VERFFABRIEK J. BENEMA, Betrekt uw verven SCHATTEN VAN SCHOONHEID. rechtstreeks J. BENEMA, waardeuren als een echten dans. Ook Üe herleefde polka zal weldra aller harten veroveren. Rechten op afgesneden bloemen en bloembollen in Denemarken. De Deensche regeering is voorne- meq^, om tot dekking van de kosten voor de crisiswetgeving, een recht te heffen op afgesneden bloemen en bloem bollen, dat naar raming 1.7 millioen kr. zal opbrengen. sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handlei ding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.). Alleen bij Apoth. en Drogisten. INGEZONDEN STUKKEN. Wieringen, Juni 1932. M. de R. Met deze verzoek ik u een plaatsje in uw veel gelezen blad. Ik wou dan iets schrijven of vragen aan gaande de wiermaaierijdaar ik heb gehoord, dat het Zaterdag a.s. uitreiking is van con senten. Volgens mijn inzicht zou het n.1. beter zijn dat daar nog een veertien dagen mede werd gewacht. De Heeren weten niet hoe het met de wier- velden is de meeste vïsschers weten het wel. Er zijn er misschien een paar, die niet visschen en die dagelijks bij den heer Kat zijn ooren omloopen om maar te vragen of hij het niet kan klaarkrijgen of begonnen kan worden te maaien. Doch wier is er op het oogenblik nog niet in zee, ten minste niet om voor een eerste kwaiteit te halen, met een veertien dagen zou ze beter zijn welnu laten we dan zien. Doch zooals de wier nu in zee is, zou ze zeker alle voor derde soort weg moeten en dat zou dan een kleine prijs zijn Het werk er aan is hetzelfde en zoo zou het zijn, dat de maaiers een klein weekgeld ver dienen en de gemeente met de slechte wier zit. Het zou zeer doeltreffend zijn als de hee ren eerst nog eens onderzochten hoe of het moet en hoeveel er per persoon kan worden gemaaid, opdat ze van de herfst weer kan worden opgeruimd. Dankend voor de plaatsing. De wiermaaier S. de H. De jeugdherbergen in Duitschland. in. Ontstonden de jeugdherbergen in Duitsch land dus via de ouderen het Nederland- sche werk ging uit, althans voor een belang rijk deel, van de jongeren. Wel werden reeds in 1925 verschillende mo gelijkheden door het Nederlandsche Jeugd leiders Instituut overwogen, maar tot het oprichten van Jeugdhergen kwam men niet Dit duurde tot 1928. In Juni van dat jaar n.1. werd vrij plotse ling de J. H. „de Dotter" geopend „in Blari- cum, kort daarop gevolgd door „de Weide- heuvel" te Ouderkerk en in September door de J. H. „de Zevensprong" te Petten. Dat het oprichten van deze j.-h. met groo- te moeilijkheden gepaard ging, is zeer be grijpelijk. De menschen wisten niets van dit werk af, en als nu een oudere, iemand met gezag het initiatief tot dit werk genomen had, zou men wellicht eerder geholpen heb ben als nu. Men had tallooze bezwaren, men werkte zelfs vaak tegen. Maar de jongeren, die begonnen waren, zetten echter door on danks alles en gelukkig niet te vergeef sch. Het Nederlandsche Jeugdleiders-Instituut vond nu echter ook de juiste tijd gekomen om dit werk organisatorischen vorm te ge ven en zoo ontstond dan in September 1928 de Nederlandsche Jeugd-Herberg Centrale, gevestigd te Amsterdam, met als voorzitter Dr. C. P. Gunning. Deze N. J. H. C. nam daarna de leiding in het landelijke werk en zorgde voor de uitgave van kaarten, die toegang geven tot de jeugd herbergen. Van het begin af werd met het Duitsche Jeugdherberg Verband contact ge houden, en zoodoende geven de Nederland sche kaarten ook toegang tot de Duitsche J.H In de jaren, die volgden groeide het aan al j.