1 De Sparta - Lichte - Motorrijwiele. WIERINGER COURANT EEN NIEUWE LENTE S. COLT O F KANAALWEG 145-154-155 DEN HELE fe TANDHEELKUNDIG L. GOY Kunstt- Centraal Drogist „HEI GROENE KRUIS" Tandheelkundige Inrichting C. ACKEMA Portret-Atelier JAC. de BOER Keizerstr. 75, Den Helder. FOTOHANDEL. GARAGE A. VELTMAN - HIPPOLYTUSHOEF. TWEEDE BLAD. VRIJDAG 6 MEI 1932. No. 36. Zooals de warme schutblaadjes het leven dei- knoppen aan boom en struik tegen kou en wind beschermen, vrijwaart „Zij "-Crème het ontwakende leven in Uw huid tegen de nuk ken van den grilligen voorjaarstij d. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. GEMEENTE ZIJPE. ZIJPE van 29 April t/m 4 Mei 1932 Geboren. Geene. Ondertrouwd Matthijs Swarthof, 43 jr., rijwielhersteller en Maria Perras, 27 jr., beiden wonende te Zijpe. Getrouwd: Nicolaas Jozeph Kager, 31 jr., veehouder, te Schoorl en Maria Johanna Schilder, 23 jr., te Zijpe. Pe trus Roskam, 30 jr., veehouder en Jo- hana Besteman, 34 jr., beiden te Zijpe. Cornelis Eriks, 24 jr., veehouder, te Zij pe en Anna Stammes, 19 jr., te Anna- Paulowna Jacobus Johannes Boots, 25 jr., landbouwer en Anna Cornelia van der Fluit, 21 jr., beiden te Zijpe. Overleden Carolina Maria Renders 38 jr., echtgen. van Pieter de Graaf. Schagerbrug. De levering van de be- noodigde Brechcokes voor het „Tehuis voor Ouden van Dagen"' alhier, is ge gegund aan den laagsten inschrijver den heer S. Boontjes te Stolpen. GEMEENTE WIERINGEN. Koepok - Inenting Burgemeester en Wethouders van \Y'ieringen brengen ter algemeeme ken nis, dat gelegenheid tot kostelooze in enting en herinenting zal worden ge geven in de verschillende scyholcn en wel Maandag 9 Mei a.s. des. namiddags 4 uur, in de O.L. school te H.hoef. Dinsdag 10 Mei a.s. des namiddags 4 uur in de O. L. schooL te Oosterlaud (tevens bestemd voor de bewoners van Den Oever)*; Donderdag Ii2 Mei a.s. des namiddags 3 uur, in de R. K. School te Hippo-f lytushoef. Vrijdag 13 Mei a.s., des namiddag** 4 uur, in de O. L. school te Wesjter- land. Revaccinaties telkens een week tal er De aandacht wordt ei* op gevestigd dat deze gelegenheid algemeen wordt opengesteld, dus niet alleen voor de schoolbevolking. Meenemen van trouwboekjes of ge boortebewijzen is zeer gewenscht. WieHngeo, 3 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, T; VAN DUIN. HET MUZIEKCONCOURS VAN DE r WESTFRIESCHE BOND VAN HARMONIE- EN FANFARECORPSEN. Ie Dag. Dat dit jaar het Bondsconcours te Wieringen wordt gehouden is louter een ge volg van de crisis. Het moge zonderling klinken, de waarheid is het evenwel. Volgens het bondsrooster was Wieringen nog niet aan de beurt waar het Concours zou worden gehouden. Echter de plaatsen welke wel hiervoor in aanmerking kwamen, zagen zich genoodzaakt, wegens de benarde omstan digheden, waarin vele plattelandsgemeenten verkeeren. zich terug te trekken om als gast vrouwe van den bond te fungeeren. Wieringen, wat betrekkelijk nog niet onder de crisis heeft geleden, gaf uitkomst. Het hoofdbestuur greep deze gelegenheid met beide handen aan. Voor een goed bondslevon is het noodzake lijk dat men eens in het jaar de aangesloten vereenlgingen bij elkaar, heeft, hetzij op een Concours of muziekfeest, zoo men het noe men wil. Het gevaar van niet doorgaan was niet denkbeeldig, en zoo kwam ook weer het spreekwoord uit „Als de nood het hoogst komt is de redding nabij." Toen dan ook eenmaal vaststond dat Wie ringen het concours zou krijgen, toog het ijverige Bestuur van „Harmonie" overwijld aan den arbeid, om het zoo goed en waardig mogelijk te maken als maar eenigszins moge lijk is. Een stevig