Smetten, Doorzitten PU ROL J ,Zij" Creme _Stukloopen der Huid zijn versterkt, om graafwerk te gaan verrich ten in Giethoorn. De heer Peereboom vraagt of het den mi nister bekend is, dat de visschers hun bezwa ren hebben kenbaar gemaakt en of hij heV billijk en gewenscht acht, dat aan sommigen dezer visschers door de commissie tot uit voering van de Zuiderzeesteunwet, op hun aanvraag geen uitkeering werd verstrekt. UITVOERING ZUIDERZEESTEUNWET. Het Tweede-Kamerlid de heer Peere boom heeft den minister van Waterstaat gevraagd of het hem bekend is, dat bij het doen van Steunuitkeering, de commissie tot uitvoering van de Zuiderzeesteunwet blijk baar rekening houdt met de godsdienstige gezindheid der visschers en daarbij de her vormde gezindheid ten achter stelt. De heer Peereboom vraagt of de minister bereid is te bevorderen dat een onpartijdige, ook'godsdienstig onpartijdige commissie, naar Urk worde gezonden, om zich aldaar van de onbillijke verdeeling van den crisissteun te overtuigen. MASSA'S TAMOTEN ONVERKOOPBAAR. Door de groote aanvoeren en de vermin derde vraag waren Zaterdag aan de West- landsche veilingen groote partijen tomaten onverkoopbaar. Aan een van de grootste vei lingen gingen 50.000 K.G. tomaten onverkoop baar door het mijntoestel heen, waarna zij moesten worden vernietigd. Door een zonnesteek getroffen. Vrijdagmiddag omstieeks 7 uur was was de 56 -jarige landbouwersknecht A. Horsten, geboren le Posterhout en in dienst bij den landbouwer Teulings, op het land Possnberg aan het haver opzetten. De man zeeg plotseling in el kaar en overleed kort daarop. In het ziekenhuis werd geconstateerd, dat hij door een zonnesteek was getroffen. LAGe veeprijzen. We lezen in het ..Leeuw. Nieuw sbl.": De veeteeltproducten bereikten in de prijs een laagterecord sinds vele jaren: vette varkens per pond 12 cent, vette schapen en lammeren 7 a 8 gulden, graskalveren van 3 maanden oud circa 10 gulden, enz. „Ongeschikte" koeien tegen elkaar op het Succes-terrein, aan vang half twee Zij die in deze elftal len wenschen ,mee te spelen geve zich hiervoor op bij den heer Nieuwbuurt, Kerkplein 10. Elke speler krijgt na af loop een aardig gedenkspeldje. Na af loop dezer veteranen-wedstrijd speelt Succes I tegen een nog onbekenden tegenstander. De muziekvereeniging „Harmonie" om het geheel op te luis teren. Het belooft weer gezellig te wor den. Verlof burgemeester. De burgemees ter derzer genro.cn te is de vorige week van verlof teruggekeerd en heeft m.i.v. Maandag zijn functie hervat. Postbestelling. Bij. het gemeentebe- viiulen nog alleen den weg naar de,stuur is bericht ingekomen, dat de slager en vele afgemolken .magere koei Diiecteur-Generaal der P.T.T. heeft be- In bosch en duin, Op hei en strand De huid wel bruin, Maar niet verbrand ZIEKTE VAN WEIL. Te Rotterdam elf gevallen. Den laatsten tijd hebben zich te Rot terdam elf gevallen van de ziekte van Weil voorgedaan. Vier hiervan werden vóór Augustus geconstateerd en zeven in de afgeloopen dagen van Augustus. Van deze elf ziektegevallen zouden er vier waarschijnlijk zijn ontstaan na het zwemmen in den W ilgenpias te Scliiebroek, de andere gevallen hoofd zakelijk na het zwemmen in de Waal haven. Een van de gevallen heeft een doodelijken afloop gehad. Deze patiënt zou in den Wilgenplas hebben gezwom men. De „N.R.Ct. verneemt nog, dat het staatstoezicht op de volksgezondheid en de geneeskundige dienst te Rotter dam den burgemeester van Schiebroek hebben aangeraden, dat er inaatrege len zullen worden getroffen om te voorkomen, dat spijsresten aan de oevers van den Wilgenpias achterblij ven, daar als gevolg hiervan ratten naar den Plas worden gelokt. Boven dien is hel advies gegeven een paar slootjes, die in verbinding staan met den Wilgenpias, te dempen. Te Dordrecht zijn 7 gevallen geconstateerd. De gemeentelijke geneeskundige dienst te Dordrecht heeft in verband met'de onrust, die er