WIJ BREIEN en repareeren alle soorten wollen kleeding. kousen en sokken, ook de allerfijnste. Voor NIEUWWERK ZIJN WIJ No. 1 JAAP SNOR, DEN HELDER, Zuidstraat 19. (Let op den Gelen Winkel.) Depots voor Wieringen Hippolytushoef C. DUIJNKER, Den Oever Jb. Kaleveld. droge platen uit en 4 jaar later was hij reeds millionnair. Hij was een der rijk ste mannen ter wereld en. heeft onge veer 75 millioen dollar in de laatste jaren geschonken aan wetenschap en liefdadigheid. Behalve in de Ver. Sta ten heeft hij klinieken te Londen, Pa rijs en Stockholm giften van een milli oen dollar doen toekomen CHINEESCHE WREEDHEID. Foltering van een inlandsch priester. Een inlandsch priester Gebriel Liou kreeg des nachts onverwachts bezoek van een bende bandieten. Met de revol vers in de vuist dwongen zij den missio naris op te staan en hen te volgen. Pa ter Liou bleef heel kalm en dat heeft hem het leven gered. De bandieten heb ben hem geweldig gefolterd en levend begraven. Eerst werd Pater Liou geblindoekt, zijn óoren werden met gesmolten was volgegoten en aan handen en voeten gebonden werd hij in een kuil gewor pen waarin men aardappelen bewaart. Deze kuil die met een groote steen werd afgedekt was zoo ondiep dat Pa ter Liou steeds in gebogen houding op zijn knieën moest zitten, hij was daar nauwelijks in staat om adem te halen. Deze marteling duurde 27 dagen. Einde lijk lieten de beulen Pater Liou weer naar zijn familie terugkeer ;n, de mis sionaris was physiek en physisch ge heel ondermijnd en de geneeslieeren vreezen dat zijn zenuwen zoo geschokt zijn dat hij ongeneeslijk zal blijven. DOOR CONCURRENTEN GEFOLTERD EN VERMOORD. Op een zolder van een leeg huis in Manhat tan te New York heeft men de lijken gevon den van twee bekende misdadigers en smok kelaars Gernal Verontico en Antony Lom zay, die waarschijnlijk door leden van een concurreerende smokkelaarsbende zijn ver moord. Uit de sporen, die op hun lichamen zijn gevonden, leidt de politie af, dat zij voor hun dood zijn gefolterd, waarschijnlijk om hun een of ander geheim te ontrukken. i DOOR EEN ROODHUID VERMOORD. Te Globe in den Amerikaanschen staat Arizona heeft een Roodhuid zich voor den rechter te verantwoorden gehad wegens het vermoorden van een Amerikaansche studen te. Buiten het gerechtshof stonden tijdens de rechtzitting tal van Indianen met hun squaws, die haar kinderen op den rug droe gen. Het slachtoffer, de 22-jarige Henriëtta Schnierler, was van de Columbia Universi teit naar de bergen van Arizona gegaan, ten einde daar de ritueele dansen van de Apache Indianen te bestudeeren. Men vond haar lijk met messen doorboord en gekorven, in een ravijn. Het meisje was gekleed in een Indi- aansch costuum, dat zij zelf had gemaakt. De verdediger van den Indiaan, die ervan wordt beschuldigd het meisje te hebben ver moord, beweert dat het slachtoffer met zijn cliënt wettig was getrouwd. Zij reed samen met hem op één paard, dat mogen bij den stam slechts man en vrouw doen. Toen de beklaagde op zekeren dag dronken was, heeft hij zijn vrouw doodgeranseld. Dat was vol gens den verdediger zijn recht overeenkom stig de Indiaansche zedenwet. BINNENLANDSCH NIEUWS Wat doen onze concurrenten Volgens de laatste berichten van dr, Van Rijn, rijkslandbouwconsulent te Rome, is het poten van vroege aardap pelen in het Zuiden van Italië en op Si cilië thans afgeloopen. In de provincie Napels blijkt de met aardappelen be- teelde oppervlakte eenigszins groo- ler te zijn dan verleden jaar toen 10.002 H.A. met dat gewas bezet waren, ter wijl voor Sicilië, waar ongeveer 12300 H.A. zeer vroege aardappelen worden vM"5ouwd, is de stand van het gewas gunstig. 