23e JAARGANG DINSDAG 26 JULI 1932. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ADELDOM OF LIEFDE S. COLTOF KANAAL iVEG 145-154-155 DEN HELDER. Nn. BS WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hlppolytushoef Wielingen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1—5 regelj Iedere regel meer 0.5a o.ia CONSUMPTIE - IJS. Wij ontvingen het uitvoerig verslag over het jaar 1931 van den Keuringsdienst voor Waren in het keuringsgebied Alkmaar en in de beschrijving over de keuring van het con sumptie-ijs, dat tegenwoordig veel verkocht wordt, kwam ons dermate belangwekkend voor, dat wij het onder de aandacht van onze lezers willen brengen. In bedoeld verslag lezen we alzoo onder meer Dan dient, wat de geregelde inspecties, mede in verband met den te verrichten Zon dagsdienst, betreft, gewezen te worden op den steeds toenemenden verkoop van con sumptie-ijs, speciaal op Zon- en feestdagen. Het desbetreffende Kon. Besluit heeft onte genzeggelijk veel verbetering gebracht en heeft hen, die de verantwoordelijkheid dra gen van de gevolgen, die uit het gebruik van „ijs" voortvloeien, eene groote geruststelling gebracht. De gevaren aan het gebruik van ondeugdelijk „ijs" behoeven hier niet te wor den geschetst, en evenmin, dat de gevaren meer liggen bij ondoelmatige bereiding en bewaring dan bij het gebruik van ondeugde lijke grondstoffen. Behalve geringe hoeveel heden van een kleur- en smaakstof zijn de ze slechts melk (of room), een meelsoort en suiker, waarvan, mits voldoende doorgekookt, niet veel gevaren 2ijn te duchten, als de ver dere behandeling onder de noodige voorzor gen geschiedt. Die voorschriften worden zeer bevorderd juist door het voorschrift, dat het „ijs" bereid moet worden in speciaal daarvoor ingerichte ruimten, die nergen anders voor mogen dienen. Vergelijkt men deze wijze van bereiden en behandelen met die in de aller- primitiefste keukentjes onder de belangstel ling van klein en groot van het gezin, zooals het geval was voor de inwerkingtreding van het Consumptie-ijsbesluit, dan gevoelt men direct de hygiënische waarde, die dit besluit heeft. Naast het toezicht op die bereidplaat- sen wordt door de keurmeesters steeds nage gaan of het „ijs" goed is doorgekookt geweest en bij den minsten twijfel wordt de verkoop stop gezet en wordt tot overkoken gelast. Daarnaast worden monsters genomen voor het bacteriologisch onderzoek. In verband met het bovenstaande is het hier de plaats er op te wijzen, dat het onder- geteekende zeer heeft verbaasd, dat vrijwel elke bestaande ijsverkooper zich de middelen heeft weten te verschaffen aan de eischen van het „Consumptieijs-besluit" te voldoen. Oorspronkelijk werd verwacht, dat een aan tal der allerkleinsten zou verdwijnen en meer deren van hen verpakt „ijs" zouden gaan verkoopen. Het is n.1. verboden niet zelf be reid „ijs" anders dan verpakt te betrekken en te verkoopen, op welke verpakking dan nog de naam van den bereider moet zijn ver meld. Doch verreweg de grootste winst wordt gemaakt met „schepijs" en deze verkoop kan dus alleen plaats hebben als men het zelf maakt. Vandaar dat alle, ook de allerkleinste, ijsverkoopers, alle mogelijke middelen heb ben aangewend en blijkbaar met succes om de beschikking te krijgen over een eigen be- reidplaats, die aan de gestelde eischen vol doet. Jammer genoeg is het een aantal dezer mcnschen niet mogelijk geweest de huur dezer meest gehuurde ruimten gedurende deri winter op te brengen, zoodat ze het volgende jaar weer voor kosten van inrichting staan. In het volgende jaarverslag zal blijken hoe men in de gemeente Alkmaar hieraan is tegemoet gekomen. Het aantal verrichte inspecties, het aantal malen, dat een verkoopplaats behoor lijk is gecontroleerd, bedroeg 15542, dat is