fxs\co BERTELS 2| ?3e JAARGANG VRIJDAG 3 JUNI 1932. No. 44 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN „DE WAKENDE LEEUW" HET DRIEMANSCHAP. S. COLT O F KANAALWEG 145-154-155 DEN HELDER. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, I WIERINGEN. BUREAU Hippolytnshoef Wleringen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regels Iedere regel meer 1 0.5tt o.ia VOOR BETERE PIJP - TABAK TABAKSFABRIEK Laat 125 Alkmaar. J. R. KEUSS. EEN GRIEZELIG, IJSELIJK, ENG GEVAL Hoe een mand met echte glibberige Zuiderzeepaling, wraak nam op een enthousiast drooglegster. Het waren nog net Zuiderzeepalingen toen ze gevangen werden door een stevige Urker visscherman. Gelukkig maar, want was het een dag later geweest, dan hadden ze dood gewone IJsel- of Flevomeerpaling geheeten, en de wraak was niet zoo zoet geweest. Doch nu, nu ze nog Zuiderzeepaling waren, met een lach op hun oolijke palingsnuit zijn ze de braadpan ingegaan, na het bedrijven van hun euveldaad. Het ging er erg gezellig van langs aan boord van de „Jan van Gent" waar ze met hun allen bijeen waren, als onderdeel van het machtige droogleggersleger, zij het dan maar administratief. Ook de dames van deze dempers waren mede genoodigd om oogge tuige te zijn, van het afsluiten der Zuiderzee. Ter inlichting diene, dat het bootje de „Jan van Gent" een rank vaartuig is, en dus bU de minste beroering der zee, gracieuse danspartijtjes gaat maken. Men moet dus goede zeebeenen hebben, wil men zich thuis gevoelen aan boord van dit schip. Men zij dus met het trekken van conclu sie's aan 't eind van dit stukje voorzichtig. Het ging er recht gezellig van alngs daar bij de „Vlieter." De eerste oogenblikken na de slui ting waren wel ontroerend, doch spoedig wa ren de tranen gedroogd of hadden zich op gelost in het IJselmeerwater. Er werd druk gefuifd, en de dames en heeren welke in hun gewone dagelij ksche bezigheden, over een meer begaanbare vloer wandelen, moesten, nu zij zich aan boord van de „Jan van Gent" bevonden aanpassen bij de ongelijkmatige bewegingen van het slingerende schuitje. Toen er voldoende was drooggelegd werd de reis terug aanvaard. Alleen beschikten nu over zeebeenen en wa ren in staat de capriolen, welke de „Jan van Gent" maakte te trotseeren. Onder gejuich en gezang werd op Den Oe ver aan gekoersd en weldra viel men de ha ven binnen. De loopplank werd uitgelegd, en alles zou goed gegaan zijn, als.niet aan het eind van die plank juist een visscherman was gaan FEUILLETON. No. 26. De menschen vonden de drie doktoren ta melijk dwaas. Ze waren niet aangesloten bij de een of andere organisatie en niemand wist ook, waarvan ze bestonden, maar ieder een moest toegeven, dat ze als medicus alle drie buitengewoon bekwaam waren en dat Leon Gonzales bovendien nog een uitstekend scheikundige was. Niemand had hen ooit naar de kerk zien gaan en de religieuze organisaties, die in de ze buurt van Londen werkten, wilden er graag meer van weten. Nieuwsgierigen had den hen wel eens gevraagd, hoe ze dat eigen lijk allemaal deden, maar niemand had ooit een bevredigend antwoord gekregen. Het was dien avond bijna elf uur, toen de twee dok toren eindelijk klaar waren. De deur werd gegrendeld en de wachtkamer schoonge maakt. Het tweetal begaf zich naar het kan toor. Dit vertrek was goed gemeubileerd. Een vroolijk vuur brandde in den haard en mak kelijke armstoelen stonden gereed. Er lag een dik tapijt op den vloer en enkele goede schilderijen zorgden voor een zekere sfeer in het vertrek. Zij bespraken de resultaten van dezen a- vond en wisselden hun meening uit over ee- nige patiënten. Manfred was al vroeger in den avond uitgegaan en nog niet terugge keerd. Toen klonk schril een bel. Dat is de deur van de apotheek, zei Gon zales in het Spaansch. Laten wij maar even gaan kijken. Het zal wel weer een klein meisje zijn, zei Poiccart. Of u even bij vader wilt komen want we weten niet of hij dood is of stom dronken. Even lachten zij toen zij terugdachten aan wat hun eenige avonden geleden was overko AFD. MANTELS. COSTUUMS. BLOUSES. ROKKEN. GROOTE MATEN. APARTE MODELLEN. Afd. Complete Meubileering. Reclame eiken slaapkamer f 75.