4 De stand van de tuinbooneri op Sici liö is in het algemeen zeer gunstig. De ze teelt is daar zeer belangrijk en om vatte verleden jaar 245.000 II.A., eer wijl in geheel Italië ongeveer 540.000 H.A. met tuinbooncn beteeld waren. Bezuiniging bij de Spoorwegen. Opheffing van het reizigers verkeer op kleine lijnen. Tot de bezuinigingen, die de directie van de Spooorwegen overweegt en die reeds de goedkeuring der betrokken rijksinstanties moeten hebben verwor ven, behoort, meldt het „Volk", de ge deeltelijke of algehecle stopzetting van het reizigersverkeer op o.a. de volgende spoorlijnen Hoorn-Bovenkarspel. Kwadijk-Edam-Volendam. Van Ewijcksluis- Schagen., Tot de opheffing meent men te ge reeder te kunnen overgaan, omdat op de genoemde trajecten busdiensten reeds in het reizigersverkeer voorzien. GEMEENTE WIERINGEN. DEN OEVER's KINDERKOOR. (Dir. Jb. I. Hovenier. De eerste uitvoering van bovenge noemd koor, welke Zaterdagavond werd ge houden in de zaal van den Heer Jurry Lont, kan uitstekend geslaagd heeten. De resultaten, welke de Heer Hovenier in den korten tijd, dat hij deze koorklasse leidt, heeft weten te bereiken, hebben wij kunnen bewonderen in de opvoering van de operette „De fee van de bron." Wie dit werk al eens van nabij heeft mee gemaakt weet, wat een ontzaggelijk werk voorafgaat, voor dat één en ander ten too- neele kan gevoerd worden. De Heer Hovenier heeft een koorklasse van ongeveer 50 kinderen met een zeer uitéén- loopende leeftijd, d.w.z. van 6 tot 15 jaar. Voor de bezetting van de diverse onvermij delijke solo-partijtjes behoefde hij dus niet naar meer volwassenen om te zien en het geheel kon dus kinderlijk blijven. Deze operette welke geschreven is door Jac. Wilson, op muziek van E. Koning, is voor kinderen bevattelijk, de tekst gaat niet boven hun begripsvermogen. Het is gebouwd op een oud kindersprookje, waarin een betooverde prins, een koning, een koningin, een heks, elfen, kabouters, een fee en ook het reddende meisje wat later met de prins trouwt als de betoovering is verbroken. Kortom hetzelfde genre zooals de oudere ge- neratie's lang hun kinderen steeds binnen hebben gebracht in het verbeeldingsland, wat sprookje heet. Ook de muziek is voor kinderen aanneme lijk geschreven, rekening houdend met de omvang der kinderstem, iets wat een belang rijke factor is bij kinderzang. Het behoeft dan ook geen betoog, dat de leiding van een dergelijke zangklasse zich bewust moet zijn van de verantwoordelijk heid welke hij op zich neemt bij het vormen van de kinderstem. De Heer Hovenier heeft ons doen hooren, dat het hem ten volle is toevertrouwd. En de talrijke ouders, welke aanwezig wa ren zullen met ons beamen, dat het zangon derwijs van hun kinderen in goede handen is bij den Heer Hovenier. De koortjes klonken zeer beschaafd, zonder dat te veel van de krachten der kleinen werd gevergd. De uitspraak, vooral van de ijklan- nen was nog wel niet geheel vlekkeloos, doch dit zal naar mate er steeds op gewezen wordt, wel beter worden. Het acteeren van de kleuters is een lust om te hooren, wanneer men ze hoort gebruik maken van de klemtoonteekens, om toch vooral maar duidelijk te zijn. En allen kon den hun rollen perfect. Van een aparte be oordeeling zullen we ons onthouden, want allen hebben hun uiterste best gedaan en al len opnoemen zou onmogelijk zijn. De Heer Hovenier had het geheel goed in handen, en de kinderen waren geheel inge steld op het bekende beginaccoord van de piano, als hij of zij moest beginnen. Wij behoeven niet te zeggen, dat