Zonnebrand PUROL WIERINGER COURANT TWEEDE BLAD VRIJDAG 24 JUNI No. 50. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van Hoofdin gelanden van den Anna-Paulownapol- der, op Donderdag 23 Juni '32 des na middags te DRIE uur in 't Polderhuis. De dijkgraaf, den Heer C. Wijdenes- Spaans Jr. opent de vergadering met een hartelijk welkom en het deed spr. genoegen, dat alle leden aanwezig zijn. De secretaris leest daarop de notu len deze werden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd en vastge steld. De Dijkgraaf had nu eenige mede- declingen n.1. van Ged. Staten was goedgekeurd terug gekojnen le. de overdracht van het onroerend goed aan het Rijk (t.w. Ned. Spoor.) 2. perceel sloot van S. W'ilms, 3e. grond in erfpacht, 4e. geld leening groot f 99000 tegen een rente a 5 pCt. en een koers van 95, 5e. het maken van twee duikers aan de Middenvliet. Dit werk werd opgedragen aan L J. Schouten voor f 8345 de laagste in schrijver was A. K. Piek van Barsin- gerhorn, maar om bijzondere reden door het Dag. Bestuur aan genoemde Schouten opgedragen. 6e. De heer J.C. Geerligs heeft zijn ont slag ingediend als hoofd-ingeland, we gens fam.-band. 7e. Een oproeping voor een vergade ring van Tramweg Mij. Schagen-Wie ringen op 9 Juli 1932 werd voor kennis geving aangenomen. 8e. De rekening geeft aan ontvangsten f 537839.42 uitgaven f 324129.25 batig saldo f 13710.17 De rekening zal door een commissie, welke nog benoemd zal worden, wor den onderzocht. Voorstel om een reductie van 20 pCt toe te staan op de huursommen voor grasgewas en bouwland, met dien ver stande dat in de bijdragen ad. 1U pCt. voor het verwijderen van stekels enz, geen wijziging zal worden gebracht. Aan dit voorstel werd door de dijk graaf toegevoegd en voorgesteld om geen reductie te verleenen voor de be dragen beneden 15 gulden. Met die reductie van 20 pCt. is eer» bedrag gemoeid van f 912.38 voor 1932 Werd aangenomen. Voorstel tot verkoop aan de gemeen te AnnA-Paulowna tegen den prijs van f 1 van het terrein gelegen tusschen het looppad langs de Molenvaart en het ijzeren hek vóór de Herv. Kerk en Pastorie. Goedgekeurd. Beslissing inzake het aan den Op zichter ter beschikking te stellen mid del tot versneld vervoer. Benoeming van een Algemeen (Waterbouwkundig) Opzichter voor één jaar op proef. Voordracht 1. I. Taillie, Zierikzee. 2. S. G. Walinga, IJlst. 3. J. M. Arnoud se te 's-Gravenhage. De vergadering gaat in comité voor de punten 5 en 6 ter bespreking der sollicitanten welke op de voordracht geplaatst zijn. De Dijkgraaf deelde bij heropening mede, dat. er besloten was aan den Op zichter een auto ter beschikking te stellen. Met algemeene stemmen werd be noemd tot opzichter voor een jaar op proef, den heer I. Taillie, Zierikzee zijn indiensttreding zal zijn 4 Juli a.s. de datu,m dat de heer Dekker' zijn ;'un- tie neer legt. De heer Dekker zal echter de riouw benoemde nog pl.m. 14 dagen inleiden in de geheimen van het ambt voor het salaris, zooals opz. Jansen dit genoten heeft. Benoeming van een commissie voor het nazien der rekening over 1931. In deze commissie werden benoemd de heeren K. A. Kaan, D. Stammes en J. Nannis. Beide eerste heeren namen deze benoeming aan, en aan den heer Nannis zal hiervan mededeeling ge daan worden. Opmaken van eene aanbeveling voor Heemraad wegens periodieke aftreding van den heer C. Geerligs. De Dijkgraaf deelde mede, dat vroe ger de benoeming was op 1 Juli; dit is nu 1 October. Om tijdig gereed te zijn, moet de aanbeveling nu worden opge maakt. De aanbeveling werd als volgt sa mengesteld 1. De heer C. Geerligs. 