FRISOBAAI TWEEDE BLAD. VRIJDAG 29 APRIL 1932 No. 3^. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ®PER Vz POND GEEL 30 d. GROEN 35 ROOD .40 PER '-4 PO (aoedLovp* Uabak WIERINGER COURAÏ:Ï Succes 3 ontvangt B.K.C. 2 van Anna Pau- lowna wat ook lang geen gemakkelijke tegen stander is. Aanvang 2 uur op het Succes-ter rein. Zondag 29 Mei vindt in Amsterdam plaats de Interlandwedstrijd HollandTjecho-Slo- wakije. Dit is voorloopig de laatste Interland wedstrijd. Voor deze wedstrijd bestaat zeer zeker veel belangstelling. Kaarten voor bo- vengenoemden wedstrijd kunnen besteld worden bij den heer Nieuwbuurt, Secr. Suc ces, Kerkplein 10. Men geve zich zoo spoedig mogelijk op, in ieder geval voor 3 Mei a.s. Bij voldoende deelname geschiedt de reis evenals de vorige keer per autobus. Een filiaal Men deelt ons mede dat .door een Amsterdamsche slagerij (groothandel) indien men te Den Oever of te Hippolytus- hoef slaagt met een geschikt pand, alhier een slagerij zal worden gevestigd, waarvoor men dagelijks per speciale vrachtauto, koe- en varkensvleesch, plus diverse fijne wpïst soorten zal aanvoeren. De Bloembollenvelden in de kop van Noordholland. Mochten de kweekers zich in begin April verblijden met de lang verwach te regen, de goede werking daarvan werd weer teniet gedaan door het daar op volgende gure koude weer. Thans echter staan de velden in vol le pracht en kleur. Alleen de tulpen blijven nog een beetje angstvallig ach ter bij de andere gewassen, doch met een paai* dagen warmte zullen ook de ze spoedig in volle bloei staan. Breezand biedt den bezoekers een keurig gezicht op de velden met nar cissen en tulpen. Jammer is het dat de prijzen der bol len zoo laag genoteerd staan want van de kleurenpracht kan de kweeker en arbeider niet leven. Laten we ech- Personenvervoer over den AFSLUITDIJK. Krijgt de A.T.O. het monopolie voor het reizigersvervoer per autobas en blijft 'n spoorlijn voorloopig uit? Naar het Hbld. verneemt hebben de Nederlandsche Spoorwegen zich tot Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land en Friesland gewend met ver zoek een autobusdicn?^ over vden af sluitdijk te moge»1;,. ipïoiteeren zoo dra deze dijk ger$0 zal zijn, hetgeen op 1 Juli a.s. waarschijnlijk het geval is. Aanvankelijk hebben Ged. Staten aan de Spoorwegen bericht, dat zij 't tijdstip nog te vroeg vonden om reeds een beslissing terzake te nemen, maar na hernieuwden aandrang heeft men te Utrecht den indruk gekregen, dat de zaak in onderzoek is en een even- tueele concessie voor de A.T.O. niet lang meer op zich zal laten wachten. Wanneer de A.T.O. hier 't monopolie voor liet reizigersvervoer zou krijgen - men weet dat het goederentranspor1 aan iederen ondernemer vrij staat - zal de directie, gezien de huidige om standigheden, niet aandringen op het totstandkomen van de spoorlijn die daar door het Rijk zou worden aange legd en ge-exploiteerd. In verband met de vlotte afwerking die bij de Zuiderzeewerken tot dusver is betracht, hoopt men, zoodra de dijk gereed is, te gaan rijden, althans wan neer Ged. Staten de eonsessie verlee- nen. Hoogstwaarschijnlijk zou dit dan al kort na 1 Juli het geval zijn. ter hopen, dat er spoedig opleving in den handel zal korné?), Degenen, die het concours en feeste lijkheden van den West Frieschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorp sen, hetwelk van 5 tot 8 Mei te Wie- ringen gehouden wordt, zullen gaan bezoeken, kunnen wij een tocht door Breezand ion zeerste aanbevelen. DE BOLLEN - ZONDAG DE BLOEMEN - ZONDAG. NAAR BREEZAND OP 1 MEI. Als de Lente is gekomen En de bloemen bloeien weer, Mag men zeker wel vermelden Denk eens aan de Bloemenvelden .eg Uw zorgen eens ter neer GEMEENTE WIERINGEN. Benoeming hoofd der school te Oos- terland. De voordracht, die aan de ge meenteraad voor deze functie (vaca ture L. Spaander) zal worden aange boden luidt aldus 1. J. A. Lecnders te Werkendam 2 H Rast te Nijme gen 3. R. Kelderhuis te Texel. Zonnestraal. Evenals vorige jaren zal ook nu weer de bekende vereeniging „Zonnestraal" ten bate van de t.b.c. bestrijding een collecte houden, en wel op Zaterdag 25 Juni a.s. Herhalingsoefeningen. Aan de dienst plichtige R. Kat uit deze gemeente is uitstel van opkomst voor herhalings oefening verleend tot 6 Februari 1933 Zuiderzeevisscherij - Reglement. Bij koninklijk besluit van 11 April 1932, Staatsblad 161, is gewijzigd art. 7 van bet Zuiderzeercglement, dat thans als volgt luidt: 1. liet is verboden te visscheu van 1 Juli tot 30 September met het staand ansjovisnet, het ansjovissleepnot en den wonderkuil, niet dien verstande, dat het aan aalhoekwantvisschers ge oorloofd is te visschen ,met den wonder kuil, uitsluitend voor het vangen van aas, mits met schriftelijke vergunning van het districtshoofd en onder daarin ter voorkoming van misbruik te stel len