de geheel gevulde zaal aandachtig meeleefde met het gebeuren op het tooneel, en dat na ieder be drijf een luid applaus weerklonk. Bij het einde der uitvoering trad de Heer Hovenier naar voren op het podium, tenein de de ouders en aanwezigen te danken voor hun belangstelling, welke zij hem en zijn koortje heeft betoond. Ook de stille werkers, welke noodig zijn bij de voorbereiding van een opvoering als deze, de Heer en Mevr. Goddefroy en Mevr. Ambachtsheer werden dank gebracht voor hun vele moeite, welke zij zich getroost heb ben om zoogoed mogelijk te slagen. Mejuffrouw Brinkman, welke de diverse solopartijtjes en elfendans heeft ingestu deerd, werd bloemen aangeboden, terwijl een kabouter den dirigent een mooie bloemen mand aanbood. Tenslotte zij nog vermeld, dat de costu- meering keurig verzorgd was. Oosterland. Vergadering „BOUWAT." Zaterdagavond hield bovengenoemde ver- eeniging een vergadering in de zaal van den heer Alb. Klein te Oosterland. Aanwezig wa ren 16 leden waaronder de leeraren de Hec- ren van Meurs en Steinmetz. De Heer M. J. Bosker, voorzitter van „Bou- wat" openl de vergadering met een woord van welkom. In zijn openingswoord deelt spreker mede dat aan drie leerlingen het diploma van Bouwat zal worden uitgereikt. Dit is dan ook het doel, aldus spreker, en hij spoort de leerlingen die het diploma nog niet hebben aan de cursus te blijven volgen. De Voorzitter geeft vervolgens het woord aan den Heer Steinmetz voor het uitreiken van de diploma's. Deze overhandigd de diplo ma's aan de Heeren D. Hegeman Jz., T. Lont Jzn en N. Lont Klz., waarbij hij tevens de wensch uitsprak dat deze diploma's tot suc ces mogen leiden. De Voorzitter feliciteert de leerlingen met het behalen van het diploma en wenscht hun hiermee succes. De Secretaris, de Heer Hegeman dankt de leeraren voor alles wat zij hebben gedaan voor Bouwat en biedt de Heeren van Meurs en Steinmetz een kleine huldeblijk aan. De Heer van Meurs dankt voor de attentie en feliciteert de gediplomeerden leden. Verder deelt de Heer van Meurs mede dat hij bereid is de leden welke gediplomeerd zijn nog verder te helpen. De Heer Steinmetz dankt eveneens voor de attentie en spreker sluit zich bij de woorden van den Heer van Meurs aan. De Voorzitter dankt vervolgens de leeraren voor het onderwijs dat zij nog willen geven aan de gediplomeerden leden en hoopt de leeraren nog lang bij Bouwat te zien. Dan komen de bestuursverkiezingen aan de orde. Aan de buurt van aftreden is het z.g. Hoofdbestuur, bestaande uit de Heeren M. J. Bosker, Voorzitter, K. Oudt, Secretaris, en J. de Graaf, Penningmeester. De Heer Steinmetz stelt voor het bestuur zonder stemming te handhaven. De vergade ring sluit zich bij dit voorstel aan. Van het Dagelij ksch bestuur treden af de Heeren D. Hegeman en T. Lont, beiden zijn gediplomeerd en zijn zoodoende niet herkies baar. In de plaats daarvan worden gekozen de Heeren A. van Sabben en J. Meier. Voorzitter heet de nieuwe leden hartelijk welkom in het bestuur en hoopt op goede sa menwerking voor het opbouwen van Bouwat. Het bestuur stelt voor een openbare uit voering te geven in de zaal van den Heer Alb. Klein te Oosterland. Besloten wordt hier toe over te gaan op een nader te bepalen datum. Door Bouwat zal ook dit jaar weer een verloting worden gehouden. Hiermee zal een aanvang worden gemaakt in Mei. Als laatste punt van de agenda bespre king volgend leerjaar. Daar het gebleken is bij de cursus dat twee leeraren voor drie klas sen lastig is wordt besloten de volgende cur sus met drie leeraren te doen aanvangen. De leeraren deelen