- Zeer mooie slaapkamer i 89.-. Hyper modern. Aupings Deventer Matrassen 2 persoons i 10.50. Afd. Stoffeering, linoleum, Vloerzeilen, karpetten, vitrages, divan tafelkleeden, loopers, enz. Zondags tot 2 aar geopend. zitten met een groote mand met van die ech te Zuiderzeepaling er in. Ook het feit dat de dempers en dempsters nu over zeebeenen beschikten, was, nu men aan wal stapte een onberekenbare tegenslag. Een van die drooglegsters dan, hield met het verschil van vaste wal en zeeoppervlak niet voldoende rekening, stapte met zeebee nen aan wal, viel, en kwam in teedere omar ming met de palingschoonmakende visscher man, welke van schrik, of nijd deze liefdes betuiging verre van zich wierp, wat tot ge volg had, dat de aldus verstootene, voorover in de mand met glibberige vette Zuiderzee paling terecht kwam en hier kostelijk met hoofd en armen in lag te grabbelen. De paling, *welke met haar palingverstano spoedig in de gaten had, wat voor vleesch zij in de kuip had, begon te weren dat het een lieve lust was. Met ware wraakgevoelens wier pen zij zich op de arme dempster, en met een ware palingwellust zogen zij zich vast aan haar, zoodat de rampzalige, toen zij verlost werd, zelf wel een paling geleek. Vies en glibberig zag ze er uit. Cees en Cheffie welke ooggetuige waren vau deze glibberige geschiedenis, vertelden nog dat deze enthousiaste drooglegster voor altijd de paling van het menu geschrapt heeft. Ook deze geschiedenis is heuschelijk ge beurd. HET BEROEPSRECHT VAN DEN VEEARTS. EEN EIGENAARDIG VRAAGSTUK. Met vernietiging wegens vormgebrek van vonnissen van den kantonrechter te Hilver sum veroordeelde de rechtbank te Amster dam den veearts H. ter B. op grond van art. 82 der veewet tot f 100 boete subs. 10 dagen hechtenis wegens het „opzettelijk vee in ver dachten toestand brengen Bewezen verklaard werd, dat verdachte in Augustus 1930 te Huizen (N.H.) zeven koeien, welke niet lijdende waren aan mond- en klauwzeer, heeft doen vervoeren naar een stal, waar zich eenige koeien bevonden, die wel aan die ziekte lijdende waren. De veroordeelde veearts in dienst bij de mo delboerderij Oud-Bussum, oordeelde het nl. uit veeartsenij kundig oogpunt noodig de koeien, waar het hier over gaat, snel mond en klauwzeer te doen krijgen. Het waren i.c. droogstaande koeien, welke nog kalveren moesten en volgens zijn veterinair inzicht is het beter die droog staande koeien de ziekte te doen doormaken, dan af te wachten of zij besmet zouden worden wanneer zij eenmaal weer melk gaven. In de eerste plaats verloopt de ziekte sneller bij droogstaande koeien, in de tweede plaats gaat mond- en klauwzeer bij melkgevende koeien gepaard met allerlei ongemakken als ziekte van de uiers, wat dus voorkomen wordt wanneer de dieren de be smetting krijgen terwijl ze nog droog staan. Om te voorkomen, dat hij in strijd zou ge raken met het voorschrift van art 82 der veewet, vroeg en verkreeg de veearts toestem ming voor zijn handeling aan den inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst. In deze eigenaardige zaak nam de advo caat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Wijnveldt, Dinsdag conclusie. Hij wees er daarbij op, dat de Rechtbank over het ver weer van verdachte met geen woord heeft gesproken. De