-h. buitengewoon snel, want zijn er in 1928 slechts 3 jeugdherbergen, in 1929 stijgt dit aantal tot 12, in 1930 tot 24, in 1931 tot 33 en in dit jaar zullen er stellig een 40-tal opengesteld worden voor de trekkers. Het aantal ingeschreven trekkers ging met spron gen vooruit. In 1930 waren er n.1. reeds 4550 ingeschreven en in 1931 steeg dit aantal tot 11250. We zien dus dat de ontwikkeling in Neder land nog veel sneller plaats vindt dan in Duitschland. Steeds meer maakt de jeugd gebruik van de jeugdherbergen. In 1930 tel den we reeds 21864 overnachtingen en in 1931 bedroeg dit aantal reeds 52.065, d.w.z. een vooruitgang van 140 In breede kringen van onze bevolking vindt dit werk nu warme sympathie, hetgeen blijkt uit het feit, dat 17 gemeenten, 83 scholen en tal van andere organisaties aangesloten zijn bij de N.J.H.C., om dit werk niet alleen mo reel, maar ook financieel te steunen. Ook in Nederland is het wonder boven wonder ge lukt om dit werk ondogmatisch te houden, al staan sommige groepen nog zeer wantrou wend tegenover dit werk. In welke plaatsen vinden we nu jeugd herbergen Volledigheidshalve dan hier de heele rij Alkmaar, Amsterdam, Abcoude, Apeldoorn, Appelscha, Arnhem, Assen, Beek (Didam), Castricum, Delden, Doorn, Eindho ven, Epe, Gouda, Haarlem, Hemrik, Heerlen, Den Helder, Kortenhoef, Leiden, Lochem, Maastricht, Noordwijk, Nijmegen, Oldenbroek, Petten, Schoorl, Soest, Texel, Utrecht, Vin- keveen, Vlissingen, IJmuiden en Zaandam. Ondoenlijk zou het worden, wanneer we van iedere j.h. een korte beschrijving zouden moeten geven, en daax'om zullen we ons be perken. De j.h. die in den begintijd ontstonden zijn bijna allen primitief. Men richtte b.v. een oud huisje in als j.h. zooals in Petten, Heer len en AJkmaar. Soms een oud schildersate lier zooals te Kortenhoef. Deze kleine gezel lige jeugdherberg, op palen staand in de Loosdrechtsche plassen, is onder de trekkers bekend genoeg, al was het alleen reeds om het feit, dat de heele j.h. schommelingen maakt als het hard waait. Zoo werden te Gouda," Kampen en Vlissin gen oude kazernes ingericht tot jeugdherber gen, waarbij de soldatenkribben uitstekende diensten bewezen. In Amsterdam, Utrecht en Scheveningen wei-den oude schoolgebouwen als j.h. inge richt en voldoen uitstekend. Maar ook een boerderij laat zich veranderen in een j.h. en dit heeft men dan ook met succes toegepast in Bakkum (nu opgeheven), Schoorl en Sou (bij Eindhovenj. Zeer geschikt voor dit doel bleken ook oude barakken van Ziekenhuizen e.d. zooals blijkt uit de j.h. te IJmuiden en de zoojuist geopend jeugdherberg te Zaan dam. Te Epe, Arnhem, Delden, Lochem en Hem rik was men in staat een villa tot j.h. te ver anderen en uit den aard der zaak heeft men hier natuurlijk reeds meer ruimte. Ondanks 't feit dat dus uit alles wat maar „gebouw" ge noemd kan worden met het noodige werk een j.h. ontstaan kan, blijft ons altijd het ideaal voor den geest zweven om een j.h. te bouwen geheel als jeugdherberg. Natuurlijk zijn de als j.h. ingerichte gebouwen ook goed, en vooral, wanneer men over weinig geld kan beschikken is dit de aangewezen weg, maar beter en natuurlijk ook duurder zijn de nieuw gebouwde jeugdherbergen. Ook deze vinden we in ons land. De eerste hiervan was het N.B.A.S. Bondshuis te Ol denbroek, en over deze jeugdherberg is het wel noodig iets naders te vertellen. De N.B. A.S. (organisatie