eet^n0 o\t BBRTILS Z3e JAARGANG VRIJDAG 36 AUGUSTUS 1932 No. 67 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN ''OMSTREKEN PIJP - TABAK ..DE WAKENDE LEEUW" J. R. KEUSS. Laat 125 Alkmaar. ADELDOM OF LIEFDE S. COLT O F KANAALWEG 145-154-155 - DEN HELDER. ■WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIêN DINSDAG EN VRIJDAG. UITGEVER Hlppolytushoef WIerIngen. Van 1—5 regelj 1 0.5tt ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. Iedere regel meer t o.ia per 3 maanden 1. VOOR BETERE TABAKSFABRIEK Ons Lichaam en onze Gezondheid. De Hygiëne van het tabaksrooken. De ervaring leert aldus het Redciings wezen, dat vele menschen zonder de geringste nadeelen voor de gezondheid van hun jeugd tot op hoogen leeftijd ta bak kunnen rooken, terwijl weer ande ren van het begin af voor zeer kleine hoeveelheden nicotine gevoelig zijn of 't in den loop der tijden worden. De ge neeskundige literatuur is vol van ïne- dedeelingen over ziekten van hart-, maag- en zenuwstelsel enz. tengevolge van tabaksgebruik. Meestal betreffen deze mededeelingen zware rookcrs. In gevallen, waarbij personen voor zelfs geringe hoeveelheden nicotine ge voelig zijn, is het beter het gebruik ge heel te verbieden dan bijv. 1 of 2 siga ren toe te staan. Het is tot nu toe niet gelukt tabak in den handel te brengen, die nicotine vrij is, al wordt heel wat reclame ge maakt voor „nicotine-vrije" sigaren of sigaretten. Wel is het te verwachten, dat door nauwkeurig laboratorium- en proef- stationonderzoek er „nicotine-arme" ta bak zal geproduceerd worden. De Zwitsers Winterstein en Aronson hebben de belangrijke feiten vastge steld dat le. Uit korte, dikke sigaretten dub bel zooveel nicotine in de hoofdstroom overgaat dan uit lange, dunne. 2e. Uit losgestopte 30 pCt. meer nico tine dan uit vastgestopte en uit droge sigaretten eveneens 30 pCt. meer nico tine in den mond van den rooker komt dan uit vochtige. Een vochtigheidsgraad van plm. 15 pCt. is aanbevelenswaardig. Hei is van hygiënisch standpunt uit doelmatiger een te vochtige als een te droge sigaret te rooken. Sigaretten, welke in het mondstuk ijzerchloridewatten hebben, laten vrij wel geen nicotine in den mond komen. Bij sigaren is de kwestie moeilijker. FEUILLETON. No. 20. Voor Hempel vertrok, voelde hij nog even aan de schort, of er misschien een zak in was. Het was zijn gewoonte, om niets, al scheen het nog zoo onbeduidend bij zijn on derzoek over te slaan. Werkelijk was er in de schort een zak en daarin was een brief. Silas ging naar het raam en las bij het maanlicht het adres. De brief was aan mevrouw Marie Walker, met den poststempel Graz, en afgegeven op den dag vóór den moord. Juist wilde hij den brief gaan lezen, toen er een schaduw over den weg gleed. Hij had bijna een kreet geuit, toen hij in het licht der maan de haastig naar huis toe- loopende gestalte herkende. Het was de gra vin van Grauenstein. Zij was in een wijden stofmantel gehuld en droeg een katoen doek je om haar hoofd. Hij kon haar niet meer zien, want zij stond al dicht voor het huis, maar hij hoorde, dat zij een sleutel in het slot van de deur stak. Hoe wijs was zijn voorzichtigheid geweest, cm zijn eigen sleutel er uit te halen Hij had geen tijd meer, om erover na te denken, hoe de gravin aan een sleutel van het huis eener vrouw kwam, die zij beweerde niet eens te kennen met een sprong was hij bij de ka- napee en kroop er zeer netjes onder. In het volgende oogenblik kwam de gravin binnen. Zij bleef een oogenblik op den drem pel staan en wierp een zeldzamen blik door de kamer. Toen ging zij met vlugge schreden naar de schrijftafel en stak dezelfde luster aan, die Silas vijf minuten geleden had uit geblazen. Daarna nam zij een stoel en begon in de laden te