FRISOBAA1 De vrouw, een zekere juffrouw Vos, die al op leeftijd was, werd op slag ge dood, terwijl de man met zware been kneuzingen naar de Rijksklinieken is vervoerd. Toen de ziekenauto arriveer de was hij buiten kennis men vreest voor zijn leven. Volgens ooggetuigen zou het ongeluk zijn geschied, omdat de automobilist wilde probeeren nog juist te passeeren toen de boomcn al werden gesloten. Be vestiging hiervan hebben wij nog niet kunnen krijgen. Van andere zijde vernamen wij nog, dat de automobilist op hopelooze ma nier moet hebben gereden, zoodat zijn snelheid reeds de aandacht van de po litie had getrokken, nog voor het onge luk geschiedde. Bij den watertoren zou een politie-agent hem reeds in een an dere auto achterna hebben gereden, omdat hij de manier, waarop hier de snelheidsbepalingen werden overtre den, onverantwoordelijk oordeelde. Van dc situatie daar ter plaatse zijn onmiddellijk fotografische opnamen gemaakt. De automobilist is ter be schikking gesteld van den commissa ris in de eerste afdeeling. Het bleek een 24-jarige student uit Uirecht ie zijn. zijn twee dames uit Gouda van onge-.sende wolken. Ik was nog zeer gelukkig met toen zij na uit een bus ge met luik- want anders had ik heelemaal ;- C. HOOGVORST, Tuinier. LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. ONDER HET IJS GESCHOTEN. Veehouder uit Echten verdronken. De 43-jarige veehouder J. Boersma uit Echten (Fr.) is Zaterdagavond met zijn rijwiel te water gereden. Hij is daarbij onder het ijs geschoten en verdronken. VROUW VERDRONKEN. Zaterdagnacht hebben twee scliip- persfamilies, met hunne schepen lig gende in he Schuitcndiep te Gronin gen, te rijkelijk sterken drank ge bruikt. Na het drinkgelag hebben de beide echtparen, elk voor zich, ruzie gekregen. Het eene echtpaar heeft daarbij zooveel lawaai gemaakt, dat de politie tusschenbeide moest komen om de rust en de vrede te herstellen. Bij het andere echtpaar heeft het drankmisbruik ernstiger gevolgen ge had. Op een gegeven oogenblik hoorde dc politie een plons in het water. Het bleek dat dc vrouw in het water ge vallen was. Een poosje later werd haar lijk opgehaald. Het vermoeden bestaat, dat de man zijn vrouw in het water geduwd heeft. De politie onder zoekt het geval. Oneerlijke Notarisklerk aangehouden. De majoor van den rijksveldwacht te Heerlen en de rijksveldwacht te Voerendaal en Hoensbroek hebben ze keren M. notarisklerk te Klimmen aangehouden, verdacht van oplichting verduistering en valschheid in ge schrifte. Het betreft hier bedragen van verscheidene duizenden guldens. Vooral kleine landbouwers uit Klim men, Ransdael en omgeving zijn het slachtoffer. M. is naar Maastricht overgebracht. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van .T. Halleheek, caféhouder te Hoorn, r.c. mr. A. M. Ledeboer, cur. A. .1. M. Leesberg te Alkmaar van L. v.d. Oord, winkelier te 't Zand, gem. Zijpe, r.c. .mr. A. M. Ledeboer cur. mr. P. Lange veld te Alkmaar. EEN KINDJE VERHONGERD? Op last van de justitie te Amsterdam is het lijkje van een meisje van 4 maanden, dat in een woning in de Gerard Doustraat is aan getroffen, in beslag genomen.De dokter had geen doodsoorzaak kunnen vaststellen, doch hield rekening met de mogelijkheid, dat het kind gestorven is, tengevolge van gebrek aan voedsel. De ouders ontvangen de gewone uit- keering van maatschappelijken steun. Er loopt thans een onderzoek naar de vraag, of de ouders aan den dood van het kind schuld hebben, doordat zij het hebben verwaar