WIERINGER COURANT TRANSPIREERENDE TWEEDE BLAD. VRIJDAG 3 JUNI No. 44. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Vergadering Boerenleenbank. De coöperatieve Boerenleenbank hield Zaterdagavond haar algemeene vergadering in Veerburg. Ruim 100 leden waren aanwezig. Burgemeester Lovink, Voorzitter, open de de vergadering en heette allen har telijk welkom. De algemeene toestand is al heel slecht, aldus spr. doch in tegenstelling daarmede is de omzet van onze Bank goed gebleven en de instelling is on danks alles kerngezond. Wij financierden zoowat alles met eigen geld. Hadden wij veel geld moe ten opnemen, dan zou het verlies daar op ons winstcijfer wel zeer gedrukt hebben en zouden dus deze mooie re sultaten niet bereikt zijn. Wij maakten dit jaar een zuivere winst van f 2284.87'waardoor ons reservefonds stijgt tot f 32543.27 V2» voor een bank als de onze zeker een belangrijk kapitaal. Ondanks alle malaise over de geliee- le wereld en zeker niet het minst in het bankwezen, is onze Coöperatieve Raif feissenbank nog onvoorwaardelijk be trouwbaar, is zij nog onbesproken ge bleven in is haar reputatie nog onge rept. En dat, vergadering moet zoo blij ven, daaraan moeten alle leden mede werken. Daarom moeten wij buitenge woon voorzichtig zijn, zoowel in het belang van debiteuren als van credi- icuren, want wij moeten onzen spaar ders een behoorlijke rente kunnen blij ven geven en hun daarbij de meest mo gelijke veiligheid kunnen garandeeren en eveneens moeten wij onze debiteu ren in deze tijden aan goedkoop geld kunnen blijven helpen. Nadat de vergadering heeft goedge vonden, dat de kassier, de heer D. Kaan de functie van secretaris waarneemt, leest deze de notulen. Zij worden on veranderd vastgesteld. Volgen bestuursverkiezingen. Alle aan de beurt van aftreding zijn de heeren in hun functie worden her kozen de heer G. J. Lovink als be stuurslid; de heeren .1. C. Geerligs en D. Stammes als plaatsvervangende be stuursleden en de laatste eveneens als lid van den raad van toezicht. Allen nemen hun benoeming aan. De heeren P. Kooiman, .1. Stammes en v.d. Heuvel zullen de commissiei vormen voor het nazien der rekening over 1932 en de heeren C. v.d. Linden D. Schenk en P. J. Waiboer als hun plaatsvervangers. Rekening en Balans over 1931. De heer P. Kooiman brengt namens de controle-commissie verslag uit. De rekening sluif in ontvangst en uit gaal' met i 1.696.094.98. De balans geeft aan in ontvangst en uitgaaf f 758.754.45 De balans van de Spaarbank f 649456.46 De winst is f 2284.87 Jaarverslag. De Heer D. Kaan geeft daarop een overzicht van de voornaamste gebeur tenissen in het afgeloopen jaar en van den staat van zaken. Het aantal spaarbankboekjes be droeg aan het eind van het jaar 585; het aantal voorschotboekjes 182 en het aan tal boekjes in loopende rekening 67. Het ledental op 1 Jan. 1931 was 349. Er overleden 6 leden, 1 lid bedankte, 18 niepwe leden traden toe. Een ver meerdering van 11 bracht het ledental dus op 360. De cijfers van rekening en balans gaven we reeds boven. Ter ver gelijking laten we hier die van liet vo rige jaar volgen, ze waren toen f 1.939.401.37 en f 748.685.08. De volgende cijfers gelden de Spaar bank. Op 1 Januari 