COSTÜMES groote keuze jj lage prijzen jj F eens zoo'n tocht te maken. Ik heb in groot gevaar verkeerd en dat stemt iemand tot nadenken. Over zijn plannen gevraagd, verklaarde schipper Schilperoort, dat hij nu met zijn machine door Nederland wil trekken om door kaartverkoop in zijn onderhoud te voorzien. Hij heeft geruimen tijd steun ontvangen van Maatschappelijk Hulpbetoon en daarvoor is hij zeer dankbaar, maar hij voorziet liever zelf in zijn eigen onderhoud, als dat moge lijk is. Buiten op het terrein stond de auto te wachten. De bloemen lagen op de kap en in een onopgemerkt, maar toch feestelijk ritje begaf schipper Schilperoort zich naar huis. MIJNHARDT's Zenuw - Tabletten 75 ct. Laxeer - Tabletten 60 ct. Hoofdpijn - Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Ingezonden Stukken. MOTIE. De afdeeling Den Helder van den Centra- len Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel in vergadering bijeen op 13 Juni 1932 in het Kegelhuis besprekende de bezuinigingsvoorstellen van het Staatsbedrijf P.T.T., spreekt haar verontwaardiging uit over de wijze, waarop het overleg tusschen bedrijfsleiding en personeel wordt gevoerd, dat het resultaat van dit overleg bijna als regel wordt terzijde gelegd, behalve wanneer het verslechteringen van arbeidsvoorwaarden betreft met nadruk protesteert zij tegen de wijze waarop hulppersoneel en locale krachten, met vaak een aanmerkelijk lang dienstver band, overcompleet worden gemaakt en o.a. door sterke beperking van de openstellings uren van verschillende kantoren, gedeeltelij ke en geheele opheffing van bestellingen, wijziging zonder vorm van proces van de een maal gegeven dienstvoorwaarden. Zij is van meening dat hierdoor het zeer groote aantal werkeloozen onnoodig wordt uitgebreid er. het belang van publiek, dienst en personeel, ernstig wordt geschaad besluit deze motie ter kennis te brengen van den Heer Directeur Generaal, de Pers en het Bondsbestuur en gaat over tot de orde van den dag. (w.g.) P. J. TRAP, Voorz, J. BOON, Secr. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. OPENBARE VERGADERING VAN DEN RAAD der Gemeente Anna Paulowna op Woensdag 15 Juni des namiddags 3 uur. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter Burgemeester Lovink. Secretaris de heer C. Keijzer. Nadat de Voorzitter de leden het welkom en een prettige vergadering in het belang der Gemeente had toegewenscht, gaf hij het woord aan Secretaris tot het lezen der notu len. Deze notulen kunnen een bijna lijvig boekdeel genoemd wordenbijna veertig minuten nam het lezen in beslag. Na een in lichting aan den Heer Kuiken omtrent de duur van het lichtnet, werden deze notulen onder dankzegging aan den secretaris goed gekeurd. Mededeelingen a. van H. Crum is een dankbetuiging ont vangen voor de hem toegekende salarisver- hooging en gratificatie. b. van Z.E. den Minister van Binnenland- sche Zaken is dd. 21 Mei j.1. bericht ontvan gen dat een verzoek tot vaststelling van het maximum aantal verloven A eerst in 1935 tot de Kroon kan worden gericht. c. bij beschikking van Z.E. den Minister van Financiën d.d. 28 Mei j.1. No. 37 is aan deze gemeente een voorschot verleend van f 6125. ter uitbetaling aan twee landar beiders ter bekoming van een plaatsje. d. verslag van de Gezondheidscommissie gezeteld te Schagen over 1931. e. proces-verbaal van gehouden kasverifi- catie bij den Gemeente-Ontvanger. In kas bleek te zijn f 6149.31'/* en bij de Boerenleen bank f 18.000. Voorstel tot het sluiten van een geldleening groot f 20.000.