2. de heer D. Stammes. 3. De heer A- v.d. Berg. Vaststelling kohier van omslag voor 1932. De Dijkgraaf doet nu de mededee ling tot vaststelling van het kohier 1932. Er bleek 517 Ilect. 88 are en 61 centiare belast te zijn waarvoor 876 zijn aangeslagen tot een totaal bedrag van f 126501.08 de termijnen zullen in drieën gesteld worden n.1. 23 Juli, 10 Sept. en 29 Oct. Werd goedgekeurd. De Dijkgraaf wenschte tusschen de nummers der agenda nog een punt te voegen en wel deze de Polder was gc- v end zijn kasgeld te hebben bij de Boerenleenbank dit zal veranderd w orden en wel bij de Rott. Bankver- eeniging, kantoor Schagen en wel te gen lV'ó pCt. boven de promesse der Ned. Bank met een minimum van 5 pCt. Aldus besloten. RONDVRAAG. De heer K. A. Kaan, deelde mede, dat, nu zooveel verschillende wegen niet verpacht zijn, er op die wegen veel on kruid staat, wat zeker schadelijk moet zijn. Zou dit ook opgeruimd of weggemaaid kun nen worden Dijkgraaf Ja zeker, zal voor gezorgd wor den. De heer J. Tijsen deed mededeeling, dat er bij hem langs den weg en slootkanten veel schotten zijn. De Dijkgraaf, zal ook hiervoor zorgen, dat het zal worden opgeruimd. De heer D. Stammes Ik zelf heb al op onzen weg, (Boermansweg) gemaaidals er soms meerdere ingelanden zijn die dit willen doen, zou dit de Polder wel aangenaam zijn. De Dijkgraaf Ik wilde zeggen ga zoo door mijn zoon, 't is prijzenswaardig Ik hoop dat u navolging krijgt. De Heer v. Balen Blanken bracht den heer Dijkgraaf dank voor het verzetten dezer ver gadering. De Dijkgraaf geen dank, wij moeten reke ning houden met onze leden. En nu mijne heeren, aldus de voorzitter, heb ik nog een plicht te vervullen voor wij uit elkander gaan. Ja een zeer aangenamen plicht.De heer Dekker, onze Opzichter, heeft ontslag aangevraagd, zooals u reeds bekend is- en heeft dit ook eervol verkregen. Hij zit waarschijnlijk wel voor de laatste maal als ambtenaar in ons midden en zal nog en kelei dagen in het belang van den Polder werkzaam zijn en als ik dan mij terug denk, welke herinneringen onze banden zoo hecht deden worden, dan begin ik zoo te bemerken dat de oude garde zoo langzamerhand begint te verdwijnen, 't Waren eerst alreeds de hee ren Kaan, de Jong en onze bode Speets, maar U is nog in ons midden heer Dekker en wij moeten U onzen hartelijken dank be tuigen voor alles wat u in een tijdperk van 41 jaren voor onzen Polder hebt gedaan en wat gij door uwe bemoeiingen heeft helpen tot stand brengen, dan kunnen wij daar trots op zijn, U verlaat nu uw werkkring in een tijd van crisis en malaise rondom ons maar als ik dan de notulen eens nasla en zie dat u in functie is gekomen als een nog jonge man op 2 Maart 1891 en lees in die zelfde notulen, dat er twee besluiten werden genomen, n.1. om polderland te verkoopen het eerste 8'/* H.A. bracht een totale som op van 250 gul den en een tweede een boerderij met 44 H.A land voor 1200 gulden, dan mogen we maar hopen dat wij in die toestanden niet meer terug zullen keeren, en leek mij de toenmalige tijd toch nog minder als nu. Mijnheer Dekker vanaf '91 tot nu heeft u geleefd voor uw werk en altijd op humane en gezellige wijze uw werk gedaan tot genoe gen van ons allen. Maar ook leefde U voor anderen die bij u om raad of daad kwamen dat zullen er zeer velen zijn, en niet minder voor uw gezin. Ook dit heeft u groot zien wor den. Uw kinderen zijn allen geplaatst en ze ker naar uw genoegen. Ik ben hier nu ook bijna 25 jaar en er is onder uw leiding al