ECHT EN GOED TRANSPIREERENDE VOETEN zijn Poeders alleen, wanneer zij de. handtee- kening dragen van den fabrikant A. Mijn- hardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kies pijnpoeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drog. verbetering geeft die noteering echter niet aan. Druiven naar Indië. De Bond Westland heeft in voor gaande jaren verschillende proefzen dingen van druiven naar Indië ver zonden. Daarover is een dezer dagen een uitvoerig rapport van prof. Spren- gers verschenen. De Bond Westland heeft deze proet- zendingen dit jaar niet voortgezet. Een exporteur heeft, zich aansluitend op de verkregen resultaten en gegevens, thans voor eigen rekening druiven naar Indië verzonden. Geen koud water drinken als men warm is. De 18-jarige K. v.d. W. te Woensel, die zeer verhit door het voetballen thuis kwam en ettelijke glazen koud water dronk, overleed spoedig hierna. HET GEVAARLIJKE KRABBEN. Een 17-jarige jongen te Nieuwe Nie- dorp had an liet achterhoofd een klein puistje opengekrabd, waardoor bloed vergiftiging is ontstaan. Na een paar dagen van zwaar lijden is de jonge man overleden. DRIJFZAND AAN DE KUST Paard zakt tot den buik in het zand. Uit Bloemendaal wordt aan „Het Volk" gemeld Maandagavond reed de melkhandc- laar H. uit Bloemendaai, die de kamp bewoners geregeld van melk voorziet, met zijn paard bespannen wagen langs liet Bloemendaalsche strand in de nabijheid van het tentenkamp. Tot grooten schrik van den voerman zak te het dier plotseling weg, zoodat hei beest met zijn biuk op het zand lag. Na heek veel .moeite gelukte het, met hulp van de kampbewoners eenigt- planken onder den buik van het paard door te trekken, waardoor verder weg zakken voorkomen werd. Met vereen de krachten heeft men toen, door de planken op te lichten, het paard uit zijn netelige positie bevrijd. Dank zij het groote aantal behulpzame kamp bewoners, werd het dier spoedig ver lost. De wagen werd vervolgens dooi de jeugd naar den Zeeweg getrokken, zoodat het paard op het strand geen dienst meer behoefde te doen. Door een adder gebeten. In liet ziekenhuis te Heerenveen is een 12-jarig jongetje uit Jubbega op go no,men, dat bij het gaan zwemmen door 'n adder in den voet was gebeten. ONAANGENAAM AVONTUUR. Bijen op den rug van een imker. De bij wordt in het algemeen voor een arbeidzaam en huiselijk dier ge houden. Deze beide eigenschappen schijnen echter niet altijd haar deel te zijn. Zoo nu en dan, in de zomer maanden, schijnt een gedeelte van een bijenvolk het verblijf in het ouderlijk huis niet meer te bevallen en trekt er dan, aangevoerd door 'n koningin op uit, teneinde 'n nieuwe woonplaats te zoeken. Het is dan voor den imk; r een tijd van opletten, want slaagt bij er niet in de dieren op hun vlucht te ach terhalen en gaat zoo'n zwerm er lus- schen uit, dan is dat een aanmerkelijk verlies. Zoo'n vliegpartijtje geschiedde een dezer dagen, vertelt de „Nieuwe Yenl. Ct." bij een ouden imker te Helden. Toen deze, die in de buurt werkzaam was, de eerste symptomen van zoo'n vlucht waarnam, haastte hij zich voor de vliegende bijen te komen en tracht te door met kluiten aarde te werpen, le beletten, dat de zwerm doorvloog en ze te dwingen op een der in de buurt staande korven aan te vliegen De bijen dachten er echter anders over en na eenige malen te hebben rondgecirkeld, ontdekten ze een schit terend landingsterrein in den vorm van den rug van den imker. Toen het