- met de Mij. voor Gemeente- Crediet tegen een rente van 51/* koers Va en tot het wijzigen van het eerder genomen besluit dienaangaande. De storting zou dan 1 Juli a.s. moeten ge schieden. Aflossing f 1000 per jaar of meer per 31 Dec. Rente 30 Juni en 31 Dec. De Heer Smit vindt de rente wat hoog .tan de Gemeente niet op een of andere ma nier minder klaar komen Voorz. Niet goedkooper wij hebben alles hiervoor geprobeerd. Kuiken. De gemeente is zeker niet crediet- vaardig genoeg. Aldus besloten bij Mij. v. Gem. Crediet. Lijkt wel een danszaal. Voorstel tot aankoop van het terrein lig gende tusschen het looppad langs de Molen vaart en het ijzeren hek vóór de Ned. Herv. Kerk en pastorie, thans eigendom van den Anna Paulownapolder, tegen den prijs van f 1-—. Kuiken. Zijn er nog meer kosten aan ver bonden VoorzitterZeker, maar wij hebben voor dit werk nog steun van het Rijk, evenals voor het woonwagenkamp, 't is werkverschaffing. Kuiken Waar is het goed voor 't Was hier toch in orde en het kost een hoop geld.' Voorz. Hoe kunt U nu weer terug komen op een besluit, wat al voor bijna een half jaar genomen is. Kuiken 't Lijkt wel een dahszaal te moe ten worden. Voorz. Het moet toch zoo Als ik eens ver wijs naar wat op den dijk gebeurde, waar al les wegzakte en wij kunnen geen woonwa gens meer op het oude plaatsen. Laten wij nu toch niet terug gaan. wat al reeds eerder besloten is. Kuiken Als ikgeweten had dat het zoo duur was, was ik er niet voor geweest. Koorn Ik kan er ook niet mede accoord gaan, en ga volkomen met Kuiken mee. Als dit altijd zoo maar gedaan wordt zonder de raad er in te kennen, 't Is nu toch veel meer als f 150. Rossum, Roosloot, Kortekaas, Roozebroek en Preijde, word onderzocht en naar bevinding van aanslagen ontheven of verminderd. 7. Voorstel om aan J. Blaauboer en N. Keppel, die een voorschot hebben ontvangen de Landarbeiderswet, toestemming te verlee- nen, in ai wijking van de bepalingen van de hypotheekakte, om een gedeelte van hunne perceelen te verkoopen. Vccrz. Ze zouden het bedrag voorloopig willen behouden. De Minister is hier echter afkeerig van en dus ook de Gemeenten. De Heer Kuiken Ik zou het royaal vinden, als de eigenaar er 40 van behouden zou en dan 60 voor de Hypotheek. Voorz. vindt dit ook billijk. De Heer Dekker zou er ook voor wezen en dit toe te staan nu ze meer waarde krij gen. Blaauboer had in 1929 zoowat f 1000.- strop aan de bollen hij zou dit nu hierme de weer kunnen dekken. t)e Heer Stammes Zijn dat bedragen Is het perceel niet minder geworden Strop pen zijn voor de Gemeente. De Heer Komen Waardevermindering is veel hooger gesteld. Weth. Keuris meent dat er van hun kant genoeg is gedaan. De Heer Kuiken De hypotheekhouder is de baas. Voorz. De Gemeente is de baas, waarom willen de menschen dit behouden Ze kun nen het beter afbetalen dan zijn ze vrij. Wij zullen dan adviseeren 60 aflossen en 40 behouden. Aldus besloten. 8. Benoeming van een lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs wegens periodieke aftreding van den Heer C. Keijzer (aanbeveling 1. G. H. Geer- lings, 2. G. C. van Balen Blanken). Voorz. bracht hier een woord van dank aan den heer Keijzer voor de goede diensten die hij heeft gedaan voor het toezicht op hel Lager Onderwijs en in zijn plaats werd met 9 stemmen gekozen de heer G. H. Geerligs, den heer van Balen Blanken verkreeg 2 st. De benoemde zal hiermede in kennis gesteld worden. 