heel wat verbeterd. Wij zijn hier zoo langzamerhand berucht gewor den door onze doorgebroken duikers maar dit alles is al weer heel wat verbeterd in uw tijd. Wij kunnen u dan ook niet zoo heel ge makkelijk loslaten maar als u dan naar een ander oord zal zijn vertrokken, waar wij hopen, dat u daar met uw vrouw en de uwen nog menig rustig en genoegelijke jaren gezondheid zal doorbrengen, hopen wij van harte dat u de band met den polder zult kunnen vast houden, en nog menig maal aan onzen Polder zult denken. Wij danken u dus nogmaals recht hartelijk voor wat u heeft gedaan en wat u voor ons geweest zij t. Wij hebben met uw 40-jarige-ambtsvervul ling, een plaatsje gevonden in uw woning voor een herinnering aan dat feit, maar nu konden wij met de beste wil dit niet vinden daarom bied ik u namens de Polder deze enveloppe aan, met de wensch dat u hier iets voor zult kunnen doen naar eigen goeddun ken. (Applaus.) De Heer Dekker zegt, dat het hem zeer moeilijk valt op alles een vlot antwoord te kunnen geven en om de woorden te zeggen, die uit zijn hart voortkomen. Het is zegt spr., voor mij niet gemakkelijk heeren om afscheid van U alle te nemen ik dank u daarom har telijk voor de woorden die u tot mij heeft gesproken en voor de prettige samenwerking in al dien tijd, en voor de enveloppe welke ik zoo juist van u mocht ontvangen. Ik hoop van harte dat het de heeren in alle opzich ten goed moge gaan en dat de Polder de cri sis zal kunnen weerstaan. Heeren ik kan niet verder spreken uit dankbaarheid, voor u len. (Langdurig applaus.) De Heer Dekker drukte daarop alle leden de hand en wenschte het allerbeste hun nog eens toe. De Dijkgraaf bedankte de leden voor hun opkomst en sloot deze vergadering. P. J. te A. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. M. Leering van Hei loo; J. Jeeninga van Den Helder; A. Iloltrop en echtgenoote van Schoter- land. Vertrokken: I. Adriaanse en gezin naar Amsterdam; L. Kruithof naar Den Helder; M. Brellir.ger-Jongholz naar Den Helder. Burgerlijke stand: Geboren: Jacoba, dochter van C. Sta ring en M. v.d. Schrier. Peter, zoon v. dezelfden; Cornelis Hendrik, zoon van C. van Harten en N. Wijma. Ondertrouwd: A. Jongman en M. M. Baken; J. Th. P. Wever en M. A. Koop man. Herijk. Op Donderdag 30 Juni en Vrijdag 1 Juli zal de herijk van maten en gewich ten plaats hebben in het lokaal van de Gebr. van der Goes aan de Molenvaart. Breezand. De as gaf het op. Dinsdag avond brak plotseling de achteras van de groenteauto van den heer Janson Het ongeval gebeurde juist in de bocht Zwarteweg - Stoomweg. De wa gen zakte op het midden van den weg elkaar, en de inzittenden kwamen er wel geschrokken, maar gelukkig on gedeerd af. Extra trein. Ter gelegenheid van de Schager Kermis zal Zondag a.s. des middags half vier vanaf het station An Paulowna een extra trein naar Scha gen loopen tegen gewone prijzen Een „gouden kalf" Vooral in deze malaise-tijd loopen veel venters, veelal werkeloozen, de deur plat, om hun koopwaar aan de man te brengen. Har monica-spelers, mannen met een aap, enz., zijn ook niet van de lucht. Doch deze week liepen langs de Klei ne Sluis twee mannen ,met een wonder kalf. Het dier had twee koppen; naast de gewone kop aan de zij een vergroei ing in de vorm van een bek, waarin ok tanden en een ietwat kleiner tong als aan de voorkant. Dit werkelijk wonderbeest, geboren Friesland, had veel bekijks en zal voor de eigenaars op deze manier een „gouden kalf" worden. Schoolfeest. Heden morgen vroeg as aan de Kleine Sluis een druk