bijna evenveel als het vorige jaar, terwijl het aantal afgekeurde partijen 953 bedroeg, iets meer dan verleden jaar. Daar niet kan wor den verwacht, dat de keurmeesters het ge- heele jaar door in al de te bezoeken winkels nooit af te keuren waren zullen aantreffen, is een zeker aantal steeds te verwachten, FEUILLETON. No. 10. „Harry Morgan uit Australië Waren er twee Harry's Morgan of was er maar één of was de heele naam slechts uitgedacht Vrouw Brandes had beweerd, op dien Vrij dagavond tweemaal uit mevrouw Walker's mond den naam Harry gehoord te hebben. Maar Morgan De brief, dien zij in Maart geschreven had, was óf aan een Woolseley óf aan een Mulbery gericht, maar niet aan een Morgan. Wie was nu deze Morgan. Verondersteld, dat hij bestond Silas gaf het peinzen ten slotte op, en nadat hij aan een ondergeschik te had opgedragen om aan het station een onderzoek in te stellen omtrent het verblijf van den man in het grijs, begaf hijzelf zich naar de beide hotels, om tenminste de ka mers der geheimzinnige dubbelganger in oo- genschouw te nemen. Maar hij was dien dag niet gelukkig. De kamer in „De Olifant" was al weer betrok ken door een jong echtpaar, dat 's morgens uit Berlijn was gekomen, en in het stati onshotel had men de kamer zoo grondig schoongemaakt, dat er geen spoor van den laatsten bewoner was achtergebleven. Hempel was in een allerslechts humeur, toen hij den korten weg naar het station af legde. Hij had doorgedreven, dat hij het ge val alleen zou behandelen, en nu spande alles tegen hem samen, zoodat hij niet nader tot zijn doel kwam. Het was voor hem een eere zaak, dat hij de gevangenneming van den moordenaar bereikte. Als dit hem niet geluk te, was hij eenvoudig geblameerd De agent Kockstein wachtte hem aan *het station op. welk aantal bovendien van de weersgesteld heid zal afhangen. Wat betreft het onderzoek van de mon sters consumptieijs is het in de eerste plaats verheugend, dat dit jaar geen enkele maal ijs werd aangetroffen, waarvan de grondstof fen niet te voren voldoende waren gekookt dit is wel een eisch, welke in de eerste plaats nageleefd dient te worden. Daarnaast echter is het kiemgehalte der verschillende monsters hoogst onvoldoende geweestdit jaar bevatte niet minder dan 34 van de 87 monsters gewoon consumptie-ijs meer dan 100.000 kweekbare micro-organis men per c.M.3. Dit verschijnsel vertoont de paar laatste jaren een sterke stijging. Wij kregen den indruk, dat te vaak restanten ijs tot den vol genden dag worden bewaard, zonder opnieuw even gekookt te worden en het zal onze eer ste taak zijn algemeen op betere behartiging van dit punt aan te dringen. In 2 gevallen werden coli-bacteriën aangetroffen. Niet onwaarschijnlijk is, dat het voor schrift, dat in iedere bereidplaats een inrich ting aanwezig moet zijn om het „ijs" onder 0" C. te bewaren, eene verleidelijke aanlei ding is geweest om overgehouden restanten den volgenden of zelfs den daarop volgen den dag weer ten verkoop aan te bieden. Van de 10 monsters r o o m ij s bevatten er 2 minder dan het vereischte gehalte van 12 melkvet, terwijl er onder deze 10 mon sters ook 3 waren met te hoog bacterie-ge halte. Gebruik van saccharine werd niet meer geconstateerd. Onderzocht werden 97 monster consump tieijs. Als wij het bovenstaande nagaan, moeten wij voor de zooveelste maal constateeren, van welk een onschatbare waarde de keu ringsdienst voor Waren voor de volksgezond heid is. RAADGEVINGEN AAN AUTOMOBILISTEN. Het voorbijrijden. Indien de snelheid van een vóór u rijdende auto u te laag- is en u wilt pas seeren, dient u verschillende maatre gelen te nemen. Even gas geven is niet voldoende U dient ten eerste den voor li rijden den bestuurder kenbaar te maken dat u wilt passeeren. Doet u dit niet, dan kan