WIERINGER COURANT TWEEDE BLAD VRIJDAG 29 JULI No. 59. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna-Paulowna 09 Woensdag 27 Juïi 1932, des namiddags te drie uur ten Raadbuize. Voorzitter Burgemeester Lovink. Secretaris den heer Keijzer. Alle leden aanwezig. De Voorz. opende de vergadering en heette de heeren welkom, waarna hij het woord Zondagen op Kleine Sluis met melk gevent wordt. Smit vraagt of de barbiers ook hun zaak om 8 uur moeten sluiten Voorz. Ze moeten volgens de arbeidswet hun Kapperszaak sluiten. Kuiken Wij hebben laatst zitten te kib belen over sluiten en nu is dat weer 't geval. Mogen ze dan niet tot 9 uur open blijven Voorz. Ja, ja. Winkel open hebben, of ar beid in een winkel, is niet hetzelfde. 5. Voorstel om in beginsel te besluiten tot het verleenen van een bijdrage aan den An- gaf aan den Secretaris tot het lezen der no- na Paulownapolder in de kosten van het ne- tulen der vorige vergadering, welke werden men van een proef met het teren van het goedgekeurd (gedeelte N. Molenvaartsweg. van Zandvaart Naar aanleiding van de notulen zegt de tot Ballastvaart en van het gedeelte Zwinweg heer Dekker Mijnheer de Voorzitter, U zei-1 vanaf Kruisweg tot voorbij de school, de in de vorige vergadering dat ik mij wel Voorzitter wij kunnen alleen met deze gerust kon stellen omtrent eventueele veria-proefneming meegaan en kan de percentage gingen van het Burg. Armbestuur, maar er door B. en W. worden vastgesteld verder zijn nu toqh uitkeeringen verlaagd geworden kunnen wij geen enkele toezegging doen. tot zelfs 1 3 dit is voor mij geen geruststel- 1 Kuiken. Ik heb alles op met de wegen, ling. Voorz. We zullen dit wel weer regelen. Onder dankzegging aan de Secretaris wer den de notulen goedgekeurd. Punt 2 Mededeelingen (x'eeds in vorig num mer geplaatst.» Bij letter h. vraagt de heer Smit, of de ge zondheidscommissie al is aangeschreven over het huis in den Schorweg. Voorz. Neen, dit is nog niet gedaan. Nadat nog eenige inlichtingen werden ge- gegeven, werden de mededeelingen van a tot ie voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelde nog mede. dat er be richt was ingekomen van Ged. Staten dat de bemoeiingen van tuin- en akkerbouw voor rekening van Prov. en Gemeenten komen. B. en W. hun standpunt is in deze om de rente ondergebracht te zien in de Prov. kas en als de toestand beter wordt deze weer 30 Vr op de Gemeenten verhaald. Verder een schrijven van Centr. Zieken huis Alkmaar een wijziging te brengen in de tarieven. Aldus werd goedgevonden- Bericht van het Polderbestuur en Heem raden inzake aankoop door de Gemeente van de Boezem, waarvoor de prijs werd gevraagd van f 20.000. Voorz. had naar aanleiding van deze prijs gevraagd aan den Secrataris of hiei'in ook een typfout zou kunnen zitten, maar dat was niet het gevalhet bedrag was f 20000. Ik vind het noemen van zoo'n bedrag, dat daar toch nog wel een lichtpunt in zit in een tijd als alle landerijen lager in piïjs zijn n.1. dat Heemraden, die bijna alle landbou- wers zijn, alle optimisten in deze zijn, zoodat Dijkgraaf en Heemraden toch gelukkig een goede kijk op den toekomst hebben. De Heer Kuiken. Deze koop zou toch met het oog op de werkverschaffing gedaan wor den. Voorz. Zeer zeker. Dekker ik ben van meening, dat dit een prachtstuk voor wei'kverschaffing zou ge weest zijn, maar ze willen het zeker niet verkoopen. Voorz. 