waarborgfonds was dra gevormd, een lange lijst van schenkers van prijzen had men spoedig bij elkaar. Kortom de bergen werk welke de voorbereiding eischen van een concours werden verzet, en de resultaten kon men met Hemelvaartsdag aanschouwen. Een keurig ingericht concoursterrein, waar aan verbonden een kernuesse dTSté lag gereed om de muziekliefhebbers te ontvangen. Het weer wat zich de laatste dagen van een bijzonder slechte kant had laten zien, had danig op de bodem ingewerkt, het was nogal drassig geworden van de vele regen welke was gevallen. Doch met houten beunen, stroo en andere middelen heetft men het toch nog zoo weten te krijgen dat het te betreden was. Reeds spoedig kwamen de verschillende vereenigingen per autobus Hippolytushoef binnenvallen, om zich naar de zaal „Concor- dia" te begeven waar het concours op offici- eele wijze geopend zou worden. Gelukkig hield het weer zich vrij goed. Wel was het geen radicaal lenteweer, doch is het behoudens een paar buien bij de aanvang gebleven. De officieele ontvangst. Om pl.m. half twaalf weirden de vereenigin gen officiéél in „Concordïa" door het eere comité ontvangen. Zitting in dit comité hadden genomen, dc edelachtbare Heer L. C. Kolff, Burgemeester van Wieringen. tevens eere-voorzitter van de muziekvereeniging „Harmonie", C. F. Van Duin, Gemeentesecretaris, H. P. D. J. van der Speck-Obreen, notaris, O. J. Bosker, directeur Steenbedrijf, Z.Z.-werken, P. Kreijger. direc teur „Harmonie". Ir. J. C. N. Ringeling. Inge nieur bij de Zuiderzeewerken. Ir. Van Opper, Ingenieur bij de Z.Z.-werken Ir. J. Vetter. Secretaris van de directie Mij. tot uitvoering Z.Z.-werken en de Heer Van der Mark, Admi nistrateur Mij. tot Uitvoering Z.Z.-werken met hunne resp. dames. Verder waren aan wezig de Juryleden Gerhard Boedijn, K. H. Kerkhof en Martlen Wolters, van h.et Hoofd bestuur,' waren aan- wezig de heeren, W. J. Bruul (Voorzitter) D. C. Nijdam, J. de Ruiter, P. Brinkman en D. Brugman. Door een keus van lieftallige Wie- ringer „madjes" werd de eerewijn geserveerd, iets wat een specifiek cachet aan dergelijke gebeurtenissen als deze geeft. Rede Burgemeester Kolff. Burgemeester Kolff zegt verheugt te zijn het concours als voorzitter van het eere-co- mité te mogen openen. Het is weliswaar een direct gevolg van de crisis dat het concours hier gehouden wordt, doch spr. hoopt dat de crisis niet veel sporen achter zal laten zien. Het verheugt mij dat het hoofdbestuur van de bond er toe heeft kunnen besluiten om het concours hier weer te houden, zes jaar gele den is het dat dit concours in onze plaats werd gehouden. Ik weet dat de heer Bruul nog altijd een zwak heeft voor Wieringen. Ik roep hem en de verdere H. B.-leden dan ook een hartelijk welkom toe. Ook de Jury, welke zich weer voor de zware daktaak ziet geplaatst, van harte welkom, ik hoop tevens dat zij niet te veel kou zal moeten lijden, dat hare beslissin gen goed moge zijn, want nietwaar van de beslissingen van de jury hangt veel voor de vereeniging af gaat een opvoedende kracht van uit, voor vele vereenigingen is het dik wijls een richtsnoer voor de verdere ontwik keling. Ik hoop echter dat gij niet alleen om het concours zult zijn gekomen, aldus de heer Kolff tot de deelnemende vereenigingen, ik hoop ook dat gij hier een aangename dag zult doorbrengen,, en dat gij nog dikwijls aan Wie ringen zult terugdenken. Spr. brengt dank aan de ingezetenen van Wieringen voor het royale teekenen op het waarborgfonds, aan de schenkers van prijzen en aan de dames en heeren welke zitting hebben genomen in het eere-comté Met den wensch dat dit concours