1931 was gedeponeerd f 658.303.38, in 1931 werd ingebracht 316.746.16, teruggenomen werd f 325.593.08, de inleggers kregen aan rentef 23.203.02, daarvan is uitbetaald 730.68 en in de spaarbank bijgeschre ven f 22.472.34. Voorschotten.. Aan voorschotten was op 1 .Jan. 1931 uitgeleend f 313.718 aan 43 personen werd gezamenlijk ver strekt f 64.150, afgelost werd f 54.901, op 't eind van het jaar was dus uitge leend f 322.967, aan rente werd ontvan gen f 13.531.46. Loopende Rekeningen, Op 31 Jan. 1931 had de bank in L. R. te goed f 407.2229.29, in mindering ontvangsten schuld f 86.942.41, blijft te goed f 320.286.888 Uitgegeven werd in L. R. f 1.252.924.42V2, ontvangen f 1.265.689.98 Op 31 Dec. 1931 was de bank dus te goed f 307.341.32'o. Aan rente werd in L. R. ontvangen f 17.958.38, aan rente is uitgegeven f 2.807.86. Winst en groei der reserve vermeld den we reeds boven. 2742 posten werden geboekt tot 'n bedrag van f 2.444.039.48 (In 1930 waren er 24Ó6 posten tot een bedrag van 2. 807.294.40.) Rondvraag en Sluiting. Als de heeren Lovink en Geerligs zijn aangewezen tot afgevaardigden ter algemeene vergadering te Utrecht en de heeren Rezelman en List tot hun plaatsvervangers, volgt de rondvraag. De Heer Vergaaij zegt Als men bol len verkoopt op de veiling, kan men op z'n veilingsbrief een voorschot van de veiling krijgen. Hij vraagt of de Boerenleenbank dat ook kan doen. De bank berekent minder dan de velling voor voorschotten. Dat zou dus voordee lig zijn voor leden-bollenkweekers. Voorzitter antwoordt, dat er niet veel leden-bollenkweekers zijn. De meesten zullen wel lid zijn van de r.k. boeren leenbank. Vroeger is dit punt reeds in bespreking geweest en voelde men er niet veel voor. Een voorstel in dien geest zou nu zeker geen gunstiger ont vangst hebben De risico is voorloopig te groot. We mogen blij zijn. dat we het vroeger niet gedaan hebben; we zouden er anders niet zoo goed voor staan. Bovendien is er thans geen geld voor disponibel. De heer J. Stammes vraagt naar aan leiding van de mededeeling over de renteverhooging tot 4'/ó pCt. of dat wel noodig is. Het is nu geen tijd om reser ve te maken. Voorzitter zegt, dat die mededeeling de Centrale betrof. Maar als de bank bij de Centrale tegen 4'/2 pCt. moet leenen kan zij zelf niet minder in rekening brengen. Dan zou de reserve gauw in- teeren. De Heer D. Stammes merkt daarbij nog op, dat de winst die gemaakt is, niet is verdiend met transacties, maar grooteiuleels bestaat uit de rente van de reserve. Voorzitter wijst er op dat het vol gend jaar de bank 25 jaar bestaat. Wel, zal er als de toestand niet spoedig ver betert, van feestelijkheden geen spra ke kunnen zijn, maar toch zal het goed zijn even bij dien mijlpaal stil te staan Men kan er eens z'n gedachten over la ten gaan, hoe men het feit wil herden ken. Hierna volgt sluiting. Kleine Sluis. Aanrijding. Donderdag is op de zeer gevaarlijke hoek van Veer burg de heer J. Wigbout van Oudesluis met zijn motorfiets in botsing gekomen met een vrachtauto afkomstig uit Den Haag. De heer W. kwam te vallen, Joch wonder boven wonder bleef deze ongedeerd. Zijn motorfiets werd echter zwaar beschadigd. Naar we vernemen zullen de kostpn gezamelijk