■Mheemn-baai ECHTE FRIESCHE ^p|^j]3^g^^^^^ 20-50ü.perons rcJuz/t U uwüctn vmi aenct-f onderzoeken, welk onderzoek het reeds door den controleur vermoede bedrog bevestigde. De pseudo-lijder aan maze len moest alle plaatsen betalen van het compartement, waar hij plaats geno men had en ook nog een boete Schoonzuster van den ex-keizer zwaar gewond. De weduwe van prins Heinrich van Pruisen kwam van een bezoek te Doorn bij haar zwager, den ex-keizer, terug naai- haar woning te Holstein. Do au tomobiel moest bij het ontmoeten van een andere auto in de schemering sterk worden geremd en sloeg over den kop. De prinses en haar hofdame wer den zwaar gewond. Twaalf oude paarden als erfgenamen Een Hongaarsch landeigenaar heeft zijn erfgenamen een onaangename ver rassing bereid. Na zijn dood bleek hij zijn aanzienlijk vermogen aan zijn 12 oude paarden te hebben vermaakt. De vereeniging voor dierenbescherming heeft het recht, als een van deze paar den dood gaat, dit door een ander oud paard te vervangen. Van het filmfirmament. Maurice Chevalier gaat echt- scheiden. Vrijdag heeft Maurice Chevalier te Parijs maatregelen getroffen voor een echtscheiding. Twee advocaten ston den hem daarin bij. Zijn vrouw ontmoette hij op het tooneel. Haar speelnaam is Yvonne Val lée. Zij werden partners en traden in cabarets op. Hun verhouding werd als een ideale gekenschetst. Schijn heeft blijkbaar ook hier bedrog gepleegd. Niettegenstaande beiden het den laat- sten tijd druk gehad hebben met de in richting van een nieuw landhuis in Frankrijk, komt nu het plotselinge be richt, dat zij met wederzijdsch goed vinden zullen scheiden. Zij hebben el kaar beloofd, voegt Reuter er aan toe, dat zij goede vrienden zullen blijven Zij willen alleen maar vrij zijn, zooals voorheen. een welriekend water. Een der Londensche schouw hu/gon London Pavilion, heeft iets nieuws be dacht, vertelt de N.R.Crt. Langs het bal con is een groote pijp met fijne gaatjes aangebracht waardoor men welrïeften de wateren de zaal in laat stuiven Rij iedere handeling op het tooneel Kiijgt men een bijpassende odeur. Zoo slaat men twee vliegen in één klap, men houdt de lucht zuiver en men brengt de menschen in de goede sfeer voor 't ge nieten van het vertoonde. I)e vraag is nog maar welke odeurs men in de zaal moet werpen. Smaken verschillen en zijn vaak afhankelijk van opvoeding en beschaving. Men overweegt daarom in het Pavilion twee verschillende lucht jes tegelijk te verspreiden, een voor de „voorname" bezoekers beneden en pen voor de „galerij". De veelbeproefde schouwburgdirectie heeft nog andere zorgen gehad voor zij haar sproeiappa raat in werking stelde. Zij moest odeurs vinden, die onontvlambaar waren. Zij verzekert daarin geslaagd tc zij i. Niet alleen het publiek mag van de geurtjes genieten. Ook in de kleedka mers zijn sproeiers aangebracht om de artisten in de gewenschte sfeer te brengen. Een gestolen kind na zeven jaren weergevonden. Zeven jaar geleden wandelden twee kinderen te Lodz, in Polen, op den weg nabij het huis hunner ouders. Ze ont moetten een vrouw die aan het oudste kind zegde hun moeder te gaan roepen Het knaapje verliet zijn twee-jarig broertje en wanneer hij met zijn moe der terugkwam was dit laatste met de onbekende vrouw verdwenen. De Poolsche justitie stelde een onder zoek in doch men kon de kinderroofster niet ontdekken. Enkele weken geleden vernam de politie-commissaris van Lodz dat