VERFFABRIEK j. B E N E M A F Betrekt uw verven HEERENBAAI rechtstreeks J. BENEMA. GROOTE KEUZE LAGE PRIJZEN ECHTE FRIESCHE 20-50 cl.per ons verschaft ivc/kest vatt a&wtrf Belasting op zangvogels. liet plaatsje Hohenstadt in Moravië heeft een stedelijke belasting op zang vogels ingevoerd. De eigenaar van een nachtegaal moet 100 kronen per jaar betalen, roodborstjes en merels kos ten 50, sijsjes slechts 10 kronen per jaar. BINNENLANDSCH NIEUWS. Het Godslasteringsontwerp. De Tweede Kamer heeft Woensdag middag het Godslastering-ontwerp aangenomen met 49-44 stemmen. Te gen stemden Sociaal-Democraten, Vrijheidsbond, Staatkundig-Gerefor meerden, Vrijzinnig-Democraten, Com munisten, Kloris Vos, Slotemaker de Bruine en mej. Katz. Nederlandsche fascist naar Mussolini. De Nederlandsche fascist J. A. Baars is afgereisd naar Italië voor een verblijf van circa drie weken. Natuurlijk staat een bezoek bij Mus- soiini als punt één op het programma. De fascist Baars is voorzien van in troducties bij de „Popoio d'Italia" en de „Corriere del la Sera GEMASKERDE INBREKERS. Drie mannen dringen een huis binnen en trachten de bewoonsters onscha' delijk te maken. In den nacht van Dinsdag op Woensdag drongen in het dorpje Lith a. d. Maas om streeks 2 uur drie mannen, die zich zwarte doeken voor het gelaat hadden gebonden, het café van de vier gezusters Van Eldik binnen, Zij verschaften zich toegang tot de woning door het uitsnijden van een ruit en verbre king van eenige grendels. De mannen hebben daarop de benedenvertrekken doorzocht ei alles overhoop gehaald. Het geld uit de toon banklade alsmede een kistje met geld uit een kast, een partij sigaren en eenige flesschen drank maakten zij buit. Vervolgens begaven zij zich naar het slaapvertrek van de zusters, daar zij vermoeden, hetgeen inderdaad het geval was dat zich een groote geldsom in de bedstede zou bevinden. Zij grepen de drie vrouwen, die zich ter ruste hadden ge legd bij de keel en trachtten haar in de kus sens te verstikken. De vierde zuster haalt hulp. De vierde zuster, die in een naastgelegen vertrek sliep, was inmiddels door het gerucht ontwaakt en zag kans ongemerkt de woning te verlaten. Zij begaf zich naar een buurman, den bierbrouwer Van Mourik, die zich half gekleed en gewapend met een jachtgeweer naar de plaats van den overval spoedde. De inbrekers hadden echter reeds onraad be merkt en zich uit de voeten gemaakt met medeneming van den buit, dien zij in de be nedenvertrekken hadden bemachtigd. Het geld in de slaapkamer viel niet in hun han den. Bij de worsteling hepen de drie zusters betrekkelijk geringe verwondingen op. Er is tot nu toe nog geen spoor van de da ders ontdekt. uit da ANNA-PAULOWNA. Grondverf SO et. por K.G. Stondvorl 76 f» 99 Aanbevelend, «VIERINGEN WORDT PER AUTO AFGEVENT Herinneringen uit een schemerig verleden Terecht heeft een wijsgeer gezegd, her inneringen zijn het Geestelijke spaar- duitje voor den ouden dag Zeer juist Een genot kan het zijn, deze revue te la ten passeeren, zoowel de prettige als die waaraan andere gedachten gebonden zijn Gedachten van strijd, vooral als die strijd succesvol gestreden werd Ee nige vruchten mijner overpeinzingen hoop ik de lezers in dit blad aan te bie den. Het zullen zijn flitsen welke plotse ling voor ons geestesoog opdoemen. Mo gen zij met belangstelling gelezen wor den Laat ik U iets vertellen over mijn eerste stappen op de Kunstenaarsweg. Ik doe dit met te meer genoegen omdat deze herinne ringen zoo nauw verbonden zijn met Wierin- gen, Wieringerwaard en Anna Paulowna, waar het ouderhuis stond. 