mede dat er geen wij zigingen in de cursussen zullen worden aan gebracht. Onder leiding van de leeraren zul len deze zomer excursies worden gemaakt de eerste excursie over drie weken en wel naar de kunstwerken te Den Oever. Ook zal getracht worden om bij het sluiten van de Vlieter aanwezig te zijn. De Heer Steinmetz verklaart zich bereid om eenige middagen met de leerlingen te gaan landmeten en wa terpassen. Dit geldt ook voor de gediplomeer den leden. Na de rondvraag sluit de Voorzitter, de Heer Bosker, met een woord van dank de vergadering. Voetbalvereeniging „Voorwaarts." De voet- balvereeniging Voorwaarts heeft thans toe stemming gekregen van de V.V.M.P. om ge bruik te maken van het voetbalterrein van voornoemde vereeniging, zoodat alle thuis wedstrijden van Voorwaarts op het W.M.P.- terrein zullen worden gespeeld. SUCCES-NIEUWS. Zondagmorgen werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tus- schen Succes I en Suu.«is II. Beide elftallen speelden met eenige invallers. Er werd goed gespeeld en over het geheel was het een ple zierige wedstrijd. Deze wedstrijd werd gewon nen door Succes I met 64. Succes 4 speelde voor de competitie een uitwedstrijd tegen H.R.C. 6 te Den Helder en moest in H. haar meerdere erkennen. S. 4 verloor met 52. S. speelde echter met 9 man wat zeer jammer was. Holland-België. Liefhebbers, die de a.s. rei? naar Amsterdam per bus willen meemaken, kunnen zich hiervoor opgeven bij den Heer Nieuwbuurt. Herhalingsoefeningen. De dienstpl. M. Westerkerke van de lichting 1926 is opgeroepen om op 7 November voor 20 dagen op te komen bij het le Reg. Huzaren te Utrecht. J.V.O.-bericfaten. In verband met de Pa asch vacant ie alleen de volgende bij eenkomstcn Op den tweeden Paaseh- dag, 's-middags drie uur, voor leden en meisjes-adsp. in de Vonk. Na Paschen gaat de gymnastiek weer geregeld door, de eerste Vrijdag na Paschen voor jongens-leden en jon- gens-adsp. Bijéénkomsten meisjes-adsp. groep II (Westerland) volgens jnededeelin jgen leidster Doopsgez. Zusterkring. Heden Dins- lagavond 8 uur Zusterkring. Film-avond „T. O. V." De vereeniging van Zuiderzee-personeel „T. O. V." or ganiseert op 15 April a.s. een film avond in de Bioscoop „de Haan"' te Hippolytushoef. Vertoond zullen worden de geluids film van Philips, vervaardigd door Joris Ivens en Lou Lichteveld en te vens de film van Gipshout-bcreiding. Tccneelavond. De moderne arbeiders beweging gaat op Wieringen behoefte gevoelen aan een eigen gebouw^ Ten einde biervoor de benoodigde geldeii' te verkrijgen worden „allerlei middelen gebezigd; **3* i. Zoo heeft men onlangs een loterij ge organiseerd, welke ï^aar wij jmeéncn goed is geslaagd. Doch ook hei? houden van een tooneelavondistond op het pro gramma. Zondagavond werd een dergelijke avond gehouden nadat een vorige po ging wegens gebrek aan publiek niet kon doorgaan. Ook nu was de opkomst van het pu bliek niet groot, doch in ieder geval vol doende o,m te spelen. Er zullen dezen avond echter naar wij vermoeden wei nig steencn voor het gebouw zijn bij- ééngebracht. Niettemin is het stuk „de gebroeders Kalkoen" wat werd! opgevoerd, ver dienstelijk voor bet voetlicht gebracht Voor de hoofdfiguren bad men zich verzekerd van beproefde krachten, wel ke bij iedere gelegenheid die zich vooi- doet, in bet vereenigingsleven steeds weer worden bereid gevonden te hel pen. Het stuk is natuurlijk overbekend en wij onthouden ons ook nu weer van details. In de gebroeders bad men twee per sonen n.Jn. Jb. Bakker als Jacob en D. Oden als Hendrik Kalkoen, welke ge heel voor deze rollen geschikt