9. Wijziging van de begrooting voor 1932 en vaststelling van een suppletoire begroo ting voor dat jaar. Voorz. deelde mede dat hij de begrooting 1932 van Ged. Staten heeft terug ontvangen met de bemerking om er enkele wijzigingen in aan te brengen. Deze worden gelezen en goedgevonden. De Suppletoire begrooting onder het vergrootglas. Naar aanleiding van letter C. in deze sup pletoire begrooting en waarin vermeld De kosten van de steunregeling voor werk- looze arbeiders, vastgesteld bij Min. Besch. van 15 Januari 1932, No. 800, afd. W en S. en voor deze gemeente van toepassing verklaard voor land- en bloemistarbeiders, bedroegen tot heden f 608.75. In verband met de nog voorkomende werkloosheid kon deze steun- verleening tot heden nog niet beëindigd wor den en worden de kosten daarvan geraamd op f 800.In deze kosten draagt het Rijk bij in welke mate is ook ten aanzien hier van nog niet bericht geraamd wordt 50 95 is f 400. Zoodat ten laste der gemeente ge raamd wordt f 400,—, vraagt de heer Dekker tot welke datum de steun blijft. Voorz. 't Is al een paar keer verlengd ge worden. Er zijn nu nog een paar menschen aan het werk en dat duurt nog enkelen we ken er is nu nog f 250 betaald 't zal zoo pl.m. f 350 worden. Naar aanleiding van letter h in deze Suppl. begrooting en waarin vermeld Op de begrooting staat geraamd een ont vangst van f 1350.- wegens door de bloembol- lenveilingsvereeniging „Breezand" W. A. ver schuldigde rente voor aan haar verstrekte geldleening van f 30000.-. Deze renteverplich ting zal de veiling in 1932 niet kunnen nako men, waardoor het budget nadeelig wordt beïnvloed met f 1350.—, zegt de heer Kuiken dat is gauw klaar het eerste jaar 't beste Ieder is verplicht rente te betalen en er werd geen moeite voor gedaan 't binnen te krijgen. Er is toch een borgstelling voor, als er niet voor betaald wordt. Ik kom er ook zelf zoo niet af. Ik zit hier voor de geheele gemeente en moet daar tegen zijn. Voorz Ze kunnen nu niet betalen, en het zou verkeerd zijn om de menschen op het oogenblik de deurwaarder te sturen. B. en W. doen dit voorloopig zeker niet. De heer Rezelman Hoe komt het, of waar zit dit in dat er geen rente betaald kan wor den Wordt dit kwijtgescholden of tot vol gende jaar opgeschort. Voorz. Ze blijven schuldig. Het komt door misgewas en ook door de zeer slechte prijzen. De hr. Kuiken Er moet betaald worden. De hr. Stammes Wat, wil je ze dan doen afslachten De menschen kunnen niet. Is het Dag. Bestuur foutief geweest Heeft de ze niet aan zijn plichten voldaan De hr. Koorn De Polderlasten zijn wel betaald en waarom niet deze rente. Voorz. In de eerste plaats zal Kuiken ze ker wel gehoord hebben, dat wij alles gedaan hebben, en konden geen andere maatregelen nemen het geld is gegeven om de menschen te helpen en dan mogen wij niet in een jaar tijds de menschen al dadelijk aanvallen. En op de vraag Koorn ja, de Polder moet zijn lasten hebben en wij kunnen hun nu nog niet pressen, om ook ons nog te betalen. Wij hopen van harte dat de menschen er weer eens boven op zullen komen, 't Zal toch wel weer eens anders worden, mogen wij hopen. De hr. Rezelman Blijft het