genomen van de Nederlandsche voorstellen en toegezegd, dat ze in overweging zou ne men. Men kon echter niet mededeelen, wel ke houding de Duitsche regeering jegens de Nederlandsche voorstellen zal aannemen. LINDBERG'S BABY. De scheepsbouwer John Curtis, uit Norfolk, die als onderhandelaar van Lindbergh schijnt op te treden, zou met zijn jacht „Marcon" voor de kust varen, teneinde te trachten in contact te komen met vertegenwoordigers der ontvoerders. Het jacht vertrok Vrijdagmid dag met onbekende bestemming. GEESTELIJKE VERMOORD. In Luxemburg is een rustend katholiek geestelijke vermoord in zijn woning gevon den. Men vermoedde dat twee personen, die m enhet huis had zien verlaten, de moorde naars waren. Zes jaar geleden werd ook reeds een aanslag gepleegd door een jongeman, die eenige revolverschoten op den geestelijke en diens zuster loste. Laatstgenoemde werd hierbij gedood. De moordenaar werd toen veroordeeld tot 18 maanden opsluiting. De verdachten zijn gearresteerd, zij heb ben een volledige bekentenis afgelegd. BRANDBLUSSCHEN ZONDER WATER. De brandweer van York (Engeland) heeft voor het eerst een brand bestreden door mia del van een speciaal gas in plaats van met water. Het gas heeft de eigenschap de vlam men te verstikken. Deze eerste proefneming is volkomen geslaagd BINNENLANDSCH NIEUWS. Beklemd tusschen muur en. auto. Dame te Breyel gedood. In liet grensplaatsje Breyel bij Venlo stond verleden week mevrouw IIollz- strichor op den hoek van de Markt, toen achter haar een zwaar geladen vrachtauto uit Venlo aankwam. Deze wagen moest uitwijken voor een stil- staanden auto. Daar ter plaatse de straat en het trottoir zeer smal zijn, w erd de dame door den uitstekenden laadbak gegrepen, tengevolge waar van haar hoofd tusschen den muur en den wagen verpletterd werd. Zij was op slag dood. Zij is moeder van twee kinderen. De chaffeur werd in hechtenis geno men, doch moest weer op vrije voeten gesteld worden, daar hem niets ten ïasli kon worden gelegd. Twee lijken opgehaald. Te Urmond is uit de Maas opgehaa'l het lijk van een naai' schatting 30-jari- ge vrouw, dat vrijwel geheel ontkleed was. Er zijn geen sporen van geweld op het lijk te bespeuren. De justitie is met het geval in kennis gesteld. Men ver moedt met het lijk van een Belgische vrouw te doen te hebben. Niet ver van de plaats waar het lijk van deze vrouw is gevonden, is uit de Maas opgehaald het lijk van een mans persoon van ongeveer 35 jaar, rood haar, gekleed in donker costuum, ver-, moedelijk een mijnwerker. Hij had een kwitantie bij zich van den Algemee- non Nederlandschen Mijnwerkersbond. Andere kenteekenen ontbreken. Moordaanslag te Maastricht. Zekere K. in de Capucijnerstraat te Maastricht heeft uit. een browning twee schoten gelost op Peters, die met zijn vrouw voor de woning stond te praten. De gewezen vrouw van K. w oonde in hetzelfde huis en Peters had daardoor veel last van K., die vaak kwam opspelen. Een kogel miste, de andere drong P. in de hartstreek. In levensgevaarlijken toestand is Peters naar het ziekenhuis Calvaricnberg overgebracht. De dader is in iiech'enis genomen.. PROVINCIAAL NIEUWS. BERGEN. Dank zij de ijverige nasporingen van den chef der gemeentepolitie is het mogen gelukken de daders op te spo ren van de gepleegde baldadigheden aan de kiosk van den heer de Gr. na bij café Duinvermaak alhier, liet bic ken 4 personen van omstreeks 20 jr., oud