in Noord-Frankrijk wonende Polen wis ten waar het kind zich bevond. Na tal van opzoekingen en nasporingen werd de knaap, die thans negen jaar oud is te Brussel weergevonden bij een vrouw Maria Maroschkina genaamd. Het kind is thans reeds bij zijn ouders te ruggekeerd. M. Maroschkina beweerde eerst dat het jongetje haar was toevertrouwd door een zekere Lina Wiezorck, ook genoemd Winogrodow, die thans in een Nederlandsche gevangenis vertoefde, doch vroeger te Parijs woonde. De man der vrouw, L. Wiezorck, zit thans te Parijs gevangen wegens diefstal van een portefeuille. Zij was evenwel ver plicht tenslotte tc bekennen dat zijzelf liet kind gestolen had. Het werd her kend aan een moedervlek. Maroschkina had het kind geroofd om het tot stelen op te leiden. Het slaagde er reeds uitstekend in, zijn „pleegouders" bij het beroeps-zak kenrollen bij te staan. Zoo kon het kind op meesterlijke wijze een aanval van stuiptrekkingen voorwenden, ge volgd dooi- wild gehuil en het kreeg die „crisis" steeds in een of ander groot warenhuis, waar dan iedereen rondom hem kwam staan terwijl zijn „pleeg ouders" dan naar hartelust konden „werken". HET ZEE VLIEGTUIG DEK TOEKOMST. Het is duidelijk, dat vliegtuigen, welke er op berekend zijn, den oceaan over te steken „Zeevliegtuigen" moeten zijn, d.w.z. vliegtui gen, die een kiel bezitten of op drijvers kun nen landen en startten van de watervlakte. Uit een oogpunt van toekomstverkeer heb ben de landvliegtuigen, die als een soort „bravourstukje" den oceaan oversteken, niets te beteekenen, wanneer het aankomt op „safety first" bovendien zijn bij deze toch ten, waarop tusschenlandingen onmogelijk waren, de machines zóó geforceerd, dat zij zelfs niet in de geringste mate voldoen aan de bepalingen, welke men in het belang van een geregelden en veiligen verkeersdienst in het leven zou moeten roepen. Eén vergroo ting van het vliegvermogen van landvliegtui gen tegenover watervliegers is niet aan te nemen de record snelheid der watervlieg tuigen ligt tegenwoordig zelfs boven die van het landvliegtuig. Iedere nieuwe aërodynamische of statisti sche verbetering en iedere vooruitgang op het gebied van den bouw van motoren ko men het watervliegtuig even sterk ten goede als het landvliegtuig. Volgens onze meening zal het zee-vliegtuig voor de groote vaart een vliegtuig met cen trale boot, een zoogenaamde „vliegboot" zijn! Toonaangevend voor de keuze der vliegtui gen, die in aanmerking komen, zullen de economische bruikbaarheid en de veiligheid zijn. De bemanning van een vliegtuig, dat duizenden kilometers over zee moet afleggen, zal steeds uit minstens 6 man moeten be staan 2 piloten, 2 telegrafisten en twee mon teurs, waarbij de radiotelegrafisten tegelijker tijd navigatie-officieren zijn, daar zij toch door middel van den peildienst steeds de positie van het vliegtuig bepalen. Dat is het volstrekte minimum. Dat de kos ten van dit personeel alleen niet gedekt wor den door het vervoer van twee of drie pas sagiers, ligt voor de hand. Verhoogt men het aantal passagiers met het tienvoud hiervan, dan behoeft men de bemanning in verhou ding slechts veel geringer te vergrooten, b.v. tot 10 man. De kosten der bemanning in ver houding tot het aantal passagiers zullen per passagier ongeveer 1/5 bedragen. Dezelfde beschouwing kan men ook hou den ten opzichte van het verbruik van brand stof en de slijtage van het vliegende vervoer middel. Steeds