proces grootendeels vol trokken was, wist de man niet beter te doen, dan, over den grond kruipend met het hoofd naar beneden, de bijen te beletten dat ze zich in zijn punt baard nestelden. Aldus manoeuvroe- rend werd hij door een buurman uit de verte opgemerkt, die, in de meening dat het den imker in het lioofd was geslagen, den zoon waarschuwde, om eens naar zijn vader te gaan kijken. Voorzichtig werd nu met vereende krachten de imker van zijn jas oni- daan, waarop de diertjes zaten. Dit kleedingstuk werd op den grond gede poneerd, waarna over het heele geval een bijenkorf werd geplaatst, waar mede de zaak was afgedaan. ONVEILIG OSS. Geen kippenhouder kan rustig slapen. Gevolg geverfde kip pen. -- Een verdachte aange houden. Den laatsten tijd neemt de onveilig heid te Oss en omgeving weer in zeer sterke mate toe. Diefstallen en inbra ken zijn niet alleen te Oss, doch ook te Berghem, Nistelrodc en Heesch aan de orde van den dag. Vooral op kippen hebben de dieven het gemunt. Tenein de diefstal te voorkomen gingen Je kippenhouders er toe over hun dieren met verf te merken, doch ook dit bleef zonder resultaat. In den nacht van Maandag op Dins dag ontdekten twee politiemannen die in het Schaikseheveld te Oss surveil leerden, twee mannen, die zich ver dacht gedroegen en bij de nadering van de politie de vlucht na,men. De po litie achtervolgde hen, waarbij zij ver scheidene revolverschoten loste. De vluchtelingen wisten évenwei in de duisternis te ontkomen. Een van hen werd herkend. Een aantal kippen en een partij paardentuig, dat de dieven hadden weggeworpen, werd door de politie in beslag genomen. Woensdag morgen trof de inspecteur van politie den herkenden man in een café te Oss aan. Hij ging direct tot de arrestatie over. Inmiddels was ook gebleken, dat in den afgeloopen nacht was ingebro ken bij de weduwe Van Erp in de Ba- gijnestraat te Oss. Ook van deze in braak wordt de aangehoudene, een be rucht individu, die reeds herhaaldelijk veroordeeld werd, verdacht. Gecompliceerd verkeersongeval. Een wielrijder het slachtoffer. Aan het Winschotcrdiep in de ge meente Noorddijk is Dinsdagmorgen een auto, die een vrachtauto wilde pas seeren, welke juist voor een wielrijder uitweek, in botsing met een der langs den weg geplaatste palen gekomen. De as van den wagen werd door den paal gegrepen met het gevolg dat de auto omsloeg en met de vrachtauto samen tegen den muur van het café, tevens bakkerij, van den heer A. Schipper te recht kwam. De vrachtauto werd zwaar beschadigd de personenauto eveneens. De muur van het café werd zeheel vernield. De bestuurders van ae beide auto's kwamen er goed af. De wielrijder Buning werd echter het slachtoffer van het ongeluk hij is in het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen opgenomen met 'n wervel fractuur. BUITENLANDSCH NIEUWS. Met een doode gehuwd. Een chauffeur te Leipzig, die in de I Rijnprovincie werkzaam was, heeft daar enkele jaren geleden een even eens uit Saksen komende jonge vrouw getrouwd. Thans blijkt, dat zijn bruid voor de huwelijksvoltrekking zich had gelegitimeerd met de doopceel van haar overleden zuster, waardoor hat scheen alsof zij pas 24 inplaats van <53 jaar oud was. De man was dus met h n doode getrouwd. Het huwelijk werd ontbonden. In zes uur over den Oceaan. In een artikel in de „Corrierc del la Sera" verklaart professor Piccard te gelooven, dat het binnen afzienbaron tijd mogelijk zal zijn, in zes uur