kantonrechter deed dit wel, maar overwoog, dat het z.g. beroepsrecht van den veearts geen rechtvaardigheidsgrond is, in de strafwet erkend. Mr. Wijnveldt merkte op. dat hij zich met deze vonnissen niet vereenigen kan. Er blijkt uit het onderling verband met de andere ar tikelen, dat art. 82 grootendeels gericht is tegen eigenaren van vee, die ingevolge art. 39 der wet schadeloosstelling kunnen verkrij gen voor verdacht vee in geval van afmaking. Voorkomen moest dus worden, dat die eige naren opzettelijk het vee in verdachten toe stand zouden brengen.. De rechtvaardigheids grond van verdachte doet zich in gewone ge neeskunde herhaaldelijk voor. Ook daar zijn handelingen, waarbij een ziekte wordt opge wekt of verergerd, een besmetting wordt ver oorzaakt om het doel, nl. genezing of voorko ming van erger ziekte, te bereiken. Over deze kwestie had de Rechtbank naar spr. meende, bepaaldelijk moeten beslissen. Op dien grond concludeerde hij tot vernieti ging van het vonnis en verwijzing der zaak naar het Gerechtshof te Amsterdam. Arrest 27 Juni. BINNENLANDSCH NIEUWS. men. Poiccart opende de deur. Een man stond voor hem. Er is een ongeluk gebeurd om den hoek, zei hij. Zal ik hem hier maar indragen, dok ter Wat voor ongeluk Een steekpartij. Breng hem maar hier, zei Poiccart. Er is gevochten met messen, zei hij te gen Gonzales. Zal ik hem maar meteen in jouw operatiekamer laten brengen, Leon Ja goed ik zal alles klaar leggen. Een paar minuten later werd het slachtof fer binnen gedragen. De beide doktoren ken den het gezicht. Voorzichtig werd de bewus- telooze op de tafel gelegd en handig sneden de doktoren zijn kleeren open, terwijl de po litieagent den menschen verzocht te willen doorloopen. De twee mannen bleven alleen met het slachtoffer Als ik mij niet vergies, zei Gonzales veel beteekenend, dan is dit wijlen de heer Willy Jakobs. Dien avond zat May Sandford alleen in haar kamer te lezen. Sandford moest naar een officieel diner en toen hij May goeden- nacht kwam wenschen, want hij zou eerst laat terugkeeren, zat ze druk te lezen. Maar nu lag het boek naast haar en zat May diep na te denken over een briefje dat ze dien mid dag van Black had ontvangen. Hij moest haar spreken over een zaak van het allergrootste belang, waarin haar va der betrokken was, een zaak, welke geheim gehouden moest worden. Voor de twintigste maal hervatte zij haar lectuur (ze las Molière) maar toen werd er plotseling op de deur geklopt. Iemand om u te spreken, zei het dienst meisje. Wat voor iemand Een heel gewone man, zei het dienst meisje. Ze aarzelde. De buttler was thuis, anders zou zij den bezoeker niet hebben ontvangen. HEVIGE VECHTPARTIJ TE VEENHUIZEN. Een doode en een ernstig gewonde. Zatermiddag ontstond tusschen verpleeg den van de Rijkswerkinrichting te Veenhui- zen, terwijl zij bezig waren met het opladen van een wagen gras, een twist, die zóó hevig werd, dat de mannen elkander met een hooi vork te lijf gingen. Beiden werden hierbij zeer ernstig gewond. Een der verpleegden, al dus meldt de Telegraaf, zékere v. H., die naar de ziekenverpleging van de hulpgevangenis werd overgebracht, had zulke ernstige won den gekregen, dat hij spoedig overleed. De andere verpleegden, die eveneens naar de ziekenverpleging werd overgebracht, verkeert in ernstigen toestand. PORTEMONNAIE NA ACHT JAAR TERUG GEVONDEN. Ongeveer 8 jaar geleden verloor de oud schaapherder H. Meijmering te Westerbork in het veld een portemonnaie met geld. On danks ijverig speuren werd de portemonnaie niet teruggevonden en M. moest in het ver lies berusten. Dezer dagen echter liepen eenige jongens over een afgebrand stuk heide, waar ze plot seling een oude portemonnaie zagen liggen. Ze