loosd. BRANDSTICHTING Een dreigbrief. In de gemeente Waspik komt men meer en .meer tot de overtuiging, dat de laatst plaats gehad hebbende brand waarbij twee groote boerderijen met schuur en stalling zijn afgebrand en waarbij 12 koeien in de vlammen zijn omgekomen, terwijl de 16-jarige De Zeeuw daarbij zulke ernstige brand wonden opliep, dat jnen thans nog voor het behoud van zijn leven vreest, aan kwaadwilligheid moet worden toegeschreven. Aanhoudend hebben te Beneden kerk, nadat een vorig jaar de groote Lederfabriek Hagen en Co." is afge brand, waarvan men ook nooit de oor zaak heeft kunnen vaststellen, begin van branden plaats gehad. Het vermoeden, dat al deze branden door kwaadwilligheid zijn ontstaan, is nog toegenomen, nu de landbouwer Bulks een brief heeft ontvangen, waar in de volgende woorden met een speld of naald zijn geprikt „Nu gij spoedig aan de beurt om af te branden. Werkverschaffing". Door de politie wordt een streng on derzoek ingesteld, doch tot heden zon der resultaat. Te Wassenaar twee oude dames aan gereden een gedood een gewond. Vrijdagavond omstreeks half acht veer 65 jaar stapt te zijn op den Rijksstraatweg na bij de Van Bommel laan te Wassenaar wilden oversteken, door een vrachtau to gegrepen. Een der dames werd op slag gedood dc andere werd zwaar gewond naar het Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht. Men vreest voor haai' leven. Van een defecten postzegelau,'tomaat en een eerlijk jongmensch. Rotterdam heeft een groot postkan toor. Dat groote postkantoor heeft lo ketten, die menigeen al tot wanhoop hebben gebracht. Hoe vaak komt het voor, dat men juist het loket, dat jnen zoo dringend noodig heeft voor zijn neus dicht ziet gaan, omdat de tijd daar is, dat de be ambte rusten of eten moet Vrijdag avond wilde een jongmensch in het postkantoor nog even een postzegel van 1V'2 cent koopen. De loketten waren reeds gesloten. De groote stad maakte zich gereed voor den nacht. Dies be sloot het jongmensch gebruik te ma ken van één der automaten, die tegen betaling van 3 cents 2 postzegels van 1J2 cent plegen af te geven. Hij depo neerde drie centen in liet gleufje en wachtte.... zie> daar kwamen twee postzegels benevens twee centen. Ilij uced het nog eens. Zelfde resultaat, Nogmaals. Uitkomst Idem. Dat duur de net zoolang, tot het jong,mensch een arm vol postzegels voor slechts een luttel bedrag uit den automaat luid gehaald. In plaats van blij te zijn met dat mee Ivallertje, was het jongmensch lievei eerlijk, hetgeen hem tot eer strekt. Hij liep met zijn buit naar één der nog aan wezige ambtenaren en vertelde zijn automaat-avontuur van a. tot z. De postzegels werden hem afgenomen, hij kreeg precies wat hij hebben moest te gen den overeengekomen prijs, hene vens een bedankje voor zijn eerlijkheid in de automaat werd dadelijk buiten dienst gesteld. OUDE VROUW VERBRAND. Vrijdagavond j.1. is de 82-jarige wed. R. List, waarschijnlijk doordat zij in haar stoof een brandend petroleum lampje had gezet, in brand geraakt. Zij werd in zorgwekkenden toestand naai' 't Ziekenhuis ovoigebracht, waar zij Zaterdag is overledtm. ONGELUK BIJ HALFWEG. Een blinde door de tram over reden en gedood. Vrijdagavond ongeveer 3 uur is op den weg Amsterdam-Haarlem, bij de Vinkebrug, egn 62-jarige man door de lra,m gegrepen cn overreden. Het was de te Haarlemmerliede wonende blin de C. Kroon, die daar met zijn zeven jarig zoontje liep. Ilij wilde dc rails oversteken, toen dc jongen hem waar schuwde, dat er een tram