rommelen ieder stuk papier onder zocht zij nauwkeurig. AFD. MANTELS. COSTUUMS. BLOUSES. ROKKEN. Groote maten. Aparte modellen. AFD. COMPLETE MEUBILEERING Reclame eiken slaapkamer f 75. Zeer mooie slaapkamer f 89. Hyper modern. Aupings Deventer matrassen 2 p. f 10.50 AFD. STOFFEERING, LINOLEUM. Vloerzeilen, karpetten, vitrages, divan- tafelkleeden, loopers, enz. ZONDAGS TOT 2 UUR GEOPEND. al kan men, door in een sigarenpijpje watten te leggen, al veel bereiken. De watten houden evecneens de teerach- tige bestanddeelen van de tabaksrook, welke zeer zeker ook schadelijk zijn, tegen. De als „zwaar" bekend staande .Ila- vanasigaren bevatten vaak minder ni cotine dan de als „licht" bekend zijn de Sumatrasigaren. De vaak gestelde vraag, of sigaretten schadelijker zijn dan sigaren, is bij den tegenwoordigen stand der wetenschap nog niet op te lossen. Van groot belang is echter de kwestie van het al of niet inhaleeren van de rook. Het is nog niet uitgemaakt, of de nicotine, welke door de longen in de bloedbaan kojnt, schadelijker werkt dan die, welke langs mond en maagslijmvlics daar in komt. Ook niet of de opgenomen ni cotine ongunstig werkt op den bloed druk. Het papier van de sigaretten is als zoodanig niet schadelijk tegenover de 10 pCt. cellulose, welke de sigarettenta bak zelf bevat, valt de geringe cellu- losehoeveelheid van het papier in het niet. Bij de lichte brandbaarheid van het papier is het nauwelijks aannemelijk, dat er kooloxydvor,ming bij het siga- rettenrooken optreedt. Het verblijf in ruimten waar veel ge rookt wordt, kan schadelijk voor de gezondheid zijn, vooral dooi- de met den rook uit de ademingslucht ontwij kende ammoniak verbindingen. Bij de tegenwoordige ventilatietèch- niek is echter de nadeeligheid van het verblijf in met rookers opgevulde ruiim ten zeer veel verminderd. BELANGRIJKE RECHTERLIJKE BESLISSING. Het komt niet zelden voor, lezen wij in den „Volksbond", orgaan van den Volksbond tegen Drankmisbruik, dat koffiehuishouders en herbergiers van brouwerijen bedrijfskapi taal in leen ontvangen al dan niet onder hy pothecair verband, waarbij, naast een vrij hooge rente, wordt bedongen, dat het be- noodigde bier van de geldschietende brouwe rij moet worden betrokken, ook gedurende een zeker aantal jaren nadat de schuld is af betaald, terwijl een veelal niet geringe boete wordt verbeurd bij elke overtreding. Nu heeft zich onlangs het geval voorge daan dat een mijnwerker, die in 1920 van een Valkenburgsche bierbrouwerij, onder hhypothe cair verband en tegen rente, f 3800 te leen kreeg, teneinde daarmee een café te openep, zich bij de hiervan opgemaakte notariëele akte tevens had verplicht in zijn café tot 15 jaren na teruggaaf van het geld, geen ander bier dan dat van de geldleenende brouwerij te slijten en zulks op een boete van 200 per overtreding. Verleden jaar had de brouwerij haar geld terug, en daar de caféhouder de verbintenis wat al te bezwarend vond, tapte hij ook an- der bier. De brouwerij deed een geval consta Haar manier van doen was vlug en zekei zooals van iemand, die heel goed van alles af wist. Toen zij niets vond, teekende zich een grenzenlooze teleurstelling op haar gezicht af en met een diepen, zucht leunde zij achter over in haar stoel, terwijl zij in een diep na denken verzonken was. Even later stond zij op, nam het licht en ging vlug naar de slaapkamer. De deur liet zij achter zich open staan. Hempel zag haar in de kasten rommelen en de schuiflade van het nachtkastje onderzoeken. Haar bewegin gen werden steeds haastiger en onrustiger. Eindelijk verscheen zij weer in de huiskamer. Haar gezicht had nu een echt radelooze uit drukking. Zij plaatste het licht weer op de schrijfta fel, wierp nog eens een blik door het