heel of gedeeltelijk op waarheid berus ten, zijn de ministers dan bereid mee te deelen welke maatregelen door hen zijn getroffen ten einde nakoming te verzekeren van de in 1920 door de Ne- derlandsche regeering afgelegde belofte volgens welke er door haar zou worden gewaakt tegen politieke activiteit van den gewezen Duitschen keizer BINNENLANDSCH NIEUWS. Boerderij op Texeï verbrand. De geheele hooioogst mee ver brand. Maandagavond is door onbekende oorzaak de kapitale boerenhofstede „De Vlijt", in den polder Eierland op Texel, eigenaar en bewoner de heer Zeeman in vlammen opgegaan. De brand, die in de schuur begon, tastte niettegenstaande een stevigen brandmuur, ook het woonhuis aan, dat eveneens geheel afbrandde. Vrijwel niets kon gered worden geheele hooioogst, die in geborgen was, ging verloren Omtrent de oorzaak van derL brand tast men in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. Gevaarlijk spel met jachtgeweer. Negenjarig jengetje schiet zijn, broertje dood in het bijzijn van den vader. Te Maurik ging dezer dagen een landbouwer met zijn jachtgeweer liet veld in, vergezeld van zijn beide zoo tjes. Hij zette het geweer tegen hek om dat te openen, toen een looner er aankwam en even bleef De schuui 45 verdaagd f. van den Dir. v. d. Rijksdienst is bericht ontvgngen dat door het Rijk in de jaarwedde van den agent, der Ar beidsbemiddeling slechts kan worden bijgedragen 40 pCt. van i 300.-; g. verslag van den Keui ingsdienst voor Waren h. van de Gezondheidscommissie te Schagen zijn ontvangen de rekening jS. over 1931 en de begrooting over 1933 iwelke vele jaren bij den heer Bruul in den Anna Paulownapolder is dienst is geweest, is met de zaak wel 1931 aan bekend én alzoo bij 't publiek geen on- worden uitgekeeid bekende,. kosten van 1 De lieer BruuUheeft 26 jaar zijn zaak beheerd en gaat thans tegenover het j. verzoek van nei uemeentebestuur café een nieuvv^woonhuis voor hem o»v> arihapcip betuigen aan bouwen. aanbestc- een nieuw van den Heer S. Jnisting, de Heer G. van Steenbergen te Rotterdam. Concertzaal „Concordia" overgegaan in andere handen. Naar wij vernemen heeft de Heer Jb. Bruul zijn Schouw burgzaal „Concordia" met woonhuis garage en inventaris der concertzaal, en bij de garage behoorende luxe-au to's onderhands verkocht aan den Heer llalfweeg alhier. De heer Halfweeg van i bericht ingekomen dat over de gemeente zal f 3200.— als bijdrage in de ie wegenverbetering j. verzoek van het Gemeentebestuur café van Jisp om adhaesie te betuigen aan bouwen. I «TI het door den Raad dier gemeente ge-| Nieuwbouw. B$* publieke richt verzoek aan Ged. Staten dezer ding van den bouw van provincie om steun voor verschillende burgerwoonhuis voor den Heer C. Jb bedrijven en verlaging der tarieven van Kaan aan de Zwinweg te Den Oever, -...* electriciteits was de Heer P. Ev. Bakker aldaar een dag- r» ra ten. Het oudste zoontje van negen jaar de gelegenheid gebruik te nemen en maakte van om liet geweer weg richtte dit op zijn achtjarig broertje met het gevolg, dat liet schot afging. Het achterhoofd van het ventje werd geraakt. Het jongetje was op siag dood GEMEENTE ANNA PAULOWNA. De Kermis. Als dit nummer onder de nogen van onze lezers komt, behoort de Poldersche Kermis 1932 alweer tot het verledene. Was het de eerste dag schitterend weer, Maandag en Dinsdag liet dat