mag slagen, ver klaar ik het voor geopend. (Applaus.) Rede Heer W. J. Bruul. Mijnheer de Burgemeester, dames en hee ren. Als ik mij goed herinner is dit de eerste plaats waar de ontvangst door een eere-comi- té plaats heeft en niet door het Gemeente bestuur. Ik zou hier mijn leedwezen over moeten uitspreken, als dit het gevolg zou zijn geweest van een mindere belangstelling van het Gemeentebestuur. Doch daar ze als eerste vertegenwoordiger der gemeente tevens naast meer vooraan staande gemeentenaren den bond ontvangt doet mij dit zeer veel genoegen. Het verheugt mij te meer daar dit tijdelij ke Wieringers zijn en zij dus een bewijs van medeleven geven. Naast hun geweldig verant woordelije taak bij de Zuiderzeewerken heb ben deze menschen nog tijd gevonden om aan het vereenigingsleven deel te nemen. Wieringers en tijdelijke Wieringers ik dank U van harte voor de ontvangst van onzen Bond. Ook de Burgemeester onzen oprechten dank. Het verheugt onzen Bond dat Harmonie gastvrouwe is, elders waren de omstandighe den niet gunstig, ondanks de gunstige voor waarden die de bond wenschte te geven. Tot op het tijdstip dat „Harmonie" sprak waren wij dakloos. Harmonie verlangde geen gunstige voorwaarden. Als Harmonie iets on - derneemt is het in goede handen. Altijd is het tiptop in orde. j De Burgemeester zei het daar straks al, dat ik een zwak heb voor Wieringen. Ik heb aan Wieringen en de vereeniging „Harmonie" veel aangename herinneringen. Ik moet mij nu even op een zijpaadje begeven, het mag echter in het openbaar gezegd worden. Ik dank .Harmonie" mede namens mijn vrouw en kinderen voor de ovatie welke zij mij hebben gebracht bij ons zilveren huwe lijksfeest. Dat heeft mij iets zeldzaams aan gedaan en zal door ons niet licht worden vergeten. Nu weer op ons bondswerk teruggekomen, de bond dankt U nogmaals ten zeerste. Een woord van v/elkom thans tot onze le den welke in het jafgeloopen jaar weer zoo hard hebben gewerkt. Er heexscht thans in West-Friesland een opgewekt muziekleven. Misschien is de Zaanstreek de prima, het gaat er echter op lijken dat West-Friesland gaat volgen. H.H. Juryleden, ik weet dat gij hier niet komt om feest te vieren, er zal van U weer veel gevergd worden. vooraJ a.s. Zondag wanneer niet minder dan 19 vereenigingen '/uilen déelnemen. Dat gij de volledige mede werking ook nu weer zult willen geven. Schoorl heeft veirleden jaar bewezen dat het gaat wamt daar was de deelname nog groo- ter. Dames en Heeren ook tot U een woord van Hartelijk welkom, dat dit muziekfeest moge slagen tot heil van onzen bond. (Appl.) De Wedstrijd. Hiermede was deze korte plechtigheid af- geloopen en trok men naar het concourster rein, en werd een aanhang gemaakt met dc wedstrijd. Een dertiental vereaenEgingen hadden voor dezen dag ingeschreven waarvan er twaalf op het apél waren verschenen. In de eerste afdeeling, uitmuntendheid Harmonie had „Crescendo" uit Medemblik zich teruggetrokken. De acustiek van' de muziektent was zeer goed. Dat de Jury haar werk serieus opvatte be wees het feit dat slechts 4 eerste prijzen wer den toegekend. Het waren meerèndeel hooge afdeelingen waarin werd deelgefnomen, er werd dus werk verlangd, deze afdeelingen waardig. De uitslag was al s volgt Derde afdeeling Fanfare „Door Wilskracht! Saamgebracht", Venhui zen, 2e prijs met 12 4 punten. „Kunst na Arbeit' 1" Aartswoud 3e prijs met 105 punten. Eerste afdeeling .Fanfare „Door Wilskracht" Verkregen", Beets 3e prijs met 118 1/2 punten. „Kunst na Arbei{ 1", Grootebroek, 2e prijs met 141 punten. „TAVENU", Opper does, le prijs met 145 punten. Tweede Afdeeling Harmonie „Harmonie", Bennj'ngibroek, 3e prijs 101 1/2 punten. SPROETEN komen vroeg in het voorjaar, koo p tijdig een pot SPRUTOL. Bij ille Drogisten. AFD. MANTELS. COSTUUMS. BLOUSES. ROKKEN. GROOTE MATEN. APARTE MODELLEN. Aid. Complete Meubileering. Reclame eiken slaapkamer f 75.