in de stratosfeer van Europa naar Amerika te vliegen, aangezien in die hooge lucht streken vrijwel geen weerstand aan wezig is, terwijl het er vrijwel bladstil is. Naai- verluidt zou de Nobelprijs voor natuurkundige wetenschappen aan prof. Piccard worden toegekend. Het ontratten van schepen. In de haven van Huil zijn interes sante proeven genomen in verband met het ontratten van schepen. De ge wone ratten scherm en, welke op de trossen worden geplaatst, bleken niet altijd te voldoen. Anders was het met een nieuw soort scherm dat aan het eind een val bevatte. De ratten kwa men wel over hot. scherm maar liepen daarna in de val. Een andere proef werd genomen met het electrocutec- ren van ratten als zij langs de trossen probeerden aan boord te komen. Het experiment gelukte niet maar leverde toch wel belangrijke gegevens op voor eventueele volgende proefnemingen, liet bleek dat een stroom van 700 volt nog niet voldoende was een rat te doo jden. Hierbij kwam aan het licht dat rattenhaar een slechte geleider is. Bij een stroom van 400 volt werd een rat ruim 10 meter weg geslingerd. Het dier was even versuft, maar rende toen weg. VEREENIGDE STATEN. De boeren staken uit nood. De staking der boeren wegens de la ge prijzen hunner producten neemt voortdurend in omvang toe. Te Siouz City in Iowa zijn ernstige ongeregeld heden voorgekomen. Driehonderd boe ren wilden beletten, dat landbouwpro ducten in de stad werden aangevoerd. Zij haalden het vee uit de wagens en stuurden de melkauto's terug, zoodat in de stad gebrek aan melk is ontstaan De straatweg naar Omaha is door de boeren afgezet, teneinde te voorkomen dat landbouwproducten naar de stad worden aangevoerd. De boeren bekla gen zich erover, dat een ham meer kost dan 'n heel varken. Zij verlangen het dubbele en zelfs het drievoudige van de prijzen voor alle landbouw- en veeteeltproducten. De gouverneur van den staat Minne sota, Olson, heeft verklaard, de staking der boeren, die immers ten doel heut, de prijzen hunner producten ie doen stijgen, te willen steunen. Hij heeft het denkbeeld aan de hand gedaan, den staat van beleg af te kondigen als een middel om de prijzen der land bouwproducten op te voeren, wanneer althans de gouverneurs dei1 andere staten van het Midden-Westen hierin toestemmen. HITTE - VARIA. Dezer dagen is op den straatweg tusschen Wimbledon en Morden in Engeland het ge- heele verkeer stopgezet door millioenen klei ne vliegjes, aan de overgroote hitte te dan ken. Tallooze wolken van deze kleine plaaggees ten vlogen den voorbijgangers in het gelaat, prikkelden hen in neus en oogen, zoodat voet gangers en motorrijders, gedwongen waren stil te houden. De wolk vliegen had een lengte van meer dan een Engelsche mijl. In Tsjecho-Slowakije zijn honderden ooi evaars het slachtoffer geworden van de ook daar heerschende geweldige hittegolf. Tal looze van deze vineis, welke daar te lande als gelukbrengers Yjordun beschouwd, worden thans door de bevolking naar de politiebure- aux gebracht. Speciale auto's rijden het land door, om de vogels, die bij de uitgedroogde slooten en ri vierbeddingen, door honger en dorst uitge put, liggen te versmachten, te redden. Een groot aantal kinderen is op zoek naar levende kikkers, die dodl 4ien naar de politie bureaux worden gebracht, waar de ooievaars, in koele cellen zijn gehuisvest. De wonderlijke tamheid van de ooievaars gewend als zij zijn als koningen onder de dorpsbewoners te leven, doet de vogels het levende voedsel van de kinderen zonder schuwheid of vrees aannemen. PROVINCIAAL NIEUWS. Ongeluk met een geweer. Maandagmorgen was de heer D. van K. te Hoofddorp bezig met het schoon maken van een jachtgeweer. liet ge weer, dat geladen was, ging plotseling af en de lading hagel drong den heex van K. in den linkervoet. De heer v. K. is naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. BIJTIJDS GEHOORD. In een hooiklamp geraakt. 