ledental con stant Voorz Ja, dat blijft constant. De hr. Smit Ik heb maar gewacht met hierover wat te zeggen tot dit oogenblik en wil dan beginnen bij het begin. De heeren Koorn en Kuiken moesten naar hun linker buurman kijken, ik kan mij niet herinneren hierover gesproken te hebben en meen mij te herinneren een raming van f 5200 en nu zie ik f 10429,16. Voorz. Het dempen van slooten moet te rug komen van de menschen en zou er nog een f 1700.over blijven, 't Is alles werkver schaffing. De hr. Smit Het dempen van de slooten Zwarteweg en van de Nieuwe Meerweg wa ren toch ook bij de begrooting De hr. Stammes. Nee, die waren er niet bij. De hr. SmitDe Gebr. Borst zouden ook bijdragen. Voorz. Ja die betalen bij. De hr. Smit Mijnheer de Voorzitter het hindert alles niets, maar ik wil als raadslid gekend worden als er meer uitgegeven wordt. Het terrein van het woonwagenkamp had ik gaarne een gespecificeerde rekening van ge zien. Ook al, omdat hier zooveel over gepraat wordt en daarom zou ik er graag eens wat meer van weten. Eerst worden er steenen geplaatst en daarover sintels geworpen. Kan dat wel voldoende Het vereenigt toch niet. Voorz. De Heide Mij is er toch over te vre- den. De hr. Smit en dan de uitgave van het Raadhuis f 2243,18 ik meen er nooit een woord over gehoord te hebben, en ben van gedachte dat B. en W. hierin wel te ver zijn gegaan en dat dan die arme menschen van B.A. te laten betalen. Voorz. Dat zullen zij niet behoeven te be talen. Dit is een zaak voor het arme bestuur zelf en zij verdienen hiervoor een pluim. De hr. Smit Daar wil ik dan niets op af dingen. Maar rente bloembollenveilingge- bouw moet betaald. Ik ben er niet voor ge weest De gemeente moet ook betalen Dan maar over de kop. Voorz. Wat zou u dan willen doen De landbouwers en bloemisten aan willen pak ken Die menschen kunnen toch niet beta len laten wij toch deze menschen aan de gang trachten te houden, we kunnen ze al lemaal niet wegjagen. De hr. Smit Ik heb een bloembollenkwee- ker gesproken die mij vroeg wat hij eerst moest doen broodkoopen of betalen. Voorz. U moet namen noemen anders wil ik er niets van aanhooren, hier zijn elf raads leden, die moeten hier voor zich zeiven ge tuigen en geen anderen er van buitenaf bij laten komen. Wie was dat De hr. Smit: Ik.wil de naam wel noemen, 't Was M. Mulder, die is hier met een aardig bedrag begonnen en die moet nu eerst brood koopen, vóór wat anders betaald kan wor den ik wil iedereen helpen, maar ook ach terom kijken. U moet niet denken dat ik bloe menmenschen niet zou willen helpen, alle menschen wil ik helpen. Maar waar moeten andere menschen heen. Er zijn er meer Voorz. Nu kan ik weer samengaan met u. Dat ben ik volmaakt met u eens. Wat moeten wij met de menschen doen. Laten wij ze hel pen zoolang wij dit kunnen, omdat die steun werd gegeven hebben hierdoor toch een 120 huisvaders werk en de meeste zullen bij die f 16.00 per week er nog wat bij krijgen. La ten wij dan blij zijn. Anders had het armbe stuur al veel meer moeten uitgeven als die f 20.000.Wij moeten helpen en zullen ho pen dat het toch eens anders zal worden, anders weet ik niet meer. En die rente zou ook wel betaald kunnen worden, maar dan zouden hierdoor veel meer anderen moeten lijden. Mijnheer Smit laten wij toch redden wat te redden is. De hr. SmitDat dure land wordt nu voor f 1000 verkocht. Voorz. Nee mijnheer Smit dat verkoopen ze niet voor f 1000.