- Zeer mooie slaapkamer i 89.-. Hyper modern. Aupings Deventer Matrassen 2 persoons f 10.50. Aid. Stoffeering, linolet Vloerzeilen, karpetten, vitrages, divan tafelkleeden, loopers, enz. Zondags tot 2 aar geopend. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie „Eendracht". Kolhorn, 3e prijs 113 punten. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare „Harmonie", Wieringen, le prijs met 155 1/2 punten, met als aanteekening van de Jury, een Bravo voor de directeur en exutan- ten. „Texelsch ft .^.farecorps," 2e prijs met 137 punten. Eerc afdeeling Fanfare „Concordia", Abbekerk-Lambertschaag, 3e prijs 117 1/2 punten. „De Herleving", Zwaag, le prijs met 150 1/2 punten. „Excelsior", Andijk (West) le pr. 149 1/2 punten. Des avonds half acht had de eerewedstrijd plaats van de vier vereenigingen welke een eerste prijs hebben gewonnen, waarvan a.s. de uitslag wordt bekend gemaakt. Deze eerste concoursdag heeft een bevredi gend verloop gehad, en men mag slechts hopen dat de volgende dagen het weer wat milder zal worden. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. Zondag 8 Mei. NED. HERV. GEM. Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Franck. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef Voorm. 10 uur Ds. van Giessen van Graftdijk. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. GEREFORM, KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. Den Oever v.m. 10 en nam. 3 uur dienst WIER1NGERMEERP0LDER. KERKDIENSTEN SLUIS I. Zondag 8 Mei. R. K. KERK 8.30 uur H.H. Mis Voorganger Pastoor Braak. NED. HERV. KERK Nam. 3.30 uur cand. K. O. Finkensieper. GEREFORM. *KERK 10.15 uur Cand. J. L. Wielenga. 4 DE TANDEM. Mevrouw Filips was een verstandige vrouw en ze snapte al heel gauw,'waar om haai- man zoo belust was geworden op fietstochtjes. Alle Zon- en feestdagen, eiken mor gen voor-ie naai* het kantoor ging, en i eiken avond na het eten sprong {meneer Filips op de fiets en verdween overijld, liet was niet zoozeer voor lichaamsbe weging als wel uit drang naar eenzaam heid en onafhankelijkheid. Zijn stalen ros was voor hem het middel om zijn arme wederhelft in de steek te laten! en langs 's Heeren wegen de illusie van vrijheid te zoeken. Ongetwijfeld had mevrouw Filips kunnen probeeren, haar man het fiet sen te verbieden, waarop hij ongetwij feld, hetzij brutaal haar zou hebben af gepoeierd, hetzij met een schijnheilig gezicht zou hebben beweerd, dat het fietsen onontbeerlijk was voor zijn ge zondheid. Maar zoo naief was mevrouw Filips niet. Zij zei eenvoudig Beste man, je moet voor mij ook een fiets koopen. Dan kunnen we fijn samen tochtjes naar buiten maken. Mijnheer poogde het fietsen als een heel ongezonde sport voor dames af te schilderen, wier zwak gestel de schok ken van het slechte plaveisel niet ver droeg, en hij wees bovendien op de ge varen, welk een zwakke-vrouw bedreig jdon op de drukke wegen vol auto's. Mevrouw verwees hem zegevierend naar minstens 'n dozijn goede kennis sen, bij wie het fietsen blijkbaar geen nadeel aan de gezondheid toebracht, en die nooit een ongeluk hadden gehad. - Wacht maar, vrouwtje, je zult er gauw genoeg van krijgen En inderdaad stelde hij alles in het werk om baar het fietsen tegen te ma ken, door hard te rijden op geweldige groote tochten. Dat lukte in zooverre, dat zij op zekeren dag