wel wat te wenschen over; regenbuien waren vervelend. Zondag was het buitengewoon druk, en zeker zijn honderden van buiten ge komen, om hier 'n kermisdag mede te maken, liet was zeer gezellig en alles verliep ordelijk en rustig. De verschil lende tenten, zalen en vermaken zul len wel niet te klagen hebben gehad. Maandag hadden de zalen en Chine ma Schinkel het leeuwenaaandeel van 't publiek. De prachtfilm „Ben Hur" was het drukke bezoek in de bioscoop dan ook overwaard. In de zaal van Slik ker oogstte de bekende zanger Willy Derby groote triomfen en in de Dancing Veerburg, café 't Hoekje, enz. was het ook druk en gezellig. De „Waterleiding alleen was Zon dagavond nabij caté Slikker erg lastig toen daar door een lek op het kermis terrein een ware modderpoel ontstond zoo erg, dat de leiding moest worden, afgesloten en direct met graven, om bij het lek te komen, werd begonnen. Zakkenrollers? Tot zijn groote schrik bemerkte de heer K. Zondagmiddag, dal hij plotseling zijn portemonnaie, inhoudende ongev. f 9.-, vermoedelijk door zakkenrollers was kwijt geraakt Breezand. Geslaagd. De jongeh. D. Blaauboer Wz. is overgegaan van de 3e naai- de 4e klasse lloogere Handels school te Den Helder. Openbare vergadering van den Rand der gemeente Anna-Paulowna op Woensdag 27 JuH 1932, des namiddags te drie uur ten Raadhuize. P l N T E N 1. Notulen. 2. Mededeelingcn a. van den lieer G. H. Geerligs is l>cricht ingekomen, dat hij zijn benoe ming tot lid der Plaatselijke Commis sie van Toezicht op het Lager Onder wijs* aanneemt h. de verordening regelende de hef fing van verlofsrecht en de verordening regelende de hel fing van vergunnings recht zijn resp. bij Kon. Besluiten van .7 Juni j.l. No. 37 en van 23 Juni j.1. No.I 77, goedgekeurd; c. bij Kon. Besluit d.d. 14 Juni j.l. Xo. 28 is goedgekeurd de wijziging der verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefonds belasting d. door Ged. Staten dezer provin cie zijn goedgekeurd 1. d.d >29 Juni j.l. No. 155 het besluit tot verlaging van de huur voor een per ceel weiland verhuurd aan C. Wijde- nes Spaans 2. d.d. 6 Juli j.l. No. 76, de op 15 Juni j.l. vastgestelde suppletoire begrooting voor 1931 3. d.d. 13 Juli j.l. No. 77, het op 15 Ju ni j.l. vastgestelde besluit tot af- en overschrijving op verschillende pos ten der begrooting voor 1931 i d.d. 13 Juli jl. No. 75, de op 16 Doe. j.l. vastgestelde suppletoire begroo ting voor 1931; 5. d.d. 29 Juni j.l. No. 196, de op 4 Mei j.l. vastgestelde verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzeke ring 6. d.d. 22 Juni j.l. No. 22# het op 15 Juni j.l. vastgestelde besluit tot het aangaan van een geldleening groot f 20.000. e. Ged. Staten hebben hunne be slissing ten aanzien van het besluit tot aankoop van grond d.d. 13 Juli j.l het waterleiding- en het bedrijf k. door Z.E. den Minister van Finan ciën is genoegen genomen met aflos sing op de voorschotten, ontvangen in gevolge de bepalingen der Landarbei- derswet door J. Blaauboer en N. Kop pel, tot een bedrag van 60 pCt der koop sommen voor verkochte perceelsgedeel ton. 3. Aanbieding der rekening over 1931 4. Voorstel tot gewijzigde vaststelling an de verordening als bedoeld in nri: lid 1, der Winkelsluitingswet 1930, in verband met een daaromtrent ont- angen brief van den Minister van Eco ipmische Zaken en Arbeid. Voorstel om in beginsel te besluiten tot bet verleenen van een bijdrage aan len Anna Paulownapolder in de kos- en van het nemen van een proef met iet terrein van het gedeelte N. Moien- aartsweg van Zandvaart tot Ballast-j aart en van het gedeelte Zwinweg .anaf Kruisweg tot voorbij de school. Vdres van bewoners (van woningen, Ier bouwvereeniging om de buien met f 1.