HERMAN NYPELS NI ST00MWASSCHIRI1 „OEN HELDER" 23e JAARGANG VRIJDAG as APRIL 1932 No. 32 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN „DE WAKENDE LEEUW" HET DRIEMANSCHAP. MEN ZEGT HET U DAGELIJKSCH Heeren- en Kinderkleedingmagazijnen DEN HELDER Het meest vertrouwde adres uit Uw omgeving. BETER KAN HET NIET. WILHELMINASTRAAT 63-67. TELEF. 524. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. UITGEVER ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. per 3 maanden f 1. BUREAU Hippolytushoef WIeringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels Iedere regel meer f 0.5a f o.ia VOOR BETERE PIJP - TABAK TABAKSFABRIEK Laat 125 Alkmaar. J. R. KEUSS. BELASTINGKWESTIES. ii. Het invullen van het Aangiftebiljet. Wenken en raadgevingen. Ben ik verplicht het aangiftebiljet in te vullen Niet iedere belastingplich tige ontvangt een aangiftebiljet. Er zijn er, die, zooals men 't noemt, wor den beschreven. Dezen ontvangen be zoek van een ambtenaar. Zij doen, bij wijze van spreken, hun aangifte mon deling. Is men echter, wanneer een bil jet is uitgereikt, verplicht dit biljei in te vullen Deze vraag beantwoorden wij bevestigend. Ieder aan wien een biljet is uitgereikt is verplicht het bil jet in vullen en te onderteekenen. Als ik mijn biljet niet invul, wat ge beurt mij dan Ingevolge art. 122 Wet Inkomstenbelasting stelt men zich aan een strafvervolging bloot, wanneer men het biljet niet invult. Men kan worden gestraft met een boete van hoogstens duizend gulden. Bovendien verzwakt men bij reclame en bij be roep zijn positie. Immers wanneer ie mand geen aangifte deed -- en dus ambtshalve wordt aangeslagen- -- en hij reclameert tegen zijn aanslag, dan „wordt de aanslag gehandhaafd, zoo niet is gebleken, dat en in hoever hij on juist is". Onder gewone omstandighe den -- dus wanneer men aangifte deed - kan men bij reclame volstaan met de verdediging van zijn aangifte. Heeft men het aangiftebiljet niet ingevuld, dan wordt de bewijslast omgekeerd. Precies zoo staat het, wanneer men door den Heer Inspecteur in het onge lijk gesteld, in beroep komt bij den Raad van Beroep. Als ik geen biljet ontvang, moet ik het dan ook aanvragen Voor zoover betreft de Inkomstenbelasting behoeft men geen biljet aan te vragen. Valt men in de Vermogingsbelasting - heeft men dus een vermogen ad. f 16000 of meer -- dan is men - heeft men geen biljet ontvangen verplicht een bil jet aan te vragen. Dit biljet moet wor den aangevraagd vóór den 15den Juni van het belastingjaar. Wanneer geen aangifte is gedaan, kan men mij dan navorderen Wan-j neer de verplichting tot het doen van aangifte niet bestond, kan, wanneer la ter blijkt, dat de aanslag tot 'n ie laag bedrag werd opgelegd, het te weinig gehevene niet door het opleggen van een navordering worden achterhaald. Iemand, die een biljet ontvangt, is ver plicht aangifte te doen. Wie f 16.000,— of meer vermogen bezit, is, wanneer hem geen biljet werd uitgereikt, ver plicht zelf een biljet aan te vragen. De verplichting tot het doen van een aan gifte beslaat dus in het laatste geval wel degelijk. In beide gevallen kan dus worden nagevorderd. Er kan niet worden nagevorderd, wan neer men minder dan f16.000,- vermo gen bezit en wordt beschreven, dus voor de Inkomstenbleasting geen bil jet ter invulling kreeg toegezonden en ook niet een hem door den commies ter hand gesteld biljet heeft onderteekend. Moet ik, waimeer ik bijv. f 10.000.— be zit eeu mij toegezonden biljet voor de Vermogensbelasting onderteekenen Wanneer men f 10.000 bezit, valt men niet in de Vermogensbelasting. Een aanslag, kan dus niet worden opgelegd Toch is men verplicht een ter invulling toegezonden aangiftebiljet in te vullen Moet ik, wanneer ik met verlies werk een mij toegezonden aangiftebiljet voor de Inkomstenbelasting toch invullen Het antwoord op deze vraag luidt be vestigend. Zeker een aanslag kan niet worden opgelegd. Toch is men verplicht, het biljet in te vullen. Wordt vervolgd. vet altijd gebruikt worden in combi natie met koolhydraten en eiwitten, zooals rijst, aardappels, suiker, meel spijzen, brood en visch. Tenslotte mo gen ook aan het einde van den winter de vitaminehoudende spijzen niet ont