't Is te hoog in prijs en dan is er nog een verzoek ingekomen van J. v. Nu land om vermindering van schoolgeld. Werd toegestaan. Punt 3 Aanbieding der rekening over 1931 Gemepnterekening A. Gewone dienst inkomsten f 270948.38 uitgaven f 240128.11 Batig saldo f 30820.77 B. Kapitaaldienst maar ik vind het van het Polderbestuur klein geestig om steun van het Gem. bestuur te vragen. Voorz. Wij verbinden ons tot niets. Dekker Ik zal er alleen voor kunnen zijn om medewerking te geven als de gemeente er ook zeggingschap in heeft. Voorz. Dit zijn proefnemingen. Dekker Dat is wel mogelijk, maar als men aan de kosteix mededraagt, dan ook zegging schap hierin Voorz. Maakt U er een voorstel van Dekker Dat wil ik doen. Smit is het ook met Dekker eens mede zeggingschap Dekker Dus mijnheer de Voorzitter, me dezeggingschap en arbeidsvoorwaarden Bij stemming hierover waren 6 voor en 5 tegen. Dus aangenomen bijdrage te geven ender medezeggingschap. Punt 6. Adres van bewoners van woningen der bouwvereeniging om de huren met f 1. per week te verlagen. Voorz. De huren zijn vastgesteld door de Minister. Ze wilde het zelfs eerst nog verhoo- gen. Na voorlezing van het adres van bewo ners van de woningen der bouwvereeniging werden verschillende aanvullingen en aan wijzingen gegeven. De heer Kuiken zag de huur nog liever met 2 gulden per week verlaagd en zouden wij meteen maar niet verzoeken om de rente een zetje te verlagen. De heer Dekker meende dat het beter was met deze brief dadelijk zelf maar 'n persoon lijk bezoek bij den Minister aan te vragen andei-s hoor je er den eersten tijd toch niets van, en als je er zelf op af ga, dan kun je veel meer naar voren brengen. De heer Smit Ik ben even weg geweest, maar 't is toch om vermindering van huur aan te vragen bij den Minister Voorz. Ja dat is het, maar dan zal ik dit nog eens voorlezen. Smit Zouden wij dan niet in kunnen las- schen, (waar zoo ïxoodig te verlagen), wij moeten voorzichtig zijn er moet verlicht woi'den bij die menschen die niet kunnen betalen. Koomen Moeten wij het uit zakelijk oog punt beschouwen Ik meen van ja. Dan moet men geen uitzondering maken en in geheel voor verlaging vragen. Rezelman is dit ook met Koomen eens. Voorz. Ze zullen wel opgave en gegevens moeten hebben, Besloten wordt om vermindering van huur aan te vragen. Verzoek van J. Paardekooper om een voor inkomsten uitgaveix f 447393.35 f 490877.28 ïxadeelig saldo Gemeentelijk Grondbedrijf Af deeling I (Baten en Lasten) Baten Lasten 2547.91 4311.05 Nadeelig saldo Afdeeling n. (Kap. inkomsten en uitgaven) Kap. inkomsten Kap. uitgaven 60013.83 55693.47 Batig saldo Burgerlijk Armbestuur. waaronder Subsidie gemeente f 18398.96.» Ontvangsten Uitgaven Gemeentelijk Electr. bedrijf. Afd. I (Baten en Lasten Baten f Lasten f 23031.92 23031.93 64578.82' 63366.83' Batig aaldo Afdeeling H. (Kap. inkomsten en uitgaven) Kap. inkomsten Kap. uitgaven 8974.34 29802.85' of is U er zelf op los getrokken. Smit Ik ben er zelf op los (getrokken. Voorz. Juisthet zijn ongelukkige men schen die u bedoelt, die een flinke zoon heb ben en als die verdiend, wordt er wekelijks wat minder uitgekeerd en mijnheer Smit, wij zorgen wel voor deze menschen en U behoeft ze gerust niet af te loopen. Smit Ik vindt het niet democraties om het van onder af te te nemen. Voorz. Wat wou U dan Smit. Ik wou van boven af beginnen. Voorz. Ik zou u wel in overweging willen geven loopt U de menschen niet af en laat ze gerust hier komen. SmitHoe staat liet opnemen van men schen in het huis Westerlicht Voorz. In welke kwaliteit vraagt U dat Van de Gemeente is er nog geen enkele plaats aangevraagd. Smit. Dan rtjn wij klaar, dan heeft de Kerk dit zeké. gedaan. En dan heb ik nog een meer ernstiger vraag. Ik heb vernomen dat de veiling in Bi-eezand wankel staatik zou gaarixe weten wat daar van waar is, hoe dit ziter is al vergadering geweest van dat bestuur. Voorz. De toestand is natuurlijk niet zoo rooskleurig dat is nergens het gevalMaar zoo erg is