Bijenkorf 3IRTELS Costuum vet, jaren' li af ij Beter kan niet; duurder hoeft niet. De heer L. Peters, Horst (Limb.), schrijft: Ik heb 185 kuikens opgefokt met Bet-Iels' Crisis Opfokvoeder: ze groeien als kool, zijn mooi en gemakkelijk in de veeren gekomen en is geen enkel dood gegaan. De resultaten zijn minstens zoo goed als van de duurste Opfokvoeders. De heer P. Jonk, Volendam, schrijft: Ik heb 300 blauwe kuikens opgefokt met Bertels' Crisis Opfokvoeder. Ze groeien best, beter kan niet. Van Bertels' Crisis Kunstkorrel leggen de hennen en eenden veel en groote eieren. Oliefabrieken N.V., Amsterdam. Weer een pantserauto aangehouden Door zestien karabijnschoteiii tot stilstand gebracht. -- De inzittenden ontvlucht. In de omgeving van het grensdorp Walbeek bij Arcen hadden de Duit- sche douanebeambten Woensdag een goeden vangst. Het schijnt, dat de douane verwittigd was van de komst van een smokkel auto, want toen een pantserauto de grens bij Walbeek wilde passeeren, werd plotseling van liet struikgewas langs den weg uit het haltesignaal der douane gegeven. Onmiddellijk daarop werden van alle kanten schoten gelost uit karabijnen en revolvers. De auto was in een hinderlaag geval len. Door de geweldige vaart van den grooten wagen wist deze echter door het cordon heen te breken. Daar de wagen door vele schoten zwaar getroffen was, werd de poging tot ontvluchting opgegeven. De inzit tenden wisten in liet donker in - het struikgewas te ontkomen met achter lating van den wagen en een rijke buit Een lading koffie en tabak. De beamb ten namen een en ander in beslag. Executaire verkooping voorkomen. Het lid van de Tweede kamer de iicfey- Kersten heeft den minister van Arbeid, H. en N. gevraagd Is het den minister bekend, dat een Zeeuwsche landbouwer, die geld lee- nen moest om zijn lasten van het vo rig jaar te kunnen betalen en die thans niet in staat is zaad te koopen en wal hij voorts behoeft, zes weken uitstel verleend werd tot betaling van het ver schuldigde voor de Ziektewet en dat, hij het deswege door hem verschuldigd bedrag na het verstrijken van den ge stelden termijn niet zal kunnen vol doen Is de minister bereid, zoo bij onder zoek blijkt, dat de betrokken landbou- wed inderdaad niet kan betalen, ont heffing te verleenen tot de toesland in den landbouw zal verbeterd zijn en executaire verkooping te voorkomen ALCOHOLVRIJE AVONDMAAL WÏJN De kerkeraad der Nederlandsch Herv. gemeente te Zwolle heeft met groote meerderheid besloten, zijn besluit, om bij het H. Avondmaal alcoholvrije wijn te gebruiken waartegen verzet rees uit de gemeente - te handhaven. EEN DOODELIJKE TRAP. Voor het Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch is Maandag in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen een 19- jarigen landbouwer van het gehucht Saters onder Oosterhout, die vo - de Rechtbank te Breda had terechtgesiaan terzake dat hij op 12 Sept. 19öl zijn va der een trap had gegeven, tengevulge waarvan deze een wond aan den dun nen darm en buikvliesontsteking heeft bekomen, welke twee dagen nadien den dood veroorzaakte. De Rechtbank had den jongeling wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De advocaat-generaal bij het Bos sche hof requireerde overeenkomstig den eisch in eersten aanleg vijf maan- Üen gevangenisstraf. Uitspraak 4 April a.s. Eerstelingen. Aan de fruitveiling te Poeldijk zijn de eerste druiven uit de stookkassen ter veiling aangevoerd, zij brachten f 2 per pond op. Voorts werden de eerste aardappelen aangevoerd aan deze vei ling, die f 2.20 per mandje opbrachten. DE ZOMERTIJD. Van 22 Mei tot 2 October. Bij Kon. B. van 11 Maart, Maandag in de ..Staatscourant" afgekondigd, is bepaald, dat in 1932 de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd, bedoeld