heerscht ten op zichte van de voorgekomen besmettelij ke- ziekte-gevallen door infectie van ratten een mededeeling aan het publiek gedaan, waarin gezegd wordt, dat van de z.g. Ziekte van Weil 7 gevallen be kend zijn, waarvan 5 officieel aange gegeven. Alle gevallen hebben een gun stig verloop. De infectiehaard bleek zich, wat de zweminrichtingen aangaat, te bepalen tot die aan de Vest (2) en aan de Staart Twee gevallen kwajmen voor bij per sonen, die in de rivier in de buurt van Sliedrecht hadden gezwommen. Men mag dus veilig aannemen, ze;-t de mededeeling, dat zoowel de rivier als liet binnenwater als besmet is aan te merken en dat aan het zwemmen en baden derhalve eenig risico verbonden is. In overleg met de inspectie der volks gezondheid voor de besmettelijke ziek ten te 's-Gravenhage en den plaatselij ken gezondheidsdienst achtte het ge meentebestuur, gezien het gering aan tal bekend geworden gevallen eener- zijds en de weersomstandigheden an derzijds het sluiten van de zwemmrich tingen nog niet noodzakelijk, daar de infectiekans daardoor niet zou verval len. Daarentegen zou bij meerder ge bruik maken van open water de kans op verdrinken grooter worden. Druiven eten op Zondag. Een principieele kwestie. Burgemeester mr. .J. Brunt, van 's-Gravenzandc heeft Zondag enkele kweekers in zijn gemeente doen verba liseeren wegens den verkoop van drui ven op de kweekerijen, anders dan voor gebruik ter plaatse. Het druiven eten op de kweekerij wordt in die ge meente niet verboden, doch wel het meenemen van druiven. Het doel van deze processen-verbaal is, uit te ma- in hoeverre de burgemeester het recht heeft dezen verkoop te verbieden, daar moeilijk is uit te maken tot welke ca- tagorie van winkeliers de kweekers be hooren. Waar de brandweer goed voor is. Vrijdagmiddag werd de brandweer van drie kanten gealjmeerd voor een brand, welke zou woeden in perceel Kerkstraat 32 te Amsterdam. Bij aan komst daar ter plaatse bleek echter in geen enkel opzicht sprake van brand te zijn. Wel had de vrouw des huizes ..brand, brand" geroepen, maar zij had dit gedaan als gevolg van een schrik, tengevolge van het feit, dat een kind op de tweede étage uit bed op den grond was gevallen. Een merkwaardi ge alarmeering van de brandweer voor een geval dat totaal niets met brand te maken heeft. en worden voor afbraakprijzen ver kocht, tusschen veertig en tachtig gul den per stuk. Het record werd Vrijdag evenwel be reikt op de veemarkt te Leeuwarden. Een veehandelaar had van een boer een koe weten los te praten voor de som van vijf gulden en deed ze ter markt voeren. Zeer ingenomen met zijn voordeelige koop, vertrok hij in vreugdestemming van zijn dorp en ging zich te Leeuwarden aangekomen, eens extra tracteeren. Immers, een winst van 300 a 500 pCt doemde voor zijn geest. Helaas, hoe groot was zijn ontnuchtering, toen hij ten slotte de koe moest afstaan voor de luttele som /an f 3.50 zijnde het hoogste bod, dat hij kon bedingen. Een levende, volwas sen koe, op Frieslands bodem grootge bracht, voor slechts drie-en-een-halve gulden. Dat is tocli wel erg kras. GEMEENTE WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Zaterdagavond j.1. hield de voetbalvereeniging „Succes" een algemee- ne vergadering, in de zaal van den heer Bruul te Hippolytushoef. Om ruim half negen opent de Voorzitter, de heer D. Oden met een woord van welkom de vergadering. Hoewel de op komst in den beginne niet groot was werd dit even later toch beter. De notulen der vorige vergadering werden door den 2en Secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna doet Voorzitter enkele mededeelin- gen, o.a. zegt hij dat destijds een circulaire is binnengekomen van de redactie van het Noord-Hollandsch Sportnieuws, waarvan het de bedoeling is dit sportblad als officieel or gaan aan te nemen. Deze circulaire is des tijds op een bestuursvergadering behandeld. Het bestuur was hier echter van