het wel niet. Ja er is vergadering geweest, omdat het veilingbestuur vele las tige vragen had op te lossen, en nu meteen getracht heeft een geschikt Directeur te vinden, waarin ze waarschijnlijk zeer goed in geslaagd zijn. Smit. Ik hoop dat ik het bij het verkeerde eind heb en dan wil ik nog eens op een zelf - de aanbeeld slaan, niet op de tafel. Ik heb Zondervan bij mij gehad. Ik had geen tijd, maar heeft mij een brief voorgelezen, waar in vermeld werd dat de Voorzitter of B. en W. mededeelde dat er geen haast behoefde gemaakt te worden met het onderzoek van Electr. overdracht aan het P.E.N. Voorz. Er is heelemaal geen brief gezon den in dezen zin. Wij hebben Dr. Verhoex verzocht om de opgave zoo spoedig mogelijk te maken. SmitIk wil die brief wel eens opvragen. Voorz. Heeft U andei's nog iets mijnheer Smit Smit Ik dank U. Koorn. Ik vind ook dat wij goedkooper licht bij het P.E.N. dan bij het G.E.B. zullen hebben. Dezer dagen heb ik van een kennis uit de Zijpe een kwit. over twee maanden lichtgebruik gekregen en vergeleken met mijn kwitantie over hetzelfde tijdvak, ik ge bruikte 1 K.W. minder en betaal pl.m. f 5.- meer. Voorz. U moet dit over een heel jaar verge lijken. Dr. Vei'hoex moet een algemeene be rekening geven. Kuiken Ik zou gaarne eens van U hooren waarom ik gestemd heb voor de steun van de bloemmistenik deed dit omdat bij vele, steun di'ingend noodigd was, en nu gaat het praatje rond ik heb gestemd hier voor omdat ik zelf steun ontvang, en dit is nog rond gebazuind door een collega hier uit den Raad, hij is nog jong en ik hoop dat hij nooit in dergelijke moeilijkheden zal zal ko men, maar mij houdt gelukkig nog niemand aan het jasje vast en heb derhalve nog niet om steun moeten vragen. Ik red mij zelf nog. Voorz. Het doet mij zeer veel plezier dat u er nog nooit om gevraagd heeft en dat u ook geen steun wilde hebben dat is de juis te waarheid, en ik dacht niet dat een raads lid dat gezegd zou hebben. I Kuiken Ik wil niet graag dat ze mij de verborgen, waar zij leefde van voedsel dat zij had meegebracht, doch dat zij weinig aansprak, omdat zij zicli meer dan ellendig gevoelde. Toen de kapi tein haai" ontdekte plaatste hij haar on der toezicht van zijn vrouw. Zij wordt thans per trein naar Parijs teruggezon den. Intusschen is zij genezen van haar verlangen naar een nieuw dergelijk avontuur. BINNENLANDSCH NIEUWS. Een vinder die zichzelf beloonde. Op een te Goor gehouden school- en volksfeest verloor een ingezetene van Markoio een portefeuille, inhoudende o.m. een bedsag van f 30, een rij- en nummerbewijs en een belastingbiljet. Deze week ontving de man uit En schede het rij- en nummerbewijs per post terug, alsmede het belastingbiljet De vinder had zichzelf beloond door het achterhouden van de f 30. Zendt Uw oude rijwielplaatje naar het onderstaande adres Fietsend Holland, nog een weekje En 't belastingjaar is om En de schatkist beurt aan plaatjes Weer een kapitale som. Weer kunt U een riks betalen Aan den Nederlandschen Staat, Omdat gij inplaats van loopend, Fietsend naar Uw werk toegaat. Ja, dat weet ik, zult U zeggen, Met een ietwat norsch gezicht, Want U voelt U bot herinnerd, Aan een wettelijke plicht. Och, vergeef me, 't is een aanloop Om te komen tot m'n doel, Want ik wil weer een beroep doen Op Uw mensclielijk gevoel. Het Verwisselen van plaatje Schept een pracht gelegenheid, Om opnieuw een blijk te geven Van Uwe offervaardigheid- Onze t.b.c. -- bestrijding Met haar moeilijke taak Vraagt Uw oude rijwielplaatje Voor 't belang dier goede zaak. Daarom zendt Uw oude plaatje Naar het onderstaand adres, Maakt dit sympathieke streven Tot een ongekend succes Vereeniging ter Bevordering belangen