in art. 1 der Wet van 23 Juli 1908, zal aanvangen den twee-entwin- tigsten Mei en zal eindigen den tweeden October. telt 30 dooden. In de staten Indiana en| Ohio hebben sneeuwstormen groote schade aange richt. Trouwens alle staten langs de Oostkust zijn door de hevige regens en sneeuwstormen geteisterd, hoewel hier gelukking geen menschenlevens zijn te betreuren. De vlootmanoeuvres in den Stillen Oceaan moesten wegens den storm worden afgebroken. Een torpedojager heeft ernstige averij opgeloopen. Uit Bishee, in den staat Arizona, wordt gemeld, dat twee boeren', ten einde niet uit hun bed te worden ge slingerd.. hun legerstede met touwen aan de balken van de zoldering had den bevestigd. Op een gegeven oogen blik rukte de storm echter het dak van hel huis weg, met het gevolg dat de twee mannen met het dak en de er aan bevestigde bedden een paar bon- Jen! meter ver door de lucht vlogen, alvorens tegen den grond te smakken. Een hunner werd daarbij verpletterd. Een spoor van Lindberg's baby Uit New-York wordt aan de „Daily Telegraph" gemeld dat in den staat Connecticut een uitgeputle duif is ge vangen, die onder de vleugels een in code gesteld bericht droeg. Dit bericht bleek als volgt te luiden „Alle lijnen zijn onveilig. Het jonge tje is op het jacht. Begeven ons niet naar een haven. Wordt goed verzorgd buiten de jurisdictie van de Vereen, Staten. Zendt de duif terug". Dit bericht heeft weer cenige hoop ge wekt, dat de politie eindelijk een spoor heeft gevonden van Lindbergh's baby. daar men vermoedt, dat het briefje betrekking heeft op de ontvoe ring. Zoodra de duif geheel is uitge rust, zal men haar loslaten en trach ten per vliegtuig te volgen. Sedert de verdwijning heeft de politie 1400 per sonen ondervraagd zonder eenig spoor te ontdekken. TURKIJE. Trotski op een onbewoond eiland. Trotski is het slachtoffer geweest van een ongeluk, dat slecht had kunnen af- loopen. Door een plotseling opsteken- den storm werd de motorboot, waarin Trotski met twee andereen aan het visschen was, op de rotsen, die de kust. van een onbewoond eilandje, Ilechien, vormen, geworpen. De boot liep zoo ernstige averij op, dat Trotski en zijn metgezellen niet weg konden. Zij moesten den nacht doorbrengen op het onbewoonde eilandje, liggend op de naakte rotsen, waar zij waren bloot gesteld aan wind en regen. Den volgen den morgen passeerde toevallig een visschersvaartuig het eiland en aan boord merkte men de schipbreukelin gen op, die zoodoende konden worden gered. BUITENLANDSCH NIEUWS. DE CYCLOONRAMP IN DE VEREENIGDE STATEN Onvrijwillige luchtreis. De wervelstorm in het Zuiden van de Vereen. Staten, heeft vijf staten, n.1. Georgia, Caorlina. Alabama. Kentuc- ky en Iennessee geteisterd. Volgens de laatste berichten, uit hef rampgebied ontvangen, bedraagt het aantal doo den 214 en dat der gewonden 700. De staat Alabama heeft zoowel wat de materieele schade als het verlies aan menschenlevens betreft, het zwaarst geleden. Niet minder dan 126 zijner in woners vonden den dood, waarvan in het Westen alleen reeds 108. Georgia PROVINCIAAL NIEUWS. DEN HELDER MODERNISEERT Zooals men weet, heeft de gemeente Den Helder dezer dagen een geldlee- ning van 1 mill. gesloten. Deze leening was binnen enkele dagen vol teekend, zoodat in de jongste raadsvergadering de vraag aan de orde kwarn, op welke wijze de overtollige kasmiddelen zou den moeten worden belegd. De raad ging accoord met het voorstel van B. en \V. om de voorloopig overtollige gel den te beleggen tot ten hoogste f 430000 in effecten van het Rijk, de Provinciën of Nederlandsche gemeenten en deze naar gelang van behoefte weder te verkoopen. Vangenomen werd voorts een voor stel om voorloopig voor 1932 een huur prijsvermindering van 15 pCt. toe te slaan aan verbruikers van weiland en van 50 pCt. voor verbruikers van tuin grond. Vóór einde October zal moeten worden nagegaan, of het noodzakelijk i.