deponeerden de vondst ten gemeentehuize. M. wien dit al spoedig ter oore kwam ver voegde zich bij den burgemeester en nu bleek, dat de gevonden portemonnaie werkelijk die was, welke hij 8 jaar geleden had verloren. Er zat nog het geheele bedrag van f 33.26 in. Twee biljetten van f 10 waren echter zooda nig beschadigd, dat ze niet meer gebruikt kunnen worden. Ze zijn opgestuurd ter in wisseling. Moeilijkheden bij de werkverschaffing. Behalve dat, gelijk wij reeds hebben Laat hem maar in vaders studeerkamer, zei ze. Thomas moet in de buurt blijven en direct binnen komen als ik bel. Ze had den bezoeker nog nooit eerder ge zien. Instinctief wantrouwde ze zijn gelaat, maar ze voelde ook medelijden met hem. Hij was bleek en mager en zwarte schaduwen la gen om zijn oogen. Zijn handen beefden. Het spijt mij, dat ik u moet storen, juf frouw Sandford, zei hij, maar het is heel belangrijk. Het is tamelijk laat. Wat wenscht u Het is voor u ook belangrijk en daarom kom ik. Black heeft mij slecht behandeld. Voor een oogenblik vloog het haar door het hoofd, dat het niet onmogelijk was dat Frank dezen man had gestuurd, maar meteen liet zij de gedachte weer varen. De kwestie is dat ik jaren lang heb ge zwegen om Black ter wille te zijn, zei de man, en nu heeft hij mij laten schieten. Ik ben ziek en ik sterf van gebrek en ze laten zich niets meer aan mij gelegen liggen. Ik ben vandaag bij Black geweest en hij wilde mij niet ontvangen. U zult er anders niets verder mee ko men om kolonel Black te beschuldigen, zei May. Ik kom ook niet om geld. Mijnheer Fel- lowe zal me wel helpen, maar. Aha, zei ze, dus u kunt mijnheer Fello- we hij heeft u gezonden. Dan verzoek ik u heen te gaan, want ik wil er verder niets van hooren. Vastbesloten drukte ze op de bel en de butt Ier verscheen. Laat dezen man uit, zei May. Ik heb u een kans gegeven, juffrouw Sandford, zei de man veelbeteekenend. Wees voorzichtig met Black en Essley is May liep de kamer uit. Toen ze in haar eigen kamer was teruggekomen beefde ze van het hoofd tot de voeten van verontwaardi ging. Hoe durfde Frank zoo iets doen Dat kwam zeker, omdat Frank bij de politie was. Hij dacht van iedereen direct het allerslecht ste. Hij leefde temidden van misdadigers en dat maakte hem zoo wantrouwig. Zij keek op medegedeeld, de te werk gestelden uit Den Ilaag Maandag bij de Rijkswerk- verschaffing zijn geschorst, zijn Dins dag moeilijkheden gerezen ten aanzien van atbeiders uit Ajnsterdam, die on dergebracht zijn in een kamp nabij Ilellendoorn. Deze arbeiders verlang den, dat hun vijf gulden extra zou wor den uitgekeerd voor zgn. broodgeld. Weliswaar waren zij in het bezit van een voorschot voor dit doel, doch, naar zij aan de leiding van het werk .mede deelden, hadden zij dit geld thuis ach tergelaten in verband met de armoede in de gezinnen. >De leiding van het kamp weigerde evenwel, een nieuw voorschot te geven, terwijl op een tele fonisch verzoek vanwege het gemeente bestuur van Amsterdam aan het De partement van Binnenlandsche Zaken om alsnog 'n uitkeering te mogen doen, een afwijzende beslissing is genomen. Dinsdagmorgen, toen het regende, waren de arbeiders- in het kamp geble ven, doch toen het weer opklaarde en gefloten werd tot hervatting van den ar beid, werd geweigerd aan den gang te gaan. Hoewel verscheidene te werk ge stelden aanvankelijk blijk gaven, het werk te willen aanvatten, bleven ten slotte allen in de huisjes. Toen deze al ge, meeene werkweigering werd gecon stateerd, ziin allen onmiddellijk naar Amsterdam teruggezonden. De eerste gemeente-ontvangster. De Gemeenteraad van Heerjansdam heeft tot gemeente-ontvangster be ft óëjncï me j. M. "Sloof, ambFènaresse ter secretarie aldaar. Mej. Sloor