worden gedragen. Breezand. In de vaart. Donderdag- ivond geraakte een luxe auto, bestuurd door den heer T. in de Zandvaart. De bestuurder bleef ongedeerd. De vagen werd met vereende krachten uit zijn waterige positie bevrijd. Loop der bevolking: Ingekomen: D. Roodbeen van Dodewaard; IJ. Meen lering van Vlagtwcdde; mej. T. Moo- enbeek van Alkmaar; J. Doef van An- lijk; K. Schenk en Echtg. van Wierin- rerwaard; mej. B. Cornelisse van Den Helder; W', Dupon en gez. van Tietjerk teradeel; T. v.d. Wal van Wieringcn M. Dijkstra van Berkel en Rodenrijs :nej. M. C. Vries van Callantsoog. Vertrokken: G. v.d. Molen naar Alk maar; mej. A. Stammes naar Oudesluis Burgerlijke Stand. Geboren Jannigje Maria, dochter van J. \Y. Noppen en P. Dekker. Ondertrouwd: G. Bakker en G. van Zandwijk. Getrouwd: J. Roelofs en E. de Vries. Breezand. De baten van de Bazar. Naar men ons .meldt, is de opbrengst van de bazar gehouden ten bate van de Veréeniging Bewaarschoolonderwijs, ruim f 100.- menkomst worden gehouden, waarop zullen spreken: Ds. Joh. Meijnen, Den Helder; Ds. A. A. v.d. Leer, Oosterend (Texel); Ds. S. U. Zuidema, Anna Pau- lowna; Ds. J. J. Bosma, Krabbendam; Ds. F. Tollenaar, Den Helder en L. Bras ser, Den Helder. Als onderwerp wordt behandeld Zaaier, Zaad en Vrucht." Een Zang en Muziekgezelschap uit Den Helder zal medewerking verleonen. Waarom O. S. P. Op het laatst ge houden Congres van de S.D.A.P., wat te Haarlem tijdens de Paaschdagen plaats vond, zijn een aantal leden ge royeerd en uitgetreden. Het was de z.^g. georganiseerde lin kervleugel, welke een goed gedicipli- neerd partijleven "ondermijnde en dus niet in de S.D.A.P.'kbn worden gehand haafd. De aldus buiten de partij gezette so cialisten hebben onmiddellijk een ei gen partij gesticht, n.m. de „Onafhanke lijke Socialistische Partij." Over het geheele land zijn reeds 100 afdeelingen opgericht, terwijl het leden tal zich beweegt tusschen de 6 a 7000, en de oplaag van het partijblad reeds 18000 exemplaren bedraagt. Op Wieringen was voor zoover nog geen afdeeling; wel is onlangs één dei- leden geroyeerd uit de afdeeling alhier. Een der kopstukken van de nieuwe partij de heer P. J. Smidt heeft Donderdagavond in „Concordia een rede gehouden, met als on derwerp „Waarom Q.£5.p;" De heer H. Liekkien, waarschijnlijk nog het eenigste Wieringer lid van de O.S.P. opende met enkele woorden de door pl.m. 140 perso nen bezochte bijeenkomst. De Heer P. J. Smidt hierop zijn rede aan vangende zou geen uiteenzetting geven, van al wat gepasseerd is de afgeloopen jaren, de conflicten zijn talrijk geweest voor de scheu ring. Avondbeeld aan de Terp in de Wiering» taak volbracht en begeven zich nu-over de om op Zondag 12 Juni een fietstocht te ma ken naar Muiderberg via Amsterdam. De be doeling is dan tevens het Muiderslot te be zichtigen en de echoput te Muiderberg. De terugtocht zal gaan met een kleine verpoa- zing op het Lunapark te piemen, oyer Schip hol en vandaar over Haarlem paar Alkmaar en Schagerbrug. E§p mooie iocht vol afwis seling dy§. Hefc vertrekuur is bepaald op 'smorgens 5 uur, zoodat langslapers niet mee kunnen doen. PREDIKBEURTEN ZIJPE, GEMEENTE WIERINGEN. Bij het sluiten van „De Vlieter". Tor gelegenheid van de sluiting van „De Vlieter" dichtte de dichter-zanger Jan van Riemsdijk onderstaande rege len, jvelk lied hij zong op de „T.O.V."