zal men bemerken, dat rende ment slechts mogelijk zal zijn, als de kosten verdeeld kunnen worden over een flink aan tal passagiers. Het benoodigde aantal passa- gires, namelijk 2030, bepaalt dan tevens, tenminste voor een vliegduur van 10 of meer uur, de afmetingen van het hedendaag- sche vliegtuig, wil men tevens voor de passa giers nog over het noodige comfort en vol doende veiligheidsmiddelen beschikken, het geen ook nog vrij veel plaatsruimte vereischt. De veiligheid op zee vereischt zeewaardig heid van de vliegboot, bescherming van den propellor, bescherming van de draagvlakken en de buitenste deelen, een uitstekenden be richtendienst, plaatsruimte genoeg voor ge makkelijke bediening, mogelijkheid van mee nemen en gemakkelijk uitzetten van reddings booten. Verder het gemakkelijk bereikbaar zijn van alle deelen van het voertuig, de be gaanbaarheid, inwendig en uitwendig, van de vleugels en van de boot, de mogelijkheid tot het opslaan der brandstoffen op plaatsen, die ver van den motor zijn afgelegen, de verst strekkende maatregelen tegen brand gevaar enzoovoorts. Aan deze eischen nauw verbonden zijn natuurlijk weer groote afme tingen, zooals b.v. bij de DO-X. Men kan zich nu eenmaal niet in een notedop op den oceaan wagen. VAARWEL! Als een droeve somb're mare Ging het nieuws door Nederland Cisca Kremer overleden, 't Lijk gevonden aan het strand. Arme Cisca, als Merijntje -- Heb je duizenden ontroerd Wie heeft niet een traan gelaten Als jouw stuk werd opgevoerd Iedereen die jou zag spelen Heb je stom verbaasd doen staan Opgetogen, vol bewond'ring Liet je ons naar huis toe gaan. Nogmaals willen wij je danken Voor betgeen je hebt gedaan, Noode zullen we je missen Te vroeg ben je heengegaan. Dierbaar ben je ons geworden Ojn je kostelijke spel Nooit zal Holland jou vergeten, Goede reis, vaarwel, vaarwel dV BINNENLANDSCH NIEUWS. OUDE MAN DOODGESCHOTEN. Onbeheerschte daad van een slager, die in woede ontstak. Dader meldde zich bij de politie Woensdagavond heeft een 23-jarige slager te Schaesberg met een H-volvcr zijn 62-jarigen knecht in een vllaag van woede doodgeschoten. Tegen halftwaalf stond de slager in de Hoofdstraat voor zijn slagerij, toen zijn oude knecht thuiskwam. Deze be- gaf zich naar de keuken, waar de vrouw van den slager vertoefde. Even later hoorde de slager hulpge roep van zijn vrouw. Hij begaf zich on middellijk naar binnen en zag, dat de knecht zijn vrouw vasthield. Hierop ontstak hij dusdanig in woc de, dat hij blindelings een revolver nam, die op een kastje lag en twee scho ten op den knecht loste. Te voren had de knecht, die den slager hoorde, ko men, de vrouw losgelaten, die dadelijk toen naar boven was gevlucht. Een der schoten, die de slager op zijn knecht afvuurde, ging door het hart, zoodat de man onmiddellijk dood neer viel. De slager heeft zichzelf, toen hij ge kalmeerd was, bij de politie te Schaes berg aangemeld, waarna hij in het arre stantenlokaal werd opgesloten. De da der is 23 jaar oud en staat als zeer op passend bekend. Hij verklaarde in een hevige gemoedsstemming tot zijn daad te zijn gekopien. De knecht had de vrouw bij de worste ling gewond.. Hij verkeerde onder den invloed van sterken drank en stond overigens niet gunstig bekend. Gevecht in de Gemeenteraad van Rotterdam. De heer Reuderink krijgt gelegen heid in derden termijn liet woord te voeren over de weigeringen voor ver gunning tot het houden van pieetings .