aankwam. De man keerde terug en werd toen juist door de tram gegrepen. Zwaar ge wond is hij naar het Ziekenhuis te Haarlem vervoerd, waar hij kort daar na overleed. Zakenrelaties per vliegtuig. Een 'zakenman begaf zich Vrijdag cm 9 uur 15 minuten in een vliegtuig der Nationale Luchtvaart School van Waalhaven Rotterdam, naar Twente, had daar besprekingen in drie verschil lende plaatsen en was te 6 uur te Rot terdam terug om te 8 uur een vergade ring bij te wonen. Hiermee wordt weer eens de toe komst uitgestippeld, die een vooraan staande plaats zal geven aan 't vlieg tuig als «verkeersmiddel. Dat andere gewesten van ons vader land het voorbeeld van Twente volgen door werkloozen te werk te stellen bij den aanleg van luchthavens. En als dan de uitmuntend aangelegde militai re vliegterreinen eens zullen zijn open gesteld voor het algemeen luchtver keer, zal een groote stap voorwaarts zijn gedaan om het zaken-, toeristen- en sportverkeer per vliegtuig te bevor deren. het water moeten liggen. Ik legde het, zoo goed als ik kon, zoo neer, dat ik niet in het water lag te rollen. Ik was toch al druipnat. Zoo dreef ik twee a drie uur rond, zonder hoop op redding, met de dood voor oogen. Toen nam de storm gelukkig eventjes af en kon ik weer om mij heen zien. Het water werd, mede door de inmiddels ingetreden eb, wat kalmer. Ik kreeg toen geen water meer in mijn boot. Het werd al stiller, ik maakte toen maar weinig drift meer en om ongeveer vier uur in den namiddag zag ik, hoewel nog ver verwijderd, een visschersschuit achter zijn anker op een droogte liggen. Eer ik er echter aan toe was. raakte mijn boot, welke diep lag door het Vele water dat ze in had, de grond. Daar het bijna laag water was, zat ook de visschersschuit weldra aan de grond, zoodat die geen hulp kon bieden en ik ver plicht was over boor~ te stappen. Tot over mijn middel door het water stappende, mijn boot meetrekkende, wist ik de visschersschuit te bereiken. Het was de W.R. 233. Schipper Rotgans. Ik werd door hem van drooge klee- ren voorzien en in het vooronder bij de war me kachel kwam ik spoedig bij. Toen de vloed opkwam was het stil en voeren lecht in de wind op. Hoewel schipper Rot gans mij graag weer naar Oost had willen brengen, oordeelde hij het beter, te trachten Den Helder te bereiken. Bij het vallen van dc avond kwamen we daar binnen, en werd ik, na op het Havenkantoor verschillende verkla ringen te hebben afgelegd, verwezen naar het Zeemanshuis, waar ik voor de nacht een goed onderdak kreeg en de inwendige mensch kon versterken. Woensdagmorgen arriveer de ik weer aan boord van mijn schip. Hoewel mijn handen nog opgezet zijn van de kou en de vermoeienis nog niet geweken was, geloof ik, dat ik verder geen nadeelige gevolgen van mijn avontuur zal ondervinden. Ik ben won der boven wonder behouden gebleven. Mijn bootje heeft zich goed gehouden. Voor een deel heb ik ook aan het stillen van de storm mijn redding te danken. Ik ben door het oog van de naald gekropen. In 99 gevallen van de 100 komt het onder zulke omstandigheden minder goed af. Tex. Crt. ENKHUIZEN. Dc N.V. Brood- Koek en Beschuitfabriek alhier heeft den prijs van het brood van 16 op 14 ct. ge bracht. BERKHOUT. Niet minder dan 16 sol lieitanten hadden zich aangemeld voor le functie van kassier der Boerenleen bank „Berkhout II"'. Benoemd werd thans de hr. II. Mol, brievengaarder alhier. ANDIJK. Als een zeer ongunstig tee- ken des tijds valt van hier te melden dat een zoo goed als nieuw woonhuis (wat