van t.b.c. patiënt 1 in Nederland te Amsterdam (O.) B roedeVvcg b. (IV. Ier GEMEENTE WIERINGEN. kroon van het hoofd halen en dan nog wel schot, ingevolge de bepalingen van de Land- I da'L?fV0"fga deree"jke Praaties rond ,rcttiaf I kl/fOOlt, IK Wil Wei Nadeelig saldo f 20828.51' Voorz. vinden de heeren goed dat ik er vier heeren voor aanwijs, n.1. v. d. Berg. I Smit. Stammes en Dekker. De hr. Smit Mijnheer de Voorzitter, ik weet niet of ik daar wel voor geschikt ben ik zit daar heelemaal niet. Voorz. Het zal werkelijk goed voor U zijn. om een oordeel over de Gem. financiën te kunnen vellen. Kuiken Ja Kees, dat leert wel 4. Voorstel tot gewijzigde vaststelling van de verox'dening als bedoeld in art. 9, lid 1. der Winkelsluitingswet 1930, in verband met een daaromtreixt ontvangen brief van den Minister vaxx Economische Zaken en Arbeid. Bij Min. was geen bezwaar om op Kermis dagen de winkels open te hebben van 12 tot 12 uur 's nachts en met sportfeesten, con cours e.a., van 12 tot 8 uur 's avonds, voor volgens Art. 2 lid 2 verkoop fruit, koek, brood, tabak, dit voor Kleine Sluis en voor Breezand voor zes bollen of bloemenzonda- gen geldt hetzelfde als voor de Kleine Slxxis, met toevoeging van bloemenwinkels. De heer Smit. *Dus op Ewijcksluis niets van dat alles 't Kan mij persoonlijk en Keuris niet schelen, maar de Coöp. Verbr. Vereeni ging, die heeft hierdoor veel schade. Voorz. Als u daar een sport- of ander feest heeft, geldt hetzelfde ook op Ewijcksluis. Dekker. Op Breezand zijn melkventers, die op Zondag melk rondbrengen en een ander mag dit niet Voorz. Ja, bestelde melk mag bezorgd wor den en dan moeten ze dit maar op het brief je toonen. Koorn Zou het niet wenschelijk wezen, de zakenmenschen hiervan een bex'icht te doen Voorz. Wij kunnen toch alle winkeliers de wet niet thuis sturen. Dekker heeft gehoord, dat er gewoon op arbeidex'swet. Voorz. Hiervoor zal wel geen bezwaar zijn; het land heeft hij al reeds zelf betaald en dacht nu dit perceel openb. aan te besteden. Raven. Wij hebben al reeds eerder aange drongen op meertoezicht op de woningen, die gebouwd worden op de bepalingen van de landarbeiderswet maar geloof dan nu bij openb. aanbesteding weer dezelfden weg op te zullen gaan, ik ben dus tegen openb. aah- besteding. Dekker. Er is al eens iets gebeurd met die landarbeidersbouwerij, maar met deze aan vrage bestaat er wel geen twijfel. Koomen Ik gevoel voor openb. aanbeste ding, er is in deze nog geen enkel besluit ge nomen. Voorz. Neexx er is alleen over gesproken. Koomen Daarom is het beter nu zoo eexxs te doen, dan wordt er elk gepraat eens me de afgesneden. Voorz. Ik voel er wel voor om dit nu te geven. Deze man kan het ixog best op een andere manier krijgen, maar het Rijk is goedkooper. Smit Ik wil er ook nog iets van zeggen Een vast besluit is er nog nooit genomen, en de meerderheid voelt er voor om aan te be steden, maar het knoeien kan er weer door verstex-kt worden. Paardekooper is in con tact gekomen met een soliede timmerman, en zou ik het dus weer zoo willen geven. En nu maar spijkers met koppen slaan, aan B. en W. overlaten, besteden of geven. Dekker. Ik ben tegen aanbesteden en acht het niet in belang van de aanvrager en ook niet in belang der Gemeente. Stammes. Het lijkt mij het best. iedere bouw op zich zelf te beoordeelen. Voorz. Ik voel er wel voor om dit nu toe te het vrij te laten. Smit. Maar goed opletten. Wijziging der begrooting 1932 in verband met daaromtrent door Ged. Staten geniaak te opmerkingen. Voorz. In verband met enkelen posten moet de begrooting gewijzigd worden. Aldus besloten. 