tegen hem zei Luister eens Jan, je moest mijn fiets weer verkoop Wat riep hij met een kwalijk gc\ huichelde vreugde, wil je, dat ik je fiets wer verkoop Ja, zei ze, ik wil, dat je mijn fiets of liever onze fietsen, want je moet ook de jouwe maar van de hand doen Tegenover de ontsteltenis van haar echtgenoot was ze zoo goed nader te verklaren Met het geld van onze verkochte fietsen koopen we dan een tande,m. Ik heb allang over een tandem nagedacht zie je, het lijkt me gewoon een zalig heid, zoo met je beidjes erop uit te trekken, je bent heel dicht bij elkaar Je kunt nog eens met elkaar praten en je wordt veel minder gauw moe. De onthutste Filips riep, dat een ïan dem een instrument, uit den tijd van de Farao's was en geheel uit de mode. Mevrouw hield het tegendeel vol en zei, dat het ding juist weer in de mode begon te komen. In den laatsten tijd zag je bijna niets anders meer op de groote wegen. Filips bleef koppig. Mevrouw begon te huilen en zei, dat haar man geen tandem wilde koopen, omdat-ie natuurlijk afspraakjes had met vrienden, zooals-ie vroeger ook wel had gedaan. Bij den derden liter tranen was de tegenstand van mijn heer volslagen gebroken en smolt als boter in de koekepan. Acht dagen later was er in de plaats van dc beide rijwie len een pracht van een tandem, met drie versnellingen, met de nieuwste remconstructie, met veerende vorken, mollige zadels, in één woord met alle verfijningen van het modernste com fort. Den volgenden Zondag begaven de beide echtgenooten zich op hun gemeen schappelijk ros op weg mevrouw tri omfantelijk, mijnheer woedend. Tegen gestelde sooi ten electriciteit stapelden zich in hen op, gereed om tusschen de echtelijke polen over te springen. De eerste vonk kwam na verloop van tien minuten op een mooien weg, waar het stof probeerde het stralende zonnetfje te verduisteren. Filips, die aan het stuur zat, keerde zich plotseling kwaad aardig naar zijn vrouw om Je mag ook wel een beetje trappen! riep hij. Maar ik trap, beste jongen, ik trap, zei mevrouw met een lievigheid om haar zoo een klap op haar gezicht te geven. Nee je trapt niet, datmerk ik heel goed Ik trap wel! 't Is niet Wat kan het me trou wens ook schelen, ik zal ook niet meer trappen Een kleine helling maakte aan het incident een einde en spaarde den bei de fietsers de moeite, om op de peda len druk uit te oefenen. «De helling eindigde bij een kruising van den weg Als we eens links gingen stelde mevrouw voor. Waarom links zei Filips, die nog kookte, we moeten hier juist rechts af Hij sloeg rechts af, een koolaschpad in vol met afval en scherven van fles- schon. Twintig meter verder loosde de acnterband een diepen zucht. Een spij ker had hem doorboord. Het echtpaar Filips had dadelijk de voeten op den grond. Beiden schenen te verwachten dat zich een mirakel voordeed voor hun lekken band. Eindelijk nam me vrouw het woord Hij moet gemaakt worden Waarop Filips heel eenvoudig ant woordde: Maak hem dan De arme vrouw was er pijnlijk door getroffen. - Wat riep ze, wou jij dat ik - Natuurlijk de achterband is jouw band, omdat jij achterop zit, en daar om moet jij hem maken. Als er wat met mijn band, den voorsten gebeurt dan zal ik daar voor zorgen. Mevrouw meende eerst haar man voor een egoist, een luien slampamper on andere liefelijke dingen te moeten uitmakenmaar daar ze weer inzag, dal dergelijke invectieven hem toch niet van meening zouden doen veran deren, schikte zij zich in het onvermij delijke. Reeds begon zij uit de tasch het noodige materiaal te halen, toen het spottende gezicht van Filips haar eenklaps buiten zichzelf bracht. Luister