uit Schoorl te zijn die in den be- w usten nacht uit de richting Alkmaar waren gekomen en die omstreeks half een de twijfelachtige heldendaden heb ben verricht. Mogen zij hun gerechte straf niet ontgaan. Niet links van den weg rijden. Te Alkmaar had op den hoek Dijk- Heerenstraat een aanrijding plaats tusschen twee wieli'ijdsters. De 15-jari- ge Bert ha B., werd daarbij aan het hoofd gewond en per auto naar huis gebracht. Ilel meisje was zelf de schuld van het ongelukje, aangezien zij links van den weg reed. PRIKPLANKEN De Commissaris van Politic te Alkmaar vestigt nogmaals de aan dacht van het publiek en dc winkeliers op dc z.g. prikplanken. Deze prikplan- ken bevinden zich veelal in kleine krui denierswinkels e.d. en bestaan uit een plank met een aantal dichtgemaakte gaatjes, waarin een papiertje met num met zit. Als regel moet men om te mogen prikken, eenig voorwerp van geringe waarde b.v. chocolade-artike- 11 n ot toffee's meestal voor een in verhouding tot de waarde dier artieke Ion veel te hoogen prijs koopen. Komt het uit een gaatje geprikte nummer voor op de bij de plank be- hoorende z.g. cadeaulijst, dan heeft de prikker recht op het bij het nummer vermelde cadeau. Dergelijke prikplan ken worden geëxploiteerd met. en zon der zoogenaamden sleutel deze sleu tel geeft aanwijzingen die ter kennis van het publiek behooren te worden gebracht en aan de hand waarvan het mogelijk heet te zijn de plaats der prijsnummers te bepalen. Men zij er wel op bedacht dat de ex ploitatie van prikplanken zonder sleu tel, waarbij het geheel en al van het toeval afhangt of men al dan niet een prijsnummev prikt, een overtreding van de Loterijwet 1905 oplevert en strafbaar is. Met betrekking tot prik planken met sleutels moot men even zeer nog op bedacht zijn, dat er ook onder prikplanken met sleutels, sy stemen voorkomen die niet onder de uitspraak van don Hoogen Raad vallen, waarbij een bepaalde prikplank niet als een verboden loterij werd gekwali ficeerd. Zóo'n systeem kan toch ondeug delijk zijn, dat ook een met een goed puzzle-hoofd begaafd persoon na schriftelijke en tijdroovende nauwkeu rige studie de plaats der prijsnummers niet kan bepalen. Ook in die gevallen valt een en ander als een overtreding der Loterijwet. te beschouwen. Tenslot te zij men er op gewezen, dat den laat st en tijd herhaaldelijk blijkens adver tenties is gebleken dat getracht wordt o]) groote schaal loten van allerlei bui- tenlandsche geldloterijen in ons land te plaatsen. Dc verkoop van deze loten waarbij in het bijzonder genoemd wor den de „Sweepstakc" loten en de Deen iche Koloniale Klassenloterij Is ver boden en strafbaar. Voor inlichtingen kan men zich steeds tot de politie wenden. SCHAGEN. Vakteekenschool. Na af loop der tentoonstelling van do ge maakte teekeningen der vakteeken school, welke zich in een flinke belang -telling mocht verheugen werden Zon dag j.1. de diploma's van den 3-jarigen cursus door den voorzitter den lieer C. Blaauboer te Schagen uitgereikt. Spreker memoreerde, dat de vak teekenschool is overgegaan aan de Middens tand svereeniging en dankt in verhand daarmee den heer Jb. Rog geveen te Schagen voor het vele werk, dat bijna uitsluitend door den Heer Roggeveen gedurende 20 jaar voor de vakteekenschool is verricht. Uitmuntehd C. de Graaf, Anna- Paulowna, schilderen. Zeer goed C. Smit, Schagen, smeden 1'. Rob, Wieringerw aard, smeden. Goed