- avond te Ilippolytushoef. DE WERKEN van de ZUIDERZEE. Weer gaf Neerlands' volk bewijzen Van zijn wilskracht en verstand. Want de groote Zuiderzeedijk Bindt nu Oost- en West-Friesland. Neerlands' ingenieur en werkman Hebben weer groot werk gedaan, Waar zelfs de Amerikanen Met hun wond'ren „paf" voor staan Refrein: De Victorie is begonnen, t Groot en machtige gevaar Van de zee is overwonnen Want de afsluitdijk is klaar Wat is over deze werken Al geen massa kwaad gezegd Het was schande die millioenen! Er kwam toch niets van terecht. Maar nu praat de prater anders. Want waar slik en water was, Groeit het glanzend gele koren En het vette malsche gras. Visschers moeten gaan verhuizen, Want geen water, ook geen visch. Maar gelukkig, dat de Noordzee Aan de andere kant nog is. En het jonge boerenvolk Kan nu rustig trouwen gaan Want de Zuiderzeesclie polders Bieden hun een goed bestaan. Hulde aan de bollebozen. Die dit hebben uitgedacht Hulde aan de stoere werkman, Die de daad weer heeft volbracht En tot slot nog deze woorden „Viel de rekening niet mee Hollands' roejn zal altijd blijven De werken van de Zuiderzee Refrein De Victorie is begonnen; 't Grootste werk is nu verricht. De Noordzee is overwonnen Want de Vlieter, die is dicht lieerde, 23 Mei 1932. JAN VAN RIEMSDIJK. Groote Samenkomst. Op Zaterdag middag 11 Juni zal op het terrein Gast- huisweg naast de school een groote sa- ZONDAG 5 JUNI 1932, NE®. *ERV. GEM. Schagerbrug n.m. 3.30 uur uur Ds. Witkop. Oudesluis, St. Maartensbrug, Burgerbrug en wor, Callantsoog geen dienst. Men moet echter niet denken, dat de scheu Petten v.m. 10 uur Ds. Witkop. EVANGELISATIE Breezand voorin. 10 uur de heer Boon. Breezand nam. 3.30 uur de heer Boon. ring echter teweeg is gebracht, omdat de' linkervleugel zijn eigen blad niet mocht heb ben, en geen eigen vergaderingen mocht be leggen. Er was een veel diepere oorzaak, veel in grijpender als men ooit wilde erkennen. In een breed betoog zet de spreker hierop uitéén,wat de oorzaak van het conflict was. De linkervleugel heeft de partijleiding voor de vraag gesteld, wat doet gij in deze crisis tijd voor de arbeiders, jaren achteréén zijn wij het land ingegaan om de partij en het N.V.V. groot te maken en de arbeiders te ver tellen gij hebt de partijen en het N.V.V. achter U. De partijleiding heeft de arbeiders echter niets gegeven, daadwerkelijk verzet heeit men beschouwd als revolutie, en wanneer men dit woord reeds noemde sloeg de schrik reeds in de beenen. De S.D.A.P. is een reformistische partij, en heeft tot devies gekozen wacht maar af, tot weer betere tijden komen* Betere tijden zullen echter nimmer meer komen. Steeds zullen meer arbeiders het slachtoffer worden onder het kapitalistische stelsel. Spr. gaat op een en ander zeer uitvoerig in, tevens werd diep ingegaan op uiteenloo- pende vraagstukken. Wat de O. S. P. wil, en hoe zij de arbeiders denkt te organiseeren, werd mede uitvoerig geformuleerd. Aan het slot van de rede welke ruim twee uur duurde, wekte de Heer Smidt de aanwezigen op, om zich a^n te sluiter} bij de O. S. P. Debat werd nog gevoerd, door de Heer De Weerd, Communist, en de Heer Vergaav, Vrij-Socialist, welke van repliek werden ge diend door den Heer Smidt. In tegenstelling met een vorige gelegen heid, toen de Heer Van der Sluis hier sprak voor de S.D.A.P., liet men de spr. behoorlijk spreken, en werd een behoorlijk debat ge voerd, waaruit ten slotte ieder zijn eigen conclusie wel zal hebben getrokken. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 5 JUNI 1932. NED. HERV. GEM. H.-hoef voorm. IO'/ï uur Ds. Van Beelc. Den Oever nam. 2Vs uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever vm. 10 u. de hr. Franck. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. GEREFORM. KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. Den Oever v.m. 10 en nam. 3 uur dienst Ons Lichaam en onze Gezondheid* GEMEENTE ZIJPE. CORRESPONDENTIE. Aan enkele Ouders van schooF gaande kinderen te Schagerbrug. Als U klachten heeft over het optreden van een onderwijzer, tegenover uw kinderen, wendt U zich dan in de eerste plaats tot het Hoofd der School of rechtstreeks tot het Ge meentebestuur, dan zal deze uw grieven wel onderzoeken. Angst dat uw kinderen later de dupe zul len worden van uw optreden, behoeft U niet te koesteren. Wel kunnen wij U mededeelen dat het af straffen van kinderen, met een stok, verbo den is, RED. BURGERLIJKE STAND Zijpe van 27 Mei t.m. 2 Juni 1932. Geboren Rients, z.v. Dirk Knol en Jetske Bangsma Maartje, d.v. Jacob Wognum en Antje Wildeboer. Ondertrouwd Maarten IJff, 27 jaar, win kelier te Harenkarspel en Anna Dekker, 25 jaar te Zijpe. Getrouwd Matthijs Swarthof, 43 jaar, rij wielhersteller en Maria Perras, 27 jaar, bei den te Zijpe Petrus Cornelis van Saase, 30 jaar, landbouwer, te Zuid- en Noord-Scher mer en Maria Adriana Boos, 31 jaar, te Zijpe; Albert Wiggers, 25 jaar, arbeider, te Den Hel der en Aagje Margaretha Volder, 20 jaar te Zijpe Simon Cornelis van Egmond, 27 jaar, broodbakker en Klasina Buik, 22 jr., te Zijpe. Overleden Adrianus Voetee, 48 jaar, echt genoot van Pietertje Snip Willem Filmer, 1 jaar z.v. Arie Filmer en Elizabeth Christina de Wit Hendrik Rijs, 72 jaar, echtgenoot van Tona Wijngaard. SCHAGERBRUG. Door de oudere men- schen wordt nog al eens beweerd, dat de jon gelui van tegenwoordig niet meer kunnen fietsen, néé dan moest je dat vroeger zien Deze bewering willen nu enkele jongelui hier ter plaatse eens even te niet doen. Er zijn er n.1. welke het plan gemaakt hebben Zweren aan de vingers. Zweren aan de vingers moeten met de grootste zorg behandeld worden, aangejrtyn het anders mogelijk is, dat een n^qrig ge wricht stijf wordt. Verder kan zich uit d' onbeduidendste wondjes, wanneer er geen aandacht aan wordt besteed, de gevaarlijke vingervorm ontwikkelen. Wondjes aan do vingers moeten daarom behandeld woiden met een alcoholverbaridje, w^rvc-or alcohol van 60 gebruikt wordt. Doen er zich pijnen voor of ontstoken zwellingen, dan moet me dische hulp worden ingeroepen. Bestaat et- gevaar voor gevaarlijke etteringen, dan is soms een kleine operatie noodig. Gok moeten soms medicijnen voor inwendig gebruik wor den voorgeschreven, bijv, om het optreden van koorts te voorkomen. In afwachting van