meening niet op in te gaan. naar aanleiding van de financieele bezwaren welke hieraan verbon den waren. De voorzitter zegt juist een persoonlijk on derhoud gehad te hebben met de redacteur van dit blad welke te kennen gaf, dat dit be zwaar wel was te overwinnen. Nu is voorzit ter ook van meenng dat dit niet zoo bezwaar lijk is .De kosten zouden dan bedragen f 3.00 per jaar.dan krijgt ieder lid per week een sportblad thuis bezorgd, waarin het officieelc nieuws van de vereeniging word geplaatst, wedstrijdverslagen, kortom er zal getracht worden om het blad zoo aantrekkelijk moge lijk te maken. Voorzitter stelt de vergadering voor om het blad dan aan te nemen als offi cieel orgaan. De Heer Bruul vraagt hierover het woord en vindt alles wel mooi maar zegt dat het in den winter voor een massa leden bezwaarlijk is de kosten te dragen. Voorzitter brengt het voorstel in stemming. Het voorstel wordt met bijna algemeene stemmen verworpen. Hierna doet voorzitter mededeeling dat des tijds met 4-elftallen en 1 adsp. elftal is inge schreven om aan de competitie deel te ne men. Hierna volgt benoeming afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Alkmaar op 4 September a.s. Uit de vergadering gaan stemmen op, omtrent de candidaatstelling voor een bestuurslid der N.H.V.B., wegens het bedanken van den heer Vlam. Voorzitter zegt dat reeds twee circulaires zijn binnen geko men, n.1. van de vereenigingen H.R.C. er Helder welke beiden hun candidaten aanbe velen. De heer Zwanink stelt voor om zelf een candidaat naar voren te brengen en vraagt den heer Oden of deze bereid is om een can- dituur te aanvaarden. Aldus wordt besloten. Vervolgens worden de heeren Nieuwbuurt en Oden benoemd als afgevaardigden. Bespreking a.s. competitie. Voorz. zegt dat er de vorige vergadering stem men zijn opgegaan om het rijden dei- elftallen voor de a.s. competitie weer aan te besteden. Voorz. zegt dat liet Destuur uiterst tevreden is over de muiante behandeling van de tegenw j r iige vervoerder dén heer De liaan, dat -iij altijd klaar staat onverschillig met hoeveel bussen. Voorz. meent dat het in het belang is van de vereeniging, om ap dezelfde voet door te gaan, want bij en nieuwe inschrijving is hij nog lang niet zeker dat het goedkooper zal wor- ien. De vergadering is hier ook wel voor te vinden, wordt besloten om den heer De Haan te berichten om op de zelfde voet door te gaan. Ook de be staande regeling van betaling der spe lers zal op dezelfde voet door gaan. In de rondvraag stelt de heer Nieuwbuurt voor, zoo de nederlaagwedstrijden v.h. eerste elftal niet doorgaan om enkele goede tegenstanders te vragen om le gen Succes 1 te spelen. Ook stelt spr. voor om nogmaals een veteranen-wed strijd te laten spelen, voor welke wed strijd altijd veel belangstelling be staat, zoodoende komt er veel publiek en er komen ook menschen welke an ders nooit komen kijken, hetgeen ook goed is voor de propaganda. Wordt be sloten om a.s. Zondag zulk een wed strijd te houden. De muziekvereeniging Harmonie" zal gevraagd worden om haar medewerking te verleenen. Na nog enkele besprekingen sluit de voorz. met een woord van dank voor de aan gename besprekingen, de vergadering. Veteranen-wedstrijd. Zondag a.s. 28 Aug. spelen twee veteranen-elftallen sloten de tweede postbestelling voor jDe Ilaukes op te heffen. Onbezoldigd rijksveldwachter. Als onbezoldigd rijksveldwachter is aan gesteld de Heer B. Kat, keurmeester der Zeegras-exploitiatie alhier. Verkeersovertredingen. In de afge loopen week zijn weer eenige slacht offers gevallen wegens het met fiet sen berijden van afgesloten stegen Voor de fietsers dus een waarschuwing om verkeersvoorschriften in acht te nemen. Bouwplannen. Door den architect J A. Peters zijn bouwplannen ontwor pen voor een woonhuis aan de Zwin straat, opdrachtgever S. Tijsen Jz., en voor verbouwing van een woon- en winkelhuis aan de Beltstraat, opdracht gever