vertrek, alsof zij erover nadacht, waar zij nog iets kon zoeken, deed toen de kaarsen uit en ver liet zuchtend het vertrek. Hempel hoorde haar de voordeur op slot doen en zag haar dadelijk daarna over het voetpad naar het kasteel terugkeeren. Wat had zij hier gezocht Misschien oude brieven van haar man uit zijn jeugd Maar waarom was zij na het bekend wor den van den moord niet dadelijk met dit doel hierheen gekomen Waarom pas van daag, vijf dagen na den dood van mevrouw Walker Vanwaar die uitdrukking van radeloosheid, toen zij niets vond Er kwam een schaduw van ontmoediging op het ernstige gezicht van Silas Hempel. Zoo dikwijls hij meende den draad in handen te hebben, kwam er iets nieuws tusschen, dat weer alles wat hij had uitgepluisd, in de war bracht. Hij besefde, dat het gedrag der gra vin niet overeenkwam met hetgeen hij een uur geleden duidelijk en klaar bewezen had geacht. Men overwint zelfs als vrouw met stalen zenuwen niet allen natuurlijken afschrik, om te middernacht alleen naar het huis ee ner vermoorde te gaan, enkel om oude min nebrieven te zoeken. teeren en eischte in rechten de uitbetaling van een boete van 200. De zaak kwam voor den kantonrechter te Gulpen, die echter den eisch afwees en de brouwerij bovendien veroordeelde tot de kos ten van het geding. De kantonrechter grondde zijn vonnis op de volgende overwegingen De prestaties van beide partijen bij de gesloten overeenkomst zijn geheel onevenre dig, zoowel wat duur als omvang betreft. Zonder dat eischer eenig bijzonder risico op zich neemt, wordt de economische zelfstan digheid van gedaagde sterk aangetasthij wordt gedwongen het cafébedrijf voort te zetten, onverschillig of dit rendeerend is of niet hij wordt verplicht uitsluitend van ei scher zijn bier te betrekken, zonder dat hem een waarborg wordt gegeven voor goede kwa liteit of redelijke prijzen. Het verweer van den gedaagde, dat zoo'n overeenkomst in strijd met de goede zeden en derhalve nietig is, wordt door den kantonrechter als. juist erkend de overeenkomst zegt het von nis is uit een ongeoorloofde oorzaak aan gegaan en derhalve krachteloos. De eisch van de brouwerij, dat haar de in het contract gestelde boete zal worden uit betaald, werd daarom door den rechter afge wezen. DE HAAGSCHE TRAM EEN SLAAPWAGEN. Strandindrukken. Johannes de Heer heeft in zijn weekblad „Het Zoeklicht" zijn strandindrukken neer geschreven. Terwijl ik daar, zoo schrijft hij, in mijn lig stoel aan het strand mijn oogen laat rusten op het onbeschrijfelijke spel, dat de zon met de golven speelt, moet ik toch eens mijn oo gen van de zee aftrekken en over het strand laten weiden. Daar is aan het strand ook wel schittering, maar ze is van anderen aard dan van de zee Het is aan het strand de schittering, de bru tale attractie van bonté kleuren en uitheem- sche vormen van badcostuums, badmantels, strandpyama.'s. Vooral de laatste trekken zeer de aandacht. Het strand schijnt tegenwoordig een open bare slaapkamer geworden. Trouwens, het is reeds lang de gewoonte zich in een zeebad niet aan de omgeving te storen men doet daar eenvoudig of men thuis is. Het strand is eet-, conversatie-, slaap- en badkamer tegelijk. Zelfs vrouwen, die het thuis vreeselijk zouden vinden ten aanschouwe van eigen omgeving van blouse te verwisselen, geven zich aan het strand zóódanig aan de openbaarheid prijs, dat mijn oogen er nog meer pijn van doen dan van de flikkering der zon op de golven. Ik lees in den Bijbel in Deuteronomium 22 vers 5 „Het kleed eens mans zal niet zijn als de vrouw, want zulks is den Heere een gru wel," maar dat heeft de redacteur van de „Matin" blijkbaar niet gedacht, als hij zegt „De strandpyama is het meest correcte en oprechte kleedingstuk voor de dames, het