- maar voor f 500 of ze laten 't land zoo maar leggen. Als u in het college zat, zou u wel anders praten. De hr. Koorn Dat is ook niet zoo het be hoord, Wij weten niets van dat college, geen van ons zit er in. Voorz Als de heeren eens bij de Burge meester komen, kunnen ze alles weten. De hr. Lubbert Er is niemand geweigerd, die om steun kwam. De hr. Smit Kunt u goedkeuren, wie wel en wie niet steun moet ontvangen. Voorz. U moest wat meer vertrouwen in de commissie stellen, er zijn twee heeren voor benoemd, Stammes en Keuris. En om bij den heer Stammes te blijven zijn er beter De hr. Kuiken Ja, er zijn er beter. De hr. Stammes Dan bedank ik oogenblik kelijk hiervoor. De hr. Smit Waarom zijn wij voorbij ge- loopen Ik heb niets op de heeren Stammes en Keuris. Maar waarom wij niet Voorz. Heeft u niets meer mijnheer Smit dan heeft de heer Kuiken het woord. De hr. Kuiken Ik heb ik niets op Stam mes, maar hij is lid van de veiling, en waar om altijd hetzelfde onderonsje Men hoort de menschen altijd over pastoor en die en die over de veiling. Laten die in de kerk blij ven. Voorz Ja ze hadden bij u moeten komen Wij zijn pastoor Verhoef zeer dankbaar voor al hetgeen hij voor de bloemisten heeft ge daan en nog doet. Maar wij zullen er een volgende keer rekening mede houden met u te benoemen. De hr. Kuiken U heeft ze toch zelf naar voren gebracht Voorz Ik. Ja, ik ze zelf naar voren gebracht, en ik had het niet beter kunnen doen. Heeft u nog iets anders. De hr. Kuiken Dank u. De heeren Dekker en Raven spraken nog enkele woorden over vermindering van uit- keering en steun voor landbouw. Weth. Keuris had een kleine opmerking. Ik heb, aldus spr., nu een heele boel hooren zeggen door de heeren en er is geen motie genoemd van wantrouwen tegen het dage lij ksch bestuur, maar het scheelt anders niet veel. Er zijn veel woorden vuil gemaakt, maar niemand heeft een andere weg gewezen. De hr. SmitIk weet wel een anderen weg' geen steun geven. De hr. Keuris Dus afslachten Voorz. Ik ben blij, dat uwe fractie er zoo over denkt en er een anderen gedachte op na houd. De hr. Komen Ik zou er nog iets over wil len zeggen. Wij hebben nog bijna niets an ders als opmerkingen en aanmerkingen ge houden. Ik wil dan een woord van waardee ring uitspreken voor alles wat er al gedaan is voor landbonw en bloemisten. Ook geld dit dankwoord aan het adres der ambtenaren. De hr. Smit Och nou krijgen we dat ook nog weer. De hr. Komen Ja mijnheer Smit, u heeft uwe meening,,.ik ook U zegt het uwe, ik ook. De suppletoire begrooting wordt dan goed gekeurd met de stemmen Koorn. Kuiken en Smit tegen. 10. Voorstel tot vaststelling van een be sluit tot af- en overschrijving betreffende den dienst 1931. Aldus besloten. Voorz. Wij hadden nog iets op de agenda kunnen plaatsen, n.1. de aanstelling van H. v. Twuiver. Deze is een jaar op proef be noemd geweest en 't is al wat over tijd. Er zal wel niets tegen zijn om hem nu vast te benoemen. Aldus wordt besloten. niet, Jricsche Heerenbaai "maar Voorz.: Ja zeker De hr. Kuiken. De crisiskosten val len mij op de begrooting 1932 erg tegen. Ik hoor nooit eens van B. en W. om wat te bezuinigen. Voorz. Ja, zeker. Wij hebben in ons college al zeer veel in deze richting ge werkt; dat kunt u dus gerust aan B. en \V. overlaten. De hr. Smit. Ik wil ook nog 'n paar