A. Schouter, Breezand, tim meren. J. Goed, Oudesluis, schilderen. .1. Nannis, Oudesluis, schilderen. Jb. Wiggers, Breezand, timmeren, a. Licht hart, Schagorbrug, timmeren. A. Ros sen, Schagen, timmeren. J. Manneveld St. Maartensbrug, timmeren. T. Hoebe t Veld, smeden. G. Boontjes, Barsin- gerhorn, timmeren. L. v. Wel, Schager rug, timmeren. Afgewezen een., Naar de tweede klasse zijn bevorderd eertien leerlingen waarvan een voor waardelijk. Niet bevorderd twee. De volgende leerlingen van de U.L.0 School zijn bevorderd Van klasse I naar II. A. Bakker, N. Blaauwbocr, X. Dub belman, J. Everts, E. I-Ioman, D. Ka ler, A. Kingma, T. Kooij, J. Kossen, F. Kruit, T. Langedijk, A. Lindenbergh, C. Marees, I'. Pijper, J. Rezelman, B. v Rijswijk, J. Slooves, L. Speets, J. Starreveld, M. Vrielink, B. de Vries, A. de aard, N. Wardeman, K. Zijde- wind, M. Boekei. Van klasse II naar III. D. Blom, M. Brouwer, K. Blaauboer, T. Borst, K. Blaeser, P. Blaauw, J. Dek ker, A. Deutekom, C. v.d. Ham, T. Heer -chap, K. Kwantus, M. Lindenbergh M. Moransard, M. Rezelman, X. Rezel man, G. Slot, R Vrielink, M. de Wit. Van klasse III naar IV worden in Juli bevorderd: Voorwaardelijk bevorderd 2 leerlin gen. Niet bevorderd 5 leerlingen. De school heeft thans 101 leerlingen. INGEZONDEN STUKKEN. ZLEGRASBELANGHEBBENDEN. M. de R. Volgens het verslag in dc Schager Courant vau de vergadering van zee gras belanghebbenden zegt de lieer Gelder o.m. „Op Texel is vorig jaar een Jeugd herberg geopend. De matrassen waren gevuld met zeegras, maar slecht. Spre ker leverde daarvoor in den plaats Alpengras. Dit is geen reclame en zulke dingen gebeuren veel." Volgons de verslaggever van de Ileldersche en van de Wieringer Courant zegt de Heer Gelder tevens „Het zeegras was zoo bedroevend slecht dat men de bedden moest w cgdoen en nam hiervoor in den plaats bedden gevuld met Alpengras. Dat zeegras heb ik niet geleverd maar w el het Alpengras". Wij moeten dit gesprokene hetwelk geheel met de waarheid in strijd is, w eerleggen in het belang van het zee- grasbedrijf, hot belang zoo WIJ dit zien. Wat toch is de waarheid. Er zijn voor de Jeugdherberg het vorige jaar aangekocht 50 bedden, gevuld met ge maaid zeegras van de Gemeentelijke Exploitatie, oogst Texel. Deze bedden zijn schitterend mooi, juist door de mooie qualiteit zeegras waarmede zij gevuld zijn. Het zeegras is zoet, kraak droog en donker van kleur. Een monster van het zeegras hetwelk de Herbergmoeder ons heden ter hand stelde, en genomen uit deze bedden, hebben wij opgezonden aan Burge meester en Wethouders van Wieringen. De Moeder ver klaarde ons tevens nog dat alle trek kers uiterst tevreden zijn over de bed den. Deze bedden zijn dus niet wegge daan en evenmin met Alpengras v. d. Heer Gelder gevuld. Dit zal ook de eer ste 20 jaar niet noodig zijn. Wij danken u M. de R. voor de plaat sing. Texel 29/4/'32. Frans Zegel Kz. GEMEENTE WIERINGEN. Verhuring grasgewas. Dc opbrengst der publieke verhuring van 't grasge- was van dijken, wegen, kaden enz. in eigendom behoorende aan Polder Waard Nieuw land en j.1. Zaterdag avond in 't Hotel de I-Iaan te II.-Iloef gehouden heeft in totaal opgebracht 1' 290.50 tegen f 482^ 1931. Heemraadschap Vieringen. Men deelt ons mede dat in de algemeene vergadering van „Het Heemraadschap Wieringen" is besloten de polderlasten met f 3—. per H.A te verlagen, zoodat deze thans van f 16.-- op f 13.