t BERTELS KING tionalisatie en andere maatregelen geldt dit percentage slechts voor een enkele fabriek. Het percentage van het totaal aantal arbeiders zal bedui dend hooger zijn. OVERVAL OP EEN WOONSCHUIT WOONSTER. De daders ontkomen. Dezer dagen werd getracht in te breken bij een 69-jarige zwerfster, die met haar woonschuit nabij Papenveer onder de gemeente Ter Aar ligt. üe poging werd echter verijdeld, doordat de oude vrouw uit alle macht op een misthoorn blies, waardoor.de omwonen den werden gewaarschuwd. Zondag nacht hebben onverlaten echter een nieuwe poging gewaagd en ditmaal met succes. Omstreeks half twee werd de oude vrouw gewekt door gestommel en on- middelijk daarna stonden twee man nen in haar slaapvertrek. Eer de vrouw om hulp kon roepen, waren haar handen reeds gebonden en had men haar een prop in den mond geduwd. Spoedig bleken de indringers de plaats te hebben gevonden, waar de oude vrouw haar spaarduitjes, ten be drage van ongeveer drie honderd gul den, bewaarde. Voorts werd 't geheele le vertrek nog aan een grondig onder zoek onderworpen doch toen de in dringers niets meer van hun gading konden vinden, vertrokken zij. Op het hulpgeroep van de oude vrouw die zich inmiddels met veel moeite had weten te bevrijden,kwam een in den nabijheid wonende brugwachter toegeloopen. Hij stelde onmiddellijk de politie van het; gebeurde in kennis Tot dusver heeft men van de daders nog geen spoor kunnen vinden. Autobusongeluk te Ruinen. Een inzittende gedood. Woensdagmiddag is een autobus van den heer Lambers Ezn. te Meppel, te Ruinen tegen een boom gebotst. De aan nemer Kiers te Ruinen werd op slag gedood. Vier schoolkinderen bekwa men eenige lichte snijwonden. De oor zaak is de slechte toestand van den weg ter plaatse. Stopzetting vlamoven-straatklinker fabrieken. In ec-n Woensdag te Utrecht gehou den vergadering van vlamoven-straat klinker-fabrieken is in beginsel beslo ten tot een ingrijpende beperking van de productie van straatklinkers door stopzetting van fabrieken, daartoe ge dwongen door de steeds grooter wor dende invoeren van buitenlandsche wegdekmaterialen en het gebrek aan gelden voor uitvoering en onderhoud van wegen. NOOD DER MOLENAARS.,, Wijziging Tarwewet gevraagd Een deputatie uit het bestuur van den Ncderlandschen Molenaarsbond is Woensdagmiddag ten paleize door de Koningin ontvangen. De deputatie kwam de tusschenkomst van H.M. in roepen om te voorzien in den nood der molenaars als gevolg van de uitvoe ring van de Tarwewet, Naar wij nader vernemen, bestond de deputatie uit de heeren C. Rezelman Jzn.. Wieringerwaard en J. W. E. Schrij ver, Nijbroek bij Deventer secretaris. Naar deze heeren verklaarden, hadden zij de tusschenkomst van de Koningin ingeroepen om te trachten een wijzi ging van de Tarwewet te verkrijgen. Als gevolg van de voorgeschreven maatregelen zijn vele molenaars in groote moeilijkheden geraakt. 'aar hun opvatting zou het wenschelijk zijn de Tarwewet te maken tot een accijns- wet, waarbij de meelfabrikage belast wordt. Uit de opbrengst van dezen ac cijns zouden dan de boeren geholpen kunnen worden. De koningin had overweging van de argumenten van den Molenaarsbond toegezegd. Steun aan de varkenshouderij In onderzoek bij de regeering Naar wij vernemen, stelt de regeering op 't oogenblik een onderzoek in naar de mogelijkheid, om steunmaatrege len te treffen ten behoeve van de var kenshouderij. TUMULT IN DEN SCHIEDAMSCHEN RAAD. Raadslid, dat met een asch- bak wierp, uit de zaal gezet. In de raadszitting te Schiedam is Dins dag het burgerlijk armbestuur ter sprake gekomen. Het communistisch raadslid, de heer Collée, interrumpeer de herhaaldelijk tijdens de discussies op een gegeven oogenblik wierp de heer Collée een aschbak in de rich ting van de sociaal-democratische