waren. Onbedaarlijk is er gelachen om de situ aties waar het tweetal in verstrikt ge raakte. Deze beide heeren speelden wer kelijk boven het peil, wat men aan een dilletant mag stellen., Mevr. M. Asjes-Maars als Truus was weer eenig, terwijl mej. E. Luit Jd. een pracht van een Pietje was. Mevr. Iloogvorst, als Fientje en S. de Vries als Leo sloten zich waardig bij dit viertal aan, terwijl de meer onder geschikte rollen op aannemelijke wijze werden vervuld. Het was heel jammer dat niet meer deren aanwezig waren en zeker de groep menschen, waar één en ander voor wordt georganiseerd, hadden wei meerdere belangstelling kunnen betoonen. Onderwijzersbenoeming. De heer J. J. R. Groos, in de laatste raadsvergade- •ring benoemd tot onderwijzer aan de O.L. school te II.-Hoef, heeft zijn benoe ming aangenomen en zal reeds op 22 Maart in functie treden. Leger des Heils. Hel leger des Heils uit Den Helder is voornemens om op tweeden Paaschdag openluchtsamen komst en met muziek en zang te hou den te Den Oever en H.-Hoef. Woningbouw. Voor rekening van clen Heer P. Wiegman Az. zal aan den Ko ningsweg een woonhuis worden ge bouwd door den aannemer S. Blaau- boer. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Overpeinzing. Wieringermeer, Sluis I, 21 Maart '32. Op een heldere avond met schitterend maanlicht vertrokken wij van Sluis I naar de Terp. Het weer was zoel, en het eindje fietsen deed ons goed. Voor het kanaal bij de Terp zetten wij onze fietsen neer en gingen verder te voet. Boven op de Terp gekomen, lieten wij onze blikken naar alle kanten gaan. Alhoewel bij nacht, was het toch onbe schrijfelijk mooi. Ik was er eens bij dag. Het geruisch van ae tractors en andere machines gaven leven aan die enorme vlakte. Hier en daar kwam een rookwolk te voorschijn van één of ande re machine. Door dit leven kon ik me toen een idee geven van het zware werk, welke door de arbeiders verricht moet worden. Maar ik dacht toen niet verder. En toen ik daar dien avond bovenop de Terp stond, ging ik verder denken: Het was stil. Hier en daar schitterde nog een lichtje van een ver afgelegen baggermolen. Toen pas bleek het mij, door die stilte, hoe groot ook het werk was, van hen, die hieraan intelectueel gewerkt hebben. Alhoe wel zingend van huis vertrokken, werd ik ook stil, en kreeg groote eerbied voor dit „Chef d'Oeuvre" (meesterstuk) en zijn mede werkers. Ik ben lang in Zwitserland geweest, waar de natuur zeldzaam mooi is. En toen ik daar die avond onze polder voor mij had, ging ik het heel duidelijke ver schil zien tusschen het schoone van de Zwit- sersche natuur, door God geschapen, en het grootsche van deze kunstmatige natuur, ver kregen louter door de kracht van de man. in beide zit iets bovenmenschelijks en on begrijpelijks' Daarom Nederlanders, en vooral medewer kers, weest trotsch op Uw werk, en laat zien, dat wij, alhoewel één van het kleinste land der wereld, niet bang zijn tot heden toe door te zetten, het grootste werk wat ooit verricht werd. Langen tijd heb ik daar in die stilte zitten staren. Hoe heerlijk was het. Geen getoeter of geknars van auto of motor, geen hond die onophoudelijk keft, geen slecht afgestelde radio of valsche gramofoonplaten. Neen, al les stil, of het ook eerbied had voor dit groote werk. Tot mijn vriend mij ineens toeriep, of ik nog meeging, de nieuwe cantine van de Terp even te bezoeken. Tot mijn spijt vertrok ik, om met mijn vriend mede te gaan. Ik weet wel, dat het daarboven op de Terp fijn was, en dat ik het nog vele malen zal herhalen. Jado Déjo. SLUIS I. Daig'lijks rent hij op z'n motor Onze gansche