- deze vermindering te verhoogen. In de laatste maanden is zeer veel tot verfraaiing der stad gedaan. Stra ten zijn verbreed en van trottoirs voor zien. De straatverlichting is uitgebreid en op sommige punten zijn lichtmas ten geplaatst. In de vergadering van jl. Dinsdag werd thans besloten de ver lichting der drie voornaamste winkel straten te moderniseeren. RIJKSLANDBOUW* WINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Bij het op 22 Maart j.1. gehouden eind examen werd het diploma uitgereikt aan J. J. v. Balen Blanken, Anna- Paulowna C. Blom, Alkmaar W. Jim ;mink, Koegras J. J. Lindenbergh, An- na-Paulowna J. C. Rezelman, Anna- Paulowna C. Roeper, Den Burg Texel; J. Vermanda, Hoorn. Het diploma als melkcontroleur ont vingen de leerlingen: C. Blom, Alkmaar W. Jimmink, Koegras J. J. Linden bergh, Anna-Paulowna C. Roeper, Den Burgh Texel J. Vermanda, Hoorn en de toehoorders P. A. Dekker, Oterleek D. de Graaff Hz., Schager- brug. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd P. Brommer, Koe dijk S. v. Eeten, Anna-Paulowna K. Hoornsman, Julanadorp A. D. Kaan, Bergen (N.II.) K. Kaan, Vzn., Anna- Paulowna Jb. Kater, Wieringer- waard \V. Kraak, Echten (Fr.) C. Mosk, 't Zand (N.H.) J. D. v.d. Oord, Moerbeek W. P. de Vries, Alkmaar. Voorwaardelijk bevorderd K. Kaan \zn., Sloten (N.H. M. Zander, Wage- ningen. Niet, bevorderd één. C. HOOGVORST, Tuinier. LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. benoemd tot Administratief-bureau-ambte naar bij de Landbouw-Cultuur Mij te Sluis I, Wieringermeerpolder. SCHAGEN. Te^n des tijds. Een inwoner van Schagen, die deze week naar elders is vertrokken, ontving van een bakkerij in zijn nieuwe woonplaats als expresse pakket op den avond voor zijn vertrek een zending brood. Wel een bewijs hoe ^"enwoordig door de concurrentie een buitengewone activiteit aan den dag wordt gelegd door sommige zaken om de leveranties aan nieuwe inwoners te verkrijgen. SCHAGEN. Door den heer Chr. Dekker, ar chitect te Schagen werd voor rekening van den heer R. P. van Halm aldaar aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Laagzijde. Ingeschreven werd door de volgende hee ren S. A. Knüwer, Schagen f 16200 Bur- meijer, Oude Niedorp f 14194 P. Dekker, Tuitjenhorn f 14184 A. Pik, Barsingerhorn f 13874 R. Bot, Alkmaar f 13855 J. Faus, Nieuwe Niedorp f 13659 M. Schoen, Scha gen f 13654 H. Kreijger, Oudesluis f 13165 Joh. Bot, Medemblik f 12800 J. Veuger St. Maartensbrug f 12800 B. v. d. Hoven, Scha gen f 12785 J. v. Stipriaan, Schagen f 12650; P. de Geus, St. Maarten f 12260 B. Zee man, St. Maartensbrug f 12238 P. Doorn St, Maartensbrug f 11980 A. v. Eekeren, Keins- merbrug f 11350. De gunning is aangehouden. AutobUs-passagiers aan groot ongeluk ontsnapt. Maandagmiddag omstreeks vier uur sprongen tijdens het passeeren van een der bruggen in het Zuideinde te Oostzaan, de kettingen stuk, waar door de balans met donderend geweld omlaag stortte en neer kwam op den autobus van den heer J. O. van den dienst Amsterdam-Zaandam. Wonder boven wonder zijn geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. Toen de chauffeur het zware ijzeren stuk zag naderen sprong hij uit de cabine en ontkwam daardoor ternauwernood aan een ernstig ongeluk. De autobus werd totaal vernield. De passagiers - twaalf in getal -- waren zeer ver schrikt doch bekwamen geen letsel. De chauffeur kreeg enkele onbeteeke- nende wonden in het gelaat. De materi eele schade is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Het verkeer ondervond geruimen tijd stagnatie. Men heeft de balans weer op haar plaats gebracht en met nieuwe verbin dingsstukken