— zijn teruggebracht. Ongeval. De arbeider dc heer J. Pr., in dienst hij het steenbedrijf der fa. Bosker kreeg te Den Oever een steen legen zijn linkerbeen zoodanig dat het op twee plaatsen gebroken was. Door den verbandmeester van dc M.U.Z. wei d dc man voorloopig verbonden en per auto naar zijn w oning vervoerd alwaar Dr. Boeker hem verder behan delde. Aanrijding. In de Nieuwstraat te II.-Hoef werd de motorrijder B. K. van De llaukes hij 't passeeren van een paar auto's plotseling door een auto, welke uit tegenovergestelde richting kwam aangereden. De motor beliep hierbij veel averij op, doch de heer K. kwam met de schrik vrij. Wie hier de schul dige is weten wij niet. Bliksem ingeslagen. Zondagavond heerschtc boven onze Gemeente een hevig onweer., De bliksem sloeg in de boerenhofstede van den heer Cor Keijzer, Smerp. Het geheelo gebouw stond vol zwavel damp. Een begin van brand werd door tegenwoordigheid van geest der bewoners, gebluscht. Politie. Yerl. 2 kleine Sleuteltjes. In. bij den Gem.-bode. Algemeene Vergadering der Coöpe ratieve Boerenleenbank Wieringen, op Zaterdag 30 April 1932, des avonds 8 uur in het lokaal van den heer C. Scheltus te H.-Hoef. Aanwezig 69 leden. De Heer Corn. J. Bosker opent met oen kort woord de vergadering en leest levens de notulen, wegens afwezigheid van den secretaris. Volgt verslag jaarrekening, nadat de commissie van onderzoek heeft gerap porteerd alles in orde te hebben bevon den. Deze luidt als volgt Rekening. Ontvangsten. Kas op 31 Dec. vorig jaar f 34571,67 Ontvangen van de Spaarbank 418055,60 Terugbetaalde voorschotten 57987.86 Ontvangsten in loopende rekening van de medeleden f 134990, 97, v. de Centrale Bank f 217920,10, van jaar-deposito C. B. f 50000, van verkochte waarden f 8000, af schrijvingen f 292,30, op de reserve gebrachte winst f 4774,06 Ontvangen rente Totaal 415977,43 van voorschotten 16618,01 in loopende rekening 9018.09 van coupons 9235,43 van dë Centrale Bank 1955,- van jaar-deposito C. B. 1000,— Ontvangen prov. en kosten van voorschotten 144,94 in loopende rekening 168,73 Diverse ontvangsten volgens specificatie 35,04 Totaal f 964765,80 Uitgaven Uitgegeven aan de spaarbank f 352716,24 Gegeven voorschotten 114400,— Uitgaven in loopende rekening aan medeleden f 144652,52, aan de Centrale Bank f 290743,38, aan gekochte waarden f 8000,aan Totaal f 445388,20 Uitgegeven rente aan de Spaarbank 28292,49 in loopende rekening 941,53 aan de Centrale Bank Salaris kassier 1500, Afschrijvingen 217,30 Diverse uitg. volgens specificatie 1735,74 Op de reserve gebrachte winst 4774,06 Inhoud der kas op 31 Dec. v.d. jaar 14800,24 Totaal f 964765,80 Balans. Bezittingen. Inhoud der kas op 31 Dec. f 14800,24 Uitstaande voorschotten Hypotheek f 179566,11, scheepshy- potheek f 5450,—, borgstelling enz. f 250973,29. Totaal f 435989,40 Te goed in loopende rekening rekeninghouders f ■206781,28, Cen trale Bank f 398901,14, Aandeelen Centr. Bank f 90,-, Aandeelen Coöp. Grondk. Bank f 100,-, De posito Oblig. Centr. Bankf 44500,-, Meubilair f 1800,-, Totaal 652172,42 Nog te vorderen rente van voorschotten 2288,28 Schuld aan de Spaarbank 1105250,34 Schulden. Schuld aan de Spaarbank 1035888,30 Schuld in loopende rekening Rekeninghouders f 26483,49, Re servefonds f 36718,12. Totaal 63201,61 Saldo winst 6160,43 Totaal f 1105250,34 Voorzitter wijdt, woorden van dank aan den ijverigeji en accuraten