de komst van den dok ter wascht men den vlrvner tn warm zeepsov). waarna splritusomaJageu worden aanKc waarvoor heet water en spiritus van 90 in gelijke hoeveelheden met elkaar worcler\ vermengd. Zelf prikken of snijden kan nlefc niet sterk genoeg worden ontraden omdat daardoor soms dé ernstigste complicaties ont staan. Mars het voorwerp van veler fantasie. In tegenstelling met de planeet Venus laat Mars tal van bijzonderheden, aangaande de structuur van aijn oppervlakte, zien. Zijn topografie vertoont van alle planeten de grootste overeenkomst met de aarde. Men kan op zijn oppervlakte lichte en donkere vlekken en strepen waarnemen, die weinig of in het geheel niet van piaats schijnen te ver anderen en dus wel moeten behcoren tot de vaste korst der planeet. Zeer opvallend zijn de helderwitte vlekken aan de polen der planeet, die me.i met eenig recht kan vergelijken met de ijs- en de sneeuwmassa's aan de polen onzer aarde. Van deze lichte en donkere vlekken en stre pen heeft men verschillende vei klaringen gegeven en op grond van de overeenkomst met de topografie der aarde gentc-er.d hier landen, zeeën en gebergten voor zich te zien, waardoor de fantasie van den wairncmer natuurlijk groote speelruimte verkreeg Ook Mars schijnt volgens tal van aanwijzin gen een dampkring te hebben. Zo- 2icn alle bijzonderheden van zijn oppervlakte er wa zig uit, vooral aan den rand van do zichtba re schijf. Of die atmosfeer de noodige 3ich^ heid heeft, moet in het midden gelaten wor den, aangezien de zwaartekracht op op pervlakte van Mars veel kleine? is, dan op onze aardoppervlakte. In elk geval zal de lucht druk er niet grooter zijn dan op de aarde op ongeveer 18 K.M. hoogte en daar kunnen menschen niet leven, zelf niet bij overvloed: gen toevoer van zuurstof. Zij moeten in een hermetisch afgesloten ruimte blijven. Verder heeft men tevergeefs getracht, langs spectrografischen weg waterdamp in dezen dampkring aan te toonen. Van wolken ls bij Mars geen spoor gevonden. Toen in de twee de helft der vorige eeuw de opzienbarende Marskanalen werden ontdekt, een systeem van fijne lijnen, die zich nog schenen te ver dubbelen, meenden velen daarin werken van menschenhand te zien, doch die kanalen kan men sleohts zien in kleine of middelmatig groote telescopen, niet in de groote. Er schijnt dus gezichtsbedrog in het spel te. zijn, een physiologisch gebrek van het menschellik oog, dat pas blijkt bij het ingespannen kij ken naar een voorwerp met geringen licht sterkte. meerpolder. Arbeiders hebben de zware dag pont op weg naar huis of naar het kamp. Drenthe. G. J. Peelen staat stil bij een belangrijke gebeurtenis in het Yeluw- schc boerenleven: 't schaapscheren, ter wijl C. A. Kruis' aandacht dezen keer is uitgegan naar de mooie mestke vers en A. V. Fey weet te suggereeren, welk een romantiek er schuilt in het bestaan van een vasechten strooper. A C. de Koek doet ons opnieuw naar den sterrenhemel opkijken C. J. Brie- jer geeft een interessante verhande ling over het bloembollenbedrijf. ter wijl P. L. Rusticus en G. D. Duursma onderscheidenlijk belangstelling vra gen voor de bloemenpracht in den Mei tuin en voor cactussen. Dat er in de rubriek „Van en voor de lezers" (natuurhistorisch allerlei) w eer een groote verscheidenheid van onderwerpen wordt aangeroerd, be hoeft, nauwelijks uiteen te worden ge zel. O.a. houdt Rinke Tolman, de redac Uur, zich bezig met een menschelijkc hebbelijkheid van sommige vogels het hamsteren. Schagen, 2 Juni 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en pi "zen als volgt: 14 Paarden f 100 a 400:. 