voorwaarden. Dames, Hceren, goed bekeken! Denk aan het schoone bloemenland Neen! Niet Noordwijk, Hill'gom, Lisse, Want dan zult gij U vergissen Maar kijk nu eens in ons Breezand Zondag is het Bloemen - Zondag Voor jong of oud; 't zij arm of rijk! Want gij ziet de schoonste kleuren En gij ruikt de fijnste geuren; Komt allen naar Breezand, en kijk! Komt naar hier en ga genieten; De bloemen noodigen U uit! Bollen van adelijke geslachten Staan vol tooi op U te wachten En hoor, de voog'len jub'len luid. Komt naar Breezand uit alle streken; Komt naar Breezand uit dorp en stad. Daar ziet gij fraaie bloemen troonen, 2. Onze Minister is bevoegd het in 't eerste lid genoemde tijdvak ten hoog ste zes weken vroeger of later te doen ingaan of te doen eindigen. J. V. O. Verbeterd bericht wegens misstelling Vrijdag lialfacht. Gymnas tiek voor jongensleden en aspiranten in de nieuwe school; Zondagmiddag lialfdric bijeenkomsten Jongens en meisjes-aspiranten in de Vonk; drie uur dans- en zangmiddag v.d. leden. Den Oever. Jaarfeest. Het jaar feest van de Christ. Jongemannen Ver eeniging „Zacheus" zal op Donderdag 12 Mei a.s. in de zaal van den lieer Jur rie Lont plaats vinden. Voor dezen a- vond zal de Christ. Zangvereeniging van „Land in Zicht" haar medewer king verleen en, Politie: Aan komen vliegen eon duif gemerkt No. 23. Inl. bij Gom. Bode. Den Oever. Diefstal. Uit een te Don Oever liggend visschersschuitje is een bedrag van f 4.- ontvreemd, terwijl verschillende netten zijn vernield. De dader's zijn onbekend. De politie stelt een onderzoek in. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. speelt Suc ces I in den Helder tegen Schorpioen I op het terrein Ankerpark voor de door Schorpi oen uitgeschreven nederlaagwedstrijden. De opbrengst dezer wedstrijden zijn bestemd voor het crisis-comité. Succes wacht Zondag lang geen gemakke- Met adeldom; en' Keizerskroonen Zij groeten u buigend op uw pad. Al zal de bloem geen stem doen hooren Al spreken zij geen mensclientaal, Toch troost zij U in zorg en smarte Verblijdt de kranke in het harte Brengt vreugde in de ziekenzaal. 't Bloemenkleed in pracht van kleuren Maakt van Breezand een paradijs En met een dankb'ren blik naar boven Zult gij dan uwen schepper loven Voor 't allerschoonst natuurbewijs. Komt allen dan Breezand bezoeken Geniet van 't schoone bloemenoord Wjant van Breezand 's bloemenvelden Kan ik de schoonheid niet zoo melden, Zooals 't in werkelijkheid behoort. Uw Breezander Abonné. lijke taak daar Schorpioen over een uitste kend elftal beschikt. Zondag j.1. wisten zij M.L.D. I, de kampioen van de tweede klas met 21 te slaan. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Vertrek per bus om 1 uur. Het concours. Nog enkele dagen eh bet muziekfeest is daar. Op het feestterrein wordt mei koons achtigen ijver gewerkt, om alles op tijd gereed te hebben en het komt voor elkaar. Donderdagavond toch heeft Harmonie al een proefconcert in de tent gegeven en het bleek in orde. Zoo zullen dan Donderdag te 11 uur de gasten op waardige wijze kunnen worden ontvangen en als het zonnetje dan maar schijnt zal het wis een pracht dag worden. Ook Zondag daarop komen een 20- tol muziekverenigingen zich van hun beste zijde laten hooren. De dagen tusschen Donderdag e.n Vrijdag zullen ook ten nutte worden gemaakt. Men zal het trouwens reeds op de reclamebiljetten hebben gelezen. Vrijdagmiddag krijgen de kinderen van de openbare scholen en de R. K. school te Wieringen hun aandeel in het feest. Het betreft echter alléén de oudere kinderen die kunnen deelne men aan do wedstrijden, en wel van 9 tot 10 en van 11 tot 14 jaar. Hardloo- pen met hindernissen; tonkruien, voet bal met kegels, sprietloopen, enz. zijn de wedstrijden, die een vroolijke .mid dag zullen geven. Dat begint om 2 uur. Te zes uur hebben we de reclajneop- tocht en men verwacht dat de deelna me groot zal zijn. Daarna volgt gemas kerd bal in de tent. Zaterdagmiddag zal de Gymnas tiekvereniging Wieringen openlucht- uitvoeringen op het terrein. En de Mandolinevereeniging O. K. K. concer- teerd dan tevens. Des avonds heeft een concert plaats van de muziekvereni ging Apollo van Den Oever. Wij maken de burgerij van Wieringen er nog op opmerkzaam, dat bij voor koop goedkoope doorloopende terrein kaarten voor de concoursdagen wór den beschikbaar gesteld. Doch alléén bij vóórkoop; dus op de concoursda- BAKKER NAP van Anna Paulowna en zijn echtgenoote Jubileeren 1 Op den 4den Mei a.s. viert het echtpaar N. Nap en A. Nap-Kos van de Kleine Sluis zijn 40-jarige echtvereeni ging; en tevens zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer Nap in Anna Paulowna zijn bakkersloopbaan begon. Het is. I dus een dubbel jubileum en het zal het bekende humane echtpaar op dien* dag wel niet aan belangstelling ontbreken. i

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3