kassier den Heer Spaander en hoopt dat deze spoedig van zijn ernstige ziekte her steld zal zijn. Volgt verkiezing van een lid van het Bestuur, wegens periodieke aftreding van den Heer J. Engel en van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den Heer M. S. Bakker. Beiden worden met bij na algemeene stemmen herkozen. Verkiezing van twee plaatsv'ervangen de bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren »S. J. Ivoorn en D. Jac. Mulder,, Deze worden bij a cc I a ra ate lierkozen Het salaris van den kassier blijft bepaald op 1 1500,—. Wordt besloten de winst ad f 6160.43 bij 't reservefonds 1e voegen. Do rente blijft gehandhaafd op 3 voor spaargelden 4 1 ,'4 voor voor schotten onder borgstelling en 4 voor voorschotten onder Hypotheek. Ilel bestuur krijgt toestemming de rentevoet zoo noodig in den loojS van het jaar te wijzigen. Aan het bestuur wordt opdracht verleend plannen in bewerking te ne men tot stichting van een eigen bank gebouw te H.-Hoef. Hierna sluiling. Vergadering- Alg. Ned. Metaalbewcrkersbond. 1 Mei vond in de zaal van den Heer Alb. Klein te Oosterland de eerste vergadering plaats van de afdeeling Wieringen van boven genoemde bond. Na het openingswoord van den voorzitter den Heer Dekker, leest de secretaris de Heer J. Krijger de notulen van de oprichtingsver gadering voor, welke was gehouden op 22 Maart j.1. Bij de oprichtingsvergadering waren reeds vijf-en-dertig leden toegetreden, terwijl de afdeeling thans negen-en-dertig leden telt. Het bestuur werd als volgt gekozen. J. H. Dek ker, voorzitter J. Krijger (Muz-park) Secre taris, J. Lont Penningmeester. P. Moeilijker, Kolhorn 2de Penningmeester en J. van Wijk bestuurslid. Besloten werd toen de afdeelin- gen Schagen en Wielingen tezamen te voe gen. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Na het voorlezen hiervan werd een kas commissie gekozen waarin zitting ki'egen dc heeren Joh. Heijligenberg, Hekman en Mook. Als bode werd officieel benoemd de Heer A. v. d. Welle, tevens bode van het Volksblad. Besloten wordt dat metaalbewerkers zich als lid van de Bond kunnen opgeven bij alle leden van het bestuur of per brief aan de Secretaris, den Heer Krijger te Oosterland. Nade rondvraag sluit de Vooi'zitter met een kort woord de vergadering. 1 Meiviering S.D.A.P. te Wieringen. Evenals andere jai'en werd ook dit jaar het Meifeest van de moderne arbeidersbewe ging en de S. D. A. P. te Wieringen, door het houden van een feestvergadering in „Con- cordia" gevierd. „Concordia" was Zaterdagavond dan ook bijna weer te klein om al de deelnemers aan dit feest te herbergen. Voor den ingang der zaal werd druk gecol porteerd met geschriften tegen de S.D.A.P. Onder de menschen die dit werk verrichten bevond zich een pas geroyeerd lid van de S.D.A.P. De zaal was behangen met doeken en vlag gen waarop diverse strijdleuzen stonden ver meld. Als feestredenaar trad op Ir. Mazure, ter wijl de A.J.C. uit den Helder een bont pro gramma zou laten zien en hooren. Namens het Meifeest-comité werd de avond geopend door de Heer F. Bontkes, voorzitter van de Wieringer Bestuurdersbond, die er op wees, dat, hoewel de wereld geteis terd wordt door de Crisis, en er dus eigenlijk geen reden tot feestvieren zou zijn, de groei van de vakbeweging en de politieke partij ditpessïmisme gedeeltelijk opheffen. Ook wijst spr. er nog op dat velen nog ver keerd georganiseerd zijn, het