kin- dergepraat. Immers, het is schoolfeest vandaag. Hoewel de lucht ietwat droe vig staat, laten we hopen dat het daar bij blijft en het voor de kinderen in elk opzicht een tre feestdag zal zijn. GEMEENTE WIERINGEN. ...Herwonnen Levenskracht". De actie die Zondag 19 Juni was georganiseerd ton bate van de T.B.C. bestrijding „Her wonnen Levenskracht" afd. Wflcrin- gen is ten volle geslaagd. De opbrengst van de bloempjesverkoop was f 120.47 voor 1109 bloempjes. Voorwaar een mooi resultaat. Het bestuur wil dan cok dank brengen aan de dames, die de bloempjes hebben verkocht, aan de burgerij voor haar offervaardigheid en aan de pers voor de .medewerking. Ook brengt 't bestuur dank aan al len, die hebben medegewerkt tot het welslagen van den voetbaldag, vooral de vereeniging „Succes" en de muziek- vereeniging Harmonie De wedstrijden werden bijgewoond door 510 volwassenen en 105 kinderen en een prachtig bedrag kan worden be schikbaar gesteld voor de T.B.C.-be strijding. Het Bestuur. „VOORWAARTS,,. Zondagmiddag peelt Voorwaarts (Oosterland) tegen Trekvogels (W.-meer). De wedstrijd wordt op het V.V.M.P.-terrein gespeeld en vangt om half drie aan. V.V.M.P. De vierde jubileumwed strijd van V.V.M.P. werd Woensdag avond j.1. gespeeld te Julianadorp te gen J.V.C. Nadat de rust met 2-0 voor V.V.M.P. was ingegaan, bracht de eind stand een 2-1 overwinning voor V.V.M.P. OOSTERLAND. Vergadering „Voor waarts". De vergadering van genoem de vereeniging zal op Zaterdag 25 Ju ni a.s. plaats vinden in de zaal van den Heer Alb. Klein te Oosterland DEN OEVER. Bezoek aan de Zuider zeewerken. Zaterdag a.s. zal het Hoofd bestuur van het Roode Kruis een be zoek aan de Zuiderzeewerken brengen Per boot zal een tocht langs de afsluit dijk worden gemaakt tevens zal het gezelschap een bezoek aan de W)ie- ringermeer brengen. Ontslagen bij de Zuiderzeewerken. t Afvoeren van de werktuigen in ver band met vermindering der werk zaamheden heeft ten gevolge gehad dat ook bij de Directie der Zuiderzee- werkers een tiental wakers ontslag moest worden aangezegd. Politie: In de O.L. School te De Elft is blijven staan een damesfiets, welke daar kan worden afgehaald. Verloren: een briefje van f 25.- en een van f 20.- en een bruine portemon- naie inhoudende eenig geld en een fietsplaatje. Gevonden: 2 Witte strandhandschoe nen en een zilveren vulpotlood. Inl. bij den Gem. Bode. Gepremieerd. In aansluiting met een bericht in ons vorig nummer over de Provinciale Paardenkeuring te Wier ringen diene, dat daarin is vergeten te noemen het paard van Gebr. Dekker Az., te Hippolytushoef, hetwelk werd gepremieerd met f 30.- Vertrek. Men deelt ons mede dat er in het a.s. najaar wegens vertrek van diverse em- plogé's bij de Zuiderzeewerken te Oosterland en Den Oever ongeveer een 40-tal woonhui zen komen leeg te staan. Bouwterrein. Voor den bouw van een bur gerwoonhuis heeft de heer C. P. Poel een bouwterrein aan de Elfterweg van den heer J. C. Kooij, aangekocht. BRAND. Bij den heer K. Halfweeg te De Haukes brak j.1. Donderdagmorgen op een bovenkamertje plotseling brand uit, welke tijdig werd ontdekt. Met vereende krachten wist men den brand te blusschen. Het kamer tje had veel brand- en waterschade beko men, alsmede de houten voorgevel. Vermoed wordt dat de brand is ontstaan door schilders die de verf van de houten voorgevel afbrandden en de vlam door de een of andere naad der gevel naar binnen in de kamer is gekomen en aldaar 't behang heeft aangetast. Verzekering dekt de schade. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 26 JUNI 1932. NED. HERV. GEM. H.