bevestigd. SCHAGEN. De Heer P. Bood, te Schagen, klerk bij de Heidemaatschappij te Kolhorn is Navordering verhoogde opcenten op Suiker- en Wijnaccijns. Verplichting tot aangifte door belanghebbenden op 1 April 1932 bij den Rijksontvanger. De inspecteur der accijnzen te Den Helder verzoekt ons de aandacht van belanghebbenden te willen vestigen op de navolgende bepalingen van de wet tot verhooging van de opcenten op den suiker- en wijnaccijns. Met ingang van 1 April 1932 zullen tien opcenten geheven worden op de suikeraccijns, en in plaats van 20, tachtig opcenten op de wijnaccijns. Deze nieuwe en verhoogde opcenten worden nagevorderd van de suiker en de wijn, die met ingang van 1 April 1932 in het vrije verkeer in een opslag plaats voorhanden zijn, alsmede van de hoeveelheden suiker en wijn, die met ingang van dien dag in vervoer zijn naar een opslagplaats in het vrije verkeer., Van deze navordering zijn uitgezon derd de voorraden suiker en wijn die per opslagplaats met inbegrip van de hoeveelheden die, met ingang van 1 April 1932 naar die opslagplaats in ver voer zijn, onderscheidenlijk niet groo ier zijn dan duizend Kilogram en hon derd liter. Onder opslagplaats te verstaan ieder gebouw, erf of besloten terrein. Indien iemand in dezelfde gemeente meer dan één opslagplaats in gebruik heeft, worden deze als één opslagplaats beschouwd. Voorraden, grooter dan duizend Kilo gram of honderd liter, zijn voor de vol le hoeveelheid aan navordering onder worpen. De gebruiker of hoofdgebruiker van een opslagplaats waarin suiker of wijn in zoodanige hoeveelheid aanwezig is dat de voorraad voor navordering in aanmerking komt, moet hiervan op den len April 1932, schriftelijk aangif te doen bij den Ontvanger der Accijn zen over de gemeente waarin de op slagplaats gelegen is. De wegens navordering verschuldig de bedragen moeten uiterlijk 1 Juni 1932 worden voldaan. Overtreding hetzij door geen aangifte te doen, hetzij door den voorraad te laag aan te geven, wordt gestraft. De ambtenaren der invoerrechten en accijnzen zijn bevoegd woningen en andere panden, ook tegen den wil van den bewoner of gebruiker, te be treden, teneinde een onderzoek naar eventueele voorraden in te stellen. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. WÜeringen, datum postmerk. Beste Neef Harm. Weergasche kwajonge, ik had je toch schreven, dat tante Trui en ik je Wjoenesdag an Sluis I zoue kome op- zoeke, en nou hewwe we met ongs Fordje, je weet wel de „hooge hoed" de heele Meer rongdtuft, maar al wat we zage of teugenkwame, gién neef Dat kost je 'n week of wat je Zundags- cente, teminste, zoo het tante je ver oordeeld. Maor we hewwe evengoed 'n mooie dag had, en ik wil je d'r efkes wat van vertelle. Oom Teun en tante Mie van de Kleine Sluus benne ok meeweest, dat je begriepe, 't was 'n heele wagen vól en deer zate we bij het inrijë van de Meer an de Haukes al sebiet mee in de neste. Deer stong 'n groot bord en as elke goeje ottemebi- bilist trapte ik op de rem, bleef staan en most eerst leze, wat er op stong. Trui wou nog deurrijë, want ze zei: 't is allegaar rood met wit, vanzelf allegaar weer polletiek, pas 't langd bo ven water, of 't is al weer zoo laat." *k Zeg mensch, hou je wafel, want 't is nog veul erger, wat er op staat. Au to's, zweerder as twie ton, magge de Meer niet in En jij en tante Mie zelle d'r niet veer óf weze Efein, tan te Trui kommendeerde van deurrijë, want ze wou nog wel us zien wie de „hooge hoed" an dorst houwe, en ik gaf gas en wij de Meer in. 