is uw taak om deze menschen van hun dwaalwegen terug te brengen. De velden zijn rijp om te oogsten, aldus de Heer Bontkes. Hierna zong de A. J. C. een drietal liede ren, waai-na het woord was aan Ir. Mazure. Ir. Mazure besprak uitvoerig de Meifeest- viering en de tegenstellingen waaronder zij steeds werd gevierd, in ieder land weer an ders, onder allerlei omstandigheden soms, doch allen viei'en het tot een verheerlijking der soc. gedachte, en een versterkt geloof aan beter tijden. De spreker staat uitvoerig stil bij de groote moeilijkheden die de Soc. Dem. in Duitsch- land doormaken. Volgens spr. is het betreu renswaardig dat het fascisme, speciaal bij de jongeren zooveel aanhang heeft, aange zien het fascisme absoluut geen perpectief geeft. Wat Rusland betreftspr. heeft veel waar deering voor hetgeen daar tot stand is ge bracht, doch gelooft niet dat voor West-Ea- ropa eenzelfde weg te volgen is als daar is geschiedt. Ook heeft spr. het over de Socialistische verbroedering, en wekt de aanwezigen op vooral hier aan te werken. Eei'st moeten wij zelf beter worden, wij moe ten niet alleen socialist in naam zijn, doch men moet het van U kunnen getuigen. Spr. herinnerd hierbij aan de woorden van Troelstra, welke zeide socialiseerd eerst u zelf, terwijl met een citaat uit een gedicht van Adema van Scheltema spr. zijn rede be sluit. Na de pauze, was verder het woord aan de A.J.C. welke met tooneelstukjes, zang en dans het verdere deel van den avond vulden. Na het sluitingswoord van den voorzitter, werd met het gezamenlijk zingen van de „Internationale" deze geslaagde Meifeestvie ring besloten. De Communisten. De Communisten welke sinds korten tijd een afdeeling te Wieringen hebben, belegden Zondagmiddag een meeting ter viering aan hun Meifeest. Op het terrein van den heer D. Doves aan de Koogerweg waren ongeveer een kleine hon derd menschen bijéén een tweetal sprekers traden op n.m. de Heeren Vi*ies en Schilp. Eerstgenoemde besprak speciaal het „ver raad" van de Sociaaldemoci'aten, terwijl de Heer Schilp, als onderwerp had gekozen „De 1-Meidag en de tegenwoordige toestand der arbeiders." MIJNHARDT's Zenuw - Tabletten 75 ct. Laxeer - Tabletten 60 ct. Hoofdpijn - Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Zooals reeds gezegd, deze meeting trok wei nig belangstelling, en vond bovendien een ontijdig einde door de opkomende onweers bui. Demonstraties vonden niet plaats, zoodat al spoedig niet veel meer van deze meeting was te bespeuren. J.V.O.-berichten. In verband met plaatse lijke feestelijkheden en andei'e omstandighe den deze week en a.s. Zondag geen bijeen komsten. Keuring dienstplicht. Bij de op 27 April te Schagen gehouden zitting van den lceurings- raad zijn de volgende dienstplichtigen uit deze gemeente geschikt verklaardP. Bak- G. Blom, D. Garrelts, J. Huisman, G. Kla- sens, S. Klein, P. Kooij, E. Kuiper, F. v. d. Schuur, J. Smit, M. Tijsen, S. Tijsen, C. Ver- faille, T. J. Visser en A. V. de Wit. 5 personen werden voorgoed ongeschikt verklaard. Jaarlijksch onderzoek. De jaarlijksche in spectie, waaraan ditmaal moeten deelnemen de lichtingen 1920 en 1923, zal worden gehou den te Hippolytushoef (oude school) op 9 Ju ni a.s. Bouwplannen. Voor rekening van den heer S. Ottens zal aan den Slingerweg een woon huis worden gebouwd door den aannemer S. Blaauboer. Aan de Elft zal een bloemenwinkel worden gebouwd voor den Heer