raadsfractie. De burgemeester, de heer Stulemeyer zeide den heer Collée zijn excuses aan te bieden, hetgeen deze weigerde. Daarna werd besloten den heer Col lée onder toepassing van het reglement van orde, den toegang tot de raadszaal te ontzeggen. Vrijwillig wilde het raadslid de zaal niet verlaten, waar op hij door vier politiemannen uit de vergadering werd gebracht. Na eenigon tijd op het politiebureau aan de Groote Markt te hebben vertoefd, is het raads lid weer op vrije voeten gesteld. Beter kan niet; duurder hoeft niet. De heer L. Peters, Horst (Limb.), schrijft: Ik heb 185 kuikens opgefokt met Bertels' Crisis Opfokvoeder: ze groeien als kool, zijn mooi en gemakkelijk in de veeren gekomen en is geen enkel dood gegaan. De resultaten zijn minstens zoo goed als van de duurste Opfokvoeders. De heer P. Jonk, Volendam, schrijft: Ik heb 300 blauwe kuikens opgefokt met Bertels' Crisis Opfokvoeder. Ze groeien best, beter kan niet. Van Bertels' Crisis Kunstkorrel leggen de hennen en eenden veel en groote eieren. Oliefabrieken N.V., Amsterdam. BUITENLANDSCH NIEUWS. OVERVLOED VAN SARDINES. Uit Villa Juyosa (Spanje) wordt ge meld, dat er zooveel sardines langs de kust voorkomen, dat er geen voldoen de transportmiddelen zijn voor het vervoer naar de fabrieken. Groote hoe veelheden viseli worden weer in zee gestort. De prijs is gedaald tot 50 cen times per 2 K.G. Charlie Chaplin op Bali. Aneta seint uit Singaradja Charlie Chaplin is met zijn gezelschap alhier aangekomen en heeft eon bezoek ge bracht bij den resident van Bali. Later is het gezelschap per auto naar Zuid- Bali vertrokken. Door een dorschmachine gedood. Een 11-jarige jongen te Oxford, een zoon van een bekend jockey, die na lang aanhouden van zijn vader verlof had gekregen, naar een dorschmachi ne op een naburige boerderij te gaan kijken, heeft zijn belangstelling met den dood moeten bekoopen. Hij was boven op de dorschmachine geklom men en wilde niet naar beneden ko men, hoewel het personeel van de dorschmachine hem herhaaldelijk had gezegd, dit te doen. Plotseling hoor de men een gil en het bleek, dat de jongen door de machine was gepakt. Hoewel hij onmiddellijk werd bevrijd, waren zijn verwondingen zoo ernstig, dat hij eenigen tijd later in een zieken huis overleed. VEREENIGDE STATEN. In contact met de ontvoerders. ,Het kind van Lindbergh gezond. Curtis, een scheepsbouwer te Norfolk, die Lindbergh bijstaat bij diens zoeken naai zijn kind. deelt mede. dat hij in contact is gekomen met de ontvoerders en dat het kind gezond is. Tegen buitensporig dansen. Te Rome werd een danswedstrijd ge houden, die reeds zestig dagen duur de Op bevel van Mussolini heeft de politie een inval in de danszaal ge daan. De deelnemers van Italiaansche nationaliteit werden tol lwce dagen gevangenisstraf veroordeeld. De buiten landsche dansers werden naar de dichtsibijgelegen grensstations gewalst en over de grens gezet. HET KIND VAN LINDBERGH. Definitieve onderhandelingen gaande Majoor Schoeffel, zoo lezen wij in de Engelsche bladen, heeft voor zijn ver trek naar Schotland, in het geheim een bezoek gebracht naar Scotland Yard, waar hij eeist met lord Trenchard, den politiecommissaris, heeft gesproken en daarna met de hoofden van het de partement voor crimineele zaken be sprekingen heeft gevoerd. In verband met de aankomst van ma joor Schoeffel liep te Londen een sen sationeel gerucht, dat hierop neer komt dat een kindje, in alle bijzonder heden gelijkend op dat van Lindbergh, aan land was gesmokkeld van een pas sagiersschip, dat in het Noorden des lands was aangekomen. Intusschen wordt uit New-York ge meld, dat Lindbergh thans rechtstreek schc onderhandelingen met de ontvoei dors van zijn kind voert. Visscherslie- den op het eiland Cutty Hunk, in Mas jsachussets, berichten n.1. dat