1392 verliet ik de Marine. Als lid van het stafmuziekcorps was ik 10 jaren werkzaam geweest en als amateur voordrager en komedie-speler een zekere vermaardheid verworven. (Ik hoop U later hierover meer te vertellen.) Het verla ten der Marine beteekende tegelijkertijd het probeeren om als Voordragend Kunstenaar voor het dagelijksch brood te zorgen. Nu, dat ging nogal goed met dat dagelijksch brood, alleen het middageten was wel eens schraal tjes Enfin, ik wil het nu eens uitsluitend DE AANSTAANDE HOOI-OOGST. Hulpmaatregelen voor de veehouders gevraagd. Voor de weidestreken nadert snel de tijd van den hooioogst. Zeer veel veehouders, die letterlijk geen cent in huis hebben en, van de ontvangsten voor de melk de noodzakelijk ste uitgaven zelfs niet kunnen bestrijden, zien met groote zorg de komende weken tegemoet. Zij kunnen zich onmogelijk voorzien van de voor den hooioogst noodige hulpkrachten. Hoewel ongetwijfeld de boer, zijn huisgenoo- ten en het vaste personeel buitengewoon lan ge arbeidsdagen zullen maken is te vreezen, dat op vele plaatsen ernstige schade aan het gewas niet kan uitblijven, daar van tijdig binnenhalen geen sprake kan zijn. De finan cieele ontwrichting ten plattelande is zoo groot, dat inderdaad verlies van een groot deel van den hooioogst vrijwel vaststaat tenzij maatregelen worden genomen dat de normale behandeling van den oogst verze kerd zij. In verband met dezen noodtoestand heeft het hoofdbestuur van den Bond van Land- pachters den minister van Binn. Zaken drin gend verzocht, onverwijld maatregelen te nemen, dat aan de veehouders voor die tij delijke werkkrachten, die boven de op i Ju ni 1932 in het bedrijf reeds werkzame perso nen speciaal voor den hooioogst in dienst worden genomen, een tegemoetkoming in het loon worde verleend van f 10 a f 15 per week en per persoon, zulks tot een maximum van 5 weken. De uitvoering van dezen steunmaatregel zou kunnen geschieden door de gemeentebe sturen, die daarbij stellig op de belangelooze medewerking der landbouworganisaties kun nen rekenen. Door deze maatregelen, die met het oog op den stand van het grasgewas spoedig moe ten worden genomen, zal verlies van een groot deel van den hooioogst, welk verlies anders niet te vermijden is, kunnen worden voorkomen en derhalve ernstige moeilijkhe den voor den komenden winter. INGEZONDEN STUKKEN. JEUGDHERBERGEN. I. Wat zijn jeugdherbergen Deze viaag zullen vele menschen zich stel len, wanneer zij zoo nu eii dan berich ten lezen over de opening van de een of andere nieuwe jeugdherberg. Welnu, om te beginnen heeft een [jeugdherberg niets te maken met ons ons begrip herberg, want* de naam is een letterlijke vertaling van het Duit- sche woord Jugendherberge. Jeugdher bergen zijn goede en goedkoope* over- nachtsgelegenhederi voor de jeugd, on geacht richting of geloof, gelegen op de schoonste plekken in het land en onder voortdurend toezicht van de herberg- ouders. Een eenvoudige jeugdherberg bestaat daarom uit twee gescheiden slaapvertrekken, voorzien van stroo- [zakkon, kussens en dekens twee dito waschgclegenheden, eventueel met [douche, en bovendien een dagverblijf, een keuken en een woning voor de her bergouders. Jeugdherbergen zijn goed koop. Inderdaad want behoudens eenige kleine verschillen, bedragen de overnachtingsprijzen 20 ct. voor scho- lieren der lagere scholen, 30 ct. voor de jongeren tot 21 jaar en 40 ct. voor een ieder die ouder is. Terwijl brood maaltijden geleverd kunnen worden a 25 ct. en warme maaltijden voor 50 ct kunnen worden ja want vaak willen de groepen zelf hun eten klaar maken, wat toegestaan wordt, indien zij zelf alles weer opruimen en schoonmaken en bovendien een kleine vergoeding voor 't gebruik van de keuken geven (10 ct.i Tljee en dergelijke zijn eventu eel verkrijgbaar voor 5 ct. per kop en wanneer men het zelf klaar maakt, wordt de prijs nog lager, want de ppmp is geduldig. In het dagverblijf eet men en ver maakt men zich, wanneer het weer verder reizen onmogelijk maakt. Wat is nu het doel van deze jeugd herbergen Wel, dat doel is om alle jongeren in Laat te stellen er op uit te trekken naar andere onbekende