9. Voorstel om te besluiten tot het aan" gaan van verschillende geldleeningen. Voorz. Wij hebben een leening bij het Rijk n.1. f 235000, waarvan jaarlijks f 16000 moet worden afgelost dat is 8 en het Rijk wil dit in 12 jaar afgelost zien, dan kunnen wij beter niet bij het Rijk leenen, dan heeft men ook die voorschriften niet, het zijn toch lee- ïxiixgen ten behoeve van de scholen, veiling gebouw, uitbreiding electr. bedrijf, en grond bedrijf waar toch 40 jaar voor is gesteld. De raad is het dan eens om te besluiten geldleeningen aan te gaan ten bedrage van f 63971.56 af te lossen in 30 jaar, alles ten hoogste tegen 6 Rondvraag. Stammes Wanneer denkt U de volgende begrooting gereed te hebben, mijnheer de Voorzitter. Voorz. Ik hoop van de volgende maand. Smit heeft ook wel wat voor de roxxdvraag. Ik heb er al i-eeds met Dekker over gespro ken en het is mij als een wrok voor mijn keel, ik bedoel dat korten vaxx het geld van die arme menschen door het Armenbestuur, ik heb hierover door die hienschen het een en ander gehoord, en zou U daarom willen vra gen, kunnen wij het met de begrooting nog niet zoo wijzigen, dat die arme menschen ,niet minder behoeven te krijgen. Voorz. Zijn die menschen bij U gekomen zeggen wie dit gezegd heeft ook, hier Dekker. Dekker Wie heeft dat gezegd En het zou op het einde van deze vergade ring, die zoo genoeglijk en zakelijk mogelijk gehouden werd werkelijk mis geloopen heb ben als niet de voorzitter hieraan een einde wist te maken, met te zeggen kom kom, dit zal wel in een geheel andere bedoeling gezegd zijn. Laten de heeren na de vergade ring hierover nog eens spreken, vindt u dit goed Waarna de Voorzitter deze vergade ring sloot. Lüop der Bevolking. Ingekomen: P. Hijman van Leiden; Boelen van Weeringen; jnej. A. Nij- enliuis van Schoterland. Vertrokken: D. Krabman_naar Zijpe;, B. Dekker en echtgen. naar Beverwijk; Mej. M. A. Koopman naar Zijpe. Burgerlijke Stand: Geboren: Iene, zoon van K. Bergsma en D. Veenstra. Henricus Maria, zoon van M. J. Kolster en C. C. M. van Em merik; Johannes, zoon van M. Amat en I. \Y. M. Toorenburg. Franciscus Ber- nardus, zoon van J. Zvvirs en C. P. van Loon. Ondertrouwd: J. L. Asselman en J- Otten; J. N. Leijen en J. C. Pennekamp. Getrouwd: P. Lont en Chr. Hoogmoed. Overleden: R. Bakker, wed. van A. Roozclaar, oud 64 jaar. Bouwvergunningen. B. en \Y. verleenden vergunning aan II. Meilink aan den Stoomweg voor 't bouwen van een schuur en aan C. \Y. Zuilhof aan den Stoomweg eveneens voor een schuur. Naar Walcheren. Rijksveldwachter Paepe te Den Oever is overgeplaatst naar Walcheren (Zeeland) met ingang van 1 Oct. a.s. Nieuw Wegdek. De bestekken voor 'n nieuw wegdek voor de Konings- en Gemeeneiandsweg van Westerland tot Oosterland zijn thans gereed en zeer spoedig zal nu de aanbesteding plaats hebben. Het wordt een ruyv asfalt weg dek; de gemeente zal in de kosten naar schatting 1' 100.000 hebben bij te dragen. 1 Oetober zal de weg klaar moeten zijn. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 31 JULI 1932. NED. HERV. GEM. Ds. van Beek geen dienst. Kapel Den Oever nam. 3 uur de hr. O. Deen. DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef v.m. half elf Ds. Frericks, Haarlem. EVANGELISATIE "H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. GEREFORM. KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. Den Oever v.m. 10 en nam. 3 uur dienst BUITENLANDSCH NIEUWS. EEN AVONTUURLIJK MEISJJE. Als verstekelinge op reis en als man gekleed. De Britsche schoener „Shoal Fisher" rapporteerde bij het binnenloopen van de haven van Lissabon, (Portugal) dat hij aan boord een verstekelinge had, die do kleeren droeg van een mansper soon. Bij onderzoek bleek men hier te doen te hebben met. senorita Elena de Araujo, een