Jb. Oden. Door den aannemer W. Hermans zal achter het Evangelie- satie-gebouw Rehoboth een consistorie kamer worden gebouwd. Vrijstellingen dienstplicht. De dienst plichtigen A. Kramer, lichting 1932, en 8. Zomerdijk, lichting 1931, zijn voor den tijd van een jaar vrijgesteld we gens kostwinnerschap. Inlijving. De dienstpl. der lichting 1932 A. Siemens zal op 4 October wor- len ingeli/fd bij het 4e halfregiment van het le Reg. Huzaren bestemd voor paarden verzorging bij het remonte-de- pbt te Miilingen. Visschers vloot. De heer H. de Vries te Den Oever heeft aangekocht het halfgedekt platbodemvaartuig Volen- dam 154 en dit in de vaart gebracht onder nummer \Y. R. 59. V. C. J. B. Oosterland. Vergadering Vrijdag 26 Augs, 's avonds 8 uur Politie. Gevonden een zwarte vul penhouder. Inl. bij de gem.-bode ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Een belangrijk pu&t te Slootdorp. op de hoek Kerkstraat -- Schoolstraat staat het „Gebouw voor Maatscliappe werk". Mej. Olsder, landbouwhuis- houdkundige, bij het gebouw staande, heeft daar de leiding. In het gebouw worden vergaderingen gehouden van alle mogelijke vereenigingen op maat schappelijk gebied. Ook kerkdiensten hadden er tot dusver des Zondags in plaats echter nu de kerken gereed zijn, behoort dit al weder tot het verle den. PROVINCIAAL NIEUWS. Wieringerwaard. Door den opzichter van onzen polder is aan den Barsinger weg weer bij 16 boomen iepenziekte geconstateerd. TEXEL. De heer K., die hoewel liij een zijner voeten miste, uitstekend kon fietsrij den, is Donderdag nabij de Dennen bosschen plotseling met zijn fiets ii: een sloot gevallen. Waarschijnlijk raakte iemand het rijwiel van den heer K., jnischien ook werd hij plotse ling onwel. In hoogst ernstigen toe stand werd de ongelukkige per zieken auto naar Den Helder vervoerd, waar hij tengevolge van dezen val Vrijdag in het R.K. Ziekenhuis is overleden. Ernstig ongeluk met doodelijken afloop te Winkel. Zaterdagavond omstreeks half ze ven is een span paarden bestuurd door den twintigjarige de Betue, die een driew ielde kar terug moest brengen naar den eigenaar W. Keetman in het Oosteinde der gemeente op hol gesla gen. Wktende, dat één der paarden schichtig was, werd al voorzichtig ge reden, doch vermoedelijk tengevolge van het schrikken, veroorzaakt door 'n paar kinderen, is het eene paard, en dit nam ook het tweede mede, op, hol go- slagen. De voerman die het span niet meer kon houden is van de staart van de kar afgeslagen en hoewel niet ernstig toch verwond. De paarden holden over het trottoir met de slingerende kar achter zich, die tenslotte stuk geraakte en zijn lol staan gekomen door tegen een vracht auto aan te vliegen. Inmiddels was het geheel in aanra king gekomen met den 77-jarigen J. Fijnheer die op het trottior liep en on der den voet geloopen werd. Zwaar bloedend met ernstige hoofdwonden is hij binnengedragen iri de woning van den heer N. Peetoom, waar de eersie hulp is verleend. Hoewel net slachtof fer aanvankelijk nog eenige teekenen van K-ven gaf, is hij toch spoedig aan zijn verwondingen bezweken en zijn lijk later naar zijn eigen woning ver voerd. De deelneming met dit tragisch ge val met de nagelatenen is groot. Ooggetuigen zijn eenparig van rnee- ning dat den bestuurder geen schuld treft en ook niet als onbevoegd om met paarden om te gaan is aan te merken. Wel echter is nog eens duidelijk aai - toond dat een losse driewielde kar een gevaarlijk voertuig langs den weg is, n vooral met de tegenwoordige vlak ke wegen slecht te besturen is, en met de achterpooten van de paarden in aanraking komt. Bevestiging van Ds. J. C. Fischer te Sloot- dorp. Het gebouw voor Maatschappelijk werk was Zondagmiddag geheel gevuld met ge- noodigden en belangstellenden ter gelegen heid van de bevestiging van Ds. Fischer in zijn ambt als hulpprediker der Ned. Herv. Gem. te Slootdorp door Ds. Buiskool als prae- ses van het