breken, waarvoor zich vooral rauwe vruchten en groenten leenen. Vet in het voedsel. Voor menschen (en voor dieren even goed) is vet de natuurlijkste en dus de beste warmteproducent. Kouvatten wordt dikwijls veroorzaakt doordat het lichaam geen voldoende reserve van warmte heeft en daarom is vet in het voedsel een goed voorbehoedingsmid- del daartegen Daaruit volgt, dat men 's winters meer vet moet gebruiken dan 's zomers. Dit bewijzen ook de volkeren in het hooge Noorden, die van oudsher instinctief de voorkeur heb ben gegeven aan sterk vethoudend voedsel. Nu moet men niet in uitersten ver vallen en een maag meer vet te verte ren geven dan met de behoeften van het gestel overeenkomt. Het lichaam neemt dagelijks slechts een beperkte hoeveelheid vet op en door meer vet te gebruiken, zal men slechts een tegen zin aankweeken tegen de overigens zoo nuttige vette spijzen. Verder moet FEUILLETON. 14. Ik wist niet dat dat een vriend van je was, zei sir Isaac. Waar hebt je dien vent opgeschommeld Lord Verlond liet zijn gele tanden zien en grinnikte. Waar ik de meeste van mijn onge wenschte kennissen heb opgeschom meld, zei hij, bij een race. Paardenren nen zijn nu eenmaal „comme il faut" en daar ontmoet je allerlei slag men schen. Je kunt tegenwoordig ook niet meer zoo wedden als vroeger, ging de graaf voort. Ik herinner me nog dat ik eens op een paard heb gewed, dat twintig tegen een stond. Ik zette er vijfduizend pond op en ze namen het. Dacht je soms dat ze dat tegenwoordig nog zou den doen Laten we een klein eindje gaan loopen, zei het meisje. Verlond was zoo verdiept in zijn herinneringen en hij had zooveel bezwaren tegen de races van tegenwoordig, dat hij niet zag, dat de twee jonge menschen opstonden on langzaam weg wandelden. Sir Isaac zag het wel en als hij maai* had gedurfd, zou hij zijn vriend zeker geinterrumpeerd hebben, maar daar had hij den moed niet toe, want Ver lond liet niet met zich spotten. Ons Lichaam en onze Gezondheid. B1NNENLANDSCH NIEUWS. Eeu run op de Nutsspaarbank te Den Haag. In de laatste dagen was eenige onge rustheid ontstaan omtrent de posiiïe van de Nutsspaarbank te Den Haag, welke zeer verzwakt zou zijn tengevol ge van de debacle van de firma Scheur leer en Zonen. C-roote bedragen werden opgeeischt, terwijl de inlagen sterk te rug liepen. De ongerustheid nam toe en er ontstond een ware run op de bank. In lange rijen stonden de men schen aan de loketten om hun geld te vragen. De politie zorgde voor een ge regeld \erloop. De bank betaalde alle bedragen direct zonder eenige restric tie uit, zonder zelfs voor groote bedra gen den opzeggingstermijn in acht te nemen, welke statutair vereischt wordt Sinds Vrijdag is f 838.800 méér uitbe taald dan is ingelegd. Volgens verkla ringen van het bestuur bestaat er geen enkele reden tot ongerustheid en kan de bank aan alle betalingen voldoen. Voor de loketten aan het hoofdkan toor aan de Riviervischmarkï ver drongen zich eenige honderden perso nen, die hun geld kwamen terug halen Ook aan de twaalf bijkantoren was de toeloop belangrijk grooter dan in de af- geloopen dagen. De Westlandsche veilingen Aan de Westlandsche veilingen wor den thans voor de producten goede prijzen besteed. Sla, die thans in groo te partijen wordt aangevoerd, is zeer goed. in prijs. Maandag j.1, Werd be steed tot f 7 per 100 krop. Spinazie, meestal van den kpuden grond, bracht het tot f 0.20 per K.G. Niettegensiaan de de uitvoermoeilijkheden wordt veel geëxporteerd naar Engeland en Duitsch land. EEN ELECTRISCH RIJWIEL. Al eenige maanden zijn er geruchten in omloop, dat men in het Philips laboratorium doende is met het ontwerpen van een elec- trisch voortbewogen rijwiel. Thans kan wor den medegedeeld, dat de proefnemingen met dit nieuwe rijwiel in de praktijk zeer goede resultaten hebben opgeleverd, zoodat op de ze nieuwe vinding reeds eenigen tijd geleden octrooien zijn aangevraagd. Inmiddels heeft Philips aan een vijftal Nederlandsche rijwiel- fabrieken het recht verleend om gebruik makende van haar vindingen op dit gebied, electrische rijwielen te construeeren. Deze fabrieken zijn N.V. Burgers E.N.R. te Deventer, Gazelle-Rijwielfabrieken te Die ren, Jüncker Rijwielfabriek