•li demonstraties'. Hij betoogt, dat als hij zoo'n macht achter zich had als de soc.-dem. dat hij zich niet van de straat zou laten ja gen.. De heer v. Burink Dan was je al lang wethouder De heer Reuderink Houd je mond fascist De heer v. Burink Schelden is een bewijs van zwakte. De heer Reuderink Je bent geen Marxist meer maar een „marklist". Op het fascistisch betoog van den heer Burink wil spr. overigens niet in gaan. De heer Menist spreekt eveneens en kele woorden in derden termijn. Dc heer v. Burink wil een paar op merkingen in zijn nieuwe functie van fascist zooals de heer Reuderink hem heeft betiteld, 't Is bewezen in Duitseh- land zegt spr. dat het communisme het doorgangshuis is en de beste voe dingsbodem voor hei fascisme. Doe kan een communist in zijn een tje een interpellatie aanvragen in de veronderstelling den verlegenwoordi- ger van het kapitalistisch gezag te overtuigen De heer Reuderink heeft mij daar straks uitgescholden, zooals hij het in dc communistische partij al aardig heeft geleerd. Maar dan moet hij niet zoo verontwaardigd doen als de lieer De Zeeuw zijn spreken met het blaffen van een hond vergelijkt. Dan moei hij niet opspringen alsof hij den lieer De Zeeuw te lijf wil gaan en niets doen. De heer Reuderink mompelt iets. Een volkomen vechtpartij. De heer v. Burink herinnert er dan aan, dat hij den heer Reuderink eens een tik heeft gegeven, waardoor deze een week ziekteverlof moest hebben. Dc heer Reuderink: Wil jü nou ook eens zoo'n tik hebben Meteen springt hij op uit zijn stoel op den hoek van een rij om den heer v. Burink, die vlak voor hem zit, te lijf te gaan. De heer v. Burink, die met zijn rug naai- den heer Reuderink stond te spreken, voelde hpt gevaar aankomen en zette haastig met twee banden zijn bril af, waarna hij door het uitsteken vail zijn armen den heer Reuderink op een afstand trachtte te houden. De heer Reuderink g$f een tik en opeens w aren de twee lieeren in een verwoed gevecht gewikkeld in het gangpad tus schen de rijen stoelen en lessenaars. Men sloeg en stompte elkaar in het ge zicht, -- het kletéte terwijl in de Raadszaal opeens een hevige opschuding hecrschte. Vechtend en boksend had de heer v. Burink zijn tegenstander achter uit gedreven, terwijl de heer Menist zich tusschen de vechtenden trachtte in te dringen. De heer v. Meggelen vat te den heer v. Burink in zijn kraag, doch desondanks hieven de kemphanen doorvechten en men Hoorde duidelijk de klappen raak neerkomen en opge wonden en pijnlijke kreten uiten. Op eens zag men den heer Reuderink ach terovervallen in een van de armstoelen :met den heer v. Burink op zich. In deze houding ging het gevecht nog even voort. Inmiddels waren de boden en ver scheidene Raadsleden toegeschoten, wfen het na veel moeite gelukte do vechtenden te scheiden en met ver eende krachten en door jiu-jitsu-grepon in bedwang te houden. In deze houding bleven dc vechters bazen elkaar nog uitschelden. De heer v. Burink kon daarna weer op zijn ze tel plaatsnemen, waar de heer Verheul hem trachtte te kalmeerén. De heer Reuderink bleek na het ge vecht leelijk toegetakeld. Zijn opge zwollen, verhit gezicht maakte een somberen, beklagénswaai'digen indruk Hij bloedde uit zijn mond doordat drie tanden waren losgeslagen. Tevens wreef hij voorzichtig aan een pijnlijk oog. Zijn bril was stuk. De heer v. Burink, ofschoon kleiner van postuur dan den forschen communist, w