woorden vragen: als Dr> Verhoeks komt, komt hij dan .met P.E.N. en G.E. B. - voorstellen Voorz. Dat moet u niet aan mij vra gen. Juffrouw Roozelaar en de heeren krijgen toch bezoek van Zondervan. De hr. Smit: Wie is de hoogste chef van het Electr. bedrijf Ik vraag dit, omdat er in Breezand een gezin is, het welk van het lichtnet werd afgesneden, terwijl de man 1.1. Maandag naar het ziekenhuis werd gebracht en dus niet konden betalen 't Is v.d. Iionaard. Dat mensch stond bij mij te huilen Voorz. Wie de hoogste chef is van dit bedrijf Dat is de Raad en B. en W, voeren het uit. Niet alleen v.d. Ho- naard is afgesneden van het licht; er waren er nog wel 112 Maar ik kan U wol zeggen: het zijn meestentijds altijd de zelfden; en als wij hadden geweten, dat die man nu naar het ziekenhuis was gebracht, dan hadden wij met dit gezin nog wel wat kunnen wachten; in elk geval: ze zijn alle „terecht" afge sloten De hr. Smit. Laten wij toch 'n schei ding maken tusschen armoede en slechtigheid,; zij lijkt mij niet zoo erg! Voorz. Ze moeten betalen en dan kun non ze weer aangesloten worden. De hr. Raven: Ik werk op 't oogen blik aan de Van Ewijcksluis. Daar loopt een slootje achterom, waarin al les wordt gegooid, zoodat het nu een verpestende stank verspreidt. Is daar niets aan te doen Voorz. Wij zullen daar iemand heen zenden om het op te laten knappen De hr. Dekker: Ik héb ook iets langs den weg gehoord. Ze vertellen mij, dat er worden maatregelen genomen, om de boezem leeg te laten loopen De hr. Smit: Ja, ik zelf ben hiermede aan het werk; met enkele dagen alvast 50 cM. en zoo vervolgens. (De hr. Smit had nog een bespreking van persoonlij ken aard dat hij gaarne in comité wil de behandelen, wat werd toegestaan. Voorz. sluit hierop de vergadering, waarbij hij. mede namens zijn vrouw, allen hartelijk dank zegt voor de be toonde belangstelling bij de geboorte van zijn zoon. GEMEENTE WIERINGEN. (Reeds in een gedeelte vaii de oplage van ons vorig nummer opgenomen. Aanbesteding; O.L. School Den Oever. He den werd ten raadhuize aanbesteed de bouw van een openbare lagere school met onderwij zerswoning te Den Oever (architecten Peters en Baanders). Uitslag D. Oord, Frieschepalen f 36900 G. Koning, Schagen f 39962 W. Uiterdijk, Schagen f 36432 W. Cuperus, Birdaard (Fr.) f 38980 K. Visser, St. Jacobi Parochie f 36690 S. S. de Boer, Drachten f 36500 Fa. A. Kingma en Zn. Leeuwarden f 36145 T. Stellema, Rinsumageest (Fr.) f 38560 Gebr. Kuiper, Surhuissterveen f 37200 P. Doorn, St. Maartensbrug f 37300 R. K. Koppen en Zoon, Alkmaar f 39300 H. Oppenkamp, Haarlem f 46700 Leegwater en Hittema, Heerhugowaard/Laren (N.H.) f 37200 J. Faus, N. Niedorp f 37989 J. C. de Vries Wieringen f 38800 Gebr. Boersen, Wieringen f 35935 J. D. Kooij Mz., Wieringen f 46396 Gebr. Boekei, 't Veld, Oude Niedorp f 36940 Dc bouw is inmiddels gegund aan de firma Gebr. Boersen te Wieringen. O z HH Q Z u N in extra 73 O N H O in de C. HOOGVORST, Tuinier. LEVERT ALLE PLANTSOEN TEGEN VERMINDERDE PRIJZEN. FRANCO THUIS. minder gevaarlijke zeereis en de gevolgen daarvan. Want niet overal heeft men waar deering gehad voor zijn sportieve prestatie en vooral niet in Engeland. Zaterdagmorgen omstreeks halfacht, zoo vertelde Schilperoort, ben ik van Calais ge start. De consul beloofde een telegram naar Holland te zenden. Het was prachtig weer, je kon je naam