oorden. De jongens en meisjes van de scholen vinden hierin een prachtige gelegen heid om schoolreisjes te maken, die Tiooier en veel goedkooper kunnen zijn De fabriekarbeid(st)' ers zijn in staat om de natuur in te trekken en hun wei nige vacantiedagen dan volop te ge nieten. De jongens en meisjes van het plat teland kunnen naar de steden en naar andere streken. Zij allen kunnen gebruik maken van de jeugdherbergen en ze zullen daar bij leeren op hun tochten, om zich zelf te behelpen, ze zullen daar bovendien bij leeren om samen te zijn met zeer verschillende jonge menschen, uit ieder milieu, van iedere richting. En ondanks dat die groote verschil len er zijn, zullen zij zich in een goede jeugdherberg thuis voelen. Zij hebben op hun voet- of fietstoch ten mee te nemen hun laken of slaap zak, welke verplicht is, maar ze hebben geen bagage aan tenten en dekens. Dat een ieder zonder meer niet in een jeugdherberg kan komen, is natuurlijk duidelijk. Men dient daarvoor een kaart te hebben van de Nederlandsche .Teugd-IIerberg-Centrale, welke kaart toegang geeft. De prijzen hiervan zijn: f 1 - of f 3.-- Bij moeilijkheden worden de kaarten ingehouden, en is ae toegang tot de jeugdherbergen ikis ontzegd. In de jeugdherberg zelf zijn natuur lijk ook bepaalde regels, waarvan de belangrijkste zijn 1. In een Jeugdherberg worden geen alcoholhoudende dranken ver kocht of gebruikt. In een Jeugdherberg wordt niet gerookt. In een Jeugdherberg is 10 uur bed tijd en 7 uur opstaan. Mede door deze regels heeft de Jeugd herberg een eigen geest, een eigen stem ming en in de practijk komen er dan ook zeer zelden moeilijkheden voor. De bezwaren, die men ons dan ook soms tegenwerpt van de eeuwige trek ker, de zwerver, zijn in werkelijkheid zoo gering, dat ze stellig als algemeen bezwaar geen beteekenis hebben. Wel hebben de jeugdherbergen de groote voordeelen van eenvoud en ka meraadschappelijkheid onderling, en het feit dat Jeugdherbergen thans bij na in ieder land te vinden zijn, maakt, dat de jonge menschen van vreemde landen elkaar over en weer persoonlijk leeren kennen en in hun ook gewone, normale menschen ontdekken, die pre cies dezelfde behoeften hebben als zij, maar en andere taal spreken en ande re gewoonten hebben. Maar ook in die andere menschen zal men de vriend leeren zien en dit zal een zeer belangrijke factor kunnen worden voor de toenadering der volken WIM WIESE. GEMEENTE WiERINGEN. hebben over mijn le optreden te Hippolytus- hoef ln het jaar 1892. Dit dorp op het toen eenzame eiland was verre van gemoderni seerd, zooals het later na een vijfjarig ver blijf van een kroonprins zou worden, en geï soleerd, zooals een fatsoenlijk eiland als Wie- ringen betaamt. Aan drooglegging (Braat spreekt van dempen) der omringende zee werd toen nog maar zeer vaag gedacht. Na eenige briefwisseling waren de condities met de toenmalige kastelein van de zaal naar mijn genoegen getroffen. Dertig gulden voor mijn optreden, waarbij ik dan voor de mu ziek moest zorgen, die tevens het „Bal na" moest mogelijk maken Spoedig had ik met drie oud collega's van de Staf een overeen komst getroffen. De som werd broederlijk verdeeld. Elk zou vijf pop krijgen, terwijl de resteerende tien pop voor de reis Helder-Wie- ringen moest dienen. Dat kon er net uit. Het werd een heele reis, eerst met de trein Hel- der-Anna Paulowna, dan met deligence naar Ewijcksluis, vervolgens per postschuit naar Wieringen en ten slotte van de kust weer per wagen naar ons eldorado. Hippolytus- hoef Ondanks de korte afstand dus. wat men nu zou noemen een reis met hindernissen waren eenige uren noodig. De reis strand dorp evenals het eten en logies aldaar was voor rekening van de Propietaire, de Schouw burg directeur De bovenzaal viel erg mee (wij waren nog niet veel gewoon) er waren wel honderd zitplaatsen Om meer kracht bij te zetten aan mijn kunst?werk, of beter gezegd, uit zuivere reclame overwegingen Vergadering „Helpt Elkander". In de j.1. Woensdagavond ten huize van den Heer O. J. Bosker gehouden ver gadering van Commissarissen der On derlinge Vee- en Paarden Verz. „Helpt Elkander" is de volgende lijst van de afd. Rundvee loopende van 20 Nov. 1931 tot 20 Mei 1932 opgemaakt. Verzekerd bedrag f 73.565.