— per week te verlagen. T. Verzoek van J. Paardekooper om ?en voorschot ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet. Wijziging der begrooting 1932 in verband niet daaromtrent door Ged. Staten gemaakte opmerkingen. 9. Voorstel om te besluiten tot het aangaan van verschillende geldleenin- gen. 10. Bondvraag. ANNA PAULOWNA 23 Juli 1982. De Burgemeester, LOVINK. ONS WIERINGERM EERHOEKJE. HET BEZOEK VAN HET BODEMKUNDIG CONGRES BIJ DE TERP. V» DE GROOTE TRACTOR VAN 15 TON. DIE DE GREPPELPLOEG TREKT. GEMEENTE WIERINGEN. Be laagste. Voor het bouwen van ontkleedkamertjes bij de zwemplaats was de aannemer P. Doyes de laagste inschrijver. SUCCES-NIEUWS. Zondag moest Succes 1 naar Schagen om daar te kampen tegen| Helder II. waar de finale-wedstrijd van het Schager-bekertournooi zou worden gespeeld Aan dit tournooi werd door 38vereenigin- gen deelgenomen, waarvan Succes I en Helder II als overwinnaars overbleven en nu tegen elkander moesten kampen, om in het bezit te komen van de schitterende wissel beker, uitgeloofd door den heer P. Trapman. Om ruim 3 uur stellen beide elftallen zich op n brengt Helder de bal aan het rollen. Suc ces heeft het eenigszins geringe windvoordeel. Succes loopt al direct hard van stapel en zit al direct voor het H.-doel een corn wordt genomen en uit een strubbeling voor het doel weet N. Koorn reeds na 4 minuten zijn club de leiding te bezorgen 1—0. Direct hierop weet Helder een gevaarlijke doorbraak te on derscheppen welke op een corner uitloopt, welke echter niets oplevert. Succes is echter laagste inschrijver. Hevig Onweer. Tijdens een kort doch lievig onweer van Zaterdag j.l. sloeg do bliksem in een paal van de bovengrond sclic leiding van het P.E.N. in Polder jaard-Nieuwland. De paal werd ge heel versplinterd. Overige ongevallen hadden gelukkig niet plaats. In den Polder viel veel regen. Bevorderingen. Aan de U.L.O. School te Schagen is bevorderd van de 3e naar de 4e klasse, de jongeheer S. Bakker te Oosterland en aan de R.H.B.S. te Den Helder van de le naar de 2e klas- se de jongejuffr. Truus Bosk.er te Ilip- polytushoef. Rijksveldwacht. Tijdens de a.s. kermis is het politiecorps uitgebreid met vijf rijksveld wachters. J.V.O.-berichten. In verband met kermis staat deze week de gymnastiek stil. De deel nemers aan de reis naar de Texelsche jeugd herberg krijgen nader bericht. Uitbreiding garage Veltman. De hr. A. Veltman, alhier, heeft zijn garage bedrijf met een zeer moderne electr. lijpinrichting uitgebreid. Voor Wieringen is'dit een noviteit. Thans kunnen automobiel- en motorbe zitters hun cylinder-blok hier laten uit slijpen, hetgeen vroeger elders moest geschieden. Het apparaat werkt zeer nauwkeurig en bevat een controle-me ter, welke in honderdste millimeters aangeeft, hoeveel weggeslepen wordt. Wij zien dus weer, dat Wielingen zicli meer en meer aanpast bij de mo derne stadsbedrijven, betgeen toe te juichen is. Wiij wenschen den hr. Velt man veel succes. dG. Politie: Gevonden