f 5000 gekost heeft) met schuur 7 aren bouwland, in publieke veiling verkocht werd voor f 1800. Op dit bedrijf rustte een '2-tal hypo theken met 'n totaal bedrag van f 5000. HENSBROEK. Bij den veehouder D. Wit alhier heeft zich het bijzondere ge val voorgedaan, dat een koe drie kal veren tor wereld bracht. PROVINCIAAL NIEUWS. TEXEL. Oost. Angstige uren in een roei boot. De schipper vertelt Door een hevige stormvlaag sloegen twee luiken van de bovenlast vlas af. Om deze weer op te visschen, stapte ik direct in de boot. Ik gunde mij geen tijd mijn klom pen aan te trekken en was blootshoofds. Ik gooide los. Toen ik een luik in de boot had, zag ik al, dat het verkeerd af zou loopen en poogde ik meteen weer onder de opperwal te komen. Ik had echter maar één riem en het geval was hopeloos. Zonder anker aan boord was ik na vijf minuten een speelbal van wind en golven. Ik stond er machteloos te genover. Met de riem kon ik de boot nog wel sturen, zoodat ik op het diep een in de grond geplant baken kon vastgrijpen. De sleeptros heb ik met een losse bocht om het baken gelegd en het andere einde aan de roeibank vastgemaakt. Ik achtte toen het grootste ge vaar geweken, en hoopte toen, dat er spoe dig hulp zou komen opdagen. Ongeveer een half uur heb ik aan het baken vastgehangen, toen ik het tot mijn ontsteltenis hoorde af knappen. Ik ging weer op drift en snel ook, daar de storm nog steeds in hevigheid toe nam. Ik zag geen redding opdagen en waan de mij verloren. Mijn bootje kreeg af en toe water over en tot m'n schrik kwam ik tot de onaangenamen ontdekking, dat ik niets in de boot had om er water mee uit te scheppen. Ik werd zelf ook doornat en verkleumd van de koude felle Noordenwind. Tot overmaat van ramp was ik met een groote golf nog mijn riem kwijtgeraakt en verloor ik verloor ik de macht over mijn bootje totaal. Nu was ik geheel en al ten prooi aan stroom en weer en water. Het stuivende zeewater benam mij alle gezicht. Ik zag niets dan water en drei- iedere zakenman gewenscht, dat hij deze vergadering bezoekt. Tooneelvereenigiiig „Excelsior". Zondag 13 Maart, gaf bovengenoem de vereeniging een uitvoering, in de zaal van den Heer Swaerts. Deze vereeniging, bracht ons voor 't voetlicht „De Wapens Neer", Oorlogs drama in 4 Bedr.. naar den gelijkna- migen roman, van Bert ha von Sutner. Het was jammer, dat de opkomst zoo klein was, daar er door deze ver. kos ten noch moeite gespaard was, om dit zoo goed mogelijk naar voren te doen komen. Wij moeten een woord van lof brengen aan de medespelen den, daar dit tooneelstuk, op uitsteken de wijze is naar voren gebracht, wat ook wel het bewijs leverde van 't dave rend applaus, na de bedrijven. Wij hopen voor „Excelsior" dat de opkomst], op andere plaatsen grooter mag zijn, daar deze vereeniging, van plan is ook nog enkele andere plaatsen te bezoeken. De avond werd verder besloten met een gezellig dansje. GEMEENTE WIERINGEN. WIERINGERMEERPOLDER. Sluis I.. Een cabaretavond. Zaterdag spoedden zich de meeste bewoners van Sluis I naar de Cantine, zoodat het gebouw weldra stampvol vroolij- ke gezichten was, die in spanning ai- wachtten de dingen, die zouden komen En dat het iets bijzonders was bleek wel uit de aanwezigheid van den heer Tenkbergen, Inspecteur van den Volks bond. Nu, het was ook iets buitengewoons. Want het optreden van de cabaret- tiers Paul Ostra en Mevr. Hetty Ruys hebben de aanwezigen een avond van genot verschaft. Hun repertoire was vol afwisseling en dan Antonius, als