dit gevaar opleveren, ook wan neer hij reeds goed rechts rijdt. Het is n.1. zeer wel mogelijk dat hij slecht op let door een gevoerde conversatie bijv. en onwillekeurig naar links uitzwenkt. Ook kan er een kuil in den weg zijn of een hoop zand of steenen dien hij wil missen en daarvoor plotseling naar links stuurt. In beide gevallen is een aanrijding zeer waarschijnlijk. Bemerkt u dat iemand u voorbij wil, houd dan goed rechts (hcelemaal rechts) minder eerder uw snelheid dan haar op te voeren. Een tweede maatregel is deze. Kijk vóór alles eerst goed uit of passeeren mogelijk .is De auto die u heel in de verte ziet aankomen rijdt waarschijn lijk ongeveer 60 K.M. per uur, maar het kan ook best zijn, dat hij 120 rijdt. In het laatste geval is zij veel eerder bij u dan u verwacht, en zult u niet kun* nen passeeren. Neem dus het zekere voor het onzekere en passeer niet als er wat aankomt. „Nu, Kockstein, heb je iets ontdekt vroeg Silas in spanning. De agent haalde de schou ders op. „Helaas niets. De man aan de kassa en die aan de controle beweren minstens een dozijn mannen in het grijs te hebben gezien. Of op een hunner het signalement past, kunnen zij niet zeggen. Het is nu juist het reisseizoen, en de menschen hebben hier hun handen vol." „Maar de vreemde tongval Dat moet den man aan de kassa toch zijn opgevallen „Ja hij herinnert zich, dat er tusschen zeven en acht drie heeren aan het loket zijn geweest, die een vreemde uitspraak hadden. De eene vroeg een kaartje naar Berlijn, de tweede naar Praag en de derde naar Venetië. Maar of een hunner in 't grijs gekleed, oud of jong was, dat weet hij helaas niet „Het schijnt wel, dat er een ongeluk rust op al onze nasporingen," bromde Silas boos bij zich zelve „En verder weet u niets „Jawel, maar het helpt ons niets. Een der huurkoetsiers voor het station heeft een be jaarden, in 't grijs gekleeden, deftig uitzien* den meneer wel een uur lang gezien, toen hij tegenover den ingang van het station op en neer liep en blijkbaar op iemand wachtte. Hij droeg een kleine zwarte handtasch bij zich en hield een zakdoek voor zijn gezicht, alsof hij dit wilde verbergen. Hij maakte over het geheel den indruk, dat hij niet gezien wil de worden. Vlak na zevenen verdween hij in het stationsgebouw, en kwam niet meer te voorschijn. Blijkbaar is hij met een naar het Noorden of naar het Zuiden vertrekken- den trein meegereisd en kunnen wij geen spoor van hem achterhalen." Silas. keek strak in de lucht. Er was hem daar juist iets ingevallenhij begreep nu niet, dat hij er niet dadelijk aan gedacht had. Natuurlijk, zoo was de zaak. De twee Morgan's hadden de misdaad gemeenschap pelijk begaan, maar reisden daarna sluw als zij waren afzonderlijk. De eene was waarschijnlijk zelfs een stuk te voet gegaan, en aan een ander station uitgestapt, daardoor AFD. MANTELS. COSTUUMS. BLOUSES. ROKKEN. Groote maten. Aparte modellen. AFD. COMPLETE MEUBILEERING Reclame eiken slaapkamer f 75. Zeer mooie slaapkamer f 89. Hyper modern. Aupings Deventer matrassen 2 p. f 10.50 AFD. STOFFEERING, LINOLEUM. Vloerzeilen, karpetten, vitrages, divan- tafelkleeden, loopers, enz. ZONDAGS TOT 2 UUR GEOPEND. In een bocht of vóór een bocht kunt u dit niet constateeren. Passeer dus nooit in of vlak voor een bocht. Haast u langzaam Blijf steeds kal,m Ga zeer tijdig weg, maar ver zuim liever een trein of tram, dan u door zenuwachtige haast 'n ongeluk op den hals te halen. Een verdere fout die veel gemaakt wordt is deze Na het passeeren ziet men vaak dat de voorbijrijder zich te vroeg weder naar de recjiter weghelft begeeft, waardoor hij den gepasseer- den bestuurder op zijn minst genomen hindert en ook ziet men maar al te dik wijls dat een bestuurder die u met veel bravoure voorbijreed vlak voor u zijn snelheid weer matigt en pal voor u blijft rijden. Waarom u dan voorbij gereden En rijdt nooit te dicht achter 'n an deren wagen aan, dat kan onder vele omstandigheden onaangename gevol gen hebben. 