-hoef voorm. 10'/- uur Ds. Van Beek. Oosterland nam. 2'/* uur Ds. Van Beek. 30 Juni 's av. 8 uur Hervormde Zusterkring te Oosterland. Kapel Den Oever voorm. 10 uur O. Deen. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef voorm. half elf Ds. Haars van Nieuwe Niedorp. GEREFORM. KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. Den Oever v.m. 10 en nam. 3 uur dienst traal Comité a. d. Zuiderzeevïsschers: Door de afsluiting van de Zuiderzee, is de visscherij op de Zuiderzee van kustvisscherij geworden: binnenvis- scherij en gelden de voorschriften van deze laatste visscherij ook op het IJ- selmecr. Op 1 Juli a.s. zal ieder, die de vis scherij nog wil blijven uitoefenen, in het bezit moeten zijn van le. Een groote Vischacte. Vraagt daarvoor ter Gemeente Secretarie aan formulieren; laat ze door het bestuur uwer Vereeniging invullen en door den betrokken visscher zelf onderteeke nen. Voor deze acte .moet ter Secreta rie f 7.50 betaald worden. Wij hebben evenwel vrijstelling daarvan gevraagd, door onderstaand telegram aan den Minister te zenden. Wacht het ant wooid daarop echter niet af, wanv op 1 Juli kan ieder, die niet de vereischte vergunning bezit, bekeurd worden er kans loopen, dat zijn vischtuig in be slag wordt genomen. 2e. Moet ieder een Vergutaning zien te verkrijgen bij den Ontvanger der Re gistratie in zijn district, doch moet bij die aanvraag overleggen: le zijn con sent en tevens zijn groote vischacte waarna deze gratis wordt uitgereikt Eén man kan dit alles voor meerderen doen, mits hij ter Secretaiie zooveel maal f 7.50 stort als hij Actes verlangt, en bij den Ontvanger der Registratie voorzien is van ieders consent en groo te vischacte. Afschrift van het verzonden tele gram aan den Minister Excellentie, Het Centraal - Comité vertegenwoor digende 18 Visschersplaatsen langs de Zuiderzee en de St. Petrusbond te Volen dam verzoeken Uwe Excellentie be leefd vrijstelling van het betalen van f 7.50 voor een groote vischacte A, om dat de meeste visschers uit deze ver- eenigingen als gevolg van de Afslui ting en met het oog op de uitstervende visscherij deze extra belasting op hun bedrijf niet kunnen dragen. In verband met den datum van 1 Ju li wordt Uwe Excellentie beleefd om spoedig antwoord verzocht. Dal zie ik zóó wel, dat z'n handen d'r af benne hal hoeve ze d'r ook niet bij te zette! (Life). Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Doos 30-60 90 c» Tube 80 cl Bi) Apoth tn Drogist»! combinatie van de voetbalclub „S.R.C." te Schagen. BURGERLIJKE STAND van 16 t.m. 23 Juni 1932. - Geboren Jacob Philippus, z.v. Gerrit Wit^ i sen en Wilhelmina Bos; Jacob Gerrit, z.v. Gerrit Schuijt en Aagje Witsen Maartje Grietje d.v. Jacob Nieuwland en Neeltje Zan der. Getrouwd Izaak van Eeten, 23 jaar, land'- bouwer, te Den Helder en Trijntje Bakker 23 jaar te Zijpe. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 26 JUNI 1932. NED. HERV. GEM.: Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug v.m. 10.30 uur Ds. Tinholt. Schagerbrug, Burgerbrug, Callantsoog en Petten geen dienst. EVANGELISATIE Schagen voorm. lOVa uur, Ds. Kooi van Amsterdam. Nam. 5Vi u, de hr. Van Voorst, v. Amsterdam. Breezand voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand nam. 3.30 uur de heer Boon. ERNSTIG AUTO ONGELUK. Donderdagavond half zes heeft te Noord- Beemster een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto, waarin gezeten waren de burge meester van Veenendaal, mr. J. J. P. C. van Kuyk en diens echtgenoote, is