- Gestorven of uit te keeren stuks vee 4, ter waarde van f 708.—. De hiervoor te innen premie werd vastgesteld op 80 cent per f 100.-- ver zekerde waarde. Ter beveiliging. Naar wij vernemen is door het Installatie-Bureau Duyn- ker in het Kantoor der Rotterdamsche Bankvereeniging te H.-Hoef een Rowen ta-Sirene aangebracht. Deze installatie is in het kantoor aan gebracht en van buitenaf niet te be reiken. Dinsdagmiddag werd deze in werking gesteld en vulde een oorver- loovond lawaai in de buurt, In het Kantoor en ook op verschillen de plaatsen in de woning is de Sirene in werking te stellen, zoodat ook hier weer voor de veiligheid is gedaan wat mogelijk is. Bezuiniging bij de Posterijen. De zakenmenschen worden natuur lijk weer voornamelijk het kind van de rekening. Naar men ons mededeelt, worden binnenkort de openstellings uren van het postkantoor te Hippoly- tushoef gewijzigd en zal het dan open zijn 's-morgens van 9-12 uur en 's-mid- dags van 2-4 en van 6-7 uur. Een be langrijke inkrimping van uren dus die belemmerend op 't zakenleven zal werken. De oorzaak van dit besluit moet ge zocht worden in de inkrimping van 't personeel bij de posterijen en vermin dering van diensturen. Bezuiniging dus ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Maar ze waren nog niet binnen Of er klonk een luid gebrul, Een der menschen zelfs riep lachend: h'erl nog an toe; wat stink jij knul Na het boenen der gezichten Liepen ze heel zacht naar huis; Want ze wisten: 't ergste kwam nog! En dan was 't ook lang niet pluis Maar dat viel hun bijster mede, Vader Lou was nog al koest; En toen ook de motor weer wou puffen Hebben ze 't allen uitgeproest Onze twee parmante rijders Stonden lachend in de boet; Bibb'rend op hun bloote voeten Met de prut nog in hun snoet JADO DEJOS. Een groote verbetering Degenen die veel gebruik moesten maken van de pont bij Sluis i zullen hun hart wel eens vast hebben gehouden als dat ding geweldige schommelingen maak te, wanneer er een groote autobus op kwam. Thans is er een zware pont gelegd, die reikt van wal tot wal, een soortimentige schipbrug dus, waaro ver het verkeer veilig en ongestoord kan gaan. Als men ziet hoeveel passaat er tegenwoordig bij ons dorp is, was deze verbetering ook heusch geen o- verbodige luxe. Ook de brug bij Nieuwesluis is ge reed en de pont met de planken toe gangsweg hoort daar dus tot het verle- dene. De brug is een prachtstukje tech niek en een sierraad in 't landschap. SLUIS I. Aan „Slootdorp" zijn we nog slecht gewend en we schrijven der halve maar: Sluis 1; elk weet waar dat ligt en wat 't is! Maar wat ik melden wilde; wc hebben nu waterleiding, maar 't leidingwater is niet te drinken; alles nog roest. De dorstige kelen hier zijn dus nog aan de watertankboot o- vergeleverd. Wel spuit op de Brink de fontein alle dagen, in de hoop, dat we zoo de roest uit de leidingbuizen gauw kwijt raken. WIERINGERMEERPOLDER. f KERKDIENSTEN SLUIS I. r ZONDAG 5 JUNI 1932. R. K. KERK 8.30 uur H.H. Mis Voorganger Pastoor Braak. GEREFORM. KERK Nam. 3.30 uur Voorganger cand. J. L. Wielen- ga te Kolhorn. NED. HERV. KERK Voorm. 