is de eerste dame in Nederland, die tot dit ambt wordt geroepen. BUITENLANDSCH NIEUWS. DE OVERSTROOMINGEN IN ENGELAND In verscheiden deelen van Engeland heeft het gedurende „the week end" aanhoudend geregend en het gevolg is geweest dat de ge bieden van overstrooming zich hog hebben uitgebreid. Het gebied van de Theems maakt een uitzondering, die welkom isdeze rivier is in haar bovenloop denafgeloopen nacht bijna 20 c.M. gevallen. Daarentegen is de Ouse buiten haar oever getreden, zoodat zij hier en daar bijna 2 K.M. breed is geworden. Veel van den graan- en hooioogst is verloren gegaan. Te Weedon, in Northantshire. zijn 120 huizen overstroomd en de verschrikking van de slachtoffers is er niet weinig toegeno men door het feit, dat duizenden ratten uit groote vuilnisbelten in de omgeving het dorp zijn binnengevallen en in slaapkamers zijn gedrongen. In het Trentdal zijn de overstroo mingen met vernieuwde hevigheid terugge keerd en de bewoners zijn er weer naar bo ven verdiepingen moeten vluchten. Mijnen in de omgeving zijn er overstroomd. de klok. Het was kwart voor tien. De bezoe ker had haar avond bedorven en zij wist niet wat zij zou gaan doen. Het liefste was zij maar gaan wandelen, maar met wien moest zij gaan Toen schrok zij op. Weer had zij de bel van de voordeur gehoord. Lang hoefde zij niet te wachten, want eenige oogenblikken later stond Black in avondcostuum voor haar. Neemt u mij niet kwalijk, dat ik om de zen tijd u nog stoor, maar ik kwam voorbij en ik wilde u even opzoeken, zei hij hartelijk. Dat was niet precies waar. Black had zijn plannen precies voorbereid, hij wist dat haar vader uit was en dat deze het nooit goed ge vonden zou hebben, dat hij zijn dochter be zocht. May gaf hem een hand en hij drukte die warm. Ik ben blij dat u gekomen bent, zei ze, er is iets wat mij erg hindert. Hij knikte, al begreep hij niet wat haar hinderde. Die man, die vanavond hier geweest is Wat voor man Zijn naam heb ik vergeten. Hij is maar even geweest. En hij zag er heel slecht uit. U zult hem wel kennen. Jakobs toch niet stamelde hij. Ik geloof, dat dat de man was. Black werd iets bleeker. Wat heeft hij gezegd May vertelde hem, wat er besproken was en een oogenblik daarna stond Black op. U gaat toch niet weg vroeg zij ver- Tot mijn spijt moet ik gaan. Ik heb nog een belangrijke afspraak en ik kwam ook maar even aanloopen. Waar is die man heen gegaan Ik weet het niet. Hij zei alleen dat heel wat menschen blij zouden zijn, als hij hun vertelde ,wat hij van u wist. Zoo, zoo, zei Black met een heldhaftige poging om te glimlachen. Ik had nooit ge dacht, dat Jakobs zoo'n type was. Niet dat ik erg bang voor hem ben, maar hij heeft eeni ge contracten en plannen van mij gestolen Zeqqen de pluimveehouders daarom voeren wij Bertels' Opfokvoeders en Kunstkorrel, de kuikens groeien er beter van en ze kosten ons tot a.d. leg nog niet de helft, dat is f 1.- minder per kip; en van de Kunst korrels leggen de kippen méér en grooter eieren, die nog geen ll/j cent aan voeder kosten en de dieren blijven in beter conditie. Ze leggen kwaliteitseieren, daar vischmeel is vermeden. Het is een lichtstraal in dezen crisistijd. Laat U niet wat anders aanpraten! 