van middelbare scholieren) vatte het plan op om een Bondshuis. Jeugd herberg te bouwen de leden zelf spaarden en werkten om het geld bijeen te krijgen en tenslotte bouwden ze ook zelf hun eigen bondshuis. En het resultaat mag er zijn, niet alleen als jeugdherberg, maar misschien nog meer als bewijs voor de volharding en de moed van deze jeugdbeweging. De j.h. te Beek brandde verleden jaar af. maar dank zij de activiteit van de oprichters zijn ze er nu in geslaagd, m. Pinksteren daar, waar de oude j.h. stond, een prachtige nieu we jeugdherberg te doen vei-rijzen. De j.h. te Texel is een verbouwde boerderij, maar die verbouwing heeft een dergelijke omvang aangenomen, dat we ook bijna van nieuwbouw kunnen spreken. Het is tenmin ste een prachtig ingerichte jeugdherberg ge worden, gelegen op een hoogte, midden op het eiland met schitterende vergezichten naar alle kanten. Kortom, een j.-h., die zijn naam „Panorama" eer aandoet. En dan ook tot slot de model j.h. „Het Ko ningbosch" te Castricum. De bouw van deze j.h. werd mogelijk gemaakt door de steun van de Pi-ov. Staten, die f 50.000 beschikbaar stelden. En inderdaad is dit een jeugdher berg geworden, waarop we trotsch kunnen zijn. Goed ingerichte slaapzalen, een ruim dagverblijf, keuken, douches en waschgele- genheden bij iedere zaal, ja zelfs een droog- vertrek voor natte kleeren en een donkere kamer zijn niet vergeten. En in de korte tijd na de opening (Paschen 1932) is het over nachtingsaantal reeds ruim 800, en we hopen dit jaar alleen te Castricunx 5000 overnach tingen te kunnen boeken. Er zit groei in dit werk langzaam maar zeker gaan ook de scholen de mogelijkheden inzien, die de j.h. hun bieden. En wanneer ook de jongens en meisjes, inplaats van hun gewone, vaak nog al dure schoolfeestjes, tochten langs de j.h. gaan maken, dan zullen ze niet alleen langer kunnen uitgaan, maar ook meer kunnen ge nieten van Hollands' frissche en vrije na tuur. De j.h. bieden ruimte voor iedere jon gen en ieder meisje maakt er dus gebruik van. Dat de jeugdherbergen een nog gi-ootere beteekenis zullen krijgen als ze nu hebben, staat voor ons vast, maar daarvoor hebben we noodig de steun van allen om dit mooie werk voor de geheele jeugd te kunnen vol tooien. WIM WIESE. EEN NIEUW PRODUCT SPOOR's MOSTERDFABRIEKEN Naast de bekende artikelen, welke regelmatig, door de firma W. A. Spoor Jr. per advertentie in dit blad onder de aandacht van de lezers en lezeressen worden gebracht, brengt deze firma thans verpakte specerijen in den han del, in bijzonder decoratieve busjes. Do busjes, waarin verpakt wordt Witte en Zwarte Peper, Noodmuskaat, Kaneel en Kruidnagelen, zullen bij Uwen winkelier zeker verkrijgbaar zijn, tegen de matige prijs van 10 en 20 cent, resp. kleine en groote busjes. Door de directie der firma Spoor is zocht naar een busje, dat niet deto- neerend werkt op Uw tafel en tevens een sieraad is in Uw keuken, waarin zij, volgens onze meening, wonderwel is geslaagd. De naam dezer, van oudsbekende, firma garandeert U tegelijkertijd prima kwaliteit, waaraan niet behoeft te worden getwijfeld. Dat door het koopen van deze busjes tevens een Nederlandsche Industrie wordt bevorderd behoeven wij niet nader uiteen te zetten, daar in deze moeilijke tijden reeds zooveel op dit aambeeld wordt gehamerd. OPPERDOES. Een knaap. Hoewel algemeen geklaagd wordt over slechte vangsten, had de amateur-visscher K. V. het geluk in een zijden aalfuik een