buikspreker, hij was kostelijk en een geweldig gelach om de kwinkslagen klonk vele malen door 't gebouw. Laten we ook niet vergeten de heer Frank aan het klavier, die op uitste kende wijze begeleidde. Het gezelschap had enorm succes en we hopen op zul ke avonden nog meerdere malen te worden vergast. De Terp. Zondag woei van het can- tinegebouw aan de Terp de Hollanü- sche driekleur. Dit gebouw was n.1. voor het eerst in gebruik gesteld. We wenschen den cantine-chef, den heer van Dam veel succes en verwachten dat de Terpbewoners er vele aange- 'name uurtjes mogen doorbrengen. Intercommunale Telefoon-aanslui tingen. Te Sluis I zijn thans 3 interc. telefoon-aansluitingen. Men verwaclit er ook weldra nog 3 aan Sluis III. ANNA PAULOWNA. Wals te water. Zaterdag geraakte aan den Kerkweg een stoomwals van den wegenbouw aan dezen weg te wa ter. Met veel moeite gelukte het de Garage-houder Nic. Jonker dit zware gevaarte weer op het droge te brengen B. K. C. 2 -- Texel 2. Zondag heeft B.K.C. op eigen terrein Texel bekampt en met een 2-1 overwinning wist B.K.C. op eigen veld te zegevieren. Midden standsvereeniging Anna-Pau- lowna. Op Woensdag 16 Maart zal deze vereeniging een Leden-vergadering houden in de zaal van den Heer Ros sen, Spoorbuurt. Als hoofdpunt be spreking Winkelsluitingswet. Voor de genen, die nog geen lid zijn is alsnog gelegenheid zich op te geven bij het bestuur of op dc vergadering Aangezien er voor winkeliers een zeer belang rijk punt wordt besproken, is het. voor B39 PER Vz POND GEEL. 30d. GROEN 35 ROOD 40 PERHPDi Cfitede £*t Cjoedkoope Oabalz Mandoline ensemble „Oefening Kweekt Kunst." Voor de ledenuitvoering welke Zon dagavond j.1. werd gehouden in „Concordia" bestond groote belangstelling de zaal tot in alle hoeken bezet. Alvorens met de afwerking van het pro gramma begonnen werd, deelde de Heer Jong kind in zijn openingswoord mede, dat O.K.K. over enkele dagen (21 Maart) tien jaren be staat. Een terugblik op deze afgelegde periode en de daarin behaalde resultaten, doen zien, dat O.K.K. een vooraanstaande plaats heeft ingenomen in het muzikale leven op Wierin gen. Spr. hoopt dat de volgende tien jaar even succesvol voor O.K.K. mogen zijn. (Uit de boezem van de burgerij is voor enkele maanden terug reeds een huldeblijk aan de vereeniging aangeboden in den vorm van een vaandel. Verslaggever.) Het muzikale gedeelte van dezen avond bestond uit vier muzieknummers. Begonnen werd met de Concert Ouverture Klange vom Erie-See van Kolki. Dit nummer werd goed gespeeld, behoudens het slot, wa' zeer ongelijk was. Wellicht zal dit voor een deel toe te schrij ven zijn aan de luidruchtige stemming wel tijdens de uitvoering heerschte. Het publiek moest nu toch eindelijk eens gaan inzien, dat het niet prettig voor de optredende ver eeniging en de directeur is als de halve zaal buurpraatjes houdt, men moest het gegons van stemmen eens hooren bij de rusten in de nummers. Beter was het met no. 3, de Ouverture L' Ile Enchantée. De Heer Jongkind liet dit num mer mooi spelen, en een woord van lof aan den heer H. Zon, voor zijn goede spel in de nogal belangrijke pianopartij van dit num mer. De overige aanvullende instrumenten wa ren gaaf en goed op dreef. Besloten werd met de marsch, Amschied der Gladiatoren, van Blankeburg. Een stevig applaus was het loon voor Jong kind en zijn club bij de beëindiging van het programma. Voor het tweede gedeelte van den avond had men ditmaal weer eens een tooneelstuk ingestudeerd, en wel de klucht „Willy's Trouwdag", in drie bedrijven van Otto Hètr- ting. De opvoering van deze hoogst komische verwikkeling is in alle opzichten voortreffe lijk geslaagd. Wanneer wij in aanmerking nemen dat er verschillende debutanten wa ren, die wel eens in een klein stukje mee had den gespeeld, doch nog nimmer in een heusch groot tooneelstuk een belangrijke rol hebben vervuld, dan heeft dit een dubbele beteeke- nis. Wij achten ons ontslagen van de plicht een uitvoerige beschrijving van het stuk te ge ven aangezien dit overbekend is en reeds ee- nige malen op Wieringen opgevoerd. Wij kunnen dus volstaan met resumé van de spelers te geven. Jannes Bosker Ozn., zag zich belast met met de titelrol, en had zich deze^ rol weer ge heel ingeleefd. Zijn spelen is absoluut los en van een vlot tempo. Het stuk werd dan ook weer voor een goed deel door hem gedragen. De volkomen vrijheid, waarmede hij speelt was voor zijn jongere tegenspelers een groot gemak. De gevolgen van deze vrijheid zijn dan ook ook, dat Jannes soms te vrij wordt, en aller lei woorden er uit gooit, die niet op hun plaats zijn. Wij denken b.v. maar aan „daar heb je Witvliet ook weer" als de veldwachter op het tooneel verschijnt. In een revue is zooiets wel aardig, doch bij een vlot geschre ven stuk als dit is, hoort dat niet. De Heer Jb. Bakker als Oom Ulrich was weer onbetaalbaar, een echt fijn gespeelde rol, en wat de belangrijkheid betreft even groot als die van Willy. Om de kostelijke staaltjes van onnoozelheid is gebruld van het lachen. Mej. E. Dekker Jbd. als Elly, Willy's vrouw, was één van de debutanten en zij heeft haar heel goed van haar taak gekweteneen ietsje losser en minder bescheiden had het nog wel kunnen zijn, maar dat leert wel het spreken was heel goed. Mej. Tea Lont als Lou, de vriendin van Elly, sloot zich goed bij het geheel aan het spreken moet niet zoo vlug zijn, ook de hou ding nog wat losser. M. Heijblok als Ferry had een rolletje wat niet bijzonder voor hem geschikt was, ter wijl de heer Jan J. Bosker als Kurt nu ge heel „in" was, zoodat een goed geheel werd verkregen met de hoofdfiguren. De jongeh. S. de Jong heeft op heel goe de wijze de rollen van Schmidt en Struck gedoubleerd, en belooft een goede kracht te worden voor onze dorpertooneelclub, als eerst die lastige baard maar uit de keel is dan zal het spreken ook wel beter worden, Simon. De Jongej. Nelly Bakker was ook één van de jeugdige krachten welke de vuurdoop on dergingen, en Nelly heeft zich er goed door geslagen. Haar angst bij de vermeende inbre kers was heel goed. En ten slotte een van de veteranen de Heer Oden, welke in het korte moment, dat hij op moest zijn heeft bewezen, dat de planken hem niet vreemd zijn. Als geheel dus een mooie opvoering, heel mooie en grappigé tooneeltjes werden te zien gegeven. Het lachen was niet van de lucht, en het spontane applaus, wat steeds na ieder be drijf weerklonk, was een bewijs dat de pres- tatie's op prijs werden gesteld. Een gezellig bal besloot den avond. Tijdelijk ambtenaar. Tot tijdelijk ambte naar ter gemeente-secretarie is benoemd de heerC. N. Klomp van Woudenberg. Vrijwillige Broederdienst. De dienstpl* gen J. Bakker, F. Bontes, H. Groen. G. Giof- fen, C. C. Grootemaat J, Halfweeg, W. Half- weeg, D. Hollander, B. Kat, C. J. Koorn, N. Koorn, G. B. Langes, W. Lont, N. Mulder, C. Omis, S. Veerdig, S. v. d. Velde, F. Verhage. J. Vink, G. J. de Vriesen W. v. Wijngaarden zijn bij beschikking van den Commissaris der Koningin voorgoed vrijgesteld wegens broe derdienst. Keuring dienstplicht. De keuring voor den dienstplicht zal voor de lichting 1933 voor deze gemeente plaats hebben te Schagen op 27 April a.s. Jeugdzorg. Op 23 Maart a.s. zal in de bioscoopzaal De Haan te II.