J. Posthumes door den aannemer J. C. de Vries. Openlucht-samenkomsten. De Evangelisa- tie-vei'eeniging „De Auto-zending in Neder land" zal ook dit jaar Wieringen weer bezoe ken de eerste bijeenkomst met muziek en zang wordt gehouden op 18 Juni te Den Oe ver. Winkelsluiting. Bij Koninklijk besluit van 22 April j.1. No. 20 is goedgekeurd de voor deze gemeente vastgestelde winkelsluitings verordening. Deze regelt speciaal den toestand tijdens de kermis. KERKCONCERT. De gemengde Zangver- eeniging „Zang- en Vriendschap", directeur Jb. I Hovenier, zal op Zaterdag 21 Mei a.s een kerkconcert geven in dè Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Mocht bij een vorig concert reeds op de welwillende medewerking van Mevr. Vetter- Hendriks gerekend worden als sopraan-solis te, thans is dit wederom het geval, terwijl tevens Ir. Vetter zijn medewerking heeft toe gezegd voor eenige vioolsolo's. Ook het kinderkoor zal weer eenige num mertjes op dit concert doen hooren, zoodat een slagen van dit concert reeds bij voorbaat vast staat. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote Vola Jongkind Nd. is geslaagd voor 't examen Assistente Huishouding van de Vakschool voor meisjes te Harlingen. Openingsconcert. De muziekvere niging „Harmonie" zal Woensdagavond te 9 uur een openingsconcert op het concourslerrcin te H.lioef geven. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Meifeest. Zaterdag werd door de afd. S.D.A.P. en Moderne Landarbei- dersbond hel jaarlijksche Meifeest ge houden in de zaal van Veerburg. De zaal was geheel gevuld. Er heerschte een werkelijke feest stemming en dat maakte het geheel tot een gezellige avond. Medewerking werd verleend door de arbeiderszang- vereeniging „De Stem des Volks" on der leiding van den Heer Rusting, ter- w ijl door de Tooneelcluh „Uit Eigen Kring" van hier opgevoerd werd een (ooneelschets „De Heilige Dienst". Als spreker trad op onze vroegere plaatsgenoot, de Heer Jb. v.d. Ham propagandist voor de Landarbeiders- bond. Een. gezellig dansje besloot den avond. Bloemen-Zondag. Enorm veel auto's motorfietsen, en rijwielen, als ook vele wandelaars trokken van heinde en on ver door Breezand's mooie bloemen velden. Kortom een prachtige bloe- men-Zondag. Erg jammer, dat tegen den avond een fiksche donderbui op kwam zetten en vele menschen, angstig voor een nat pak, huiswaarts moesten keeren. Laten we hopen dat de komende Zon dagen het weer Breezand gunstig mag wezen zeer zeker zal het dan ook weei' aan belangstelling niet ontbreken Postduivensport. Wedvlucht vanaf Lier (België) afstand 196 K.M.. Duiven los 8 uur, eerste duif geconstateerd 10.41.07. De laatste prijswinnaar 10.55.21 De prijzen vielen als volgt W. Blaauboer 1 2 en 14. Gebr. van Steijn 3. 4. 9 en 15. 16. J. A. Cornelis- sen 5. 10. 11 en 12. G de Boe 6. 7. N. Sprigt 8. T. de Vries 13. In concours 65 duiven. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, De Veemarkt. Op de Zaterdag ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 10 Paarden f 110 a 225 109 koei en melk f 110 a 225 gelde f 115 a 185 en pinken f 50 a 110 136 Nuchtere kalveren, slacht f 2 a 10 fok f 7 a 15 78 Schapen, vette f 10 a 16 Overhouders f 8 a 16 26 Lammeren f 4 a 7 4 Bigzeugen f 10 a 35 2 Schrammen f 4 a 9 79 Biggen (10 wekerri f 2.25 a 5 3 Bokken en geiten f 0.30 a 2.50; Handel zeer stug.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2