rijdende in de richting Hoorn, op den Oosthuizerweg in bot sing gekomen met een auto, waarin drie Vo- lendammers gezeten waren, die van een visch partij terugkeerden. De aanrijding werd ver oorzaakt doordat laatstgenoemde auto ver zuimde den voorrang te verleenen aan den wagen van den burgemeester, die van rechts kwam. Deze laatste auto kwam in een sloot langs den weg terecht, terwijl de Volendamsche auto omsloeg. Mr. van Kuyk wist zichzelf te bevrijden. Hij bekwam een ernstige wonde aan het voorhoofd zijn vrouw brak een sleu telbeen. Van de Volendammers werd de be stuurder uit den wagen geslingerd. Hij heeft vermoedelijk een bekkenfractuur bekomen. Een der inzittenden van den laatsten auto, die met het achterhoofd op straat gekomen 5, had een ernstige wonde aan het hoofd opgeloopen. De derde persoon geraakte onder den wagen en werd bewusteloos eronder van daan gehaald later is hij bij kennis geko men. De burgemeester en zijn vrouw zijn bij een schoolhoofd binnengebracht en later per au to naar het Stadsziekenhuis te Purmerend vervoerd. De drie Volendammers werden o- vergebracht naar de St. Luduinastichting te Purmerend. Beide auto's zijn zwaar bescha digd. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. De voetbalclub alhier speelde Woensdagavond een uitwedstrijd te gen Geel-Rood te 't Zand. en kwam met een nederlaag van 52 thuis. Hoewel dus een flinke achterstand was te constateeren. moest toch een ieder getuigen, dat een zeer mooie wedstrijd is gespeeld. Het verlies zit hoofdzakelijk daarin, dat onze jongens nog te veel op eigen houtje spelen en dit was juist bij G.R. de winst, deze speelden heel goed samen. Enfin, maar weer op hoop leven voor een volgende keer. SCHAGERBRUG. De voetbalclub alhier zal Woensdag a.s. een wedstrijd spelen tegen een Vischvergunning IJSELMEER. Men verzoekt ons mede te deelen de inhoud van een circulaire van het Cen MARKTBERICHTEN. Heldersche Eierveiling. 23 Juni. Aanvoer 20009 kipeieren; 873 eend eieren en 52 kalkoeneieren. 52—54 Kg. f 2.60 a 2.70 55—57 Kg. f 2.70 3.10 58—60 Kg. f 2.90 a 3.30 61—63 Kg. f 3.30 a 3.40 64—67 Kg. f 3.40 a 3.60 Klei ne Eieren f 5 a 6. Eendeieren f 1.50 a 1.70. SCHAGEN, 23 Juni 1932. Op de he den gehouden weekmarkt waren aan voer en prijzen als volgt 2 Paarden f 100 f 200, 40 Gelde koeien (vette) f 180 - f 270, 12 Kalfkoeien f 190 - f 1240 4 Pinken f 70, 38 Nuchtere kalveren f 6—f 14, 56 Schapen (vette) f 14f 17.50 21 Lammeren f7 f9, 4 Bokken en Geiten f 4 f 7, 10 Varkens (mag) per K.G. 32-35 cent, 124 Biggen f 5- f 8 en 42 Kippen f 0.65. Eierveiling Schagen, 23 Juni 1932. Aangevoerd 1127000 Kipeieren. Prijs 51-54 K.G. 2.50 a 2.60, 55-57 K.G. 2.70 a 2.90, 58-60 K.G. 2.80 a 3.00, 61-63 K.G. 3.00 a 3.40, 64-67 K.G. 3.30 a 3.70. Onge- wogen wit (2.60 a 3.20. Ongewogen bruin 2.80 a 3.60. Alles per 100. 2100 Eendeieren 2.00 a 2.20. 12 Kalkoen eieren a 4.80. Alles per 100. VAN ALLES WAT. Scheer u zelf bij den kapper. In de stad Knoxville in Tennessee hebben een aantal kappers het „Help u zelf" bij het scheren ingevoerd. De bezoekers van de kapsalons kunnen daar gesteriliseerd scheermateriaal krijgen, mes, zeep, kwast enz. en zich zelf scheren voor de helft, die het sche ren door een bediende kost. De laatste tocht. Wij brengen inbeeld het veerpont je te Nieuwesluis op zijn laatste tocht passagiers, auto's en motorfietsen van 't „oude land naar de Wieringermeer overbrengende Thans heeft de nieuwe brug zijn werk overgenomen tot groot gerief van het verkeer. J

Wieringer courant | 1932 | | pagina 5