43 jarige proefnemingen: Onze voeders zijn samengesteld uit dc beste biologisch beproefde grondstoffenze bevatten de noodzakelijke vitaminen en de juiste dosis mineralen, voedingszouten enz. waarvan Prof. Dr. Frei zegt: ,,dat een tekort leidt tot degeneratieverschijnselen „n.1. onvruchtbaarheid, verminderde levens vatbaarheid, onvoldoende ontwikkeling enz. Tevens worden de resultaten vermeld door de toevoeging van de juiste dosis verkregen „n.1. .meer weerstandsvermogen tegen ziekten, (coc- „cidiosus, pullorum, leucaemie of witbloedziek- .,te) en in het algemeen verbetering van den ..gezondheidstoestand der dieren en vergrooting „der eierproductie." Wat U ook voert, beproef 8—14 dagen onze Opfokvoeders en Kunstkorrels en U is over tuigd van den beteren groei der kuikens en grooter eierproductie der kippen. Prijzen per 50 K.G. vrij spoor/boot A'dam. Bertels' Crisis Opfokvoer Nr. 1 f6.15 volledig dagrantsoen v. kuikens v. 130 dagen Kuiken droogvoederbak in iederen zak gratis. Bertels' Crisis Opfokkorrel Nr. 2 f 5.25 volledig dagrantsoen v. kuikens v 4—8 weken. Na 8 weken uitsluitend Kunstkorrel No. 1 Bertels' Crisis Kunstkorrel No. 1 22°/0 eiwit, 6e/o vet. volledig dagrantsoen v. losloopende kippen op de boerderij f 4.50 Bertels' Crisis Kunstkorrel No. 2 28 eiwit. 6 vet, Ochtendvoeder voor hen die nog graan wenschen bij te voeren; op verzoek ook in meelvormf 4.75 (Gem. graan bevat slechts 12°/o eiwit en vet). Bertels' Kunstkorrel B. f 6.- volledig dagrantsoen voor kuikens na 8 weken en voor kippen in rennen. Bertels' Kunstkorrel G. f 5.25 volledig d«fgrantsoen voor kuikens na 8 weken en v. kippen met beperkten grasuitloop. Bertels' sierlijke Oranje voederbak toereikend voor 25 kippen per stuk f 1.50 Brochure pluimvee en eierlijsten gratis. Bestel bij Uw leverancier in Uw plaats; indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek. Oliefabrieken N.V., Amsterdam. In het gebied van Gainsborough is land overstroomd over een uitgestrektheid van 50 vierkante mijlen. Graan- en aardappeloog sten zijn er verwoest. Dorpen zijn er geïso leerd met hun meer dan 500 gezinnen en 300 gezinnen, eenige dagen geleden gevlucht, kunnen niet naar hun woningen terugkeeren. Te Bentley bij Doncaster zijn nog 4000 men schen dakloos. In vele huizen staat het wa ter er 2 meter hoog. en niemand ziet graag dat zijn zakengehei men worden gepubliceerd. De kolonel nam afscheid en reed naar zijn kantoor. In een hoek van zijn privé-vertrek bevond zich een deur, die aan het oog was ontrok ken door een gordijn. Black sloot eerst de luiken, vóór hij licht aandeed en toen trok hij het gordijn opzij en onderzocht de deur. Ja kobs wist dat er achter die deur verschillen de geheimen werden bewaard en Black had gevreesd, dat de deur geopend zou zijn. Maar Jakobs scheen hier niet te zijn geweest. De kolonel haalde een sleutelring met sleu tels uit zijn zak en opende de deur. Hij trad het kleine kamertje binnen, waarin zich niets bevond dan een waschtafel, een stoel, een microscoop en een paar kleerenhaken. Twee ventilatoren droegen zorg voor de luchtvel* - versching. Black trok een lade van de waschtafel o- pen en haalde er eenige pruiken uit. Het waren prachtige pruiken. De kleur van het haar was van alle pruiken gelijk, maar ze waren verschillend opgemaakt. Hij smeet de pruiken op tafel en doorzocht de lade verder. Hij zocht naar iets, dat alleen een zéér handige dief zou hebben kunnen ste len. Plotseling hield hij op met zoeken en zijn oogen vestigden zich op de blocnote, die op tafel lag. Op het witte papier was duidelijk de af druk van een duim te zien en kolonel Black wist zeker, dat die afdruk niet van hem was. Anderen kwamen hier nooit, dus er moest een dief zijn geweest. Dus het was Willy, Willy Jakobs, die een zeker groen fleschje had gestolen en die ge straft moest worden. Black bleef kalm. Uit een lade van de schrijftafel van zijn privévertrek haalde hij een browning. De revolver was geladen. Black dacht even na, maar toen legde hij het wa pen weer terug op zijn plaats. Hij haatte vuur wapenen. Ze maakten hem te veel lawaai en al heel wat menschen waren opgespoord, doordat men den kogel vond. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1