Polder rond. Brengt 'n krant, 'n brief, 'n. kaartje, 'n Sigaretje in z'n mond. Gaat hij wancl'len, dan is Tommie, Da's z'n waakhond, steeds er bij Huppelt naast hem, springend blaffend, En wijkt nimmer van zijn zij. Nu staat Tommie droef te staren Voor 't raa.m van 't poststat'on, Y\ ant zijn basie, Loutje, komt niet Tommie snapt maar niet waarom Bij Kolhorn is onze Postman Met z'n motor wreed gestrand, Nu ligt Theunisse in 't rustbed, Toch 't sigaretje in z'n hand. Hij ligt voor '1 raam, en Loutjes motor Staat in 't schuurtje, koud en stil Theunisse is patiënt geworden, Omdat 't pootje niet meer wil. Met z'n heen in 't spalkverbandje, Ligt ie nu voor 't raam, en bromt Op z'n motor, of zijn ega, Die hem even plagen komt Beste Post, wordt maar gauw beter, We wenschen het je allen toe. Wat moet onze Meersche Post toch Zonder hare postchefLou Jado-Déjo. De lente in aantocht. In verschillende pol ders zijn hier de kievitten teruggekeerd. Ook in de W.meerpolder hebben arbeiders deze vogels aangetroffen. Het eierenrapen van deze dieren zal dan ook wel weer spoedig beginnen. Wie is de eerste Ongeluk. Onze poststationhouder Theunisse van Sluis I had het ongeluk nabij Kolhorn met zijn motorrijwiel in het losse zand zoodanig te slippen, dat hij onder de motor kwam te vallen en daarbij zijn enkel brak. Hij werd naar zijn woning vervoerd, waar Dr. Beeker geneeskundige liülp verleende. Cantine aan de Terp. Wij vermeldden in een vorig nummer abuissievelijk, dat een cantine aan Sluis III was geo pend. Dit moest zijn bij De Terp. Wij hebben den heer Van Dam een bezoek gebracht en mochten ons over tuigen van de gezellige inrichting van het gebouw, waarvan reeds door de arbeiders 'n druk gebruik werd gemaakt Twee biljarts; veel lectuur; ja, men kan zich hier wel verpoozen. C. HOOGVORST, Tuinier LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. POLITIE. Gevonden een bruine dames schoen. Inl. bij den Gem. Bode H.-hoef. Biljart - Seance. J.l. Zaterdagavond en Zondagnamiddag gaf mej. L. Schrier een bil jart Seance in de café's van den Heer Veer- dig te H.-hoef en Mej. Wed. D. Heijblok te De Haukes. Van de gelegenheid met een groo ten voorsprong tegen haar te spelen, maak ten slechts enkelen gebruik, doch om te win nen was geen sprake van. Ook liet zij het in vrij groote getale opgekomen publiek een reeks kunststooten zien, zoodat biljartliefheb bers een aangename tijd bij haar doorbrach ten. Bouwterreinen. De heer Joh. Muit heeft van den heer J. Halfweeg aan de Elfterweg een bouwterrein voor een woonhuis aange kocht en de heer M. de Haan eenzelfde terrein van mej. de Wed. D. P. Mulder. NIEUWBOUW. Aan den aannemer de heer J. C. Klein is de bouw van één burgerwoon huis opgedragen voor rekening van den heer Alb. de Graaf aan de Slingerweg en één voor rekening van den heer M. de Haan aan de Elfterweg. Provinciale Weekkrabbels. In de kop van het Raadsverslag van Alkmaar lezen we „Kliekjesdag". Vol gens den verslaggever waren er nog heel wat overgeschoten restjes van een vorige bijeenkomst en hoewel er hier en daar wel een oudbakken smaakje geconstateerd werd, wist het college al les zoo smakelijk te arrangeeren en in zoo'n appetittelijke vorm ter tafel ie brengen, dat niemand er eigenlijk erg in had, dat de Raad nog over de agenda punten van een vorige vergadering discusseerde. Alles wat er nog van vroeger over was, werd zoo smakelijk geconsumeerd, dat er geen enkel restje is overgebleven zelfs de kluifjes wer den nog eens extra afgekloven!. Gelukkig voor de heeren, dat zij het varken van den heer P. Vader aan den Schinkeldijk 't