4 BINNENLANDSCH NIEUWS. RIJWIELPLAATJES. Zorg voor goede bevestiging. Op 1 Augustus moeten de fietsen nieu we belastingplaatjes hebben. Dan zul len - helaas weer de klachten komen over diefstallen. Herhaaldelijk hebben wij en ook anderen hebben hei ge daan - er bij de overheid op aangedron gen, op welke wijze dan ook, aan de klachten tegemoet te komen. Doch steeds zonder succes. Wij geven de hoop nog niet op, maar voorloopig blijft het stelsel zooals het tot nu toe was. Daarom, waak zelf tegen diefstal. Een methode is, het plaatje vast te soldeeren op het stuur. Voorts geeft een lezer den raad zijn naam in het plaatje te prikken of te slaan. In elk geval kan dan de politie gestolen plaat jes herkennen en de dieven hebben practisch geen kans het gestolene te verkoopen, want niemand zal zoo'n „gemerkt" plaatje willen hebben. Een afdoend middel is het niet, maar het is iets, want als de dieven er geen voordeel meer in zien plaatjes te ste len, zullen zij het allicht nalaten. Door den trein gegrepen en gedood. Op den onbewaakten overweg in de spoorlijn Goor-Delden wilde Zaterdag avond de 33-jarige landbouwer J. Wie- mering uit Kerspel-Goor, nadat hij zijn verloofde, die vlak bij Goor woont, thuis had gebracht, zich per rijwiel naar zijn woning begeven. Toen hij den onbewaakten overweg passeerde, werd hij door den trein gegrepen en gedood. Het zwaar verminkte lichaam werd ongeveer 50 m. van de plaats, waar 't ongeval plaats had, gevonden. Het rij tuig was totaal vernield. Het ongeluk is des te droeviger daar Wiemering binnenkort in het hu welijk zou treden en juist was bezig ge weest hun toekomstige woning op het Zeldzam in te richten. KLEEREN IN BRAND Vrouw zwaar gewond. Toen de vrouw van den landbouwer Meulenbelt te De Wijk (Dr.) een petro leumstel wilde aansteken, vloog de hak onder het toestel in brand. Ook de klee ren van de vrouw vatten vlam. Zij snel de de straat op, waar buren de vlam men met doeken doofden. In zorgwekkenden toestand moest de vrouw naar het Ziekenhuis te Hooge- veen worden vervoerd. KIND VERBRAND. In een tobbe met heet water. Een driejarig jongetje, dat in de keu ken van een huis aan de Schutterstraat te Haarlem speelde, kwam in een tob be met heet water terecht. Het kind is naar het ziekenhuis vervoerd, waar het is overleden. GROOTE HAGELSCHADE. Veldvruchten vernield te Hoogevecn Tijdens een hevig onweer heeft Ie Hoogezand (Kalkwijk) een groote hagel hui de tuin- en veldvruchten totaal vernietigd. Duizenden kweekersruiten zijn ka pot geslagen. De schade is enorm. Honderd en zes ruiten gesprongen. Tijdens het onweer, dat Zaterdagna middag boven Leeuwarden woedde, sloeg de bliksem in een twaalf meter hoogen populier achter den Prinsen tuin. De hierbij ontstane luchtdruk was oorzaak, dat in de nabij gelegen school voor bijzonder lager onderwijs alle rui ten, 106 in getal, werden versplinterd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DOOR HET BALCON GEZAKT. Te Groningen was een oude vrouw op het balcon aan de achterzijde van haar woning bezig waschgoed op de lijnen te hangen. Eenslaps bezweek de vloer van het balcon. De vrouw zakte er door en kwajn op de plaats der benedcnbewo- ners terecht. In zorgwekkenden- toe stand werd zij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Zaterdagmorgen is zij aan de gevol gen overleden. werd het ook begrijpelijk,dat die in het sta tionshotel wel een uur later was aangeko men. Zij logeerden in verschillende hotels, om niet in 't oog te vallen en noemden zich allebei Morgan zeker een gefingeerde naam om de