wel in het water schrijven. Met een ebstroom werd ik een eind in de richting van het Kanaal gezet, maar ik re kende erop in den middag met den vloed- stroom naar de Engelsche kust te worden gedreven. Alles ging goed tot ongeveer half drie 's middags. In de verte kwamen onweerskop pen opzetten, ik hoorde reeds het rollen van den donder en ik dacht bij me zelf Jongen, Hein, dat loopt verkeerd Ik begon met mijn voorzorgsmaatregelen te nemen. Mijn bovenkleeding trok ik uit en wikkelde deze in een lap zeildoek. Toen schoot plotseling de lucht door, er kwam een koude zware wind opzetten, on- middelijk gevolgd door het losbarsten van het onweer. De zee werd hol en ik kon me niet meer in het zadel houden. Goede raad was duur. Ik liet me van het zadel afzakken en ging zoo laag mogelijk tusschen het frama zitten, met mijn beenen in het water, om zoo wei nig mogelijk te slingeren. Meer dan twee en een half uur heb ik zoo in het noodweer rondgedreven en toen heb fk wel gevoeld, dat ik in levensgevaar verkeerde. Ik had angst, dat het zoo lang zou aanhouden, dat de vloed naar de Noordzee zou zetten en hoe lang zou Ik het dan kunnen uithouden Ik had een bus met drie liter drinkwater bij mij, maar door het onzekere van wat het weer zou bren gen, durfde ik bijna niet, van het water te gebruiken. Zoo dobberde ik maar rond. Het kompas was onklaar geraakt door het hevige slinge ren. Eindelijk, tegen vijf uur. dreef de bui over en nam de zee ook af. Ik klom weer in het zadel, toen ik in de verte een leege Deen- sche boot ontdekte. Door zwaaien met mijn vlag en blazen op den misthoorn trachtte ik de aandacht te trekken en spoedig zag ik ook, dat de boot naar mij koers zette. Zij wilden mij binnen boord halen, maar ik dacht bij me zelf Je hebt het ergste gehad, je moet nu in Dover zien te komen Met gebaren vroeg ik, welke koers ik moest volgen, want ik was er niet zeker van, waar ik mij bevond. De Denen wezen in de rich ting Noordwest en één der mannen stak vijf vingers in de hoogte. Daar begreep ik uit, dat ik nog vijf mijl van Dover was. De Deen voer verder en ik begon weer te peddelen. Anderhalf uur duurde het nog, vóór ik de krijtrotsen in het zicht kreeg. Maar toen dacht ik bij mezelf Jongen, je hebt het ge wonnen Doodelijk vermoeid kwam ik 's avonds half negen de haven van Dover binnen. Vlak binnen de pier lag een zandzuiger. Daar was maar één wachtsman aan boord en deze ontving mij gastvrij. Ik kreeg een kop koffie en een boterham en raakte al aardig weer op streek, toen aan den wal een douane ambtenaar verscheen, die mij beduidde, dat ik met hem mee moest gaan. Na ongeveer tien minuten loopen, kwamen wij in een kantoortje en daar voerde de amb tenaar een lang telefoongesprek, waarvan ik natuurlijk niets verstond. Ik heb nog even tjes gewacht, toen een auto voorreed, waarin twee boomen van politieagenten zaten. Ik wist van den prins nog geen kwaad en zei maar steeds Hollandsche consul Holland- sche consul De agenten knikten en beduidden mij, dat ik maar in de auto moest stappen. We reden, naar, zooals ik spoedig bemerkte, het politie bureau en daar werd ik voor den commissa ris geleid. Van een verhoor was natuurlijk geen spra ke. De man verstond natuurlijk geen Neder - landsch. Het eind van alles was, dat de twee agenten weer kwamen, mij meenamen naar een lange gang, waar zij mij in een cel ner- zetten. De