't Is gebeurd bij een veehouder in de onmiddellijke omgeving van Alkmaar, schrijft de „Nieuwe Dag." 't Was op Maandag 15 Augustus, één der heetste dagen van deze bij uit zondering nu eens mooie vacantie- maand. Maar heeter nog dan in het onbarm hartige zonnetje, was het in den hooi klamp van dezen agrariër. Plichtmatig zooals zijn verzekering hem dat voor schrijft, was hij aan het werk getogen om een gat in zijn klamp te spitien, waardoor voor de broeihitte een vei ligheidsklep geschapen werd. Dit gat liep van den top van den hoo gen berg eenige meters loodrecht naar beneden. Toen het uur van den noen was aan gebroken en de boer en zijn helpers den welverdienden maaltijd gingen nuttigen, werd boven over het gat een plankje gelegd met een dun laagje hooi er op, om „trekking" in liet gat de voorkomen. Deze verstandige wijze van doen had echter bijna een menschelijk slacht offer gemaakt. Het toeval wilde, dat tijdens de mid dagrust een terzekeringscontroleur eens kwam kijken heel begrijpelijk in dezen tijd, nu hooibroei*aan de o:do van den dag is -- of aan alle polisvoor waarden was voldaan. Geen mensch ziende, klom hij tegen de ladder van den hooiklamp op en waagde zich boven op dezen berg. Met het gevolg, dat hij door de broze bedek king heenzakte en in het sjnoorheete hooigat terecht kwam. Natuurlijk verhief hij zijn stem en riep luide om hulp. Dit werd in de boerderij weliswaar gehoord, doch toen men op onderzoek uitging, was geen sterveling te zien. Wie kon ook vermoeden, dat deze hooi klamp een .menschelijk wezen in zijn binnenste herbergde V Later hoorde men echter een ge heimzinnig geklop als van metaal op hout. Nu werd het toch al te gek. Nog maals werd alles onderzocht en één der aanwezigen kwam op het gelukkige idee, den berg te beklimmen en den top eens te bekijken. Toen was het geheim opgelost. De gevangene, die door angst, hitte en in spanning zijn stem reeds verloren had was met zijn tabaksdoos gaan klop pen op de gebroken plankjes, die mee naar beneden waren gevallen. Dit werd zijn redding; met een laddertje werd hij nu sppedig uit zijn hachelijke posi tie verlost. Indrukwekkende Tuinders- en Boerendemonstratie te Alkmaar. Duizenden tuinders uit West-Friesland en Kennemerland demonstreeren hun nood. Op initiatief van den Neutralen Bond van boeren, tuinders en landbouwers demonstreer den Woensdag in Alkmaar een paar duizend werkgevers en werknemers in het land- en tuinbouwbedrijf om den nood die er reeds lang in hun bedrijven heerscht, naar voren te brengen. Bij de Halvemaansbrug in de gemeente Oudorp op 3 K.M. afstand van Alkmaar wa ren de betoogers per fiets, autobus, te voet en per schuit samen gekomen. De opstelling had op ordelijke wijze plaats en de stoet was zoo lang dat het begin in Alkmaar was, toen het einde zich nog bij de Halvemaansbrug bevond. Officieel waren deputaties aanwezig uit de gemeenten Koedijk, Oudkarspel, St. Pancras. Warmenhuizen, Dirkshorn, Zuid- en Noord- scharwoude, Venhuizen. Wijdenes, Schellink