Zand niet moesten af kluiven. De heer Vader zond op den 17en dezer te Amsterdam gehouden gi'oote tentoonstelling 'n gecasireerden heer in, welke niet minder dan 920 pnd. woog en won er een eerste prijs mee. Het kwam hem wel toe, want in deze crisistijd een varken zooveel naar bin nen te laten werken, totdat het 920 pond weegt, daar behoort moed toe De crisis heeft al heel wat gemoede ren in opstand gebracht en links en rechts gevoelige financieele klappen gegeven; toch kunnen de aandeelhou ders der papierwarenfahriek N.V. v.d. Spruyt te Enkhuizen hun handen wel in elkaar slaan, want over het jaar 1931 wordt een dividend van 12V£ procent uitgekeerd. Toch zal de crisis onze Noordholland- sche boeren niet bij de pakken neer doen laten zitten, daar de heer V. Zut van Waarland reeds de eerste bloemkool en aardbeien aan de Exportveiling te Alkmaar heeft aangevoerd. Bravo Moedhouden, dan komen we er wel weer hoven op., Moedhouden, zoo denkt, de directie van het circus „Olympia", dir. de heer Max Winter er ook over. Wij lezen ten minste, dat een groot circus in Schagen komt, hetwelk het vorige jaar Alkmaar Hoorn, Den Helder, Enkhuizen enz. bezocht. Het circus is alleszins een be zoek waard en het geld er voor uitge geven niet weggegooid Doch wilt U werkelijk waar voor uw geld hebben, koopt dan een lot bij den populairen lotendehutant Arie, want vrouwe Fortuna zat weer bij hem in het schuitje. Do vette koe, hoofdprijs der verloting gehouden ten bate der Scha- ger Paaschten toonstelling, zat weer in zijn collectie. Iedereen is echter niet zoo "g'elukkig als Arie, dat ondervond J. S, te Wer- vershoof. Doordat zijn kinderen met lucifers speelden, werd zijn huiskamer in brand gestoken, gelukkig kon bij tijdig ingrijpen erger voorkomen wor den. Wij kunnen niet genoeg wijzen op het gevaar van met lucifers spelende kinderen hocvele malen zijn daar door al niet groote ongelukken gebeurd. Kinderen hebben is een kostbaar en ge lukkig bezit, doch zij geven veel zorgen. Echter verzorging en saamhoorig- heid zijn twee prachtdeugden en een symbool daarvan is het nieuwe tehuis voor ouden van dagen te Wieringen, dat binnen enkele dagen wordt geopend Wij wenschen het tehuis, zijn a.s. be woners en de bestuurders alle goeds. N. MARKTBERICHTEN. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 18 Maart 1932. Op de he den gehouden kaasmarkt waren aan gevoerd 76 stapels, wegende G6347 K.G. waarvan de prijzen als volgt Fabrieks kaas 41 stapels Kleine f 24, 2 stapels Commissie f 25. Boerenkaas 2 stapels Kleine f 25 en 2 stapels Commissie.f 22. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 18 Maart 1932. Op de he den gehouden Graanmarkt waren in totaa 428 II.L.'s graan aangevoedr als 1 II.L. tarwe 54 H.L. gerst (zaai) f 9 en gers chev. f 6.25 - f 7.75 223 H.L. ha ver f 6.60 - f 7.75 Zaaihaver f 8 109 II.L. hoon011, f 7 -- f 8 oude bruine boo nen f 4.50 f5; citrocnboonen f 12 f 17 duivenboonen f 8.50 - f 10.50 wit tc boonen f 14 - f 16 13 II.L. kanarie zaad f 7.75 2 H.L. diversen tuin- boonen 1' 20 26 H.L. erwten, w.o. groe ne erwten (kleine) f 10 f 13.50, groene erwten (groote) f 30 grauwe erwten f 32 en vale erwten f 36 alles per 100 K.G. Handel stug. ALKMAAR, 21 Maart J93|2. Op de he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijen als volgt 57 Vette koei en f140 -- f 300, handel goed 5 Vette kalveren f 40 f 100 vette Kalveren per K.G. f 0.80 - f 1.20 262 Nuchtere kal. slacht f3 f 10, handel stug 740 Vette varkens (zware) per K.G. 24- 27 centZouters per K.G. 22 cent.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2