dochter van den ex-presi dent van San Salvador. Het meisje, dat eerst achttien jaar oud is, haakte naar avontuur. Het vorig jaar heeft zij na in Engeland haar schoolopleiding te heb ben voltooid, een voettocht gemaakt van Londen, waar zij bij familieleden woonde, naar Cornwallis. Daar stak zij op oen Fransche visschersboot over naar Frankrijk, waar zij van Rennes naar Nantes vertrok. Zij vernam daar dat de „Shoal Fisher" naar Portugal zou vertrekken en besloot, als verste kelinge aan boord te sluipen. Zij hield zich onder een zeil op het achterdek ging GEMEENTE ZIJPE. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 31 JULI 1932. NED. HERV. GEM. Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Oudeslui§, St. Maartensbrug en Burgerbi'ui geen dienst Petten v.m. 11 uur Ds. Van de Poel. Callantsoog geen diensc. EVANGELISATIE Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand n.m. 3.30 uur de heer Boon. Schagen v.m. 10.30 uur de heer Van der Kaay van Amstex-dam. 's Avonds geen dienst. AUTOTOCHT OUDEN van DAGEN. Schagerbrug. Dinsdag had dc aange kondigde en door velen met verlangen tegemoet geziene auto-tocht voor Ou den van Dagen uit de wijk Schagerbrug met de verpleegden uit het „Tehuis voor Ouden van Dagen" te Zijpe plaats. Tegen het tijdstip van vertrek, om streeks 9 uur, stroomde het regenwater van de lucht en de begeleiders trokken bedenkelijke gezichten, maar bleven vol goeden moed op beter weer, welke verwachting gelukkig werd bewaar heid, daar het gezelschap, behoudens een tweetal flinke regenbuien, den ge- heelen dag best weer beeft gehad. De tocht werd te Schagerbrug aange vangen met een 15-tal auto's en te Stol pen sloot zich hierbij een autobus van den lieer Van Scheijen aan, waarin de verpleegden uit het Tehuis de reis mee maakten. Langs het Kanaal werd tot Alkmaar gereden en vandaar over Iloi- loo - Beverwijk naar Velsen, waar als eerste aanlegplaats Velserbeek, met z'n prachtvol natuurschoon, was uitge kozen. Hier werden allen onthaald op brood en koffie. Intusschen was het nu lekker zomerweer geworden, zoodat men buiten kon zitten. Na nog een wijle vertoeving in de heerlijke omgeving werd het sein tot vertrek gegeven en men langs den Rijksstraatweg naar Haarlem. Op verzoek der Commissie had de hoofd-inspecteur van politie er zorg voor gedragen dat een paar agenten van de motor-brigade de stoet door Haarlem zouden leiden, ter voorkoming van vergissingen en stagnatie in het verkeer. Stipt op tijd waren deze man nen aanwezig en zonder eenig opont houd werd door Haarlem naar Heem stede gereden, waar de politie afscheid nam. Een woord van dank aan de poli tie voor een dergelijke bereidwillig heid, is hier zeker op zijn plaats. Door de Haarlemmermeer werd ge reden naar Hoofddorp en vandaar naar het doel der reis, het vliegkamp Schip hol. Men werd door een der beamb ten van Schiphol ontvangen en maakte men eerst een rondrit per auto over 't geheele terrein. Hierna werd uitge stapt en ging de eerste helft der tochtge nooten het middagmaal in het restau rant Schiphol gebruiken, terwijl de tweede helft onder deskundige leiding over het terrein werd rondgeleid om alles in oogenschouw te nemen. Ver schillende vliegmachines werden be zichtigd en door de gids werden talrij kc bijzonderheden medegedeeld. Yerschillende personen maakten van de aangeboden gelegenheid gebruik om even in een vliegmachine te gaan zit ten, wat men zeer interessant vond. Hierna weid omgewisseld en ging de tweede groep een tocht over het terrein maken, terwijl de eersten nu 't middag maal gingen gebruiken. Het bezichtigen van de verschillende groote en kleine vliegmachines, zoowel als van de geweldige hanggars en het