Classicaal Bestuur. Onder de genoodigden merkten we o.a. op, de heer en mevr. Hoogkamer, Pastoor Braak en Ds. Finkensieper. Ds. Buiskool opende de dienst met gebed en vervolgens werd gezongen Psalm 25 het 2e vers. Dan las de voorganger het 24ste vers van Mattheüs 7 „Een iegelijk dan, die deze mij ne woorden hoort en dezelve doet, dien zal ik vergelijken bij een voorzichtig man, die zijn huis op eene steenrots gebouwd heeft." Tot tekstwoord had spr. gekozen uit het Evangelie van Lukas, hoofdstuk 16 vers 15 „En hij zeide tot hen Gaat henen in de gc- heele wereld, predikt het Evangelie aan alle kreaturen." Spr. gaat dan na, hoe eeuwen geleden een profeet in Palestina een nieuwe Godsdienst verkondigde en velen kwamen luisteren naar Zijn woord, dat sprak van God als een Vader aller menschen. Het was een blijde bood schap voor duizenden, maar den Brenger heeft men gekruizigd, en men meende dat daarmede alles vernietigd zou zijn. Echter het evangelie is gebleven. Wat dat Evangelie eigenlijk is De Bood schap der liefde en van gehoorzaamheid. Jezus' eerste gebod was „Heb God lief bo ven alles Het Evangelie geeft de geloovige de verze kering van vergeving. Tranen van berouw vormen het zaad der wedergeboorte. Het Evangelie is de boodschap der vertroosting in moeite, leed en verlies. Uit Jezus' lijden en sterven blijkt het, hoe sterk Hij was in het geloof. Gedenkt het woord „Komt allen tot Mij, die belast en beladen zijn, en Ik zal u rust geven." Om zich in dat geloof te sterken is vooral het bezoeken van de godsdienstoefeningen noodig wij weten helaas, dat er velen zijn, die dat verwaarloozen, meenende met hun dagelijksch werk hun plicht voldoende te hebben gedaan. Dat is een groote dwaling. Het kerkgebouw wordt terecht genoemd het „huis des gebeds". Laat men het toch be zoeken en laat het licht uit uw hart schijnen voor de menschen, en den Vader, die in de Hemelen is, verheerlijken. Hier onderbrak de voorganger zijn rede en zongen de aanwezigen Gezang 7 het le en 2e vers. Dan vervolgt spr. Het is niet zonder be wogenheid, dat ik deze dienst leidt. In de eerste plaats is het treffend, dat nog niet lang geleden het water der zee zich hier voort bewoog en thans is hier alles vruchtbaar land en zijn we hier bijeen, om God te loven en God te danken. Al eenige maanden gele den werd hier voor de eerste Ned. Herv. Ge meente in de Wieringermeer een dienst ge houden, waar ook doopelingen aanwezig wa ren een historisch iets. Nu is het ook iets van dien aard. Thans deze samenkomst zal de eerste predikant als hulpprediker verbonden worden aan uwe gemeente. Dit is niet de eenige reden van mijn bewogenheid. Over deze jonge gemeen te is reeds zeer veel te doen geweest. En als lid en praeses van de Classis, verklaar ik, dat de Classis hier heeft te doen, wat des kerkeraads is. Veel drukte is daarom reeds gemaakt, onevenredig aan de beteekenis. Spr. verwacht, dat velen in alle beschei denheid en ootmoed zullen hebben gevoeld dat in weerwil van de kleinheid der Gemeen te, zoovéél wordt gedaan, om hier in de Gods dienstige en geestelijke behoeften te voorzien. De Classis van Hoorn heeft de volle verantwoordelijkheid van haar daden in dit opzicht aanvaard en ook spr. blijft de mede verantwoordelijklieid dragen, mits alles met redelijk overleg geschiedt. Wij verwach ten, dat ons, ter uitoefening van onze plich ten, geen belemmeringen in den weg zullen worden gelegd. Spr. heeft met Ds. Fischer goed vertrou wen in de toekomst. Deze is toch al eenige jaren in het ambt en de zielszorg van velen is aan hem wel toevertrouwd. Spr., zelf grijs in het ambt géwordén, houdt er niet van raadt te geven toch wil hij in deze de hoop uitspreken, dat Ds. Fischer boven alle dingen predikant en zielverzorger zal willen zijn dat hij niet zal willen heerschen, maar mede arbeider Gods zal zijn dat hij nooit zal wil len vergeten, dat de predikant de dienaar der Gemeente is. Hij