politie bij mogelijke naspo ringen in de war te brengen. In de vroegte had de een op den ander gewacht. Waarschijnlijk waren zij in den zelfden trein, maar weer gescheiden, vertrok ken. „Wat moet er nu gebeuren, mijnheer Hem pel vroeg de agent, toen hij bemerkte dat Silas, zonder zich verder om hem te bekom meren, naar het loket ging en een kaartje naar Wildon nam. „Niets", luidde het korte antwoord. „Het bevel van aanhouding is rondgestuurd, we moeten nu het resultaat afwachten. Bon jour Aan de deur der wachtkamer keerde Hem pel zich nog eens om en wenkte den agent. ,Daar is mij nu juist iets ingevallen. Kent ge een gepensionneerd majoor van Grauen- stein „Neen." „Tracht zoo nauwkeurig mogelijk naar die familie te informeeren, maar zonder opzien te verwekken, begrepen „Jawel. Moet ik u bericht geven, als ik het noodige weet „Dat heeft den tijd, tot ik weer terugkom." Het was nog een uur te vroeg voor het ver trek van den trein. Hempel nam plaats in den hoek der wachtkamer en peinsde erover na, wat nu voor hem wel het doelmatigste zou zijn te doen. Hij kwam tot de slotsom, dat het onmogelijk was om den moordenaar te vinden, voordat hem het motief van den moord duidelijk was. Als hij wist, waarom mevrouw Walker vermoord werd, dan wist hij zeker ook, wie het geweest was, en al zouden ze tot aan het einde der wereld vluchten hij zou ze dan vinden. „Met dat al ben ik dus nog precies zoo ver als gistermorgen," bekende hij zich eindelijk zuchtend en in gedachten voegde hij eraan toe „Je oude fout, Silas je hebt de wijs heid van het woord „wachten" nog altijd niet geleerd. Als je de papieren der doode be studeerd hadt, en de kamers waarin zü woonde, in plaats van haar moordenaars achterna te rennen wie weet, of je dan al niet verder was Hij had niet gemerkt, dat er in zijn nabij heid twee personen hadden plaats genomen, die blijkbaar op het vertrek van den trein wachtten. Pas door hun stemmen werd hij uit zijn gedachten gerukt en hij wierp nu een korten onverschilligen blik op het twee tal. De eene was een vrouw van middelbaren leeftijd, tamelijk korpulent en volgens haar uiterlijk van den boerenstand. Silas herken de in haar juffrouw Lampl en verborg zich achter een krant. De tweede persoon was een jongen van 17 18 jaar die een leege draagmand voor zich had staan. „Nu, heb je goeie zaken gedaan, Peter zoo leidde de vrouw het gesprek in. De jon gen schudde zijn hoofd. „Niet bijzonder juffrouw Lampl. De Maan dag is geen goeie dag. Vrijdags wordt alles veel beter betaald op de weekmarkt wel moet men dan voor dag en dauw op zijn plaats zijn." „Nu, je reist immers naar ik hoor te genwoordig al Donderdags des morgens er heen dan zul je toch wel de eerste zijn „Dat ben ik ook. Ik slaap bij mijn neef Stol, die een winkel heeft vlak bij de markt, en als de eerste klanten komen, zit ik ook altijd al klaar. Verleden had ik veel geluk met mijn peren. De kok van het hotel „Her tog Albrecht" kocht mij alles tegen een goe den prijs af." „Nu, jullie zullen het goed kunnen gebrui ken." „Dat wel. Maar sedert den moord op me vrouw Walker, durf ik haast niet meer door het Grauenegger bosch te loopenhet is toch griezelig als men er aan denkt, dat men ook zoo in alle stilte kan worden afgemaakt." HET TEKORT BIJ DE SPOORWEGEN. Een reclame-campagne. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft eenig reclame-drukwerk doen vervaar digen (een aanplakbiljet en een paar vloei- bladen) waarop de slagzin gebruikt wordt „Een welvarend spoorwegbedrijf ook uw be lang." Als verklaring van dezen slagzin vermel den de vloeibladen„De Nederlandsche Spoorwegen ondervinden door de algemeene crisis een ernstigen terugslag, welke boven dien nog verzwaard wordt door een onge breidelde auto-concurrentie. Vervoer en ont vangsten loopen achteruit zoodat tot het mogelijke en toelaatbare bezuinigd wordt. Vermindering van het vervoer doet de ont vangsten dalen en moet op den duur ten na- deele van schatkist en belastingbetaler leiden tot nieuwe spoorwegtekorten en tot verhoo ging van spoorwegtarieven. Vermeerdering van het vervoer daarentegen doet de ont vangsten stijgen en schept de mogelijkheid tot verlaging der tarieven. Iedere Nederlan der heeft belang bij een goed functionneerd spoorwegbedrijf en bij lage spoorwegtarieven. Het is echter duidelijk, dat de Spoorwegen alleen dan hun taak in het algemeen naar behooren kunnen vervullen, indien zij ge steund worden in hun pogingen, het vervoer van reizigers en goederen te behouden en te vermeerderen." BUITENLANDSCH NIEUWS. RUSSISCHE BOTER. In ilc week van 25-30 April, dus juist na het in werking treden van de boter- contingcnteering, werd nog even 344.7'23 K.G. Russische boter ingevoerd. Van verschillende zijden is toen be denking geopperd of deze partij wel werkelijk vóór den 19den met bestem ming naar Nederland was afgezonden clan wel onderweg plotseling naar. ons land was gedirigeerd, m.a.w. of deze boter, nog wel mocht worden binnen gelaten. Het gevolg is toen geweest, dat de partij werd vastgehouden. Thans is de invoer definitief geweigerd. De toestand in Duitschland. De positie van den ex-keizer. Het Tweede-Kamerlid de heer F. Vos vraagt dc ministers van binnenl. zaken en van buitenl. zaken of hen de geruch ten bekend zijn, dat naar aanleiding van plannen van enkele Duitsche par- t ij o n om i:i Duitschland de monarchie te herstellen, door deze partijen met ilhelm von Ilohenzollern, gewezen keizer van Duitschland, contact is ge zocht Zoo ja, hebben de ministers een on derzoek ingesteld of deze in de pers verspreide geruchten op waarheid be rusten en of het juist is, dat te Doorn of elders in ons land voorbereidselen worden getroffen voor een eventueelen terugkeer naar Duitschland Indien deze geruchten in de pers ge- „Ga weg, je zult toch niet bang zijn Die mevrouw Walker vermoord heeft, was im mers zeker niet uit deze streek". „Dat kan men niet weten ..Ba het was een deftig heer, hier ver vandaan. Mijn man heeft hem immers ge sproken, heb je dan het bevel van aanhou ding niet gelezen, dat nu in alle kranten staat Ik heb extra een blad gekocht, om het voor moeder mee te brengen zij interes seert zich zoozeer voor die moordgeschiede nis. Hier je kunt het lezen Zij gaf der- jongen een krant, waarin een nieuwkeurige persoonsbeschrijving van den man in 't grijs stond. Peter las het en gaf haar het blad hoofd schuddend terug. „Alles goed en wel, juffrouw Lampl, maar ik heb er mijn eigen gedachten over, en voor dat zij den kerel vast hebben, ga ik niet door het Grauenegger bosch." „Je denkt toch niet, dat hij daarin zit „Dat kan men juist niet weten. Het kan immers wel later pas uitkomen, dat er ie mand vermist wordt. En het behoeft ook juist niet iemand uit Grunau te zijn Juffrouw Lampl schoof opeens dichter naast den jongen en keek hem angstig aan.' „Peter wat praat je toch Weet je iets?" Peter knikte. „Ja, juffrouw, ik weet iets en ik wou, dat ik het niet wist." „Maar wat dan in vredesnaam „Luister eens goed, juffrouw Lampl, maar zeg er tegen niemand iets van. U weet wel, ons huis ligt vlak bij het Grauenegger bosch ongeveer een kwartier van het dorp af voor ons huis leidt een voetpad langs de beek van Grunau naar Wildon. Op dien Vrijdagavond wou ik met fruit naar de stad en maakte ik vlak voor ons huis mijn manden klaar. Toen had nog niemand eenig vermoeden van den moord, maar die moet toen al geschied zijn, want ze zeggen immers dat mevrouw Walker tusschen zes en zeven uur vermoord werd." (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1