-Hoef, worden vertoond de film van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstel lingsoordon en Vacantiekolonies, waar l>ij de Heer A. G. Bos van Egjnond aan Zee een lezing zal houden. Moderne reclame. Dc firma Erven Wed. Van Nelle zal op 21 en 22 Maart a.s. een filmdemonstratie over lvoffie- en theecultuur geven te De Ilaukes en Den Oever (zalen K. Halfweeg en Jr. Lont). J.V.O. berichten. Donderdag bijeen komst voor meisjesgroep II ^ester- land). Vrijdag half acht gymnastiek voor meisjes-leden cn meisjes-adsp. te II.-Hoef. Zondagmiddag half drie bij eenkomst jongens-adsp. in de Vonk drie uur bijeenkomst leden. Politie. Gev. een bruin leeren siga renkoker. Verl. een plaat triplexhout. lnl. bij den Gem.-bode. Uitvoeringen Kindertooneel van Volkonderwijs. Wij herinneren ons nog het groote succes, dat dit kinder tooneel had met de opvoering van het zangspel „,Het Gouden Kleedje". Nu zullen de kleinen Vrijdag en de groo- ten Zaterdag te Hippolytushoef en Woensdag daarop te Den Oever wor den vergast op het schipperstooneel- stuk „Daar was laatst een meisje loos Wij verwachten, dat dc zalen le klein zullen blijken voor 't aantal belang stellenden, dat van 't kindertooneel- spel wil genieten. Uitvoering „Harmonie". Harmonie zal op den tweeden Paaschdag een openbare uitvoering in Concordia ge ven, waar behalve een concert, de kluchtspelen worden opgevoerd Een angstvolle nacht en „De aardschok". „Wieringen Vooruit". Wij vestigen dc aandacht op de advertentie op de voorpagina in dit nummer, betreffen de de Nederl. Middenstandsspaarbank" welke instelling als agent alhier heeft aangesteld de heer P. de Graaf. Ook op het gebied van bankwezen is dus onze gemeente weder een instelling rijker geworden. DOOPSGEZ. GEM. Vrijdagavond 8 uur Doopsgez. Jongerenkring. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I voor de gouden-kruis-wedstrijden een thuis wedstrijd tegen Schagen n en heeft 't niet tot een overwinning kunnen brengen. Succes welke enkele malen de leiding wist te nemen speelde geen beste wedstrijd en moest 't dan ook afleggen met een 54 nederlaag. Dus onze beide elftallen zijn voor de Goudenkruis wedstrijden uitgespeeld. HOLLAND-BELGIë, 17 April a.s. Liefheb bers, die deze wedstrijd willen bijwonen en zich nog niet opgaven om in het bezit van een kaart te komen gelieve zich hiervoor spoedig op te geven bij den heer Nieuwbuurt. De kaarten moeten bij het bestellen vooruit betaald worden, daar ook de gelden voor de kaarten voorop gestort moeten worden. Men vrage inlichtingen bij bovengenoemd adres. Bouwterrein verkocht. De heer Ippel te Hollebalg heeft voor den bouw van een woonhuis een perceeltje bouwterrein aan gekocht van den heer C. Kooijman aan de Hollebalgerweg. NIEUWBOUW. Aan den aannemer J. C. Klein te H.-hoef is door de heeren Gebr. Mostert, de bouw opgedragen van een burger woonhuis aan het Viervoetspad. Een nieuwe verkeersweg Naar wij verne men zijn er plannen in wording, voor een nieuwe verkeersweg vanaf den Slingerweg tot aan de Pompsteeg te H.-hoef. Deze ver keersweg, waardoor van de Slingerweg men een rechtstreeksche verbinding met H.-hoef krijgt zou een enorme verbetering worden en een keurige uitbreiding van H.-hoef.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2