hout, Bovenkarspel, Grootebroek, Hoogkars- pel, Oost- en Westblokker, Hoorn, Berkhout. Oudendijk, Obdam, Heemskerk, Wijk aan Zee, Oterleek, St. Maarten, Langereis en Ha renkarspel. De indrukwekkende stoet van mannen en vrouwen, die anders op een werkdag nimmer hun akker verlaten, trok groote belangstel ling. Honderden haddenzich bij de Friesche brug opgesteld om de stoet de stad te zien intrek ken. Uit de geschiedenis zijn de boerenopstan den bekend, mdar van opstand was thans ONS Aanbesteding. J.l. Woensdag werd door den Heer Directeur-Generaal der Z.-Z. werken te Dei\ Haag openbaar aanbesteed het afwerken van oevers en hel maken van boordvoorzieningen hings het hoofdkanaal van de IVe af- décliug der Wieringermeer (Hoek- vaart.) Laagste insclirijfster was de firma Gebr. van Rooijen en J. Zandberg te Den Haag voor f 39.100.— De ra/ning bedroeg f 48.000.-- Nieuwe oogst Wr.-Meerpolder. Op nieuw is van de nieuwe roggeoogst in de Wr.-Meerpolder door bakker S. K. Halfwccg het le roggebrood gebakken. De kwaliteit van het brood is uitste kend en gaan de brooden alzoo vlug van de hand. KERKDIENSTEN te SLOOTDORP. NED. HERV. GEM. Zaterdag 27 Aug. nam. 2.30 uur plechtige in gebruikneming der Ned. Herv. Kerk, onder leiding van den Voorzitter van het Zuider- zeefonds. ZONDAG 28 AUGUSTUS 1932. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. Zaterdagavond van 6 tot 8 uur biechtgelegen heid. NED. HERV. KERK Nam. 3' -• uur Ds. J. C. Fischer. Intree-predikatie in de nieuwe Kerk. GEREFORM. KERK (in de nieuwe kerk) 's Morgens half 10, Leesdienst. Nam. 3 uur cand. Wielenga. EVANGELISATIE Zondag a.s. 'sm. 10 uur Ds. K. O. Finkensic- per (Predikant Evangelist) in 't gebouw voor Maatschappelijk werk. geen sprake. Hier gold het een ernstige de monstratie. Toch maakte het een angstwek- kenden indruk om den zwijgenden stoet als een optrekkend leger, langs den Munneken- weg naar Alkmaar te zien voortschrijden. De volgende opschriften werden meegedra gen „Voor het ploegen en zaaien willen wij geen honger lijden." „Door harden arbeid oogsten, moeten wij ons met tranen troosten." „Ons strljdersbelang is waken voor onder gang." „Vereenigt U tot macht." „Des tuindersnood is ook voor ons geen brood." „Doe open de grenzen, dat is onze wensch." „Ontwapening," aldus de leuze van den Landarbeidersbond te Koedijk. „Regeering steunt de bedrijven, onze steun is ten einde," aldus de leuze van een groep neringdoenden uit het platteland, die aan de demonstratie deel nam. „Wel geld voor kermissen maar niet voor arbeid," aldus de leuze waaronder een ande re groep optrok. „Wij willen brood voor onzen arbeid." Het merkwaardige van deze betooging was wel het feit, dat werkgevers en werknemers in het tuinders- en boerenbedrijf gemeen schappelijk demonstreerden. Na het trekken door de stad werd in den Stedelijken muziektuin eefi meeting gehou den, waar geen beroepssprekers, doch wer kers in het tuindersbedrij fte weten de hee- ren P. Hart uit Koedijk, K. Kaan uit Oud karspel, Veldrop uit de Beemster, Hoogland uit St. Pancras en ter Ham uit Wijdenes. zouden spreken. De stoet marcheerde ordelijk door Alk- maarsch straten en om 1 uur werd de mu ziektuin bereikt. Het aantal aanwezigen schatten wij op ongeveer 2000. Onder hen merkten wij op het Tweede Kamerlid Braat en den loco-burge meester van Alkmaar wethouder Westerhof In den Muziektuin. Ordelijk marcheerden de demonstranten ten getale van