hij daar met twee andere personen is geland in een rood amphibievliegtuig en inlich tingen heeft ingewonnen betreffende een jacht, dat onder de kust van het eiland voor anker lag. Daarna steeg het vliegtuig weder op en cirkelde eeni gen tijd boven het jacht alsof het een boodschap wilde laten vallen. Later zag men Lindbergh, die zijn huis te Ho- pewel, in New-Jersey voor den eersten keer sedert de ontvoering had verlaten in een auto naar zijn huis terugkeeren Lindbergh weigerde zich over zijn tocht uit te laten, die vöfcï geefi aan de hardnekkige geruchten dat rum- smokkelaars de baby in een jacht of ander schip onder de kust vasthouden In een New-Yorksch blad wordt ver der gezegd dat j.1. Zaterdag definitie ve onderhandelingen tusschen Lind- beigh en de ontvoerders zijn begon nen. Dezen zouden geen losgeld heb ben geëischt, en de baby zou binnen kort in handen worden gegeven van een der personen die namens Lind bergh onderhandelingen voeren. GROOTE ARMOEDE AAN DEN RAND. Ongekende werkloosheid. Uit Johannesburg wérd half Maart aan „Die Volksstem" gemeld, dat de armoede en het gebrek nog nooit zoo groot waren geweest als toen. Nimmer tevoren waren er zooveel mannen en vrouwen werkloos en nooit was het werklooshheidsvraagstuk er zoo onop losbaar geweest. Vakbondambtenaren en liefdadig heidsgenootschappen zitten met de handen in het haar, zoo werd verder nog aan het blad gemeld. Een nauw keurig onderzoek bad getoond dat de 'stille armoede bijna ongelooflijk was. WYRINCKL,- LAND. Nadruk wboden. (veroolg) V. DE KLEIN-VRIEZEN. Schoonen zomermorgen. Een waas van morgendauw hangt boven het meer, dat als een spiegel, stelten, scheep jes. oever en oevergewas weerkaatst. Gerbrandus heeft zijn kudde aan den oe verkant gebracht. Het vee trekt gretig aan het bedauwde gras-tapijt en de oude Ger brandus snuift de heerlijke morgenlucht naar binnen. Occe, zijn zoon is reeds Zuid-Oostwaarts afgestoken naar „Gamme le", om eieren te gaan zoeken, ten koste van de menigte strandvogels, welke daar het waddengebied bevolken. Gerbrandus dankt den „God" der Zon", voor den heerlijken inzet van dezen dag en vraagt de Goden clementie voor de terecht staande overburen, op de plaats des gerichts. Gerbrandus is geen man van wraak en hij kent de wraakzucht der overburen, bij aldien hunne makkers hier terecht zouden worden gesteld. Bovendien zijn de onzen, aldus Ger brandus, om den dood, ook zoo zuiver niet op den graad. Daarom ging hij niet op, naar de plaats des gerichts. Veeleer ging hij in het achter gelegen oerwoud, naar de tempel van onge- korven-hout, waar hij bij de offer-steen ge legenheid vond zich te kunnen opdragen aan de Goden en hen sterkte af te smeeken, om het kwaad te wederstaan. In zijn mijmering wordt hij opgeschrikt door de snerpen uit het wilgen-bast-fluitje, welke hij uit de korte stooten herkent als die van Occe zijn zoon. En reeds ziet hij den jongen met wilde gebaren hem iets beduiden en met snelle passen naderen. O Godfen roept Gerbrandus, de Marezaten zullen reeds opweg naar hier zijn om hunne kame raden te ontzetten. Aanstonds zal het weder vechten zijn op leven en dood. Hij drijft het vee op van den meeroever en baant zich door het kreupelhout een weg naar het gericht, waar de raad der oudsten zoo juist zijn uitspraak ten gehoore van de menigte zou brengen. „De Marezaten vóór den Oever," roept Gerbrandus. Los de man nen en vermijdt de wraak. In het morgen rood dat zich bij het ochtendkrieken aan de horizont vertoonde, heb ik gezien dat de Go den staan aan hunne zijde. De raad der oudsten volgde Gerbrandus' raad. Doch terwijl de priester zich had bege ven naar de offerplaats, om wijsheid te ont vangen bij de uitvoering van zijn beleid, begeven de manschappen zich naar den oever om hunne onbevredigde wraakzucht