10.15 uur Voorganger Cand. K. O. Finkensieper. Wat dezer dagen in den Polder Voor bijzonders is geschied Wil 'k in 't kort even vermelden In dit rijmend prutserslied Woensdag was 't voor onzen Polder Wis een feest- en jubeldag, Omdat jong en oud hier toen Prinses Juliana zag t Was voor Haar, zoowel voor ons toen, Een gebeurt'nis, dat staat vast, Want nog nimmer zag men hier toch Zulk een Koninklijke gast. Wat nog meer die week gebeurde, Dient ook eventjes vermeld, AI is ook een der personages Niet op ruchtbaarheid gesteld. Op een avond moest ons tweetal Waar 'k U van vertellen ga Fluks per motor naar Sluis 3 toe; 't Was een boodschap voor Papa. Op den Middenmeer gekomen, Was hun werk daar dra volbracht En ze moesten dus naar huis toe 't Motortje liep als een pracht.) Omdat ze nu toch eenmaal tuften Op de reek'ning van Pa Lou Dachten ze: we poffen verder Niemand snapt ons toch zoo gauw. Doch, terwijl ze heerlijk toerden Fijn genietend der natuur. Kwam er plots een klein malleurtje Haperde er iets aan 't stuur. Wat toen voor 'n ramp gebeurde Snapt een ieder zeker wel: In een moddersloot je tufte Het pikante motorstel De reeds bange duo-zitter Nam een schitt'rend modderbad Al z'n haren, hoofd en oortjes Zaten vol met moddernat De gediplomeerde stuurman Met z'n plus four; 't witte hemd Werd zelfs door z'n duo-zitte^ Na het bad niet meer herkend! De stuurman (spoedig op 't droge) Met een zwarte moddersnuit Hoort plots, diep uit slik en keileem: Hé, mag ik er oofc nog uit? Met 'n natte doos sig'retten, Stond de duo-passagier Eind'lijk ook naast 't modderslootje En hij zei: 't is me \yat hier k Kwam opi op verhaal te komen Voor gezondheid; 't is me wat! k Ben hier nog slechts enk'le dagen Of 'k neem 'n modderbad. Jammer, dat 'k geen reumathiek heb! k Haakte het hier zeker kwijt Als jij, met mij op de duo, Telkens maar 'n sloot inrijdt. Ook de motor was na 't zwembad Niet van plan vooruit te gaan; En zoo stevende ons tweetal Dus op een cantine aan. Voor den politierechter te Alkmaar. Openbare zitting van Maandag 30 Mei. Niet de poes, maar de boer zelf snoepte van. de melk. De 43-jarige veehouder Gerrit B. stond op de biljetten die ik had laten ver spreiden. „Voordrachten door Henri van Haarlem te Anna Paulowna." U zult wellicht vragen hoe ik er toe kwam mij zelf eensklaps „Hen ri van Haarlem" te doopen. Dat zat zoo. Ik had er natuurlijk van gehoord, dat wijlen Frits van Haarlem een grooten paam had als directeur van Specialiteiten Gezelschap pen, en daar ik in Haarlem geboren ben (5 Febr. 1866) was het niet met de waar heid in strijd, en evenmin een onjuiste val- sche voorspiegeling, maar m.i. misschien een gladde reclame-truc, die echter op het geïso leerde eiland weinig effect sorteerden. Men kende er n.1. Frits van Haarlem nietDe voorstelling was tegen een toegangsprijs van 49 cent goed bezocht, ja, ik had eenvol huis Mijn werk was om 10 uur afgeloopen, dat wil zeggen op het tooneel, want daarna begon het balEn dat was in die Jaren zeer gecompliceerd. Zoo'n Balprogramma bestond steevast uit Promenade-Polka-Wals-Polka Mazurka-Duitsche Polka en de Boerenschots en in de meer deftige kringen bovendien nog Lanciers-Quadrille of Kruispolka. Een heel menu dus Het Wieringer bal duurde tot drie uur. Dat trof, want het orkest bestaande uit eerste- en tweede-viool, Contra bas en Trompet (dit laatste instrument werd door mij mishandeld) moest om vijf uur met de Postschuit (een doodgewone visschersschult in dien oer-tijd) weer over zee naar het vas teland. De oud collega's der Marine moesten daarna, gaar als zij waren na hun nachtelijke te Burgerbrug, gem. Zijpe, stond zoo waar terecht terzake diefstal van melk ten nadeelè van Piet Bregman. Hij er kende een viertal malen een hoeveel heid melk zich wederrechtelijk te heb ben toegeëigend uit de melkbus, door Bregman ter aflevering aan de fabriek „De Dageraad" buiten op het steiger tje neergezet. Deze veehouder werd al geruimen tijd benadeeld. Het betrof wel 11 keer, dat een tekort werd gecon stateerd. Het eigenaardige van het feit is, dat verdachte penningmeester is van „De Dageraad" Heb je hem schade loos gesteld, penningmeester vroeg de Politierechter. De „penningmeester" antwoordde ontkennend, doch