is hermetisch gesloten" en de directie van de Haagsche Tram ziet blijkbaar de trams voor slaapwagens aan en heeft daarom toegela ten, dat dames in strandpyama's ook in de Haagsche tram mogen worden vervoerd. Het wonder van onzen tijd is, dat men zich over niets meer verwondert, de hypermoderne wereldbeschouwing laat geen bewondering meer toe, er is geen verwondering meer over Daarvoor moesten zeer gewichtige redenen van ernstigen aard bestaan. Met de overtui ging dat hier nog een zeer raadselachtig ge heim in betrokken was, verliet Silas Hempel eindelijk doodmoede het akelige huis. De beek van Grunau was afgedregd, om dat men vermoedde, dat het lijk van graaf Grauenstein daarin lag. Het lijk werd echter niet gevonden, wel twee grijze vilten schoenen, die de politie in beslag nam, omdat er verdenking bestond, dat een der moordenaars van mevrouw Wal ker ze gedragen en daar weggegooid had. Niemand in Grunau bezat zulke schoenen, niemand had de gevondene ooit eerder ge zien. Gravin Renate was in de laatste dagen meermalen in Graz geweest, om den rechter over verschillende punten inlichtingen te ge ven, die op de verdwijning van haar man be trekking hadden. Dientengevolge begon de politie, voorloopig nog in het geheim, zich bezig te houden met de bewaking van majoor van Grauenstein en zijn zoon. Silas Hempel had dadelijk daags na zijn nachtelijke onderzoek in het huis van me vrouw Walker waarvan hij het resultaat intusschen tegenover iedereen geheim hield naar Napels geseind om inlichtingen, of er op den 16en Augustus met de naar Sidney vertrokken boot een oudere, in het grijs ge- kleede heer was meegegaan, die onder den naam „Morgan" reisde. Het antwoord luidde, dat er drie personen met de „Triton" waren vertrokken, op wie de gegeven persoonsbeschrijving paste. Maar of een hunner Morgan heette, was niet bekend. Op denzelfden dag kwam het antwoord op Hempel's telegram naar Sidney. Volgens dit was Woolseley in Bathurst ambtenaar bij het mijnwezen, geboren in Erhausen bij Wildon, getrouwd, vader van vier kinderen, en veer tig jaar oud. Hij was nu op zijn post, dien hij sedert jaren niet had verlaten. Mulbury Comp., een groote exportfirma de schaamteloos-ontkleede en als mannen gekleede en gekapte, de bitter-drinkende en sigaren-rookende vrouwen aan het strand. Voor zijn vertrek van het strand naar huis, zag Johannes de Heer op het strand ook nog een schelpenman, die zich niet stoorde aan al het gedoe van het mondaine strandleven, evenmin als zijn paard. De mil- liarden schelpen daar in dien wagen, eens zooveel levende diertjes, welker leven ver gaan is en wier huisjes alleen nog maar die nen omte worden vertreden. Zou het ook zoo zijn met vele strandlevens, alleen leven om straks bij den oogst der wereld vertreden te worden, gelijk de Bijbel het zegt, Maleachi 4 vers 3 „En Gij zult de goddeloozen vertre den." Aan het slot van zijn strandindrukken deelt Johannes de Heer nog in „Het Zoeklicht" mede, dat hij naar huis gegaan zijnde, zijn Bijbel opsloeg en daarin las, dat er dingen zijn, die voor de menschen heel gewoon zijn geworden, maar nochtans voor God gruwelen heeten en niet alleen in het Oude, maar ook in het Nieuwe Testament wordt gezegd, dat Gods toorn over deze dingen komt (Efeze 5 vers 6.) BINNENLANDSCH NIEUWS. DOOR DEN STROOM MEEGESLEURD. Moeilijke redding. Toen de kinderen van mr.' v. d. Ven, kan tonrechter te Hulst, Vrijdag op het strand nabij Walsoorden aan het spelen en baden waren, kreeg de 10-jarige F. v. d. Ven, een met lucht gevulden band, waarmede de klei ne zich op het water liet drijven, aldus het Dagblad van Noord-Brabant. De oudste dochter van den kantonrechter, die vreesde dat haar broertje zich te ver in het water zou begeven, riep