een vaatje bier. Verloren: een bruine dames porte monnaie. inhoudende eenig' geld en 4 postzegels. Inl. b.d. Gem. Bode. Wat er op de kermis komt Draai molen, luchtschommel Zweefmolen, Tursche schop, Schimmy-trap, Schouw - burgtent, verder ^verptent,- schiettent, ra ihvay sport, vliegbomsporj, hoofd van Jut, lijntrektent, oliebollenkraam, en di ver se.galanterie-,lruit-, suiker- en pa- lingkra,mon. Verder bioscoop» en dans in de be staande zalen en tent van Scheltus. Als liet zonnetje nu schijnt en de por temonnaie gespekt is, wordt de kermis wel weer druk De Molbuisdrainage ploeg, welke over een lengte van 250 M. een houten koker in den grond trekt. De machine is eerst boven een sloot geplaatst, om goed te doen zien. hoe diep de houten koker in den grond getrok ken wordt. De koker is onder in de sloot duidelijk zichtbaar. VERSLAG van den KEURINGSDIENST VOOR WAREN in het keuringsgebied Alkmaar over het jaar 1931, Door dc keuringsdienst werden do volgende waion aan. de consumptie onttrokken ANNA PAULOWNA. 2 K.G. Cacao, 10 pak Zelfrijzend Bak- zeer gevaarlijk en zendt harde schoten, welke meel, 3 K.G. Vermicelli, '21-j K.G. Ge No. jchter door de H.-keeper nog al goed worden weggewerkt. Na 10 min. krijgt Succes een penalty te nemen welke door Rijkers op de bekende wijze in de rechterhoek wordt ge plaatst 20. Nu komt H. weer gevaarlijk op dringen en geheel onverwachts komt de H.-linksbinnen alleen voor de S.-keeper te staan en juist op het moment dat hij wilde schieten weet Jn. Lont hem dit te beletten en loopt deze uiterst gevaarlijke doorbraak wederom op niets uit. H. heeft pech en schiet wederom keihard tegen de lat. Nu neemt S. de bal over en door middel van de midvooi .naakt Succes 30 Helder werkt hard doch door slecht wegwerken en gebrekkig combi natiespel brengen zij er niets van terecht. Aan de andere kant gaat dit heel wat beter. Op verre afstand geeft N. Koorn (Lagendaal9 loorden wij roepen) een vliegend schot op het vijandige doel, de keeper zag de bal goed komen doch niet in staat hem vast te hou den en stompt de bal weg, de bal komt door het groote effect tegen de zijpaal en springt in het doel 40. Hierna weet H. 2 corners te nemen op het S.-doel doch loopen op niets uit. De Succesback Smit maakt een geduchte hens in het beruchte gebied, welke scheids rechter ontgaat. Nu trekt S. wederom ten aanval en Grootemaat weet met een mooi schot de voorsprong nog te vergrooteij 5—0- Direct hierop wordt zelfs het halve dozijn volgemaakt 60. Helder krijgt een mooie kans en wordt door de linksbuiten mooi in geschoten, doch Piet grabbelde de bal van de lijn (uit het doel en werkt het leer weg. Helder appelleert op geduchte wijze doch scheidsrechter laat doorspelen. Hierna gaat' de rust in met een 60 voorsprong voor S. Helder krijgt nu het geringe windvoordeel en trekt direct ten aanval doch struikelt op de S.