een 2000 den muziektuin in. Verschillende opschriften, w.o. „Wij laten ons niet langer afslachten" en Millioenen voor leger en vloot en de werkers geen brood, alsmede „Een crisisbelasting van hooge-in- komens en vermogens verschaft ons de mid delen," werden voor de nis opgesteld. Ook viel op een doek met het opschrift „Wij ei- schen onmiddellijke behandeling „Steun Tuinbouw" in de 2e Kamer. De voorzitter van den Neutralen Bond, de heer Schermer uit Hoogwoud sprak een woord van welkom en deelde mede, dat de demonstratie en meeting ten doel hebben te toonen, datde plattelandsbevolking gaat ontwaken en begint in te zien, dat de ge- heele. ondergang een kwestie van weken is geworden en dat het noodig is de verzoeken tot de regeering in eischen om te zetten. De regeering moet het duidelijk worden gemaakt dat de plattelandsbevolking niet zonder pro test zich lang laat vertrappen en een ernsti- gen strijd wil om den algeheelen ondergang tegen te gaan. Zonder strijd zal men zich het recht op loon naar werken niet laten ontnemen. Reeds 4 jaar geleden begon de nood in den tuinbouw zich te laten gevoelen. Spr. gaf dit nader aan, waarbij, hij op de door de regee ring beschikbaar gestelde credieten wees en belichtte, dat, in tegenstelling met de jaren 1914—1918, toen voor de tuinders nadeelige wetten in 24 uur tot stand kwamen, thans de tuinderssteunende wetten nog steeds op zich laten wachten. Wij twijfelen, aldus spr., aan den goeden wil van de regeering. Toch zal deze wat moe ten doen. De volksvertegenwoordiging moet duidelijk gemaakt worden, dat ook de tuindersbevol king bestaat uit menschen, die recht hebben op een menschwaardig bestaan. Na zijn voldoening over de groote opkomst te hebben uitgesproken, verklaarde hij de meeting voor geopend en verleende hij het woord aan den heer P. Hart uit Koedijk voor het onderwerp„Waarom en waarvoor de monstreeren wij." Spr. betreurde het, dat het juist de armoe de is, die de plattelanders in beweging brengt in den strijd voor het behoud van eigen zelfstandigheid en ter voorkoming van het dringen van de plattelanders naar het pau perisme. De tijd leert ons, dat wanneer wij niet pa raat zijn, ook onze kinderen naar den af grond gestuurd zullen worden. Thans is onze strijd waken voor den on dergang. In September zal de minister aan ons den- OUDERAVOND. Zooals uit een ad vertentie in dit nummer blijkt, zal op 31 Augustus een ouderavond in de Gymnastiekzaal gehouden worden. De eerste ouderavond van de eerste school in de Wieringermeer Dat be looft in de geschiedenis van de Sloot- dorpsschool een historische avond te worden. De leiding zal berusten in de bekwa me handen van den Voorzitter van het Bestuur den II.E.G. Heer Roebroek, wiens openingsrede zeer zeker door velen met meer dan gewone belang stelling tegemoet gezien wordt. Het Hoofd der School zal verder een en ander inzake de school aan de ou ders mededeelen. Voor aangename afwisseling zal wor den gezorgd door het vertoonen van de film van een andere historische gebeur te nis uit de geschiedenis van de Wie ringermeer. Maar genoeg. Ik merk, dat wij bezig zijn een soort programma te geven en dat is de bedoeling niet. Natuurlijk is een opwekking, dien avond niet te laten passeeren, overbo dig. Zoo ook zal ieder, die let op de mooie heldere, nauwelijks opgedroog- de kleuren, waarin de gymnastiekzaal geschilderd is en op de talrijke Dames» geen „rookverbod" behoeven om pijp of sigaar te bannen. Ongetwijfeld zullen allen dien a- vond zich inspannen om een hooge dunk te geven van de „wordende maat schappij,' aan de vele genoodigden en autoriteiten. 