de groote roering rondom haar en ze herdacht de dagen, die in droefheid doofden. Over haar straalde de zon door de geulen der wol ken. Op de ruischende zee stond een schoof van licht. In het meisjeshart treurde ie's liefs met gebogen blanken hals, teer klein wezentje in de zielesfeej;. Over dit alles welfde herinnering aai» een zonnigen zomer en het was of zij zijn beeld in de golven zag weerspiegelen. Lize begreep, dat zij leven moest ge ven aan al wat zich in haar bewoog Dien avond kuste het kind een jon gensportret en werd er een dichtcresje geboren. Lize schreef haar eerste ge dicht. „Mijn jongen" heette het MARKTBERICHTEN. DE KAASMAHKT. ALKMAAR, 4 Maart 1932. Op de Vrijdag gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 70 stapels wegende 50842 Kg. kaas, waarvan de prijzen als volgt 41 stapels Kleine f 29.50, 2 stapels Commissie f 25. Boerenkaas2 sta pels Kleine f 31. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 4 Maart 1932. Op de Vrijdag gehouden Graanmarkt waren in totaal 587 H.L.'s aangevoerd, als 115 H.L. gerstzaai- gerst f 8, chav. f 6.50 —7.50 293 H.L. haver f 6.50 a 7 zaalhaver f 8 a 9 69 H.L. Boonen, bruine boonen f 10 a 13 citroenboonen f 10 a 21 duivenboonen f 9.25 a 11.50 witte boo nen f 16 a 18 5. H.L. kanariezaad 1 H.L. mosterdzaad 10 H.L. karwijzaad f 20.50 a 21.30, blauwmaanzaad f 27 94 H.L. erwten groene kleine f 9.50 a 12 grauwe f 15 a 42 en vale erwten f 34 a 30. Alles per 100 Kg. Handel stug. Alkmaar, 7 Maart 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 57 vette koeien f 140 a 250; handel matig. 5 Vette Kalve ren f 50 a 110.-; Vette Kalveren per KG. f 0.80 a 1.20; 235 Nuchtere kal veren slacht f 3.- a 9.-; handel stug. Vette varkens per Kg. f 0.26 a 0.30.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2