-achterhoede, welke in beste vorm is. Eenigen tijd is H. geheel uitgespeeld, waar van S. profiteert en haar stand opvoert tot 90. Nu wordt het Helder toch al te erg en valt op geduchte wijze aan en is nu steeds in den aanval en na eenigen tijd weet zij toch de eer te redden 91. Nog is H. niet uitgeput en zwoegt nog steeds voort en we derom wordt Piet in de laatste minuten ge passeerd 92. Met deze stand komt het ein de en heeft Succes I de eer in het bezit te zijn van een prachtige wisselbeker en felici- teeren wij Succes van harte met de behaal de successen. Na de wedstrijd werd aan Suc ces de beker door den Heer Leguit onder ee- nige toepasselijke woorden uitgereikt, Benoeming. Tot hoofd van de school der Ver. voor Christelijk Nationaal Schoolonder wijs te Den Oever is benoemd als opvolger De Molbulsdralnageploeg in zijn geheel. iroogde appelen, 3 K.G. Tarwebloem, 10 pak Havermout, 1 K.G. Boekweiten- meel, 13 pak Zelfrijzend bakmeel, V/> K.G. Griesmeel, 6 pak Zelfrijzend bak meel, 9 pak Havermout, 19 pak Zelfrij zend bakmeel, pak Flikjes, 2l/> pak Havermout, 12 pak Zelfrijzend bak meel, 3' -K.G. Boekweitengrutten, 3 rol letjes Biscuit, 13 onsen Thee, 7 pak Zelfrijzend bakmeel, 4 K.G. Gedroogde pruimen; 1 K.G. gedroogde Abrikozen, 1 K.G. Ajnandelen, 4 pak Zelfrijzend bakmeel en 6 pak Havermout. WIERINGEN. I1- K.G. Havermout, 1 K.G. Grauwe erwten, 1 K.G. Capueljners, 2 K.G. Boekweitejameel, l'uK.G. Druiven, 1 K.G. Gerookte paling, 4 pak Zelfrijzend bakmeel, ll/£ K.G. Krenten, 3 K.G. Grauwe erwten, 1 K.G. Koekjes, 1 K.G. Boekweitgrutten, 1 - K.G Koekjes, 1 - K.G. Griesmeel, 1 K.G. Vermicelli, 1 KG. Boekweitmeel, 10 Kg. Vijgen; 1 K.G. Gedroogde pruimen, 4 stuks Choc. fi guren, 1 K.G. Griesmeel, 3 K.G. Kren ten, 68 stuks CakeSi 2 K.G. Griesmeel, 6 pak Tarwebloem, 2 pak Zelfrijzend bakmeel, 3 pakjes Apiandelpudcjing- poeder en 21/? K.G. Tarwebloem. WIËRINGERWAARD. 2 pakjes Cacao, 3 potjes Mosterd, Vj KG. i Amandelen, 2 K.G. Rozijnen, 2 pak Zelf rijzend bakmeel, 2V> K.G. RoekweRgrut. ten, 2Vo K.G- Havermout en 2 K.G. Krenten. ZIJPE. 1 K.G. Puddingpoeder, 1 K.G Gedroogde pruimen, 21 busjes Cacao, 12 busjes Zwarte Peper, 2 stuks Edammer kaag, K.G. Cocosstaven, K.G. Rumboo- nen, 3 pak Havermout, 7 pijpen Drop, 4 K.G. Boekweitmeel, 5 liter Azijn, 10 liter Gele Azijn, W> K.G. TaaiTaai, 3 pakjes Kindermeel, 3 K.G. Tarwemeel 11 - K.G. Boekweitmeel, 2 K.G. Boek weitmeel, 1 K.G. Havermout, V/o K.G. Roggebloem, 2 K.G. Boekweitmeel, 1 K.G. Boekweitmeel, 9 pak Kindermeel, 2 K.G. Griesmeel, 40 pakjes Thee, 3 KG. Tarwemeel, 3 flacons Piccalilly, 3 K.G. Vet, 2 K.G. Tarwebloem, 2 K.G. Gem. meel, 50 K.G. Tarwebloem, 100 K.G. Ir. Smeding laat 't congres de gewone drainage zien door middel van gewone aar- denbuizèn in 'n greppel gelegd. De hooioogst. Machinaal wordt het hooi op een transportband met pennen, welke door 'n motor wordt gedreven, naar boven dp de schelf gevoerd. Gids Wieringermeer. Bij firma Corn. J. Bosker, Wielingen, is versche- i nen: „Gids van de Wïeringermeerpol- der met uitvoerige beschrijving, vele foto's en groote kaart (nieuwste druk), waarop alle benamingen van dorpen, wegen, vaarten, enz. Deze gids kost i slechts 50 cents en wordt bij iedere boekhandel verkrijgbaar gesteld. Te Slootdorp bij: Wed. Meeuwsen. Rijwielzaak. Men is thans ook begon nen met de bouw van de rijwielzaak van den heer Ëichiter van Coevordem Eigen poststempel. De poststukken op het postkstation werden nog a+t^d voorzien van het stempel „Wieringer meer". Thans echter prijkt het stempel „Slootdorp" voor het eerst op brieven en andere stukken. Middenmeet'. Het eerste gezin heeft zich thans in een der nieuw gebouwde woningen voor vast gevestigd. Wjij Lo pen, dat meerderen zullen volgen, op dat spoedig een gezellig dorpscentra wordt gevormd. Lijst van Aardrijkskundige benamin gen in de Wieringermeer. Wieringermeer, N.W. Polder, Het droogge legde zeegebied droeg dien naam. Polderafdeeling. Het Hooge Land, Polderafdeeling I. Hierin zijn de hoogste gedeelten van den polder ge legen Het Oude Land. Polderafdeeling II, hierin is het voormalige land gelegen Het Nieuwe Land. Polderafdeeling III. in tegen stelling met afdeeling II Het Lage Land, Polderafdeeling IV, hierin ligt het laag6te land van den polder. 