zei ze, ik zal mijn band lappen, omdat jij zoo weinig galant bent, om mij dal karwei op te dragen, maar als jij nou denkt, dat jij in dien tijd met je armen over elkaar er bij kunt staan, dan heb jc het heelemaal mis, ventje En ze trok den spijker uit den achter band van den tandem en stak dien met een wrekend gebaar in den voorband zichtiglieid betrachten, want ook liet hoenderfokkersbedrijf is er zeer veel bedrog. Zoo hoorden wij van een lokker", die per advertentie broedeie- ren aanbood, en een zeker percentage bevruchting garandeerde, terwijl hij in hel geheel geen fokkerij had, maar zijn eieren van links en rechts betrok. Zul ke practijken schijnen meer voor te komen. Het zal daarom den lezer, althans den piepkuikenfokker of die dat denkt te worden, welkom zijn, iets te hooren van een bedrijf, dat alleszins den toets der critiek kan doorstaan en waar men met de meeste gerustheid zijn materi aal kan betrekken. Het bedrijf van den Heer Slot is trouwens goedgekeurd als fokstation van den Bond van Pluim veehouders in Noord-Holland. Het bedrijf bevat 16 foktoomhokken van modern type, alle in een grasren geplaatst en huisvesting yerleenende aan rond duizend hennen, die zonder uitzondering er prachtig uitzien. Het valt op, dat vrijwel geen der dieren af wijkingen van den standaard ver toont, wat zeer opmerkelijk is bij de Nrd.-IIollandsche blauwe - andere kip pen heeft de Heer Slot niet - immers bet is nog maai- sinds weinige jaren, dat hier stelselmatig wordt gefokt en veelal ziet men nog terugslag, vooral op de Buff. Orp. De hanen en hennen zijn goed gebouwd en hebben alle een zuiver witte huid, die men bi slacht hoen eischt, voorts vert alle dieren het zuivere type. De Slot levert broedeieren en eends kens en ook volwassen dieren, vindt .men nog tijd voor het opf van duizenden piepkuikens. (Wordt verve Geëxamineerd Wett HIPPOLYTl SPREEKUREN iederen DINS' van 103 N. KOK, Ni GEHE PUr HOENDERTEELT. In den laatsten tijd komt er meer en meer belangsteling voor het Noord- Hol landsche blauwe hoen. Vooral het vorig jaar, toen de bedrijfsuitkomsten der piepkuikenteeit zoo buitengewoon gunstig waren, kwam de „Blauwe" ook in andere provinciën in aanzien en heeft men zich ook elders op de piep kuikenteelt toegelegd, hier en daar met de verwachte resultaten. En hoewel thans ook in dezen tak van het hoender bedrijf het vet van de ketel is, willen wij toch iets vertellen van een goed Noord-Hol and sch bedrijf, dat wij door een excursie leerden kennen, n.1. het hoender-bedrijf van den heer L. Slot te Noord-Beemstér. Wie 'maar eens de advertentieko lommen in de vakbladen naziet, be merkt al spoedig, dat de Noord-Holland- sche Blauwe heel veel wordt aangebo den en dus ook gevraagd. En nu moet men in het betrekken van broedeieren en eendagskuikens de uiterste voor- BEHANG. TEGEN 5 CENT /ËR ROl een partij ZEEMLEER, met 15 korting op de gewc concurreerende prijzen. Hoogzijde 115 - Schagen. VAN IEDERE WOENSDAG SPREEKUUR 10—4 UUR ALLééN DEN HELDER, KEIZERSTRAAT 24. Geheel gebit vanaf f 60.Pijn loos trekken inbegrepen. Levert uitsluitend 1ste klas FOTOWERK. SPECIALITEIT VERGROOTIN GEN. LIJSTEN. Groote keuze camera's, statieven enz., Steeds versche platen, papie ren en films. MODELLEN 1932. Met Sachs - Motor, model 1932. Met ballonbanden en veerende voornaaf met trommelrem, Met complete verlichting vanuit den motor, Met buisbagagedrager met zwarenstandaard. PRIJS, GEHEEL COMPLEET, KLAAR VOOR DEN WEG, f 195,—. Uit voorraad leverbaar Belangstellenden worden beleefd tot een bezoek uitgenoodigd

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3