's Jonge, jon ge wat 'n mooie wege, nou, maar deer is de koud óf. En overal staan pale, weer je mekaar ken passeere, nei, maar, cla's voer de bakker En wat spulle van schure! en spulle van huzc er naast! Trui wou er tenminste de rest van heur leven wel in sliete, zei ze, altijd, as ze d'r kippe houë mocht Begriep je dat nou nog, neef? De aire benne gien 3 cente waard en toch houdt ze bijkans nog meer van heur kippe as van mij! En end veerder kwame we be- driefsleiër List ok nog teugen. Hij keek bar naar de „hooge hoed" en naar de bangde, die nog al deurzakten, tante Mie docht derect an de twie ton, stak d'r hoofd efkes deur 't purtier, kniepoog de naar List, hij kniepoogde sebiet weer om, en wij tuften deur. Bij 't pontje bij Sluus I hadde we nog 'n mooie grap 't Vaartuug lag an deu- ze kangt en onger 't gegil van de vrouw lui liet ik 't fordje er op zakke. Toe kwam de pontwachter op me óf en vroeg naar 't pompier van vergunning! 'k Zeg, ja manneke, dat hew 'k niet 'k Hew 't nooit weten; overal geef ik 'n dubbeltje as ik 'n pont over wil en 'n goeje segaar op de koop toe, maar 'n pompierke hew ik niet Hij zei: „den mag je hier niet over!" Tante Mie stak heur hoofd weer deur 't por- tierke en knipoogde, en deer wier me de beste man kwaad, miserabeld. „Hoal je veugelverschrikker naar binne, zei ie, ik la me niet verleië Mie, van zelf bar beleedigd, gooide 'm van alles naar zien hoofd, maar deermee raakte we niet uut de penarie. Ongs trouwe fordje wier de redder, want dat wou al 'n maand of wat niet meer op zie'n acliteruut (de motorrepperateur had al zeid, dat 't verval van krachte was) en zoo duidde ik de pontman uut, dat we niet weerom konne, en as ie niet aars wou, we bij voeruut in de vaart terecht kwame en den vier menschkelevens op het spel stonge. Toe wier ie toch 'n beetje wit om zien neus en most ongs wel overhalc; 't kon ienmaal niet aars! Zoo kwame we in Sluus I. Wat we deer beleefd hewwe, vertel ik je in een volgende brief. De groete van tante Trui en van mij, Oom HARM. Een afdeeling „Witte Kruis", Sluis I. Ten einde te komen tot oprichting van een afd. van de Vereeniging „Het Witte Kruis" heeft zich te Sluis I een commissie gevormd be staande uit de Heeren K. O. Finkensieper, J. Schoorl, H. van 't Wout en H. Harshagen. Deze commissie kwam 23 Maart j.1. in het tijdelijk schoolgebouw bijeen met het doel over de verdere wijze van handelen van ge dachten te wisselen. Tot deze bijeenkomst was ook de Zeereerw. Heer E. Braak, Pas toor te Sluis I, uitgenoodigd. Besloten werd zich zoo spoedig mogelijk met het Hoofdbe stuur in verbinding te stellen, zoodat begin Mei, wanneer de Polderarts en Wijkverpleeg ster zich in den Polder hebben gevestigd, de efd. haar werk kan beginnen. Het werk zal plaats hebben in nauwe samenwerking met het „Wit-Gele Kruis." Tot Secr.-penning meester is voorloopig de hr. H. Harshagen aangewezen (adres Postkantoor Sluis I.) Zij, die er voor gevoelen tot de afd. toe te treden, kunnen zich thans reeds bij den Secr. opge ven. De lezers van dit Blad zullen wij steeds van het werk op de hoogte houden. Vrouwen- en Meisjesvereeniging te Sluis I. Donderdag 17 Maart 1.1. werd te Sluis I een vrouwen- en meisjesvereeniging opgericht. De vergaderingen, di e iederen Donderdag avond van 7 1/2 uur 9 uur n.m. gehouden worden, hebben voorloopig plaats in het School-kerk-locaal. Naast voorlezen etc. zal ook het nuttige niet vergeten worden. Het ligt in de bedoe ling handwerkjes en breiwerk voor het een of ander doel te vervaardigen. Laat een ieder die voor deze vereeniging in aanmerking komt, zich opgeven bij Mevrouw v. 