toonde zich, hoewel een beetje laat, bereid. Het spreekwoord zegt echter „late haver" komt ook op en de schade bedroeg vol gens Bregman... nihil- Wat bij miste arbeid, om 9 uur deelnemen aan de Vlaggen- parade op het Wachtschip, maar geM verzoet den arbeid. Mijn eerste verdienste, ofschoon niet overweldigend smaakte naar meer, en met bekwamen spoed w©rd een overeenkomst met Wieringerwaard, Anna Paulowna en E- wijcksluis gesloten. De voorstelling te Wierin gerwaard viel op 2en Kerstdag. De éntree was wederom 49 cent. 50 cent was aan belas ting onderhevig en ik had toen al een bijzon dere hekel aan dergelijke Fiscus kneepjes, dus precies een cent minder. Dames betaal de 25 cent. Dat dames op halve waarde ge taxeerd werden in die dagen, bleek niets vreemd te zijn. In onze tijd van emancipatie zou zoo'n besluit het noodig© stof hebben doen opwaaien. Mijn jongste broer, toen twaalf jaar oud werd tot Bureaulist gebom bardeerd. Zijn functie was niet al te moei lijk, want hÜ had eenvoudig de duiten m ontvangst te nemen, en ze te deponeeren in een leeg sigarenkistje, Contrrole geloofden we wel en was toen nog overbodig. Toen we 's middags in de kolfbaan kwamen zagen wij bijna aan alle stoelen briefjes met het schoo- ne woord „Bezeterop. Deze vreugdevolle ontdekking beteekende voor ons, dat de on kosten gedekt waren De voorstelling begon om 8 uur, maar om zeven uur liep het al en half acht was de kolfbaan zoo goed als vol Toen de klok 8 uur sloeg, was de zaal uitver kocht. Mijn kleine broer was zoo onder den indruk van succes en het vele geld, dat zijn sigarenkistje vulde, dat hij, publiek, voorstel ling, omgeving, kortom alles vergat, en dat' en IN DE Spoorstraat - Koningstraat. DEN HELDER. VRAAGT ZICHTZENDING. kon hij toch niet rekenen omdat de be wijzen ontbraken De heer B. hield zich aan zijn 4 maal en toonde geen lust een generale biecht te spreken, hoewel daartoe met. aandrang opge wekt door mr. Ledeboer. De officier noemde het een gemeene diefstal en achtte verdachte ongeschikt voor het penningmeesters-haantje. Hoe eerder hij werd ontslagen, hoe beter. De officier eindigde zijn, hem door de verontwaardiging ingegeven scherp requisitoir met 1 maand gevangenis straf te vorderen. De verdachte is inmiddels ontslagen als penningmeester der fabriek, ver klaarde de gem.-veldwachter van der Heijden. De politierechter hield zijn uitspraak aan en stelde de zaak in han den der reclasseering. Hervatting op 5 September a.s. zoodra ik op de planken verscheen om mijn eerste nummer te maken de kleine baas naar voren kwam loopen, het kistje met beide ar men omklemmend en luid roepende „Henk (thuis bleven ze maar Henken Ik heb 180 gulden ontvangen Dit onverwachte begin was voor ons allen een prettige verrassing en ook het publiek had blijkbaar schik in dit spontane niet op het programma vermeld staande eerste nummer want het gaf door bijvalsbetuigingen een blijk van zijn instem ming. U kunt begrijpen dat er dien avond met Heilig vuur is voorgedragen en dat onse wandeling naar huis een vreugdetocht was. Het bal-orkest alweer van de staf, wandelde mee 1«/* uur) en wachten in de wachtka mer van het station (waar wij woonden) op hun eerste trein naar Den Helder. Moeder was nog op en nooit vergeet ik hoe verrast zij was en ons dien nacht mede hielp dubbel tjes, kwartjes, guldens, rijksdaalders te sor- teeren enop te bergen. Vader berekende dat als ik iedere week met zoo'n resultaat thuis kwam ik al gauw een inkomen kon boeken van 5 a 6 duizend gulden. De goede oude man werd er stil van. want in die dagen waren salarissen omge keerd evenredig aan de behoeften van de toenmaals alom groote gezinnen. Wij waren met ons elven Mijn volgende herinneringen zullen de Polder-Ewijcksluis en misschien nog wel meer voor het voetlicht brengen, HENRI TER HALL.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2