komt tot u met de volle bevoegdheid beroepen naar andere gemeen ten heeft hij afgewezen, om Slootdorp te aanvaarden. Wij verheugen ons daarover. Thans verzoekt spr. Ds. Fischer op te staan. Aan U is opgedragen, aldus spr., de verkon diging van het Evangelie de bediening van den Doop en het Heilig Avondmaal het be zoeken van kranken en van de Gemeente leden, de verzorging van het Godsdienston derwijs alles te doen wat een leeraar be taamt. Thans stel ik U de vraag, ten over staan van de Gemeente, of u in de mate van uwe krachten deze opdrachten zult vervullen. Wat is daarop uw antwoord Ds. Fischer Ja, van ganscher harte, ja. Ds. Buiskool feliciteert daarop de nieuwe predikant en tevens de gemeente met dit antwoord. Het pad van een predikant gaat niet altijd over rozen, maar houdt U er van verzekerd, aldus spr. dat het geloof en ver trouwen in Hem u sterken zal. Laat uw lijf- spreuK zijn „Zaaier, zaai in Gods naam voort Gij zijt hier gekomen met uw gezin. Wij wenschen U van harte toe, dat gij u hier met de uwen weldra thuis moogt gevoelen en met welwillendheid in de kring wordt ontvangen. Dat God de Vader u en de uwen moge ze genen in uw werk. Hiermede wil ik eindigen en verklaar U als hulpprediker bevestigd bij de Ned. 'Herv. Gemeente Wieringermeerpol- der. Nadat Ds. Buiskool het dankgebed had uitgesproken, zeide spr. nog een taak te heb ben te vervullen door namens het Classicaal bestuur dank te moeten brengen aan de ge noodigden, die hier door hun aanwezigheid blijk hebben doen geven van hun belangstel ling in deze Gemeente en de nieuwe predi kant. Spr. hoopt van harte, dat bij alle ver schil van meening een goede samenleving en samenwerking mogelijk zal zijn. Namens het Classicaal bestuur, doende wat des Kerke raads is, verzoek ik de genoodigden nog een oogenblik, ter nadere kennismaking met den predikant, na te willen blijven. Verder maakt spr. nog bekend, namens het bestuur van het Zuiderzeefonds, dat het nieu we kerkgebouw Zaterdag 27 Aug. nam. half drie officieel in gebruik zal worden geno men, waarbij prof. Dr. Slotemaker de Bruine in de dienst voor zal gaan. Ieder zal welkom zijn. Verder hoopt Ds. Fischer a.s. Zondag des nam. half vier in het nieuwe kerkgebouw zijn intree te houden. Ook dan is ieder zeer wel kom. Tot slot wordt dan nog gezongen gezang 96 en is hiermede deze plechtigheid ten einde. Autobusongeval aan. Middenmeer. Toen Zaterdag j.1. een autobus uit Weesp op de pont was geplaatst om de weg naar Kolhorn te kunnen vervol gen, waren een paar passagiers zoo brutaal na de overtocht over het ka naal zelf de kettingen vast te leggen, voordat de pontwachter deze kon be reiken. Toen de pontwachter de kettin gen inspecteerde zag hij, dat deze in de uiterste schalm waren vastgehaakt, en dus veel te slap hingen; hij riep de chauffeur, die de motor reeds in wer king had gesteld, toe niet af te rijden, doch deze schonk daaraan geen aan dacht en deed het toch. De voorwielen van de bus kwamen op de wal, doch toen schoot de pont achteruit, en de achterwielen van de bus botsten daar door tegen den walkant en de bus ging vervolgens achteruit de diepte in Gelukkig waren op één na alle pas sagiers (volgens het reglement) uitge- tapt. Deze eene wist zich door hei nood luik boven in de kap te redden. De chauffeur wist de portier te ope nen en bereikte ook zwejnmende de wal. Er zijn dus geen menschenlevens te betreuren en de autobus, waarvan een deel der kap nog slechts boven wa ter stak. werd later door een kraanwa gen gelicht. Laat dit ongeval toch weer een goe de waarschuwing zijn, dat men van de bediening van de pont moet afblijven. Meermalen wordt er over geklaagd dat soms door chauffeurs en passagiers zoo brutaal wordt opgetreden, dat men er bijna geen baas van kan blijven. verzacht en geneeet m&rr- mei In dooien van 30-60 en 90 cC Tube 80 ct. Bl| Apoih. en Drogisten

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2