te Rotterdam, N.V. Simplex Machine- en Rijwielfabriek te Amsterdam, N.V. Handel Mij. R. S. Stokvis Zn. te Rotterdam. Men is in deze fabrieken thans bezig de proeven met de eelectrische rijwielen voort te zetten. Het zal echter nog wel even duren men zegt een kleine twee maanden voor de elec trische fiets op de markt wordt gebracht. BUITENLANDSCH NIEUWS. De zwaluwen weergekeerd. De in September bij de plotselinge in vallende koude met vliegtuigen uit Beieren en Oostenrijk naar het Zuiden overgebrachte gestrande zwaluwen zijn grootendeels teruggekeerd. Men had ze in September van ringen voor zien en daardoor thans kunnen vast stellen, dat men inderdaad mei de vliegtuigpassagiers van 1931 heeft te doen. VASTEN UIT LIEFDE Een meisje in het Engelsche graaf schap Leicester, dat 45 dagen probeer de te vasten in een wanhopige poging 200 pond sterling te verdienen tenein de de kosten te betalen voor de opera tie, die haar moeder moest ondergaan, moest de poging den 43e dag van haar vastentijd, opgeven. Zij zal echter toch met den prijs worden beloond. Het meisje, dat even 20 jaar oud is, heeft 43 dagen in een glazen kast geze ten en in dien tijd alleen limonade ge dronken en sigaretten gerookt. De dok ter verbood haar Zaterdagavond verder Modellen die mooi passen Stoffen kleurecht en solide Voerings van het beste soort Zeer goedkoope prijzen Elk stuk volledig gegarandeerd. Speciale afdeeling kleeding naar maat Eigen coupeur en ateliers. Onze kenze hoeden, overhemden, dassen, sokken en ondergoederen is mooi, groot en goedkoop. Onder voortdurende controle van Dr. Ir. H. J. DE WIJS, scheikundig ingenieur. Naast ons uiterst billijk stuktarief noteeren wij voor KILOWASCH DR00GT0E 25 ct. per K.G. Minimum 5 K.G. PERSOPMAAK 32 ct. per K.G. I per zending. De wasschen worden FRANCO GEHAALD en dezelfde week weer THUIS GEBRACHT. te gaan en de ondernemers vonden 't blijkbaar ook welletjes. Men meent in Engeland dat dit een record is voor vasten door een vrouw. Vrouwenlijk in een riool gevonden. Te Wéencn heeft de politie een grond werker aangehouden, die verdacht wordt de vrouw, wier lijk in 280 stuk ken in een riool werd gevonden, te heb ben vermoord. Deze aanhouding is ge last in verband met de verdwijning van een weduwe, bij wie de aangehou dene eenigen tijd op kamers heeft ge woond. Een schaap voor drie stuivers. Overal in de wereld wordt geleden on der de malaise. Hoe bedenkelijk de toe standen in Zuid-Afrika zijn, blijkt uit een bericht over den verkoop van een kudde schapen. Een farmer had een groote belastingschuld die hij niet kon betalen. Er werd beslag op een deel van zijn kudden gelegd en 800 schapen werden executoriaal verkocht De dieren waren in geen maanden ge schoren en zaten dus dik in hun wol. Maar ook wol is maar weinig waard en schapenvleesch is in de landen, waar veel schapen zijn, ook niet hoog in prijs. Zoo kwam het, dat die 800 schapen met al hun wol niet meer op brachten, dan 10 pond of 120 gulden. Gemiddeld is dat dus per schaap pre cies 15 cent. Op een hek gespietst. Te Ilalberstadt in Pruisen was een leidekker met zijn leerling bezig een - Ik begrijp niet, zei Horace, hoe uw oom toch zooveel kan voelen voor dien ploert. Het meisje glimlachte. Och, zei ze, het is bekend dat oom altijd veel voelt vooronaangena me menschen. Voor mij voelt hij niet veel, zei Gresham veelbeteekenend. Zij lachte. Dat komt, omdat u niet onaange naam genoeg bent, zei ze. U moet heel anders tegen de menschen zijn, als u in den smaak van mijn oom wilt val len. U bent niet hatelijk genoeg. Vindt u vroeg Horace gretig. Het meisje bloosde. Neen, u bent niet hatelijk genoeg, zei ze, maar ze sloeg haar oogen neer. U bent veel te vriendelijk en u zult ook wel heel wat prettige vrienden hebben Ikey heeft zulke eigenaardige vrienden Gisteren lunchte hij bij Blitz met een onmogelijken man, absoluut een onmo gelijke man. Kent U hem soms Hij schudde zijn hoofd. -- Ik geloof het niet, want er loopt in Londen maar één man rond, die absoluut onmogelijk is en dien ken ik persoonlijk. U bedoelt kolonel Black vroeg ze Hij knikte. Wie is die Black toch -- Een kolonel. Is hij in actieven dienst Wélneen, zei ITorace met een glim lach. In