snoek van ruim 17 pond te vangen. Voor de vischerij is 't. een geluk, dat een zoetwater-„haai" van dergelijke* afmetingen (het dier was 105 c.M. lang) uit 't vischwater is verdwenen.. OPPERDOES. Vischdieven. Nauwe lijks is de hengeltijd aangebroken, of enkele visschers heben weer te lijden van fuikenlichters en 't, vernielen van te water staand vischwant. Een lid van „Zoetwater - visscherij" vond 3 zijner fuiken op den wal liggen, waarvan een na lang oeken gevon den werd, verstopt onder hooi, terwijl een gedeelte van de fuik moedwillig was stukgesneden, om de buit te be machtigen. GEMEENTE WIERINGEN. PROVINCIAAL NIEUWS. OPPERDOES. Gevaarlijke voorwer pen. De hr. J. M. Czn. had de onvooi- '.ichtigheid een blauwbrander, terwijl deze brandde, met petroleum bij te vullen. Het toestel vloog in brand, met het gevolg, dat hij zoodanige brand wonden aan gezicht en handen kreeg, dat hij zich onder behandeling van den dokter moest stellen. uil d* ANNA-PAULOWNA. Grondvarl 50 ct. per K.Q. Standvcrf 76 Aanbevaland, WIERINGEN WORDT PER AUTO AFGEVENT Premie- en stamboekkeukmg. V rijdag j.l. had de premie en stamboekkeuring plaats te H.-Hoef. De bedoeling van de 1'iovinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noord-Holland was oorspronkelijk deze keuring niet le Wieringen te doen houden, doch de dieren naar Wieringerwaard te laten komen. Hiertegen werden vele be zwaren ingebracht, zoodat op het laat ste oogenblik toch nog werd besloten te Wieringen te keuren. Dit werd door de paardenhouders ten zeerste op prijs gesteld en de opkomst was dit |jaar ook grooter dan de laatste jaren, wat als tegenprestatie werkte. Zoodoen 'de alles blijde gezichten. Aangeboden werd voor het Stamboek door P. C. Lont een 8-jarige zwarte merrie, welke werd opgenomen een 6-jarige zwarte merrie door Gebr. Dek ker, welke eveneens werd opgenomen; een 13-jarige van Wed. D. X. Mulder en een 3-jarige.van J. de Jongh werden niet opgenomen. Premiekeuring Veulens. Een veulen van het eerstgenoemd paard van P. C. Lont werd geprimeerd met f 10; een ven len van Gebrs. Engel (van Leuva) mei f 10. Eenjarigen Van de 1-jarigen in het veulenboek ingeschreven, Triena van Jb. Bruul en Tantje van N. Hotgans, werd de laatste geprimeerd met f 15. Oudere paarden Nerzia van D. Jac. Mulder werd geprimeerd met f 30, Meerschotje van S. Veerdig met f 20, Ojannie van P. de Jongh met f 15. J.VlO-berichten. Donderdag bijeen komst meisjes-adspiranten Westerland te Ilippolytushoef deze week niet. Vrijdagavond half acht gymnastiek voor meisjes-leden en meisjes-adsp. sportclub. Zondagmiddag fietstocht met zwemmen bijeenkomen in de Vonk om drie uur. iBij ongunstig weer bijeenkomst binnen. Bouwplannen. De aannemer S. Blaau boer zal aan den Poelweg een dubbel woonhuis bouwen voor rekening van den Heer J. Tijsen Pz. en Wed. J. Kuut. Tevens worden door dezelfde aanne-, mer twee woonhuizen aldaar gebouwd voor eigen rekening. Gewetensgeld. Ten bate van de ge meente Wieringen is een bedrag van f 240 aan gewetensgeld gestort. Drinkwatervoorziening. Ook uit de Normert is tharis een verzoek bij het gemeentebestuur ingediend om aldaar \oor de watervoorziening maatregelen te nemen, omdat de putten geen behoor lijk water meer bevatten. Herijk. De herijk van maten en ge wichten voor deze gemeente wordt ge houden te Hippolytushoef in een lo kaal ten gemeentehuize op Maandag 27 Juni van lO'/a-l2% n 13V2-16V& uur en Dinsdag 28 Juni van 9-12 uur voor