grendel ging op de deur en ik zat gevangen. Mijn beroep op den Hollandschen consel baatte niet. Na eenige uren werd de celdeur weer ge opend en werden een oude vuile stroozak en een oud stuk karpet naar binnen gegooid. U begrijpt dat ik dien nacht geen oog heb dichtgedaan. Eerst Zondagmorgen om twaalf uur werd ik voor den Hollandschen consul geleid, maar we kwamen niet verder. De man verstond geen Hollandsch. Eindelijk werd een employé van de lijn DoverCalais erbij gehaald en aan hem vertelde ik mijn wedervaren. Toen was de zaak spoedig gezond. Men zond een telegram naar Nederland, zoodat mijn fami lie werd ingelicht en men liet mij weer naar den zandzuiger teruggaan, met de mededee- lmg, dat ik maar naar de veerboot Dover— Calais moest fietsen en daar aan boord gaan. 's Avonds om zes uur kwam ik aan boord van de „Cóte d' Azur". Een matroos, een Vla ming, hoorde toen wat mij was overkomen en daar ik van de Engelschen geen hap eten had gekregen, werd daar eerst voor gezorgd. Werkelijk, op de „Cóte d' Azur" hebben zij mij prachtig ontvangen. De overtocht naar Calais werd mij gratis aangeboden en in Calais zelf kreeg ik alle hulp en werd mijn waterfiets netjes in de douaneloods opgeborgen. Het gedrag van de Franschen stak wel hemelsbreed af tegen dat van de, in naam toch zoo sportieve En gelschen. De Engelschen hadden het geregeld gehad over money en ik vermoed, dat als ik geld had gehad, het zoo'n vaart niet zou heb ben geloopen. In Calais begaf ik mij weer naar den con sel, die me in alles terwille was. Daar de zee Maandag en Dinsdag te ruw was, kon ik niet van Calais naar Duinkerken fietsen. Men zette mijn machine op den trein en ik volg de denzelfden dag nog. Woensdagmorgen ben ik aan boord van de „Amiral I' Hermite" gegaan. En zooals u nu ziet, ben ik gezond teruggekeerd. Ik heb in Duinkerken nog gelegenheid gehad af scheid te nemen van de Werkendamsche pol derjongens, van wie ik in het begin van de reis zoooveel steun heb ondervonden. Ze heb ben onder elkaar een inzameling gehouden en mij nog een aardig bedrag aan Fransch geld meegegeven. Kijk, dat doet je Holland sche hart nog eens goed Toch zou ik er nooit meer over denken, nog Voorz. Vraagt U eens aan uw buurman Smit, die vond het al reeds te hoog dan had u dit ook eerder kunnen zeggen. Voorstel wordt goedgekeurd. Voorstel tot het verlagen met 25 van de pacht voor de aan C. Wijdenes-Spaans en D. Koorn verhuurde perceelen weiland en tuingrond wordt goedgekeurd. 6. Verzoeken om ontheffing en vermindering van aanslagen in het schoolgeld van Van De bloeiende pracht der natuur lokt U naar bosch en duin, naar hei en strand om daar met volle teugen licht en lucht te drinken. Vergeet toch vooral niet Uw huid tegen zonnebrand te beschermen door ze vooraf met t,Zij"-Creme in te wrijven. In prijzen van 203045 en 75 centt. RAAG. Dc lil*. Koorn: ij hebben het er al jneer over gehad! Ik zou gaarne vastgesteld zien, om de uitr gaven van B. en W. niet hooger te doen gaan dan f150.-, zonder den Raad er in te kennen. Voorz. Wij stellen dit op prijs, dat U zulk 'n bedrag toestaat en tot f150 wilt gaan. De hr. Kuiken: Komt er nog wat van de toelichtingen van Dr. Verhoek over de electriciteit Spoorstr. hoek Koningstr. h* DEN HELDER. ri Mpjjp"' Zie ook onze ad- vertentie in het Wieringer meerhoekje."

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2