op de oproeiende overburen te kunnen koe len. De voorposten zijn in druk gesprek met Occe, die van de Gammele is teruggekeerd. Een vloot van platboomers zag hij uit de wazige kimme oprijzen en met vasten riem slag liet men zich snel naar de richting van de overzijde afzakken. Het zijn geen vlotten van de Marezaten of afkomende barken van de Noordsche zeeroovers, verzekert Occe. Alles roeit op in vaste slagorde. Alles blinkt en schittert in het zonlicht. Het zijn de Zui derlingen, waarvan ons de Noordsche zee roovers reeds hebben verhaald, dat ze zou den afzakken naar het Noorden, om alle Vrieze volksstammen te komen verdelgen. Gerbrandus omhelst zijn zoon voor zijn activiteit. Zoekt vrede, zegt hij tegen de mannen, met de Marezaten, als het nog niet te laat is, vóór dat de Zuiderlingen onze, altijd krakeelende Vrieze volksstam men volkomen zullen vernietigen. En weer nam de Raad der Oudsten Ger brandus' raad aan. Als kameraden van één en stam trok men met de gevangenen van gis teren, thans naar de overzijde van het meer, om onder aanroeping van de Goden, het na derende „verderf" te keeren. Het historisch moment, waarop het ver bond met de zwervende stammen, onder den naam van „Kleine Vriezen" in zijn eerste stadium tot stand kwam en fundamenten van „Staat" werden gelegd in het Westelijk ste der „Zeven Vrieze Zeelanden." De Romeinen. Tegen dat de zon haar middag-hoogte be reikte, had de uit het Oosten afkomende Romeinsche landings-vloot het Midden-meer bereikt en zochten de manschappen op voor zichtige wijze reeds voeling met die der van alle zijden opkomende meerkagen. Zooals de oude Gerbrandus reeds uit het vroege morgenrood voorspelde, de Goden waren de laatsten niet ter wille. Geen koeltje om te zeilen was ter hunner beschikking, zoo dat zij met den pols-stok hunne logge vaartuigjes moesten opduwen, de snel oproeiende Zuiderlingen tegemoet. Doch niets kon hen weerhouden het ver meend© verderf te weren en te dwingen tot den terugtocht uit „hunne" wateren. De overmacht echter noopte onze Klein- Vriezen toch eenige voorzichtigheid in acht te nemen en niet ten koste van alles de van de overzijde gestelde vraag tot onderhandeling, zonder meer met den pijl uit den boog tc beantwoorden. o. J. B. (Wordt vervolgd.) Ingezonden Stukken. Enkele medëdeelingen van iemand die zoo mogelijk, het algemeen wel zijn wil dienen. v Zoolang, men met, behulp van alge meen kiesrecht en andere politieke middelen er'voor zorgt, dat de eene mensch als machthebber over een an dere kan baas spelen, maakt men van de laatste een veelal weerloos schaap en van de eerste meestal een almach tig roofdier, tenminste als de laatste van heb- en heerschzucht is bezeten. W annéér de lezer van zich zelf geen schaap, en van zijn evenmensch geen almachtig roofdier wil maken, moet hij zijn evenmensch niet aan eer» machthebbersbaantje helpen en dus voor alles weigeren aan stemmerij en andere politieke werken mede te doen. De machthebbers zijn wel bij machte om de kastanjes naar zich toe te balen welke door de weerlooze schapen uit het vuur worden gehaald, maar zij zien er geen kans toe om het misdadige en onrechtvaardige uit de wereld te hel pen. De meeste machthebbers zijn net slim genoeg om de onwetende te bedrie gen en uit te buiten, maar overigens weten zij evenmin als de onwetende, wat zij in Christelijk of in menschelijk opzicht doen en laten moptcn, al heb ben zij ook hun halve leven gestudeerd W'ilt gij dan ook niet als redeloos stemvee blijven rondooien, geloof dan ook niet in kletspraatjes van heeren, wier werken er van getuigen, dat zij van heb- en heerschzucht zijn bezeten. Doe je oogen open, kijk uit naar de dingen die u wijzer kunnen maken, dan zal God wel zorgen, dat het licht der waarheid uw deel zal worden en dat gij in Christelijk