het kind terug. Zij bemerkte, dat het reeds te dicht bij den stroom was gekomen en zwom den kleine na, waardoor beiden in den stroom kwamen en steeds verder afdreven. Plotseling verdween het kind in de diepte, terwijl mej. v. d. V., die pas sinds korten tijd kon zwemmen, om hulp riep. Zij slaagde er in het kind weer op den luchtband te krij gen. Toen de notaris te Hulst, die zich ook aan het strand bevond, het gevaar bemerkte, heeft hij zich eveneens in den stroom ge waagd ten einde hulp te bieden. De beide kinderen dreven inmiddels steeds verder af. Toen mr. L. hen had bereikt, trachtte hij hen tegen den stroom in te trekken en ze buiten de vaargeul te houden. Een uur lang hebben de drie personen in het grootste ge vaar verkeerd. Toen hun krachten bijna uit geput waren, kwam het zeiljacht van den heer Frensen uit Antwerpen in het zicht. De zich aan boord bevindende heeren heb ben onmiddellijk met reddingsboeien en lij nen hulp geboden. Na anderhalf uur van de angstige spanning, ook onder de zich op het strand bevindende personen, werden de drie drenkelingen behouden aan wal gebracht. f ONEERLIJKE DIENSTBODE. Horloge in den mond. Bij een familie te Den Haag werden den laatsten tijd sigaren, sigaretten en allerlei huishoudelijke artikelen vermist. Hiervan werd de 29-jarige dienstbode verdacht, die in schapenwol, Sydney, Victoriastraat 29, was het eigendom van de gebroeders Fer en Har- ry Morgan, van welke de oudste, Fred, voor twaalf jaren gestorven is. Zijn weduwe is nog mede-eigenares van de firma, die een uitste kenden naam heeft. Harry Morgan is tegen woordig voor zaken op reis in Europa. Zijn naam als burger en handelsman is vlekke loos. Hij is ongetrouwd. De door hem bestuur de firma behoort tot de grootste en rijkste van Sydney. Of de weduwe van Fred tegenwoordig in Sydney woonde of in Europa, werd niet ge zegd. Toch twijfelde Hempel niet, of zij was de hier als mevrouw Walker vermoorde vrouw. Maar door de inlichtingen over Har ry Morgan werden de combinaties van Hem pel weer omver gegooid. Als hij slechts de zwager der overledene was en als rijk koopman te goeder naam en faam bekend stond wat zou hem dan er toe gebracht hebben, haar te vermoorden Welke wettige aanleiding tot gevangenne ming onder verdenking van moord gaf enkel zijn misschien louter toevallige aanwezigheid in het huis zijner schoonzuster op, den dag van den moord De gevangenneming zou slechts op een telegrafisch bevel van den mi nister van justitie in Aden of Colombo kun nen plaats hebben. Er zouden langdurige onderhandelingen over zijn uitlevering moe ten geschieden, en om deze te beginnen, moest men eerst bewijzen van zijn schuld hebben. Silas moest zelf bekennen, dat hij die nog niet kon geven. Wel was de met bloed be vlekte toestand, waarin Morgan te Graz in het hotel kwam, een ernstige reden tot ver denking. Maar er hadden zich toch twee mannen als Harry Morgan uit Australië op gegeven en van twee daders spraken de spo ren bij het huis der weduwe. Omdat de misdadiger geen vreemde was geweest, kon hem en zijn helper het bezoek van den werkelijken Morgan bekend zijn en zij konden met opzet dezen naam hebben gekozen, om de justitie op een dwaalspoor te moet men I*"* 1 \eUen op .4 1 Wat U ook voert, beproef 8—14 dagen onze Opfokvoeders en Kunstkorrels en U verkrijgt beteren groei der kuikensméér en grooter kwaliteitseieren, daar vischmeel is vermeden; sterker eierschalen, lager voederkostcn (het ei kost nog geen l'/t ct. aan voeder), eenvou diger voedering, gezonder en sterker dieren met meer weerstandsvermogen. Prijzen per 50 K.G. vrij spoor/boot A'dam. Bertels' Crisis Opfokvoer Nr. l f6.15 volledig dagrantsoen v. kuikens v. 1 30 dagen Kuiken droogvoederbak in iederen zak gratis. Bertels' Crisis Opfokkorrel Nr. 2 f 5.25 volledig dagrantsoen v. kuikens v. 4—8 weken. Na 8 'weken uitsluitend Kunstkorrel No. 1 Bertels' Crisis Kunstkorrel No. 1 22 eiwit, 6 vet. volledig dagrantsoen v. losloopende kippen op de boerderij f 4.50 Bertels' Crisis Kunstkorrel No. 2 28 °/0 eiwit, 6 vet, Ochtendvoeder voor hen die nog graan wenschen bij te voeren: op verzoek ook in meel vormf 4.75 (Gem. graan bevat slechts 12ü/'0 eiwit en vet). Bertels' Kunstkorrel B. f 6.