10 Gelde koeien (mag.) f 90 a 180.-; 53 Gelde koeien (vette) f 180 a 29Q; 28. Kalfkoeien f 100 a 225; 11 Pinken f 60.- a 85.-; 70 Nuchtere kalveren f 5 a 14 71 Ovi rhouders f 12 a 16.-; 716 Lamme ren f 7 a 12.-; Varkens mag. f 5 a 8.-; 79 Varkens (vette) per Kg. '22 a 26 cent; U Biggen f 3 a f5.-; 13 Kippen f 0.90. Eierveiling Schagen Donderdag 2 Juni. Aanvoer 155.000 kipeieren. Prijs 55-57 Kg. 2.20 a 2.40; 58-60 Kg. 2.40 a 2-50; 61-63 Kg. 2-50 a 2.70; 64-67 Kg. 2 80 3.- per 100. Opgewogen wit 2.20 a 2.60; Bruin 2.60 a 2.80 4500 Eendeieren 1.70 a 1.80 per 100. Kalkoeneieren 7.- a 7.40 per 100. Heldersche eierveiling 2 Juni 1932. Aanvoer 24282 kipeieren. 48-51 Ivg. 2.-; 52-54 Kg. 12.20 a 2.30; 55-57 Kg 2.40 a 2.50; 58 - 60 Kg. 2.50 a 3.-; 61-63 Kg. 3.20. Eendeieren f 1.50 a 1.60. BOEKBESPREKING. „De Wandelaar". Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de Mei-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buiten leven en toerisme. Het landschappelijk zoo bevoorrech te Twente vindt een beschrijver in W H. Dingeldein, die vooral zijn aan dacht wijdt aan het sierlijke goudveil. Dr. Niko Tinbergen is begonnen met 'n artikelserie, welke zich met de Nedcr- landsche roofvogels bezig houdt dit maal krijgen torenvak en buizerd een beurt. J. H. de Boer uit opnieuw zijn geestdrift over de schoonheid van DE SCHATGRAVER» TE ZAANDAM. Men meld uit Zaandam In overeenstemming met het opgemaakte programma zijn de werkzaamheden vandaag begonnen. Hoewel ten gemeentehuize een terreinteekening is ingeleverd, waarop precies aangegeven is, waar de schat begraven ligt. zijn lieden op drie plaatsen boringen verricht, waaruit is op te maken, dat men toch niet zoo heel zeker van zijn zaak is. De werkzaamheden worden met steeds stij gende belangstelling gevolgd. Den geheelén dag stonden vele toeschouwers voor het hete van de oude begraafplaats om de geheimzin nige bezigheden gade te slaan. Tot de beweegredenen die er toe geleid heb Ue5«^ninf? tot de schatgravc- eenige Zaapdamsche" wérklóozenY- etow—rrr— brood zouden verdienen. Het is nu echter ge bleken, dat de arbeiders, die den ingenieur bij zijn werk ter zijde staan, van buiten zijn gekomen en in dienst zijn bij de firma die de hulpmiddelen heeft geleverd. Over dit aanne men van vreemde krachten heerscht nog al ontstemming, vooral onder de werklooze Zaandamsche arbeiders. MARKTBERICHTEN. SLEESWIJK'KAARTEN ELK AUTOMOBILIST MOTORWIELR'JDER L EM WIELRIJDER SChAFFE ZICH AAM. II PROVINCIEKAARTEM VAN NED k DO CTS P KAART ATLAS VAN NEDERLAND MET REGISTER F. 1.50 •ZAKATLAS va* NED.F.O.90 UITO. J.A.SLEESWUK. BUSSUM BOSKERs' BOEKHANDEL WIERINGEN oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 4 j en 60 ct. per bus en is evenals Purol, ver- l.tijgbaar bij Apoth. en Drogisten.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3