opzicht zult kun nen ploegen zonder om te zien. Het is beter, één dag te leven als Christen, die zijn roeping verstaat, dan 100 jaar als redeloos stemvee, dat met de roofdie ren in duisternis gaat. Mijns inziens is het noodzakelijk, om te gelooven, dat de leerstellingen van Christus waar heid tot grondslag hebben, maar wan neer wij die leerstellingen in practijk willen brengen, kunnen wij niet met gelooven toe; dan dienen wij te weten, wat die leerstellingen te zeggen heb ben, d.w.z. in geestelijk opzicht. Zoolang het redelooze stemvee in on wetendheid, hebzuchtige wezens aan allerlei ^machthebbers helpt zal men geen steentje in dienst van de Christe lijke waarheid kunnen verzetten, ten zij men zijn leven er desnoods voor o- er heeft. Het is ook niet onmogelijk, dat de Almachtige op de eene of ande re wijze er voor zorgt, dat de duistere machten onze rechten op het leven niet meer kunnen ontnemen, zoodat wij als dan in volle vrijheid het Chris telijke in toepassing kunnen brengen. Hoe het ook zij Laten wij met Gods hulp Christenen zien te worden die hun roeping verstaan en in practijk durven brengen. Tot heil van ons zelve en van de menschheid. Andijk (N.H.) K. ROL. Aan Red. mijn dajik voor plaatsing. Mijnheer de Redacteur. Mogen wij een oogenblikjc gastvrij heid in Uw blad Zooals U weet, wor den begin Mei a.s. de nieuwe aangif tebiljetten voor de belasting uitge reikt. Er zijn nog steeds belastingplich tigen, die hun biljet onjuist invulllen, die dit willens en wetens doen, die in komen en vermogen voor de fiscus verzwijgen. Misschien maken ook som mige lezers van Uw blad zich aan dit euvel schuldig. Mogen wij Uw gastvrij heid inroepen om ons via Uw blad tot die lezers te wenden Onzen harte- lijken dank. Onjuiste belastingaangiften. Wie opzettelijk een onjuiste belasting aangifte doet, pleegt een strafbaar feil Velen, die zich aan dit euvel schuldig maken, vleien zich met de hoop, dat hun daad toch niet wordt ontdekt. Dc kans op ontdekking is echter niet ge ring. Wanneer men zakenman is, ont vangt men van tijd tot tijd bezoek van den rijksaccountant. Ook de persoon aan wien men geld leende -- welke geld leening aan de fiscus niet bekend is zal als hij zakenman is, wel eens be zoek ontvangen van den rijksaccoun tant. Het bankgeheim bestaai te onzent Een geheim, dat door de banken wordt gehouden. De rijksaccountant echter - kan - en zal het doen, wanneer hij meent een verzwijging op het spoor te zijn een verklaring vragen, waarbij één of meer banken worden gemach tigd inlichtingen te verstrekken. Wei gering om zulk een machtiging; af te geven, kan onaangename gevolgen heb bon en pleit op zichzelf reeds in het na deel van den betrokken belastingplich tige. Immers welk bezwaar zal er on der normale omstandigheden tegen zijn zulk een verklaring te teekenen Ook al gelukt, höt niet direct de verzwijging op liet spoor te komen, de verzwijging wordt ontdekt bij het overlijden van den belastingplichtige of diens echtge- noote. De memorie van aangifte voor de successie-belasting moet worden in gediend. Deze memorie moet bevatten een opgave van alle bezit en schuld. De juistheid van de opgave moet wor den beëedigd. WÜj nemen niet aan, dat iemand, terwille van eenig geld -- al loopt het verzwegen vermogen dan EEN ROL origineel© KINQ peper munt is wel de grootste hoeveelheid gezond* heid, die U voorlOoent kunt koopen. Denk U eens in: Elk dezer medicinale tabletten, is op zich zelf in staat li op te wekken en te verfrisschen, Uw stem* ming te verbeteren, Uw gezondheid te be vorderen. PEPERMUNT staat onder controle van het lab. Dr. van Hamel Roos Har* mens, A'dam. ook in de duizenden een meineed zal doen. Het verzwijgen van inkomen en ver mogen is ook niet altijd finantiëel voordeolig. Ettelijke gevallen hebben wij