't Woud. SLUIS I. Maandagavond had in de cantine een vroolijke avond plaats. Ee- nige heeren brachten een muzikaal pro gramma ten gehoore. Harmonica en Jazz-Bandmuziek wisselden elkander af. Er waren ongeveer 'n 70 bezoekers, die door 'n telkens hartelijk applaus te kennen gaven, dat er recht werd ge noten. Dinsdagavond werd aan Sluis III hetzelfde programma herhaald. SLUIS I. Bezoek. Met de intrede van de lente komen ook de bezoekers los. Zoo arriveerde hier Woensdag een ge zelschap bestaande uit 'n EO dames en heeren, die het dorp bezichtigden en in de cantine de koffie gebruikten. Bijenkorf so KOOPT THANS EEN IN DE N n N m Z DEN HELDER, - LAGE PRIJZEN. GROOTE KEUZE. VRAAGT ZICHTZENDING. Het kleuren der Paascheieren. We geven daarvoor de volgende re cepten Voor gele kleur kookt men de buiten ste bruine schillen van uien in water, waarin veVvolgens de eieren gekookt worden. Om eieren bont te marmeren om-* windt men ze met allerlei bonte zijd© windt er een doekje om en kookt ze in Aluinwater. - Voor de roode kleur bezigt men fer- nambukhout (bij een drogist verkrijg baar) en kookt dit met azijn en aluin totdat er een fraaie roode vloeistof on'. staat. Men legt en kookt de eieren daar in. Voor de blauwe kleur kookt men campechehout in water en behandelt de eieren zooals bij de roode kleur is aangegeven. Voor violet-bruine kleur kookt men fernambukhout, zooals bij de roode kleur is aangegeven en voegt daarbij een weinig gewone loog. Om teekening of schrift op het bin nenste van een ei te brengen, neemt men poeder van galnoten, waarop men sterken wijnazijn giet, voegt daarbij 'n weinig aluin en laat dit trekken. De bruine vloeistof giet men door een baarzeef, schrijft met dezen inkt op de schaal van het ei en laat het schrift goed drogen. Daarna wordt het ei in water en zout gekookt. Het schrift op de schaal is verdwenen. Als het ei ge peld wordt, vindt men het op het wit. Men kan zoodoende elkander aan het ontbijt reeds schriftelijk een prettig Paaschfeest wenschen. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Zijn eieren licht of zwaar verteerbaar Dat hangt er van af, hoe zij klaarge maakt zijn. Het duurt eenigen tijd, voor dat de maag een hardgekookt ei heeft verteerd hieraan kan men echter te gemoetkomen door het ei fijn te maken, waardoor het veel gemakkelijker kan worden verteerd. Zoo genuttigd zijn ook nog hardgekookte eieren nog een der lichtvertcerbare gerechten. Rau we eieren zijn eveneens licht verteer baar. Zij worden eigenlijk pas verteerd in de darmen, zoodat zij de maag spoe dig passeeren en dit spijsverteringsor gaan eigenlijk wordt uitgeschakeld. WINKEL. De eerste uilkeeririg vap renteloos voorschot aan noodlijdende' tuinders heeft plaats gehad en aan 9 verschillende tuinders is in totaal uit betaald f 2471.42. Wonderlijk goed afgeloopen. Toen Maandagmiddag j.1. de machi ne -van de stoomtram op den Een- drachtsweg te Tholen aan het rangee- ren was, kwam plotseling de ruim 23- jarige J. Schot op de trambaan loo- pen, vlak voor de machine. De buffer van de machine stootte hem in den rug, waardoor hij voorover viel en nog enkele meters over den grond werd geschoven. Toen de machine stil stond, rees Schot op en liep, zonder zich blijkbaar te hebben bezeerd, lachende weg. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Helder, 24 Maart 1932. Aange voerd 32571 stuks kipeieren, prijzen 52—54 Kg. f 2.60 a 2.80 55-57 Kg. f 2.80 a 3.00 58- 60 Kg. f 3.00 a 3.20 61-63 Kg. f 3.00 a 3.30 64.67 Kg. f 3.40 a 3.50. 991 Eendeiren f 2.00. Eierveiling, Schagen, 24 Maart 1932. Aan gevoerd 175000 Kipeieren. Prijs 52—54 Kg. 2.10 55—57 Kg. f 2.70 a 2.80 58—60 Kg. f 2.90 a 3.10 61—63 Kg. f 3.10 a 3.20 64—67 Kg. f 3.30 a 3.70 Ongewogen Wit f 2.40 a S.00 Ongewogen Bruin f 2.80 a 3.60 4500 Eendeieren f 2.00 a 2.20. Schagen, 24 Maart 1932. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 Paarden f 150 a 400 10 Gelde- koeien (mag.) f 80 a 190 30 Kalfkoeien f 135 a 225 354 Nuchtere kalveren f 3 a 10 104 Overhouders f 13 a 21 5 Varkens (mag.) f 7 a 11 30 Varkens (vette) per Kg. 2527 cfc. 219 Biggen f 4 a 7 Konijnen f 1 a 2 20 Kippen f 0.75 a 1.25.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2