Hippolytushoef; op Dinsdag van 13-16 uur voor Westerland; op Wpensdag 29 Juni van 9-12 en 13-16 uur voor Oos- terland en Den Oever. De maten en ge wichten moeten schoon, droog en roest vrij worden aangeboden. Dieustplieht. Ingeschrevenen voor den dienstplicht, die nog wenschen heb hen met betrekking tot de inlijving, waarvan niet reeds opgave is gedaan bij de keuring, kunnen zich hiervoor alsnog schriftelijk wenden tot den commandant van het indeelingsdistrict Haarlem (te Haarlem) voor 15 Juli. Een Natuurmonument. Het Boe- zemmeer wordt een aantrekkelijk wa ter voor vogels. Wij merken telkens op hoe op de slikgronden een gansche vo gelwereld vertoeft. Maar dezer dagen deed een onzer een ontdekking die nog meer vermeldenswaard is. Met een sloep aan het zeilen zijnde kwam hij twee prachtige groote bergeenden te gen, elk met een koppel kiekens, die daar ongemoeid in het stille water rondzwommen. En zoo komt bij ons de gedachte op, zou het niet noodig zijn, dat een jachtverbod voor dit meer werd vastgesteld. Het zou dan wellicht een ideale vogelbroedplaats kunnen worden. SUCCES-NIEUWS. Het was Zondag voor Succes een drukke dag, doch een succesvolle dag. Om 11 uur reeds bonden de Succes-ad- spiranten een wedstrijd aan tegen de B.K.C. ads. De S.-adsp. hadden in een geheele tijd al niet gespeeld doch nu zal er worden aan gepakt en voortaan Zaterdagsmiddags ge traind worden. Voor rust wisten de B.K.C.-ers een 2—0 voorsprong te behalen doch na de pauze, maakte Bertus 21 en al spoedig ge- OJVS WIERINGERMEERHOEKJE. UIT DE WIERINGERMEER. De werkzaamheden een maand langer dan vermoed werd. -- Begin Juli 700 en begin Augus tus de resteerende 1300 arbei ders ontslagen De verkavelings- en cultiveerings- arbeid in den Wieringermeerpolder zal nog ongeveer een maand langer duren dan algemeen vermoed werd. Begin Juli zullen ongeveer 700 tewerk- gestelden gedaan werk krijgen, voor de dan nog resteerende 1300 te- werkgesteldon zal er in begin Augus tus geen werk meer in den polder zijn. Ter bestrijding van de groote werk loosheid in vele Noord-Hollandsche gemeeenten als gevolg van dit aan staande ontslag, zijn er besprekingen gaande tusschen de directie van den Wieringermeerpolder en het departe ment van binnenlandsche zaken, om eenige duizenden hectaren land in den polder niet met de moderne machi nes te ploegen maar te doen spitten. SLOOTDORP. De Hervormde Kerk in de Wieringermeer. Maandag 13 Juni 1.1. is door het Classicaal Bestuur van Hoorn, doende wat des Kerkeraads is, Ds. J. C. Fischer te Jukwerd in de Wieringermeerpolder als hulpprediker benoemd en wel voor de tijd van één jaar. Zooals het daar staat een sober be richt, maar met een achtergrond van groote teleurstelling voor vele bewoners. Wat toch wil het geval Zooals men weet, heeft de Vereen. „Land in Zicht" en met name de heer K. O. Finkensieper, Cand. t.d. II. Dienst, in dit nieuwe gebied gewerkt vanaf November 1930. Eerst onder de tijdelijke arbeiders die in de barakken gehuisvest waren, daarna, zonder aanzien des persoons (de bewoners van de Wieringermeer kunnen dit getuigen ook voor de bin nenkomende vaste bewoners. Men weet hoe zwaar deze eerste tijd is geweest; men weet hoe én hoorders én predikant zich hebben moeten be helpen. Wat zou natuurlijker, wat ook beter geweest zijn voor de Hervormde Kerk, dan dat Classicaal Bestuur de arbeid gedaan onder de bewoners had voort gezet Zoo dachten 55 Hervormde bewoners, allen doopleden en