Amerika noemen ze zoo'n man een speelgoed-kolonel, en verder, ja het is een vriend van Isaac. Hij aarzelde. Dat zegt me niet veel. Alleen be grijp ik, dat het geen aangenaam mensch kan zijn, zei ze. Vol verwachting keek hij haar aan. Ik ben heel blij, dat u dat zegt. Ik was bang dat Weer aarzelde hij en wierp hem een snellen blik toe. LT was bang dat herhaalde ze. Horace was verlegen. -- Tja, ging hij voort, ik heb eh ik hoorde datIk weet dat het een ploert is en ik weet hoe u bent en ikMary, ik houd zooveel van je. Ze werd doodsbleek en even trilden haar lippen. Ze had nooit gedacht dat Horace te midden van al die menschen een liefdesverklaring zou durven af leggen. Ze was sprakeloos van verba zing en Horace was ook bleek gewor den. Dat had u niet moeten zeggen stamelde ze. Het is nog zoo vroeg in den morgen en VI. De politie-agent en de dame. Frank Fellowe speelde met een box bal, die opgesteld was in een van de kamers van zijn huis en hij had er plei zier in. De bal was voor hem sergeant Gur- den en tevens alle andere menschen die hem irriteerden. Sergeant Gurden maakte hem het le ven onaangenaam zooveel hij maar kon Hij had de afschuwelijkste baantjes op te knappen gekregen en hij moest voortdurend extra dienst doen. En daar kwajn bij, dat Gurden hem voortdu rend onderhield over zijn houding te genover Black. Black's plannen te dwarsboomen was een hartstocht ge- wprden van Frank. Zoo hij al andere hartstochten had, nu zette hij ze opzij om zich geheel aan den heer Black te kunnen wijden. De dochter van den millionnair Sand ford had een zekere sympathie voor hem opgevat. Hij had haar leeren ken nen toen ze met een wagen, waarvan de remmen niet meer werkten, een stei le helling afreed en later had hij haar ontmoet in den Dierentuin, want zij had hem een entréekaartje voor Zon dag gestuurd. Ze mocht hem wel en ze wilde eens zien, wat hij voor iemand was. Even was ze bang, dat het een desil lusie zou blijken, want een heldhaftige agent in uniform, met een helm op en een stormband onder zijn kin kon in burger wel eens wat minder heldhaf tig zijn, terwijl het de groote vraag was, wat voor das en schoenen hij zou kiezen. -- Want dacht ze bij zichzelf, iemand die mijn leven kan redden, draagt mis schien ook wel een gummiboordje en een das met roode stippen. Maar toen ze den Dierentuin binnen kwam, vond ze daar een onberispelijken heer, wiens kleeding tot in de kleinste kleinigheden in orde was en die niets had van den slagersjongen op Zondag of van een loodgieter bij een begrafe nis. Samen bekeken ze de bewoners van twee kooien en hij vertelde haar dingen over wilde beesten, die ze nog nooit had geweten. Hij wees haar op de kleine verschillen tusschcn vijf soor ten lynzen, hij vertelde kleine annec- dotes over de onderlinge kameraad schap tusschen de dieren. Hij bracht haar naar de vertrekken, waar de zie ke dieren werden verpleegd en het bleek, dat ze hem geen kaartje had be hoeven te zenden, want hij was lid van den Dierentuin. In één dag kon zij niet alles bekijken Zij ging nog eens en nog eens ze reed 's .morgens vroeg met hem paard Ze dacht dat hij zijn paard huurde want het was niet steeds hetzelfde dier, waar op hij reed. Hoeveel paarden hebt u in uw stal vroeg ze eens schertsend. Zes, antwoordde hij vlot. Ik jaag nog al veel en Plotselingi zweeg hij, want hij begreep dat hij zich versproken had. Maar u bent toch politie-agent, sta melde ze. Ik bedoel, ehneem mij niet kwalijk, 't is niet erg fijngevoelig wat ik zeg. Hij wendde zich om in het zadel en zijn oogen glinsterden. -- Ik heb wat geld van mezelf, zei hij U moet weten dat ik pas een jaar agent hen vroeger was ik was ik geen agent. Meer zei hij niet en hij scheen zoo ver legen te zijn, dat ze maar gauw over iets anders ging praten, al was ze ook erg nieuwsgierig. Ze dacht er niet over, dat ze nu niet meer met hem kon uitgaan. Ze kon toch even goed met iemand van haar eigen stand uit rijden gaan als met een politie-agent. Toch begreep ze wel, dat er iets niet in orde was met hem, maar ze bleef hem regelmatig ontmoeten en zoo werden agent Fellowe en mis Sand ford Frank en May voor elkaar. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1