't Spreekt vanzelf, dat kinderen, hoe wel de avond grootendeels aan onze kinderen gewijd is, niet toegelaten kunnen worden. ken. Eerst moesten de volksvertegenwoordi gers met vacantie. De tuinders konden wel wachten, ondanks de ellende die onder de tuinders heerscht. Toch overweegt de regee ring of de steun er een van terugwerkende kracht zal zijn. Tegen dit overwegen demon streeren wij. Dit is een smaad de tuinbouw- bevolking aangedaan. Een waardig minister past thans het woord „er zal door de Ned. Land- en Tuin- bouwbevolking geen honger worden geleden." Wij stellen de leuze „garantieprijzen voor alle tuinbouwproducten." Daarvoor moeten wij schouder aan schouder staan. Het is een taak van solidariteit te voorko men, dat straks een onzer werkers, omdat hij zijn crisisschuld niet kan voldoen, uit zijn bedrijf gezet wordt. Wij, die zorgen voor de verrijking van den grond, hebben daar recht op. Alkm. Crt. GEMEENTE WIERINGEN, Huisvlijt - tentoonstelling. Zooals reeds is gemeld, zal vanwege Vereeni- ging „Volksonderwijs" Afd. Wieringen op Zaterdag 3, Zondag 4, en Maandag 5 September a.s. in de danstent van Seheltus een huisvlijttentoonstelling worden georganiseerd. In de eerste plaats zullen we daar weer kunnen bewonderen de werkstuk ken vervaardigd door de cursisten op de cursussen voor figuurzaag-, hout- snij- en handwerken. Daarnaast wordt veel huisvlijtwerk van het publiek verwacht. Daar wordt tegenwoordig zooveel in gedaan, dat we verwachten, dat de inzendingen zeer velen zullen zijn; o.a. hoorden we, dat te Den Oever veel voorwerpen van keileem werden vervaardigd. Het zou vanzelfsprekend, zeer op prijs worden gesteld, als daarvan een collectie op de tentoonstelling aanwezig was. Ook voor de schoolkinderen is de inlevering van veldbouquetten weer n mooie attractie. Laten ze vooral ex tra zorgen besteden aan de samenstel ling. De mooisten krijgen 'n prijs. Vanzelfsprekend zullen op de ten toonstelling diverse attracties geplaatst worden, o.a. theetent, touwtrek- en platengooierstent, sjoelbak, weegtoe stel, pon. krentebrood, enz. Ook een ruimte voor dancing wordt gereserveerd. De mandolinevereeniging O.K.K. heeft haar medewerking toege zegd. Wij hopen dat meerdere vereeni- gingen en hoeren musici zich 'n uurtje voor „Volksonderwijs" willen disponi bel stellen. Een deel van de opbrengst der en- trées zal worden disponibel gesteld voor t.b.c.-bestrijding. Aan alle zijden wordt dus een nuttig doel beoogd. De tentoonstelling zal zijn geopend iederen dag van des nam. 4 tot 11 uur. 's Maandags van 4 tot 6 uur zal de tentoonstelling toegankelijk zijn voor schoolkinderen tegen slechts 10 ct. en- trée. 'n Versnapering zal hun dan wor den uitgereikt. Op de gewone uren bedraagt de en tree voor volwassenen 30 ct. en voor kinderen 15 cent. Voor ieders beurs dus bereikbaar Brand. Woensdagmiddag is de hou ten woonkeet van den hr. Tienstra aan den Gesterweg een prooi der vlammen geworden. Een kind liep een z.g. „blauw brander", welke op de vloer stond en waarop een ketel met kokend water, omver. In een oogwenk stond alles in lichte laaie en het gebouwtje brandde tot den grond af. Het kind bekwam ta mei ijk ernstige brandwonden. Handen en Oksels behandele men met Purol- poeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2