lidmaten zoo dachten 44 andere bewoners van verschillende religieuse en maatschap pelijke levens- en wereldbeschouwing; zoo dachten 129 tijdelijke arbeiders. Al deze groepen wendden zich tot Classicaal Bestuur met een verzoek schrift om de heer Finkensieper als hulpprediker te benoemen. lijk 22. Even later was 't weer dezelfde spe ler die zijn club de leiding wist te bezorgen, doch tegen het einde maakte B. gelijk 33, waarmede het einde kwam, wat de verhou ding vrij goed weergaf. Op dezelfde tijd speelde S. 4 een wedstrijd tegen Voorwaarts 2 aan Den Oever. Jammer dat er met zoo weinig menschen begonnen moest worden (kunnen de spelers niet zorgen dat zij voortaan op tijd zijn op slot waren er toch nog 10 spelers bij elkaar doch er be- hooren er elf te zijn. Alzoo kon Succes 4 het tegen Vooi*waarts niet bolwerken en werden met een 43 nederlaag naar huis gestuurd. Volgende keer beter op passen jongens. De „Veteranen" - wedstrijd. Op ini tiatief van de afdeeling Wieringen T.B.C. bestrijding „Herwonnen Levens kracht werd met medewerking van de voetbalvereeniging „Succes" een „vete ranen-voetbalmatch" georganiseerd. De elftallen A en B waren samenge steld uit personen, waarvan de mees ten nog nimmer een voetbal hadden aangeraakt. Doch dat was minder; het enthousiasme van de spelers en van het publiek was immers overweldi gend en daar ging het toch om Toen de scheidsrechter, de heer Oden de veteranen in het veld floot (ze waren onder tromgeroffel aangekomen) was het in grooten getale opgekomen pu bliek al vol spanning wat er zou staan te gebeuren De „veteranen" waren voor het meerendeel „gedekt" met hoo- ge zijden of bolhoed, zelfs ook met *11 vrouwelijk antiek boerenhoedje, om bij het „koppen" gevrijwaard te zijn, dat de schedel werd ingedrukt. Aanvoerders waren Dolf Vroone Mz. van het A- en Kobus Engel van het B.- elftal en Kobus won de toss en wensch- te voor de wind te spelen. Wind was er tusschen twee haakjes heelemaal niet, dus dat was geen bezwaar en om de humaniteit tusschen de elftallen te bewijzen werd aan Kobus namens het A-elftal een groote bouquet bloemen o- verhandigd met 'n zegewensch er nog bij. Toen begon het spel Het ging „ge lijkmatig" op en neer; de veteranen lie pen achter de bal als hazen en het pu bliek behoefde niet te klagen, dat er geen fut in zat. De lachsalvo's waren niet van de lucht als de veteranen als 'n kluwen om de bal worstelden of een der noeste spelers van de sokken werd geloopen. Charlie Chaplin's hoed hing tenslotte op z'n rug, 't boerevrouwehoed je was door 'n „keiharde" geheel in el kaar gedrukt en Kobus kreeg vlak voor rust zoo'n opmepper, dat ie plat voor de wereld lag. Gelukkig kwam hij door eenige kunstademhalingsverrichtingen gauw weer bij. Er was gelijk spel 2 —2; men had elkander dus niets te verwij ten en welgemoed ging men thee drin ken. Maar ieder der spelers van het win nende elftal zou 'n herinneringsspeld krijgen en men snapt: na rust zou het er om gaan. 