as er met enkele schrammen vrij goed afgekomen. Op zijn kalen schedel zag men intusschen een vurigen schram. Tevens was hij in een vinger gebet?n. Heftig zat hij in zijn zetel met veront waardiging te betoogen, dat de heer Reuderink was begonnen. Bij het begin van het gevecht had de voorzitter direct haastig dc vergade ring geschorst, de tribunes waren ont ruimd. ONS W1ER1NGERMEERHOEKJE. Nieuwe bewoners. In de loop der vol gende week zullen zich wederom 29 gezinnen te Slootdorp vestigen. Flinke kerels. Dinsdagmiddag kwa men te Slootdorp 45 fietsers aan, die 's morgens vroeg reeds vanaf Leeu warden waren vertrokken, en de rit over afsluitdijk en Wieringen naar hier hadden gemaakt. Aanvankelijk waren er 70 deelnemers, maar 25 hadden 't onderweg opgegeven. Ook bezochten ze nog Middenmeet- en De Terp. Grcol ongerief. Groot ongerief onder vonden Dinsdagavond de bewoners van Slootdorp door plotselinge afsluiting van de waterleiding. Vele huisvrouwen konden zelfs het avondeten niet be reiden. Waarom dit nu vooraf niet even ken baar tc maken per bekkenslag of zoo iets, dat is toch heusch zoo'n werk niet PROVINCIAAL NIEUWS. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. 3-jarige voorbereidende cursus. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar N. van Balen Blanken Anna Paulowna, S- Beers, M. Beers, M. Boendermaker, J. Boon, C. Bouhof, M. v. d. Broeke, C. Claus, M. de Gier, G. Giltjes, A. de Graaf, M. la Grange, A. Greuter, H. Haak, C. Hakkert, W. Harms, A. v. Meinineen Klinkert, W. Hessels, C. Heydenrijk, T. Jas, A. Jongman, A. Jordens, R. Kraan, J. Leistikow, R. Leistikow, G. Lont, Wieringen, E. van Menen, M. Meyer, N. Nieuw land, S. van Nimwegen, W. Nijveld. J. van Pelt, W. van Poelje, H. Polier, C. Portegijs. A. Pijl, J. Raat, G. Rump, D. Schrander, N. Si- rach, D. Smink, Ali Smit, Annie Smit, J. Smit Texel, V. Smit, M. Tromp, G. van Twui- ver, M. Verfaille, W. Verhage, G. Vinke, E. Visser, Wieringen, H. Vlas, M. Wiggerts, M. de Wit, A. Woud, J. van Zandbergen, M. van Zandbergen, T. van Zandwijk, T. Zwolsman. Niet bevorderd 4. Bevorderd van het 2e naar het 3e leerjaar: A. Bakker, J. de Beurs, J. Blaauboer Anna Paulowna, J. Boendermaker. B. ter Bruggen. A. Bruyn, D. Citteur, N. Dito. S. van Dok, N. van Garderen, J. Geerligs Callantsoog, J Geus, M. de Groot, M. de Haan, C. van Ham Wieringerwaard, D. Harder Anna Paulowna, E. Heydanus, K. Hoornsman, J. Jongman, J. Kater Wieringerwaard, E. Kerckhof. T. Klok, C. v. d. Kolk Wieringerwaard. C. v. d. Laaken, C. London, A. Moorman, D. Muntje- werf Anna Paulowna, D. Pauli, T. Postmus, A. Rooker, J. Schmidt, R. Smak, E. Smid, C. Smink, G. van Vliet, J. de Vries, A. Wai- boer Anna Paulowna. Niet bevorderd I. Het getuigschrift werd behaald door G. Agema, J. Agema, M. Bak, F. Been, W. v. d. Berg, A. van Ee, C. Esseveld Breezand, M. Gaakeer, L. Greeuw, N. Groot, N. v. d. Hert, A. Heyblok, J. Hoveling, J. Kruk, A, Krul, J. Maternum, C. Minnes Wieringen, D, Schoonenwolff, W. Smit, A. Stenekes, E. Veld man, N. van Wolferen. Herexamen 2. Aan 1 leerlinge kon hetgetuigschrift niet worden uitgereikt. Opleiding Costuumnaaister. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar E. Beek, C. Borcherding, A. Bruin, A. Hop pe, G. Minneboo, A. Polling, T. Schraa, J. Verschoor, H. Vil. Voorwaardelijk bevorderd 1. Niet bevorderd 2. Het diploma werd uitgereikt aan L. Boo gaard, T. Kromhout v. d. Meer, D. Schermer W. Sieben, C. Speyer, A. Valkhoff. Aan I leer linge kon het diploma niet worden uitgereikt, Opleiding Huishoudster Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar. D. Grünwald, L. Grünwald, C. Kokelaar, T. Kreuger, A. Kruik, J. van Noorden, F Paap, N. Strobel, N. Tiessen Texel. Niet be vorderd 3. Het diploma werd uitgereikt aan C. E. Annes, B. H. T. Griek, H. Polak, C. G. v. d. Roost, T. Stoll, J. Tauber Anna Paulowna, A. de Vos van Ewijcksluis. Aan 1 leerlinge kon het diploma niet worden uitgereikt. Echtpaar over het Marsdiep gezwommen. Het echtpaar Bogert, uit Den Ih I- cler, meklt de Heldersche Crt. is Maan dagavond van Kaaphoofd te Den IL I- der vertrokken om over het Marsdiep te zwemmen. Omstreeks half tien kwam het zwem lustig paar te Texel aan. Beiden gevoel den zich nog kiplekker en waren zicht baar voldaan over hun prestatie. Met de vlet, die het echtpaar gevolgd had, gingen zij naar dc vastewal terug Tex. Crt. Duitsche Kanovaarders. Zaterdagavond kwamen twee kano vaarders uit Keulen te Texel in de ha ven. Ze waren des morgens uit Alk maar en des middags om vijf uur van Den Helder gegaan. Om Half negen ar riveerden ze hier. Ze zouden op Texel overnachten (een tent hadden ze aan boord) en dan naar Vlieland gaan. Het moge een mooie sport zijn, ons lijkt het vrij gewaagd met zoo'n rank bootje de zee over te steken. Men meldt nader De Duitsche kanovaarders zijn Zon dag naar Vlieland overgestoken, na bij len heer Buijs, van de vuurtoren, een koppie te hebben gedaan Het plan was via Vlieland naar Harlingen te gaan. Daar zouden zij de trein naar Keulen nemen. De opvouwbare kano zou in de rugzak worden gestopt. Ge middeld legden ze tien K.M. per uur af Een merkwaardige tocht, wanneer men bedenkt, dat de jongelui z& wa ren plm. 120 de Rijn afkwamen en via 't IJ, N.-Holl. Kanaal, Marsdiep, Texelstroom en Eierl. Gat Vlieland be-' reikten Tex. Crt. Ook de „Oudjes" bezoeken het „Nieuwe". Dinsdag bracht een file au to's met ouden van dagen van Medem- bljk een bezoek aan de Wieringermeer. Dat de oudjes genoten bij alles wat zij zagen, behoeft zeker niet gezegd te wor den. Schoolfeest Thans is liet vacantie voor de kinderen in de Wieringermeer. Maar als deze voorbij is, en de nieuwe school wordt in gebruik genomen, krij gen de kinderen dan ook een feestje Overal toch krijgen de kinderen ieder jaar hun schoolfeest, of school reisje. Zou het niet mogelijk zijn, om voor de kleinen hier ook een reisje te orga- liseeren, b.v. naar Bergen of Schoorl Auto-s wil men wel disponibel stellen doch wie zet er de schouders onder, om een en ander te organiseeren De kleinen hebben het wel verdiend Kermis te Wieringen 1932. De Burgemeester van Wieringen maakt bekend, dat het sluitingsuur der tapperijen te Hippolytushoef gedurende de kermis 1932 vanaf Donderdag 28 Juli tot en met Maan dag l Augustus voor alle dagen zal zijn 's nachts twee uur van den volgenden dag. De tenten, kramen, caroussels enz. moeten 's nachts op hetzelfde uur als boven is aan gegeven, gesloten zijn. Op Zondag 31 Juli zullen tenten, kramen enz. tot 's namiddags half vier gesloten moe ten zijn. In de tapperijen wordt dien dag tot dat uur geen dansmuziek gemaakt. Straatmuzikanten en liedjeszangers mogen 's middags na drie uur buiten de kom van Hippolytushoef en na "zes uur binnen die kom niet zingen of muziek maken. De Burgemeester voornoemd, P. KAAN, Lo.B. Winkelsluiting en venten tijdens kermis. In verband met de kermis wor den belanghebbenden er aan herinnerd, dat volgens de winkelsluitingsverordc- ning de winkels in de kom van Ilippo* lytushoef op dc kermisdagen voor hei publiek gesloten moeten zijn tusschen 2 en 5 uur voormiddags. Dit wil dus zeggen, dat de winkels 's nachts tot 2 uur open mogen zijn. Op den Zondag moeten de winkels gesloten zijn tot 's-middags half vier. Voor het venten in de kom van II.