- volledig dagrantscen voor kuikens na 8 weken en voor kippen in rennen. Bertels' Kunstkorrel G. f 5.25 volledig dagrantsoen voor kuikens na 8 weken en v. kippen met beperkten grasuitloop. Bertels' sierlijke Oranje voederbak toereikend voor 25 kippen, per stuk fl.50 Broc'.ure pluimvee en eierlijsten gratis. Bestel bij Uw leverancier in Uwe plaatst indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek. Weigert namaak, let op ons Loodje! Oliefabrieken N.V., Amsterdam. door de politie is aangehouden. Dé vermiste voorwerpen werden op het meisje gevonden. Bij „fouilleering" bleek, dat de dienstbode in haar mond een gouden horloge had, gewik keld in een zijden doekje. Ook dit horloge bleek te zijn gestolen. De dienstbode is in ar rest gesteld. Catastrofe in den Tomatenhandel. 50 pCt. naar de mestvaalt. De prijsdaling in de tomaten; die men ieder jaar in Augustus kan ver wachten, heeft dit jaar een zoodanigen omvang aangenomen, dat men van 'n catastrofe kan spreken. Door het war me weer is de aanvoer meer, terwijl :1e \r ag naar tomaten overal daalde, iuj een zoo abnormalen aanvoer moes- u'U de prijzen tot het belachelijke da len. Ongeveer 50 pCt. van de aange voerde tomaten is onverkoopbaar, ter wijl voor de andere partijen slechte prijzen worden besteed. Zoo kreeg een Naaldwijksche tuinder, die 40 bakken tojnaten had geplukt, voor de geheele partij f 1.20 in handen. De rest was on verkoopbaar. Arbeidsloonen en hooge kweekkosten gingen dus te loor. Dins dag liepen enkele goede kwaliteiten weer in prijs op tot, f 0.50 per bak. Veel brengen, terwijl de echte drager van dezen naam misschien een heel anderen weg had ingeslagen dan men dacht. Hoe zou men dan de gevangenneming van dezen voornamen buitenlander rechtvaardi gen Neen eerst moest men naar onwrikbare bewijzen zoeken. Als deze gevonden werden, dan was Morgan's aanhouding even gemak kelijk in Sydney te bereiken als in Aden of Colombo. Silas besloot dus nog te wachten en zijn ontdekkingen voorloopig voor zich te hou den, tot hij over de verhouding van mevrouw Walker tegenover de familie Grauenstein op de hoogte was. Want dat de moord op de weduwe Walker en de verdwijning van den graaf met elkaar in verband stonden, daar aan twijfelde hij niet. Terwijl Silas Hempel, in zijn overdenkin gen verdiept, in de ontvangkamer van het hotel zat, ging er buiten een man naar mijn heer Lampl, die aan de huisdeur stond, groet te en vroeg of hij mijnheer Hempel kon spre ken. „Jawel, kom binnen, hij zit in de kamer," antwoordde Lampl genadig, zonder het noo- dig te achten, den niet zeer fijn gekleeden vreemdeling zelf naar binnen te brengen. Deze scheen dit ook niet te verwachten, maar ging dadelijk naar de kamer. Hempel keek op. „Ha, ben jij het, Kockstein Waarom kom je naar Grunau „Ik heb u iets te vertellen, mijnheer Hem pel, en wilde u ook om een verdere gedrags lijn verzoeken." „Wat is er „Het is over de zaak van de Grauensteins. U hebt mij opgedragen, die menschen na te gaan en zooveel mogelijk over hun doen en laten te achterhalen. Deze taak meen ik tot nu toe op de meest bescheiden wijze te heb ben vervuld, maar als men er op een lompe wijze tusschen komt, kan ik er waarlijk niets aan doen, als (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1