mee gemaakt, waarin het alles be halve voordeelig was. Het komt voor, dat iemand met geleende gelden werkt en belangrijke bedragen aan liquide middelen bezit. Of ook, dut iemand een in het belang van zijn zaak noodige uit breiding achterwege laat, niet o,mdat hij de noodige contanten niet bezit, maar omdat hij deze voor de fiscus niet bezit. Hoe vaak gebeurt het ook niet, dat iemand thans te hoog wordl aangeslagen in de Inkomstenbelasing en toch niet reclameert, eenvoudig om dat hij vermogen verzwijgt en niet gaarne de aandacht van de belasting administratie op zich vestigt. De In specteur mocht eens een rijksaccoun tant sturen. Mat gebeurt er nu, wanneer de fis cus een verzwijging op het spoor komt In de eerste plaats wordt dan nage vorderd. Op dit moment kan practisch nog worden nagevorderd over de belas tingjaren 1930/1931 en 1931/1932, dat zijn dus de belastingjaren waarvan aangifte is gedaan in Mei 1930 en Mei 1931. Bij navordering betaalt men bij hetgeen over die jaren te weinig is geheven. Men wordt echter nagevorderd met de bekende viervoudige verhooging. Heeft men over 1930 1931 f500'- en over 1931, 1932 f 800.-- te weinig aan belasting be taald, dan betaalt, men f 1300,-, ver meerderd met f 3.200,— (f 800,-- maal vier), want de verhooging wordt steeds van het hoogste bedrag berekend. Bo vendien loopt men de kans, 'dat een strafvervolging wegens onjuiste belas tingaangifte wordt ingesteld. Hei komt in den laatsten tijd nog al eens voor, dat een strafvervolging wordt in gesteld. Men late het niet zoover komen lof de belastingadministratie de verzwij ging op het spoor is. Men doe geheel eigener beweging mededeeling aan de fiscus van het verzwegene. Wie geheel eigener beweging let wel geheel eigener beweging, hetgeen ook beteekent, dat men niet eerst in het nauw is gebracht, want dan kan moeilijk meer van een geheel eigener- gedane aangifte worden gesproken aangiften van de belastingjaren 1929, 1930, 1930 1931 en 1931 1931? verbetert - of laat verbeteren behoeft voor een strafvervolging niet bevreesd te zijn. Deze wordt in geen geval ingesteld. Ook wordt de bekende viervoudige verhooging- niet opgelegd. Ieder, die verjnogen en inkomen voor de fiscus verzwijgt, zouden wij dan ook dringend in overweging willen ge ven Doe een vrijwillig verbeterde aangifte. Wacht echter met het doen van zulk een aangifte niet. Zoodra de fiscus Uw verzwijging op het spoor is, is het te laat voor het doen van eon vrijwillig verbet dflie aangifte. Wij meenden goed te doen, mijnheer de Redacteur, bovenstaande onder de aandacht van dc lezers van Uw blad te brengen. Het zou kunnen gebeuren, dat er le zers zijn, die naar aanleiding van bo venstaande meerdere inlichtingen wen schen. WÜj zijn gaarne bereid deze per brief te verstrekken. Alleen verzoeken wij beleefd postzegel voor antwoord in te sluiten. Onnoodig o.i. den lezers de verzekering te geven, dat aan ons toe vertrouwde geheimen bij ons veilig zijn. Van de grootst mogelijke geheim houding houde men zich verzekerd. N.V. ACCOUNTANTSKANTOOR „Nationaal bureau voor adviezen" Gevestigd te LEEUWAARDEN, Groote Kerkstraat 16. Directeur P. SI EB ES MA. Leeuwai'den, 5 April 1932. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen, 7 April 1932. \Aange- gevoerd 183000 Kipeieren. Prijs 52—54 Kg. f 1.80 a 1.90 55—57 Kg. f 2.10 a 2.20 58—60 Kg. f 2.20 a 2.40 61—63 Kg. f 2.40 a 2.50 6467 Kg. f 2.50 a 2.70 Ongewogen Wit f 1.90 a 2.30 Ongewogen Bruin f 2.40 a 2.80 5800 Eendeieren f 2.00 a 2.50 36 Kie vitseieren f 13 a 16. Eierveiling Helder, 7 April 1932. Aange voerd 35493 Kipeieren. Prijzen al s volgt 52—54 Kg. f 1.90 55—57 Kg. f 2.00 58—60 Kg. f 2.00—2.20 61—63 Kg. f 2.20—2.30 64—67 Kg. 2.40—2.50 1531 Eendeieren f 2.00 —2.20.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2