's Jonge, wat werd er ge- Alleen een kleine 30 bewoners spra ken zich uit voor een vrijzinnig predi kant. Men hcrleze deze cijfers en oordeele en leze dan nog eens het benoeming*- bericht uit de couranten. Classicaal Bestuur van Hoorn heef tegen een meerderheid van JHervormdt bewoners in voor de Hervormden in d« Wieringermeer een vrijzinnig predi- kant als hulpprediker benoemd. Het zij zoo maar late men hei wanneer men eerlijk is straks nie mand verwijten, dat er een Evangeli satie wordt opgericht late men, althans voor de Wieringer meer niet zeggen, dat de strijd, die om kerkelijk leven zoo bitter maakt, uitge gaan is van het rechtzinnige deel dei bevolking. Bij de in het vorig nummer geplaat ste foto's omtrent de eerste steenlegging van het Hotel te Slootdorp hebben wij de naam van een der jeugdige eerste- steenleggers verkeerd gemeld. Wij schreven Kees Asjes. Dit moet zijn Kees Takes Tz. Ten overvloede plaat sen wij hierboven nog een foto op het moment dat Jhr. Six zijn rede uit spreekt. draafd en wat stroomde er 'n zweet. A bleek nu sterker en het doel van het B-elftal was telkens in gevaar. Simen was 'n reuze - keeper, maar hij kón toch niet verhinderen, dat nog twee bal len in z'n net werden gedeponeerd. Jaap, de keeper in 't A-doel was voor rust niet zoo best op dreef, maar in de tweede helft moet je niet gelooven dat ie één bal liet passeeren.^ /En het spel was toch op 'n moment zoó hevig, dat de schoenzolen geraakten los en vlogen de lucht in. Met dat was het speluur om en had 't A-veteranen-elftal met 4-2 gewonnen. Het was eèh reuze-lol lige middag en er kwam voor de T.B.C. bestrijding 'n aardige duit in de la. We hoorden, dat de meeste veteranen 'sMaandags zoo stijf waren als 'n plank maar toch deden ze weer mee, als ze de eer kregen gevraagd te worden Toffe jongens niet Hierna kwamen Succes I-Forward I uit Hoorn in het veld. Forward welke speelt in de 2e klasse R.K.F. heeft niet aan onze ver wachtingen voldaan. Wel zaten er verschei dene goede krachten en werd er somtijds, vooral in den beginne heel goed gespeeld, doch later en vooral na de rust waren zij er hopeloos uit. De spil vooral was na rust steeds op de verkeerde plaats. Dit was wel de rede. dat de wedstrijd een veel te eenzijdig ka rakter droeg. Later vernamen wij echter dat enkele spelers van Forward op het laatste moment de zaak in de steek gelaten hadden. Over de wedstrijd het volgende. De S.-aan- voerder wint de toss en verkiest zon-voordeel en het geringe windnadeel. De F.-midvoor brengt de bal aan het rollen en direct gaan de Forwaarders op het S.-doel af. Deze aan val wordt echter meteen afgeslagen en gaan de partijen vrijwel gelijk op en nfeer, om beur ten verkeeren beide doelen in gevaar. Als de S.-midvoor alleen voor de F.-keeper komt schiet hij de bal precies in zijn handen. Aan de andere kant heeft F. ook geen geluk, als de S.-keeper op wel wat fortuinlijke wijze een bal weet te stoppen. Bij een der S.-aanvallen zet de S.-linksbuiten de bal voor doel en is het Gerrit welke met een keurig jfchot zijr. club de leiding bezorgd 1—0. Bij een der F.- aanvallen zal Rijkers terug spelen doch plaats de bal juist voor de voeten van een der F.- spelers, deze bedenkt zich geen oogenblik. passeert nog een der S.-verdedigers en brengt partijen op gelijke voet 11. De S.-ers staan even beduusd te kijken doch pakken toch direct weer aan en bezorgd de F.-verdediging volop werk. Als Dirk de bal te pakken krijgt geeft hij een goed schot op doel, een der F.-backs veranderd de bal van richting en de bal verdwijnt in doel 21 voor Succes. Dit onverwachte succes geeft de S.-ers weer nieuwe moed .Bij een hooge bal..welke voor het F.-doel zweeft staan de backs fté oSL kalm op te wachten. De S.-midvoor is ^un even te EXAMEN GEDAAN EN NIET GESLAAGD. Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig Mijnhard't Zenuwtablet ten gebruikt Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2