-Hoef gelden dezelfde bepalingen. Zondags echter niet toa aanzien van geringe eetwaren. Aanbestedingen. Op 26 Juli zijn ten Raadhuize door Burgemeester en Wet houders de volgende aanbestedingen gehouden t*1 I. aanleg gedeelte rioleering in de Elft. Ingekomen zes inschrijvingen. Ge gund aan D. en S. Lont voor f 1.34 per M. riool, f 17.95 per straat kolk en f 30 per schepput II. Schilder- en behangwerk onder wijzerswoning Oosterland. Ingekomen vijf inschrijvingen. Gegund aan Jb. Lont Pz. voor f 265.-- binnenwerk en f 50.-- buitenwerk III. Schilderwerk O.L. School Elft en Waaggebouw. Ingekomen vier in schrijvingen. Gegund aan Gebr. N. en J. Lont voor f 200.-- schoolgebouw, f 30, waaggebouw. Bouw kleedlokaaltjes. De bouw varr ccnige kleedlokaaltjes bij de zwemge- legenhcid te De Haukes is na onder- handsche prijsopgaven opgedragen i lan P. Doves te Westerland. Benceming schoolhoofd Oosterland. De voordracht aan den Raad voor deze benoeming luidt als volgt 1. J. Lammes te Amsterdam 2. H. .1. C. van der Snoek te Middel burg 3. II. O. Nuijs te Winterswijk. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKINGEN. VERLOREN GERAAKTE TORPEDO. De Burgemeester van Wieringen maakt bekend, dat in de Texelstroom bezuiden Oude Schild een ongeladen torpedo van de marine is verloren gegaan. Voor het vinden en terugbrengen der tor pedo binnen veertien dagen wordt door den schout bij nacht, commandant der marine, een premie van f 300,uitgeloofd en voor het later vinden en terugbrengen een premie van f 150. Wieringen. 26 Juli 1932. De Burgemeester voornoemd, P. KAAN, Lo.B. Rechtbank te Alkmaar. Het gemeen tebestuur van Wieringen heeft adhae- sie betuigd aan het protest van de ge meente Alkmaar tegen de voorgenomen opheffing der Arrondissementsrecht bank. Ontvreemd. Uit de smederij van den heer P. Kreijger zijn j.1. Zondagavond of nacht 2 Gazella-rijwielen ontvreemd welke aldaar gestald waren en wel een van den heer Jac. Sz. Mulder en een van den heer Th. Boersen Jr. Van de vermissing is aangifte bij de Brigadier der Rijksveldwacht gedaan. Geslaagd. Te Den Helder slaagde voor het einddiploma Vakschool voor meisjes de jongejuffr. Cath. A. Minnes. II.-Hoef. Benoemd. De heer C. D. Godefroij en- echtgenoote te Oosterland zijn benoejnd tot weesvader en moeder aan het Ncd. Herv. Weeshuis te Schagen. Do heer Godefroy is thans beambte bij de M.U.Z. alhier. Herkozen. J.1. Dinsdag werden tof Iloofd-ingelanden van het Heemraad schap Wieringen herkozen de aftreden de leden de hoeren Jb. Mz. Tijsen, S. Sz. Snooij en J. C. Kooij. V.V.M.P.-NIEUWS. V.V.M.P. speelde Woens dagavond haar zesde jubileumwedstrijd en wel te Petten tegen P.S.V. Na een spannende wedstrijd wist V.V.M.P. wederom te winnen. Met rust was de stand 21 voor Petten, doch na de rust wist V.V.M.P. ondanks het uitvallen van de rechtsbinnen waardoor V. met tien man verder moest spelen de achter stand in een 43 overwinning om te zetten.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2