3. Dorpen. Wieringerwerf. Poldercentrum, gelegen bij De TerpRobbenoord, Bevolkingskern K.. gelegen nabij de RobbenplaatHaukesslui§,. Eevolkinskern A., gelegen nabij de sluis van dien naam Ulkesluis, Bevolkingskern B., ge legen nabij de sluis van dien naam, terwijl hier vroeger het Ulkediep was; Oostwaard- Bevolkingskern C., gelegen bij de voormalige Waardgronden Oostgroet, Bevolkingskern D., gelegen ten noordoosten van den Groetpol der Nieuw-Gawijzend, Bevolkingskern E.. rabij het voormalige dorp Gawijzend Nieuw Almersdorp. Bevoikingskern F., gelegen bij het Almersdorperzand en het voormalige dorp van dien naam Lagerdoes, Bevolkings kern G„ In tegenstelling met het nabij gele gen Opperdoes Slootdorp, Bevolkingskern L., in verband met de voormalige geul „De Sloot" Mididenmeer. Bevolkingskern M., ligt ongeveer in het midden van den polder Ou de Zeug, Bevoikingskern H., gelegen bij de haven van dien naam West Zeug, Bevol kingskern O., gelegen bewesten Oude Zeug Wagendorp, Bevolkingskern N., gelegen aan: het einde van de geul „Het Wagenpad." Wordt vervolgd in 't volg. nummer. Tarwebloem, 15 K.G. Tarwebloem, 10 K.G- Koekjes, 6 K.G. Taai-Taai, 1 K.G. Koekkruiden, 21 -_» K.G. Chocoladewer ken, 3 K.G. Koekkruimels, 20 K.G. Brood en 29 pak Zelfrijzend bakmeel. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 25 Juli 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 79 Vette koeien f 140 f 280; 23 Vette kalveren f 30 - f 120 vette kalveren p. kg. f 0.50 a fl.01; 32 Nuchtere kalv. slacht f 4 a f 14; 751 Vet te varkens zware per K.G. 27 a 33 cent en zouters 28 a 30 ct. Handel redelijk, DE KAASMARKT. Alkmaar, 22 JuH 1932. Op de Vrijdag gehou den kaasmarkt waren aangevoerd 82 stapel: wegende 152000 K.G. kaas, waarvan de prij zen als volgt Fabriekskaas 48 stapels Kleine f 20 4 stapels Commissie f 20 Boe renkaas 14 stapels Kleine f 20 16 stapels Commissie f 22. Alles met rijksmerk. Handel matig. Aanbesteding. Op Woensdag 24 Au gustus a.s. 's voorin. 11 uur zal dooi* den directeur-generaal der Zuiderzee werken te Den Haag worden aanbe steed: het afwerken van oevers en het maken van boordvoorzicningen langs het hoofdkanaal van de IVde afdeeling van de Wieringermeer (Hoekvaart.)., Raming f 48.000. houden Graanmarkt waren in totaal 70 H.L.'s aangevoerd, als 47 H L. gerst f 6 a 6.50 11 H.L. haver f 6 a 6.25 8 H.L. boonen, w.o. duivenboonen f 12 1 H.L. blauwmaanzaad 1 H.L. diversen en 2 H.L. erwten, w.o. grauwe erwten f 5 a 10 Alles per 100 K.G. Handel stug. DE GRAANMARKT. Alkmaar, 22 Juli 1932. Op de Vrijdag ge- GEMEENTE ZIJPE. OUDESLUIS. Als een bijzonderheid deelen wij mede, dat bij de 1.1. Zater dag te Schagerbrug gehouden verlo ting van de verecniging tot bevordering, van de Paardensport, de heer W. -Slik ker Cz. alhier, niet minder dan 35 prij zen \u zijn verkochte loten had.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2