aankomen en vertrekken van vliegma chines maakt een tocht naar Schiphol zeer interessant en allen waren dan ook zeer voldaan. Nadat men nog een poosje rond de terreinen had gewandeld en men ze „zag vliegen", werd weer naar Haar lem teruggereden en te Velsen in Ho- lel Koopman weder gepauzeerd, waar thee werd gedronken en de dames-bege leidsters er weder voor zorgden, dat al len volop van brood werden voorzien en een koekje bij de thee kregen. Vervolgens werd langs den Rijks straatweg spoedig Alkmaar bereikt en over Bergen en Schoor! arriveerde men omstreeks 9 uur in opgewekte stemming te Schagerbrug, waar allen een kop koffie mot koek tot afscheid werd aangeboden. Toen allen hun plaats hadden inge nomen nam de Voorzitter het woord en bracht zijn dank uit aan de inwoners van Schagerbrug en omgeving en aan die personen uit andere dorpen onzer gemeente,«welke door hunne financiee- Ic bijdragen, een dergelijke tocht moge lijk maakten. Zoo ook de dames, die deze gelden bijeen hadden gebracht en de eigenaars van de auto's, welke hun wagen en zichzelf een geheelen dag be langeloos hadden beschikbaar gesteld. Misschien, zei Spr., zijn er dit jaar wrefe louten gemaakt, maar deze kunnen dan, als wij het volgend jaar weder- zoo'n reisje mogen maken, worden her teld. Hierna vroeg de burgemeester, de heer de Moor, het woord en herinnerde er aan dat het vorige jaar, toen voor 't eerst zoo'n tocht werd gemaakt, dit 'n waai' succes was. Het zou wel mogelijk kunnen zijn, dat er nu onder de ruim 80 deelnemers menschen zijn, die niet in die mate hebben genoten als het vo rige jaar. Het is van mij, zegt spr., maar een veronderstelling, maar mocht dit v\ eikel ijk zoo zijn, dan wil Spr. tot de deelnemers zeggen, dat zij moeten be denken, dat de commissie al het moge lijke heeft gedaan om deze tocht naar aller genoegen te doen slagen. Ik voor mij, zegt Spr., vindt een dergelijk feest voor menschen, die in den herfst van het leven verkeeren, zeer symphatiek, veel meer dan voor jongere menschen. Voor de jongeren ligt nog 'n heel le ven van genieten voor zich, terwijl de deelnemers van de tocht van heden de ze verwachting niet meer kunnen koes. teren. De Burgemeester noemde deze- tocht een zeer goed geslaagde en voor allen is het een mooie dag geweest. Op sprekers verzoek werd door allen aan do Commissie een „Lang zullen zij le ven!" toegezongen. Hierna vroeg de heer G. van der Sluijs het woord en bracht woorden van dank aan allen, die deze tocht mogelijk hadden gemaakt en in het bijzonder aan den heer K. van Loenen, welke lan gen tijd van te voren verschillende voor bereidingen heeft getroffen om te zor gen, dat een dergelijke tocht goed ge organiseerd is. Vervolgens voerde Ds. Witkop het woord en herinnerde er aan, dat een 'paar oudjes, welke het vorig jaar de tocht nog hadden meegemaakt, niet meer in ons midden zijn. Het doet Spr. evenwel genoegen, dat dit percentage gelukkig zeer klein is en de heer Wit kop hoopte, dat als het volgend jaar weder zoo'n tocht gemaakt wordt, allen van de partij kunnen zijn. Spr. bracht vervolgens zijn dank uit aan de dames begeleidsters voor het vele werk door hen verricht, aan de Zusters Meurs. en Kuilman en Vader en Moeder Troost voor hunne betoonde zorgen aan de ou de menschen besteed en spreekt de wensch uit, dat een eventueel het vol gend jaar te houden tocht, weer even genoegelijk mag verloopen. Nadat de Voorzitter allen een ver kwikkende nachtrust had toegewenscht werd de bijeenkomst gesloten. SCHAGERBRUG. Voor rekening van den heer C. Bakker zal alhier een brandstoffen- pakhuis worden gebouwd. SCHAGERBRUG. Woensdagavond speelde

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3